Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Upale mjehura, kašnjenje mjesečnice...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno Upale mjehura, kašnjenje mjesečnice...

    Dame moje, evo, registrirala sam se na Rodu jer mi se činila najpouzadijom...
    Dobro bi mi došao vaš savijet i iskustva o 2 različite teme.
    Ne znam baš da li obje spadaju pod ovaj pdf ali želim sve stavit pod isti post (ako može?)

    Naime, nisam jedna od onih koja diže paniku ako joj mjesečnica kasni 2 dana (jer znale su po 5, čak i 10 dana. I onda trajati po 7 valjda čisto da mi raspoloženje popiju lol) ali brate mili što je previše je previše...
    Situacija je ovakva, zapravo ne znam ni gdje da počnem :s
    Ugl, zadnja je bila 27.9 i onda se sada...10. ili 11.11 pojavio blago krvavi iscjedak. Reko, super, uzela tampon i otišla svojim putem.
    Žali bože utrošenih tampona koje sam taj dan promjenila više iz higijene nego potrebe. To "krvarenje" je trajalo taj 1 dan.
    17.11. (jučer) ista stvar. Obrišem se poslje mokrenja i papir krvav, procedura ista, "krvarenje" trajalo 1 cijeli dan. Tampon danas čist.

    E sad, problem #2... Ja inaće imam problema sa upalama mjehura. Zapravo jedina stvar koju vućem još od malena ali je eskaliralo zadnjih par godina. Malo malo upala. Ne baš mjehura ali mokračni putevi (pečenje da sam u suzama trčala doktorici x puta). A moja doktorica ko po traci - antibiotici i možete doma. Pomognu isti dan, valjda toliko da onda plačem od sreće ali toliko o riješenju.
    Ginekologica nikad nije ništa našla (osim gljivaca u jednom navratu) a xy urinokultura su tek u par navrata pokazale escherichiju (i to slabo).
    Prošli mjesec sam pila ninur jer sam (opet u suzama) na blef uletjela doktorici u krivu smjenu pa me ova druga napokon malo bolje saslušala i nije htjela lupat po atb-ima a bome je ninur pomogao.

    Sad... znam da lijekovi i upale mjehura mogu malo "pomaknut" ciklus ali da baš "bi došla nebi došla" i onda još ovoliko kasni...
    Mislim, ajde više pa da završimo s tim

    Prije par godina sam u nekoliko navrata imala ciste, jednom čak i u bolnici završila na par dana, ali nakon toga se sve smirilo (ili barem nisu bile prisutne kada sam išla na gin. pregled). Sječam se kako bole ali ovaj put ništa.
    Nemam čak ni glavobolje/bolove u trbuhu koji su mi pod must prije menge


    #3
    Ne, test na trudnoću nisam radila. Iskreno, više iz razloga da ne bacam novce.
    Moj dragi baš sutra ide na vađenje krvi jer je nedavno bio kod urologa.
    Nismo nikad "ciljali" na djecu nego više "kad se zadesi zadesi se" ali nakon 5 godina bez zaštite čovjek se zapita.
    Samnom je sve u redu, riješila ja sebe sa ginekologicom još davno. Osim tih par cista od nekad, nikakvih problema na tom području.
    Tako da objeručke primam i savjete/iskustva o toj temi.

    Unaprijed zahvaljujem svima

  2. #2
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Napravi test

    Nemora značit ništa,al moje trudnoće su počele s upalom mjehura. Obe. I to krvarenje također može bit povezano sa trudnoćom. Ja bi napravila test pa čisto da znaš kako dalje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Evo taman kada htjedoh poslusat Carminu, tj vec ju odlucila poslusat i ujutro otic po test, tokom noci sam prokrvarila.
    Sva sretna da se napokon nesto odvija kak spada ali sipak...

    sad tu je jedan novi problem koj me buni i plasi.
    Naime, mjesecnica me nikad OVAKO nije boljela :/
    Grcevi majko moja.
    Ako do sutra ne stane pravac hitna.
    Ako se smiri progurat cu ce ginicu u pon ujutro jer cu si do utorka (kada sam narucena) zivce pozdrat.

    ovo ce sad zvucat kretenski napisano ali iz mene je nesto "ispalo".
    Uzasna bol i grc i doslovce sam osjetila da je nesto iscurilo na ulozak.Bol se zatim iste sekunde drasticno smanjila.
    Cca 2x2cm prozirna okrugla opna puna tekucine :/
    Kao... prozirni zumanjak da se jos gluplje izrazim ali deblja opna.
    i nakon toga jos grda serija grceva i zgrusanih komada krvi.

    Ne znam sto da mislim o ovome a u 4ujutro se samo mogu tu zalit

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Nista... slobodno brisite temu...
    pisi kuci propalo, bila na hitnoj, bio spontani...

  5. #5
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ootidi kod ginekologa, jer prognoze na slijepo nikom ne koriste. Javi sto je bilo.
    Sto se tice upale mjehura, tu ti mogu dati ruku.
    Isto muku mucim s tim vec dugo i doktor mu uopce ne shvaca ozbiljno, sad sam ponovno na antibiotiku jer smo napokon uhvatili koja bakt. pravi probleme a nakon tog Ninur.

  6. #6
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Nadam se da si otišla na pregled kod ginekologa?.. I da je sve ok

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Odgovori su mi spori jer pise da ih treba prvo potvrdit od strane moderatora il tako nesto :/

    Ugl ja sam bila narucena kod ginekologa jos dok sam prvi post pisala samo je trebalo cekat dan da dodjem na red...
    Nisam od trazenja dijagnoza po netu ali savijeti dok "cekam na red" nisu na odmet pa sam zato pisala. A i da umirim zivce.
    ni na kraj pameti da bi doslo do ovakvog kurslusa.
    ugl nakon sto vec je onda sam joj banula gin na vrata i progurala se.

    ako mi prode i prethodni post vidjet ce te da je doslo do spontanog...
    lijekove da se sve to "pocisti" ne smijem dobit jer nekaj sa jajovodom ne stima tj prosiren je.
    Gin kaze da bi sumnjala na vanmaternicu ali mu se moja pricane slaze sa tom teorijom.
    Anw sutra je drugi pregled pa cu znat vise...

  8. #8
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Echoe ,žao mi je što si izgubila trudnoču prije nego što si i saznala za nju
    Nek sve prođe dobro danas na pregledu!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala

    Ugl rezime pregleda...
    sutra idem vadit krv da bi se bilo sigurno da nije vanmaternicna. Tj po tome sto sam ja opisala gin sumnja i to ali da budemo 100% sigurni.
    E sad... ako nije onda je opet tu problem tog prosirenog jajovoda tjstrah me je da nije nepovratno ostecen
    Drugi se ne vidi (sto je dobro) al opet pitanje dal je uopce prohodan pa sad ti znaj.
    Baka mi je davno pricala kako je imala neprohodne jajovode i do 30nije mogla zanjet a onda nanizala djecu. Samo se ne sjecam sto je pricala kako je dosla do toga da joj je postalo bolje...

    Decko takodjer radi svoj set nalaza da bar znamo dal sa njim sve stima tj da na koncu svega ovoga ne ispadne da stvarno problem nije u meni a da se jednostavno nije vidio.
    Ovo sa jajovodom je novo, prije toga nije bilo pa stvarno drzim sebi fige da je samo takav zbog upale ili cega li i da ce sve biti dobro.

    Sad moram samo gutat razne tablete i vadit krv i tek u pon cu znat vise.
    svisnut cu do tad

  10. #10
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Žao mi je. Odmori,oporavi se i ne odustaj. Sretno :hug:

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    23

    Početno

    Kada cu uopce moc postat a da ne mkram cekat admina? Ko da oni nemaju panetnija posla.
    Ostavila sa post pred nekoliko daana i jos nista. Ovo nema smisla zasto se uopce trudim -.-

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •