Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Trudnoća na heparinu-podijelimo iskustva

  1. #1
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno Trudnoća na heparinu-podijelimo iskustva

    Pozdrav cure,

    ispričavam se ukoliko ovakva ili slična tema postoji negdje na forumu, a meni je promakla.
    Pokušavam pronaći iskustva žena koja su tijekom trudnoće primale heparin (nevisno o tome da li je to Clexane ili Fragmin).

    Ono što me zanima, a mislim da bi došlo dobro čuti svima nama prestrašenim heparinkama jest:
    1. Da li ste uspjele iznjeti trudnoću do kraja?
    2. Da li ste imale slične tegobe kao u prethodnim, ne iznesenim trudnoćama - kao što je smeđi iscjedak, krvarenje i ostale poteškoće.
    3. Kako ste podnijele cijelu trudnoću na heparinu?
    4. Da li ste rodile prirodnim ili carskim rezom?

    Ukoliko sam izostavila neko pitanje, a smatrate da je bitno saznati informaciju, zamolila bih vas da me nadopunite.

    Unaprijed hvala svima na podijeljenom iskustvu

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    jarice, pozdrav, imas dvije teme na kojima se dosta pisalo o tome, ne znam jesi li ih vidjela -
    http://forum.roda.hr/threads/83202-I...1ke-pretrage-2
    http://forum.roda.hr/threads/34638-H...e-imam-pitanje

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    1. da
    2. ne
    3. normalno ( ali nosila sam blizance, pa...), osim kvrga i plavetnila po rukama i nogama
    4. carski

  4. #4
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Vidjela sam ove teme i čitala, no nisam na njima pronašla baš odgovore koje sam pokušavala pronaći. Naišla sam na jednoj drugoj temi post žene koja je nažalost i uz heparin izgubila bebu Znam da ni lijek nije garancija jer nikad ne djeluje u 100% slučajeva, no to me baš prestrašilo. Pa sam eto, htjela čuti kolikima je zaista heparin pomogao i kako im je protekla trudnoća. Ja se još ne mogu opustiti i uživati pravo i trudnoći...nadam se da će me ta faza proći. Zo-hvala na informacijama

  5. #5
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Vidjela sam ove teme i čitala, no nisam na njima pronašla baš odgovore koje sam pokušavala pronaći. Naišla sam na jednoj drugoj temi post žene koja je nažalost i uz heparin izgubila bebu Znam da ni lijek nije garancija jer nikad ne djeluje u 100% slučajeva, no to me baš prestrašilo. Pa sam eto, htjela čuti kolikima je zaista heparin pomogao i kako im je protekla trudnoća. Ja se još ne mogu opustiti i uživati pravo u trudnoći...nadam se da će me ta faza proći. Zo-hvala na informacijama

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    1. Da (prethodna 2 pobačaja)
    2. Ne-ni kapi krvi svih 9 mjeseci
    3.Dobro sam je podnijela, znaci bez tegoba, osim sto sam imala jos i secer, a na kraju i visoki tlak. Na kraju je ispalo da mi je to vise smetalo nego trombofilija
    4. Rodila prirodnim putem, uz svoje trudove

  7. #7
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Super

  8. #8
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Meni je tek u zadnjoj (7.) trudnoći otkriveno da trebam heparin. Dvoje djece rodila iz dvije zdrave iznešene trudnoće bez heparina (prva beba 3150 gr, druga 3250 i treća 3330 gr.). Izgubila 4 trudnoće , 6 beba.
    Sve troje rodila fiziološki, treće u bazenu. ( nije kontraindikacija heparin za vodeni porod)
    Treća beba 9 dana prije termina. Imaš priču ovdje http://forum.roda.hr/threads/79916-Feldbach-here-I-come
    Krvarenja nije bilo ni u jednoj trudnoći.
    Nakon svega, naučila sam da nema pravila, da će biti ako treba biti i da ne mogu ništa učiniti ja.
    Neke bebe dodju da ostanu, a neke dodju da nam daju iskustvo koje nam je iz ne znam kojeg razloga potrebno.
    Hrabro kroz trudnoću, šalji svom djetetu ljubav i vjeruj u svoje tijelo.

  9. #9
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Pokušavam biti pozitivna, ne brijem crnjake. No, na svaku manju bol trčim provjeravati da li krvarim, da li imam iscjedak Traume iz prethodnih trudnoća nažalost još nisu nestale. Nadam se da ću se s vremenom opustiti. I ja vjerujem da će biti kako je suđeno, vibram ovaj puta s happy endom

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Hoćeš, pogotovo kad dodjes u 24+tjedne. Ipak ćeš više razmišljati o bebi, makar moramo prihvatiti da heparin ne jamči da će sve biti ok, jer je to jednostavno tako. NEma garancije.

  11. #11
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Koristila sam Fraxiparin. Sve je bilo super do 28tt, a onda sam prokrvarila zbog placente previae, i to je bio kasnije razlog svakodnevnih krvarenja i prijevremenog poroda na CR.

  12. #12
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    ne spadam u kategoriju ali mi je prijateljica odradila 2 trudnoce na heparinu, dobro ih je podnosila i imala 2 prirodna poroda

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Da, zaboravila sam napisati da sam ja bila pod patronatom dr. u Petrovoj na PT2, svaka 3 tjedna krv, urin i pracenje. Na moj užas, svaki put sam bila u bolnici po 6 dana. Al eto urodilo je plodom

  14. #14
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Meni su dali Clexane bez da me itko tražio krvnu sliku. Imala sam prije trudnoće nalaz hematologa s preporukom da mi se u trudnoći da heparin. Idem u ponedjeljak kod mog ginekologa pa ću vidjeti što on kaže. Kad sam bila kod moje dr.opće prakse rekla mi je da pri uzimanju heparina nisu potrebne kontrole krvi jer on zapravo ne razrjeđuje krv nego povećava njenu viskoznost. Objasnila je ona to malo stručnije, ali ne znam prenijeti doslovce. U svakom slučaju, čudim se jer vidim da su u Petrovoj trudnice na stalnim kontrolama, a kod nas apsolutno nikakvih kontrola.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    nema potrebe za tolikim kontrolama krvi samo zato što se koristi heparin.

    1. DA, obje trudnoće.
    2. Ne, sve je bilo u redu. Imala između ovih trudnoća jedan spontani u 10 tj trudnoće (tad nisam koristila heparin).
    3. Jako dobro sam se osjećala, tu i tamo od pikanja neko otvrdnuće po nogama.
    4. Oboje djece na carski. Imala sam ti ja jednu temu oko vrste poroda trudnica koje su na heparinu. Htjela sam prirodni porod al su mi neki dr. savjetovali carski, na kraju nije bilo druge nego hitni carski. Uglavnom zbog razrjeđene krvi nema se vremena uzimat uzorak za Rukavinu iz pupkovine nego trbuh treba što prije zatvoriti.

  16. #16
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Vaša iskustva mi dižu optimizam

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Da, ja ne znam da li bi sada sa malom bebom, u slucaju da opet ostanem trudna, pristala na toliki boravak u bolnici. To vadjenje krvi je vise bilo rutinski, pa mozda bi isla i negdje drugdje po heparin.

  18. #18
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Cure jeste si davale injekcije uvijek u isto mjesto npr. bedra ili ste mijenjale malo bedra, stomak ili ruke? Ja si dajem injekcije tek 10 tak dana pa se pitam kad si pogledam butine na šta će to ličit do kraja :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    U bedra. nije mi imao tko davati u ruke a i bilo je bolnije.u petrovoj su rekli ne u trbuh

  20. #20
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    nakon gubitka druge trudnoće mi je ustanovljena potreba za heparinom pa sam ga koristila u trećoj
    1. nisam ni treću izgurala do kraja, ali je trajala duže od prve dvije
    2. da (kontrakcije i krvarenja)
    3. isto kao i ove dvije bez heparina
    4. CR

    koristila sam Clexan, ja sam se pikala u bedro, ako mi je muž bio pri ruci taj tren onda mi je on dao u ruku

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Meni nitko mi nije reko da se nesmijem pikati u trbuh,cijeu trudnoću se bockam u trbuh a to znaju i ovi iz Zagreba i ovi iz Broda,samo su mi rekli kad mi dojadi da mogu u bedro ili u ruci.

  22. #22
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Boxica, a jesu ti pronašli uzrok problemima u trećoj trudnoći?

  23. #23
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, kako ste se nosile sa strahovima zbog loših iskustava iz prethodnih trudnoća? Danas sam ušla u razdoblje kad su mi u prethodnim trudnoćama počeli problemi. Probudila sam se s grčem u želucu i puna straha Pokušavam razmišljati pozitivno i vjerujem da će ovaj puta sve biti dobro. No, znam da ću biti mirnija tek kada prođe 12-tjedana....a do onda, uf...čini mi se kao cijela vječnost...

  24. #24
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Boxica, a jesu ti pronašli uzrok problemima u trećoj trudnoći?
    a ništa konkretno...krvaruckanja su navodno bila baš od heparina, a kontrakcije? nitko ne zna, uglavnom sve mi je bilo isto kao i u prve dvije samo što je treća duže trajala

    a što se tiče strahova?
    kad sam drugi put bila trudna jednostavno sam se nadala da je prva bila iznimka...
    u trećoj sam pustila mozak na pašu, posložila sam si u glavi da ono što se mora dogoditi, dogoditi će se ovako ili onako tako da nema smisla razbijati glavu ŠBBKBB
    Posljednje uređivanje od Boxica : 23.11.2014. at 10:34

  25. #25
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Boxsica oprosti što ću možda pitat glupo pitanje, ali nisam baš shvatila iz tvog posta da li si na kraju ipak uspjela iznijeti trudnoću? Rekla si da si rodila na carski rez pa se nadam da je na kraju sve ipak prošlo dobro.

  26. #26
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku

    Ono što me zanima, a mislim da bi došlo dobro čuti svima nama prestrašenim heparinkama jest:
    1. Da li ste uspjele iznjeti trudnoću do kraja?
    2. Da li ste imale slične tegobe kao u prethodnim, ne iznesenim trudnoćama - kao što je smeđi iscjedak, krvarenje i ostale poteškoće.
    3. Kako ste podnijele cijelu trudnoću na heparinu?
    4. Da li ste rodile prirodnim ili carskim rezom?

    Ukoliko sam izostavila neko pitanje, a smatrate da je bitno saznati informaciju, zamolila bih vas da me nadopunite.

    Unaprijed hvala svima na podijeljenom iskustvu
    1. Da
    2. Ne - no u prvoj T sam oko 32+ imala skracen cervix i rodila prerano u 34+3. ne bi to bas povezivala s tim da nisam bila na heparinu..
    3. Odlicno. No u 32+ mi se skratio cerviks, no to nema veze s heparinom, rijesila sam to uz mirovanje i progesteron
    4. vaginalno u 38+3.

    obzirom na dva spontana i 7 MPO pokusaja za drugu bebu sam citavu trudnocu bila u paranoji i nekim strahovima..to je valjda normalno nakon XY peripetija..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 24.11.2014. at 21:55

  27. #27
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nema potrebe za tolikim kontrolama krvi samo zato što se koristi heparin.

    1. DA, obje trudnoće.
    2. Ne, sve je bilo u redu. Imala između ovih trudnoća jedan spontani u 10 tj trudnoće (tad nisam koristila heparin).
    3. Jako dobro sam se osjećala, tu i tamo od pikanja neko otvrdnuće po nogama.
    4. Oboje djece na carski. Imala sam ti ja jednu temu oko vrste poroda trudnica koje su na heparinu. Htjela sam prirodni porod al su mi neki dr. savjetovali carski, na kraju nije bilo druge nego hitni carski. Uglavnom zbog razrjeđene krvi nema se vremena uzimat uzorak za Rukavinu iz pupkovine nego trbuh treba što prije zatvoriti.
    ovdje u njemackoj nitko zbog heparina ne forsa CR. ja sam darovala krv iz pupkovine i nije bilo nikakvih problema niti sam izgubila puno krvi..ubij me, morala bi pogledati koliko sam fragmina uzimala 0.4 ili 0.6..
    ja sam se obicno spricala ujutro i taj dan kad je porod krenuo ujutro nisam spricala heparin. tek sljedeci dan..tako je ispalo.
    Posljednje uređivanje od spodoba : 24.11.2014. at 22:23

  28. #28
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Da nadovežem, pikala sam u 9 u jutro, trudovi su krenuli navečer i rodila sam u 06 u jutro, injekciju u 9 na sam dan rodjenja bebe sam preskočila i dala sutradan. Rodila u bazenu, iako sam na heparinu, naravno to je pisalo, ali osoblje nije smetalo da mi ponude bazen. Kao laik mislim da heparin ne bi trebao imati veze s načinom poroda.

  29. #29
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Drago mi je da carski rez nije obaveza nego opcija za nas koje smo na heparinu.
    Trebala bih vaš savjet drage rodice. Moram ići vaditi krv natašte, to bi mi bilo prvo vađenje krvi u trudnoći. U 7.30 si dajem injekciju heparina. Što mislite, da idem prije dati krv pa da si nakon toga dam injekciju. Strah me da će mi se vađenje krv odužiti pa da ću kasniti barem sat vremena s lijekom. A opet, ako si dam prije neposredno prije vađenja sigurno će utjecati i na krvnu sliku. Kako ste vi postupale kad ste trebale vaditi krv, dale si injekciju prije ili poslije?

  30. #30
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, da podijelim s vama naputke od ginekologa. Rekao mi je da Clexane ne utječe na krv te da si dam injekciju prije nego idem vaditi krv (budući si dajem ujutro u 7.30).

  31. #31
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I ja sam se pikala u trudnoci i uako mnogi misle da kontrole nisu potrebne cesto, ja se ne bih slozila. Heparin je ozbiljan lijek i bitno je pratiti krvnu sliku radi moguceg utjecaja na trombocite, krvarenja, nuspojava i slicno. Ja sam prokrvarila u trudnoci, ne puno, ali vjerojatno od heparina. Na kraju trudnoce sam imala jos komplikacija od njega ali sve je dobro proslo. Rodila sam vaginalno bez epiduralne - kontraindicurana je kod upotrebe heparina.

    U svakom slucaju, ako nista drugo, radi kks redovito i neka te netko prati od doktora.

  32. #32
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nije nikakva frka ako zakasnis s inekcijom sat vremena, ja sam kasnila i vise a par puta je uopce nisam dala.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Eto, ja sam rekla da cu epiduralnu, izvadili mi krv zbog tih nekih parametara, nalaz dosao u roku pol sata (u radjaoni) i dobila epiduralnu.

  34. #34
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Drage moje, malo sam zabrinuta i opet prestrašena Otvorila sam komplikacije i ostala doma. Zadnja dva dana sam morala otići na posao osposobiti curu koja me mijenja. Ta dva dana odlaska na posao su me totalno istresirala. Čim sam se pojavila, moj nadređeni je to odmah shvatio kao signal da sam dobro i dodjelio mi neke zadatke iako zna da sam na bolovanju i da se moram strogo čuvati. Odbila sam ga, ali me to toliko izbacilo iz takta da sam odmah dobila iscjedak boje bijele kave. Cijelu noć sam imala grčeve. Iscjetka nije bilo cijeli dan, ali sad predvečer se opet pojavio, obilniji nego jučer. Sad sam u 9+3 tjednu. Da li se vama pojavljivao u trudnoći takav iscjedak? Nije smeđi, nego baš boje bijele kave. Utješite me

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Na vrhu brijega iznad malog grada...
    Postovi
    63

    Početno

    Cek, ne znam kakav posao radis, ali tvoja beba je najbitnija u ovom trenutku, i nikakvi odlasci na posao ukoliko su komplikacije ne dolaze u obzir. Kakav je to poslodavac koji to ne razumije...Kako si danas?

  36. #36
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Boxsica oprosti što ću možda pitat glupo pitanje, ali nisam baš shvatila iz tvog posta da li si na kraju ipak uspjela iznijeti trudnoću? Rekla si da si rodila na carski rez pa se nadam da je na kraju sve ipak prošlo dobro.
    imaš u mom potpisu točno kada sam rodila...niti jedna trudnoća mi nije iznešena do kraja (samo u trećoj sam bila na heparinu)

  37. #37
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, malo sam zabrinuta i opet prestrašena Otvorila sam komplikacije i ostala doma. Zadnja dva dana sam morala otići na posao osposobiti curu koja me mijenja. Ta dva dana odlaska na posao su me totalno istresirala. Čim sam se pojavila, moj nadređeni je to odmah shvatio kao signal da sam dobro i dodjelio mi neke zadatke iako zna da sam na bolovanju i da se moram strogo čuvati. Odbila sam ga, ali me to toliko izbacilo iz takta da sam odmah dobila iscjedak boje bijele kave. Cijelu noć sam imala grčeve. Iscjetka nije bilo cijeli dan, ali sad predvečer se opet pojavio, obilniji nego jučer. Sad sam u 9+3 tjednu. Da li se vama pojavljivao u trudnoći takav iscjedak? Nije smeđi, nego baš boje bijele kave. Utješite me
    dok ne curi svježa crvena krv nema problema...ali obzirom na grčeve i sve skupa javi se giniću

  38. #38
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Sve je ok, nisam imala više Iscjetka. No, danas mi se pojavila neka alergija na gornjem dijelu dlana, crvene fleke, malo me svrbi. Sjetila sam se da sam čitala da se znaju javiti alergijske reakcije na heparin. Cure da li ste imale možda kakve reakcije na lijek? Sada će biti cca 27 dana da koristim Clexane. Nikakvih reakcija nema na mjestu uboda (po bedrima). Možda mi je nešto drugo napravilo reakciju. Nisam više pametna što misliti. Postala sam kao Jeremija, pušem na sve...

  39. #39
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,

    ispričavam se ukoliko ovakva ili slična tema postoji negdje na forumu, a meni je promakla.
    Pokušavam pronaći iskustva žena koja su tijekom trudnoće primale heparin (nevisno o tome da li je to Clexane ili Fragmin).

    Ono što me zanima, a mislim da bi došlo dobro čuti svima nama prestrašenim heparinkama jest:
    1. Da li ste uspjele iznjeti trudnoću do kraja?
    2. Da li ste imale slične tegobe kao u prethodnim, ne iznesenim trudnoćama - kao što je smeđi iscjedak, krvarenje i ostale poteškoće.
    3. Kako ste podnijele cijelu trudnoću na heparinu?
    4. Da li ste rodile prirodnim ili carskim rezom?

    Ukoliko sam izostavila neko pitanje, a smatrate da je bitno saznati informaciju, zamolila bih vas da me nadopunite.

    Unaprijed hvala svima na podijeljenom iskustvu
    1. da, do 38+2, sto je za blizanacku trudnocu super
    2. nisam imala neiznesenih trudnoca, ova je bila bez ikakvih poteškoca, al bas bez ikakvih, nisam cak ni natekla ni strije dobila
    3. odlicno sam podnijela, nikad nisam istiskivala zrak prije uboda i nisam imala masnica i kvrga, bola sam se do poroda u stomak a nakon u bedro
    4. carskim, ali ne zbog heparina (kod heparina se preferira prirodni porod koliko znam) vec zbog polozaja blizanaca - zadak donja, gornja poprecno
    sretno!

  40. #40
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj jarica prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je ok, nisam imala više Iscjetka. No, danas mi se pojavila neka alergija na gornjem dijelu dlana, crvene fleke, malo me svrbi. Sjetila sam se da sam čitala da se znaju javiti alergijske reakcije na heparin. Cure da li ste imale možda kakve reakcije na lijek? Sada će biti cca 27 dana da koristim Clexane. Nikakvih reakcija nema na mjestu uboda (po bedrima). Možda mi je nešto drugo napravilo reakciju. Nisam više pametna što misliti. Postala sam kao Jeremija, pušem na sve...
    Provjeravala sam ovo za alergije na heparin i moja liječnica je zvala dobavljača/zastupnika i tvrde da nisu zabilježene. Mene su leđa jako jako boljela u niskoj trudnoći pa se sumnjalo.

  41. #41
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    1. da, do 38+2, sto je za blizanacku trudnocu super
    2. nisam imala neiznesenih trudnoca, ova je bila bez ikakvih poteškoca, al bas bez ikakvih, nisam cak ni natekla ni strije dobila
    3. odlicno sam podnijela, nikad nisam istiskivala zrak prije uboda i nisam imala masnica i kvrga, bola sam se do poroda u stomak a nakon u bedro
    4. carskim, ali ne zbog heparina (kod heparina se preferira prirodni porod koliko znam) vec zbog polozaja blizanaca - zadak donja, gornja poprecno
    sretno!
    Hvala

  42. #42
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Čini mi se kao da mi se alergija povlači. Sutra idem konačno na pregled, prošla su tri duga tjedna. Jedva izdržala psihički. Ovaj 10 tjedan mi je bio živa muka, po pitanju psihe....stalno strahovi i strahovi Nadam se da će mi nakon sutrašnjeg pregleda biti lakše.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Rodila tocno na termin, nikakve poteskoce, krvarenja i sl...u 8 .mj trudnoce malo se otvorila, ali ne vjerujem da je vezano za heparin, rodila prirodno, primala heparin jos dva tjedna i onda prestala

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav, zna li netko kakva je interakcija čaja od vrkute i aspirina/heparina, tj. može li se to dvoje uzimati paralelno?

  45. #45
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Teodora, za vrkutu ne znam. Aspirin su mi zabranili čim sam počela s heparinom.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    11

    Početno

    Da, iako mi je ginekologica rekla da se u zadnje vrijeme opet pojavljuje u člancima kao pozitivno - kombinacija i jednog i drugog. :/

  47. #47
    jarica avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    297

    Početno

    Meni je moj gin rekao da postoje dvije struje, zagrebačka i riječka. U zagrebačkoj znaju preporučiti konzumaciju i heparina i aspirina istovremeno, dok u rijeci preporučuju samo heparin.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    8

    Početno

    Drage moje, ne znam koliko ste aktivne, ali htjela sam provjeriti s vama koje ste pretrage krvi radile kada ste bile na heparinu (Fragmin)? Sad sam već u 20 tjednu, uzimam jednu injekciju dnevno od 2500, nigdje ne mogu pronaći da je itko radio neke pretrage koje bi se ticale baš uzimanja heparine, ne i standardna krvna slika.
    Molim vas savjet.
    Hvala vam

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    90

    Početno

    Meni su kontrolirani fibrinogen i d-dimeri!

  50. #50
    mama_28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    313

    Početno

    A meni samo trombociti, po preporuci i hematologa i ginekologa.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •