Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 175

Tema: Bojanje kose 10-godišnjakinji?

  1. #101
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ta napravit će to prvom prilikom, a ja to ne želim tako.
    Želim odnos kao i do sada: iskren i pun povjerenja.
    Mene ovaj dio malo muci: ako nesto zabranim, a ona svejedno to napravi... onda tu ipak fali iskrenost i povjerenje.
    Zar oni ne bi trebali imati povjerenja u nase odluke, pa cak i ako bile negativne?
    Ako se te odluke baziraju na otvorenom razgovoru pro vs. kontra, a ne "zabranjujem jer mi se zabranjuje".

    Tanci ovo ne ide direktno tebe, samo sam se nadovezala 'glasno' razmisljajuci; nisam jos s mojom dosla u takvu situaciju da napravi nesto za sto smo se dogovorile da nece.

  2. #102
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovaj dio malo muci: ako nesto zabranim, a ona svejedno to napravi... onda tu ipak fali iskrenost i povjerenje.
    Zar oni ne bi trebali imati povjerenja u nase odluke, pa cak i ako bile negativne?
    Ako se te odluke baziraju na otvorenom razgovoru pro vs. kontra, a ne "zabranjujem jer mi se zabranjuje".

    Tanci ovo ne ide direktno tebe, samo sam se nadovezala 'glasno' razmisljajuci; nisam jos s mojom dosla u takvu situaciju da napravi nesto za sto smo se dogovorile da nece.
    To sam napisala jer sam tu pročitala kako je netko probušio uši na maturalcu.
    Eto, zato.
    Tipa, mama brani i onda se to obavi na maturalcu i dovede starce pred gotov čin.
    Moja to sigurno neće tako napraviti jer je naš odnos na sasvim drugoj razini.
    Pisala sam općenito pogotovo zato jer su mi bezveze spike s punoljetnošću.
    Kaj znači punoljetnost?
    Granicu od 18 godina?
    Znači sa 17 i tri frtalja nemre, a s 18 može? I to kaj god hoće?
    Karikiram, ali kao što rekoh već, punoljetnost i zrelost su jako različiti pojmovi i nisu povezani

  3. #103
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    punoljetnost i zrelost su jako različiti pojmovi i nisu povezani
    To se slazem.

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj znači punoljetnost?
    Granicu od 18 godina?
    Znači sa 17 i tri frtalja nemre, a s 18 može? I to kaj god hoće?
    Karikiram, ali kao što rekoh već, punoljetnost i zrelost su jako različiti pojmovi i nisu povezani
    Zato je bolje reći "dok si pod mojim krovom- ne može!"

  5. #105
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato je bolje reći "dok si pod mojim krovom- ne može!"
    E to, to.
    Dok te ja hranim i dok si pod mojim krovom....

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    E to, to.
    Dok te ja hranim i dok si pod mojim krovom....
    I još zato što Ja tako kažem

  7. #107
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kao da slušam mog pokojnog starog

  8. #108
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovaj dio malo muci: ako nesto zabranim, a ona svejedno to napravi... onda tu ipak fali iskrenost i povjerenje.
    Zar oni ne bi trebali imati povjerenja u nase odluke, pa cak i ako bile negativne?
    Ako se te odluke baziraju na otvorenom razgovoru pro vs. kontra, a ne "zabranjujem jer mi se zabranjuje".

    Tanci ovo ne ide direktno tebe, samo sam se nadovezala 'glasno' razmisljajuci; nisam jos s mojom dosla u takvu situaciju da napravi nesto za sto smo se dogovorile da nece.
    E da, i ja bi htjela da mogu djeci reći upravo taj argument, tj. da imaju povjerenja u roditeljske odluke, čak i ako mi nemamo konkretnih argumenata da ih obrazložimo, nego se naš stav temelji na nekom životnom iskustvu i procjeni što bi bilo najbolje za njih (djecu), samo zato jer smo njihovi roditelji i trebaju nam vjerovati da radimo ono što mislimo da je najbolje za njih.

  9. #109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    zato što bi trebala biti još dijete? zato što bi se trebala još uvijek više zanimati za igračke? zato što nije u redu da očekujemo da pre brzo odrastaju i skraćujemo im djetinjstvo?
    s tim se slažem
    i imala bih priličan problem da mi dijete u toj dobi počne seksualizirati svoj izgled
    ali ti perivi pramenovi su mi u razini, ne znam, nakita, što mi je normalno da koriste i male djevojčice i nisu zbog toga manje djevojčice
    ma iskreno i trajni, neš ti toga, kosa izraste za tren

  10. #110
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    E da, i ja bi htjela da mogu djeci reći upravo taj argument, tj. da imaju povjerenja u roditeljske odluke, čak i ako mi nemamo konkretnih argumenata da ih obrazložimo, nego se naš stav temelji na nekom životnom iskustvu i procjeni što bi bilo najbolje za njih (djecu), samo zato jer smo njihovi roditelji i trebaju nam vjerovati da radimo ono što mislimo da je najbolje za njih.
    hahaha, da, moj ovo ne guta ni kao petogodišnjak

  11. #111
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovaj dio malo muci: ako nesto zabranim, a ona svejedno to napravi... onda tu ipak fali iskrenost i povjerenje.
    Zar oni ne bi trebali imati povjerenja u nase odluke, pa cak i ako bile negativne?
    Ako se te odluke baziraju na otvorenom razgovoru pro vs. kontra, a ne "zabranjujem jer mi se zabranjuje".

    .
    da, ali nije to uvijek ovako crno-bijelo.
    njima se njihovi pro razlozi čine puno suvisliji od naših kontra razloga. i obratno. i onda si u pat poziciji. jer na istu stvar gledamo s dijametralno suprotnim očima, očima klinca od recimo 15 :cijeli_svijet_je_moj_i_ja_sam_najpametniji_na_svi jetu: i očima 40 i kusur godišnjaka :iza_svakog_ugla_vreba_neka_opasnost_makar_od_kriv e_poruke_o_sebi:

    i jedna strana mora prevagnuti, a najčešće argument koji prevagne je onaj od bubice27, makar ostane neizgovoren. a druga strana ostane - nezadovoljna.

    pa ako je druga strana hrabra :D probuši uši na maturalcu. a hebaj ga, svo zlo s tim. a koji put i opališ neku zabranu kao roditelj koja ti se čini smislena pa ti djeca otvore oči da zabrana nema smisla.

    uostalom, u nekoj dobi nije ni previše zdravo da su klinci posve iskreni sa starcima, nit sam ja bila niti to od njih očekujem

  12. #112

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je bas u tome stvar: ne želim da to toliko jako želi i da je takve stvari usrećuju.

    Uostalom, da mi je kćer smedokosa u toj bi joj dobi rekla neka voli svoju boju kose, kao i
    sve ostalo na sebi.
    Možda zvuci patetično, ali tak mislim.

    Farbanje u toj dobi šalje bas suprotnu poruku.

    Drago mi je da moje dijete to već sada kruži i ruga se npr.onim zenama iz Sex i grad.
    Nije se lijepo rugati. Osim njima.
    Meni ovaj stav nije jasan i mislim da mi nikada neće biti.

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uostalom, u nekoj dobi nije ni previše zdravo da su klinci posve iskreni sa starcima, nit sam ja bila niti to od njih očekujem
    Slažem se s ovim!

  14. #114
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    uostalom, u nekoj dobi nije ni previše zdravo da su klinci posve iskreni sa starcima, nit sam ja bila niti to od njih očekujem
    Potpis ko kuća.

    Ja sam bušila uši na maturalcu zato što je to tad već postalo potpuno irelevantno. Starci to nisu dali dok sam bila klinka (hvala im!), kasnije nam je postalo svejedno.
    U 8. razredu to mi je postalo ponovo aktualno kao pubretetliji, a učinila sam to na maturalcu jer mi je bilo lakše i pristupačnije (Sarajevo) nego doma. Nije to bio nikakav issue niti su mi starci u tim godinama i kasnije ikad radili problema oko izgleda (za što im se divim, lol).

    Point tog primjera je da svako vrijeme nosi svoje iako ne mora biti da je definicija pravog vremena svima ista.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Neki od mojih najboljih učenika su tetovirani i imaju kojekakve frizure, neki su kao iz reklame .

    Iz 50 tih godina.

    I koji je zaključak ?



    Da ga nema


    u potpisu profesorica sa 19 godišnjim iskustvom

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Starci to nisu dali dok sam bila klinka (hvala im!),
    zašto si im zahvalna, aj malo obrazloži.
    da vidim jel sam fulala i dozvolila bušenje sa šest

  17. #117
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Neki od mojih najboljih učenika su tetovirani
    slažem se s ovim da zaključka nema.
    iako mislim da ipak ne bih dozvolila tetoviranje. prije neke dobi, al nisam još načisto koje. mislim da će granica biti ta da ja nedam novac za tetoviranje, a kad sami zarade i žele tetovažu , nek se tetoviraju. bar da bude sam pao - sam se ubio. a ne da mi poslije prebacuju kako sam im mogla dozvoliti tetoviranje imena neke osobe, znam jedan takav slučaj. stilizirana, lijepa, početna slova imena i prezimena najveće, velike, ljubavi, ostati ćemo zauvijek zajedno. i onda prekinuli. a slova ostala. velika. majko moja.

  18. #118
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    iako mislim da ipak ne bih dozvolila tetoviranje. prije neke dobi, al nisam još načisto koje. mislim da će granica biti ta da ja nedam novac za tetoviranje, a kad sami zarade i žele tetovažu , nek se tetoviraju. bar da bude sam pao - sam se ubio. a ne da mi poslije prebacuju kako sam im mogla dozvoliti tetoviranje imena neke osobe, znam jedan takav slučaj. stilizirana, lijepa, početna slova imena i prezimena najveće, velike, ljubavi, ostati ćemo zauvijek zajedno. i onda prekinuli. a slova ostala. velika. majko moja.
    znam ja jedne i sa punim imenom, on njeno, ona njegovo. razvode se.
    al bar je sam pao - sam se ubio.

  19. #119
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Cvijeta, nije mi lijepo vidjeti na djeci zbušene uši. Ali ja sam - uviđam to - malo ekstremniji slučaj, nije mi lijepo vidjeti klinke ni sve urožene. Pa zanemarite moje opaske

  20. #120

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    moja kćer ima šaroliko društvo, u svim duginim bojama, s milijun pirseva,
    neobičnih frizura, sve samo ne u kalupima. umjetnička škola.
    i zapravo ti moram reći da si u pravu,
    puno toga na glavi, ali i puno toga u glavi.
    odlična djeca - pametna, talentirana, baš divna djeca.
    a što sam ja drugo rekla?

    po čemu ste, molim vas iz izjave, doslovno:
    "...mene isključivo zanima što imaju u glavi, a ne na glavi -
    to obično jedno s drugim ima veze", zaključili da ja ne mislim primjerice na ovo sto je rekla Tachunica?
    nego ajmo imati predrasude i sprdat se.

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    djzs
    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kakve?
    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    Jadni celavi, njima nema druge nego periku staviti. Onda bi se to zvalo - umjetna inteligencija?

    čudite se kao da vi nikada, nikada kada vidite nekoga sa roza, zelenom irokezom ne pomislite da je vjerojatno neki likovnjak, umjetnik,
    nekonvencionalnog razmišljanja, a da ne radi npr. u banci.


    aha, kužim,
    ako nemam 1000 postova na forumu, vjerojatno sam sam krelac koji prosuđuje i osuđuje
    ljude prema vanjskom izgledu i mrzi drugačije od sebe.

    katastrofa!

  21. #121
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nama je mama ko djeci govorila - sve mi mozete uraditi, samo nemojte - ukrasti, uclaniti se u partiju, ici u crkvu i - busiti usi
    ja je poslusala
    i sirim dalje mudrost na svoje dijete lol

    meni je isto uzasno vidjeti djecu s pirsom u usima prije nego su autosjedalicu dobili
    ali to je prihvatljivo drustvu
    a lila/zeleni pramen nije

  22. #122
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    aha, kužim,
    ako nemam 1000 postova na forumu, vjerojatno sam sam krelac koji prosuđuje i osuđuje
    ljude prema vanjskom izgledu i mrzi drugačije od sebe.
    broj postova je nevazan,. sad sam ih tek pogledala i fakat nemam pojma jesi li tu od 2004. ili od 2014.
    vazno je ono sto i kako pises, pa i ovaj zadnji post

    kakva si ono rekla da ti je kosa?
    ravna smedja
    aha

    (na tvoj nacin)

  23. #123
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Orange, skuliraj se, to ti je tipična forumska komunikacija, netko se primi za nešto i krene, a ti onda objašnjavaš što si time mislila.... Uvijek netko jedva dočeka, lol.
    Kad budeš imala više postova, bit ćeš u prednosti jer ćeš skontati tko se pali na što i s kim želiš ulaziti u polemike, a s kim ne. Kao i u stvarom životu, uostalom.

  24. #124
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta, nije mi lijepo vidjeti na djeci zbušene uši. Ali ja sam - uviđam to - malo ekstremniji slučaj, nije mi lijepo vidjeti klinke ni sve urožene. Pa zanemarite moje opaske
    aaa to.
    dok je estetika u pitanju, uz tvrdoglavo dijete, ja biram neke druge bitke. ne merem to.
    ti bi valjda u zemlju od srama propala da si je vidjela kako u vrtić ide. urožena i nakinđurena do krajnjih granica neukusa. ma šta, preko svih krajnjih granica.

    draga orange. ako te tješi, to nam se svima ovdje desilo. krivo su nas shvatili, opleli po nama...pa smo počeli gledati svako slovo koje pošaljemo u svijet
    nemoš napisati da ti je ok da ti se dijete ruga mirandi, da je isto što ima na glavi i u glavi... i očekivati da nitko neće komentirati.

    edit: uletila zuska, potpis.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 19.11.2014. at 10:24

  25. #125
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    nama je mama ko djeci govorila - sve mi mozete uraditi, samo nemojte - ukrasti, uclaniti se u partiju, ici u crkvu i - busiti usi
    ja je poslusala
    i sirim dalje mudrost na svoje dijete lol
    Hahaha, da, to je otprilike mudrost koju su i meni prenijeli
    I evo nas sad, Ivarice...

  26. #126
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku

    mene isključivo zanima što im je u glavi a ne na glavi.
    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To cesto jedno s drugim ima veze.
    Vidiš orange zašto je ispalo kako je ispalo. Citirala si mariju, a tvoje riječi su proizvele učinak kao da smatraš da onaj koji ima farbu na glavi, nema ništa u glavi. Iako, očito nisi tako mislila. Nema to veze s brojem postova. ja ih imam mali milion, pa mnogi pročitaju nešto drugo u mojim riječima, a ne ono što sam ja mislila reći.

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku

    ako nemam 1000 postova na forumu, vjerojatno sam sam krelac koji prosuđuje i osuđuje
    ljude prema vanjskom izgledu i mrzi drugačije od sebe.

    katastrofa!
    Usput, i ja ne dam farbanje prije 14. Bez obzira na sve.
    Ni pirsing ni tetovažu za koju ja moram potpisati odobrenje, ne dam Kad to osoba može napraviti na svoju odgovornost, neka napravi.

    Do tada sam ja odgovorna i, ako ikako mogu, spriječit ću njihove loše odluke. Pa ma kako se svađali i/ili mrzili me. Jača sam, iza mene je život i iskustvo.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 19.11.2014. at 10:26

  27. #127
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ti bi valjda u zemlju od srama propala da si je vidjela kako u vrtić ide. urožena i nakinđurena do krajnjih granica neukusa. ma šta, preko svih krajnjih granica.
    Čeka me još par godina vrtića pa ima vremena za propadanje. Imala sam par životnih "nikad neću..." pa mi palo u vodu (sva sreća )

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    orange ne sekiraj se.

    nesporazum.

    to ti je forum


    potpis : jedno 5 puta sam odlazila , sad me više nitko ne zarezuje ni pol posto

  29. #129
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    urožene
    prvi puta čujem za taj pojam.

  30. #130
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Daleko smo odmakli od par naivnih pramenova.

    Nije mi lijepo vidjeti bebe s naušnicama i zlatnim verigama.
    Nije mi simpa gledati kako se 9-10 godišnjakinje oblače u štikle ili blajhaju/bojaju kosu
    Nije mi lijepo vidjeti ni mlađe tinejđere kako s pola izbrijane glave, ringovima u nosu i usnama i s kapcima nacrnjenim od trepavica do obrva zveckaju lancima.
    Sad bih ja trebala zbog suvremenosti i korektnosti reći da mi je to genijalno i kreativno. Nije. I nikoga neću ni na koji način diskriminirati po toj osnovi, ali da ih uživam gledati - jok.
    Volim pomaknute ljude koji furaju svoj stil bez da "vrište" naokolo.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Daleko smo odmakli od par naivnih pramenova.

    Nije mi lijepo vidjeti bebe s naušnicama i zlatnim verigama.
    Nije mi simpa gledati kako se 9-10 godišnjakinje oblače u štikle ili blajhaju/bojaju kosu
    Nije mi lijepo vidjeti ni mlađe tinejđere kako s pola izbrijane glave, ringovima u nosu i usnama i s kapcima nacrnjenim od trepavica do obrva zveckaju lancima.
    Sad bih ja trebala zbog suvremenosti i korektnosti reći da mi je to genijalno i kreativno. Nije. I nikoga neću ni na koji način diskriminirati po toj osnovi, ali da ih uživam gledati - jok.
    Volim pomaknute ljude koji furaju svoj stil bez da "vrište" naokolo.
    Ja isto vako..isto..nije mi lipo i ne mogu to dopustit..dok je pod mojim krovom
    al predviđam da ni ona to neće tražiti jer je "moja"

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    broj postova je nevazan,. sad sam ih tek pogledala i fakat nemam pojma jesi li tu od 2004. ili od 2014.
    vazno je ono sto i kako pises, pa i ovaj zadnji post

    kakva si ono rekla da ti je kosa?
    ravna smedja
    aha

    (na tvoj nacin)
    a prvi dio posta nisi komentirala?


    Beti3, Zuska, Marija71
    tnx na savjetima
    Posljednje uređivanje od orange80 : 19.11.2014. at 10:42

  33. #133
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj smajlić kolutičavac je: šala?
    A kaj mislis da to stvarno mislim ozbiljno?

  34. #134
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    sori, koji prvi dio posta? drugi?
    kad vidim nekog s roza irokezom, pomislit cu jel fora ili nije fora, fakat necu ici procjenjivati osobu gdje radi i jel umjetnicka dusa i koliko je otkacen po tome kakvu frizuru nosi
    iznenadit ces se mozda da moja sestra, likovna umjetnica, pomaknuta u svakom smislu, ima nikad bojanu, ravnu smedju kosu, vec pola u sjedinama, a ja, uredski mis, razveseljavam svoje frizerke vec 25 godina

  35. #135
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I šta smo naučili?
    Da odijelo (frizura, nakit, tetovaže..) ne čine čovjeka?
    Čine, čine.
    O da.

  36. #136
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja mislim da je orange mislila ono što je napisala pa se sad malo izvlači

    Inače, bušenje ušiju je i meni koma, za sada smo sreća mirni od toga. Iva uopće ne pita, ne zanima je to, Ela pita, ali za sada nije tako intenzivno zainteresirana, pa smo na njen prvi upit za naušnice na kitty, uspjeli nekako odgovoriti i zaboraviti sada na to.
    A roza...nose sve nijanse roze, skupa sa mnom

  37. #137
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Moji dečki su imali probušeno po jedno uho, ne baš kao mališi, nego negdje u drugom ili trećem razredu. Jako, jako su to željeli, prvo jedan, a kasnije drugi. MM je bio zgrožen i nije dao jer je to jedno probušeno uho, bilo na muškarcu, bilo na dječaku njemu tako...tako...đikanski
    Da skratim priču, oboma su rupice zarasle čim neko vrijeme nisu nosili naušnicu. A. je čak i ponovno bušio, ali kad je opet zarasla, više mu se nije dalo.
    Posljednje uređivanje od vertex : 19.11.2014. at 12:12

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    sori, koji prvi dio posta? drugi?
    kad vidim nekog s roza irokezom, pomislit cu jel fora ili nije fora, fakat necu ici procjenjivati osobu gdje radi i jel umjetnicka dusa i koliko je otkacen po tome kakvu frizuru nosi
    iznenadit ces se mozda da moja sestra, likovna umjetnica, pomaknuta u svakom smislu, ima nikad bojanu, ravnu smedju kosu, vec pola u sjedinama, a ja, uredski mis, razveseljavam svoje frizerke vec 25 godina
    ne, neću se iznenaditi (?!)
    kad već tjeramo mak na konac:
    nisam rekla da uočljive, šarene frizure obavezno nose samo umjetnici, a oni koji rade u banci svi nose bob.

    ali (možda na tvoje iznenađenje):
    niti ja mogu sa irokezom doći na svoj posao (mislim mogu, ali snosila bih negativne posljedice),
    niti može moje dijete doći sa irokezom ili pramenom u školu, jer je već našpotana od učiteljice zbog cvjetića na noktima
    (stavila joj rođakinja, a mi zaboravili prije škole skinuti).

    s druge strane poznato je da "arhići nose crno", što, tjerajući mak na konac - nije istina, niti vrijedi za sve,
    ali zašto bi bilo loše, politički nekorektno ili "procjenjivanje" u negativnom smislu pomisliti ili reći da je osoba obučena
    minimalistički, nenametljivo u detalju "pomaknuto" - sigurno arhić ili dizajner.
    nemoj reći da to nikada nisi pomislila?

  39. #139
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ma dakle... meni su moji starci bili "zatucani" mi ćemo biti svojoj djeci

    ja sam dobila "nećeš se tetovirati dok si pod mojim krovom" - tetovirala sam se u četvrtom srednje, s nepunih 18, posuđenom lovom....

    moj se želi tetovirati (11) i zna da smije kad bude stariji (al je prevelika šmizla i zna da boli jer je bio samnom par puta)

    mala je htjela bušiti uši s 4,5, sad ima te pramenove i šta reć osim da nisu još delinkventi. a ove pi.darije "voli svoje tijelo" - sve sam već rekla. licemjerno

    btw. ja sam više nego zadovoljna svojim tijelom, al mi je sad ljepše s ljubičastim dijelom kose, osam tetovaža i piercingom. ne radim u banci, al nisam bome ni umjetnik pomaknuti. a imam nešto i glavi. go figure

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Pa to ja kažem.. djeca su (uglavnom) slična svojim roditeljima i ne pada kruška daleko od stabla.

  41. #141
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    pa krivo kažeš. ja nisam dalje mogla pasti od svojih roditelja koji se i dan dans užasavaju mojih tetovaža, nemaju probušene uši i još milion stvari

  42. #142
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja radim u banci i kaj to znači da si ne smijem staviti tetovažu?? WTF?

  43. #143
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    orange, tesko mi je s tobom razgovarati ovako jer je ocito (meni) da si podlozna stereotipizaciji na temelju izgleda, i sad bi ti najradije da sam i ja takva

    bas za arhitekte ti mogu reci vise nego za druge da to nije tako i da nisam nikad tako nesto pomislila jer sam ja studirala arhitekturu i najvise mojih prijatelja i prijateljica jesu upravo arhitekti/ce
    i ima ih crnih koliko ima i crnih odvjetnika, kroatista i novinara
    i šarenih koliko ima drugih šarenih

    i nikad neću pomisliti za osobu koja je u crnom da je arhitektica
    niti što joj je u glavi
    niti da bi nosila roza, a mora crno jer radio u banci

    ne svrstavam je po tome, ne znam zašto je tako teško u to povjerovati?

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim u banci i kaj to znači da si ne smijem staviti tetovažu?? WTF?
    Pa ja sam za posao u banci dobila ugovor u kojem je detaljno stajao kako bi trebala izgledati..detaljno..nokti, kosa..sve je pisalo u ugovoru.

  45. #145
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja sam za posao u banci dobila ugovor u kojem je detaljno stajao kako bi trebala izgledati..detaljno..nokti, kosa..sve je pisalo u ugovoru.
    Sigurno nije pisalo da ne smiješ imati tetovažu, moj kolega je sva istetoviran
    I ja razmišljam o jednoj. A naravno da moraš biti pristojan. Mada najzanimljivije nokte sam vidjela upravo na kolegicama. I da frizura mora biti uredna, ne mora biti "bob"
    Naravno da ne buš došla ljubičasta sa zelenim pramenovima na posao.
    A ako stavim smajlija koji se belji na kraju rečenice značio da se malo i zafrkavam

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    pa krivo kažeš. ja nisam dalje mogla pasti od svojih roditelja koji se i dan dans užasavaju mojih tetovaža, nemaju probušene uši i još milion stvari
    Stavila sam da su djeca uglavnom slična roditeljima, doduše u zagradi, al sad mi posluži .
    Ok, ti nisi, možda si na baku .. zezam se..

  47. #147

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A ako stavim smajlija koji se belji na kraju rečenice značio da se malo i zafrkavam
    Kaj se ti smiješ beljiti a radiš u banci?

  48. #148
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja radim u banci i kaj to znači da si ne smijem staviti tetovažu?? WTF?
    Ne znam za banku, ali mome sinu je uvjet da nema ni jednu vidljivu tetovažu. Pa sad, da je ima, ( ili da nije cijepljen)...ne bi mogao biti tamo gdje jest, gdje je jako želio biti.

  49. #149
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam cula da je to policajcima uvjet i onda vidjela policajca s velikom tetovazom
    Posljednje uređivanje od ivarica : 19.11.2014. at 13:18

  50. #150
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ti nisi, možda si na baku .. zezam se..
    Ili Ninochka nije na svoje roditelje, ali su zato njena djeca na nju (a ne na baku i djeda).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •