Stranica 155 od 155 PrviPrvi ... 55105145153154155
Pokazuje rezultate 7,701 do 7,714 od 7714

Tema: Gimnazije i srednje škole

Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012

Početno

Smijem samo upasti?
    Zasto svi planirate da djeca obvezno nakon srednje idu na faks?

Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

Il je ovdje sve prepuno djece koja sva idu na faks i zavrsavaju ga?

Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    Posljednje uređivanje od Vrci : 17.02.2020. at 11:02

Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008

Početno

Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Smijem samo upasti?

Da moje dijete nije sigurno u koju zeli srednju i sto zeli u zivotu, draze mi bi bilo usmjeriti ga u nesto gdje nakon srednje ne mora obvezno na faks. Jer tko zna,mozda uopce ne bude volja za faks

Evo moja susjeda upisala gimnaziju jer nije znala sto bi, a frendica joj isla u gimnaziju. Frendica upisala i zavrsila jedan faks. Ona upisala drugi,koji joj nije isao. Pa se nakon 2god prebacila. Nije joj ni sad naj,al mora nesto zavrsiti jer bez toga nema nikakvo zanimanje...
    Pa moj mlađi je upravo zbog toga upisao tehničku školu. Sam je rekao da želi imati zanimanje ako mu ne upsije upisati faks ili ako upiše pa ne bude išlo... On će biti računalni tehničar po završetku srednje škole. Ne mora čak ni na državnu maturu, može se odmah zaposliti...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.02.2020. at 11:15

Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

"Svi" nisu hrvatski prosjek, ovo je samo forum, tj. podforum od školstvu na kojem piše dvadesetak većinom visokoobrazovanih žena koje očekuju da im i djeca budu visokoobrazovana.
    Postotak odustajanja tijekom studija u HR se procjenjuje na visokih 40%.

Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004

Početno

Imamo više od 100 različitih visokih učilišta i fakulteta na manje od 4 milijuna stanovnika. Značajan postotak upisnih mjesta ostaje nepopunjen, ali država i dalje dozvoljava otvaranje novih i novih...

magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005

Početno

Smijem samo upasti?

ah, ovako su razmisljali moji starci i nisu mi dozvolili ici u kulturu (sadasnja opca/jezicna gimnazija) nego su me poslali u strukovnu. nije da mi nije legla, ali me odvela gdje nikad sama ne bih i odmaknula od stvari koje sam voljela
    a sa 14 nisam znala sto zelim, samo sam znala sto volim

Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

Smijem samo upasti?

Ja ne planiram.
    Starije dijete ide u strukovnu skolu, a i mlade ce.
    Da li ti je sad lakse?

Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007

Početno

Citiraj Karin prvotno napisa Vidi poruku
    U oko mu je upala Zrakoplovna u Gorici, i to mu se čini zanimljivo, ali nisam sigurna da li je to pametno jer je to vrlo usko područje, pa ako se kasnije odluči za nešto deseto, imat će hrpu bespotrebnog znanja. Ja mu još predlažem Arhitektonski tehničar u Graditeljskoj tehničkoj školi - ne zato što mislim da će studirati arhitekuru (ja sam ju završila i znam da iz te škole ionako nema velike šanse) već zato što je dosta kreativan pa mi se ok čini da ipak ima i malo crtanja, nacrtne i nekih kreativnijih stvari od suhoparnih tehničkih predmeta.

Da li možda znate nekog tko ide u te 2 škole i kako kotiraju? Da li bar iz matematike i fizike mogu dobiti neko ok znanje za polaganje mature po A razini (ako se odluči za neki bolji tehnički faks kasnije) i koliko je nemoguće ili moguće iz strukovne škole proći solidno A razinu iz hrvatskog. Ili čak i B razinu? Da li bi se trebao kontinuirano pripremati sve 4 godine za to?

Puno pitanja i dilema, znam. I vidim da su tu manje više sve roditelji gimnazijalaca ali ipak ću okušati sreću. Možda je netko nešto čuo o tim školama, makar i iz druge ruke.
    Puno hvala svima unaprijed.
    Draga Karin,
    kako sam obećala, javljam se s info u vezi zrakoplovne škole u Velikoj Gorici, ali imam i info za Tehničku školu u Palmotićevoj.

Kopiram odgovor od kolegice:

Moj X je bio u osnovnoj školi učenik 4/5 i bez problema je upisao Zrakoplovnu. Program je dosta zahtjevan što se tiče matematike i posebno elektrotehnike, a kotira kao jedna od boljih škola što se tiče ovakvih predmeta. To je više tehnička škola, dobra podloga za fakultete kao FER ili strojarstvo, ali nema puno kreative i crtanja.

Što se tiče Tehničke škole u Palmotićevoj gdje ide Y koji je bio odlikaš cijelu osnovnu, isto je hvaljena što se tiče ovakvih predmeta, matematike, fizike i dobro kotira. Ako je dijete ipak sklonije kreativi možda onda bolje neka građevinska ili sl. škola gdje ima više crtanja...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.02.2020. at 17:15

Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

mislim da neodoumice oko fakuleteta ipak ne pripadaju tu. nego na ovoj temi:
    http://forum.roda.hr/threads/91300-Upisi-na-faks/page23

NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Pa spajka, kak ćeš sad odvojit maturu sa škole, i upise na faks? sve nam je zbrkano

Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005

Početno

pa premjesteni postovi su definitivno tema upisi na faks.

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    ah, ovako su razmisljali moji starci i nisu mi dozvolili ici u kulturu (sadasnja opca/jezicna gimnazija) nego su me poslali u strukovnu. nije da mi nije legla, ali me odvela gdje nikad sama ne bih i odmaknula od stvari koje sam voljela
    a sa 14 nisam znala sto zelim, samo sam znala sto volim
    moja majka meni pak nije dala u medicinsku nego me gurnula u kulturu

Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005

Početno

Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja majka meni pak nije dala u medicinsku nego me gurnula u kulturu
    I zato si lakse upisala medicinu nego sto bi ti to bilo iz medicinske.

aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003

Početno

Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    pa to nije bila njena namjera
    njena namjera je bila da me makne iz medicinskih voda
    da mi otvori neke druge vidike
    ali kod upisa na fax nije mogla (sad bih čak rekla i nažalost) odlučiti umjesto mene

magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005

Početno

Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    u mom selu bas i ne. iz mog razreda medicinske, jako puno ih je otislo na medicinu

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •