Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 502

Tema: susjedi iz pakla

  1. #101
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    trebate vidjeti kad krenu bijesne poruke na A4 papiru po stubištu, po liftovima, kakva su to literarna dostignuća
    ja sam mislila sa to ima samo kod mene u zgradi, komunikacija (jednosmjerna) sa susjedima preko ulaznih vrata

    (a u zgradi ravno 6 obitelji)

  2. #102
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    neke situacije su grozne dok sami ne postanemo njihovi akteri
    imaš malu bebu, vidjet ćeš kada ona malo naraste, pa počne trčati, skakati....
    onda malo kriteriji olabave
    ali definitivno se slažem da se košarkaškom loptom ne nabija po stanu
    svatko tko je jednom imao tu loptu u ruci zna njenu čvrstoću i mukli, glasni zvuk kada udari u pod, da ne kažem da se cijeli pod strese
    i to nije normalno
    za to nema opravdanja
    nema opravdanja za nabijanje nanulama po podu
    još ako nemaju tepih
    to je nešto na što se može utjecati
    a sad, ako su oni po prirodi glasni
    to će se teško promjeniti

    susjed iznad nas svira klavir
    i nabija nogom ritam ili neku pedalu, što god
    tup, tup, tup
    meni to ne smeta, iako se stvarno čuje
    namćoru od MM da, i on bi se bunio
    ja sam mu rekla neka se skulira, da mu nije palo na pamet (iako je jednom otišao, pa je dobio jezikovu juhu od mene, mislim buniti se na takve stvari)
    a da dočaram kako je slaba izolacija, oni imaju mačke, i čuje se noću, kada nema drugih zvukova koji bi to prikrili, kako mačke trče po stanu, čuje se grebanje capica
    trenutak kada je MM prihvatio pod normalno udaranje ritma je bio kada je naše malo dijete, naša mila dobra i draga djevojčica stasala dovoljno da počne trčati
    e tu smo zahvaljivali susjedima ispod
    MM zna reći da su gluhi, pokojni susjed je i bio, susjeda nije
    ali su se pravili gluhi
    nikad ni riječ nisu rekli
    tu i tamo, kada bi se vidjeli u liftu, rekla bi susjeda "a vaša mala se do kasna čuje "
    mi bi se ispričali ako smo glasni, ona bi rekla "maaaa neeeeeeeee"
    tek sada, kad je dijete veliko, susjeda zna reći "susjeda, kako je vaša mala sada krasna, velika, dobra, pristojna, pa prekrasna, a kada se sjetim......"
    hvala susjedi

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    tek sada, kad je dijete veliko, susjeda zna reći "susjeda, kako je vaša mala sada krasna, velika, dobra, pristojna, pa prekrasna, a kada se sjetim......"
    hvala susjedi

    Tako sam se ja bojala, dok sam imala malu bebu, da će nam susjedi zvati socijalnu službu jer je prvih mjeseci u budnom stanju stalno, ali stalno plakao i urlikao. Naročito noću.
    Kad je malo porastao i počeo trčati po sobama, bila sam sretna što ispod nas nitko ne stanuje. Doduše, u tom stanu bila je privatna psihijatrijska ordinacija ali izgleda da im nije smetalo dječje trčkaranje, vožnja guralice po stanu i rasipanje kockica.

  4. #104
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo živjeli sa bakom i dedom negdje do moje 3. godine, taj period ne pamtim, ali i kasnije sam često provodila kod njih vrijeme i bilo mi je nešto kao Christiani F.

    Stalno stišavanje, umirivanje, podsjećanje na susjede - susjedi koji su živjeli ispod su imali neobično prezime, i meni se to prezime urezalo u mozak kao simbol za neke važne uzvišene ljude koje se nipošto ne smije uznemiravati. Pa onda, postojalo je dvorište, ali se niti na dvorištu nije smjelo bučiti, a na stubištu da ne spominjem.

    Dobro da sam se odselila u šljakersko naselje na periferiji, tko zna što bi sa mnom bilo da sam ostala u tom viktorijanskom okruženju.

  5. #105
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno susjedi iz pakla

    Dječju igru ne smatram bukom.
    Urlanje, svađanje odraslih da i to su po meni totalno različite situacije koje ovdje neki kao da trpaju u isti koš.
    Posljednje uređivanje od Tanči : 18.11.2014. at 11:11

  6. #106
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni je nabijanje košarkaške lopte u stanu buka
    i zvučna i vibracijska

  7. #107
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se to prezime urezalo u mozak kao simbol za neke važne uzvišene ljude koje se nipošto ne smije uznemiravati.

    za mene je to bilo prezime aubrecht

  8. #108
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja se sjećam kao sam bila silno pnosna na svog tatu. Svi drugi tate morali su imati savršenu tišinu dok spava. Ako je već bilo igre u stanovima dok tate spavaju, onda je ta igra trebala biti u grobnoj tišini. A naš tata je mogao spavati popodne u bilo kakvim uvjetima

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Cure, fakat ste pretjerale u traženju izgovora za tu ženu i najblaže rečeno sada pokretačica teme ispada problematična.
    Da, ne poznajemo ženu, kao što nemamo pojma o pola stvari na forumu koje netko pokrene pa raspravljamo normalno.
    Ovo nije normalna situacija, koliko god vi pojedine tvrdile da jest, lupanje i svakodnevno deranje ne postoji baš svugdje svaki dan.
    I, da, ako živiš u zgradi onda trebaš paziti da ne urličeš kao životinja po cijele dane pa i ako si takva osoba, jer ne živiš u vlastitoj kući gdje nikome ne smetaš.
    I, ne nosiš klompe drvene po stanu pod normalno, jer one rade veliku buku na golom parketu, nose se neke drugačije šlape.
    Ako i drugoj susjedi smeta buka, a očigledno smeta, ja mislim da bi u ovom slučaju trebalo upozoriti gazdu koji iznajmljuje stan, bez obzira kakvi su odnosi među tim vlasnicima stana, pitanje je jel ih ima prijavljene pa bi se moglo zaprijetiti i time da ćeš ga prijaviti da ilegalno renta stan, možda nešto poduzme tada.
    Ljudi koji iznajmljuju stanove moraju paziti da osobe koje su stan iznajmile ne narušavaju kućni red i ne smetaju susjedima.

  10. #110
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    A ima li itko iskustvo da susjed ispod konstantno na balkonu pusi travu? Vrlo rijetko mogu sirom otvoriti i svoj balkon a da mi u sobu ne udje smrad/miris trave, kako kome valjda. Ne mogu stavit ni robu, a nije mi neka fora ni zbog djece. Kad pricamo svi misle da pretjerujemo, ali kad netko dodje kod nas i dolje je seansa, ljudi se stvarno uvjere da je to intenzivno ko da netko na nasem balkonu pusi.

  11. #111
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    A ima li itko iskustvo da susjed ispod konstantno na balkonu pusi travu? Vrlo rijetko mogu sirom otvoriti i svoj balkon a da mi u sobu ne udje smrad/miris trave, kako kome valjda. Ne mogu stavit ni robu, a nije mi neka fora ni zbog djece. Kad pricamo svi misle da pretjerujemo, ali kad netko dodje kod nas i dolje je seansa, ljudi se stvarno uvjere da je to intenzivno ko da netko na nasem balkonu pusi.
    Pa to je bar lako rješivo. Trava još uvijek nije legalna droga u Hr.

  12. #112
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    meni je nabijanje košarkaške lopte u stanu buka
    i zvučna i vibracijska
    a je, da. i to kakva buka. nitko ne živi ispod nas, i moj j non stop, ali non stop nabija loptu po stanu. onako s nogom. kad razmišlja, kad ne razmišlja, kad je živčan, kad je opušten, dok gleda tv, dok uči, dok piše zadaću...kaže da ga opušta i da se lakše koncentrira dok se mrda
    kad smo već tu, jel ima koji psiholog da mi objasni jel ovo drži vodu il ne?

    da netko živi ispod nas, a šta bi, morala bih ga non stop upozoravati da prestane.

    susjeda iznad nas puno svira klavir i mi ju čujemo.
    srećom, svira lijepo, al isto bi tako čuli i da netko vježba i pili po violini par sati dnevno. recimo. mislim da bih - izludila.
    a šta, zabraniti djetetu vježbanje violine? kako?

    tako da u ovom slučaju mislim da - nema pomoći. ono, tako vam je pao grah. ljudi su glasni, al ne toliko glasni, a da bi to spadalo pod neke zakonske mjere. poput, recimo, trave iz zadnjeg posta

    edit: uletila marta
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 18.11.2014. at 12:27

  13. #113
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    A znam, muz bi vec odavno zvao policiju, a ja se kao nadam da cemo ih razgovorom uvjerit da puse zatvorenog prozora... No s obzirom da je stalno napusen, ne smeta mu buka koju moja djeca proizvode.

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Tu ti tek p. neće ništa napravit. Iskustveno..

  15. #115
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a je, da. i to kakva buka. nitko ne živi ispod nas, i moj j non stop, ali non stop nabija loptu po stanu. onako s nogom. kad razmišlja, kad ne razmišlja, kad je živčan, kad je opušten, dok gleda tv, dok uči, dok piše zadaću...kaže da ga opušta i da se lakše koncentrira dok se mrda
    kad smo već tu, jel ima koji psiholog da mi objasni jel ovo drži vodu il ne?
    i moj je radio isto, oduvijek. niti znam kako je počelo ni kad je završilo. imam osjećaj nedavno

  16. #116
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    susjeda iznad nas puno svira klavir i mi ju čujemo.
    srećom, svira lijepo, al isto bi tako čuli i da netko vježba i pili po violini par sati dnevno. recimo. mislim da bih - izludila.
    a šta, zabraniti djetetu vježbanje violine? kako?
    Evo kod mene muž pili po violini

    I kako mu zabraniti ?!
    Posljednje uređivanje od Mima : 18.11.2014. at 12:50

  17. #117
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    A znam, muz bi vec odavno zvao policiju, a ja se kao nadam da cemo ih razgovorom uvjerit da puse zatvorenog prozora... No s obzirom da je stalno napusen, ne smeta mu buka koju moja djeca proizvode.
    Svako dobro za neko zlo

  18. #118
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    . No s obzirom da je stalno napusen, ne smeta mu buka koju moja djeca proizvode.


    evo riješenja pokretačici teme

  19. #119
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma i moji nabijaju loptu, zato ja i jesam tako tolerantna prema svim glasnima
    a i obožavam curu koja živi ispod nas, svaka joj čast

  20. #120

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    zašto bi pokretačica teme bila problematična? kao i obično problem se sagledava iz više kuteva.

  21. #121
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    A i percepcija se mijenja kako vrijeme prolazi. Kad je moj bio beba, susjedov unuk je po cijeli dan napucavao loptu u vrata od garaže, ona su mu glumila gol. ja sam šizila, hoće li više netko smiriti tog malog, pogotovo dok je moja beba spavala.
    Sad moj nabija loptu, a ja se čudim kako ikome može smetati dječja igra :laugh:

    A da ne govorim kako se moj u dobi od neke 1.5 godine derao kad bih mu prala kosu, sve sam čekala da mi neko pozove czss.
    Tako da... Bluebella, ili razgovaraj s mamom ili se navikni. Ne znam kakav konkretno savjet očekuješ, ali razumijemo te mi i predobro, bez brige
    Istina!

    I naš je susjed napucavao loptu u limenu ogradu, a sada moj mali napucava u limenu garažu.

  22. #122
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ...kaže da ga opušta i da se lakše koncentrira dok se mrda
    kad smo već tu, jel ima koji psiholog da mi objasni jel ovo drži vodu il ne?
    ...
    Nisam psiholog, ali ovo je poznata stvar. Guglaj malo. Mislim da spada pod tipove učenja, načine učenja - tako nešto (na koji način različiti tipovi osoba najlakše uče).

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Cvijeta, itekako ima smisla ovo sa mrdanjem.
    M. najbolje pamti suhoparne definicije dok ih ja citam, on ih ponavlja , dok se vozi na rolama u dnevnom boravku. : zivimo u samostojecoj kuci:
    :D

  24. #124
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dječju igru ne smatram bukom.
    Urlanje, svađanje odraslih da i to su po meni totalno različite situacije koje ovdje neki kao da trpaju u isti koš.
    Tanči ne trpa nitko u isti koš nego su u samoj temi pokretačice srž problema i jedno (nabijanje košarkašrke lopte po stanu po cijele dane) i drugo (stalno deranje i vrištanje majke na dijete (u skoro svim razdobljima dana, osim kad su u kontra smjeni mama posao sin škola).Navodim što je već napisano.

    Nemojte se ljutit cure al brate kad pišete dajte pročitajte što je prije napisano.

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, itekako ima smisla ovo sa mrdanjem.
    M. najbolje pamti suhoparne definicije dok ih ja citam, on ih ponavlja , dok se vozi na rolama u dnevnom boravku. : zivimo u samostojecoj kuci:
    :D
    ja sam učila hodajući i ponavljajući (al to mi je prihvatljivije od nabijanja lopte po stanu jer ipak ljudi žive ispod, i to umirovljenici koji sve čuju).

    Mima, i ja sam imala tako susjede ispod pa nam tata niej dao skakat po stanu ma skoro ni trčkarat (ionako smo tada svi uglavnom provodili vani vrijeme s društvom iz kvarta), i jako se dobro i dan danas sjećam tog neobičnog prezime susjeda ispod: Ćatak. Naravno oni se nikad nisu bunili,al je tata tako postupao iz predostrožnosti, danas mislim ad je stvarno pretjerivao s tim.

    Prvo što sam napravila u ratu kad smo odselili u prizemnicu, skakala sam po podu ko munjena i govorila ovdje nema Ćataka
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.11.2014. at 13:42

  26. #126
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moje prezime - primšar. vječito je lupala s metlom po stropu, vječito.

  27. #127
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ajme majko, nisma imala pojma da smo imali svi ta neka prezimena susjeda ispod

  28. #128
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Kod mene - Živković

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Kod mene-Šandor

  30. #130
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Na žalost nemam vremena sve čitati samo moram prokomentirati da sam presretna jer živim u kući, pa urlam, skačem i ako treba vrištim bez da ikog smetam i ja i moja djeca (jer da - jesmo malo bučniji), a nismo niti žrtve ničije buke. S druge strane koliko god vam zavidim na grijanju iz Toplane (nekima ) i sama sebi jadikujem jer si za kuću od podruma do krova sam odgovoran - presretna sam zbog toga kaj smo u kući.
    Ipak, stalno se pitam, od čega su građeni ti vaši stanovi i zgrade; kod mene u kući djeca dok skaču po sobi ja na etaži ispod nemam nekakve čudne manifestacije toga (a kuća nije građena svemirski).

  31. #131
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jedno prezime mi je poznato, jako jako jako
    rijetko i neobično

    edit: i krivo napisano
    Posljednje uređivanje od Tashunica : 18.11.2014. at 14:51

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Ja imam čak dva "the" prezimena, ali neću ih napisati, jer danas njihova djeca imaju djecu pa možda i čitaju Rodu

  33. #133
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    I mi smo imali THE prezime, a moja dvogodisnja sestra je jednom uvjereno izjavila da oni zive ispod tepiha i parketa.

  34. #134
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost nemam vremena sve čitati samo moram prokomentirati da sam presretna jer živim u kući, pa urlam, skačem i ako treba vrištim bez da ikog smetam i ja i moja djeca (jer da - jesmo malo bučniji), a nismo niti žrtve ničije buke. S druge strane koliko god vam zavidim na grijanju iz Toplane (nekima ) i sama sebi jadikujem jer si za kuću od podruma do krova sam odgovoran - presretna sam zbog toga kaj smo u kući.
    Ipak, stalno se pitam, od čega su građeni ti vaši stanovi i zgrade; kod mene u kući djeca dok skaču po sobi ja na etaži ispod nemam nekakve čudne manifestacije toga (a kuća nije građena svemirski).
    Ma to su ti ove zgrade iz 40tih, 50tih, 60tih a neke i od 70tih, te imaju katastrofa zvučnu izloaciju iako je gradnja da će trajat 200 godina, ali ponekad imaš osjećaj da su podovi i zidovi od papira iako nisu, ali način granje je tada bio koma, zato valjda i ti zastarijeli kućni redovi, i mi ga imamo, ali ga se nitko ne pridržava, srećom.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    moja zgrada ne broji ni 8 godina isto loša izolacija,dok je biuo ured iznad nas mogo si čut kak curice u štiklama trće s jednog kraja na drugi stana.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.11.2014. at 17:11

  36. #136
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ima i novih stanova sa jako lošom izolacijom. Naša zgrada je izgrađena 1992! Izolacija je odlična. Zgrada je cijela cigla i beton. Iz stana u stan se ne čuje, ali se čuje kroz vrata. Dakle, ako je netko na hodniku, a ja zaurlam na svom hodniku. ili kad recimo dolazim s posla, čujem po hodniku svoju djecu ako su u elemtnu do 1. kata. Mi smo na 4.
    Ali iz staba u stan jedva nešto. Baš mora biti lupanje.
    Inače, sa starcima i burazom sam živjela u jednoj takvoj šupljoj zgradi iz 70-ih. 8 katova po 6 stanova i dva krila. Moj brat je svirao saksofon! Mislim da su ga čuli svi. I što je tko tu mogao, a stan od 36 kvadrata. Ipak sam najviše ispaštala ja
    Djeci ne dam da divljaju više nego je potrebno i normalno za stan. Tepihe imamo oduvijek. Susjeda ispod se nikad nije žalila, kad sam ju i pitala, odmahne rukom i kaže to su djeca.
    A mi smo zadnji, spojeni samo jednim zidom s jednim stanom. Milina. Osim dobre izolacije i ovo je jedna pozitivna stvar.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    ne dam ni ja svojima da divljaju ali ih ipak povuče ponekad. imamo krpene lopte za nabacivanje, tepihe na podu, košarku igraju na igralištu... prije par godina smo bili jako glasni a sada umjereno. sa svim susjedima smo dobri osim s jednom. tjedan dana nakon useljenja prijetila je sa socijalnom službom. jer djeca plaču. sigurno ih tučemo. sada plaču rijetko ali se povremeno posvađaju i glasno bore za sebe( najglasnija je najmlađa).
    ja sam se zabezeknula kad je počela prijetiti. dok su sina tresli tantrumi stvarno nam nije bilo lako. mm je izašao i rekao: zovite, ako mislite da trebate, zovite i zatvorio vrata.
    naučiti dijete da ne viče na stubištu, da ne trči po kući, da ne plače svaki put kad... sve je to proces koji traje. osim možda kod onih koji stvarno tuku djecu. takvi su mirni doma ali vjerojatno divljaju negdje drugdje

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    da ne plače svaki put kad.
    kak naučiti dete da ne plače, to nisam čula da se može naučiti.

  39. #139
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj manji obožava vikati u stubištu jer mu to odzvanja... kako zabraniti bebi da viče u stubištu? nikako...
    nama se nitko još nije žalio iako bi sigurno mogao (nemamo tepihe jer ih ne volim a i imamo psa)
    ove gore čujem stalno, sve, ali oni su posebna priča - u obradi Centra za socijalnu skrb
    moji ne nabijaju namjerno, iako bebonja zna lupati loncem o pod ali to ne traje dugo jer mu dosadi... i baci svašta iz hranilice, sa stola, sa police...
    ne uzrujavam se - nek mi stave soli na rep...

  40. #140
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A kaj ak ti pozovu policiju i CZSS?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Bojim se da bi moja susjeda mogla (kad bi htjela) napisat riječ, dvje o nama na ovoj temi.
    Moj Dobrica je u NE fazi, jako, jako glasnoj NE fazi.
    Akić ruši i baca sve oko sebe.
    MM se gromoglasno smije.
    Ja gledala DVD Renate Rebo i glasno i razgovjetno pričam, nebi li malci skužili pravilan izgovor glasova.
    Poglasne TV kad žele, ne uspijem ga uvijek odmah stišati.
    Plaču prije spavanja (kasno bude) jer im više nedam spavat samnom u krevetu.
    Kod nas ima mira od cca 22:30 do 9:00 drugo jutro.
    Nisu nam još zvali policiju, a mogli bi, razumijela bi takav čim.
    Ispričam se svaki put kad sretnem susjede, al što to starčićima pomaže. Još su ljubazni, kažu da su to veseli zvuci.
    Izolacija nam je odlična, al decibeli su ipak pretjerani.
    Kad djeca odrastu bit će opet mir
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 19.11.2014. at 10:41

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Kad djeca odrastu bit će opet mir
    valjda

  43. #143
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj ak ti pozovu policiju i CZSS?
    a za što bi mi mogli zvat? za to što beba lupa loncem po podu? ili viče u stubištu? ili veći trči po stanu?
    piše dolje kućni red - od 15-17 je mir i iza 23 (moji su do 21 u krevetima)
    za sve ostalo - live and let live
    ili nek se odsele na vrh nekog brda... u zgradi sa 186 stanova sigurno nemaju kaj tražiti...

  44. #144
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    moj manji obožava vikati u stubištu jer mu to odzvanja... kako zabraniti bebi da viče u stubištu? nikako...
    nama se nitko još nije žalio iako bi sigurno mogao (nemamo tepihe jer ih ne volim a i imamo psa)
    ove gore čujem stalno, sve, ali oni su posebna priča - u obradi Centra za socijalnu skrb
    moji ne nabijaju namjerno, iako bebonja zna lupati loncem o pod ali to ne traje dugo jer mu dosadi... i baci svašta iz hranilice, sa stola, sa police...
    ne uzrujavam se - nek mi stave soli na rep...
    Pa lijepo mu uzmeš lonac kad počne lupati o pod.
    I kažeš "ne vikati u hodniku".
    Mislim, ne kužim, to kao da pitaš kako odgajati djecu.

    Ne bih zvala policiju ni socijalnu za to, al da mi je normalno da beba lupa loncima o pod dok mama kraj njega stoji, a netko živi ispod, bome nije.

  45. #145
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa lijepo mu uzmeš lonac kad počne lupati o pod.
    I kažeš "ne vikati u hodniku".
    Mislim, ne kužim, to kao da pitaš kako odgajati djecu.

    Ne bih zvala policiju ni socijalnu za to, al da mi je normalno da beba lupa loncima o pod dok mama kraj njega stoji, a netko živi ispod, bome nije.
    Naravno.

    To je opća kultura i djecu treba usaditi temelj pristojnosti od početka.

  46. #146
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    pa uzmem mu ja - kaj to trebam naglasit? ne lupa on s tim satima - lupi par puta dok ne uspijem doć do njega i uzet mu...
    i kažem mu - ne viči na hodniku (ajd čija beba od 9-10 mjeseci ga je poslušala?)
    i kažem velikom da ne trči po stanu - jer me to živcira...
    al to je proces... to mi je bila poanta...
    kak odmah skačete nekog optuživat jer mu djeca nisu po špagici

  47. #147
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mislim da je u našoj zgradi puno veći problem ovaj iznad mene klinac od 16 godina koji sa sedmog kata baca pune kante kreča (skupa sa kantom) ili cijele lubenice...
    Posljednje uređivanje od lukab : 19.11.2014. at 12:57

  48. #148
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Pa da, treba naglasiti, jer onako kako si napisala ispada da lupa dok mu ne dosadi, a ne dok mu ne uzmeš.

  49. #149
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    sad vidim da sam to i napisala... ups... to je kad sve radiš nabrzinu... ne - mene bole uši od tog lupanja a i imam paranoju da mi se pločice mogu razbit

  50. #150
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Lukab, ja sam se zezala za policiju.
    Naj se srditi.
    I to zato jer me fasciniraju oprečnosti stavova koje ovdje iščitavam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •