Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 130

Tema: Patologija trudnoće Sveti Duh - manageri liječnici itd. - osobno, vrlo svježe i gorko

  1. #1
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno Patologija trudnoće Sveti Duh - manageri liječnici itd. - osobno, vrlo svježe i gorko

    Idem redom.
    Prošli pon sam bila kod dr. Husara, privatnika koji mi vodi trudnoću, na pregledu, i sve je bilo super i ok. Bebač fino napreduje, zatvorena sam, trbuh mi se još ne spušta itd. Sve po PS-u.

    Iduće jutro, odjednom krvarenje- i to ne par kapi, nego ko da je odjednom netko istočio iz mene 2-3 dcL krvi, bez boli, trzaja, bez mučnine, bez grčeva... I zovem Husara, koji je nažalost baš nakon pregleda otišao u London.. Što ću, nemam sreće. Ne mogu hitno k njemu da vidi što je da ne moram razbijati glavu ili strahovati.

    I pita on preko tel- je'l se bebek miče- rita se ko i inače, ko da se niš' ne događa. Pita boli li me što- ne boli baš ništa. Strah ga je da nije kakva parcijalna abrupcija posteljice (abrupcija inače boli, a mene em ne boli ništa, em mi nije ni mučno... Baš ništa, samo krvarim...) i moli me da odem na Hitnu, za svaki slučaj. Naravno idem - na SD gdje sam mislila i roditi. Pobrala sam torbu za rodilište, zvala muža, otišli smo taksijem gore.

    I tamo gore naravno slična pitanja - koliko je bilo krvi, koliko sam po putu još napunila uložaka.
    Slijedi UZV pregled i dr. Ana Jeličić gleda ima li kakve abrupcije igdje, posteljica je ok, samo na jednom sitnom dijelu gdje je miš naslonio glavu nije uspjela vidjeti. I ja si mislim, a ok onda - onda je samo hematom, jer sam tak i tak imala šljivu ispod sise gdje me miš stalno udara s nogama. A ak je abrupcija tak sitna onda i nije niš čim me niš ni ne boli. I veli onda da to možda ipak nije to i ode. Sestra mi je u međuvremenu nabila trajni venski put u venu i onda sam dobila NAKON toga Izjavu o suglasnosti, prekrižila drip i analgetike (oboje je kontraindicirano s mojim srčanim stanjem) a trajni venski put nisam mogla prekrižiti jer mi je već bio u ruci!!! I ne znam čemu to, samo mi je stajao u veni 2 dana. U predrađaoni ženama uvaljuju drip i analgetike kroz njega, a ja se NE PORAĐAM, osim ako nije u pitanju abrupcija posteljice za što je mala mogućnost i neću roditi tako skoro, očito.. ! Samo krvarim i skoro 100% je u pitanju hematom, isti onaj koji mi je pod sisom. Tjeraju me da "civilnu" odjeću predam mužu i obučem njihovu plastičnu spavaćicu. U međuvremenu me on prijavio, i nalijepili mi narukvicu s podacima na ruku. On se na hitnom prijemu uspio i posvađati s bezobraznom medicinskom sestrom.

    I tako počinju mojih 2 dana u predrađaoni. Ušla sam tamo s 34 + 6 tj, bebek ima 2400 g, dan ranije sam bila zatvorena, došla zatvorena, nemam ni bolova, ni trudova, samo krvarim i s bebicom i posteljicom je sve ok (osim onog sitnog dijela kojeg dr. Jelćić nije uspjela vidjeti). Dakle, nadam se da sam u njihovoj spavaćici u predrađaoni jer je UZV par metara dalje, samo da pričekaju koji sat da ponove UZV kad se bebač pomakne. I nikoga od dr nema do vizite, med sestre jure uokolo oko žena koje se porađaju. Uvaljuju mi CTG i mjere trudove i kucanje srca bebača - i naravno sve je ok. Dođe i vizita, tjeraju žene da šire noge (povuku paravan do pola da se ne vidi sa strane), njih 10 bulji tamo u moju krvavu onu stvar, ponavljaju gradivo (koliko je velika beba i u kojem sam tjednu) i počinje prstenjačenje: guranje 2-3 prsta odjednom dolje, sa svinutim prvim člancima na prstima i ogretanjem lijevo-desno... Žene moje drage, ak' ste mislile da je to i takav vaginalni pregled inače ok i tako izgleda, u krivu ste. Husar mi to NIKAD nije napravio! I naravno opet krvarim, i počinjem se otvarati, čak su se i pojavile neke kontrakcije na 30-50% po CTG-u koje ne osjećam (jer na 100% je trud koji vodi do poroda, pravi trud, onaj kojeg se osjeti, a ovo moje je nešto što se pojavilo nakon prstenjačenja). I tako 2 dana red prstenjačenja, red CTG-a, sve do jedne zanimljive vizite na kojoj je bio docent Mišković koji je s kolegama pričao preda mnom o meni kao da sam krava a on veterinar: "ja bi to porodio" i ode dalje. Mada veterinari ne prokidaju vodenjak da potaknu trudove jer je to glupost. Vrati se kasnije dr. Vasilj i veli mi da on mene NE bi porodio jer se vodenjak ne prokida prije 36 tj. i šalje me na patologiu trudnoće na hospitalizaciju jer sam "u latentnom porodu". U biti spasio mi je bebu s tom kreativnom izmišljotinom od preuranjenog porođaja. I tako sam još 5 dana bila u latentnom porodu, jednoj od faza prvog porođajnog doba, na patologiji trudnoće. Mjerili su mi tlak, temp, i CTG 2-3x dnevno, pa stali radi jedne vizite s dr. Jelčić s vaginalnim pregledima, ups, prstenjačenjima, i ne događa se ništa... Krvarenje je skroz stalo, nema kontrakcija, s bebekom je sve ok, kao i prije. Vizite ujutro i navečer - i pitam svaki put za UZV jer ga još čekam i treba ga ponoviti, pokazujem šljivu pod sisom i nitko ništa...

    I dođe pet-sub-ned koji je njima vikend (ali već u čet je isto vikend) i počinju dežurstva i nema odgovornog liječnika koji me vodi (još ne znam koji je to) do pon.

    I dočekam, već sva luda, u pon 2 velike vizite i pojavljuje se dr. Zudenigo koji me vodi (valjda kroz latentni porod me vodi, ne znam kaj bi dr. bilo..) i veli da bude sutra bio UZV i da će me upisat. Nešto je naškrabao na karton, nisam vidjela što do vizite navečer kad se pojavio dr. Vasilj. I pita što je, kako je, što ima i tako dođemo na temu UZV-a i on meni veli da me dr. Z. nije upisao za UZV sutra, i dapače, vidi da imam datume 09.11, 10.11 i 12.12. i da sestrama da mi naprave novi karton... I dr. Vasilj spašava i bebača i mene po drugi put! I tako idući dan dođem ipak na UZV... Zudenigo gleda, ja cvatem od sreće što sam nakon 7 dana došla do UZV-a a bila sam u bolnici, ne na Marsu. I nema nikakve abrupcije nigdje, protok kroz pupčanu vrpcu je super, bebač je na 2500 g. I zamoli me za vaginalni pregled... I ja molim njega da bude nježan jer su me s prstenjačenjem otvorili i pokrenuli mi lažne trudove. I stvarno- bio je nježan, zatvorila sam se na prst sa dva na koliko me raširili i sve je ok. Napravi i cervikalni bris - i tu me, nenamjerno raskrvario. Ispalo je da mi je rodnica jako osjetljiva.... I vidjela sam da je. I veli on da će me sutradan pustiti ak sve bude ok, i da se poprati još malo novo krvarenje i kak ću se ponašati nakon opetovanog vaginalnog pregleda (al moram dodat, pravog vaginalnog pregleda - ne prstenjačenja) i da ak mi je cervikalni bris ok da će me pustiti. I u roku 10 min je sve bilo ok, pa naravno i idući dan. Pustio me mada cervikalni bris nije bio gotov, na otpusnom pismu nije pisalo da su me htjeli poroditi prokidanjem vodenjaka u 35. tj., da su mi pokrenuli lažne trudove i otvaranje prstenjačenjem i uvjeravali me da se porađam, da nisu uopće bili zainteresirani pronaći uzrok krvarenja radi kojeg sam i došla na hitnu, i da sam na UZV čekala 7 dana U BOLNICI i da sam sveukupno spavala 10 h. Ostajala sam na patologiji u nadi da ću doći do vražjeg UZV-a i da se, da budem 100% sigurna, vidi je li možda ipak parcijalna abrupcija (nemam razloga ne vjerovati Husaru, mada je čovjek samo nagađao što je mogući uzrok preko tel...) a ono, svakodnevni CTG više puta, temp, tlak...

    Dr. Zudenigo očekuje da se vratim tamo za tjedan dana i ostanem dok se ne porodim jer bih trebala biti pod nadzorom radi urođenih tahikardija. Hahahah... Ne vraćam se. I doma imam krevet, i doma mogu slušat 2-3x dnevno kuca li srce djetetu ili ne. Sumnjam da će mi osigurati EKG monitoring kad nisu mogli ponoviti UZV tjedan dana!!! Uostalom nema EKG-a na patologiji.

    Ženu koja je bila sa mnom u sobi "utamničili" su kad je na preporuku došla po injekciju Dexametazona jer bi kao trebao pomoći bržem sazrijevanju pluća njenih blizanaca.. I ostavili su je do kraja. I dali Dexametazon mada s njim ne sazrijevaju brže pluća, samo ublažava na 2 tj. simptome respiratornog distresa. Tamo će biti dulje od 2 tj. a novi Dexametazon joj neće dati jer su joj već dali ovaj. :D U istoj sobi žena koja mi je ispričala da ju je dr. Hafner upecao radi tog što joj dijete ima zastoj u razvoju, a vodi trudnoću kod Podobnika i sve je ok, samo je curica manja, kao i roditelji. I ona, sirota, isto nasjedne na spiku jer djetetu želi najbolje. Nakon što cijeli dan nije ništa jela jer ima posebnu prehranu radi gušterače, žalila se Hafneru na viziti i glavnoj med. sestri Mariji - zaključak je bio da je ona tamo jer joj dijete ima zastoj u razvoju i umrijet će, mora povećati masu, a prilagođenu ishranu joj NE MOGU osigurati jer je u pitanju javni zdravstveni sustav. Neeeee znam što rećiii!!!!! I da, dr. Hafner radi kod dr. Kosa i možda joj je i stvarno htio pomoći radi manje bebice.. Al' nije znao da je ova već kod Podobnika, jednako kao što u mom slučaju nisu znali da sam već kod Husara, dok nije došlo do scene radi koje su i stali s prstenjačenjem: vizita na kojoj je dr. Jelčić potvrdila da sam došla zatvorena, bez bolova i trudova a to stoji i u dokumentaciji dr. Husara od dana ranije....

    Muž te cimerice manjom bebicom koja ima problema s gušteračom išao je kopat o čem se radi nakon što su već odlučili izaći zahtijevanjem izjave da izlaze na vlastitu odgovornost (otežu i s tim!!!) i njegov zaključak je, s kojim sam se složila, da dobivaju 300 kn po danu od HZZO-a za krevet, 8 kn za obrok, 30 kn za trajni venski put, za UZV 200 kn, za CTG 300 (i zato ga svima uvaljuju 2-3 x dnevno na patologiji, na 7-8 trudnica s blizancima koje su ble tamo 2-3 puta, i još puta 2...). Naravno ako nešto odbijemo onda smo nemajke, krave, ukratko kreću emocionalne ucjene, uskraćivanje informacija, i zataškavanje postojećih.. A u biti iza svega stoji samo jedna jednostavna činjenica da nemaju odjele nego klinike, da nemaju voditelje odjela, nego hrpu predstojnika hrpe klinika (slično k'o s našim Ministarstvima - više njih može ić u 1 i savršeno bismo funkcionirali sa samo 7 ali ne...) i da Varga reže troškove i da će nastupiti kolaps zdravsvenog sustava u 4. mj., dakle treba SKUPIT sveeeeee moguće pare čim prije. A tu je i jedno natjecanje: Sv. Duh je tek 2. po zauzetosti kapaciteta kreveta. Žele biti "najbolja" bolnica da si sačuvaju guzice i radna mjesta a zaboravljaju činjenicu da ŽIVE od realnog sektora i da sam JA pacijent-korisnik usluge i da ju plaćam, a mogu i zahtijevati drugu uslugu, drugo mišljenje, premještaj, sankcioniranje managera-liječnika i sl... Ajde sad, čekam da me netko pita ZAŠTO trudnoću vodim kod privatnika... Treba sve doprinose ukinut, nećemo imat mirovine, nemamo ni zdravstvenu uslugu! Džubrad. Skoro su mi dijete porodili, prokinuli vodenjak u 35. tj., tjedan dana sam se bojala da se možda protok kroz pupčanu vrpcu nije smanjio ako je bila makar parcijalna abrupcija, jedva sam oka sklopila od muke... I sve to u nadi "a možda će skoro UZV da se vidi što je, pa nije da me nisu čuli, pa gnjavim ih čim ih vidim..." I sve to radi para, i sve to radi tog što žene drže kao koke nesilice na odjelu patologije trudnoće i ucjenjuju ih strahom i brigom za njihove bebice ako su im, kao meni, manageri lječnici prodali spiku, a HZZO-u to sve lijepo naplatili od doprinosa koje mi plaćamo!

    Među svim onim trudnicama na patologiji trudnoće naletjela sam na samo 3 njih koje su tamo stvarno na nekakvim terapijama, kojima i treba nadzor kao i redoviti lijekovi koji se većinom primaju intravenozno.

    Trudnicama s blizancima CTG ide duplo, njih ne puštaju jer im dogovaraju najčešće carski rez. Ako odu, mogle bi na carski kod nekog drugog. Pod nadzorom su uvijek jer jedan od blizanaca ima zastoj u razvoju, ili su djeca premala (što je normalno za blizance da su manji u odnosu na 1 dijete).

    Ako su svi kreveti popunjeni a dolazi još žena, hitno otpuste onoliko njih koliko će ih doć- fluktuacija kreveta, zaprimanje novih pacijentica se bolje naplaćuje...

    Problemi s kičmom od ležanja na starim madracima na vojnim krevetima iz 1. svjetskog rata, nemijenjanjem posteljice na patologiji preko 3 tj., problemi s probavom od iste hrane na 6 varijacija, nesanica, stres u svim oblicima, sve se rješava Normabelom. Normabel je divan, lijek za sve. Neke trudnice su na njemu nakon nekoliko dana čak i bile sretne. Bila sam im zavidna što i ja ne mogu piti taj svemogući lijek...

    U Srbiji ženama na patologiji trudnoće oduzmu i mobitele da se ne mogu žaliti obitelji, i da im bijesni muževi ne idu razbiti liječnike da si sami sa svojim osobljem onda popune kapacitete. Oni su s managerima-liječnicima počeli i prije nego mi. Dakle kod nas je idući korak oduzimanje mobitela. Budući da tamo na patologiji na SD nema signala, u 30% vremena kad se hitno hoćete nekome javiti da čuje kak ste, da vam nekaj donese, da nešto provjeri - NE MOŽETE. Al to s oduzimanjem mobitela će im sigurno pasti na pamet. Već vidim koji će biti argument - previše zračenja, ometanje rada uređaja, štetnost zračenja za fetus i tako...


    Evo, toliko o vrlo hvaljenom Svetom Duhu. Neću ić tamo rodit! Nema šanse. Već vidim kak će mi dijete biti premalo/ preveliko, ima zastoj u uhu, ja kaktus u dupetu, dijabetes radi stresa, postala sam emocionalno nestabilna i agresivna radi babinja i tako... Ljuta sam k'o ris. Da me nisu pustili sami, otišla bih sama i kod privatnika išla na UZV, kojeg god, samo da mogu mirno spavati i da nakon 7 dana dobijem i dijagnostiku i dijagnozu, a ne krevet na kojem ne mogu ni oka sklopiti od brige, užasa i muke.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 14.11.2014. at 20:05

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Znaš što? Ovo tvoje pljuvanje po liječnicima je strašno! Naravno da nisam mogla pročitati do kraja. Kakve si to konstrukcije složila? Ovo je pravi trolovski post.

    I, moram dodati, klevetanje liječnika sa napisanim imenima. To se ne smije, ako ne misliš i svoje ime potpisati ispod.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 13.11.2014. at 13:37

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Zao mi je sto imas takvo iskustvo sa SD, ja sam lezala vise mjeseci na patologiji i npr nisam imala NITI JEDAN vaginalni pregled bas zbog mogucnosti prijevremenog poroda, UZV jednom tjedno, pisteljinu nisu mijenjali jer nemaju i u to sam se svojim ocima uvjerila i to je strasno, blizance bas i ne salju na CR, a cak i na samom porodu su me vaginalno pregledali samo na prijemu i pred izgon. Sve u svemu iskustva su razlicita al SD stvarno nije tako los. I

  4. #4
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja sam dva puta ležala na patologiji trudnoće na sd
    i mogu reći sve najbolje za njih

    žao mi je ako imaš loše iskustvo
    ali mogla si to sročiti na drugi način, bez nemajki, krava, veterinara i ostalog

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Hafner radi kod Kosa? Od kad?

    Inače, šta reći, vjerujem da je jako teško nakon iskustva kod privatnika upasti u državni sustav.

  6. #6
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Beti3 -Pročitaj do kraja, ne vrijeđaj me i ne omalovažavaj, toga mi je pun nos. Ovo ide i na prijavu, prvo sam htjela vidjeti s rodama što se može učiniti i što bi bilo najpametnije, nisam prvo slala Vargi pa onda tu. Vargi ću se potpisati, a ako ti smetaju imena, ili je to protiv pravila, lako tražim administratora da imena makne, no onda post neće imati smisla.

    Ako se neke liječnike može hvaliti, druge se može kuditi. Nisam vidjela da se kod pohvala brišu navedena imena. Zašto bi trebalo kod pokuda?

    Ne služi li forum za razmjenu iskustava?

    Jesi li i ti jedna od onih koja misli da bih trebala šutiti jer sam eto sada doma i mogu biti sretna što je s bebom i sa mnom sve ok?
    Tebi je LOGIČNO da se netko vrati iz bolnice i treba biti sretan što je ok? Logično je da se tamo događaju sranja? Ma daj nemoj... I ti i ostali takvi radi kojih se ništa i ne mijenja.
    Ili foru služi za laprdanje i nikakvo mijenjanje i poduzimanje?
    Glavna med sestra Marija je i srala po Rodama, po mamama koje neće drip, hoće prirodni porod, citiram: "ova bi na lopti, ova bi na lusteru, a ja tu radim preko 30 g..."
    I njoj nije isto što netko hoće izaći bolnice na vlastitu odgovornost, s tim što je netko na vlastitu odgovornost i došao. Po njoj se - što? Ljudi sami stvore u bolnici i tu im odjednom proradi svijest i hoće otići a ovi ne bi pustili?

    Ili da cijeli post bez navođenja ičega skratim u: došla sam s krvarenjem, nakon tjedan dana sam uspjela doći do UZV-a a ležala sam cijelo vrijeme, u latentnom porodu koji nije završio porođajem. Pa to je ČUDO! Mora da sam se porodila al' da se toga ne sjećam i doma sam se vratila s trbuhom i bebicom koja se rita.

    Kakve bih konstrukcije rečenica i misli trebala imati nakon tjedan dana nespavanja? Trebam se osjećati blaženo jer sam živa i šutiti o tom svem jer kaj ja znam? Pa samo sam tamo ležala na krevetu, išla na CTG il su mi ga dovozile sestre i širila noge. I to je to. Pa kaj se bunim? Bolje mi je šutit je'l? Ma nemoj...

    Ako ne misliš pomoći, ne odmaži.
    Nisam pljuvala ni po kome, iznijela sam ŠTO SE DOGODILO. Po dr. Vasilju i Jeličić nisam pljuvala, a po Zudenigu samo radi managementa - nisam nijednom napisala da nije stručan u svom poslu, dapače, vrlo bih ga rado htjela sresti u nekoj privatnoj praksi gdje će mu u interesu biti dobrobit pacijenta a ne zarada - ako već ne radi s Hafnerom kod Kosa, to zaista ne znam. Nisam baš čula da netko nije zadovoljan sa stručnosti Hafnera ili Kosa.

    Totalno sam za videonadzor u bolnicama, rodilištima, patologiji. Ak Beti3 s istima ima super iskustva, nek ih podijeli u ovoj temi. Sigurno će se naći i netko tko ima loša iskustva s Vasiljem - ja nemam.

    Morin - nadam se da si s opravdanim razlogom ležala tamo, jer si morala biti na nekoj terapiji i sl. Ako je samo u pitanju bio krevet i ležanje, to si mogla i doma. Na patologiji sam imala vaginalni pregled tek po izlasku, i to je bio Zudenigo, i kao što sam već napisala, on je jedini bio nježan. U predrađaoni je bilo prstenjačenje i izazivanje otvaranja i lažnih trudova, ne na patologiji.

    Kome ne dgovara što je napisano nek ne čita. Ne mislim povući NITI JEDNU NAPISANU ČINJENICU jer se itko osjeća neugodno dok čita. Ja sam to PROŠLA, pa sad pišem o tome.
    Iris Božić

  7. #7
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    I iskreno se nadam da možda postoji šansa da to pročita i netko sa Sv. Duha i da će se promiti pravog posla, onog u interesu pacijenta.
    Bolnica kao bolnica mi se nije zamjerila, samo vražja ginekologija.

    Ali vidim da Rodama nije u interesu ikakvo pomaganje u vezi biločega i da je management liječništvo očito ok, pa molim lijepo da se cijela tema makne a a ću nekim drugim kanalom ići ganjati pravdu i tražiti savjet.

    Dakle Sv. Duh je super, Mišković je genijalac, normalno je da se prokida vodenjak ženi u 35. tjednu trudnoće koja nije u aktivnom, pravom, živom porodu. To je sve skroz ok i super.
    Prema meni su se ponašali ko prema kraljici, tam sam bila jer im je baš bilo kul imati popunjenu patologiju i bila sam im tak super da me nisu mogli pustiti doma, i u interesu je i njima i meni bilo čeati UZV tjedan dana. To je sve totalno super!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ma sve pet, svako ima svoje iskustvo. Samo sam htjela reci da ne mora biti tako jer mene ni na porodu nitko nije pregledavao vaginalno, a o sestri Mariji i Miskovicu koji ima vulgarnu notu bi se i mogla slozit. A dal sam lezala s razlogom.. pa vjerovat cu da Hafner zna sta radi... Jedino me zacudilo da je Zudenigo bio njezan jer on je na odjelu bio poznat kao najgrublji na pregledu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    I da, treba prijavit sve nepravilnosti, tu se definitivno slazem s tobom

  10. #10
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku



    žao mi je ako imaš loše iskustvo

    ali mogla si to sročiti na drugi način, bez nemajki, krava, veterinara i ostalog


    X.

    Junior,
    odvratan mi je način na koji je napisan tvoj post, od početka do kraja..

  11. #11
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    žao mi je ako imaš loše iskustvo
    ali mogla si to sročiti na drugi način, bez nemajki, krava, veterinara i ostalog
    pa kad ti se doktor na viziti niti ne obrati, nego kaže - ja bih TO porodio, a bome ne znam kako to sročiti na drugi način. da ne spominjem ostalo.

    nisam pravnik, al ono što sam povatala iz tematike - da, hvaliti se može. ali ako nekoga kudiš preko javnog foruma, medija kojeg čita više ljudi - taj te može tužiti za klevetu. a kleveta je neistinito iznošenje nekih podataka koji štete časti i ugledu. bila ti anonimna ili ne. a on line teško da si anonimna.

    u svakom slučaju, prijava može biti i anonimna, ako se ne varam. prijava neprimjerenog ponašanja osoblja nadležnim institucijama.
    a svakako predlažem da prvo izbrišeš svoje ime iz ovog posta, a onda i imena liječnika.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 13.11.2014. at 14:53

  12. #12
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    @Morin - oko mene ti je ta cijela situacija od početka bila toliko čudna i nebulozna da nisam imala što ni kome vjerovati tamo. Sa svim tim liječnicima to mi je bio prvi susret i jedine reference na njih koje sam imala, imala sam prvo od cimerica (selili me 3x u 7 dana) a onda od kolega i frendova. Nisam imala razlog išta prije ovog gledati ili kopati o bilokome od njih. Za Zudeniga sam tako čula da je imao problema s komunikacijom, nije odgovarao na pitanja, okretao leđa zbunjenim pacijenticama umjesto da im odgovori na pitanje i sl. Meni je na sve odg. čim sam uspjela doći do njega, a to je bilo tek nakon 5 dana jer sam tek tad saznala da me on vodi. Tak da... Zamolila sam ga da pazi kad već mora gledat dolje jesam li još uvijek otvorena 2 prsta, čak je to i komentirao - da sam 1 prst i da sam se stisnula, al da za to ne može biti siguran jer me prvi put pogledao, da su možda njegovi kolege išli baš gurat 2 prsta, da bi mogao i on al da mi to neće raditi. I Z. je prst držao RAVNO, nije ga pigao u članku i nije ga okretao u meni. Nakon onog u predrađaoni kad su me uvjeravali da se porađam Zudenigo mi je nakon njih došao kao Isus tak da mi je teško usporediti je li inače grub ili ne.

    Tamo je bila i jedna sestra koja je bila super, starija, ugodno popunjena gospođa, sijeda s prirodnom sivkasnom dugom kosom, sa šiškicama i dugom pletenicom. Ona mi je bila stvarno simpa, nažalost ne znam kako se zove.

    Izražavam se kako se izražavam, nakon svega ne mislim uopće birati riječi? Zašto? Očito me se ne shvaća ozbiljno. Na svaki moj argument se može naći neki maloumni naivni kreten koji svaku pi može oboriti kako god hoće budući da na otpisnom pismu ne piše ništa osim vremena provedenom na hospitalizaciji i da je to bilo radi krvarenja - postupak, dnevnik nekakav, pokšaj dijagnoze, koliko su mi puta što tamo radili - ma niš' ne piše... Sve se lako može svesti na moju riječ protiv njihove jer smo i beba i ja živi i ok, i srećom se još nismo porodili (još jednom velika hvala Vasilju na tome...) Nakon sveg sam još uvijek poluluda, bijesna k'o ris, i hoću da netko odgovara za to sve! Osjećam da dolje još zarastam, ujutro sam si smrdila na krv, na ulošku ima mrvu stare krvi od brisa valjda, i komadića čepa (počeo mi je ispadati nakon prvog vaginalnog "pregleda").

    ZNA LI ITKO MOŽE LI SE DOĆI U HZZO-u do podatka što je sve za određenog pacijenta naplaćeno i što je njima tamo uopće i poslano na naplatu? Nešto kao lista, račun, s vremenima, artiklima/vrstama usluge i količinom, datumima..?

  13. #13
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa kad ti se doktor na viziti niti ne obrati, nego kaže - ja bih TO porodio, a bome ne znam kako to sročiti na drugi način. da ne spominjem ostalo.

    nisam pravnik, al ono što sam povatala iz tematike - da, hvaliti se može. ali ako nekoga kudiš preko javnog foruma, medija kojeg čita više ljudi - taj te može tužiti za klevetu. a kleveta je neistinito iznošenje nekih podataka koji štete časti i ugledu. bila ti anonimna ili ne. a on line teško da si anonimna.

    u svakom slučaju, prijava može biti i anonimna, ako se ne varam. prijava neprimjerenog ponašanja osoblja nadležnim institucijama.
    a svakako predlažem da prvo izbrišeš svoje ime iz ovog posta, a onda i imena liječnika.
    Ma ne mora moja prijava bit anonimna, rado ću sve ponovit i uživo pred bilokime. Nisam ni tu anonimna! Pa potpisala sam se. Neće me nitko tužit za klevetu, pa ništa nije neistinito! To mogu i na sudu ponovit' ak' to nekom od onih imbecila padne na pamet. Mislim da ni nemaju vremena za to, pa tužbe im dolaze svaki dan, bar je tako rekla onda glavna sestra Marija, da tužbe dolaze radi Baba, Roda i drugih kokoši koje si umišljaju previše i glume doktore.

    Al ovo za forum ok onda- onda molim admine da izbrišu moje ime i imena liječnika - onih koje kritiziram, naravno.

  14. #14
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Junior kuzim tvoj gnjev i znaj da osoblje sv Duha prati nas forum. Posebice ovakve topike. Pa pazi sto pises jer je ovo sve javno. Iako znamo da.situacija u nasim rodilistima nije bajna ne smijemo se spustati na taj nivo. Koliko.god tesko bilo (i vjeruj mi znam prosla sam i sama grozno iskustvo u "super" rodilistu).

    Duboko udisi sjedni se i napisi prijavu na rodilista.roda.hr molim te. Mozes mi se javit na pp pa cu te uputiti di jos treba prijave slati.

    Isto tako prati rodin FB planiramo zanimljivu akciju za 25.11.

    Imas podrsku, nisi sama i ako ti treba razgovor tu smo.

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Mogu shvatiti ogorcenost Junior. Osobno smatram da su stvari koje se dogadaju po bolnicama prestrasne. Nemam iskustvo poput tvoga, ali te mogu razumjeti. Citavu trudnocu sam vodila privatno da izbjegnem ovakvo iskustvo. I ponovno bih, jer mi se gade doktori po bolnicama. Radala sam u tvornic (rodiliste u bolnici) po vec savladanom nacinu, lezi, drip, nemoj hodati, hop na trbuh i evo ga! Iduca......
    Isto tako, razumijem i izbor rjeci i citavu konstrukciju jer je iskrena. Odise ogorcenoscu i bijesom, i to vjerno dokazuje sto si prosla.
    Ako imas zeludac i volje, poduzmi daljnje korake. Mozda takav bezobrazluk jednom i prestane ako se vise pacijenata pobuni.

  16. #16
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    @LolaMo- odvratno je to što se tamo događa i što se meni dogodilo. Što bi ti? Kako bih to sve trebala napisati? Onda me prijavi administratoru radi "odvratnog pisanja" i bok. Radi tvog komentara neću s s ništa manjim gađenjem pisati o tome. Mogu jedino zatražiti da se sve skupa izbriše jer evo tu neke imaju potrebu javiti se da kažu da je nešt "odvratno" i da je to moje pisanje a ne ono što se dogodilo.

    Krasno. Ak hoćeš ljubić ili crtić ne očekuj ga od mene.

    @anatom - hvala ti na potpori.
    Posljednje uređivanje od Junior : 13.11.2014. at 15:26 Razlog: +

  17. #17
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    eh i samo dobromamjerni savjet :

    nemoj se previse uzrujavati oko odgovora na forumu. Nikada ljudi nemaju jednaka stajalista i toga moras biti svjesna cim otvaras neku temu.
    Uvjek ce netko imati nesto protiv, ili kontra od tebe. To je normalno. Nismo svi isti.
    Ja razumijem da si uzrujana ( i ja bih bila) ali udahni prije odgovaranja koji put
    Nemoj odgovore filtrati kao pozitivne ili negativne- tako ces izgoriti zacas.
    Imaj na umu da svatko ima pravo na svoje misljenje


    Sretna!

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    I moj dobronamjerni savjet , osim sluzbene prijave...
    ne ulazi u tude povijesti bolesti, tude slucajeve, tude zdravstveno stanje ( osim ako bi vidjela vrlo jasna , gruba krsenja prava) ne mozes na osnovi kratkog razgovora sa cimericom, njezinim muzem ili svekrvom zakljucivati da su je hospitalizirali bez potrebe da bi naplatili krevet.
    To je stvarno bespotrebno i lakomisleno , i zbog toga i tebe neko moze smatrati neozbiljnom osobom.

  19. #19
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    @Danci_Krmed- poslala sam ti PP. Pisat ću prijavu i da, trebam koji savjet u vezi toga.
    I molim te da se onda imena liječnika i moje izbrišu. Ak niš' po ovoj priči će znati iz koje sam sobe, a tam su još uvijek cure koje sam spomenula. One ne moraju imati dodatnih neugodnosti radi ovog.

    @anatom - da, po bolnicama se događaju prestrašne stvari. I meni privatnik vodi trudnoću - i zato da sve bude ok je i glavni razlog zašto baš privatnik, no eto, nesreća se uspjela dogoditi jer je otišao pa nisam mogla na hitan pregled kod njega. I tu mi se dogodilo nešto što se ne događa skoro nikad, al meni se baš poklopilo. Očito nemam sreće u životu...

    Nažalosnije je što mi većina govori da sve samo pustim i da se ne upuštam ni u kakve rasprave ni sa kime, čak se dvoje ljudi ljuti što još uvijek ne ležim tamo (?!!) jer kao ak sam doma može se svašta dogoditi! Pa ne živim u Mrduši Donjoj da moram preselit u bolnicu za slučaj "ak se nešto dogodi"... Do prve hitne imam 5 min.

    Ne znam jesu li mi gori ti koji sve samo puštaju da se ponavlja, ili oni koji misle da je to što se događa po bolnicama normalno!

    "Ono, znaš pa to su ti naše bolnice, naš zdravstveni sustav, pa kaj, pa bar si zdrava došla doma, mojoj susjedi su odrezali krivu sisu na operaciji, nemoj raditi ništa, nisi još rodila, smiri se, pusti sve to". Pa problem i je u tome što i nisam još rodila, termin se bliži a nemam blagog pojma gdje otići jer ne samo da samo slušam o tome što se kome krivo u nekoj bolnici dogodilo, tko je umro od sepse, čije dijete su napravili trajnim invalidom, nego se i meni sad dogodilo sra.. što već jako mijenja perspektivu i ozbiljnost situacije!
    Kao da mi nije dovoljno što mi je mama umrla od raka dojke radi dr. Nole koji nije vidio rak na redovitoj kontroli prije 15g. (i sad ima privatnu dermatološku polikliniku), žene su digle kolektivnu tužbu protiv njega i pol ih je pomrlo prije presude.. Nego sad ovo.... Jej. Al fakat imam sreće u životu rodit se u Kroatistanu!

  20. #20
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni su u Merkuru isto rekli da TO treba riješit danas, u smislu, porodit moje dijete a mene riješit što prije. I bila sam ljuta ko pas! I da sam imala snage za pisati,mislim da nebi puno drugačiji post napisala.

  21. #21
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    @Nanimira - eh, "stoko" moja... Eto ima nas još, skupljamo se...

  22. #22
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    bila sam na SD nekih 12 tjedana ukupno, patologija trudnoće.
    imam svakakvih iskustava i dobrih, i loših. dobra su uglavnom vezana uz sestre na odjelu, ali nikako s glavnom-grozna osoba, može me slobodno i tužiti-rado ću to ponoviti i na sudu.
    a kad te u predrađaoni pitaju: imate li vi i doktor xy kakav dogovor, ti kažeš ne, a odgovor je da tada oni preuzimaju, puno ti toga u našem zdravstvu postane jasno.
    tako da razumijem početni post u potpunosti, iako mislim da to nema veze s liječnicima menadžerima, već s tim da plaća stiže-bio ti ljubazan i predan, ili se ponašao kao kreten. da mi je tada bila ova pamet drugačije bi reagirala na mnogo toga što mi se tada tamo događalo, prije svega ne bi dopustila da me pokušaju poroditi vaginalno, iako je na kartonu pisalo cr-zadak jer je neki doktor koji me do tada nikada nije ni vidio zirnuo na uz i zaključio da će to ići-i na taj način mi skoro ubio djecu.
    i to nije nikakva kleveta, liječnik koji me vodio je sutradan tako vikao u predrađaoni da su žene koje su gore bile sve čule.
    a ono što me brine je da to nije samo stanje na SD, mislim da je svugdje kod nas više-manje tako. treba imati sreće i dospijeti normalnoj osobi u ruke.
    Posljednje uređivanje od suncokret : 13.11.2014. at 19:55

  23. #23
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Junior zbilja mi je žao da si to sve prošla. Ja nisam nikad bila na patologiji tako da zbilja ne znam kakvo je tamo stanje.
    Ali sva tri puta sam tamo rodila i bilo mi je zaista dobro. Ne bih se tamo vraćala rađati da nisu prema meni bili fer i pošteni.
    Od pregleda pa sve do poroda nijednu stvar nisu napravili bez dogovora, pitanja ili dozvole.

  24. #24
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pacijent sam doktora Husara preko dvadeset godina.
    Još od vremena kad je radio u Petrovoj i DZ Siget.
    Od kad je otvorio privatnu ordinaciju, a to je bilo negdje 94. sam kod njega.
    Vodio mi je trudnoću i učinio puno toga dobroga za mene.
    On je jako dobar doktor, pogotovo dijagnostičar i generacija s dr Kosom koji je radio na Svetom Duhu kad sam ja tamo rodila.
    Rodila sam na Svetom Duhu.
    U nedjelju. Svetu nedjelju.
    Porodili su me dr Baumann i dr Jakovčić kojima se i dalje zahvaljujem u svojim molitvama što su mi spasili dijete pa i mene.
    Uvijeti su tada u bolnici bili doslovno- ratni.
    Na intenzivnoj nije ni tople vode bilo pa su me setre prale hladnom.
    Ja sam bila jako loše, ali su svi liječnici i ostalo osoblje dali sve od sebe da budem bolje.
    I bila sam.
    Meni je rodilište bolnice Sveti Duh nešto najbolje što mi se tada moglo dogoditi.
    Imam iskustvo iz Petrove i tamo sam prošla pakao.
    Prema Petrovoj, Sveti Duh je raj.

  25. #25
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Junior, žao mi je da ste ti i bebica prošle toliko stresa i još nije gotovo.
    Čovjek se osjeća bijesno i nemoćno pred nepravdama. Mene boli i kad me neko ružno pogleda
    ili kaže u grubljem tonu, a kamoli ako je vezano uz moju djecu ili ovako nešto.
    Probaj se smiriti što više možeš. Poduzmi što više možeš iako mislim da je to borba s vjetrenjačama.
    Iako ako nitko ne pokuša nešto promijeniti sve će ostati isto.
    Probaj misliti na dobre stvari, još malo pa beba stiže...

  26. #26
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Meni samo nije jasno kako se tvoj muž uspio posvadit sa sestrom na hitnom prijemu kad uopće nemamo ništa s rodilištem niti ginom.Jedina veza između nas je administratorica koja napravi prijem i gotovo.

    Pričaš o novcima koje Hzzo izdvaja za hranu,pa valjda si ju i dobila.Kao i sve ostalo što je naplaćeno.

    S tolikim pljuvanjem po zdravstvu nećeš ti biti zadovoljna niti u jednoj socijalnoj bolnici.
    Možda si trebaš razmislit o porodu kod Podobnika
    Posljednje uređivanje od bodo : 14.11.2014. at 13:14

  27. #27
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Potpis na ovo.
    Već smo nebrojeno puta zaključili da bolnica nije hotel.
    A što se tiče lijčenja, ja ne vidim ništa tako strašno loše.
    Ali zato vidim uvrede i klevete.

  28. #28
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    I još nešto.
    Neće biti bolje dok god se pišu anonimni dopisi,pljuje po forumima i ne znam gdje sve ne.
    Konstantno doživljavam da skaču na mene sa milijun pitanja,pogrdnih pogleda a bogme i riječi-što pacijenti,što pratnja.
    Jednostavno objasnim koliko je u mojoj moći ali neke stvari radi isključivo liječnik.Onog trena kad ih uputim na liječnika postaju med i mlijeko,samo da se dotičnom ne zamjere.

    Trebala si se pobuniti na licu mjesta,liječniku/sestri koji te uvrijedio,omalovažio.Tada bi postigla pun pogodak.
    Sve naknadno ima vrlo malu težinu.
    Posljednje uređivanje od bodo : 14.11.2014. at 13:30

  29. #29
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovako su meni na Srebrnjaku prijetili da mogu otići u drugu bolnicu sa djetetom ako sam nezadovoljna.

    Čini mi se da si neki doktori i sestre zabriju da je bolnica u kojoj rade njihovo vlasništvo pa da mogu tjerati pacijente.

  30. #30
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    M
    Pričaš o novcima koje Hzzo izdvaja za hranu,pa valjda si ju i dobila.Kao i sve ostalo što je naplaćeno.

    S tolikim pljuvanjem po zdravstvu nećeš ti biti zadovoljna niti u jednoj socijalnoj bolnici.
    Možda si trebaš razmislit o porodu kod Podobnika
    Hzzo je samo POSREDNIK. Hzzo nije ništa platio svojim novcima, nego novcima koje su ljudi zaradili i odvojili od svojih plaća. A reći nekome da ako nije zadovoljan da ide privatno - pa može, evo, kada ćemo moći birati da li se zdravstveno plaća HZZo-u ili privatno, onda to stoji.

  31. #31
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Inače, ja razumijem Junior, jer sam i sama 2x rodila na SD i to je bilo jako ružno iskustvo. Išla sam tamo samo radi doktora u koga sam imala povjerenja, i zato jer mi nije bilo smisla plaćati porod kod Podobnika, kad sam već tolike novce dala u Hzzo, pa da mi se bar nešto vrati. Ali sestre - 90% njih ne samo da je sramota za sestrinsku profesiju koja bi morala biti humana, nego i za ljudski rod. I ja ću ponoviti kako mi je tamo bilo kad god treba.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 14.11.2014. at 13:41

  32. #32
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako su meni na Srebrnjaku prijetili da mogu otići u drugu bolnicu sa djetetom ako sam nezadovoljna.

    Čini mi se da si neki doktori i sestre zabriju da je bolnica u kojoj rade njihovo vlasništvo pa da mogu tjerati pacijente.

    Da, ja sam jednom poznatom doktoru rekla da ja de facto plaćam njegovu plaću, pa se malo skulirao.

  33. #33
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Hzzo je samo POSREDNIK. Hzzo nije ništa platio svojim novcima, nego novcima koje su ljudi zaradili i odvojili od svojih plaća. A reći nekome da ako nije zadovoljan da ide privatno - pa može, evo, kada ćemo moći birati da li se zdravstveno plaća HZZo-u ili privatno, onda to stoji.

    Bilo bi to zanimljivo,jako.Otprilike kao u Americi.Frend mi tamo radi 2 posla da bi si mogao priuštiti zdravstveno osiguranje slično ovom koje ovdje imamo.

  34. #34
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Inače jednom sam čula za jednu doktoricu iz pouzdanog izvora (član obitelji je loše prošla u prvom susretu) da je jako uobražena i da ima loš pristup prema pacijentima. Pa sam ušla u ordinaciju na ovaj način: Dobar dan! Ona ništa. Ja dođem do njenog stola, ponovim duplo glasnije: Dobar dan, oprostite ako me niste prvi put čuli. Unsem joj se u lice, pružim ruku: Ja sam XY, drago mi je da smo se upoznale. Nije mogla ignorirati ruku ispred nosa. Onda sam joj rekla da mi je drago da je došla raditi u ovu ordinaciju i da se nadam da će biti dostojan nasljednik prethodnog doktora koji je imao izuzetan odnos sa pacijentima. Pa sam je pitala gdje je prije radila i da li se osjeća spremna za izazove ovog radnog mjesta. I nastavila sam sa monologom oko toga što ja očekujem od našeg odnosa. Uglavnom, bila je u šoku....No, moram reći da me je vrlo dobro tretirala

  35. #35
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi to zanimljivo,jako.Otprilike kao u Americi.Frend mi tamo radi 2 posla da bi si mogao priuštiti zdravstveno osiguranje slično ovom koje ovdje imamo.
    Iskreno, ja sam protiv te opcije, ali smatram da se nekako treba ugraditi u svijest medicinskom osoblju i svim državnim službenicima da su oni u službi građana, a ne obrnuto. I da drugi rade za njihove plaće, pa da onda i oni moraju kvalitetno ih zaraditi.

  36. #36
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    I da drugi rade za njihove plaće, .
    ko radi za njihove plaće? ti radiš da bi jedan doktor imao plaću?
    ništa osobno deaedi, al koja je to besramna zamjena teza, i propaganda sistema zavadi pa vladaj.
    znam da je oftopik, al to mi grozno ide na živce.

    državna kasa se najviše puni preko - pdv-a.
    dakle - potrošnje.
    dakle - pune je svi građani. a ne samo oni koji rade u privatnom sektoru. nego je puni i javni sektor.
    ta dva sektora su međusobno ovisna, a ne suprotstavljena.
    a uostalom, ti koja radiš u privatnom sektoru, i koja radiš za plaću doktora...za tvoju plaću radi taj doktor koji svoju plaću potroši u privatnom sektoru. kupujući proizvode i usluge privatnog sektora. da nema njega - ti ne bi imala svoju plaću.

  37. #37
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Inače jednom sam čula za jednu doktoricu iz pouzdanog izvora (član obitelji je loše prošla u prvom susretu) da je jako uobražena i da ima loš pristup prema pacijentima. Pa sam ušla u ordinaciju na ovaj način: Dobar dan! Ona ništa. Ja dođem do njenog stola, ponovim duplo glasnije: Dobar dan, oprostite ako me niste prvi put čuli. Unsem joj se u lice, pružim ruku: Ja sam XY, drago mi je da smo se upoznale. Nije mogla ignorirati ruku ispred nosa. Onda sam joj rekla da mi je drago da je došla raditi u ovu ordinaciju i da se nadam da će biti dostojan nasljednik prethodnog doktora koji je imao izuzetan odnos sa pacijentima. Pa sam je pitala gdje je prije radila i da li se osjeća spremna za izazove ovog radnog mjesta. I nastavila sam sa monologom oko toga što ja očekujem od našeg odnosa. Uglavnom, bila je u šoku....No, moram reći da me je vrlo dobro tretirala
    Svaka čast.
    O tome sam pisala.Da barem svi reagiraju kad treba a ne kad prođe baba s kolačima.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina je, na bezobrazluk treba reagirati. No, kad je bolestan ili kad treba terapiju čovjek je jadan i uplašen, i nema se uvijek snage suprotstaviti.

    Ja isto mogu reći da mi je ponašanja medicinskog osoblja svih vrsta zaista preko glave, i da sam počela reagirati slično kao Deaedi, samo nešto manje maštovito

  39. #39
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja sam protiv te opcije, ali smatram da se nekako treba ugraditi u svijest medicinskom osoblju i svim državnim službenicima da su oni u službi građana, a ne obrnuto. I da drugi rade za njihove plaće, pa da onda i oni moraju kvalitetno ih zaraditi.
    Kao što i ja potrošim plaću u dućanu a ne tražim blagajnicu da mi se klanja jer sam ja njoj omogućila plaću.
    Meni je najgora moguća izjava"ja te plaćam".Od nje postajem parna lokomotiva

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je, blagajnice u dućanima se baš ponašaju kao sestre u bolnicama.

  41. #41
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Je, blagajnice u dućanima se baš ponašaju kao sestre u bolnicama.
    O da,sve sestre su užasne,bezobrazne i bahate.Među njima ja sam br.1

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ....
    a uostalom, ti koja radiš u privatnom sektoru, i koja radiš za plaću doktora...za tvoju plaću radi taj doktor koji svoju plaću potroši u privatnom sektoru. kupujući proizvode i usluge privatnog sektora. da nema njega - ti ne bi imala svoju plaću.
    Privatni sektor radi za trziste koje nije lokalno i monopolisticko vec globalno i konkutentsko. Znaci, sasvim je lako moguce da deadi radi u firmi koja izvozi i da za njenu placu ne radi nitko iz naseg drzavnog sektora.
    s druge strane drzavni je aparat monopolisticki i sredstvima prisile osigurava svoje prihode bez ikakve konkurencije a kod bogme I bez nekih vidljivih sustava kontrole kvalitete rada.
    Nisu isti i ukazivati na fundamentalne razlike u nacinu funkcioniranja ta dva "poslovna modela" nije zavadi pa vladaj vec ukazivanje na stvarne neravnopravnosti u drustvu i drzavi.

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    O da,sve sestre su užasne,bezobrazne i bahate.Među njima ja sam br.1
    Ako i sama radis u zdravstvu posve ti je jasno da u njemu ima raznih ljudi.
    nazalost, zdravstveno osoblje prolazi skoro pa nikakvu edukaciju iz komunikacije , prava pacijenata i kako se nositi sa stresom. Plus , vecina je preopterecena i bez mogucnosti kontinuirane pomoci profesionalne i psiholoske za njih same.
    i onda nam je tako, kako nam je.
    Moze se nama ne svidati rijecnik i pristup od Junior, ali nije ona bas toliko u krivu, zar ne?

  44. #44
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    cvijeto lajkam ti post o privatnom i javnom. ali smatram da je izjava -ja bi to porodio- degutantna i zaslužuje sankcije. općenito se slažem da su mnogi liječnici grubi i nekulturni i bahati u komunikaciji s pacijentima. i da se tome treba stati na kraj.

  45. #45
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako i sama radis u zdravstvu posve ti je jasno da u njemu ima raznih ljudi.
    nazalost, zdravstveno osoblje prolazi skoro pa nikakvu edukaciju iz komunikacije , prava pacijenata i kako se nositi sa stresom. Plus , vecina je preopterecena i bez mogucnosti kontinuirane pomoci profesionalne i psiholoske za njih same.
    i onda nam je tako, kako nam je.
    Moze se nama ne svidati rijecnik i pristup od Junior, ali nije ona bas toliko u krivu, zar ne?
    ovo sam se već pitala 100 puta, jel netko zna jel imaju na medicini neke kolegije/predmete iz područja komunikacijskih vještina jer one su iznimno biten za ovu struku iako to na prvu tako ne izgleda?
    počevši s mojom liječnicom opće prakse, koja uopće ne zna saslušat pacijenta, nego odmah s vrata krene s monologom i davanjem dijagnoze a ja ni zinula. Naravnmo tražim drugog liječnika da odem od nje. A ja sam sve samo ne šutljiva, mogu mislit kako to onda izgleda kod malo mirnijih pacijenata od mene.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.11.2014. at 14:47

  46. #46
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ko radi za njihove plaće? ti radiš da bi jedan doktor imao plaću?
    ništa osobno deaedi, al koja je to besramna zamjena teza, i propaganda sistema zavadi pa vladaj.
    znam da je oftopik, al to mi grozno ide na živce.

    državna kasa se najviše puni preko - pdv-a.
    dakle - potrošnje.
    dakle - pune je svi građani. a ne samo oni koji rade u privatnom sektoru. nego je puni i javni sektor.
    ta dva sektora su međusobno ovisna, a ne suprotstavljena.
    a uostalom, ti koja radiš u privatnom sektoru, i koja radiš za plaću doktora...za tvoju plaću radi taj doktor koji svoju plaću potroši u privatnom sektoru. kupujući proizvode i usluge privatnog sektora. da nema njega - ti ne bi imala svoju plaću.
    Hzzo se primarno financira iz doprinosa za zdravstveno osiguranje.

    Slažem se da su ta dva sektora međuovisna, zato se upravo državni ne bi trebao ponašati kao bogomdani i superiorni. Ja ne težim superiornosti privatnog sektora nad državnim, nego baš ravnopravnosti. A kod nas je situacija očajna, i to primarno u zdravstvu - nigdje drugdje nisam srela toliko nehumanih ljudi, kao u tom sektoru.

    A u drugim državnim službama, tipa općine, gradske službe i sl. sam sretala samo divne ljude koji zaslužuju i puno puno veću plaću od one koju dobivaju za svoj rad, trud i stručnost.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 14.11.2014. at 14:49

  47. #47
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što i ja potrošim plaću u dućanu a ne tražim blagajnicu da mi se klanja jer sam ja njoj omogućila plaću.
    Meni je najgora moguća izjava"ja te plaćam".Od nje postajem parna lokomotiva
    Ne očekujem da mi se klanja. Očekujem da mi kaže dobar dan, hvala, molim, izvolite, doviđenja. Kao i ja njoj.

    Na SD u 90% kontakata ništa od toga nije bilo, osim sa moje strane.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 14.11.2014. at 14:51

  48. #48
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj bodo prvotno napisa Vidi poruku
    O da,sve sestre su užasne,bezobrazne i bahate.Među njima ja sam br.1
    Sve nisu, ali neke jesu. Ako si broj jedan među bezobraznima, poradi na ponašanju.

  49. #49
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ovo sam se već pitala 100 puta, jel netko zna jel imaju na medicini neke kolegije/predmete iz područja komunikacijskih vještina jer one su iznimno biten za ovu struku iako to na prvu tako ne izgleda?
    počevši s mojom liječnicom opće prakse, koja uopće ne zna saslušat pacijenta, nego odmah s vrata krene s monologom i davanjem dijagnoze a ja ni zinula. Naravnmo tražim drugog liječnika da odem od nje. A ja sam sve samo ne šutljiva, mogu mislit kako to onda izgleda kod malo mirnijih pacijenata od mene.
    Ima se nesto na faksu u zadnje vrijeme. Vjerojatno i u skoli za medicinske sestre. Ali kratko, i vrlo nedostatno. Kad se izade iz skole vise nema nista.
    sve je prepusteno osobom osjecaju , osobnoj kolicini empatije i kucnom odgoju. A ne bi trebalo biti tako.
    zavrsila sam za zdravstveno laboratorijskog tehnicara prije 20 godina, i koliko se sjecam o komunikaciji smo ucili jedan skolski sat u 4 godine , i to u sklopu strucnog predmeta.

  50. #50
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako i sama radis u zdravstvu posve ti je jasno da u njemu ima raznih ljudi.
    nazalost, zdravstveno osoblje prolazi skoro pa nikakvu edukaciju iz komunikacije , prava pacijenata i kako se nositi sa stresom. Plus , vecina je preopterecena i bez mogucnosti kontinuirane pomoci profesionalne i psiholoske za njih same.
    i onda nam je tako, kako nam je.
    Moze se nama ne svidati rijecnik i pristup od Junior, ali nije ona bas toliko u krivu, zar ne?
    Naravno da nije.Ali ne sviđa mi se generaliziranje općenito,ne sviđa mi se riječnik i ne sviđaju mi se te neke prijetnje,dopisi i ne znam šta nakon svega.
    Treba biti hrabar i izboriti se dok si na prvoj crti.Nakon bitke malo toga se može napraviti.Govorim to jer vidim kako i što se radi.
    Srce me boli kad vidim koliko loše prolaze ljudi koje šute.Ponekad se izborim umjesto njih,ponekad niti ne pokušavam.Jer ja moram raditi još xy godina s dotičnim.A mobing si ne želim natovariti na leđa.

    Ima nas svakakvih kao i svugdje.Većina nas se trdi biti što bolji ali ponekad ne ide.Ja sam doslovno puknula jedan jedini put.Ali totalno.Kad me pokretan 45-ogodišnjak tražio da mu dođem u wc obrisat dupe.Jer on me plaća.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •