Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Stomatolog-stavljanje krunice

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno Stomatolog-stavljanje krunice

    Drage moje,

    imam jednu četvorku koja je već sva poljepljena plombama da ljepše izgleda, sad mi je ta plombica spala i razmišljam da napokon sredim taj zub kako spada. Moj stomatolog mi je rekoa da kod njega krunica/navlaka (i to keramička s metalom unutra) dođe cca 2.600 kn, to mi se čini stavrno previše a i drugi ljudi su mi rekli.

    Otišla bih negdje privatno, da je nešto povoljnije i da estetski lijepo izgleda (to mi je najbitnije). imate li kakve preporuke za dobre stomatološke poliklinike, hvala.

  2. #2
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja sam upravo u tom procesu i mogu ti potvrditi da je cijena zbilja takva, nez obzira sto se radi o stomatologu preko zdravstvenoga.1300 kn je po zubu metalkeramicka krunica.
    Ja sam se odlucila na privatnika ali privatnici su jos skuplji.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    meni je stomatolog preko zdravstevnog rekao 2600 1 krunica tvoja cijena je duplo manja. A čula sam da se normalna cijena kod privatnika kreće oko 1500 kn možda nešto više.

    Jel može neka preporuka pa ću tamo direktno provjeriti?

    hvala.

  4. #4
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Nisam upucena u cijene u Hr. samo bi da dam savjet, ako vec radis krunicu na cetvorku, radi ili punu keramiku ili zirkon+keramiku. Metal+keramika cesto ima crni rub oko zubnog mesa kao posljedica reakcije metalnih jona bakterija koje su normalno prisutne u ustima. Cetvorka je takodje zub gdje cesto dolazi tokom godina do povlacenja zubnog mesa pa taj metalni rub postane vidljiv.

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Lili , ovo je popis usluga stomatologa koje pokriva hzzo http://najdoktor.com/pdf/stomotaloske_usluge.pdf
    po tome ima se pravo na dvije besplatne nadogradnje ( krunice), ali treba vidjeti pod kojim uvjetima ( zakon o ortopedskim pomagalima).

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    zna se dogoditi da poneki stomatolog da u pola cijene, pogledaj portale s popustima

  7. #7
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sad sam shvatila razliku izmedu krunice i mosta. ovo sto ja radim je most. oprosti.

    malo mi je bedasto da je cijena toliko veca- dali je moguce da se radi o nekom nesporazumu u komunikaciji?

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam shvatila razliku izmedu krunice i mosta. ovo sto ja radim je most. oprosti.

    malo mi je bedasto da je cijena toliko veca- dali je moguce da se radi o nekom nesporazumu u komunikaciji?
    Dvije krunice u mostu ( dva zuba) takoder mogu biti besplatna, tj. pokrivati ih hzzo, ako zadovoljavas uvjete.

  9. #9
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    pitala sam svoju , ali me (nesjecam se vise cime) otpilila.
    no ,kako nemam neko povjerenje u svoju zubarku ,ipak sam odlucila privatno. Radi se o dvojci i trojci pa sam htjela biti sigurna da ce biti dobro odradreno. Inace sam ogromna kukavica kada se radi o zubaru.
    eh sada sam jos u postupku pa nemogu reci o kojem materijalu se radi ( odabrala sam nesto sto je kakti odlicno i zaboravila naziv) a cijena ce biti oko 5000 kn.

    covjece koja lova za zub koji sam izgubila prilikom pada!!

  10. #10
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni su neki dan rekli da bi na sedmicu stavili krunicu...nešto ispod 1300 kuna, keramička

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    meni su neki dan rekli da bi na sedmicu stavili krunicu...nešto ispod 1300 kuna, keramička
    Koji radi preko hzzo-a?
    to je ok, jer hzzo ne pokriva keramiku . I cijena mi se cini prilicno ok .

  12. #12

  13. #13
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koji radi preko hzzo-a?
    to je ok, jer hzzo ne pokriva keramiku . I cijena mi se cini prilicno ok .
    ovo je privatnik, al opet su im cijene ok

  14. #14
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    http://www.stomatolog-zagreb.net/cje...ih-usluga.html
    ma na ove sam mislila.
    krivo sam stavila,. isto prezime .

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    cure hvala za sve informacije. Odmah sam pitala za tu crnu crtu jer to ne želim ni u ludilu, al mi je rekao da ima neka sitna doplata da se zapeče krunica s tim bijelim dijelom "naviše" tako da ne dođe do toga da se crta vidi. Ne znam bolje objasnit.
    Ma čak mi je od novaca bitnije da to stvarno lijepo izgleda. pogledat ću linkove, lunahor hvala.

    i proučit pravilnik, hvala sirius, iako ovaj moj je ok i sigruno bi mi rekao za tu opciju ako ispunjavam uvjete al provjerit ću.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je privatnik, al opet su im cijene ok
    ninochka, jel može kontakt tog privatnika? jesi zadovoljna s izgledom krunice tj. zuba?

  17. #17
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    danas sam tek bila prvi put. riječ je o sedmici tak da ga neću ni vidjet . u petak idem na probu, ali inače sam jako jako zadovoljna s njima. bila sam kod 3 ili 4 različita jer mi se ne čeka uvijek moju i svi su super

    http://www.dentalvukic.com/hr/ordinacija/

  18. #18
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nema besplatnih "običnih" krunica preko socijalnog.
    Besplatna je samo ona koja je nosač parcijalne proteze, a i za nju se plaća udio, a ta krunica ima na sebi metalni anker na koji se nasadi metalna parcijalna proteza.
    Za 2500 kn se može dobiti bezmetalna cirkon navlaka i ta cifra je puno pretjerana za metalnu krunicu.
    Metal keramičke iliti porculanske navlake su ok i nema nikakvog crnog ruba.
    To je davno usavršeno, jedino su neprozirne i po tome su cirkonske navlake bolje jer nisu neprozirne.
    Djeluju prirodnije.

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje,

    imam jednu četvorku koja je već sva poljepljena plombama da ljepše izgleda, sad mi je ta plombica spala i razmišljam da napokon sredim taj zub kako spada. Moj stomatolog mi je rekoa da kod njega krunica/navlaka (i to keramička s metalom unutra) dođe cca 2.600 kn, to mi se čini stavrno previše a i drugi ljudi su mi rekli.

    Otišla bih negdje privatno, da je nešto povoljnije i da estetski lijepo izgleda (to mi je najbitnije). imate li kakve preporuke za dobre stomatološke poliklinike, hvala.
    Cijena od 2600 za metal keramičku krunicu je puno previsoka. To je cijena za cirkon ili emax krunicu. No, i tu ima velike razlike. Nisu svi cirkoni isti, niti svi zubari koriste iste materijale. Moja preporuka ti je da izbjegavaš tzv. Stomatološke poliklinike, jer su obično skuplji od manjih privatnika. Moj savjet ti je da nađeš ordinaciju u kvartu, sa pouzdanim privatnikom koji te neće muljati, kao što očito pokušava ovaj tvoj (2600 za metal keramiku, smiješno...).

    Ako budeš htjela, mogu ti dati preporuku na pp, baš u tvom kvartu.

  20. #20
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Nema besplatnih "običnih" krunica preko socijalnog.
    Besplatna je samo ona koja je nosač parcijalne proteze, a i za nju se plaća udio, a ta krunica ima na sebi metalni anker na koji se nasadi metalna parcijalna proteza.
    Za 2500 kn se može dobiti bezmetalna cirkon navlaka i ta cifra je puno pretjerana za metalnu krunicu.
    Metal keramičke iliti porculanske navlake su ok i nema nikakvog crnog ruba.
    To je davno usavršeno, jedino su neprozirne i po tome su cirkonske navlake bolje jer nisu neprozirne.
    Djeluju prirodnije.
    Pa ukoliko je osoba sklona povlačenju zubnog mesa, može nakon nekog vremena proviriti metalni rub u slučaju metal keramike. Zato mislim da je za četvorku bolje staviti cirkon, iako može i emax.

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I još bi dodala da se trebaš dobro raspitati da li u cijenu krunice ulaze i drugi eventualni zahvati, npr. vađenje živca ili punjenje korijenski kanala. Neki to posebno naplačuju, a neki to smatraju pripremom za krunicu i uračunato je u cijenu krunice.

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Deaedi, hvala ti puno na info, pls pošalji mi na pp tu ordinaciju u kvartu. Sad sama zapela da to hoću rješit jer mi je neka lova sjela a i zub mi je osjetljiv jer se zubno meso malo povuklo gore. Inače zub je zdrav, ne treba ga liječiti, slikala sam ga, jedino mi ne izgleda lijepo, dosta je izbušen sa strane i ima više nijasni boje po sebi. Jedva čekam zub koji je napokon vrlo sličan mome originalu

  23. #23
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    danas sam tek bila prvi put. riječ je o sedmici tak da ga neću ni vidjet . u petak idem na probu, ali inače sam jako jako zadovoljna s njima. bila sam kod 3 ili 4 različita jer mi se ne čeka uvijek moju i svi su super

    http://www.dentalvukic.com/hr/ordinacija/
    hvala puno ninochka.

  24. #24
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    drage moja evo danas sam zakazala stavljanje krunice, bit će emax.
    No u subotu sam imala neugodno iznenađenje, pukao mi je skroz taj zub jer sam nakon 10 godina htjela pojest baš bronhi kuku lele
    Sad se samo nadam da će mi dr. uspjet stavit krunicu na zub koji ima samo korijen i to liječeni. Uzdam se u štift i nadogradnju...drž te mi fige.

    pozdrav od krezubice

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve bu ok.
    Držim fige.

  26. #26
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,504

    Početno

    Hvala draga.Zub je odlican.krunica emax.
    A ordinacija im je ko u svemirskom brodu.
    Usla u 15h, izasla u 17:30h s novim zubom.sve u jednom dolasku.

  27. #27
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A lova?


    Sent from my iPad using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •