Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: zimski praznici - kuda otputovati s djecom?

  1. #1
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno zimski praznici - kuda otputovati s djecom?

    Tražim ideju - kuda otputovati s djecom za zimske praznike? Ne mora biti skijanje. Klinci su stari 3 i 8 god. Stariji i tata skijaju. Tražim neku fora destinaciju, gdje ja (mama) i mlađi brat ne bi bili zapostavljeni. U obzir treba uzeti da mlađi ima dnevno spavanje. Znači nešto gdje je sve na dohvat i nije dosadno i ima obiteljski štih. Može i za kraće vikend izlete. U obzir dolazi i inozemstvo, čak i avio putovanje (ako nije za bankrotirati). Nije čak niti novac toliki problem, želimo da odmor bude 'obiteljski', a ne da svako fura svoj đir (jedni skijaju, drugi čame u hotelu).

    Imate li kakav prijedlog?

  2. #2
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Hm hm...jedino vani.u hrv tko zna oce li biti snjega u lici.cudna nam je ova zima.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Opet zavidim

    ..i na praznicima i mogućnosti putovanja i odmora..uživajte

  4. #4
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jeste već bili na Plitvicama, hotel Jezero?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Toplice.
    mi svake zime odemo na 3-4 dana u Toplice. kupanac cijeli dan i uživancija za sve.
    do sada smo bili u Sv. Martinu, Jezerčici i Tuhelju. Ove zime idemo u Čatež.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jeste već bili na Plitvicama, hotel Jezero?
    Preporučuješ?

  7. #7
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Predivno je tamo.mi smo bili prije par god bez djece.
    Ali je bilo obitelji sa djecom.
    Uglavnom ako muz i sin zele skijati mogu na mukinje.super je tamo.samo da im bude snjega.a plitvicka jezera....predivna su.nama je zapadao snjeg pa smo par dana uzivali i obilazili.

  8. #8
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Preporučuješ?
    Da. Za obići Plitvice kako treba stvarno treba barem dva dana, a hotel Jezero je sasvim pristojan. Ima i bazenčić, saunu (ona se pak dodatno plaća ), pokraj hotela je mali kafić s kuglanom i stolnim tenisom... Naši klinci su bili izvan sebe, dugo već nisam doživjela da tako puno hodaju bez njurganja.

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Meni jos pada na pamet terme Olimia (minus skijanje, moze li se negdje u blizini sanjkati ako ima snijega?)
    Ili Kranjska Gora, hotel Larix.
    Ili Bohinj - hotel Jezero, pa skijanje na Vogelu.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Dok su naša djeca bila mala, išli smo na Bled

  11. #11
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ili neko skijalište gdje i vi možete nešto raditi, jer opet je šteta da tata i stariji ne skijaju ako to vole...

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ne kužim svi predlažu neki "stacionirani" odmor - terme, skijanje,... jeste za više istraživanja-kultura, povijst, znamenitosti, aqua park, zoo, ..i sl.?

    Mi idemo prekosutra s klincima (naši su 3 i 5 god) u Beč na produženi vikend do ned, 1 dan idemo na izlet u Bratislavu, ne dođe puno financijski (pisala sam na Trininoj temi Vikend s mužem) a doživljaja će biti na pretek, još je sad vrijeme adventa pa je sve lijepo okićeno.

    Uostalom ja nipošto ne bih na skijanje ako svi ne skijaju, kao što je drndalica rekla ne želi da se podijele da dvoje skija a drugo dvoje "stacionira". Ja bih uvijek odabrala nešto u čemu svi zajednički uživamo pogotovo ako se radi o produženom vikendu.

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    sad vidim komentar od angie75

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    jednu godinu smo obiteljski išli u Bratislavu
    odlično nam je bilo, nije daleko (cca 5h vožnje od Zagreba, klinci prespavali cijeli autoput), a nije ni skupo... na povratku malo razgledali Beč..smještaj (apartman u blizini centra) smo rezervirali preko neta za male novce, nismo bili vezani ni za kakvu grupu, super nam je bilo i klinci se još sjećaju putovanja...

    jednu godinu smo obilazili južnu Češku (smjestili smo se u Č. Budejovicama i odatle radili izlete), također nije daleko...

    bez klinaca smo obašli sjev-ist. Mađarsku i Slovačku (regija Tokaj, smjestili smo se u Košicama i odatle vozili kud smo htjeli)...

  15. #15
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja volim zimi u banje. Svi smo ljubitelji kupanca. Ljeti smo apsolutno cijeli g.o. na moru, a zimi ako su mogućnosti završimo na produženom vikendu u toplicama. Ili odemo na jednodnevne toplice - prije: Čatež, sada - Jezerčica.
    U planu mi je do proljeća obilazak Velikog Tabora, Trakošćana, malo po Medvednici, Samoborskom gorju - jednodnevno.
    Da smo u mogućnosti rado bi malo do Beča, Praga, Bratislave...
    Volim otići do Međugorja, usput na Krku...

  16. #16
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom ja nipošto ne bih na skijanje ako svi ne skijaju, kao što je drndalica rekla ne želi da se podijele da dvoje skija a drugo dvoje "stacionira". Ja bih uvijek odabrala nešto u čemu svi zajednički uživamo pogotovo ako se radi o produženom vikendu.
    Razumijem i to, ali na taj način ni tata ni stariji ne mogu nikad uživati u nečemu što vole i što je zdravo i korisno. Meni osobno bi bilo žao uskraćivati nekome to veselje jer skijanje je stvarno užitak i izvrsna rekreacija.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Citiraj drndalica prvotno napisa Vidi poruku
    Tražim ideju - kuda otputovati s djecom za zimske praznike? Ne mora biti skijanje. Klinci su stari 3 i 8 god. Stariji i tata skijaju. Tražim neku fora destinaciju, gdje ja (mama) i mlađi brat ne bi bili zapostavljeni. U obzir treba uzeti da mlađi ima dnevno spavanje. Znači nešto gdje je sve na dohvat i nije dosadno i ima obiteljski štih. Može i za kraće vikend izlete. U obzir dolazi i inozemstvo, čak i avio putovanje (ako nije za bankrotirati). Nije čak niti novac toliki problem, želimo da odmor bude 'obiteljski', a ne da svako fura svoj đir (jedni skijaju, drugi čame u hotelu).

    Imate li kakav prijedlog?
    angie75 slažem se al ja sam se držala ovog dijela posta.

  18. #18
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja mislim da je krajnje vrijeme da drndalica nauči skijati

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Mi smo zimi svojedobno znali ići na Bohinj. Nitko od nas troje ne skija, šetali smo se uz jezero, sanjkali, išli žičarom na Vogel i uživali u zimsko-alpskim prizorima.
    Na žalost, pansion u koji smo išli je u međuvremenu bezobrazno podigao cijene, pa već nekoliko godina nismo ni razmatrali tu mogućnost

  20. #20
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I moji su razlike 5 godina. Sada su 5 i 10.
    U dobi od 3 i 8 smo išli na kraća putovanja i u terme (Čatež) i na skijanje (Pohorje). I bilo nam je super svugdje.
    Naravno, u toj dobi djece (koja su velike dobne razlike) ima perioda kada "svatko fura svoj đir" i ima kompromisa. Mislim da se ni jedno ni drugo ne može izbjeći.
    (Moja ekipa definitivno nije đir od cjelodnevnog razgledavanja.)

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Vidiš moji jesu od hodanja i razgledavanja (nitko nikad nije ni pitao da ih se nosi), pa onda pitaju mi objašnjavamo tko, što, kako, kad i gdje

    I tako djeca uče, upijaju informacije, šetamo se a ja koristim kviska-MM kad je u pitanju povijest

  22. #22
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A Rogla? Može se skijati, može se šetati, možete se spustiti dole i na kupanje u terme Zreče. U Sl. Konjicama (to je maleni gradić jako blizu) imaju mini zoo (http://minizoo.si/tematska-prizorisc/), možete do Maribora jedan dan na šetnju Lentom, itd...Blizu je i Celje i Celjski grad, blizu je selo Vitanje i ksevt (http://www.ksevt.eu/Site/)....

  23. #23
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    I Bohinj je ok, može se kombinirati skijanje (Vogel), kupanje i šetnje. Imaju čak i Božičkovo deželo za klince, blizu je kupalište( http://www.vodni-park-bohinj.si/), o šetnicama da ne pričamo ... Može se na izlet na Bled, pa čak i do Lj jer to stvarno nije daleko.

  24. #24
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš moji jesu od hodanja i razgledavanja (nitko nikad nije ni pitao da ih se nosi), pa onda pitaju mi objašnjavamo tko, što, kako, kad i gdje

    I tako djeca uče, upijaju informacije, šetamo se a ja koristim kviska-MM kad je u pitanju povijest
    Krivo si skužila (ili ja nisam dobro objasnila): mojima je to premonotono, prestatično.

    Dovoljno je reći da će Ana uskoro napuniti 5 godina a da ima ljudi koji ju još nisu vidjeli da šeta: ne zato što ju nosimo, već zato što stalno skakuće, trči.

  25. #25
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Za obiteljski poluskijaski odmor s malom djecom nama je bila idealna Kranjska Gora. MM i starija bi skijali, a (tada) malena i ja bismo setale. Prednost je ta sto je i skijaliste i centar mjesta u 100 metara, ne treba se voziti zicarama, gondolama i sl. Toliko nam je sve bilo usput i zgodno da smo se u pol dana znali smjenjivati MM i ja za cuvanje i skijanje
    Mi smo tada uzimali apartman u strogom centru upravo zbog ruckova i popodnevnog spavanja. Ali kome odgovara hotel Larix je na idealnoj poziciji!

  26. #26
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Meni se sviđaju prijedlozi od In love.

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost, pansion u koji smo išli je u međuvremenu bezobrazno podigao cijene, pa već nekoliko godina nismo ni razmatrali tu mogućnost
    Tripic?


    Mi smo ga koristili ljeti, a zimi hotel Jezero jer ima bazen i jer je bas na samom jezeru...

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Cure,

    drndalica je baš naglasila da ne bi htjela skijanje jer onda nisu svi zajedno a vi svi redom dajete prijedloge za skijanje.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Tripic?


    Mi smo ga koristili ljeti, a zimi hotel Jezero jer ima bazen i jer je bas na samom jezeru...
    Nije Tripič, mi smo išli u Staru Fužinu. I ljeti i zimi.
    Bohinj je inače lijepa zimska destinacija jer ima puno sadržaja nevezano za skijanje. Mi smo s četverogodišnjakom npr. išli žičarom na Vogel, malo se sanjkao, malo valjao po snijegu, malo smo uživali na suncu svi zajedno. Baš onako lijepo opušten boravak.
    I obližnji slap Savica je zgodno posjetiti zimi, prvo, zbog doživljaja zimskog slapa, drugo, jer se zimi ne naplaćuje ulaznica

    Ma ti zimski boravci u Sloveniji su nam svojedobno bili prekrasni, šteta što više ne idemo, ispali smo iz tog filma...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Moze se uzivati na skijanju obiteljski i kad ne skijaju svi...
    Mi isto imamo jednu malenu koja ne skija, a starija ide u ski skolicu. Tata ju odvede ujutro i on skija. Ja s malenom dodjem laganini na vrh kad se spremimo, igramo se u snijegu, gledamo seku kako skija, uzivamo u pogledu i cistom zraku...muz i ja se malo zamijenimo pa ja odskijam isto malo. Rucamo skupa, onda se s malenom vratim u hotel na spavanac. Oko 4 smo opet svi skupa u hotelu, pa se ide na bazen, setnja, klizanje...vecera i rani spavanac
    Bas napunimo baterije u tih tjedan dana!
    Ja obozavam ici na skijanje cak i kad ne skijam svaki dan

  31. #31
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    http://www.cebelji-gradic.com

    bili za vikend, stavim fotke, jedna opća uživancija

  32. #32
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,

    drndalica je baš naglasila da ne bi htjela skijanje jer onda nisu svi zajedno a vi svi redom dajete prijedloge za skijanje.
    Drndalica je naglasila slijedece:
    Ne mora biti skijanje.
    Znaci, moze, ali i ne mora biti skijanje.

    Da ne nastavim sa daljnjim kvotovima u kojima tata i stariji skijaju, a mama i mladji ne zele biti zapostavljeni (na racun skijanja).

    Kad se uzmu u obzir destinacije koje nude i jedno i drugo - skijaliste za skijace, sanjkaliste, klizaliste, izletiste, bazene, itd. za neskijace = mogu se udovoljiti oba uvjeta.
    To su inace bas lijepi, zimski, obiteljski odmori, slazem se sa tanjom i Charlie.

  33. #33
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.cebelji-gradic.com


    bili za vikend, stavim fotke, jedna opća uživancija
    Goričko je meni osobne prekrasno i ljudi su super, mi cesto idemo. Tamo okolo ima brdo Termi pa se moze i na kupanac. Nego, jeste mozda posjetili Vulkaniju u gradiću Grad?

  34. #34
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Elly, i ja sam skuzila kao ti, da moze i skijanje, samo da ima uz to jos nesto gdje se mogu zabavit i neskijasi.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovo je prekrasno, tko zna primaju li pse.

  36. #36
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Goričko je meni osobne prekrasno i ljudi su super, mi cesto idemo. Tamo okolo ima brdo Termi pa se moze i na kupanac. Nego, jeste mozda posjetili Vulkaniju u gradiću Grad?
    Išli smo u Feldbach (pol sata vožnje) na ručak i u rodilište jer je to na neki način spomen-putovanje u čast dolaska mojih zimskih curica. Sad je razdoblje njihovih roćksa pa zato! i išli u dvorac na prekrasnu prodajnu božićnu izložbu.

  37. #37
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je prekrasno, tko zna primaju li pse.
    Ako misliš na Čebelji, mislim da da! i sami imaju retrivera.Večeras pišem

  38. #38
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je krajnje vrijeme da drndalica nauči skijati
    drndalica skija, ali nema baby sittera koji bi zabavljao 3. godišnjaka dok je mama na stazi

  39. #39
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je prekrasno, tko zna primaju li pse.
    mima, konačno sam stavila slike pa pogledaj u link u potpisu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •