Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 61 od 61

Tema: Pubertet i higijena

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kaj se tiče časa fizičkog, ako može jedna crtica koju sam ja čula od tate jedne 11-godišnjakinje

    cura trenira rukomet u svojoj generaciji ali u isto vrijem su i treninzi cura koje su i starije i mlađe od ove, i sad veli tata, kak mu mala veli da su cure ( velike) pune dlaka i slično, mala nije mogla dugo doći k sebi nakon tog izgleda, očito da svi ne brinu o društvenom standardu, koji mislim da i nije bitan, bitno je zdravlje

    druga crtica.

    moja klinka tada 8 godina bila s jednom grupom na moru, i bilo je i cura kojae su punoo veće od nje, cure joj nadrobile kak se mora mala depilirat, a ni s 10 nema više od 10 dlaka, niisu li nekima ipak dopusteni standardi koji su primjenjiviji curama od 20,25 godina

    i još jedna:
    ( za tu sam crticu se malo posvađala s Elly)
    idemo mi na natjecanje nastupaju cure od 5.5 do 18 godina,one s oko 7-9 najviše našminkane ( s iscrtavanjem i obrva, usnica, komplet), ne postoji kodeks da se mora šminkati, da se mora gelirati, zatezati i slično, ali te male prednjače, nije li to ipak malo suviše na njihovim licima, cure od 16-18 nisu bile našminkane
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.03.2016. at 14:35

  2. #52
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Sto se dlaka tice, rekla bih da dijelim tvoje misljenje, pazuhe sam pocela brijati u 15. godini, medju zadnjim u generaciji, ali ako moja curka bude htjela to raditi ranije i svakodnevno, necu se petljati. Njene dlake, njena stvar. Necu svakako odobriti ni platiti nikakve trajne metode epilacije bar do punoljetstva, ali plavusa je, mislim da za tim nece ni imati potrebe.

  3. #53
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedna:
    ( za tu sam crticu se malo posvađala s Elly)
    idemo mi na natjecanje nastupaju cure od 5.5 do 18 godina,one s oko 7-9 najviše našminkane ( s iscrtavanjem i obrva, usnica, komplet), ne postoji kodeks da se mora šminkati, da se mora gelirati, zatezati i slično, ali te male prednjače, nije li to ipak malo suviše na njihovim licima, cure od 16-18 nisu bile našminkane
    Gle sad, prvo: nisam bila na doticnom natjecanju da bih mogla usporedjivati pa se s tobom "svadjati", kako ti kazes.
    Drugo, ne znam niti o kakvom natjecanju pricas, jer:
    a) natjecanja klasicnog baleta nema nikakve sminke, samo uredna baletna pundja ako je tema natjecanja akademska - ali ako je varijacija ili repertoire, onda je to predstavljanje odredjene uloge i sminka ide prema ulozi koju se plese.
    b) ako se plese nekakva uloga - onda se sminkaju i prema ulozi.

    Zaista, ne znam jer nisam bila, ne znam zbog cega starije cure nisu "prednjacile" - mozda to njihova uloga nije zahtijevala?
    Mozda male imaju nastavnicu koja pretjeruje a starije ne? A mozda su u sumi...

    Znam samo da je E. za predzadnju ulogu imala diskretnu sminku, a za zadnju je morala napraviti sminku "pticjih ociju", a za natjecanje ne treba nista.

    Ne radi se o samom sminjkanju kao takvom - radi se o baletnoj, tj. kazalisnoj sminci, kuzis? Za uloge.
    I onda to ovisi od uloge do uloge, od profesora do profesora, od skole do skole.
    I naravno da negdje ima pretjerivanja, a negdje nema.

  4. #54
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    MBee mala ima pureću kožu ili baš prišteve na nadlakticama?
    Kombinaciju.

  5. #55
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja ima pureću kožu
    na nadlakticama
    nešto i na bedrima, malo
    sad je brada puna mitisera i akni
    i čelo
    poremećaj keratina - hiperkeratinizacija
    dermatologica mi je preporučila za pureću kožu eucerin losion s ureom da malo omekša taj keratin
    (nema ti tu izlječenja, i ja to imam, sad, pod stare dane je dobro, kad sam bila mala/mlada sva sam bila hrapava po nadlakticama, ali možda bi ovaj losion i pomogao, barem ublažio, da ne stoji na polici )
    s tim da je tu važan piling, da se skida keratin
    dermatologica mi je rekla uzeti magičnu krpu
    (naravno čistu, samo za tu namjeru, tražim bijelu da je mogu kuhati s bijelim vešom, pa nikako naći)
    i s njom napraviti piling
    namazati losionom s ureom (ne mora biti eucerin, sebamed je 3x jeftiniji)
    i naravno, ne napraviti to 1x u 3 mjeseca , već svaki dan
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 29.03.2016. at 16:05

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Mene je spasila kolecija čajevac od Mala od lavande https://www.malaodlavande.com/ciscen...a-cajevac.html
    Sve preporuke.

  7. #57
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Može preporuka za neki šampon za dječaka od 10 godina?

    Do sad je koristio sve one neke 2u1 gel i šampon, Balea, Schauma i sl.
    Ali njemu drugi dan nakon pranja kosa opet smrdi, to je užas

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    rješenja je skratiti kosu tako da ju lagano može oprati

    probaj Afroditine šampone (1 litra)

  9. #59
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma ima ful kratku kosu, ono centimetar dva. Ne možemo baš na vojnički brijati

    Te Afrodita smo mi dugo koristili pa mi postali lošiji

    Zapravo dvoumim se jel već u tim godinama prerano da krene sa tim normalnim šamponima za odrasle

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ma naravno da može obični šampon. Neki fini miris izaberite.

  11. #61
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ima ful kratku kosu, ono centimetar dva. Ne možemo baš na vojnički brijati

    Te Afrodita smo mi dugo koristili pa mi postali lošiji

    Zapravo dvoumim se jel već u tim godinama prerano da krene sa tim normalnim šamponima za odrasle
    Da, baš u tim godinama su i moji počeli koristiti tatin šampon/gel za tuširanje. To ih čini odraslima, hehehe... Uvijek imamo najmanje dva, da se može birati miris. Obožavaju Lidlov Cien gel za tuširanje i pranje kose (naranča i limun/limeta), a jako im se sviđa i ovaj: Old Spice ovaj: https://www.dm.hr/old-spice-whitewat...090542922.html

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •