Stranica 111 od 279 PrviPrvi ... 1161101109110111112113121161211 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,501 do 5,550 od 13921

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #5501

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Program veleučilišta u Ka je apsolutno prazan skup s afinitetima mog djeteta

  2. #5502

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    i da nisam bolesna, letio bi u Zagreb htio , ne htio. Ali ....

  3. #5503
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Pametno i organizirano dijete neće se izgubiti niti u jednoj gimnaziji. Ako ima unutarnju motivaciju i kućni poticaj, uspjet će pa taman išlo i u najgoru. Ovaj je topic, kako god okrenemo, pun predrasuda i nepotrebnih "životnih" pitanja o kojima kao ovisi budućnost ili se kroji propast.
    Moja je učenica iz muzičkog razreda (kvaliteta nastave matematike i satnica - nula) upisala PMF matematiku, na oba smjera bila visokorangirana. Kako? Prvo učila sama uz Miluna pa 1 godinu pohađala pripreme subotom.

  4. #5504
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pametno i organizirano dijete neće se izgubiti niti u jednoj gimnaziji. Ako ima unutarnju motivaciju i kućni poticaj, uspjet će pa taman išlo i u najgoru. Ovaj je topic, kako god okrenemo, pun predrasuda i nepotrebnih "životnih" pitanja o kojima kao ovisi budućnost ili se kroji propast.
    Moja je učenica iz muzičkog razreda (kvaliteta nastave matematike i satnica - nula) upisala PMF matematiku, na oba smjera bila visokorangirana. Kako? Prvo učila sama uz Miluna pa 1 godinu pohađala pripreme subotom.

  5. #5505
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    super priča!

  6. #5506
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Kakva je gornjogradska gimnazija?
    A one jezične u Križanićevoj?

  7. #5507
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    i da nisam bolesna, letio bi u Zagreb htio , ne htio. Ali ....
    Nema veze... Vjerojatno postoji razlog zbog kojeg mora biti baš ovako, čak iako ga je trenutno teško prepoznati. To što se nudi ponekad mora biti dovoljno.

    Ja volim SF pa mi je asocijacija ovo - Richard Morgan: Digitalni ugljik - ovo: https://www.mvinfo.hr/knjiga/2239/digitalni-ugljik

    Tamo kaže ovako: "You take what is offered. And that must sometimes be enough."

    Sorry na offtopičarenju, ovo sam možda trebala napisati na topicu o knjigama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.07.2018. at 09:56

  8. #5508

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je gornjogradska gimnazija?
    A one jezične u Križanićevoj?
    Jezična u Križanićevoj (XVI) definitivno je bolja od Gornjogradske.

  9. #5509
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je gornjogradska gimnazija?
    A one jezične u Križanićevoj?
    U Gornjogradsku je išla kćer mog prijatelja, ali to je bilo prije par godina... Nemam direktna iskustva, ali koliko se sjećam razgovora - oni su imali dosta kreativan pristup nastavi, puno su davali na kulturu, jezike i umjetnost. Stalno su imali nekakve projekte i to je bilo vrlo privlačno za učenike kojima baš ne odgovara klasičan način predavanja. Bilo joj je puuuno ljepše tamo nego u osnovnoj školi. Uredno je upisala tehnički studij i završila ga u međuvremenu.

    Nadam se da će se javiti netko tko zna kako je sada tamo.

    * * *
    U jezičnoj u Križanićevoj ima dosta ljudi (pretežno djevojaka) iz generacije mog starijeg sina - to je dobra škola i ljudi su zadovoljni.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.07.2018. at 10:02

  10. #5510

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    tako je kako je . uglavnom nek se bori.

  11. #5511
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    tako je kako je . uglavnom nek se bori.
    Da, to je tako. I baš je to doba kad se naša (sad već veća) djeca počinju boriti za sebe... Upis u srednju je i meni (u roditeljskim cipelama) bio prekretnica. Stariji sin me prestrašio svojim izborom, ali sam znala da je za njega to ok, a godinu dana kasnije pregrizla sam namjeru da mlađeg sina tjeram u opću gimnaziju i pustila ga da se upiše u strukovnu koju je sam odabrao. Tek sad, nakon dvije školske godine, vidim da je za njega to bio bolji izbor. Baš gušta, skuplja dobre ocjene i nagrade. Nisam sigurna da bi mu u gimnaziji bilo tako.

    Iz vlastitog iskustva - trenutno najviše možemo napraviti za tu svoju djecu ako dobro brinemo sami o sebi. Trebat će nas (i naše plaće) još neko vrijeme... Čuvaj zdravlje, a sin će se snaći.

  12. #5512
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Karlovac je iznadprosječno velik grad s iznadprosječnim mogućnostima. Meni ovo zagrebačko pretjerivanje samo živce diže.
    Normalno sam završila gimnaziju u malom gradu i normalno sam završila jedan od tih kao "najtežih" hrvatskih studija, nisam nešto primjetila veće opće znanje kod onih koji su završili nekakve "the" škole.
    Smatram i da u HR nema osobito zahtjevnih studija, samo akademije i ino ako si "talentiran" kao ja.
    Vjerujem da bi djetetu bio veći stres prolaziti odvojenost od roditelja koji tada imaju nekih problema i odvojenost od svoje obitelji u nekoj potrebi, nego što mu je u životu bitan mioc ili bilo što slično.
    Ali - to je samo moj stav, vjerujem da se svi ne slažemo tu...

  13. #5513

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    hvala svima na mišljenjima, da je prometna povezanost bolja, da je pruga ima 2 kolosjeka, i da valk do Zagreba vozi 30 minuta .... što bi bilo kad bi bilo. ovako ići će u školu u kojoj ja radim, a vjerujte mi to je otežavajuća okolnost .

  14. #5514
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ma nećeš ni čuti za njega

    U moje doba osnovne škole bilo je dosta profača koji su imali djecu u školi i većini su predavali roditelji,bilo u razrednoj nastavi bilo kasnije,sva djeca koja nisu pripadali našoj školi,ali očito su starci tak htjeli ,otiđi na posel i temu dete sa sobom
    Uglavnom u razredu mojeg starijeg brata je bio jedan dječarac,nemirnog duha ko i buraz,profa iz hrvatskog,njena taktika smirivanja je bila pjesmica,ne tri slova,nek stila Dubravka......
    I tak sam i ja htjela nehtjela puno pjesma naučila,koje i buraz i ja sad pamtimo
    Ali pošto ti ne buš predavala onda si i to tješila
    Sad u školi ima dosta djece čije mame,ok ima i dva tri tate koji su profači,
    Većinom im ne predaju
    Ali,i bivši i sadašnji ravnatelj su imali djecu u školi,pa hoćeš nećeš moraš bit ok da te ne pošalje kod ravnatelja na čašicu razgovora

  15. #5515
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je predavala vlastita majka u srednjoj školi i to dva predmeta pa nisam tako loše ispala. Tad me je za to bilo baš briga, sad iz ove perspektive mi se čini da stvarno nisam normalna ići u školu (smjer, jer je sve bilo u istoj zgradi) u kojem moja mama predaje, a mogla sam izabrati neki drugi.
    Sve je lakše kad si mlad.

  16. #5516
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala svima na mišljenjima, da je prometna povezanost bolja, da je pruga ima 2 kolosjeka, i da valk do Zagreba vozi 30 minuta .... što bi bilo kad bi bilo. ovako ići će u školu u kojoj ja radim, a vjerujte mi to je otežavajuća okolnost .
    Trebalo je za to imati hrabrosti, slažem se. Ali ako je tvoj sin tako odlučio - odlučio je. Barbi ima pravo - stvari drugačije izgledaju iz perspektive 15-godišnjaka nego iz naše perspektive. Ako njemu ne smeta da mu mama bude u blizini u istoj školi, znači da ima puno povjerenje u sebe, ali i u tebe. Meni to ukazuje na dobre odnose unutar obitelji, a sve ostalo je manje važno. Sin ti se očito sprema potruditi da sve ispadne dobro. Kad bolje razmislim, svaka čast...

    Voljela bih znati kako stvari izgledaju oko polugodišta, ali razumjet ću ako ne napišeš ni slova. Sretno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.07.2018. at 09:41

  17. #5517
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je lakše kad si mlad.



    uopće si ne mogu zamisliti kako je to kad mama predaje, a nije homeschooling
    ok ići u školu u kojoj ti radi mama, pa neće dat otkaz zbog tebe, ali zar nije mogao predavati nitko drugi?
    možda i nije, samo pitam

  18. #5518

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Moj ujak je tako jedno vrijeme išao u školu u kojoj mu je tata (moj deda) bio ravnatelj.
    Pa kad su dečki napravili neku psinu (izgrudali školsku kolegicu, ili nešto takvo), svi su se izvukli nekažnjeno, osim ujaka koji je dobio ukor ravnatelja

  19. #5519
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ujak je tako jedno vrijeme išao u školu u kojoj mu je tata (moj deda) bio ravnatelj.
    Pa kad su dečki napravili neku psinu (izgrudali školsku kolegicu, ili nešto takvo), svi su se izvukli nekažnjeno, osim ujaka koji je dobio ukor ravnatelja


    tko će kome, nego svoj svome!

  20. #5520

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam išla u osnovnu u kojoj su moji radili. I sjećam se da sam se rukama i nogama borila da mi profa iz njemačkog ne zaključi pet jer sam znala da ne briljiram u njemu

  21. #5521
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    a jel profa iz njemačkog možda i mama?

  22. #5522
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    ali zar nije mogao predavati nitko drugi?
    Meni ne u tom konkretnom smjeru jer su to bili stručni predmeti koje je samo moja mama predavala.
    Ali da sam išla u neki drugi smjer u srednjoj ne bi mi predavala. Međutim ekipa, kao i najbolja frendica su išli tu, neću valjda zbog mame ja u neki drugi.

  23. #5523

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a jel profa iz njemačkog možda i mama?
    nije, nije

  24. #5524
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja znam cijeli niz slučajeva kad su djeca išla u školu gdje su im roditelji radili, bila je hrpa takvih primjera u mojoj OŠ.
    Između ostalog, i MM-ovi starci su bili nastavnici u školi, a sestre su mu išle u tu istu školu.
    Bio je i slučaj da je mama bila čak i razrednica svom sinu, pa mu je znala reći 'mi ćemo razgovarati doma!'
    Nije mi to bilo nešto posebno čudno, niti nekad niti sada.

    Tko prati seriju The Affair vidjet će da se u novoj sezoni javlja ista takva situacija.

  25. #5525
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    A meni su predavali i mama i tata beat that dijete prosvjetnih djelatnika u manjem gradu.
    Mama u osnovnoj (mislim u 5. ili 6. razredu, a onda je došao drugi nastavnik), a tata u gimnaziji (1 ili 2 godine, a onda je došao rat).
    Sve jednosmjenske škole, jutarnji turnus.

    S tim da je tata bio poznati profesor, zahtjevan, puno davao i puno tražio, zvali su ga šef, obožavali su ga, on je još tada prije 30-ak godina imao testove pod šiframa. Nije se vidjelo tko je pisao test, sve je bilo transparentno i pravedno. Djeca su imale lude šifre od: Bože pomozi mi!, Ja bih četvorku!, do Veseli prasac i sl. uvijek smijurija s tim šiframa. Nikad u životu nisam znala gdje skriva i ispravlja testove. Naravno prema meni je bio stroži nego prema ostalima.

    Ipak odahnula sam kad smo preselili u drugu državu, drugi grad. U drugom okruženju sam iz njegovih predmeta opet nastavila ići na županijska natjecanja :krv nije voda:

  26. #5526
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja znam cijeli niz slučajeva kad su djeca išla u školu gdje su im roditelji radili, bila je hrpa takvih primjera u mojoj OŠ.
    Između ostalog, i MM-ovi starci su bili nastavnici u školi, a sestre su mu išle u tu istu školu.
    Bio je i slučaj da je mama bila čak i razrednica svom sinu, pa mu je znala reći 'mi ćemo razgovarati doma!'
    Nije mi to bilo nešto posebno čudno, niti nekad niti sada.

    Tko prati seriju The Affair vidjet će da se u novoj sezoni javlja ista takva situacija.
    I ko je došao na informacije razrednici?
    Kod mojih vidim ako je mama nastavnik da obavezno pošalje tatu da se on crveni

  27. #5527
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    U mojoj školi je bila kombinacija mama razredna nastava i sinovi predmetni u isto vrijeme radili u školi,vjerujem da su te mame i predavale tim mojim profačima

  28. #5528
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Lili
    Meni mislim da nitko nikad nije bio na informacijama, ni u osnovnoj, a u srednjoj sigurno ne. Bome se ne sjećam da je bilo ni roditeljskih sastanaka ali to valjda ipak jest, samo imam rupu u sjećanju.
    Druga vremena.

  29. #5529
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno prema meni je bio stroži nego prema ostalima.
    To valjda zato jer je znao tvoju šifru?

  30. #5530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Lili
    Meni mislim da nitko nikad nije bio na informacijama, ni u osnovnoj, a u srednjoj sigurno ne. Bome se ne sjećam da je bilo ni roditeljskih sastanaka ali to valjda ipak jest, samo imam rupu u sjećanju.
    Druga vremena.
    Samo misliš,i tad je bilo informacija
    U mojoj srednjoj ispalo je da je razrednica u prve dve godine ,bila suseda pol km od nas stanovala,pa se mama svako malo s njom vidla u busu,a kćer joj je bila dve godine mlađa od mene,pa smo s njenim susjedom skupa jedno vrijeme išli u školu
    Čak sam i ja svojim učenicima kojima sam imala instrukcije išla na informacije paralelno s njihovim roditeljima,čak par puta i skupa
    Tak da je bilo informacija i u osnovnoj i srednjoj školi

  31. #5531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    To valjda zato jer je znao tvoju šifru?
    Lili je stalno mjenjala šifre od hoću pet do pustime da dišem

  32. #5532
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    U Leoninoj školi je matematiku predavala odlična profesorica, užas stroga ali maksimalno angažirana da klince nečemu nauči. Na roditeljskom nam je ispričala štiklec iz vremena kad je ona imala sina u vlastitom razredu.

    Jednog dana zabila mu je komada iz zalaganja jer se majmunirao na satu i kad su navečer došli doma pita ona njega: Sinek, kak je bilo danas u školi?
    A on veli: Ma, dobro...samo mi je ona krava iz matematike bez razloga spičila komada iz zalaganja
    Na što mu je ona zaljepila šamarčinu: Da te nikad, nikad više nisam čula da tako ružno govoriš o svojim profesorima!

    Ona je to ispričala tako efektno da smo se čak i mi, zakleti protivnici udaranja djece, valjali po podu od smijeha i shvatili poantu. Neki ljudi će svojoj djeci popuštati, negi bogami neće
    Ali da je lako predavati svom djetetu i ostati objektivan, sigurno nije....

  33. #5533

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa Vidi poruku
    U Leoninoj školi je matematiku predavala odlična profesorica, užas stroga ali maksimalno angažirana da klince nečemu nauči. Na roditeljskom nam je ispričala štiklec iz vremena kad je ona imala sina u vlastitom razredu.

    Jednog dana zabila mu je komada iz zalaganja jer se majmunirao na satu i kad su navečer došli doma pita ona njega: Sinek, kak je bilo danas u školi?
    A on veli: Ma, dobro...samo mi je ona krava iz matematike bez razloga spičila komada iz zalaganja
    Na što mu je ona zaljepila šamarčinu: Da te nikad, nikad više nisam čula da tako ružno govoriš o svojim profesorima!

    .

  34. #5534
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa Vidi poruku
    U Leoninoj školi je matematiku predavala odlična profesorica, užas stroga ali maksimalno angažirana da klince nečemu nauči. Na roditeljskom nam je ispričala štiklec iz vremena kad je ona imala sina u vlastitom razredu.

    Jednog dana zabila mu je komada iz zalaganja jer se majmunirao na satu i kad su navečer došli doma pita ona njega: Sinek, kak je bilo danas u školi?
    A on veli: Ma, dobro...samo mi je ona krava iz matematike bez razloga spičila komada iz zalaganja
    Na što mu je ona zaljepila šamarčinu: Da te nikad, nikad više nisam čula da tako ružno govoriš o svojim profesorima!

    Ona je to ispričala tako efektno da smo se čak i mi, zakleti protivnici udaranja djece, valjali po podu od smijeha i shvatili poantu. Neki ljudi će svojoj djeci popuštati, negi bogami neće
    Ali da je lako predavati svom djetetu i ostati objektivan, sigurno nije....

  35. #5535
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bome bih mu i ja prilijepila jednu .

  36. #5536
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U svim seoskim skolama ljudi predaju svojoj djeci. Nije to tako neuobičajena pojava.

  37. #5537
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Aaaaaa

  38. #5538

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Tko će u Prvu gimnaziju?

  39. #5539
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Mi smo upali u prvu i u lucijanku
    Molim koji info o objema?
    Sve dosad nisam nesto ni bila svjesna, sad postajem
    Iako, moguce da nece upisati ni jednu od njih.
    Posljednje uređivanje od flopica : 04.07.2018. at 15:20

  40. #5540
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo upali u prvu i u lucijanku
    Molim koji info o objema?
    Sve do sad nisam nesto ni bila svjesna, sad postajem
    Iako, moguce da nece upisati ni jednu od njih.
    Prva je u N.Zagrebu i vrlo je zahtjevna, imam s dosta strana informacije da je dobra i da su učenici i roditelji zadovoljni.

    O Lucijanki ne znam puno (na suprotnoj je strani grada) ali dok su mi sinovi hodočastili onamo na natjecanja iz matematike, bili su impresionirani (ne zgradom nego organizacijom) ako to nešto znači... U Lucijanku se upisuje sin moje kolegice s posla, ali tek sad će krenuti...

  41. #5541

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pise li necije dijete prijemni za dvojezični program u nekoj skoli? Da mi kaze otprilike barem sta je uključeno i na sta da se obrati pažnja. Do tih testova proslih godina se ne moze doci?

    i jel zna netko kakvo je stanje u IV, koliko bodova ima zadnji na listi?

  42. #5542

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Za Lucijanku sam ja cula same pohvale od bivse profesorice Spanjolskog tamo. Nekad je isla u tu skolu a poslije predavala. BIla je zadovoljna i kao ucenica i kao profesorica. Kaze da se profesori trude, dobra atmosfera, sve u svemu jako ju je nahvalila

  43. #5543

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo upali u prvu i u lucijanku
    Molim koji info o objema?
    Sve dosad nisam nesto ni bila svjesna, sad postajem
    Iako, moguce da nece upisati ni jednu od njih.
    Po meni dostupnim informacijama, obje škole su odlične, birajte onu koja vam po lokaciji više paše.

  44. #5544
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    flopi, pa zar ste vi u zagrebu, inače? ili će klinka zbog škole stanovati?

  45. #5545
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U Lucijanki je moj sin, sad je završio prvi razred. On je zadovoljan i profesorima i školom i ekipom, atmosfera je jako ugodna i poticajna. Pod poticajna mislim poticajna na učenje, zahtjevno je ali na dobar način. Stvarno ne mogu ništa loše reći o školi.
    S prvom gimnazijom imam samo iskustva iz druge ruke koja kažu da je dosta kruta i zahtjevna škola no djeca dobrih radnih navika se dobro snađu.

    Budući da su ove škole stvarno na suprotnim krajevima grada, ja bi ipak uzela u formulu i mjesto stanovanja kod odabira.

  46. #5546
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Po meni dostupnim informacijama, obje škole su odlične, birajte onu koja vam po lokaciji više paše.
    Potpis

  47. #5547
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Karlovac je iznadprosječno velik grad s iznadprosječnim mogućnostima. Meni ovo zagrebačko pretjerivanje samo živce diže.
    Normalno sam završila gimnaziju u malom gradu i normalno sam završila jedan od tih kao "najtežih" hrvatskih studija, nisam nešto primjetila veće opće znanje kod onih koji su završili nekakve "the" škole.
    Smatram i da u HR nema osobito zahtjevnih studija, samo akademije i ino ako si "talentiran" kao ja.
    Vjerujem da bi djetetu bio veći stres prolaziti odvojenost od roditelja koji tada imaju nekih problema i odvojenost od svoje obitelji u nekoj potrebi, nego što mu je u životu bitan mioc ili bilo što slično.
    Ali - to je samo moj stav, vjerujem da se svi ne slažemo tu...
    Evo ovaj tjedan je na medicini u roku diplomiralo osmero bivših karlovačkih gimnazijalaca.

  48. #5548

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    znam , neki od njih su i moji bivši učenici, spremala sam ih za prijemni

  49. #5549
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Pise li necije dijete prijemni za dvojezični program u nekoj skoli? Da mi kaze otprilike barem sta je uključeno i na sta da se obrati pažnja. Do tih testova proslih godina se ne moze doci?

    i jel zna netko kakvo je stanje u IV, koliko bodova ima zadnji na listi?
    Sin je 4.07. pisao u Prelogu, 5.07. piše u X. Od njega ja inače teško išta izvučem, ali koliko sam shvatila test se sastojao od slušanja teksta i onda pismenog odgovaranja na pitanja vezana uz razumijevanje tog teksta. Kaže da nije bilo teško. Sad spava inače bih ga još malo probala ispitati.

  50. #5550
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    kolika sam ja skužila oko Preloga, već se vidi tko je prošao tu provjeru jezika,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •