Dame moje, evo, registrirala sam se na Rodu jer mi se činila najpouzadijom...
Dobro bi mi došao vaš savijet i iskustva o 2 različite teme.
Ne znam baš da li obje spadaju pod ovaj pdf ali želim sve stavit pod isti post (ako može?)

Naime, nisam jedna od onih koja diže paniku ako joj mjesečnica kasni 2 dana (jer znale su po 5, čak i 10 dana. I onda trajati po 7 valjda čisto da mi raspoloženje popiju lol) ali brate mili što je previše je previše...
Situacija je ovakva, zapravo ne znam ni gdje da počnem :s
Ugl, zadnja je bila 27.9 i onda se sada...10. ili 11.11 pojavio blago krvavi iscjedak. Reko, super, uzela tampon i otišla svojim putem.
Žali bože utrošenih tampona koje sam taj dan promjenila više iz higijene nego potrebe. To "krvarenje" je trajalo taj 1 dan.
17.11. (jučer) ista stvar. Obrišem se poslje mokrenja i papir krvav, procedura ista, "krvarenje" trajalo 1 cijeli dan. Tampon danas čist.

E sad, problem #2... Ja inaće imam problema sa upalama mjehura. Zapravo jedina stvar koju vućem još od malena ali je eskaliralo zadnjih par godina. Malo malo upala. Ne baš mjehura ali mokračni putevi (pečenje da sam u suzama trčala doktorici x puta). A moja doktorica ko po traci - antibiotici i možete doma. Pomognu isti dan, valjda toliko da onda plačem od sreće ali toliko o riješenju.
Ginekologica nikad nije ništa našla (osim gljivaca u jednom navratu) a xy urinokultura su tek u par navrata pokazale escherichiju (i to slabo).
Prošli mjesec sam pila ninur jer sam (opet u suzama) na blef uletjela doktorici u krivu smjenu pa me ova druga napokon malo bolje saslušala i nije htjela lupat po atb-ima a bome je ninur pomogao.

Sad... znam da lijekovi i upale mjehura mogu malo "pomaknut" ciklus ali da baš "bi došla nebi došla" i onda još ovoliko kasni...
Mislim, ajde više pa da završimo s tim

Prije par godina sam u nekoliko navrata imala ciste, jednom čak i u bolnici završila na par dana, ali nakon toga se sve smirilo (ili barem nisu bile prisutne kada sam išla na gin. pregled). Sječam se kako bole ali ovaj put ništa.
Nemam čak ni glavobolje/bolove u trbuhu koji su mi pod must prije menge


#3
Ne, test na trudnoću nisam radila. Iskreno, više iz razloga da ne bacam novce.
Moj dragi baš sutra ide na vađenje krvi jer je nedavno bio kod urologa.
Nismo nikad "ciljali" na djecu nego više "kad se zadesi zadesi se" ali nakon 5 godina bez zaštite čovjek se zapita.
Samnom je sve u redu, riješila ja sebe sa ginekologicom još davno. Osim tih par cista od nekad, nikakvih problema na tom području.
Tako da objeručke primam i savjete/iskustva o toj temi.

Unaprijed zahvaljujem svima