Stranica 8 od 11 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 502

Tema: susjedi iz pakla

  1. #351
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da imam susjede koji imaju dijete s autizmom sigurno to dijete ne bi bilo briga za socijalne norme i moj ugodan zivot. Ako netko nesto radi nemamjerno na nama je da to prihvatimo ili da se preselimo. Negdje u pustoš po mogucnisti ako nam smeta buka. Mi smo iz stana otisli u kucu da bi imali vise slobode i da mi vrlo bucno dijete ne bi moralo hodati na prstima cijeli dan.
    Potpisujem

  2. #352
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Pa dobro, ali slušati nekoga kako stalno jauče u bolovima je izrazito neugodno upravo zbog empatije, jer smo svjesni da osoba pati, tako da mi je bezveze napadati osobu da je bezosjećajna.
    Slično kao i kod stalnog urlikanja na djecu, dječjeg plakanja i vrištanja, to je neugodno jer ti je žao djeteta i brineš za njega, ne nužno jer si besposlen i pačaš tuđa posla

  3. #353

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro, ali slušati nekoga kako stalno jauče u bolovima je izrazito neugodno upravo zbog empatije, jer smo svjesni da osoba pati, tako da mi je bezveze napadati osobu da je bezosjećajna.
    Slično kao i kod stalnog urlikanja na djecu, dječjeg plakanja i vrištanja, to je neugodno jer ti je žao djeteta i brineš za njega, ne nužno jer si besposlen i pačaš tuđa posla
    Ja nekako sumnjam da će nasilni roditelj prestati da bude nasilan zato što su mu komšije skrenule pažnju da tako ne treba, ali moguće da grešim.

    Sa druge strane, roditelj koji se zaista trudi, ali ne može da izbegne dečje plakanje i vrištanje, niti svoje povremeno vikanje, nema nikakve koristi od toga da mu komšije skreću pažnju da je jako bučan.
    U tom smislu, ne vidim šta bi dobro moglo da ispadne po tu bučnu porodicu od toga što će komšije da im daju lekciju iz vaspitanja dece.
    Naravno da je u redu požaliti se na nivo buke, i naravno da će se verovatno nivo buke smanjiti nakon žalbi.

    Ali evo, da sumnjam da je neko dete ugroženo od svojih nasilnih roditelja pa zato vrišti i plače, poslednje što bih radila je da roditeljima držim lekciju o tišini. Jer nakon toga bih samo razmišljala kakvim li će se metodama roditelji poslužiti posle ne bi li deca bila tiha.
    U tom smislu mislim da držanje lekcije roditeljima o vaspitanju dece nema baš nikakve koristi po tu decu- a nema tu mnogo ni od empatije. Ako ti je žao deteta i misliš da je ozbiljno ugroženo, pa zovi zaista nadležne.

    Sa druge strane, neke zgrade zaista ne mogu da podnesu normalan ljudski život a da održe minimum intime. Sećam se nekih studenstkih stanova mojih drugarica u kojima se čulo apsolutno sve, valjda i kad ona druga osoba zevne u svojoj sobi. Kako tu čovek može da živi normalno, a da nema utisak da deli život sa još nekoliko porodica?

  4. #354
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ono što je tang htjela naglasit po mom shvaćanju je da se olako ne etiketira ljude (susjede) kao bezosjećajne ako ih uznemirava nečija patnja i bol.

    Apsolutno kužim njenu poantu.

  5. #355
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Mislim da svi kužimo tanginu poantu. Ali prvi post na tu temu nije mi zvučao tako. Susjedi koji imaju sreće jer bolesnik u stanu do nije urlao, nego patio u tišini. To nije empatija, to je egocentrična sebičnost. A ovo moje je namjerni pleonazam.

  6. #356
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne bezosjecajni nego egoisticni.
    I meni smeta patnja i bol posebno ako postoje nacini da se ona ublazi. To sto se nekoga ne cuje ne znaci da patnje nema. Isto tako to sto se nekoga cuje ( Djecu, osobe s posebnim potrebama) ne znaci da patnje ima.
    Nisam osobito odusevljena da cujem kako se drugi ljudi seksaju, ali u zgradama se to itekako cuje. Isto kao sto se cuje i tusiranje u 02:00 u noci . I osjeti dinstanje luka u ventilaciji.

  7. #357
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Dok ispravljam greske Svimbalo je uletila.

  8. #358
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Naravno Svimbi, slažem se, i sama sam prva reagirala na to.

  9. #359
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ella,

    Suprug od Tanči je takodjer bolovao od teške bolesti i bio u strašnim bolovima tako da mi je u krajnju ruku vrlo neumjesno uopće spominjat riječ "sreća"pa i u navodnicima u ovako groznim i strahovitim životnim situacijama.
    zato je i stavljeno pod navodnike a ne bez jer to nije sreća za nikog od njih. Sreća bi bila da je on bio potpuno zdrav i da mu nije ništa trebalo. Osvrnula sam se samo na situaciju u zgradi , nekome je susjed bolestan i ti kroz zidove sve čuješ a netko skuži da je nešto bilo tek kad je sve gotovo.

  10. #360
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    nakon godina življenja u zgradi gdje ti je susjed netko tko je bolestan i ne može kontrolirati svoje zvukove koji su
    ili od bolova ili nekog poremečaja mislim da ipak mogu nešto i o tome napisati.
    Mi nikad nismo reagirali na njih jer nisu oni krivi za situaciju u kojoj se nalaze niti bi oni trebali paziti da se ja ugodno osjećam.

    Ali da mi netko napiše da sam bezosječajna jer sam stavila pod navodnike nešto za štp ne postoji prava riječ ili izraz je odvratno.

    Ne znam koliko od vas je imalo u zgradi osobu joja se ne kontrolirano glasa i slušala to dan i noć . Da napisala sam da su njeni susjedi imali sreće jer do njih nisu dosli zvukovi. Tu nije napisano niti da je Tanči ili njezin suprug imao sreće samo da susjedi nisu čuli što se događa iza zatvorenih vrata.

  11. #361
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ella, ne mislim da si bezosjećajna nego da mi je neumjesno komentirati na taj način. Teško je ovako preko foruma iščitat ton.

    Vjerujem da je strašno i nimalo ugodno slušat takve zvukove. Nisam to nikad doživjela, pa mi je teško i zamislit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.09.2022. at 17:42

  12. #362
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj ella prvotno napisa Vidi poruku
    nakon godina življenja u zgradi gdje ti je susjed netko tko je bolestan i ne može kontrolirati svoje zvukove koji su
    ili od bolova ili nekog poremečaja mislim da ipak mogu nešto i o tome napisati.
    Mi nikad nismo reagirali na njih jer nisu oni krivi za situaciju u kojoj se nalaze niti bi oni trebali paziti da se ja ugodno osjećam.

    Ali da mi netko napiše da sam bezosječajna jer sam stavila pod navodnike nešto za štp ne postoji prava riječ ili izraz je odvratno.

    Ne znam koliko od vas je imalo u zgradi osobu joja se ne kontrolirano glasa i slušala to dan i noć . Da napisala sam da su njeni susjedi imali sreće jer do njih nisu dosli zvukovi. Tu nije napisano niti da je Tanči ili njezin suprug imao sreće samo da susjedi nisu čuli što se događa iza zatvorenih vrata.
    Ja sam već više puta napisala (i na nekim drugim temama) kako smatram da većine nesporazuma i trzavica ne bi ni bilo da su se neke rasprave vodile uživo. Uistinu se vrlo često krivo protumači što je netko napisao.

  13. #363
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    ella, ja sam te i prvi put shvatila ovako kako si i napisala - da je to što susjedi hoće ili neće čuti stvar mnogih okolnosti, drugim riječima "sreće", i da je jako teško živjeti nekoliko godina slušajući tuđu muku. Time se nimalo ne umanjuje patnja bolesnika i time se ne kaže da je teže slušati patnju, nego patiti.
    Posljednje uređivanje od vertex : 27.09.2022. at 13:25

  14. #364
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    ella, ja sam te i prvi put shvatila ovako kako si i napisala - da je to što susjedi hoće ili neće čuti stvar mnogih okolnosti, drugim riječima "sreće", i da je jako teško živjeti nekoliko godina slušajući tuđu muku. Time se nimalo ne umanjuje patnja bolesnika i time se ne kaže da je teže slušati patnju, nego patiti.
    potpisujem

  15. #365
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Zanima me vaše mišljenje o sljedećoj dobrosusjedskoj situaciji
    U kući u nizu smo i nekidan se susjeda žali da joj smetaju moja djeca kad skaču u trampolinu. Trampolin je u naravno u našem vrtu. Radi se o nekim popodnevnim satima, 4-5-6 popodne ev kroz jutro vikendom. Djeca stvarno vole trampolin ali kad se sve zbroji to je 30 min do 1 sat dnevno. Smeta joj što je pogled iz njenog vrta dok pije kavu ravno na trampolin, jel to moj ili njen problem

  16. #366

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    nek stavi slušalice i paravan

  17. #367
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Tako sam joj nekako i ja odgovorila. Pogotovo što su i njeni dok su bili mali nabijali loptu u ogradu u toj mjeri da su rupu napravili. Meni to nije smetalo jer svakako podržavam da je bolje za djecu da su vani nego zatvoreni u kući.
    Fascinira me to kako ljudi brzo zaborave ili su jednostavno sebični pa svoje ne vide a tuđi smetaju....

  18. #368
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Mogu razumjeti da joj smeta, ali ne mogu razumjeti da se žali. Vjerojatno taman krene kad žena dođe s posla i subotom ujutro kad želi u miru popiti kavu. Tako su meni susjedi u nekom trenutku radili veliku buku, skroz nepotrebno (klompe i urlanje odraslih ljudi do 22h, da sam svaku riječ razumjela, a klompe bi išle do ponoći) pa kad sam se došla požaliti oni su rekli da što mi to smeta kad su oni samo popodne i vikendom doma. To je naravno isto vrijeme kad smo mi doma.

  19. #369
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Fascinira me to kako ljudi brzo zaborave ili su jednostavno sebični pa svoje ne vide a tuđi smetaju....
    Jao, nasmijala sam se i tvojoj i njenoj, a i mojoj muci. Ovo što si rekla najveća istina. Ajme, što sve meni smeta, meni bi sig. smetao taj pong-pong-pong, da me ko zarobi, kapljanje kapljice bi bilo dovoljno da sve priznam.

    U toj konkretnoj situaciji, frigaj ga - ti si u pravu, nije neko nedoba, a mislim da joj smeta pogleda - a sori. Potpis na Jelenu - mogu razumjeti da joj smeta, ali da se žali nema smisla.

  20. #370
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Kuce u nizu su polegnuti stanovi. Ne u vertiklano vec horizontalno. Bonus je vrt. Ali taj vrt dodje kao balkon.
    E sad sto to gospodja ne razumije je njen a ne tvoj problem.

  21. #371
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Pitaj ju hoće moje susjede iznad glave pa da vidi kako joj je zapravo divno? To što su i cure rekla, može joj smetat, ali na to se nema šta žaliti. Tvoje dvorište i normalno vrijeme.

    U nas situacija na rubu ludila. Ne dam MM-u da ide gore jer ne vidim smisla ako nakon 3 puta nisu poduzeli ništa, ali stvarno je često neizdrživo. Do te mjere da smo počeli izlaziti van iz stana.
    Bubanje, lupanje, urlanje i psovanje roditelja, bacanje, vrištanje i traje satima. Onda tata kad ih ne može slušati pojača tv tako da ga se čuje do susjedne zgrade. Ako vidite ljude da gradom hodaju ovako , to smo mi.
    Uvijek razmišljam o susjedima. Ako je 14.05 nema šanse da usisavam, ako je prošlo 22 i baš se moram otuširati, obavim to u 3 minute. J. oduvijek opominjemo da ne nabija kad hoda. Pazimo da tv nije glasan, cijev od klime usmjerili smo na balkon, a ne da kapa na cestu i tako to. Fasciniraju me ljudi koji žive kao da su potpuno sami i ne razmišljaju o drugima. Ako znaš da imaš malu djecu koju ne možeš smiriti pa onda tražiš bar stan u prizemlju da ne skaču od jutra do mraka nekom po glavi. Moram priznat da sad već polako imam veće traume od maminog urlanja nego od njihovog nabijanja...vrlo su blizu.

  22. #372
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ivana s,

    Pa jel se može taj trampolin malo pomaknut negdje sa strane da joj nije baš pred nosom?

    Malo je blesavo ako su njeni toliko šutali loptu, sad joj smeta trampolin.

    Iako razumijem da kad dodješ s posla ili vikendom jutrom, želiš malo mira (kao Jelena), a opet to je vaš vrt.

  23. #373
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme mitovski pa to je noćna mora..

    Pusti muža gore, idi i ti s njim i izgovori im svašta. To nije normalno.

  24. #374
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    mitovski, to što opisuješ je stvarno debelo prešlo sve granice normale. Što kažu ostali susjedi, predstavnik stanara? Valjda i ostalima smeta, iako vama najviše, ali da se svi udružite pa bi možda imalo nekog učinka. Iako, iskreno sumnjam, ako se već tako ponašaju, teško da će se značajno promijeniti.

    Lili, mogu malo pomaknuti ali nije to sad neka velika razlika. Mene je najviše pogodilo što smo bili stvarno u dobrim odnosima, imaju i oni djecu. Da su se žalili na bilo što vezano uz nas odrasle, bez problema bi uvažila. Inače, izolacija u kući je izvrsna, uopće se ne čujemo međusobno. Osim toga, uz moj vrt, prvi susjedni, s druge strane, je od kuće u kojoj već godinama nitko ne živi i mi moramo bar dva puta godišnje, krčiti i kositi jer sve zaraste i prelazi k nama. Pa što bih ja tek trebala reći, ako ćemo tom njenom filozofijom.

  25. #375
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma ivana s ne smaraj se.

    Osobno te poznajem i znam koliko si pristojna osoba (ne može to bit takva smetnja susjedi da ide čak u rušenje dobrosusjedskih odnosa) tako da nije vrijedno tvog promišljanja a kamoli brige.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.10.2022. at 11:57

  26. #376

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    U nas situacija na rubu ludila. Ne dam MM-u da ide gore jer ne vidim smisla ako nakon 3 puta nisu poduzeli ništa, ali stvarno je često neizdrživo. Do te mjere da smo počeli izlaziti van iz stana.
    Bubanje, lupanje, urlanje i psovanje roditelja, bacanje, vrištanje i traje satima. Onda tata kad ih ne može slušati pojača tv tako da ga se čuje do susjedne zgrade. Ako vidite ljude da gradom hodaju ovako , to smo mi.
    Uvijek razmišljam o susjedima. Ako je 14.05 nema šanse da usisavam, ako je prošlo 22 i baš se moram otuširati, obavim to u 3 minute. J. oduvijek opominjemo da ne nabija kad hoda. Pazimo da tv nije glasan, cijev od klime usmjerili smo na balkon, a ne da kapa na cestu i tako to. Fasciniraju me ljudi koji žive kao da su potpuno sami i ne razmišljaju o drugima. Ako znaš da imaš malu djecu koju ne možeš smiriti pa onda tražiš bar stan u prizemlju da ne skaču od jutra do mraka nekom po glavi. Moram priznat da sad već polako imam veće traume od maminog urlanja nego od njihovog nabijanja...vrlo su blizu.
    Jesu li to 'pravi' stanari ili podstanari?


    I mi imamo malu djecu iznad koju falabogu samo povremeno čujem.

    Doduše, čujem ih nekad i do 23:00 , ne znam kako ih roditelji puštaju tako dugo budne i još k tome da trče po stanu.

    Tješim se da će narasti i da će početi više visiti na ekranima, a manje trčati po stanu .

  27. #377
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hahaha pa da, budućnost nam je svijetla, ekrani će preuzeti stvar u svoje ruke za koju godinu. Ja sam neki dan išla na vrata svojim susjedima, cijeli dan nakon toga su bili mirni, bojala sam se da im se nije što desilo.

  28. #378

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam neki dan išla na vrata svojim susjedima, cijeli dan nakon toga su bili mirni, bojala sam se da im se nije što desilo.
    Ma kaj te briga. Bitno da su nakon toga bili mirni.

    Možda da ti odeš kod susjeda od Mitovski i popričaš i s njima .

    Meni je mojima neugodno reći 'da se ne zamjerim' , a zapravo bi njima trebalo biti neugodno...
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 28.10.2022. at 12:18

  29. #379
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me vaše mišljenje o sljedećoj dobrosusjedskoj situaciji
    U kući u nizu smo i nekidan se susjeda žali da joj smetaju moja djeca kad skaču u trampolinu. Trampolin je u naravno u našem vrtu. Radi se o nekim popodnevnim satima, 4-5-6 popodne ev kroz jutro vikendom. Djeca stvarno vole trampolin ali kad se sve zbroji to je 30 min do 1 sat dnevno. Smeta joj što je pogled iz njenog vrta dok pije kavu ravno na trampolin, jel to moj ili njen problem
    Nek okrene stolicu u suprotnom smjeru kad pije kavu.

    A mislim, besposlen pop...

  30. #380

    Datum pristupanja
    Oct 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Tako je i nama . Grozno da nekad moramo izaći
    van od nepodnošljive buke,skakanje,lupanja i vriske.
    Ja sam pokušavala razgovarati sa susjedima al oni kažu to su samo djeca,imam i ja dvoje djece ali ni blizu ovakve . Nema tu pomoći kad je MM zamolio da se stišaju da nemozemo živjeti od njih ona je odmah angažirala odvjetnika i dobila sam pismo da sam prekršila djecija prava,da njena djeca imaju pravo živjeti u svom stanu i ako nastavimo dolaziti gore ili pisati pisma da će se obratiti pravobranitelja. Eto znaci ili trpiti ili doseliti nema druge . Moji susjedi kažu nemoj se kaciti sa njom ona je luda . Žalosno je što takvi primitivci imaju pravo raditi što žele jel nemamo nikakve zakone a mi normalni se moramo prilagoditi njima.

  31. #381
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Meni je ovo strašno maltretiranje, jer ti ljudi ne mogu sjesti na svoju terasi od tvoje djece.

    Imam i ja sličnu situaciju i niti jedno poslije podne, niti jedan vikend, niti jedan praznik ne mogu čitati niti razgovarati u vrtu jer moji susjedi smatraju da je sasvim u redu da djeca skaču po trampolinu uvijek kad su kod kuće i tako godinama. I osjećam se kao da sam u izlogu jer im je pogled ravno na moj dnevni boravak, a trampolin je baš strateški dovoljno udaljen u dubinu vrta da iz njega puca pogled.

    Zvuk se probija i kroz zatvorena vrata i to traje i traje i traje. I nije ih briga učiš li, radiš li, spavaš li - možeš li uopće sjesti u vrt, raditi planova za posjet, roštilj, čitanje, popiti kavu dok ti netko stalno skače na metar od tebe.

    Meni je odgovorila kao što si i ti svojoj susjedi - da je to moj problem. Pa bar imaj dovoljno obzira da kažeš djeci da kad ih vide da sjede vani da ih ostave na miru.

  32. #382
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne shvaćam zašto se ne može ništa raditi pored djece koja skaču po trampolinu.

  33. #383
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam zašto se ne može ništa raditi pored djece koja skaču po trampolinu.
    Kvari im se zen.
    Moji susjedi nekad ne mogu vidjeti da moj muz radi po vrtu i dvoristu. Kvari im dokolicu.

  34. #384
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Idem sad pobrusiti koji komad namjestaja u dvoriste Mozda mi se susjedi jave na forum.

  35. #385
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Meni skakanje po trampolinu uopce nije dramaticno. Zivim u kuci u nizu i bas mi je zabavno kad se djeca od susjeda odjednom pojave u zraku iznad zivice i masu.
    A ja sam inace cangrizava…
    Drazi mi je trampolin nego kad moju stariju uhvati zutaminuta pa histericno tuli bez prestanka…

  36. #386
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja luda (doslovce - ima ozbiljnih psih problema) susjeda bi pustala svoj copor (5 kom) pasa u svoje dvorište čim bi vidjela da sam izašla van u svoje pa bi trčali gore/dolje uz (srecom dovoljno visoku ogradu) i lajali ko ludi.
    Iz kuće smrdi za povratiti kad me zbog vlage i smjera vjetra zapuhne s njene strane.
    Kad su mi majstori radili u kuci (u regularno doba, čak bez buke) prijetila policijom, nedovoljno da rka majstora predje zamišljenu crtu iznad ograde dok rade.
    5 godina me j..li u zdrav mozak da je nosač neke ograde 2cm na njihovoj strani (kupila ga s kucom)
    Itd...

    Tak da djeca, trampolin zvuci kao dobrosusjedska idila spram ovog sto imam. Srecom navodno planira prodati, još "samo" da sredi papire (nije upisana u gruntovnicu).

  37. #387
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Meni je jednom davno susjeda prigovarala zasto kuham ajvar u 22:30 jer joj smrdi u kucu. Imamo kuce spojene sa zidom i moja kuhinja je ispod njezine spavace sobe. Ne bas ispod , ali sa te strane kuce blizu zidu s kojim smo spojeni. Sto se moze, kuhanje se oduzilo, a nekom i ajvar smrdi.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Meni su susjedi prigovarali da nisu mogli spavati jer smo mi svaki dan punili perilicu za suđe iza 22h. To mi naravno nisu rekli tada nego nakon što barem pola godine više nismo imali kuhinju na tom mjestu. Trebam li napisati da je njihov prozor spavaće sobe na metar od međe, na nelegalno dograđenom dijelu kuće? Meni nije palo na pamet da se to kod njih toliko čuje.

  39. #389
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam zašto se ne može ništa raditi pored djece koja skaču po trampolinu.
    Pa da je jedno deset metara, možda bi se i moglo. Ali ja 10 m postižem tek kad ostavim vrt, prođem terasu, uđem u sobu, zatvorim staklenu stijenu i sjednem na kauč. Buka ne nestane, ponešto se smanji, ali kako je to prizemlje i sve je staklo, djeci sam potpuno u vidnom polju. Privatnost nikakva. Mir nikakav.

    Navikli smo već da nikad ne možemo biti opušteni jer su oni jednostavno uvijek tamo, uvijek skaču, uvijek nabijaju. Poslije podne, praznik, vikend - kad god sam doma - škripanje, cviljenje, udaranje - i ponovno, u krug.

    Na jedan, dva metra, kolika je udaljenost između stola i trampolina u vrtu, ne, nije moguće popiti kavu i razgovarati - jer se međusobno uopće ne čujemo od škripanja i udaranja. Plus, nezgodno je kad te djeca čuju svaku riječ koju izgovoriš (povičeš) jer su, ponavljam, jedan do dva metra udaljeni od tebe.

    Minimum pristojnosti bi bio da barem bude kompromisa - jednom meni, drugi put tebi. Koliko dugo su šutjeli ti ljudi prije nego su prvi put zamolili da se smanji pritisak? Kladim se dugo. Ja sam šutjela godinama.

    Zato - ako sjede vani s knjigom ili kavom, možda reći klincima da odu koji put na igralište?
    Posljednje uređivanje od chris blue : 31.10.2022. at 17:01

  40. #390
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    To su radosti malih dvorista. Da nije trampolin mogao je biti stol od susjeda. Do vaseg. Pa bi onda oni sjedili i pili kavu. I cula bi se svaka rijec. Sto se tice vidnog polja postoje ograde. Mi smo stavili ogradu visine 2 metra prema susjedima koje ne zelim gledati . Onda su susjedi koji su sagradili novu kucu po visini iznad naseg dvorista stavili zastitu od pogleda jer im proozor dnevne sobe gleda u nase dvoriste.
    Posljednje uređivanje od sirius : 31.10.2022. at 18:03

  41. #391
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Odrasli ljudi se dogovore kad je nešto osjetljivije i kompliciranije. Ovaj "došli divlji i otjerali pitome" i "to je njihov problem" pristup, zbilja nije ok. Naročito kad susjedi trpje duže vrijeme. Konkretan dogovor - jedan vikend mi imamo prednost, drugi vi imate prednost, pon sri pet popodne nek klinci skaču, uto i čet ste na miru - moguće su, naravno zamjene ako je nekom nešto važno.

    I možda dogovoriti da se što prije zajednički stavi ograda koja bi bila vizualna barijera?

    Sve uvijek okupirati deračinom i lupanjem jer mi se može - to je baš ružno.

  42. #392
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Chris blue, kad si dala ovako cijelu sliku, ja te potpuno razumijem, ako ti to nešto znači.
    Meni bi isto bilo strašno da stalno moram slušat ciku i viku, škripanje.

    I fakat ta susjedina djeca zaista nekad mogu i do parkića i do igrališta, kao i sva ostala djeca.

    Meni općenito nije jasno kako i kada su ljudi izgubili osjećaj i razumijevanje jedni za druge.

    Žao mi je da vam je tako.

  43. #393
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Pa to jest problem kad imaš dvojni objekt ili ti je dvorište/ vrt odijeljeno samo zidićem i živicom. Nije upitan trampolin, nego općenito buka/cika/plač/ ili glasna ekipa na ručku, roštilji od 12 do 22h, dim koji ti ulazi u kuću i sl.
    Kad se događa povremeno, ne smeta. Ali ako je doslovno svaki dan i cijeli vikend, nikome ne bi bilo svejedno. Neka mjera morala bi postojati.

  44. #394
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slažem se čoksa.

  45. #395
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I ja se slažem

    Ali, oni kojih se tiče i u čijem je interesu udobnosti nedjelovanje tvrde da se ništa ne čuje i dalje gaze osjetljive granice ljubaznosti i pristojnosti i dalje se pozivaju na notorne gluposti od argumenata tipa "meni trava raste s druge strane koju moram kositi, pa tko mene pita?"

  46. #396
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    chris blue u potpunosti te razumijem. Mi imamo apartman u apartmanskom naselju. I jedna obitelj preko puta je postavila trampolin na terasu na 1 katu. Klinci skaću, čuje se ali preživimo. Ne znam kako je onima ispod njih.
    I to ne bi bio toliki problem da od ranog jutra, cca. 7 sati nemaju otvoreno sve širom i ta žena konstantno viče i dere se na svoje troje djece. Malo se dere malo psuje, ovisno o količini sranja koje su djeca napravila.
    To su takvi životinjski urlici da povremeno poskočim od straha.
    I tako po cijele dane. Ako ona ne vrišti onda najmlađi zavija satima... jer mu nešto nije dozvolila.
    Povremeno zatvorim sve i upalim klimu da imam barem malo mira.
    Imam četvero djece i razumijem ju, vjerojatno puca po šavovima ali nije rješenje da svi ostali trpe cijelo ljeto njezine ispade.
    Iskreno se nadam da joj uskoro završava trogodišnji porodiljni na kojem je pretpstavljam i da sljedeće ljeto bude mirnije.

  47. #397
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Cathy,

    Navijam da vam bude tako, držim figee!!! Mene bi to izludjivalo, al fakat.

    Kod nas na otoku je mir Božji, čak i u sezoni, valjda imamo sreće sa susjedima.

    Srećom nitko ne iznajmljuje, svi dolaze u svoje i poštujemo mir jedni drugima.

    Fešti ima dovoljno za izdivljat se vanka a ne nužno na terasi do kasno u noć tako da susjedi mogu spat i odmorit na godišnjem.

    Kod nas 3 obitelji tamo i žive tako da se dižu ranom zorom jer idu na posao.Njima zasigurno ne bi odgovarala deračina i vika ni danju, ni noću.

    A opet treba bit i destinacija za mlade i divljanje kao npr Zrče, onda to znaš i tamo ne ideš ako želiš mir i bez gužvi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.11.2022. at 15:51

  48. #398
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zrće

  49. #399
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Hvala Lili75

  50. #400
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    U gradovima smo svi dosta gusto "pakirani", rijetko tko ako i ima kuću ima tu raskoš da mu susjed nije odmah do, u stavnovima pogotovo. Ponekad mi se čini da je u kućama čak i malo teže jer u stambenoj zgradi imaš kućni red, predstavnika stanara i neke korake prije policije... a u kući samo nadu da je susjed normalan i s malo empatije. Ako to nemaš i ako nije rang prijetnji životom ili kršenja zakona, jako se malo tu može. Na žalost. Eto ja se nadam da će moja susjeda odseliti i doći neki normalni, pa makar to opet značilo par mjeseci buke od radova.

Stranica 8 od 11 PrviPrvi ... 678910 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •