Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 502

Tema: susjedi iz pakla

  1. #1
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno susjedi iz pakla

    ne znam gdje bi ovu temu uopće svrstala pa ću probati ovdje..
    dakle, prije 7mj u stan iznad nas se doselila obitelj, mama, sin i mamin dečko (nije otac od djeteta) i od tada buka odozgor ne staje
    već dugo živim u zgradama, al s ovolikom količinom buke se još nisam susrela.
    žena je toliko grlata da ju čujem jasno šta priča, uglavnom vrišti na to dijete (9god) da se ide kupati, da se obuče, da nešto pospremi za sobom, onda mali vrišti na nju nazad i plače i tako u krug cijeli dan. mamin dečko se nikad ne čuje i ne znam mu ni boju glasa.
    dječak često ostane sam u stanu pa lupa sa košarkaškom loptom od pod, a ako izađe van onda ode na parking iza zgrade i tom istom loptom lupa od vrata od garaže (mi smo prizemlje i njihova garaža je baš ispod naše spavače sobe) tak da ne znam šta mi je gore, a košarkaška igrališta su 5 min od zgrade.
    u zgradi ima puno djece i niti jedno se ne čuje kroz hodnik samo ovaj mali, uvijek nešto vrišti, baca loptu, skače, lupa po zidovima i vratima.
    kad dolaze od nekud autom ne znam dali prije krene vriska po parkingu (mama uglavnom viče na dijete) ili ugasi motor. rolete kad spuštaju to nije spuštanje roleta nego slobodni pad.
    bebifon više niti ne palim jer kupi sve zvukove odozgor.
    par puta sam se srela sa dotičnom gospođom i sama se počela ispričavati zbog buke (svjesna je toga) i veli kak ona malom puno dopušta jer ima grižnju savjesti što se rastala, što mu nije brata rodila a on jako želi brata i sl.... u razgovoru mi se činila kao razumna osoba i baš mi je nekak bila simpa i sama je na kraju rekla da će se potruditi da manje lupaju.
    no nisu počeli manje lupati nego još i više
    par puta je moj muž išao gore ih zamoliti da se malo stišaju jer nam se beba budila i onda se ispričavala, a nakon par min se samo čulo vrištanje gore i onda je mali plakao
    luda sam više jer ne znam na koji način da im više pristupimo, al ovo je ne izdrživo.
    stan u kojem mi živimo je naš tak da selidba nije opcija. oni su podstanari u stanu koji nema riješeno vlasničko pitanje tak da ne znamo ni kojeg vlasnika da zovemo jer su u svađi i nisu baš friendly (kad je voda curila odozgor dok je stan bio prazan su bili dosta arogantni).
    dali netko ima savjet kako da im pristupimo jer naš pristup da ih zamolimo da ne lupaju toliko nije urodio plodom. bojim se da ću jedan dan poluditi i otići gore i izgubiti kontrolu nad onim što pričam

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Suosjećam.
    Ja sam bila podstanar u sendviču buke i bila sam na rubu da puknem, ali mi smo se uspjeli odseliti i naći novi stan.
    Možda da ipak nazoveš gazde da im priprijete, možda urodi plodom. Drugo neznam kaj da ti pametno kažem.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 16.11.2014. at 17:30

  3. #3
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    imate predstavnika stanara?

  4. #4
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    imate predstavnika stanara?
    imamo, sva je neka mila, tiha i samozatajna, ne znam koliko bi ona mogla na to sve utjecati.
    radije bi direktno ja i mm s njima to probali riješiti, al ne znam na koji način im više pristupiti.
    jel ima netko da je bio u sličnom problemu i da se dalo riješiti

  5. #5
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ako ti nije tlaka, ja bih tog malog pozvala da se malo poigra sa tvojim klincem (ili u parku, pred zgradom, bilo gdje vani)
    mislim, znam da se ne mogu igrati smislene igre, ali čisto da upozna tvoju bebu
    pa kad opet počne nabijati loptom po garaži, ako ga zamoliš da stane, vjerojatnije je da će prestati
    možda ih oboje pozvati na kavu, pa će biti obzirniji

    ne znam, lupetam što mi padne na pamet
    ti znaš da li je takvo nešto uopće moguće

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja ne vidim drugo nego opet s njima razgovarati, ako je zena i sama svjesna problema to je po meni plus. ponovna zamolba (i jos jednom ako treba) ce je mozda malo zakociti kad sljedeci put krene vikati.

    ima li nekoga iznad njih? ljudima je tesko skuziti kako se jako cuje kad npr. struzes stolcima po podu bez tepiha, ili kad urlas, pa susjedi slusaju svaku rijec i sve ono sto izgovore kad se svadjaju ...

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    s druge strane, ako je "grlata" i glasno pricanje i vikanje je njezin modus operandi .... bojim sa da nema puno pomoci

  8. #8
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ja bih rekla da ću im zvati i policiju i socijalnu službu.

  9. #9
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa bas sam ovo htjela ovo napisati... postoji kucni red koji se mora postovati. Ako nije tako, policija, socijalna... sto god. Ja ne bih previse tolerirala, a pogotovo ne 7 mjeseci.
    Koliko godina ima taj decko? Smije li on biti sam doma? Ide li u skolu (kazes da je lupanje po cijele dane)?

  10. #10
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj rahela prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti nije tlaka, ja bih tog malog pozvala da se malo poigra sa tvojim klincem (ili u parku, pred zgradom, bilo gdje vani)
    mislim, znam da se ne mogu igrati smislene igre, ali čisto da upozna tvoju bebu
    pa kad opet počne nabijati loptom po garaži, ako ga zamoliš da stane, vjerojatnije je da će prestati
    možda ih oboje pozvati na kavu, pa će biti obzirniji
    nešto slično je mm već probao kad je skužio da se sa mamom ne može na zelenu granu.
    kad bi dolazio s posla a mali se igra s loptom na parkingu, uzeo bi mu loptu pa bi se kao borili za nju i tak su se igrali svaki put po desetak min pa ga je mm između ostalog zamolio da baš ne lupa nama pod prozorom. i mali stane, na jedan dan, onda opet sve po starom.
    često malog sretnem na ulici kad se šetam pa se on zatrči prema kolicima i viče svojim prijatljima: ovo je moj mali susjed.
    žao mi je djeteta, slatki je, ali kao obitelj (on + mama) su nemogući.
    najtužnije je što se mama na njega izviče ako se mi bunimo da su glasni. čini mi se kao da ženska ne kuži da je ona zapravo veći problem.

  11. #11
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mislim da će teško upaliti razgovori ako obitelj galamom rješava sve.

    Ali nabijanje lopte po stanu i garaži se da riješiti, prvo reci mami šta mali radi kad je nema (bez obzira što možda radi to i kad je ona kući-sram je moćno oružje), a onda svaki (svaki!) put kad klinac nabije loptu reagiraj. Možda krene nabolje.

    Vi zbilja mislite da je nabijanje lopte i galama stvar za policiju?
    Czss možda, ako ima elemenata zlostavljanja. Ne znam je li samo galama u pitanju, a ni kakva galama.

  12. #12
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Aha, vidim da ste već pričali. Nema pomoći.

    Osim da nekako preodgojiš mater :D

  13. #13
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ima li nekoga iznad njih? ljudima je tesko skuziti kako se jako cuje kad npr. struzes stolcima po podu bez tepiha, ili kad urlas, pa susjedi slusaju svaku rijec i sve ono sto izgovore kad se svadjaju ...
    struganje stolicama i hodanje u klompama po parketu

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa bas sam ovo htjela ovo napisati... postoji kucni red koji se mora postovati. Ako nije tako, policija, socijalna... sto god. Ja ne bih previse tolerirala, a pogotovo ne 7 mjeseci.
    Koliko godina ima taj decko? Smije li on biti sam doma? Ide li u skolu (kazes da je lupanje po cijele dane)?
    ljetos je po cijele dane bio doma, sad ide u školu pa odahnem kad ga nema. malac ima 9god.
    po cijele dane je vikendom ili tipa ako je su mama i sin u različitim smjenama

  14. #14
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će teško upaliti razgovori ako obitelj galamom rješava sve.

    Ali nabijanje lopte po stanu i garaži se da riješiti, prvo reci mami šta mali radi kad je nema (bez obzira što možda radi to i kad je ona kući-sram je moćno oružje), a onda svaki (svaki!) put kad klinac nabije loptu reagiraj. Možda krene nabolje.
    možda bi fakat trebala svaki put kad lupaju barem pozvoniti na portafon (to mi je bliže jer sam u prizemlju odmah kod ulaznih vrata) i zamoliti da se smire. pa nekome bude dosadilo.
    pa ako oni nemaju srama što bi ja imala

  15. #15
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Vi zbilja mislite da je nabijanje lopte i galama stvar za policiju?
    Czss možda, ako ima elemenata zlostavljanja. Ne znam je li samo galama u pitanju, a ni kakva galama.
    Nisam napisala da bih stvarno zvala.
    Ali ako lijep i umjeren razgovor ne vodi ničemu, zaprijetila bih u dogledno vrijeme i sa tim službama.

  16. #16
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    možda bi fakat trebala svaki put kad lupaju barem pozvoniti na portafon (to mi je bliže jer sam u prizemlju odmah kod ulaznih vrata) i zamoliti da se smire. pa nekome bude dosadilo.
    pa ako oni nemaju srama što bi ja imala
    ovo bi moglo upaliti

  17. #17
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam napisala da bih stvarno zvala.
    Ali ako lijep i umjeren razgovor ne vodi ničemu, zaprijetila bih u dogledno vrijeme i sa tim službama.
    a sto ako ne bi upalilo?

  18. #18
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    a sto ako ne bi upalilo?
    Ne znam.
    Zato bih to ostavila kao zadnju opciju.

  19. #19
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    evo ih dolaze, sparkirali su se, sad je galama po parkingu, slijedi slobodni pad metalnih vrata od garaže a onda kad se smjeste u stanu i krene vika, dreka i lupanje idem zvoniti... javim rezultat.
    valjda mi se miš ne bude probudio, taman je maloprije zaspao....

  20. #20
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne bih previse tolerirala, a pogotovo ne 7 mjeseci.
    e da.. sve sam se nadala da će se odseliti jer u tom stanu nitko nije dugo izdržao. kao što sam rekla nisu riješeni vlasnički odnosi, pa obe obitelji koje se spore oko tog stana imaju ključ i dolaze u stan tražiti stanarinu. obično svi stanari ostanu mjesec, dva ..tri i odu, nadala sam se da će i ovi, ali nedaju se...

  21. #21
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mozda bi bilo dobro pokrenuti trac da se u tom stanu dogodilo ubojstvo u proslosti i da se radi toga ljudi nikad u njemu nisu dugo zadrzali jer su cesto znali vidjeti duhove. Zamisli kad se klinac od 9 godina usere u gace od straha kad cuje t pricu, pa pocne juriti mamici i njenom decku u krevet, a kako svi znamo, u strahu su velike oci. Nadajmo se samo da je cijela ta obitelj praznovjerna.

  22. #22
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    a onda držimo fige da se ipak odsele, pa postoji dobra šansa, zar ne?
    još ću ti reći, žalosno, ali moguće je da ćeš se i naviknuti - govorim iz iskustva. sada više ne čujem cirkulare, motorne pile i ostalu tešku i GLASNU opremu susjeda, a prije mi se na najmanji zvuk dizala kosa na glavi, jer sam osoba koja jako voli tišinu. blažena tišina...

  23. #23
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bi bilo dobro pokrenuti trac da se u tom stanu dogodilo ubojstvo u proslosti i da se radi toga ljudi nikad u njemu nisu dugo zadrzali jer su cesto znali vidjeti duhove. Zamisli kad se klinac od 9 godina usere u gace od straha kad cuje t pricu, pa pocne juriti mamici i njenom decku u krevet, a kako svi znamo, u strahu su velike oci. Nadajmo se samo da je cijela ta obitelj praznovjerna.
    dobra!

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Ja imam sličnu obitelj u blizini, susjed im je pozvao policiju..bili su kod njih, obavili razgovor.. užasno je ljeti kad deranje ne prestaje..tu i tamo im viknem da barem zatvore prozor..poslušaju i nastavljaju svoj stil života.. grozno je to slušati i trpiti. Nisam im prva susjeda ali čujem ih. Neću šutjeti kad mi smetaju..ne šute ni oni nažalost.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda bi bilo dobro pokrenuti trac da se u tom stanu dogodilo ubojstvo u proslosti i da se radi toga ljudi nikad u njemu nisu dugo zadrzali jer su cesto znali vidjeti duhove. Zamisli kad se klinac od 9 godina usere u gace od straha kad cuje t pricu, pa pocne juriti mamici i njenom decku u krevet, a kako svi znamo, u strahu su velike oci. Nadajmo se samo da je cijela ta obitelj praznovjerna.
    Ne mogu vjerovati da nekome ovako nešto može pasti na pamet.

  26. #26
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    večeras ipak mirna večer. (zasada). ženska je otišla negdje a dečko i sin su u stanu i doslovno se ne čuju, osim ponekad stolica po podu, al to je zanemarivo kad nema ostale buke i dreke.
    ona je problem. mogla bi ju pozvati kod nas u stan a ja da prošetam po stanu u njenim klompama, spustim garažna vrata, povučem stolicu, mali nek lupi koji put loptom od zid/pod/garažna vrata.... pa čisto da dobije dojam.. njen glas i vikanje ne mogu imitirati, nadam se da ga je svjesna.
    možda bi to moglo uroditi plodom?!?!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    za početak nemoj željeti potpunu tišinu nego smanjenje buke. nemoj se žaliti na sina nego samo na njenu dernjavu. ako se ona malo smiri smirit će se i dijete.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    plašiti dijete? zvati socijalnu službu jer dijete nabija u garažu?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Kad sam pročitala naslov teme, pomislila sam da se radi o teškom obiteljskom nasilju, narkomanima, alkoholičarima ili nečem takvom, a ispade da je to samo nervozna majka koja viče na živahnije (i očito ne baš disciplinirano) dijete.
    Čak sam se i sama malo zabrinula, kako nas naši susjedi doživljavaju - ni mi nemamo tepihe u stanu, ja hodam u klompama, ok, stolce ne vučemo po podu, ali ponekad nešto negdje padne na pod. A sin mi doduše ne vrišti u stanu, ali baca malu lopticu u koš na vratima, igra se s lopticom u predsoblju, a bogme i svira svaki dan (srećom, ne svira trubu ). Ali susjedi nas još uvijek pozdravljaju, valjda nismo beznadni slučaj... samo se sad pitam, da nema i o nama negdje neka tema na nekom forumu

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    kad mi se rodilo prvo dijete mislila sam da će moja djeca uvijek biti divna. iz predobrih beba transformirali su se u male divljake. sad su opet divna ,pristojna dječica. tko zna što nas još čeka....
    nikad ne reci nikad, možda će uskoro dreka dolaziti i iz vašeg stana...

  31. #31
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu vjerovati da nekome ovako nešto može pasti na pamet.
    X

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako se dogada normalna razina buke ( da, dreka na dijete spada u normalnu razinu , osim ako ne vristis i bacas kristane vaze) u dozvoljeno vrijeme ( ono sto dozvoljava kucni red) nije osnova za nikakvo zvanje policije i socijane sluzbe (?).
    Mislim, mozete ih zvati, ali bas me zanima sto ce vam reci.

  33. #33
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Hocu reci, znam sto ce vam reci, ali necu vam napisati. :D

  34. #34
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    ma kakva policija i socijalna... pa nisam ja to spomenula ni komentirala.
    a ne znam, stvarno sam imala puno susjeda u životu i sa djecom i bez i svega je bilo, al nikad ovako glasne i bučne.

  35. #35
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A sin mi doduše ne vrišti u stanu, ali baca malu lopticu u koš na vratima, igra se s lopticom u predsoblju|
    nek sin proba malo košarkašku loptu nabijati po stanu pa vidi razliku možda ti ju susjedi jave... još ako susjedi imaju bebu a tvoj sin bi baš kad beba zaspe malo haklao ...

  36. #36
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam pročitala naslov teme, pomislila sam da se radi o teškom obiteljskom nasilju, narkomanima, alkoholičarima ili nečem takvom, a ispade da je to samo nervozna majka koja viče na živahnije (i očito ne baš disciplinirano) dijete.
    Čak sam se i sama malo zabrinula, kako nas naši susjedi doživljavaju - ni mi nemamo tepihe u stanu, ja hodam u klompama, ok, stolce ne vučemo po podu, ali ponekad nešto negdje padne na pod. A sin mi doduše ne vrišti u stanu, ali baca malu lopticu u koš na vratima, igra se s lopticom u predsoblju, a bogme i svira svaki dan (srećom, ne svira trubu ). Ali susjedi nas još uvijek pozdravljaju, valjda nismo beznadni slučaj... samo se sad pitam, da nema i o nama negdje neka tema na nekom forumu
    X

    Mi smo isto malo teži slučaj, zahvaljujem svaki dan nebesima na susjedima. Nekad smo bili tako mirna i tiha obitelj, muž, ja i pas
    To nas valjda spašava, jer svi imaju valjda takvu sliku o nama od prije, a danas, jao meni. Jedva čekam da porastu.
    Mi smo uvijek svi bosi, ali šta to vrijedi, ne možeš ti to kad klinci krenu turirati, vrištati, svađati se, a tek demonstrativni hod bosim nogama po parketu starije kad se naduri, susjedima je dole ko da slonovi upravo prolaze Znam jer frendu iznad dođe ponekad nečak, užas samo što potrči preko stana, tako da ono, sve me više sram, ali šta ću ne mogu vezati djecu..Nije to tako naravno 24/7, ali sasvim dovoljno je sat vremena dnevno svaki dan sigurno ljudima koji žive dole, a vikendima nekad i dulje, a nismo negdje vani s njima.

  37. #37
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    a ne znam, stvarno sam imala puno susjeda u životu i sa djecom i bez i svega je bilo, al nikad ovako glasne i bučne.
    Pričekaj malo da tvoj poraste , a bude recimo od onih sa viškom energije koju treba ispucati svaki božji dan..

  38. #38
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Ali razumijem te, još kako dobro, imaš malo dijete koje mora spavati. Sa starijom su mi prve dvije godine bile noćna mora, bjesnila sam na lavež pasa vani jer je spavala ko zec.a tek kad susjed udari bušiti, ili drugi renovira stan 4 mjeseca, ajme čupala sam kosu....Mali pak spava ko top, pa je stres od zvukova puno manji..

    Ako se i ne odsele, neće to trajati dovijeka, za tri godine ti dijete više ionako neće vjerojatno trebati spavati popodne, a i mali susjed će imati 12 pa će i on biti mirniji

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Sve je to ok, ni mi nismo najtisi susjedi....igraju se, svadjaju se, potuku se, ja zaurlam i tak...
    Al bome ne nabijaju kosarkaskom ili bilo kakvom drugom loptom, niti bilo tko hoda u klompama (ima stvarno i druge obuce za po doma)

  40. #40
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Blubella zao mi je sto cu ti ovo ovako direktno napisati, ali nista se tu ne da uciniti. Bas nista. Ona je zena koja je vec odrasla, sa svojim nacinom ponasanja. moze se ona kontrolirati ali realno koliko se ti mozes kontrolirati u svojim losim navikama.
    to sto se mali igra vani s loptom, a i u kuci, nije za polociju, to bi ti trebao biti tulum ili neka teza tucnjava da bi oni dosli.
    hodanje u klompama nije definirano kucnim redom, pa i na to zaboravi.
    i taj kucni red je realno ostario i prepisuje se iz nekih starih vremena. tipa dnevni odmor od 15-17 ili kako vec? koji % ljudi, radnih je u to doba doma?

  41. #41
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Kada smo bili podstanari susjeda je ludila zbog nas. Zvonila mi je na portafon na dnevnoj bazi, ponekad i više puta u danu.
    U devet ujutro jer smo sin i ja vozili autiće u sobi, u deset jer je kćer plesala, popodne jer pre glasno povraćam (bila sam trudna)
    oko 19h bi rekla da sin pjeva u kadi kad se kupa. Ma svašta i bez zdravo razumskog razloga.
    Prije par mjeseci smo kupili svoj stan.
    Doselili se iznad mladog para.
    Imamo različiti stil života pa ih baš nismo viđali. Srela sam ih nedavno na stubištu i ispričala se ako smo bučni jer ipak imamo troje djece.
    Ona je zinula u čudu jer smo jako tihi i mirni. A nismo. Veseli smo, bučni, pjevamo, plešemo.
    Preko puta mene je susjed trubač. Mjesec dana mi je trebalo da se naviknem a sad mi je dan bez njegove svirke čudan.
    Ne bih voljela da smo susjedi iz pakla.

  42. #42
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Pa Sani, iz slicnih razloga je meni zvonila maloljetna kcer susjeda ispod
    Tako da znam kako je biti i s druge strane
    I njoj je smetlao sto moja kcer u 11 istrese legice na debeli tepih, sto se preglasno smiju u 4 popodne ili sto u pol 8 pjevaju u kadi
    Pa sam joj rekla da se navikne (do tad smo mm i ja bili sami), jer su to djeca
    Ali da cu pripaziti da ne nabijaju i da ne urlaju
    A u periodima kad mora puno uciti da ce se igrati samo u boravku, a ne iznad njene sobe
    I od tad smo mislim ok
    Mi pripazimo, ona ne pi*di za svaku sitnicu

    Mislim, susjed iznad mene s jednim djetetom puno vise ruzi, al eto, navikla sam se, ne kuzim to vise bas...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Blubella zao mi je sto cu ti ovo ovako direktno napisati, ali nista se tu ne da uciniti. Bas nista. Ona je zena koja je vec odrasla, sa svojim nacinom ponasanja. moze se ona kontrolirati ali realno koliko se ti mozes kontrolirati u svojim losim navikama.
    to sto se mali igra vani s loptom, a i u kuci, nije za polociju, to bi ti trebao biti tulum ili neka teza tucnjava da bi oni dosli.
    hodanje u klompama nije definirano kucnim redom, pa i na to zaboravi.
    i taj kucni red je realno ostario i prepisuje se iz nekih starih vremena. tipa dnevni odmor od 15-17 ili kako vec? koji % ljudi, radnih je u to doba doma?
    Policija kaže da je kućni red od 22-06 (ne pitajte kako znam ). Popodnevni ne spominju.

    Bluebella, ne možeš tu ništa dok oni ne rade nešto što bi bilo za CZSS.

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    bluebella, daleko ste vi od susjeda iz pakla, jako jako daleko.

    ranije smo živjeli ispod jedne obitelji - majka i dvoje već velike, punoljetne djece. svi troje su bili jako pristojni, dragi, popričali bi rado s njma na stubištu... ali, kad su oni imali problema, a imali su ih vrlo često, i to u pravilu kasno navečer i noću - e to su bili "doživljaji". dolazila bi prva pomoć i policija, nismo ih mi zvali, vjerojatno netko od njih ili neki drugi susjedi...odvodili nekog od članova obitelji...jednom je bila frka jer je dečko te susjede, neki stranac, mislim Grk, nije sad ni bitno, stao na prozor i prijetio da će se baciti...osim strašnih urlika u svakoj su svađi, barem se meni tako činilo, premještali sav namještaj po kući, to se treslo da sam mislila, evo, sad će se lijepo srušiti na naš krevet. nikad, ali nikad, nije mi palo na pamet da im nešto kažem, bilo mi ih je jako žao, stvarno nisam mogla povezati te drage ljude na stubištu i one za koje sam u tim situacijama bila jako zabrinuta.

    mama koja je glasna i sin koji nabija loptu, sigurno nisu idealni susjedi. ali, danas, kad su ljudi u takvim teškim situacijama, ozbiljno ugroženi, očajni, ubijaju sebe i druge, pucaju...ne znam, pune su crne kronike...što bi tek njihovi susjedi rekli, koji bi to bio krug pakla?
    ako se nakon što kažeš malo primire i onda opet počnu, a ti uporno lijepo zamoli da se smire, pa tko bude uporniji. i što su ti već rekli - kad tvoje dijete poraste vidjet ćeš stvari drugim očima.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Sva sreća pa mi živimo u prizemlju...

  46. #46
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    mama koja je glasna i sin koji nabija loptu, sigurno nisu idealni susjedi. ali, danas, kad su ljudi u takvim teškim situacijama, ozbiljno ugroženi, očajni, ubijaju sebe i druge, pucaju...ne znam, pune su crne kronike...što bi tek njihovi susjedi rekli, koji bi to bio krug pakla?
    Pa za ovakve (koji pucaju i ubijaju) susjedi uvijek poslije kažu da su bili tihi, mirni i pristojni i da ne mogu vjerovati da su baš oni tako nešto napravili

  47. #47
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Meni se nije problem naviknuti na te "zvukove života" kao što su hodanja, stolice, igranje i pokoja svađa. Živim u takvom suživotu s prvim susjedima, točno znam kad usisavaju, rade sa štapnim mikserom, suše kosu, kad je koje dijete napravilo spačku i kad imaju goste. Pretpostavljam da zvuk ide u oba smjera i navikli smo se na tu intimnost

    S druge strane, imam susjeda preko puta, koji izađe na terasu i svađa se ili sa ženom ili s poslovnim suradnicima na mobitel. U podne i u ponoć, svejedno je njemu. Em je glasan, em koristi nevjerojatnu količinu slikovitih psovki od kojih sam mnoge prvi put čula. To mi je skroz druga stvar, ta neka agresivna energija (svi znamo koliko je nelagodno prisustvovati tuđoj svađi) jako se teško ignorira i na to se nikad nisam navikla. Još voli i raspalit narodnjake, toliko često da sam neke nevjerojatne refrene naučila Al i na narodnjake sam se navikla i nisam se više živcirala, samo te svađe i psovke nikako
    Rješenja nemam, mi smo preselili spavaću sobu na drugu stranu kuće pa ga sad manje čujem

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    nek sin proba malo košarkašku loptu nabijati po stanu pa vidi razliku možda ti ju susjedi jave... još ako susjedi imaju bebu a tvoj sin bi baš kad beba zaspe malo haklao ...
    Hm, košarkašku loptu (ni ikakvu drugu) mu uopće ne dam nabijati po stanu (zbog buke), ni na ulici (radi sigurnosti), isključivo na igralištu ili treningu, i on to zna. Ali usprkos tome voli se igrati i doma s loptom, samo za to koristi male spužvaste ili gumene loptice. E sad, od susjeda ispod još nisam čula prigovora, ali bit će zato što su oni bučniji od nas (znali su imati glasne tulume, ali samo jednom sam intervenirala, i to tako da sam ih lijepo zamolila da se stišaju i poslušali su).

    Što se tiče bebe koja spava, to je već škakljivo. Razumijem da vam u ovoj životnoj fazi to jako smeta, ali, realno, kako bi 9-godišnjak mogao znati kad nečija beba spava i kakav joj je ritam? Pa za svojeg ni ja sama to nisam znala, taj dugo nije imao nikakvog dnevnog ritma. Ukoliko vam problem predstavlja baš određeno doba dana, ne vidim drugog rješenja nego ponovni razgovor, bilo s majkom, bilo s djetetom (i sama kažeš da je mali inače ok). Ali dugoročnog rješenja nema, osim da mali susjed preraste igru s loptom i prijeđe na drugu vrstu zabave.

  49. #49
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja sam na tangerininom tragu. nije problem ako se čuju znakovi života, pa i povučem stolac ili skakanje, ali svađanje i urlanje bi mi smetalo.
    kad smo se mi doselili u ovaj stan došla mi je susjeda da se požali na vešmašinu, koju nikad nisam upalila iza 5 popodne. no njoj je jako smetala, čak me pitala da li bi je mogla iz kupaone preseliti u dnevnu sobu. što sam odbila. kasnije se primirila i sad je ljubazna kad se sretnemo.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa za ovakve (koji pucaju i ubijaju) susjedi uvijek poslije kažu da su bili tihi, mirni i pristojni i da ne mogu vjerovati da su baš oni tako nešto napravili
    da, to je i meni čudno. ispada da su ovi koji galame, vrište, psuju i ne pozdravljaju susjede zapravo najmanje "opasni". pitam se često nije li to zavaravanje - čuli smo i mogli naslutiti probleme, ali smo ignorirali - zašto? zato što su nas na stubištu pristojno pozdravili? koliko sam puta bila u iskušenju i sama se lomila oko toga da zovem policiju ili ne, a za to vrijeme bi to netko prije mene već "odradio", vremenom sam i prestala razmišljati o tome da reagiram .

Stranica 1 od 11 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •