Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 175

Tema: Bojanje kose 10-godišnjakinji?

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne bi


    moja ima prirodne pramenove već 2-3 godine, sad ima manje od 9 ,i svi pitaju dal se farba, moš misliti .
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.11.2014. at 13:14

  2. #52
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moja frendica je djetetu od 2ipo god dala kod frizerke napraviti dva plava pramena na plavu kosu.ne kuzi se bas.a frizerka ju je uvjerila da mala vise nece pokupiti uši u vrticu.da uši neidu na tretiranu kosu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja frendica je djetetu od 2ipo god dala kod frizerke napraviti dva plava pramena na plavu kosu.ne kuzi se bas.a frizerka ju je uvjerila da mala vise nece pokupiti uši u vrticu.da uši neidu na tretiranu kosu.
    Ne znam koja je od njih dvije pametnija, frizerka koja priča takve gluposti ili ova koja vjeruje u to i stavi djetetu od 2,5 godine farbu na glavu.

  4. #54
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koja je od njih dvije pametnija, frizerka koja priča takve gluposti ili ova koja vjeruje u to i stavi djetetu od 2,5 godine farbu na glavu.
    Ja sam bila u šoku.a od mog muza rodica je frizerka i rekla je da je ta luda skroz.

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih joj dozvolila, do srednje ništa. Stvar je i poruke i stava o sebi.
    veliki X.

    i iskreno nije mi lijepo vidjet na djeci obojanu kosu ili pramenove, nije mi primjereno za dob od 9-10 godina. Nikako. Neke rekoše da se naš stav mijenja s godinama kako djeca rastu, živi bili pa vidjeli al u nekim stvarima sam tvrd orah.

    Ako baš žele biti drukčiji, bitno je da su istinski u sebi drugačiji, ne mora se to vidjet odmah na prvu (prvi prolaznik na ulici).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.11.2014. at 13:56

  6. #56
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a zašto nije primjereno godinama? ukusi se razlikuju i that's it. mojoj mami se moje tetovaže nikad nisu sviđale. big deal. meni se sviđaju. a kosa će narast, nije neka trajna promjena

    a to o porukama o sebi... nemojte me molim vas...dok god se šminkate, depilirate, farbate i uvlačite u štikle, ne možete govoriti djetetu da je najbitnije ostati prirodan . kod nas je najbitnije da ona ima što za reći o svom izgledu i da se to donekle poštuje

  7. #57
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    svo troje su već do sada bili pofarbani i onim bojama u spreju/pjeni što se ispiru, i onim maskarama za kosu. sin je tjednima imao roze pramenove.
    ne vidim nikakav, ali baš nikakav problem u tome.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto nije primjereno godinama? ukusi se razlikuju i that's it. mojoj mami se moje tetovaže nikad nisu sviđale. big deal. meni se sviđaju. a kosa će narast, nije neka trajna promjena

    a to o porukama o sebi... nemojte me molim vas...dok god se šminkate, depilirate, farbate i uvlačite u štikle, ne možete govoriti djetetu da je najbitnije ostati prirodan . kod nas je najbitnije da ona ima što za reći o svom izgledu i da se to donekle poštuje
    Slažem se da se ukusi razlikuju, ali mislim da su neke stvari primjerenije u određeno vrijeme.
    Da ja se šminkam, farbam, nosim štikle, ali zato što ja sve to radim neću dozvoliti mojoj devetogodišnjakinji da se ofarba, našminka i obuče štikle i ide u školu jer i njena mama je to isto napravila i otišla na posao.

  9. #59
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    krivo smo se skužile. u tom dijelu se slažem. i ja pušim pa oni ne smiju. ali im ne govorim da je to zdravo
    ponekad pijem, oni ne smiju, jer to nieje za djecu
    štikle - opasne i neprimjerene djeci

    isto tako ne možeš govoriti budi prirodan, kad to ni tebi nije prihvatljivo... kužiš? pramen nije štetan, znači ako je stvar poruke - neuspjela je

  10. #60
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam mišljenje. Prije 5 godina, sigurna sam da bih ga bila imala. U međuvremeno sam se opametila.
    Iz ovoga mogu zaključiti da je nedostatak mišljenja o temi posljedica razmišljanja o temi. Zanimljivo.
    Meni se isto ovo zna dogoditi.

    A moj rigidan stav (koji nije nepromjenjiv) je dijelom posljedica i toga što sam dijete od frizerke pa sam u otporu (iako me nije gnjavila).
    U otporu sam i prema nekom naglašavanju odraslosti i ženskosti kod ženske djece.

    Uglavnom, u otporu sam ))

    S druge strane, mislila sam da maloj neću dat lakirat nokte nikad, a ovo ljeto me nagovorila da joj kupim dječji žuti lak za nokte pa smo kao triput lakirale nokte. 1.9. sam objasnila da se u vrtić (i školu) ne ide lakiran, pofarban itd jer to nije primjereno i nekako mi je to ok poruka do kraja osnovne.

    Meni starci nisu dali da bušim uši pa sam ih na kraju probušila na maturalcu u 8. razredu i to je tad bilo ok, kasnije sam zbušila još par rupica, a stavila pirs. I nikad mi nisu niš rekli. Nisu mi dali da se šminkam u OŠ, ali im nije bio problem što nosim poderane traperice i marte. I tako sam i ja podvojena po nekim stvarima... i sad kužim da nisam konzistentna niti su mi argumenti uvjerljivi, lol.

  11. #61
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    samo da se ubacim, ako se mala naumila pofarbati i mama to odobrava, zakaj ne......
    ja osobno svojoj nebi dala

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    krivo smo se skužile. u tom dijelu se slažem. i ja pušim pa oni ne smiju. ali im ne govorim da je to zdravo
    ponekad pijem, oni ne smiju, jer to nieje za djecu
    štikle - opasne i neprimjerene djeci

    isto tako ne možeš govoriti budi prirodan, kad to ni tebi nije prihvatljivo... kužiš? pramen nije štetan, znači ako je stvar poruke - neuspjela je
    ninochka, ja znam jedan primjer kolegice s posla čija je kćerka bila darkerica ili tako nešto, pa je zbrijala pola glave a druga polovica je bila u raznim kričavim rozo- ljubičastim tonovima.

    I baš mi se kolegica žalila da joj nastavnici imaju predrasude prema kćeri zbog "takvog" neobičnog izgleda i tad nekad su počele i njene lošije ocjene (počela je nosit uz to i one bodljikave trake oko vrata, kao što nkead imaju psi). Mislim navela sam ekstrem al kažem da ima fakat i ljudi koji procjenjuju ljude samo temeljem njihovog vanjskog izgleda. Nažalost.

    Ja se volim sređivat, i nemam ništa protiv da me kćer slijedi al sve u svoje vrijeme. I ja sam počela s farbanjem i laganijom šminkom u srednjoj, ništa joj neće biti ako malo pričeka. Dapače, meni je nekad to odgađanje želje baš bilo fora i još više sa muživala kad bih dobila to što sam htjela.

    Ne, ne bi joj dala farbanje i pramenove s 10 god, ove privremene boje, pjene, krrede, to mi je druog (i to bi dobila samo za posebne prigode maškare, roćkasi i sl.)

  13. #63
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hahaha,
    Farbanje kose daje kakvu ono poruku?
    Krivu?!?
    O čemu?
    A bušenje tijela i tetovaže su ok.
    Zbilja ne kužim.
    I kaj koga uopće briga?
    Pa nisu pramenovi nešto kod čega nema povratka, a bome tetovaže i bušenja jesu i ostavljaju trajni trag.
    I kakve veze ima odjeća ili obuća s tim?
    Koja je poveznica između štikli i pramenova?!?

  14. #64
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja nemam mišljenje, znam da dvogodišnjakinji bez problema lakiram nokte kad god hoće, a i sinu sam, do negdje 6., onda mu više nije bilo fora.
    ali promašen mi je ovaj argument sa nastavnicima koji ce imati predrasude- mogu im onda odmah reći da budu komformisti i da se probaju ne isticati, a da ne bi netko razvio predrasude. iz najosobnijeg iskustva, velika većina profesora, čak na vrlo konzervativnom med.fakultetu, puno više pažnje obraća tome što imaš za reći, a ne što ti je na glavi i imaš li pirs.

  15. #65
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha,
    Farbanje kose daje kakvu ono poruku?
    Krivu?!?
    O čemu?
    A bušenje tijela i tetovaže su ok.
    Zbilja ne kužim.
    I kaj koga uopće briga?
    Pa nisu pramenovi nešto kod čega nema povratka, a bome tetovaže i bušenja jesu i ostavljaju trajni trag.
    I kakve veze ima odjeća ili obuća s tim?
    Koja je poveznica između štikli i pramenova?!?
    slažem se Tanči al nažalsot ima ljudi koji imaju predrasude prema svemu navedenom.
    Znam koliko je toj mojoj kolegici bilo teško jer joj je razrednica kćerke rekla da njen izgled nažalost kod nekih nastavnika igra ulogu.

  16. #66
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam mišljenje. Prije 5 godina, sigurna sam da bih ga bila imala. U međuvremeno sam se opametila.
    Iz ovoga mogu zaključiti da je nedostatak mišljenja o temi posljedica razmišljanja o temi. Zanimljivo.
    fora mi je skroz ovo - nedostatak mišljenja o temi posljedica razmišljanja o temi

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    saša, meni to s nastavnicima nije argument, u meni je zbog načina na koji sam odgojena usađen taj "strah" od autoriteta općenito.
    i teško mi je odmaknuti se od toga.
    inače, sama ja ko ja nemam problem s time.

  18. #68
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    fora mi je skroz ovo - nedostatak mišljenja o temi posljedica razmišljanja o temi
    ali to je skroz istina
    iskustvo koje u međuvremenu stekneš, argumenti za i protiv koje recimo ovdje pročitaš, dijete/ djeca koja su odrasla u međuvremenu, sve to rezultira time da se ni ja više ničemu ne čudim i ništa mi nije striktno ovako ili onako.
    počinje mi bit da može svakako i onda ispadneš eto takav, bez mišljenja

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto nije primjereno godinama? ukusi se razlikuju i that's it. mojoj mami se moje tetovaže nikad nisu sviđale. big deal. meni se sviđaju. a kosa će narast, nije neka trajna promjena

    a to o porukama o sebi... nemojte me molim vas...dok god se šminkate, depilirate, farbate i uvlačite u štikle, ne možete govoriti djetetu da je najbitnije ostati prirodan . kod nas je najbitnije da ona ima što za reći o svom izgledu i da se to donekle poštuje
    da, ukusi se razlikuju,

    ja se ne farbam, minimalno šminkam, depiliranje mi je stvar higijene...
    i uopće užasno malo vremena i energije trošim na svoj izgled (frizeru nejdem skoro uopće) zato jer mi se ne da.

    obučemo se mi lijepo, ali nam to nije niti tema niti sadržaj, ne zujimo po šopinzima - to nam je nužno zlo.


    a sto se maloljetnog farbanja tiče: jedna cura iz moje osnovne škole, 3-4 godine starija od mene, je "oduvijek" imala plavu kosu, baš jako blond.
    i bila je pojam ljepotice, popularna, super učenica itd.

    i onda kad smo već bili stariji (kraj srednje, a ona već na faxu) je netko izvukao sliku iz vrtića - na kojoj je tamnokosa.

    koje razočaranje! komentari cijelog društva, i cura i dečki su bili tipa: fake!!!!
    varala nas je cijelo vrijeme!

    a u to vrijeme su mnogi od nas već imali dugine boje na glavama, ali 16,17, godišnjim glavama.

    pitali smo se: zašto ju je mama ofarbala, mama je htjela plavušu, ili je cura
    gledala Beverly Hills i htjela biti kalifornijska plavuša?

  20. #70
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    stvarno mislim da nitko nije zavaran izgledom moje klinke koja ima 3 ljubičasta pramena :D ukratko, ne razumijemo se jer meni to nije big deal, a tebi (ili drugima) je. menije pramen u rangu špangice ili rajfa

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Onda bi profesori mogli imati, a neki sigurno i imaju predrasude prema djeci koja na bilo koji način odskaću.
    Bilo zbog porijekla, bolesti, debljine ili mršavosti...
    Kajgot.
    Kam bi došla kad bi se s tim zamarala, a ako bih slučajno primjetila da moje dijete netko diskriminira, taj bi loše prošao.
    Zalažemo se za toleranciju, jednakost itd a par pramenova je problem i slučaj za inkviziciju?!?

  22. #72
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    tanči my point exactly :D Mali je u trećem razredu nosio dreadlockse, ona u prvom pramenove. čisti su i uredni, nisu , ko što rekoh, neprikladne odjeće ni ponašanja. onda, gdje je problem osim "ne sviđa mi se" . za to me baš briga iskreno, a srećom i njih

    p.s. razrednica nije komentirala ni u jednom slučaju

  23. #73
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mene još niti jedna nije tražila, pa ne znam kaj reći. Rekla sam da mi nisu lijepi nalakirani nokti na kliknama, da ja to svojima neću, pa se Ela nalakirala sama kad je imala 2 godine
    Iva nije baš neki tip za bojenje sebe, pa nisam sigurna da će ona tražiti, prije će Ela. Kaj ću onda, nemam pojma.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    tih maskara za kosu ima za kupiti kod nas. moja je kupila (ja sam joj dala novce) ali na kraju je to stavila samo za maškare

    boju joj ne bih dozvolila u toj dobi- za sada nije niti tražila
    Gdje si našla te maskare za kosu?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mene još niti jedna nije tražila, pa ne znam kaj reći. Rekla sam da mi nisu lijepi nalakirani nokti na kliknama, da ja to svojima neću, pa se Ela nalakirala sama kad je imala 2 godine
    Iva nije baš neki tip za bojenje sebe, pa nisam sigurna da će ona tražiti, prije će Ela. Kaj ću onda, nemam pojma.
    ana.m, ovak su i mene moje curke odgojile , starija je sportivo i baš ju briga, a mlađa zna šta hoće!
    Ali vidim da ima svoj stav, pa si mislim bolje joj dozvoliti i pomoći u odabiru i usmjeriti je na nešto što joj neće oštetiti kosu, nego joj braniti pa da poskrivečki napravi glupost.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    moja kcer jos nema 10, ovo ljeto je imala bordo pramen na plavoj kosi koji se, nazalost/na srecu, isprao prije pocetka skolske godine.
    nakon nje je krenula serija farbanja po razredu (a bome i u generaciji koja je godinu dana starija).
    mislila je da joj necu dozvoliti, ali bilo bi to licemjerno. i ja sam imala prvi 'minival' nakon treceg osnovne (samo vrhovi, ali sam zivjela u uvjerenju da mi je kosa frckava kao ovca i bila sam si prekrasna).

    dok god je ona sva turbo, sva u superlativima (dramska, glazbena skola, plivanja i sve rastura, kao i sve ocjene u skoli) - ne mogu se sjetiti niti jednog razloga zasto bih nesto sto je privremeno branila. od noktiju do pramenova ili brijanja pola glave.
    i to ja, koja sam do dvedesete hodala ko bozicna jelka, a od dvedesete do 43. sam se nasminkala mozda 20 puta ukupno. do prije godinu dana sam pet punih godina imala virgin hair, cak ni pramenove. sad me hebu sijede pa imam nesto pramica.

    ne brinem da bu nalarfana kokos, nema straha, a odnos prema vlastitom tijelu joj je tako fantastican da bih mogla uciti od nje kako se zivi sa nesavrsenostima

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Koga zanimaju maskare za kosu ima u BIPI među onom dječjom šminkom.

  28. #78
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    ana.m, ovak su i mene moje curke odgojile , starija je sportivo i baš ju briga, a mlađa zna šta hoće!
    Ali vidim da ima svoj stav, pa si mislim bolje joj dozvoliti i pomoći u odabiru i usmjeriti je na nešto što joj neće oštetiti kosu, nego joj braniti pa da poskrivečki napravi glupost.
    Pa da. mada nije starija sportivo, voli suknjice i haljinice ali recimo kaže da se ne bi šminkala, to joj je bzvz. Dobile su obje šminku za Božić pa je mala bila kao klaun, a starija je jedva kaj probala, više joj je bilo fora kaj je to dobila, ali se nije šminkala. Komentirala je kad me gledala kako se šminkam za posao, da koliko puno šminke za jedno lice. A ono, malo sjenila, maskare i rumenila. Neš ti šminke. Mala je vješta i točno zna kaj hoće.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    blajhanje sa 10 godina ne bih dozvolila

    2 ,3 ,4 pramena zašto ne .


    a kasnije ih ima svakakvih, sa kojekkavim frizurama, bojama, pirsinzima i tetovažama.

    mene isključivo zanima što im je u glavi a ne na glavi.
    Posljednje uređivanje od maria71 : 18.11.2014. at 19:49

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    ako mi kćer s 10 dođe s tom željom i sebi i njoj bi dala neko vrijeme za razmišljanje i razgovor. ponekad su pramenovi 'samo pramenovi' ali mogu biti i pokazatelj da se dijete u nečem ne snalazi ili treba neku pomoć ili osjeća prevelik pritisak vršnjaka ili nešto...

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    mene isključivo zanima što im je u glavi a ne na glavi.
    To cesto jedno s drugim ima veze.

  32. #82
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.
    djzs

  33. #83
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.
    kakve?

  34. #84
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bih joj dozvolila, do srednje ništa. Stvar je i poruke i stava o sebi.


    Zuska oprosti sto se smijem....
    Ne poznajem te, ali kako te ja ovako preko foruma procjenjujem...
    bas me zanima sto ćeš misliti za kojih 7,8, 10 godina.

  35. #85
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    za 6,8,10 godina će ko i mi
    izbjegavati forumski search da joj ne otvori sve te rezolucije

  36. #86
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    da, trebalo bi otvoriti posebnu temu "Kako sam se razvijala"

  37. #87
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.
    moja kćer ima šaroliko društvo, u svim duginim bojama, s milijun pirseva,
    neobičnih frizura, sve samo ne u kalupima. umjetnička škola.
    i zapravo ti moram reći da si u pravu,
    puno toga na glavi, ali i puno toga u glavi.
    odlična djeca - pametna, talentirana, baš divna djeca.

  38. #88
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Jadni celavi, njima nema druge nego periku staviti. Onda bi se to zvalo - umjetna inteligencija?

  39. #89
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    ćelavi su uglavnom neki seksi tipovi, očito ne mogu imati sve

    šalim se. nadam se da nas je jako malo koji stvarno procjenjujemo po vanjštini.

  40. #90
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.


    ovo me bas piklo, fala bogu ono sto rijetko susretnem studente ipak me nije na ovaj put odvelo.

    i ne znam da li bi dala ili ne, moji stavovi koje sam cvrsto stvarala, stitila i argumentirala su puno puta se okrenuli u minutu. npr. moj ima mobitel, a to mije bilo nesto sto sigurno necu kupiti do 5. osnovne. aha yeah right.

  41. #91
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Jadni celavi, njima nema druge nego periku staviti. Onda bi se to zvalo - umjetna inteligencija?

  42. #92
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Jadni celavi, njima nema druge nego periku staviti. Onda bi se to zvalo - umjetna inteligencija?
    tinejdžeri se obično briju da bi bili ćelavi pa možda ipak skrivena inteligencija.

  43. #93
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.
    Pa ima, da.
    Vidiš, moja kći je imala i ima svašta na glavi, a bome i u glavi:
    Dvostruka je državna prvakinja i dvostruka dobitnica Oskara znanja i to jedina u 160 godina postojanja škole i jedina u gradu, tri puta je bila treća na tehničkom prvenstvu u taekwondou, crni pojas i majstor tkd-a je od svoje desete godine, open water diver sa zaronima do 18m od dvanaeste godine, uči i služi se s tri strana jezika...

  44. #94
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    moja kcer jos nema 10, - ne mogu se sjetiti niti jednog razloga zasto bih nesto sto je privremeno branila.
    zato što bi trebala biti još dijete? zato što bi se trebala još uvijek više zanimati za igračke? zato što nije u redu da očekujemo da pre brzo odrastaju i skraćujemo im djetinjstvo?

  45. #95
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    moji stavovi koje sam cvrsto stvarala, stitila i argumentirala su puno puta se okrenuli u minutu. npr. moj ima mobitel, a to mije bilo nesto sto sigurno necu kupiti do 5. osnovne. aha yeah right.
    Ma naravno.
    Kod svih je tako.
    I kod mene.
    Moja ima mobitel deset puta bolji od mene i da mi je netko to rekao prije desetak godina, rekla bih mu da nema šanse, a eto, ipak ima.
    Zaželjela je, ja sam razmišljala ravno minutu i pristala.
    Glavni mi je argument da ga je zaslužila.
    I tako sve ostalo.
    Ni ja, ni suprug nismo, recimo, istetovirani, ali njoj bi dozvolili.
    Zašto ne?
    Naravno da bi joj prvo objasnila kako je to trajno i zamolila ju da dobro promisli, ali ako je zaista odlučila, zašto da joj branim?
    Zašto?
    Ta napravit će to prvom prilikom, a ja to ne želim tako.
    Želim odnos kao i do sada: iskren i pun povjerenja.

  46. #96
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma naravno.
    Kod svih je tako.
    I kod mene.


    Ni ja, ni suprug nismo, recimo, istetovirani, ali njoj bi dozvolili.
    Zašto ne?
    Naravno da bi joj prvo objasnila kako je to trajno i zamolila ju da dobro promisli, ali ako je zaista odlučila, zašto da joj branim?
    Zašto?
    .
    naravno, kod svih je tako, i kod mene, ima stvari gdje popustiš. ali ipak, treba promisliti, koja je naša uloga? tu smo da budemo prvenstveno roditelji, smjernica, ne prijatelji, za to imaju vršnjake, to im ne treba, i istina je da netko od 13 godina koliko god zreo bio nije spreman razumno razmisliti o posljedicama tetovaže...i naša je dužnost to zabraniti. sa 20 će ti biti možda i zahvalna za to. a ako ne, pa ima cijeli život vremena se tetovirati. kada je punoljetna i sposobna razmišljati o tome što time čini. zato smo najmanje do tada odgovorni za njih, nemojte to zaboraviti.

  47. #97
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Punoljetni su s 18, a jesu li i zreli?
    To je jako individualno.
    Poznajem dosta četrdesetogodišnjaka i starijih koji još nisu zreli, niti će ikada biti.

  48. #98
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Jadni celavi, njima nema druge nego periku staviti. Onda bi se to zvalo - umjetna inteligencija?


    Tanci, a zamisli da nema sve to na glavi, kak bi tek onda bila pametna

    Ja bih na prvu rekla ne, a onda opet, tko zna sto cu misliti kad dodju do te dobi...
    Mm bi kategoricki rekao ne

  49. #99
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Punoljetni su s 18, a jesu li i zreli?
    To je jako individualno.
    Poznajem dosta četrdesetogodišnjaka i starijih koji još nisu zreli, niti će ikada biti.
    svakako, ima i toga, ali nije isto ako si sa 40 odluče tetovirati Winxice ili sa 13....

  50. #100
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku


    Tanci, a zamisli da nema sve to na glavi, kak bi tek onda bila pametna
    Ovaj smajlić kolutičavac je: šala?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •