Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Pubertet i higijena

  1. #1
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno Pubertet i higijena

    Ispričavam se jer ima već nekoliko tema o tome, ali nikako da nađem ono što me konkretno zanima.

    Imam curu od 9 godina koja od prije 6 mjeseci pokazuje sve znakove puberteta (smrad, i to kakav smrad, dlakavost, grudi vidljivo rastu i masna kosa). Od bebe sam preko noći dobila smrdljivu curu (naravno pretjerujem, ali ona ima autizam pa je u mnogim stvarima nezrela za svoju dob).

    Moje pitanje je vezano uz dezodorane primjerene toj dobi i posebno šampone. Do sada smo kosu prali jednom tjedno baby šamponom, a sad to moramo svaki 3-ći dan. U DM-u sam našla nekoliko šampona za djecu ali su svi 2u1 sa gelom za tuširanje a to ne bih.

    Što vi koristite, s čime imate dobra iskustva? Hvala!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nasla sam temu o dezicima, idem vidjeti ima li jos sto
    http://forum.roda.hr/threads/83316-D...ristiti-i-koje

    o gelovima za tusiranje ( decki su u pitanju, ali mozda ima i o curama) http://forum.roda.hr/threads/54657-S-cime-se-tusiraju
    Posljednje uređivanje od sirius : 24.11.2014. at 18:59

  3. #3
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Tnx, muče me ti šamponi

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam svojoj prvo kupila dječji Urtekram šampon, pa onda Urtekram za odrasle, a sada koristi neki blagi Keune šampon koji je namijenjen za svaki dan. Samo, ne znam što te muči - ako hoćeš nešto "bez kemije" onda kupi neku od tih "prirodnih" linija kozmetike (npr. rečeni Urtekram - ima u Bio&Bio), samo caka i jest u tome što njima treba pravi šampon da im dobro opere tu masnu kosu, tako da ja iskreno rečeno sa ovim blagim varijantama koje moja koristi baš i nisam nešto zadovoljna. Ali recimo Urtekram za odrasle od kamilice nije bio loš.

    Dezodoran koristi neki od Sebameda iz DM-a koji ima onu eko gut oznaku, a nema svih onih loših sastojaka koje sa proguglavala po roditeljskim forumima.

  5. #5
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Sampon koristi kao i ja, Palmolive, a sto se tice neugodnog mirisa ispod ruke spasila sam se otkad koristi sapun Silverex. Do tada je koristila Balea kristalni kamen, i jos sam kupila neki krustalni s mirisom, al nije bas pomagalo.

  6. #6
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

  7. #7
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja je fizicki vrlo aktivna (4x tjedno balet + jedan dan u tjednu ima 2 sata gimnastike), i od otprilike 9. godine naovamo dobar nam se pokazao Balea Aloe Vera Sensitive deodorans iz dm-a.

    Za sampon nemam savjeta - u zadnje vrijeme primjecujem perut, pa smo u potrazi za dobrim samponom.
    Zbog njezne kose koristi Coco Splend'Or balzam, a dobar nam je i balzam s argan uljem sad u ovom prijelaznom razdoblju.
    Posljednje uređivanje od Elly : 24.11.2014. at 22:22

  8. #8
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Upravo to, blagi više ne odrađuju posao a nisam znala da li odmah uzeti neki za odrasle. Ja valjda već 20 godina koristim isti ali to je za bojanu kosu. Pitala sam frizerku koja svojoj kćeri od 10 godina i dalje pere Mustelinim.

  9. #9
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i kćer i ja smo odnedavno počele koristiti afroditin od koprive i odličan je,
    posebno za masnu kosu.

  10. #10
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moje obje cure i ja koristimo Klorane sampone. Moja preporuka za njih jer su odlicni! Najdrazi su nam oni od zobenog mlijeka i od bozura.
    Dezic ima ovaj Sebamed.

  11. #11
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Za sampone internet pise da su potpuno prirodni, nama su dobri pa ajde
    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/530/

  12. #12
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    moja nije u ovoj kategoriji ali dugo sam tražola odgovarajući šampon zbog njene obilate kose - sada koristimo lush-ov šampon za kosu (kao tvrdi sapun), dobar nam se pokazao...

  13. #13
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Curka koristi Le petit marseillaise badem&lan sampon. Dezic jos nismo poceli koristiti. Klinjo bi mogao kosu oprati sa Carlijem i valjalo bi mu...

  14. #14
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Ja kod svoga jedanaestogodisnjaka odustala od baby varijanti. Sampon koristi isti kao i caca mu, znaci head&shoulders ili wash&go, sami biraju i u to im se ne petljam. To sam dozvolila jer je vlasiste krenulo jako da mu se masti a blazi samponi to jednostavno nisu mogli rijesiti. Cak sam jednom kupovala Vichy Dercos protiv peruti koji ga je rijesio iste nakon 2 upotrebe. Od kad koristi ove za odrasle sve je ok.
    Mene je vise mucio dezodorans koji mu je pored treninga i 3× fizickog u skoli, prijeko potreban. Probavali sve, kamene kristale, dezice koji nisu antiperspiranti, neki sapun po preporuci i nista. Uvece se istusira a sutra poslije skole i treninga ne mozes sjedit' pored njega. Pa mi puk'o film. Kupih mu prosli mjesec Adidas dezic, antiperspirant, sa sve aluminijumom. I prodisasmo. I mi, a vjerujem i curica iz klupe .

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    isto kao olja. on je sam odbacio sve prirodne varijante dezića jer mu nisu valjale. jedino što mu valja je aluminij

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    isto kao olja. on je sam odbacio sve prirodne varijante dezića jer mu nisu valjale. jedino što mu valja je aluminij
    Ovako je sada i kod nas.

    Jedini moj uvjet - obavezno tuširanje prije spavanja i nakon toga u krevet bez ikakvih deodorana.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.02.2015. at 08:36

  17. #17
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Dezić smo riješili, šampon još tražimo a sad nas muče prvi prištići. Gel za umivanje? Nekakva kremica? Cura ima 9,5 godina i jako nježnu i svijetlu kožu.

  18. #18
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Za prištiće se nama najbolje pokazao ekstrakt pivskog kvasca u kapsulama - to je kvalitetan i jeftin dodatak prehrani: http://encian.hr/proizvod/56

    Mom sinu to dobro dođe iz dva razloga - očisti mu se koža i otvori mu se apetit pa bolje jede (u 15. godini visok je 182 cm, treba to popuniti mesom).

    Od krema ne koristi za sada ništa svakodnevno. Kad je jako hladno ili ga muči neki upaljeni prišt, uzme nevenovu kremu http://encian.hr/proizvod/13 ili http://www.takolako.rs/user/include/...rema_neven.jpg

    Još maže područje oko nosa i usta labellom ili melemom jer mu jako pucaju usne.

  19. #19
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Znači, dobar je taj pivski kvasac za prištiće? Jedino me brine kaj otvara i apetit... ovaj moj će i nas pojesti, ali je visok i tanan 176/68... uskoro 15 god.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Dezić smo riješili, šampon još tražimo a sad nas muče prvi prištići. Gel za umivanje? Nekakva kremica? Cura ima 9,5 godina i jako nježnu i svijetlu kožu.
    Imaš Bubchen (mislim da se tako piše) liniju za malo veću djecu, moj se već ufurao da je velik pa koristi njihov šampon od breskve, lol. Oni ne sadrže parabene, a pokazali su nam se odlični. Što se njege lica tiče, toplo preporučujem Avene cleanance gel i emulziju, to možeš nabaviti u ljekarnama. Malo su skuplji, ali stvarno vrijede. Doduše, ako se stanje pogorša, nema ti druge nego odvesti je dobroj, provjerenoj, kozmetičarki koja će očistiti lice. Nemojte same istiskati prištiće doma, na jedan istisnuti, pojavi ih se novih pet.
    Posljednje uređivanje od rehab : 11.02.2015. at 10:38

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mbee, ima ovdje tema o prištićima http://forum.roda.hr/threads/15873-P...i%C4%87i/page3

    Ja sam svojoj kupila bioderma sebium kozmetiku koju lunahor spominje, micelarnu otopinu za čišćenje + global kremu za t zonu. Kad je počela koristiti kremu kao da je sve buknulo, ali sad se nekako smirilo, tako da mi se čini da djeluje.

  22. #22
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    kad se namaže, ujutro, uvečer?

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Navečer.

  24. #24
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Sve pročitala i zapisala, hvala!

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Dezić smo riješili, šampon još tražimo a sad nas muče prvi prištići. Gel za umivanje? Nekakva kremica? Cura ima 9,5 godina i jako nježnu i svijetlu kožu.
    za čišćenje lica ja sam svom klincu ( sad prek 13.5 kupila) http://www.malaodlavande.com/sapuni/...inaugljen.html i veli da mu je super

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    subotom znaju bit u Pointu tam sam kupila cca 20 kn

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Koju god marku uzela, pazi da uzmeš emulziju, a ne kremu. Emulzije su pogodnije za kožu sklonu prištićima, jer ne maste kožu i ne začepljuju pore.

  28. #28
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I još malo pubertetskih problema

    Kako ublažiti prištiće na nadlakticama?

    Čime depilirati pazuh kod 10-godišnjakinje? Probala bih kremom pa ako netko ima preporuku...

  29. #29
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zasto kremom? Cemu kemikalija kad moze ziletom?

  30. #30
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Nisam pametna, zato i pitam. Bojim se da će ju svrbiti kad krenu rasti nakon brijanja žiletom (ja imam takav problem), i dadam se da možda sporije rastu ako se uklone kremom. Zato sam i pitala preporuku za neku (naj)manje agresivnu kremu.

  31. #31
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja mislim isto što i Cubana...
    Čemu kreme kad ima finih, nježnih, ženskih britvica...
    Prođe pazuhom s njom svaki put kad pere kosu (pjena od šampona je super za to) i gotova je u sekundi.
    Nakon toga stavi malo baby pudera i ne bi trebalo biti problema...

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja isto koristi britvicu (tj. ja joj pomognem), ništa se poslije ne žali.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Može probati britvicom, ali ima ljudi kojima to ne odgovara. Ja sam jedna od njih. Znala sam dobito gadne upale limfnih čvorova pod pazuhom od brijanja. Manje zlo mi je bio brijaći aparat s mrežicom, namjenski za žene. On ne odreže tako duboko kao britvica, pa je manji rizik od urastanja.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ajd pitanje kolko je bitno da to bude ženskA britva, ja osobno koristim isti tip koi muž za brijanje
    Usput dal i vaši dečkici briju pazuhe, ovo pitanje pitam rekreativno

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I može li još jedno nije li curkama malo to prečesto brijanje kad i peru kosu?

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Zaboravih napisati, od krema znam za Afroditonu liniju. Da trebam za teen curicu, potražila bih nešto od Nuxa linije. Imaju deodorane, pa možda postoji i linija za depilaciju. Ako nema, možda bi valjala depilacijska krema za lice.

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Usput dal i vaši dečkici briju pazuhe, ovo pitanje pitam rekreativno
    dečki iz ove i starije skupine

  38. #38
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Moj ne brije. A isto sam za britvicu. I ja ju koristim. Kakve kreme. Te kreme nikad nisam koristila.

  39. #39
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Hvala svima!

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajd pitanje kolko je bitno da to bude ženskA britva, ja osobno koristim isti tip koi muž za brijanje
    Usput dal i vaši dečkici briju pazuhe, ovo pitanje pitam rekreativno
    Ženska britva ne dere tako duboko kao muška. Ima samo jedan nožić, pa je manja vjerojatnost urastanja dlaka na mjestima s mekanom kožom.

    Glede u svezi dečki - ne da ne briju, nego "uzgajaju" dlake, he he he... Tko ima više, veća je faca. Zapravo, trebala bih to napisati u prošlom vremenu. Do 13. godine imala sam s mlađim problema da ga natjeram na pranje, ali srećom, to je prošlo. Sad imam problema da ga istjeram iz kupaonice.

  41. #41
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    MBee mala ima pureću kožu ili baš prišteve na nadlakticama?

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a zašto bi se cure morala ili trebale brijati a dečki ne, jedni i drugi su u pubertetu?

  43. #43
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    pa ne mora se brijati nitko, a može se brijati svatko.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Znam to ali me mući zakaj onda to radite samo curkama, kod mene se muž češće brije nek ja

  45. #45
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Pa zato jer je, trenutno, neobicnije vidjeti zenski pazuh/noge s dlakama, nego muski

  46. #46
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Moj se "sredi" trimerom. Djecak je pa ne mora bas imati besprijekorno glatke pazuhe, ali radi miomirisa trimerom predje bar jednom u dvije sedmice. Ne zguli kozu i kaze da ga ne bockaju podsisane dlacice.

  47. #47
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dečki iz ove i starije skupine
    Skolski kolege od moje curke se depiliraju kremom, isto kao i zenske - barem tako jesu u ovoj pocetnoj dobi, 12-13 godina.

  48. #48
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam pametna, zato i pitam. Bojim se da će ju svrbiti kad krenu rasti nakon brijanja žiletom (ja imam takav problem), i dadam se da možda sporije rastu ako se uklone kremom. Zato sam i pitala preporuku za neku (naj)manje agresivnu kremu.
    Ima Eveline Cosmetics Ultra Mild Depilatory Cream - u dm-u kosta 16,90 Kn, bas danas sam kupila - ova
    Curka ju ne koristi jako cesto cesto (otprilike to bude svakih 6 tjedana, i na vrlo maloj povrsini koze - i nisam primijetila da dlacice rastu brze, jace, da su se rasirile vise nego prosle godine otkako je pocela s depilacijom.
    Nikad nije imala nikakvu reakciju.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Moj se "sredi" trimerom. Djecak je pa ne mora bas imati besprijekorno glatke pazuhe, ali radi miomirisa trimerom predje bar jednom u dvije sedmice. Ne zguli kozu i kaze da ga ne bockaju podsisane dlacice.
    a da je cura zakaj bi onda morala bitai besprekorno zbrijana? iu ja sam mislila da je to miomirisa, ali očito drugačiji zakoni važe za naše i vaše

  50. #50
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Pa zbog drustvenog standarda, ne trazim to ja, ionako ce mojoj curki u tim godinama biti bitnije sta joj kaze drustvo u svlacionici pred cas fizickog, nego ja. Ja uglavnom nisam besprijekorno izbrijana, niti smatram da trebam biti. Ali matora sam i tudje me misljenje dotice mnoooogo manje nego kad sam bila u tim njeznim godinama.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •