Stranica 119 od 279 PrviPrvi ... 1969109117118119120121129169219 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,901 do 5,950 od 13905

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #5901
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, Peterlin, kako može biti pitkije 800 str. struje svijesti?
    I danas ponekad sanjam da u knjižnici nema knjige, a lektira sutra .
    joj ja se tako sjećam sartrea i "mučnine"
    majko moja mučnine

  2. #5902
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    jučer sam bacila pogled na te tablice s bodovima - u trenu me muka uhvatila, a onda sam se sjetila da nemam više djece za upis
    ludilo, brale.

  3. #5903

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    eto citat u svezi ocjene iz vladanja:
    jedan predstavnik roditelja iz 7 razreda je reko da su oni protiv takve odluke jer da se time učenike dovodi u nepovoljan položaj u odnosu na učenike ostalih škola budući se za uzorno ponašanje dobiva dodatan bod za upis u srednju školu. Ravnatelj je predložio da za sada ovako ostane, pa će Vijeće roditelja raspravljati o tome krajem prvog polugodišta jer će se do tada moći vidjeti eventualni rezultati ovakvog načina vrednovanja.

    Dotični predstavnik roditelja 7. razreda očito nije dovoljno informiran, slično kao oni roditelji iz buba klarinog posta.

  4. #5904
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    AM

    jelena.O , vladanje se sigurno ne boduje.

    Gledam Hotelijersko-turističkog tehničara, već su se i kod njih počeli upisivati ovi s 80 bodova .

  5. #5905
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    i za medicinsku sestru

  6. #5906
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam friško sa roditeljskog sastanka za osmaše. Ukupni dojam je da je već počelo širenje histerije, a sve u kontekstu gore spomenutog podizanja upisnih granica.
    Razrednica se posebno osvrnula na strukovne škole. Između ostalog, jasno je dala do znanja da se prošlogodišnji osmaši, vrlo dobri učenici, nisu uspjeli upisati gotovo u nijednu "atraktivniju" četverogodišnju strukovnu školu (tehničke, zdravstvene, ekonomske...), a o gimnazijama nije bilo ni govora. Naš razred je pun takve djece (granične, između 4 i 5 ali na kraju ipak vrlo dobri). Roditelji su ostali u šoku. Govorila je o ovogodišnjem iskustvu, tj. o upisima u Zagrebu ovog ljeta, čisto da se pripremimo.

    Također nam je najavila da će prof. iz matematike na tjednoj bazi imati organizirane "pripreme" za škole koje su uvele prijemni (u okviru dodatne nastave, koja već postoji u rasporedu ali se sad mogu priključiti i svi ostali zaiteresirani). Spomenula je i to da će ove godine još neke škole uvesti prijemni, doduše o tome se tek priča, nije potvrđena informacija. Riječ je o Prelogu i II. gimnaziji.

    Što se gimnazijalaca tiče, spomenula je I. gimnaziju, nama najinteresantniju jer najviše odlikaša iz našeg područja upisuje tu školu - u odnosu na ranije godine, i tu je bilo negativnih iznenađenja, odnosno bodovi za upad su se podigli.

    Btw, ove informacije koje tu saznajemo na forumu, proširene su u vrlo skromnom postotku roditeljske populacije. Kad čujem reakcije roditelja iz razreda, većina pojma nema ni o čemu, prvi put čuju da postoje prijemni, bodovni pragovi, većini je to tabula rasa.
    Naš ravnatelj je jučer napomenuo na roditeljskom da su ove godine u gimnaziju morali upisati sve sa 80+ bodova. Cijeli jedan razred više.
    Nije potvrdio ali nije niti opovrgnuo prijemni za sljedeću godinu.
    Ovi sa jednom četvorkom nisu imali nikakve šanse, a u strukovnom dijelu škole se prag popeo na 4,5.

  7. #5907

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i za medicinsku sestru
    Upravo tako (spomenula je zdravstvenu, fizioterapeute i farmaceute, tehničku - smjer račun. tehničar, hotelijersko-turističku: sve su to škole u kojima solidni vrlo dobri učenici, ponekad i odlični, nisu mogli ni blizu).
    To je rekla u smislu da potakne roditelje da malo stiltaju klince ovu godinu, jer da joj se čini da su ovu godinu posebno "živahni", a realnost upisa je, nažalost, takva kakva je, svaka decimala se gleda.

  8. #5908
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    AM

  9. #5909
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    joj ja se tako sjećam sartrea i "mučnine"
    majko moja mučnine
    Znaš kako se zove na slovenščini? Gnus

  10. #5910
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    U našoj županiji je najveći broj bodova za upis u bilo koji program 72 boda. Moj sin može u 8. razredu imati sve do jedne četvorke i upisat će se gdje želi (po onom kako je bilo ove godine).

    Kratkoročno su to odlične vijesti, ali pitam se što to zapravo znači i koliko govori o stanju školstva i mogućnostima obrazovanja u našoj županiji, a i drugome. Vjerojatno bismo morali gledati rezultate državne mature za usporedbe i zaključke, i dalje, snalaženje u daljnjem obrazovanju.

  11. #5911
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Lako za Dostojevskog, to je pitko, ali mi smo u 3. srednje čitali i Faulknera i (tko je htio peticu) Joycea, to mi je zbilja bila trauma. Koliko vidim, nema ih više u lektiri?
    Mi smo to imali za normalnu lektiru u 4. srednje.
    Obožavala sam lektiru iz 4.
    Pročitala sve, i obavezno i još više neobaveznog...
    (I imala divnu profu iz hrvatskog )

  12. #5912
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    joj ja se tako sjećam sartrea i "mučnine"
    majko moja mučnine
    Sartre mi je bio famozan

  13. #5913

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ok, i ja sam obožavala kompletnu lektiru iz 4. srednje, ali ovo je tema o današnjim srednjim školama, ne o vlastitim uspomenama na lektiru
    Ajmo lektirne teme preseliti na "Što čitate"...

  14. #5914
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, i ja sam obožavala kompletnu lektiru iz 4. srednje, ali ovo je tema o današnjim srednjim školama, ne o vlastitim uspomenama na lektiru
    Ajmo lektirne teme preseliti na "Što čitate"...
    ma tanja_b, ovo smo davno čitali , ne spada to ni tamo

  15. #5915
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ma tanja_b, ovo smo davno čitali , ne spada to ni tamo

  16. #5916

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ma tanja_b, ovo smo davno čitali , ne spada to ni tamo
    Uvijek se može ponoviti gradivo

  17. #5917
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek se može ponoviti gradivo
    nemoj, sve iza naturalizma ne ponavljam

  18. #5918

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    U našoj županiji je najveći broj bodova za upis u bilo koji program 72 boda. Moj sin može u 8. razredu imati sve do jedne četvorke i upisat će se gdje želi (po onom kako je bilo ove godine).

    Kratkoročno su to odlične vijesti, ali pitam se što to zapravo znači i koliko govori o stanju školstva i mogućnostima obrazovanja u našoj županiji, a i drugome. Vjerojatno bismo morali gledati rezultate državne mature za usporedbe i zaključke, i dalje, snalaženje u daljnjem obrazovanju.
    Mislim da je u vašoj županiji realna slika. Ovo u Zagrebu je prebolesno. Četiri godine pritiska, žicanja.. Žalim svu djecu koja u tome sudjeluju.

  19. #5919
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Neka djeca ne žicaju. A ni roditelji. Ne bih generalizirala.

    Mom starijem nije puno pao prosjek u gimnaziji. A ide u zahtjevnu, možda ne kao V.ta, al zahtjevna je

  20. #5920

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nemoj, sve iza naturalizma ne ponavljam
    Kako ne? A Čehov? Krleža? Ivo Andrić? Thomas Mann koji nije bio za lektiru ali mi je bio pravo otkriće u toj dobi? Ranko Marinković?

    Da prestanem offtopičariti, ima samo jedan razlog zašto mi je ipak malo žao što mi sin neće u V., a to je fenomenalna profesorica iz hrvatskog kod koje nastava književnosti nije puko štrebanje, nego razgovor, diskusija, razmjena mišljenja. Baš se tog 4. razreda sjećam kao najproduktivnijeg i najbogatijeg po tom pitanju. Jako puno traži, ali jako puno i daje. Evo, samo zbog nje mi je malo žao. Pogotovo zato što ovaj moj u nastavi hrvatskog puno više cijeni učenje jezičnih pravila i lingvistike, a za književnost je lijen (sve pročita, ali mu se ne da komentirati). Mislim da bi ga pravi pristup mogao trgnuti i razbuditi onu drugu stranu duha, manje strogo racionalnu, a više sklonu filozofiranju i promišljanju. Bojim se da toga neće puno dobiti kroz srednju školu, jer je nastava već od 1. razreda usmjerena prema cilju, tj. državnoj maturi koja ima strogo definirane zahtjeve
    A možda se i iznenadim...

  21. #5921
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tanja, tko zna bi li dobio baš tu profesoricu iz hrvatskog, nemoj žaliti.

  22. #5922

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam isto u šoku s tim vašim Zg bodovima. Jadna djeca. U Varaždinu su tri "najjaca" smjera imala bodovni prag 77,04 75,09 73,63. Pokoja cetvorka nikome ne unemogucava upis.

  23. #5923
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Uglavnom, sad kad je moj sin konačno dorastao da mogu s pravom sudjelovati u ovoj temi, nemam zašto pisati

  24. #5924
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Neka djeca ne žicaju. A ni roditelji. Ne bih generalizirala.

    Mom starijem nije puno pao prosjek u gimnaziji. A ide u zahtjevnu, možda ne kao V.ta, al zahtjevna je
    Baš tako.... Moj mlađi profesoru nije dao da mu zaključi ocjenu veću nego što je imao prosjek (borac za pravdu ) i to ga je koštalo prolaza s odličnim. Eh, naučit će s vremenom malo više diplomacije, bar se nadam...

  25. #5925
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    lektira u V...

    sutra je zlocin i kazna,obradjuju,u utorak pišu test. ponedjeljak iza tog je madam bovary. dva dana kasnije je test. matematika se piše svaka tri tjedna,fizika isto,biologija svaka 2. i tako... ovo je u trećem razredu,kad im već počinje i dril za dm. kao,skrecu im pažnju

    pisali su vec dva testa iz ko zna cega, ni ne pratim više. ali moje dijete ove godine užova ko prase. i super mu je logika i sociologija,samo je prof iz soc jako stroga
    Moja je sad prvi razred, "škola za život"
    Knjige su stigle,tableti još ne.
    Ove godine u prvom razredu imaju 10 lektira.

  26. #5926
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nano i Peterlin i sve čija djeca ne žicaju i nimalo se ne muče za prosjek - vi ste meni super, ali nadam se da shvaćate da niste vi u većini nego ste tek mali postotak. Stanje s upisima u Zagrebu je bolesno.

  27. #5927
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Nano i Peterlin i sve čija djeca ne žicaju i nimalo se ne muče za prosjek - vi ste meni super, ali nadam se da shvaćate da niste vi u većini nego ste tek mali postotak. Stanje s upisima u Zagrebu je bolesno.
    Znam da takvi nisu u većini. Dapače, strše ko feferon, pogotovo ovakvi koji se usude komentirati običaj žicanja. Kad bolje razmislim, bilo bi možda bolje da je moj mlađi među onima koji žicaju, umjesto da govori profesoru kako nije u redu njemu ili drugim učenicima dizati prosjek bez odgovaranja (to zvuči drsko, ali to je mamino dijete, ne može prešutjeti jer mu je muka kad vidi druge ljude kako žicaju "profesoreee treba mi za prosjek") ali eto...

    Stariji barem šuti.

  28. #5928
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    peterlin, ti pričaš o pojedinačnim nepravdama, ja o nečemu drugome.
    prošle godine u X. se upisivalo sa 74.5 boda minimalno, ove sa 76.
    u I. sa 75 prošle, ove sa 77 ili već koliko, ne uzimajte me za riječ, ima tablica, pogledajte.
    u pravilu je SVAKA gimanzija i dovoljno strukovnih da se zabrineš, podiglo zadnjeupisanog za minimalno bod i pol, na više.
    ne bih rekla da svake godine dolaze sve pametnija djeca nego bih rekla da toj idiotariji treba kako god stati na kraj. jer je bolesna.
    Posljednje uređivanje od AdioMare : 21.09.2018. at 10:16

  29. #5929
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, sad kad je moj sin konačno dorastao da mogu s pravom sudjelovati u ovoj temi, nemam zašto pisati
    šta ti bi? zašto šutiš, gukni, golubice!

  30. #5930
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni je to isto bilo dosta neobično ali budući da su mojih dvoje srednjoškolci (drugi i treći razred), a znam ih nekolicinu koji su upisivali ove godine srednju stvari su mi se razjasnile. Svake godine sve više i više djece koji nisu iz Zagreba upisuju srednje škole u Zagrebu, naravno upisuju ih djeca sa visokim prosjekom i čini mi se da je to dobar dio razloga što se bodovni prag za upis u atraktivnije škole svake godine podiže.
    U nekim razredima je po nekoliko djece iz drugih gradova, u nekima bome i polovica. Neki putuju, neki su u učeničkim domovima.
    Meni je to razumljivo skroz, ako si odličan učenik a nemaš neku dobru školu u blizini, ako već ideš u drugi grad pucaš na najbolje škole, odnosno za one koje glase za takve.

  31. #5931

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, ti pričaš o pojedinačnim nepravdama, ja o nečemu drugome.
    prošle godine u X. se upisivalo sa 74.5 boda minimalno, ove sa 76.
    u I. sa 75 prošle, ove sa 77 ili već koliko, ne uzimajte me za riječ, ima tablica, pogledajte.
    u pravilu je SVAKA gimanzija i dovoljno strukovnih da se zabrineš, podiglo zadnjeupisanog za minimalno bod i pol, na više.
    ne bih rekla da svake godine dolaze sve pametnija djeca nego bih rekla da toj idiotariji treba kako god stati na kraj. jer je bolesna.

    mislim da je prošle za 2. trebalo 79,8 , a ove godine 78 ...
    tako da u nekima ide na niže ...

  32. #5932
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    šta ti bi? zašto šutiš, gukni, golubice!
    Ali stvarno nemam šta

    U gradu je jedna gimnazija u kojoj su 2 poželjnija smjera opća i prirodoslovna gimnazija za koje je dovoljno manje od 73 boda. Uvijek je trebalo nešto više bodova za opću, a ove godine se prvi put dogodilo da je nekoliko dijelova boda više trebalo za prirodoslovnu - ovo je valjda pod utjecajem trendova.
    U drugi grad ga neću slat vako mlada i tako se nemamo šta puno misliti.

  33. #5933

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Doći će vrijeme kad će djeca iz ZG ići u druge gradove, pa se onda nakon 1. razreda prebacivati nazad u ZG

  34. #5934
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Ali stvarno nemam šta

    U gradu je jedna gimnazija u kojoj su 2 poželjnija smjera opća i prirodoslovna gimnazija za koje je dovoljno manje od 73 boda. Uvijek je trebalo nešto više bodova za opću, a ove godine se prvi put dogodilo da je nekoliko dijelova boda više trebalo za prirodoslovnu - ovo je valjda pod utjecajem trendova.
    U drugi grad ga neću slat vako mlada i tako se nemamo šta puno misliti.
    Bome u moje vrijeme su studenti iz Šibenika na ETF-u, koji su išli u neki šibenski MIOC, bili među najboljim studentima na godini (a da ne spominjem i najzgodnijima )
    Posljednje uređivanje od Mima : 21.09.2018. at 10:36

  35. #5935

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    https://www.dalmacijadanas.hr/ucenic...-zupana-bobana

    evo koliko ima prvaka, doprvaka ... samo iz Dalmacije...
    Mislim da MIOC prednjači u matematici i fizici, ali u državnim natjecanjima iz ostalih predmeta, djeca dolaze iz svih dijelova Hrvatske

  36. #5936
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, sad kad je moj sin konačno dorastao da mogu s pravom sudjelovati u ovoj temi, nemam zašto pisati
    Ali tako ti je s većinom škola u manjim mjestima. Zagreb je drugo. I nisam sigurna da je to sjajno, iako batina uvijek ima dva kraja.

  37. #5937

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Stanje s upisima u Zagrebu je bolesno.
    Slažem se.
    Ni moje dijete ne spada u one koji žicaju (uostalom, on ne mora ništa žicati, sve svoje ocjene itekako je pošteno zaradio). Ali već godinama slušam ravnatelja njegove OŠ kako se na Danu škole javno hvali kako je njihova škola, citiram, "vrlo kvalitetna, prosjek cijele škole je 4,75"
    Od sina redovito slušam o natezanju i poklanjanju odličnih na kraju godine. Njega se to baš puno i ne tiče, uglavnom gleda svoja posla, ali da ga smeta - smeta, jer on radi cijelu godinu, a dosta ih je koji luftaju guzicu, ne pišu zadaće i izbjegavaju ispitivanja i onda na kraju godine natežu ocjene na više. A do teme upisa u njegovom razredu još nisu ni došli...

  38. #5938
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Bome u moje vrijeme su studenti iz Šibenika na ETF-u, koji su išli u neki šibenski MIOC, bili među najboljim studentima na godini (a da ne spominjem i najzgodnijima )
    kod nas su bili najzgodniji dečki s otoka, koji su bili i vaterpolisti

  39. #5939
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.dalmacijadanas.hr/ucenic...-zupana-bobana

    evo koliko ima prvaka, doprvaka ... samo iz Dalmacije...
    Mislim da MIOC prednjači u matematici i fizici, ali u državnim natjecanjima iz ostalih predmeta, djeca dolaze iz svih dijelova Hrvatske
    Imaš tonu tih raznih državnih i inih prvenstava. Ovi iz MIOCa su stepenica više, kod njih se računaju Olimpijade. Pa si ti misli što je školska olimpijada.

    Sorry, al taman sam jucer utvrđivala gradivo na roditeljakom.

    E da, nisu sva djeca kompetitivna. Niti uzivaju i zele se natjecati. I za njih su napravili programe sudjelovanja u različitim znanstvenim projektima. To je recimo nekaj kaj stvarno visim kao prednost te škole.

  40. #5940

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Od sina redovito slušam o natezanju i poklanjanju odličnih na kraju godine. Njega se to baš puno i ne tiče, uglavnom gleda svoja posla, ali da ga smeta - smeta, jer on radi cijelu godinu, a dosta ih je koji luftaju guzicu, ne pišu zadaće i izbjegavaju ispitivanja i onda na kraju godine natežu ocjene na više. A do teme upisa u njegovom razredu još nisu ni došli...
    ovako i moj

    uporno ga uvjeravam da radne navike i znanje koje je stekao mu nitko nikada neće oduzet (osim iz engleskog, kojeg sam spominjala na drugoj temi, no to je stvarno specifičan slučaj...)
    bogme je svaku svoju ocjenu zaradio (to štrebersko u njemu ga tjera svako jutro da se budi prije svih nas ostalih, navije mobitel da stigne sve obavit prije treninga, jer kad mu je škola popodne, nakon treninga taman stigne ručat i pravac škola, pošto većinom imaju predsat)
    možda će mu jednog dana sjest to što mu uporno tupim da to njegovo organiziranje vremena i navika da uči svakodnevno a ne kampanjski, da će to imat nekog ploda, iako ga on sad ne vidi (jer istu ocjenu ima on i netko ko je na kraju godine odgovarao za više i natezao se sa prof.)
    Posljednje uređivanje od buba klara : 21.09.2018. at 13:03

  41. #5941
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja kći isto svjedoči svakodnevnom poklanjanju ocjena. Ne samo na kraju šk.god., već od 3.tjedna nastave. Primjeri su pregadljivi da ih uopće opisujem .

  42. #5942
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne znam ima li 3 profesora sve skupa koji ne pristaju na trgovanje.

  43. #5943
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sve se to vidi na inicijalnima, tko je imao kakvu peticu u osnovnoj.
    ali slaba je satisfakcija onima s manje bodova i većim postotkom riješenosti testa kad su se skoro jedva upisali.

  44. #5944
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ma ne mora to uopće biti, oni sve zaborave preko ljeta

  45. #5945

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne mora to uopće biti, oni sve zaborave preko ljeta
    I to može biti, ali onda je pitanje i kakvo je to znanje koje do te mjere ishlapi preko ljeta?

  46. #5946
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    sve se to vidi na inicijalnima, tko je imao kakvu peticu u osnovnoj.
    ali slaba je satisfakcija onima s manje bodova i većim postotkom riješenosti testa kad su se skoro jedva upisali.
    ...a naročito onima koji se nisu uspjeli upisati, jer su im ovi s poklonjenim ocjenama uzeli bodove. Eh...

    S druge strane, to je dobra priprema za stvarni svijet jer kad djeca završe školu, čeka ih to isto kod traženja posla, napredovanja na poslu kad ga eventualno dobiju itd.

  47. #5947
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I to može biti, ali onda je pitanje i kakvo je to znanje koje do te mjere ishlapi preko ljeta?
    ahahaha pa to se i ja pitam

    moja riješi inicijalni 90%, ali ono što nisu ponovili nema pojma

    (ali i ja sam bila točno takva, teško pamtim lako zaboravljam )

  48. #5948
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ahahaha pa to se i ja pitam

    moja riješi inicijalni 90%, ali ono što nisu ponovili nema pojma

    (ali i ja sam bila točno takva, teško pamtim lako zaboravljam )
    Moj mlađi je neki dan na tom prvom testu dobio 5 iz starog gradiva, da bi dva dana kasnije dobio 2 iz novog gradiva, hehehe... Bit će bolje.

  49. #5949
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Stanje s upisima u Zagrebu je bolesno.
    slažem se, to je stvarno suludo

    netko je pitao za II. gimnaziju - lani je trebalo preko 79 bodova za upis, ove godine, začudo, 77,30

  50. #5950
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •