Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 59 od 59

Tema: bezbolno prekinuti dojenje,kako?

n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010

Početno

sad vidim da ima 20 mjeseci, slično kako su i moje bile stare. krivo sam gore napisala, mlađu sam odvikla s 23 mjeseca, znači prije 2. rođendana

Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010

Početno

Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

Danas sam je uspjela odbiti od tri od pet noćnih pokušaja za cicanjem. Jej.
    Sve dok ti želiš dojiti, doji, ali ako ona uspije dobiti dojku jednom, to joj je znak da može svaki put. Ako ne daš, ne daj. Ovo polovično je mučenje i tebe i djeteta.
    Tko je gazda?

marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Bullshit, opet ta glupa i preglupa dosljednost. Ako ti se danas daje cica, a ti daj. Ako ti se sutra ne daje, ne daj. Nista nije u kamenu isklesano i to sto ces joj dati 2 put od 5 puta koliko je pitala fakat ne znaci nista. Bit ce to sve ok.

Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011

Početno

Do škole će prestati .
    To je moja deviza za sve, za ove male.

Za velike mi je: do 18.-te će prestati.
    Nakon toga me nista ne zanima.

Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011

Početno

Joj, zuta, ako ona toliko trazi, neces je se rijesiti jos... Pokusaj prvo smanjiti, ukini zajednicko spavanje ako mozes.

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Kad sam ja svoje odvikavala, jako mi je pomogao savjet Rodinh savjetnica.

Objasnila sam da mi danju nije problem nastaviti al da ne mogu vise izdrzat to nocno dojenje, pogotovo jer sam trebala pocet radit, sasvim legitimno mi je receno da ako je meni dosta (nakon 13mj) i to me jako iscrpljuje da "samo" donesem cvrstu odluku i ne popustim u nocnom dojenju. Bas me taj razgovor osnazio i bio nekako podrzavajuci jer sam "pucala".

Tako je i bilo, muz je uskocio s nosanjem (+ malo vode), nakon par dana rjeseno.

Cvrsta odluka i dosljednost
    (slazem se s Beti3) su potrebni ako zelis ukinut dojenje u nekom normalnom roku bez razvlacenja.

Jel moze ona spavati s muzem par noci u drugoj prostoriji?

Meni je sin bio velikiiii cicoljubac, no bas zato jer sam to odmah skuzila njega sam navikavala na uspavljivanje i uz nosanje na prsima od samog pocetka. Pa ga je mogao nosati i muz.

Odviknula sam ih oboje.s 13mj od nocnog, a s 15 mj su prestali i s dnevnim dojenjem.

Zuta sretnoo!!
    Probaj zvrcnut sos, mene su jako umirili da je to sasvim ok odluka i ne.posustanem u odluci jer kao majka imam pravo reci kad su i moje granice pregazene. One su to jos nekako ljepse storile.

Umirile su me.i dale mi snagu da se uhvatim u kostac s tim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.10.2019. at 23:19

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

...ljepse srocile...

Nekako da i ja kao.mama imam svoje granice koje dijete treba uciti postivati...tako nekako ...i da ih ja slobodno mogu postavit...

I sigurna sam.da je puno.lakse odviknut dijete od cice s cca godinu dana nego kasnije....prema mom statistickom uzorku...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.10.2019. at 23:22

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Munkice,

Meni je dojenje omelo trudnocu, iako su mi rekli ginekolozi da bi bilo bolje da prestanem dojit L kad je imala 9mj (tad sam zatrudnila), ja nisam imala srca to napravit. I tako, bio je spontani u 9 tj.

Istrazivanja su danas jos uvijek li-la na tu temu, ocito ovisi i o organizmu. Razliciti smo. Ja kod sebe osjecam da je bilo do nekompatibilnosti dojenje-trudnoca, a ne do uobicajenih razloga spontanih.

Da sam htjela jos jedno trece dijete, zaista se ne bih usudila bit istodobno trudna i dojit.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.10.2019. at 23:28

zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014

Početno

Nisam više ni sigurna da se radi dojenja budi. Sinoć je krenula opet oko 2:30 nemir, traženje cice, pa je šaltala, nikako se smiriti. Ne može tata s njom jer traži samo mene. Takva je. Uto sam shvatila i da je najstarija budna. To me iznerviralo do kraja. Na koncu sam uskratila cicu, nije se ona ni bunila puno na to. Stavila bih je na prsa ili da mi spava na ruci koja glumi jastuk i tako fino mislim da spava i nakon par minuta kao da je nešto upikne i krene plakat i onda opet smirim je i držim dok tako ležimo, a bez cice, i opet. Tako par puta do jutra pola sedam. Noć prije je zujao komarac, ali sinoć ga nisam čula ni vidjela da ju je negdje piknuo. Ima jedan zub napola uništen karijesom pa se pitam da je ne boli možda, ali preko dana nije cendrava. Čitala sam i o tzv. "vještičjim satima" kad se nakon ciklusa ili dva prirodno smanji razina hormona za spavanje pa se mozak razbudi obično oko dva tri, ali znam da ostalo dvoje nisu imali tih problema. Pa se sad pitam što je. Je li moguće da joj padne šećer pa je gladna? Kako god, taman kad je ona usnula u čvrsti san, a i ja uhvatila oko, eto se mali razbudio i zacendra mi pored glave "Mama, probudi se. Ja ne volim kad ti spavaš."

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •