Stranica 9 od 11 PrviPrvi ... 7891011 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 401 do 450 od 502

Tema: susjedi iz pakla

  1. #401
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sillyme i tebi želim sreću da susjeda što prije sredi papire i široko joj polje, što daljeee....

  2. #402
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    hvala ti lili... nadam se da će uskoro, pa da malo više uživamo u dvorištu, iskreno zbog svega mi se često ne da sjest van iako se trudim ignorirati je (no nos mi ne uspijeva uvijek ignorirati njenu kuću) ali npr kad razmišljam o uređenju prvenstveno razmišljam o 2m visokoj ogradi a s druge strane ne želim kineski zid - da su neki normalni ne bi to trebala nego nešto pitomije i sl..

  3. #403
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    chris blue, sve ovo što pričaš drži vodu da se radi o svakodnevnom cjelodnevnom skakanju pa ćemo se dogovorit jedan dan vi, drugi mi. Ali djeca i sama imaju toliko obaveza da na trampolin izađu kad ulove pola sata slobodno da se malo relaksiraju i ispušu. Ima stvarno dovoljna vremena u danu kad djeca nisu na trampolinu i apsolutna je tišina s naše strane.
    Samo za primjer, sin koji najviše skače je do 14 u školi a poslijepodne ide u glazbenu i ima bar 5x trening tjedno, pa sad vidi koliko vremena, uz učenje, ostane za trampolin.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 02.11.2022. at 13:17

  4. #404
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku

    Minimum pristojnosti bi bio da barem bude kompromisa - jednom meni, drugi put tebi. Koliko dugo su šutjeli ti ljudi prije nego su prvi put zamolili da se smanji pritisak? Kladim se dugo. Ja sam šutjela godinama.
    Ali chris, ti si na pola sata do sat trampulina na dan, koliko stoji u postu ivane s, napisala da je to strašno maltretiranje. Meni to ne djeluje baš ni kompromisno ni dobrosusjedski s tvoje strane.
    Ja bih se na tvom mjestu potrudila napraviti barem ono što mogu - ako ti je kuća sva od stakla i toliko blizu susjednoj kući ili dvorištu, može se barem postaviti zaštita od pogleda, ograda, živica. Ograde i zidovi uglavnom i pripadaju jednom ili drugom susjedu, ne mora se dogovarati zajednička ograda.
    Posljednje uređivanje od vertex : 02.11.2022. at 13:44

  5. #405
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ne znam. Mogu si zamisliti da mi to ide jako na živce, kao i dobrom dijelu forumašica. Samim time da sam vlasnica dvorišta s trampolinom, i vidim ovu temu, razmislila bih dvaput prije nego djeci dozvolim da svaki dan skaču. Nismo ni mi susjedi iz snova. Ali kod nas se zaustavlja bacanje lopte, rušenje kegli, struganje stolicama i sl. Pikado se povremeno baca, ispod ploče stoji madrac da kad padnu strelice, padu na madrac, a ne na pod. Urlanje u kupaoni se isto zaustavlja jer smo svi povezani ventilacijom. Tako da, ne bih se bunila, ali bi mi smetalo. Onaj tko dozvoljava svakodnevno skakanje treba znati da drugom ide na živce i potruditi se dozirati. Ili reći boli me briga kako se moja susjeda godinama osjeća (ne radi se o mjesec dana ferija), važno da je mojoj djeci super. Uz činjenicu da se i djeci prenosi isti stav prema susjedima kroz to.
    Možda i otvoreno porazgovarati sa susjedom - djeca su mi od tad do tad kod kuće, koje bi dane i u koje vrijeme vama odgovaralo da ih pustim da skaču?

  6. #406
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne znam ni ja. Ljudima svašta smeta. Možda je inače takva tišina da je to skakanje po trampulinu nekakav nepodnošljiv zvuk. Što se mene tiče, godinama sam vodila djecu na trampuline (ima ih puno u Splitu na otvorenom, pa se kakalo za neke male novce sat vremena) dok smo mi roditelji ćaskali uz kavu tik do njih.
    Neovisno sad o konkretnim slučajevima gdje u krajnjoj liniji ni ne mogu znati tko je u pravu, mislim da djeca i mladi moraju imati dovoljno slobode za igru, kretanje i proizvodnu nešto buke.
    Posljednje uređivanje od vertex : 02.11.2022. at 14:17

  7. #407
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Nije se kakalo, nego skakalo

  8. #408
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Jelena, očito smo različiti, meni to aspolutno ne bi smetalo kao što i sad bez problema pijem kavu i neometano razgovaram dok sjedim još bliže trampolinu nego susjeda. Meni je s druge strane čudno vidjeti da dijete nije uopće fizički aktivno, da nema potrebu izaći i šutnuti loptu ili što već...kažem, dok su njeni bili u tim godinama stvarno mi nije smetalo, a lupanje lopte u metalnu ogradu i te kako odzvanja. Mene čak veseli kad vidim da se djeca vani igraju, nažalost sve više ih se viđa i po parkićima i igralištima da sjede i bulje u mobitel.

  9. #409
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Meni nisu toliko smetali susjedi, koliko moja vlastita djeca. Nije mi se sviđalo da skaču, trče i buče po stanu, pa sam ih, kao i Vertex, često izvodila. Na Jarunu je bio veliki trampolin, uživali su tamo do besvijesti. Kod boćarskog doma uz Savu isto je bilo veliko igralište, pogodno za divljanje. Pojma nemam kako je sada, ali korona je dosta to unazadila. Inače, kad su moji dečki imali 2 i 3 godine, kupili smo vikendicu s okućnicom upravo zato da tamo mogu divljati koliko god žele, bez opasnosti da ugaze ili u usta stave pesji drek (koncentracija je bitno manja nego u našem kvartu u gradu). To nam je bila najbolja investicija. I danas su tamo - evo, mlađi sin je prisvojio vikendicu i kampirao tamo danima sa svojim kolegama radioamaterima. Ne bih preživjela da su mi se uselili u stan, a nemaju ni uvjete. Ovako - svima je bolje. Ont. da se još malo vratim na susjede iz pakla - nisam ni kužila koliko me u biti smetalo konstatno trčanje i skakanje u stanu iznad nas dok se susjedi falabogu nisu odselili u veći prostor. Sad je blaženi mir. Ipak, nekoliko godina nisam im ništa prigovarala, jer ne bi imalo smisla, ali moram priznati da mi je sad puuuno ljepše.

  10. #410
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Meni bi mooožda išlo na živce, iako teško, ali ajd, nikad se ne zna. Ali sigurno ne bih reagirala jer ne bih uopće mislila da imam pravo reagirati, ako je to kuća, a ne stambena zgrada, a djeca u svom dvorištu.. ne znam, pa valjda je normalno da skaču.

    Mi imamo dvorište zgrade, dolje je trampolin. Djeca skaču od jutra do sutra, uvijek je netko od stanara kući, sad kad sam bila na bolovanju skužila sam da skakanje nikad ne prestaje. Meni je to samo zvuk kojeg čujem, ali ne smeta mi. Ne žale se ni starije bakice na to, izlaze na balkone i nutkaju ih kiflicama i koje čime.

    Da se netko požali bilo bi mi u redu jer je to zajednički prostor, ali to je zgrada, drugačije je, kuća mi uopće ne ulazi u ta "pravila".

  11. #411
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Meni je posve svejedno jel se radi o kući ili stanu jer pravila ponašanja postoje, ne remeti se javni red i mir kako se kome sprdne. Ljudi u susjedstvu bi trebali moć normalno živjet bez stalne izloženosti buci ili nečem drugom.

    Spajka dobro reče kuće u nizu su vertikalno položeni stanovi.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2022. at 18:54

  12. #412
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa dobro jel djeca koja skaču po trampolinu stvarno remete javni red i mir?

  13. #413
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja ko i Jelena svojima nisam dala šutanje lopte po stanu, skakanja, bučanje i sl. Dogodi se tu i tamo kao sporadična pojava, al da je to normalno da pretrčavaju i lupaju po stanu, nema šanse
    Em smeta meni, em ljudi žive oko nas. Neka se nauče djeca razumijevanju i drugih.

    Izvodili bismo ih često van, svaki dan, vani bi se ispucali.I ljeti i zimi.

    Sramota bi me bila susjeda da im moja djeca skaču po glavi.

  14. #414
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa dobro jel djeca koja skaču po trampolinu stvarno remete javni red i mir?
    Pa ako se cijeli dan derače po meni bome da

    Ili kad dodju adolescenti u parkić za manje (to je bilo kad smo tek doselili u kvart), urlaju do iza ponoći, razvale pola sprava, bome policija je intervenirala par puta i prestali su dolazit.

  15. #415
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Po kućnom redu se zna u koje doba treba biti mir, kod nas to poštuju. Pljuc pljuc da ne ureknem nešto.

    Blažena sub i ned popodne...mir i tišina...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2022. at 19:02

  16. #416
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Pa dobro, adolescenti koji razvaljuju javne površine stvarno nisu u rangu djece koja skaču po svom trampolinu u svom dvorištu.

    Meni se čini da su ljudi generalno postali preosjetljivi na sve. Kad se sjetim svog djetinjstva, mi smo svi iz susjedstva izlazili na ulicu, nabijali lopte po cijele dane, vrištali, skakali.. uf koliko puta bi lopta odletila nekom u dvorište pa bi morali zvoniti da je dobijemo nazad. Nitko se nikad nije požalio na nas, pa bili smo djeca i igrali smo se. Dobro, iz ove perspektive ja svojoj djeci ne bih dopustila takve stvari jer to realno jeste ometanje susjeda, kao što im ne dopustim ni divljanje po stanu nego odemo van, ali mislim da je tad bilo i drugačije jer su to bile ratne i poslijeratne 90-e i valjda su ljudi bili i sretni da se čuju djeca po ulicama.

    Ali samo hoću usporediti razinu ometanja susjeda tad i ovo sad da je trampolin remećenje javnog reda i mira, eto malo me to nasmijalo.

  17. #417
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Znaci po vama je namjena vrta iskljucivo da se mirno sjedi i pije kava, u svako doba dana? Ili kad bi po vama, kojima to smeta, bilo primjereno vrijeme da se djeca igraju u vrtu?
    I nema razlike radi li se o kuci, stanu ili vrtu,zanimljivo. Sto ako se djeca igraju ispred kuce na ulici recimo. To isto nije prihvatljivo?

  18. #418
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Riri, isto sam razmisljala upravo. Bojim se da su svima zivci istanjeni opcenito pa sad svaki zvuk i glas djece je remecenje mira i reda.

    I ovo kad kazete da treba djecu vodit u parkic i igraliste pa da tamo skacu, sto je s ljudima koji zive u zgradama uz igraliste, prema njima se nema obzira? Meni fakat vise nista nije jasno.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 02.11.2022. at 19:20

  19. #419
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Mene isto svašta smeta, evo smeta me sto kose travu oko mene kako se kome smisli. Smeta me sto auti prolaze u gluho doba noći, mislim STA se imaju preko tjedna vozatimoko 3-4 ujutro.
    Smeta mi sto neki lik kasni svako jutro na posao i oko 5 do sest vozi jedno 120kroz moju ulicu. I redovito me probudi 20minuta prije sata.
    Smeta mi i kad susjedi ispraćaju goste oko ponoći i klafraju na ćupriji i još gost malo trubne kad odlaze.
    Smetam nekada i sama sebi.
    Od svega sto smeta pitali smo jedino kako riješiti smrad od svinja, odnosno kako natjerati susjedu da se pobrine za otpad koji joj pluta po dvorištu . I pitali smo STA možemo učiniti za polje ambrozije koje je doslovno bilo više od nas, a gušće od pšenice na polju.
    Sva ova buka mi je neki suživot.
    E da, smeta me i kad susjed nedjeljom roštilja i sluša narodnjake na najjače.

  20. #420
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Riri pa nisu adolescenti došli i krenuli trgat sprave, oni su dolazili večer za večer i njihali se na onom orlovom gnijezdu SVAKU večer (satima i obavezno do iza ponoći uz prigodnu buku jel) sa svojim težinama i njih bi se po 5-6 uguralo, jedni stoje, drugi leže, vi nagurani, naravno da je sve popustilo i strgalo se. Nisu to oni namjerno, samo ih je ponijelo haha


    Kosjenka,
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2022. at 19:29

  21. #421
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, isto sam razmisljala upravo. Bojim se da su svima zivci istanjeni opcenito pa sad svaki zvuk i glas djece je remecenje mira i reda.

    I ovo kad kazete da treba djecu vodit u parkic i igraliste pa da tamo skacu, sto je s ljudima koji zive u zgradama uz igraliste, prema njima se nema obzira? Meni fakat vise nista nije jasno.
    Vjeruj na takvim mjestima nastaje žamor koji je puno manje iritantan i manje smeta ljudima jer se sve stapa u taj neki žamor,a ako je potpuni mir i tišina onda baš odjekuje ako se buči i dere.

    Naravno ne kažem da tvoja djeca buče nego za primjer da više dolazi do izražaja slušno ako je muk pa odjednom jedan izvor zvuka.

    Osobno da nečija djeca skaču na trampolinu ne bih ni primjetila osim ako trampolin ne škripi i djeca baš ne urlaju. Vjerujem da ne bi ni zamjetila.Žalila se ne bih.

    Svakako bi stavila neku živu ili neku drugu ogradu na tvom mjestu da se i vizualno odvojim od susjede.

  22. #422
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa evo mom susjedu smeta šta mu lišće u jesen pada na terasu (u prizemlju). Ili ljeti iglice tise. Ta dva stabla nisu u mom vrtu, nego su u vrtu poslovne zgrade koja nam je zalijepljena vrlo blizu kuće (nepropisno blizu). Išao je urgirat da posijeku tisu, jer njemu padaju iglice. Fala bogu da su ga odbili, jer ta dva velika stabla stoje između nas (i njega) i poslovne zgrade od pet katova i zaklanjaju nas bar malo od pogleda i daju osjećaj parka, a ne zgradurine. Al evo, on bi radije da ih nema.
    Mi smo imali palmu dosta blizu njegove terase koja je stradala od smrzavanja (ili od pipe, nismo nikad do kraja sigurni) i ja bi sad tu posadila nešto listopadno (jer nam je zgrada odavno uzela sunce, pa smo pod palmom bili u mraku zimi) al' bogami mi nije svejedno. Uopće ne mislim da je u pravu, mislim da su stabla veliki plus u gradu, al eto, čovjeka to aktivno uznemirava. Voli da mu je čisto. Mete svaki dan.

  23. #423
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ivana s,

    Šta je ona rekla zapravo da joj smeta, to što mora gledat skakanje ili ...? što je toliko remeti?

    Buka, neki zvukovi?

    Ja bi malo pomaknula trampolin i posadila par bambusa koji rastu ko ludi u malo vremena.

    I rekla bi djeci da u vrijeme popodnevnog odmora vikendom ne skaču, mogu kroz cijeli dan i sub i ned, al da izbjegnu ta 2-3h.

    I to je to.

    Mi svojima tako na moru kažemo da udju u apartman u to doba jer inače ako se skupi grupica oko zgrada dreka, vika a ljudi hoće odmorit.
    Imaju cijele dane,pa ne vidim da ih nečega lišavam radi ta 2-3h.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 02.11.2022. at 19:44

  24. #424
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Svakako bi stavila neku živu ili neku drugu ogradu na tvom mjestu da se i vizualno odvojim od susjede.
    Ja bi stavila ogradu da meni nesto smeta ali stvarno mislis da bi ja trebala staviti ogradu jer njoj smeta?
    Koliko god se podrazumjeva da treba biti obziran i drzati se kucnog reda, mislim da suzivot u bilo kakvom obliku podrazumjeva i određenu razinu tolerancije. Svi bi mogli beskrajno prigovarati u protivnom, uvijek bi se naslo nesto. Bar koja iglica, kao kod Vrijeskinog susjeda

  25. #425
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ma mislila sam da je i tebi draže ne gledat njenu kiselu facu

  26. #426

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi stavila ogradu da meni nesto smeta ali stvarno mislis da bi ja trebala staviti ogradu jer njoj smeta?
    Koliko god se podrazumjeva da treba biti obziran i drzati se kucnog reda, mislim da suzivot u bilo kakvom obliku podrazumjeva i određenu razinu tolerancije. Svi bi mogli beskrajno prigovarati u protivnom, uvijek bi se naslo nesto. Bar koja iglica, kao kod Vrijeskinog susjeda
    vertexinom susjedu smetaju iglice, moja susetka je bolja - njoj crvene latice pelargonija smetaju

  27. #427

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Ja bi malo pomaknula trampolin i posadila par bambusa koji rastu ko ludi u malo vremena.
    molim ne sadite bambus - to je invazivna vrsta koja uništava naš ekosustav

    svojednobno sam i ja htjela bambus u vrtu, ali sam se infromirala kad sam zatekla brzorastući pajasen u svom vrtu
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.11.2022. at 23:07

  28. #428
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    vertexinom susjedu smetaju iglice, moja susetka je bolja - njoj crvene latice pelargonija smetaju
    Ups, sorry, ne znam kako sam vas zamijenila.
    Pa zapravo i ja svaki dan metem latice crvenih pelargonija (ne svojih ) jer se bojim da će mi ostati boja na pločicama. Ali ne pada mi napamet prigovarati niti mislim da bi ih vlasnik trebao maknuti.

  29. #429
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, očito smo različiti, meni to aspolutno ne bi smetalo kao što i sad bez problema pijem kavu i neometano razgovaram dok sjedim još bliže trampolinu nego susjeda. Meni je s druge strane čudno vidjeti da dijete nije uopće fizički aktivno, da nema potrebu izaći i šutnuti loptu ili što već...kažem, dok su njeni bili u tim godinama stvarno mi nije smetalo, a lupanje lopte u metalnu ogradu i te kako odzvanja. Mene čak veseli kad vidim da se djeca vani igraju, nažalost sve više ih se viđa i po parkićima i igralištima da sjede i bulje u mobitel.
    Meni se cini da si jako iskljuciva. Ili-ili. Ne znaci da ako se ne skace svaki dan da je to nikad. I da se djecu s fizicke aktivnosti seli na mobitel. Tvoja susjeda je vjerojatno dosta starija od tebe. Trebas i to imati u vidu da si s godinama sve manje tolerantan na buku. Ja sam 10 godina trpila na poslu buku, danas ne mogu vise. Četrdesete nisu nove tridesete. Mozak mi se iskljuci i ne mogu raditi intelektualno zahtjevan dio posla, vec samo rutinske aktivnosti. Izlazim iz ureda izmoždena zbog buke i spasilo me da je u koroni otkirven rad od kuce i radim od doma ono za sto mi treba visoka razina koristenja mozga.

  30. #430
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I mi idemo redovno na igraliste. Trampolini su sad pravo bogatstvo. Mislim da 15 kn kosta 10 minuta. Barem nema guzve vise otkad su poskupili 50%. Tako da je skakanje doma super. Al mozda ne svaki dan bas kad su ljudi doma da se odmore.

  31. #431
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    I stvarno mislim da djetetu treba usadjivati da bude obazrivo prema drugima, a ne da lupa i skace po glavi susjedima, zalili se ili ne zalili. Nije da moj ne krene svaki dan. I svaki dan ispocetka - ne mozes lupat u 7 ujutro, ne govori glasno u kupaoni, ne mora te cijela zgrada slusati itd. Moj je neko jutro poceo pikado u 6 igrati. Bez obzira na madrac, to se sigurno cuje. Nije ni on intrinzicno zabrinut za osjecaje susjeda, ali se nadam da ce nakon 100 000 upozorenja poceti vise voditi brigu o tome.

  32. #432
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I stvarno mislim da djetetu treba usadjivati da bude obazrivo prema drugima, a ne da lupa i skace po glavi susjedima, zalili se ili ne zalili. Nije da moj ne krene svaki dan. I svaki dan ispocetka - ne mozes lupat u 7 ujutro, ne govori glasno u kupaoni, ne mora te cijela zgrada slusati itd. Moj je neko jutro poceo pikado u 6 igrati. Bez obzira na madrac, to se sigurno cuje. Nije ni on intrinzicno zabrinut za osjecaje susjeda, ali se nadam da ce nakon 100 000 upozorenja poceti vise voditi brigu o tome.
    Slažem se, i ne dozvoljavam svojoj djeci da se deru ili bože sačuvaj igraju loptom po kući ili išta slično. Iako znam da je izolacija super, dupli zidovi tako da susjedima ne smetaju ali nije u redu. U vrtu ih isto upozorim ako je neka vika da se stišaju, ne dam loptu u trampolin, pravila svakako postoje. Ne znam, možda si krivo shvatila iz mojih postova da je apsolutno sve dozvoljeno pa da je dernek. Stvarno nije, tako da smatram da je trampolin u pristojnim granicama. Najviše me u ovom slučaju smeta ta dvoličnost. Sad sve smeta a prije nije smetalo, kako to. Zapravo ako je i vezano da si s godinama osjetljivi pa ti smeta, nije to bilo tako davno, prije 5-6 godina, pa da totalno zaboraviš.

  33. #433
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Dvolično bi bilo da si je zamolila, a da te ona odbila.

  34. #434
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Dvolično bi bilo da si je zamolila, a da te ona odbila.
    Po meni ne bi, već upravo činjenica da ti ista stvar ne smeta kad je s tvoje strane ograde a smeta kad je sa susjedne.

  35. #435
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jeste vas dve susjede?

  36. #436
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    I ja sam već posumnjala

  37. #437
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste vas dve susjede?
    I meni se cini da su u istom kvartu.



    Trebale bi se preseliti u moj. Imam susjeda koji je nudist. Pa povremeno seta potpuni gol po balkonu koji je 7 metara od nasih soba u istoj ravnini. Sreca da nema trampolin.

  38. #438
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se cini da su u istom kvartu.


    Trebale bi se preseliti u moj. Imam susjeda koji je nudist. Pa povremeno seta potpuni gol po balkonu koji je 7 metara od nasih soba u istoj ravnini. Sreca da nema trampolin.
    Već ga zamišljam na trampolinu

    Doduše, ima i kod nas svakakvih slučajeva. Npr. nedaleko od nas je susjed porezao ruže od svog prvog susjeda jer su prelazile crtu međe između njih, grane su prelazile, ne čitav grm.
    Posljednje uređivanje od ivana s : 03.11.2022. at 14:29

  39. #439

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Mene nije smetalo dok su moja djeca bila manja i stvarala buku . Bilo mi je to normalno i ok. Pa djeca su, mora ih se čuti!

    Danas me smeta kad druga djeca stvaraju buku i bježim od njih! Uživam u činjenici da su moji sad veći i tiši...

    Ne znam jesam li dvolična...

  40. #440
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I meni se cini da su u istom kvartu.



    Trebale bi se preseliti u moj. Imam susjeda koji je nudist. Pa povremeno seta potpuni gol po balkonu koji je 7 metara od nasih soba u istoj ravnini. Sreca da nema trampolin.
    Je li nudist barem čemu?

    Moji bukači su odselili.

  41. #441
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene nije smetalo dok su moja djeca bila manja i stvarala buku . Bilo mi je to normalno i ok. Pa djeca su, mora ih se čuti!

    Danas me smeta kad druga djeca stvaraju buku i bježim od njih! Uživam u činjenici da su moji sad veći i tiši...

    Ne znam jesam li dvolična...
    Ne. Samo si postala normalno cangrizava zena pred menopauzom kao i ja. Pa ti sve smeta.

  42. #442
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj lola_34 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene nije smetalo dok su moja djeca bila manja i stvarala buku . Bilo mi je to normalno i ok. Pa djeca su, mora ih se čuti!

    Danas me smeta kad druga djeca stvaraju buku i bježim od njih! Uživam u činjenici da su moji sad veći i tiši...

    Ne znam jesam li dvolična...
    To mi je jasno ali mislila sam u kontekstu da se buniš radi toga.

  43. #443

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne. Samo si postala normalno cangrizava zena pred menopauzom kao i ja. Pa ti sve smeta.
    Tako je .

  44. #444
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I stvarno mislim da djetetu treba usadjivati da bude obazrivo prema drugima, a ne da lupa i skace po glavi susjedima, zalili se ili ne zalili. Nije da moj ne krene svaki dan. I svaki dan ispocetka - ne mozes lupat u 7 ujutro, ne govori glasno u kupaoni, ne mora te cijela zgrada slusati itd. Moj je neko jutro poceo pikado u 6 igrati. Bez obzira na madrac, to se sigurno cuje. Nije ni on intrinzicno zabrinut za osjecaje susjeda, ali se nadam da ce nakon 100 000 upozorenja poceti vise voditi brigu o tome.
    X.

    Slažem se s Lili da se više čuje u tišini...

    Muškarac nudist na trampolinu je LOL.

    Dvolični je teška riječ. Prirodno je da mislimo da je naša perspektiva jedina ispravna, ali zato smo odgojem dobili (nadajmo se) korekciju kao što Jelena usađuje svom sinu. Jendostavno, kako god okreneš, u gradovima živimo jedni uz druge i moramo imati nekog obzira u svemu. Bill Gates vjerojatno može i gol na trampolinu skakat 24/7 što se tiče buke, ali ne može jer će ga nadlijetat onda neki dron i to snimat.

  45. #445

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je jasno ali mislila sam u kontekstu da se buniš radi toga.
    Hah, ne znam. Mislila bih si u sebi sigurno, ne znam da li bih se bunila. Vjerojatno ne bih, nisam taj tip...

  46. #446

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Zabavne ste s tim nudistom .

  47. #447
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Moja pokojna susjeda se sunčala i šetala po vrtu s 80+ godina u gaćama i grudnjaku, isto nije bila baš scena za uživanja ali što možeš, navikneš se.

  48. #448
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Moja to radi i dan danas - u varijanti potkošulja i gaće - sve bijelo

    Goli Bill Gates na trampolinu

    Pa da, svatko ima svoju perspektivu - važno je kako ćeš kad se to sudara s nečijom tuđom.

  49. #449
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Sirius, lola al me nasmijaste.

    Ti susjedi u gaćama i grudnjacima/potkošuljama ne proizvode buku, samo ih ne treba gledat

    To kaže ona koja jako voli bit gola u svom prostoru i kad je toplo uredno se šeće samo u gaćama po stanu (nitko me ne vidi ).Nekad bijaše i bez gaća

    Ok sad nastojim imat grudnjak jer je sin u godinama kad nije baš ok da mu je gola majka u vidokrugu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.11.2022. at 15:43

  50. #450
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Moja pokojna susjeda se sunčala i šetala po vrtu s 80+ godina u gaćama i grudnjaku, isto nije bila baš scena za uživanja ali što možeš, navikneš se.
    Moja susjeda 70+ ubacila se jednom u malo veci djecji bazen u nasem dvoristu u grudnjaku i kratkim hlacama.
    Zeni bilo vruce, pa vidjela bazen kod nas, pa se malo ubacila.

    I onda se tu neki zale na trampolin kod susjeda. Mi imamo susjede u vlastitom dvoristu. Trampolin u tudem je mala maca.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •