Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Što napraviti kada dobijes katastrofalni nalaz spermiograma??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno Što napraviti kada dobijes katastrofalni nalaz spermiograma??

    pozz svima...
    Ja sam nova na forumu..
    ja 90.god ok, MM88.god los nalaz spermiograma
    Molim vas da mi pomognete sta da sad radimo???
    Salju nas u Rijeku na razgovor i savjetovanje
    ili da prvo idemo urologu ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj sanchy24 prvotno napisa Vidi poruku
    pozz svima...
    Ja sam nova na forumu..
    ja 90.god ok, MM88.god los nalaz spermiograma
    Molim vas da mi pomognete sta da sad radimo???
    Salju nas u Rijeku na razgovor i savjetovanje
    ili da prvo idemo urologu ?
    Pozdrav
    evo mi smo kod loseg nalaza ponovili nalaz da se budemo sigurni da je točan pa smo nakon toga otisli u Zg u slicnu kliniku u koju vjerojatno vas šalju te tamo dobili uputu za odlazak urologu pa kasnije i na kariogram jer smo mi tek iz kariograma doznali uzrok. Al ne brini ima puno slucajeva gdi se sve na kraju dobro završi bez obzira na loš početak sretno

  3. #3
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Kao prvo dobro dosla na forum. Dosla si na pravo mjesto. Ovdje ces saznati puno stvari koje ce vam pomoci na vasem putu do bebe. Kakav je nalaz spermiograma? Koliko puta je ponovljen? Ja sam nakon 2 nalaza bez spermija bila u soku, a o MM da ne pricam. Nasla sam na internetu privatnu ordinaciju koja se bavi problemima oplodnje i otisla na razgovor. Ne zivimo u Hr, ma nam je malo drugacija procedura bila.U svakom slucaju mozes vidjeti iz mog potpisa kako se sve zavrsilo Zelim i vama ovakav kraj. Ne gubi nadu, slusaj doktore i citaj forum

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi smo nakon prvog loseg spermia narucili muza urologu. On je rekao da je sve ok, tako da nam je iduci korak bila oplodnja

    Naravno, radili smo jos par spermiograma, u meduvremenu isprobavali s tabletama, vitaminima...ali nista nije pomoglo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    mi smo nakon loseg spermiograma kad smo vidjeli da nema spermatozoida uradili jos jedan kontrolni spermiogram pa posto je potvrdjena dijagnoza odmah otisli urologu na dalje pretrage kariogram punkcija i ostalo , i na kraju jedino rjesenje je vto isli od vrata do vrata i probavali sve i svasta da se popravi stanje dok na kraju nismo otisli na vto i rjesili svoj problem.

  6. #6
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Dobrodošla, sanchy24!
    Napiši malo više o tome kakav je nalaz.

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nakon prvog nalaza koji je bio azoo i soka koji smo dozivjeli, ponovili smo nakon dva tjedna i dobili oligoastenoterato
    Urologu nismo isli, bili smo u postupku 2 mjeseca kasnije (sve privatno)
    Imamo troje djecice

    Za pocetak neka muz napravi kontrolni spermiogram

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    u nalazu samo pise da spermiji nisu nadeni u nativnom preparatu,napravljen je sediment ejakulata,u sedimentu nije naden niti jedan spermij.okrugle stanice su rijetke...to mi pise...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    e i dva puta smo radili spermiogram u razmaku od dva tjedna opet isto...

  10. #10
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    S azoo dijagnozom ja bih preskočila Rijeku, nemaju urologa niti mogućnosti punkcije/biopsije/smrzavanja spermija...put pod noge pa u Zagreb.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    imas temu azoostatistika uzmi si vremena pa je dobro iscitaj tu ces naci sve informacije koje te zanimaju , a ja koliko znam sledece je vadjene hormona bez toga nemozes nikud da se vidi kakvo je stanje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    pa to sam i mislila ici cemo prvo urologu i te hormone cemo napraviti....

  13. #13
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Kao sto Argente kaze, i svaka cast Rijeci, ali sa dijagnozom azoo ionako bi kad-tad zavrsili u Zg, i bolje je odmah put Zg. Nema smisla gubiti vrijeme i raditi nalaze po Ri, da bi u konacnici oni rekli morate u Zg, jer tako to bude. Svojedobno, kad smo mi krenuli, ja sam tel zvala Ri, jer su i nas tamo uputili, i dr.V mi je rekao da ne gubim vrijeme s njima jer realno oni ne mogu nista. Iscitaj temu azoo, pitaj sto god te muci, tu smo. I pomalo, dajte si vremena da prozvacete, ipak je to sok.

  14. #14
    tuzna avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    869

    Početno

    sanchy24, evo jos jedne azoo zene
    da se razumijemo, jedna od najgorih stvari koje ti se mogu desiti jeste takva dijagnoza.meni je to bio veliki sok. trudim se ne misliti o tome.
    dakle,nakon mog gotovo devetogodisnjeg iskustva u borbi sa azoospermijom, rekla bih ti da su hormoni prva i osnovna stvar. mada, bitnije od toga je da l je opstruktivna ili neopstruktivna azoo.
    mislim da je neopstruktivna cesca i teza.
    nedavno sam citala da renomirane klinike ne pridaju veliki znacaj vrijednostima fsh, jer se desava da se kod pacijenata sa visokim fsh nadju biopsijom spermiji,a kod onih sa normalnim fsh da se ne nadju spermiji.
    to ce ti potvrditi i cure sa foruma.mi smo u kategoriji ovih:normalan fsh(i svi ostali hormoni,izuzev inhibina B koji je bio na minimumu i bio jedini pokazatelj pravog stanja spermatogeneze mog muza), a spermija nema.
    mi smo probali sve i svasta,nije nikad nista dalo rezultata.

    dakle., da te ne zbunjujem:
    prvo hormoni (fsh, LH, prolaktin, testoteron, estradiol, inhibin B i obavezno hormoni stitne-imam virtualnu prijateljicu ciji je muz imao azoo kao posljedicu hipotireoze,kad je poceo uzimati terapiju, nakon par mjeseci u ejakulatu se pojavilo spermija dovoljno za ICSI)
    genetske pretrage (mikrodelecije y hromozoma i karitip)-da se utvrdi da azoo nije posljedica genetske "greske" tvog muza
    utvrdjivanje da li je opstruktivna ili neopstruktivna (mislim da se to punkcijom ili TESA zahvatom moze lako utvrditi, jer ako
    ako je opstruktivna-lako ces dalje, ides na vantjelesnu i to je to,uspjet ce jednom)
    ako je neopstruktivna , trazi najbolji centar za neplodnost koji radio biopsiju i gdje bi mogli na vantjelesnu,ukoliko se biopsijom nadju spermiji.
    postoji i MICROtese, isto vrlo sofisticirana metoda pronalaska spermija u testisima, radi ju Bahceci u Sarajevu.

    sve zavisi od tvoje finansijske situacije.ja sam iz BiH,kod nas nista ne funkcionise,niko nam ne snosi nikakve troskove,pa sam ja vise upoznata sa evropskim klinikama, nego ovim u nasem okruzenju.
    uglavnom, svi smo tu,ja ti stojim na raspolaganju ako ti bilo kakva informacija treba,ali ne tapkaj u mjestu i trazi izlaz.
    vjeruj mi, covjek sve moze prezivjeti

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    ok..curke puno Vam hvala..nadam se da ce biti sve ok...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Nas prvi nalaz je bio azoo prije dvije godine, nakon njega i nekih preparata su vec nasli nesto, u međuvremenu smo odradili osnove prerage kod urologa, briseve,hormone, kulturu ejakulata.. Ali najteze je bilo nositi se s takvom dijagnozom, mislim da je to prvo sta morate rijesiti, za muskarca je to vrlo tesko, pada samopouzdanje, osjeca se nemocnin i manje muskarcem.. Ostalo su ti cure napisale, urolog on ce vam dati koje pretrage treba napraviti prije nego krenete na humanu... I da.... Naoruzajte se strpljenjem!!! Sretno!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    58

    Početno

    citao sam desavanja ,ja sam bio u sarajevu imam lose iskustvo,stim sto sam upoznao doktora sa nalazima,da je bila dugogodišnja azoo sa po kojom okruglom celijom,oni su trazili da radimo kod njih spermogram,bez ikakve terapije bez icega,uglavnom razocarani se vratili nazad i u beogradu u jednoj privatnoj klinici,posle par terapija (jedna terapija traje oko tri meseca),dobili smo plivace i veliki broj jos ne formiranih spermija,radjena tesa,ako ti mogu pomoci pošalji mi p.p. sa pitanjima.zelim vam svima puno uspeha i gomilu zivaca da sve izgurate

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    pozz ekipa ...nije me bilo duuugo bilo...sad se napokon sleglo...i konačno smo se pokrenuli..bili smo kod urologa i on je rekao da je dolje sve ok,da on ne vidi razlog zasto u spermiogramu nema plivača...Ali dao nam je uputnice vađenje svih hormona,ponovni spermiogram i uvz abdomena i urotrakta...sutra vadimo krv i spermiogram pa cemo vidjeti..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    Dali zna netko dali se placa vađenje krvi ako nemaš dopunsko a na uputnica ti je pod šifrom n46??

  20. #20
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ne bi trebalo. Ta sifra oslobadja. (Nadam se da nisu nista mijenjali po tom pitanju)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    8

    Početno

    ok..hvala

  22. #22
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    Ne placa se uz tu sifru, ako nema dopunsko.. mi nismo nista platili, a ovih dana smo stalno po bolnicama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •