ne znam gdje bi ovu temu uopće svrstala pa ću probati ovdje..
dakle, prije 7mj u stan iznad nas se doselila obitelj, mama, sin i mamin dečko (nije otac od djeteta) i od tada buka odozgor ne staje
već dugo živim u zgradama, al s ovolikom količinom buke se još nisam susrela.
žena je toliko grlata da ju čujem jasno šta priča, uglavnom vrišti na to dijete (9god) da se ide kupati, da se obuče, da nešto pospremi za sobom, onda mali vrišti na nju nazad i plače i tako u krug cijeli dan. mamin dečko se nikad ne čuje i ne znam mu ni boju glasa.
dječak često ostane sam u stanu pa lupa sa košarkaškom loptom od pod, a ako izađe van onda ode na parking iza zgrade i tom istom loptom lupa od vrata od garaže (mi smo prizemlje i njihova garaža je baš ispod naše spavače sobe) tak da ne znam šta mi je gore, a košarkaška igrališta su 5 min od zgrade.
u zgradi ima puno djece i niti jedno se ne čuje kroz hodnik samo ovaj mali, uvijek nešto vrišti, baca loptu, skače, lupa po zidovima i vratima.
kad dolaze od nekud autom ne znam dali prije krene vriska po parkingu (mama uglavnom viče na dijete) ili ugasi motor. rolete kad spuštaju to nije spuštanje roleta nego slobodni pad.
bebifon više niti ne palim jer kupi sve zvukove odozgor.
par puta sam se srela sa dotičnom gospođom i sama se počela ispričavati zbog buke (svjesna je toga) i veli kak ona malom puno dopušta jer ima grižnju savjesti što se rastala, što mu nije brata rodila a on jako želi brata i sl.... u razgovoru mi se činila kao razumna osoba i baš mi je nekak bila simpa i sama je na kraju rekla da će se potruditi da manje lupaju.
no nisu počeli manje lupati nego još i više
par puta je moj muž išao gore ih zamoliti da se malo stišaju jer nam se beba budila i onda se ispričavala, a nakon par min se samo čulo vrištanje gore i onda je mali plakao
luda sam više jer ne znam na koji način da im više pristupimo, al ovo je ne izdrživo.
stan u kojem mi živimo je naš tak da selidba nije opcija. oni su podstanari u stanu koji nema riješeno vlasničko pitanje tak da ne znamo ni kojeg vlasnika da zovemo jer su u svađi i nisu baš friendly (kad je voda curila odozgor dok je stan bio prazan su bili dosta arogantni).
dali netko ima savjet kako da im pristupimo jer naš pristup da ih zamolimo da ne lupaju toliko nije urodio plodom. bojim se da ću jedan dan poluditi i otići gore i izgubiti kontrolu nad onim što pričam