Stranica 125 od 279 PrviPrvi ... 2575115123124125126127135175225 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,201 do 6,250 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6201
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Klasična nije na glasu kao jako zahtjevna škola, barem među generacijom sadašnjih srednjoškolaca.
    ja sam čula od nekoliko učenika da jest, i ova u Križanićevoj i Nadbiskupska. ali opet, što kaže tanja, nekome nešto može biti zahtjevno, a to isto netko drugi neće percipirati na taj način.

    sreća pa većina učenika za svoje škole misli da rulaju, tako je sve lakše izdržati.

  2. #6202

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Može li mi netko preporučiti koji je kalkulator najtočniji za izračun bodova za upis u srednju?
    Ima na ucenici.com i na srednja.hr? Ima li još neki da je sigurno točan?

  3. #6203
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zašto misliš da je ijedan netočan?

  4. #6204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto misliš da je ijedan netočan?
    Meni se na prvu učinilo da se radi o skupljanju klikova, ali nisam sigurna...

  5. #6205
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    A sad i ja vidim...

  6. #6206
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je bilo za 2014, s tim da je i ove godine bilo slično (preuzeto s forum.hr)


    80 i 80+ bodova
    - MIOC - 80,00


    76,00-79,99 bodova

    - V. gimnazija - 78,73
    - II. gimnazija - 78,11
    - Titus (VIII gimnazija) - 77,79
    - VII. gimnazija - 77,18
    - III. gimnazija - prirodoslovno-matematički smjer - 77,07
    - XVI. gimnazija - 76,28 (DVOJEZIČNA – 78,38)



    72,00-75,99 bodova

    - X. gimnazija - opća gimnazija - 74,95 (DVOJEZICNA -71,84)
    - I. gimnazija - 74,86
    - X. gimnazija - prirodoslovno matematički smjer - 74,62
    - III. gimnazija – opći smjer - 74,58
    - Lucijanka – opći smjer - 74,49
    - XI gimnazija - 74,04
    - Prirodoslovna gimnazija Prelog – 73,00
    - IV gimnazija - 72,67(DVOJEZIČNA – 75,15)


    do 71.99

    - Lucijanka – jezični smjer – 71,75
    - Turistička gimnazija eksperimentalni program 70.59
    - VI. gimnazija - 70,51
    - XVIII. gimnazija - 70,22
    - IX. gimnazija - 69,32
    - Klasična gimnazija - početnici - 67,48
    - Tehnička gimnazija - eksperimentalni program - 66,92
    - XIII. gimnazija – opći smjer - 66,89
    - nadbiskupska klasična gimnazija - 66,62
    - XIII. gimnazija, prirodoslovno-matematički smjer – 66,42
    - XII gimnazija - 54,50


    STRUKOVNE ZAGREB

    - Grafička -medijski tehničar novi kurikulum - 137,71
    - Upravni referent, Zagreb - 65,57
    - Hotelijersko-turistički tehničar, Zagreb - 62,93
    - Elektrotehnička - Tehničar za računalstvo - novi strukovni kurikulum - 61,87
    - 1.Ekonomska 60,45
    - Poslovni tajnik, Zagreb - 59,56
    - Elektrotehnička - Tehničar za računalstvo - 56,42
    - 2.Ekonomska 56,14
    - Poštanska i telekomunikacijska - Tehničar za računalstvo - 53,78
    - Poštanska i telekomunikacijska - Tehničar za telekomunikacije - 48,97

    VELIKA GORICA
    Gimnazija Velika Gorica 53.17

    ZAPRESIC
    - Opća gimnazija, Zaprešić - 66,86
    - Hotelijersko-turistički tehničar, Zaprešić - 62,32
    - Ekonomist, Zaprešić - 56,47

    VIROVITICA
    Gimnazija Petra Preradovića - opća 68,94
    Gimnazija Petra Preradovića jezična - 65,81
    Klasična Katolička- 59,85
    Srednja strukovna škola Virovitica, ekonomska - 53,30
    Srednja strukovna škola Virovitica, komercijalna - 48,59

    BJELOVAR
    Upravni referent 66,71
    Opća gimnazija 63,41
    Hotelsko turistički tehničar 61,85
    Ekonomist 51,50
    Turističko hotelski komercijalist 51,28
    Građevinski tehničar 40,81
    Nekakvo guglanje izbacilo mi je ovaj post. Pa se mislim kako su ta djeca postala bolja i pametnija u samo 4 godine!

  7. #6207
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,374

    Početno

    Fakat jsu, coksa.

  8. #6208

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Moj u petom baulja i traži se. Jedan dan iz testa dobije 2 a sutradan odgovara za 5. Meni se čini da je to normalno. Ali.. gledajući ove prosjeke .. dobijem napad panike!

  9. #6209
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj u petom baulja i traži se. Jedan dan iz testa dobije 2 a sutradan odgovara za 5. Meni se čini da je to normalno. Ali.. gledajući ove prosjeke .. dobijem napad panike!
    Isto, a svaki drugi dan opaska u e imeniku da nema zadaću.
    Aaaaaa

  10. #6210
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj u petom baulja i traži se. Jedan dan iz testa dobije 2 a sutradan odgovara za 5. Meni se čini da je to normalno. Ali.. gledajući ove prosjeke .. dobijem napad panike!
    Da, to je dob u kojoj uče učiti, istražuju koja je najbolja metoda i način učenja (to je individualno) i zapravo nije fer da ih se ograničava s tim ocjenama kasnije pri upisu u srednju školu.

    S druge strane, kad se sjetim sebe - ja sam bila roditelj-terorist i uvijek sam govorila da je osnovna škola = osnovno znanje i da to treba znati SVE. Nisam baš bila popustljiva (iako sam puštala da dobiju i dvojke i jedinice, važnije mi je bilo da znaju matematiku, pravopis i osnove stranog jezika, a i ostale predmete, jer to je teško nadoknaditi ako baš imaš puno rupa. Manjih rupa bit će uvijek i to je isto ok.

  11. #6211

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima,
    Citam citam postove ali nikako da naidjem da li je itko spominjao tehnicke srednje skole Rudjer Boskovic i Fran Bosnjakovic.
    Moj L. razmislja o tim skolama i vise mu za oko zapinje Rudjer, ali do te skole im 2sata putovanja ako ne i vise.
    Ni s jednom skolom nisam blize upoznata, pa ako itko ima neke informacije bila bih jako zahvalna.


    S druge strane, ako nekome trebaju informacije o SPUD-u (skola primjenjene umjetnosti i dizajna).
    Moja kcer zavrsila prosle godine i sada na likovnoj akademiji.

    Lp

  12. #6212

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Zna li itko, što će biti s tom najavom novih kurikuluma i škole za život koja navodno od sljedeće godine ide u sve 1. razrede gimnazije? Pokušala sam na webu naći informacije, ali nisam saznala ništa.

  13. #6213
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Bit će uskoro u NN objavljeni (neki već jesu).

  14. #6214

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Može li mi netko objasniti koji je princip upisivanja u skole koje imaju vise programa, npr. Mioc i V imaju A,B,C. Ok, kod prijava se odlučimo koji ćemo, ali kako to kasnije ide? Recimo, ucenik napise prijemni i ima tih 83 koliko ce recimo biti potrebno za Mioc. Ali sto ako su svi sa tim bodovima npr. htjeli u C da li onda dolazi do “prelijevanja” u A i B ili uopce nisu upisani u tu skolu ili kako?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 24.01.2019. at 11:47

  15. #6215

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko objasniti koji je princip upisivanja u skole koje imaju vise programa, npr. Mioc i V imaju A,B,C. Ok, kod prijava se odlučimo koji ćemo, ali kako to kasnije ide? Recimo, ucenik napise prijemni i ima tih 83 koliko ce recimo biti potrebno za Mioc. Ali sto ako su svi sa tim bodovima npr. htjeli u C da li onda dolazi do “prelijevanja” u A i B ili uopce nisu upisani u tu skolu ili kako?
    Ako sam dobro shvatila, škola ima ukupnu kvotu učenika koje upisuje, a onda slažu razrede prema interesu učenika za pojedine programe. Pa ako ima više zainteresiranih za C program, onda bude i više takvih razreda. Tako nekako.

  16. #6216

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Slično kao i Orange, imam i ja pitanje. AKo škola ima više programa (npr. jezična, dvojezični engleski, njemački i obična dvojezična) dali se prijavljauje u sva tri programa pa se to računa kao prijava u tri škole ili se može prijaviti u sva tri programa, a da se računa kao jedna škola?

  17. #6217

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, škola ima ukupnu kvotu učenika koje upisuje, a onda slažu razrede prema interesu učenika za pojedine programe. Pa ako ima više zainteresiranih za C program, onda bude i više takvih razreda. Tako nekako.
    Neznam. Sto ako ih je niti osta niti dosta za cijeli novi razred jednog smjera( npr 37 ucenika) . Hoću reći, izgleda mi tehnicki nemoguće da ispune bas svaku zelju, osim ako nemaju princip da oni s najvise bodova imaju prednost pri odlucivanju, a ovi sa minimum, kam upadnu
    Posljednje uređivanje od orange80 : 24.01.2019. at 12:02

  18. #6218
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Orenge, tanja ti je dobro rekla.

    A možda se može dogoditi da su jedan razred ima dva smjera - pola pola. Jer se radi samo o jednom nastavnom satu razlike. Isto kao što su u nekim razredima podijeljeni etika/vjeronauk.

    Matematički smjer je prije svije godine bio samo jedan razre, pa prošle dbva, a ove opet jedan. Najviše upisuju informatički. Pišem za MIOC. To za dijeljenje razreda sam gotovo sigurna, a mogu i provjeriti jer mi zvoni da mi je kumče bilo u takvom razredu

  19. #6219
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja ne znam da je bilo dijeljenih razreda
    znam da su prije dvije godine (sadašnji drugi razred) neku djecu iz B, informatičkog programa, prebacivali u C, matematički
    zvali i pitali bi li se prebacili (navodno onu djecu koja su pri upisu stavili C kao rezervni, to su mojoj rekli da onda ne stavlja rezervni smjer, radi takvih situacija)
    jer ih je bilo puno za jedan razred, a malo za puna dva
    neke su prebacili i bez dogovora

  20. #6220
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    eto moj je u X u djeljenom razredu njiih 16( valjda sam dobro napisala broj) su njemci ostalo su napredna matka i informatika, s njim na njemački idu još par dečka iz jednog drugog razreda, kad imaju njemački onda je to blok sat, za to vrijeme napredni imaju valjda nešto od svoje kombinacije, pa onda još negdje u rasporedu prije poslije škole imaju još taj jedan dodatni sat koji im fali.

    da etika/vjeronauk je ravnopravno kod njih podijeljen i ne spajaju se n i sa kim
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.01.2019. at 12:27

  21. #6221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro shvatila, škola ima ukupnu kvotu učenika koje upisuje, a onda slažu razrede prema interesu učenika za pojedine programe. Pa ako ima više zainteresiranih za C program, onda bude i više takvih razreda. Tako nekako.
    Tako nekako ide. U generaciji mog sina (sad je maturant) ima dva razreda A smjera, mislim samo jedan razred C smjera, a svi ostali su B smjer. Prilikom upisa su ga pitali koji smjer želi, to nije imalo veze s bodovima. On je odabrao A smjer da bi zadržao njemački jezik uz obvezni engleski.

  22. #6222
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Provjerila sam, moje kumče, koje je sad druga godina faksa, bilo je u mješovitom razredu. A i B smjer, plus šta su još bili i miješani etika i vjeronauk.


    MIOC ne piše kvote za smjerove, i ovo što je aleks napisala ja nisam čula ni od koga - da su djeci mijenjali smjer. I moje nisu tražili na upisu da napišu rezervnu varijantu

  23. #6223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    u svim razredima su mješani vjeronauk i etika, bar kolko čujem i kod naših u školi bez obzira kaj su im smjerovi isti program, moglo se tu ići na uštedu ali očito nije

  24. #6224

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Zanima me, ako škola ima više programa (npr. jezična, dvojezični engleski, njemački i obična dvojezična) dali se prijavljauje u sva tri programa pa se to računa kao prijava u tri škole ili se može prijaviti u sva tri programa, a da se računa kao jedna škola?

    I u koliko se škola može prijaviti?
    Posljednje uređivanje od nevena : 24.01.2019. at 13:58

  25. #6225
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u svim razredima su mješani vjeronauk i etika, bar kolko čujem i kod naših u školi bez obzira kaj su im smjerovi isti program, moglo se tu ići na uštedu ali očito nije
    Vjerojatno jer je to nekakva getoizacija koja bi mogla izazvati i različite kriterije prema razredima. A ne vjerujem da bi to bio neki benefit za djecu, čak i da su nastavnici vrhunski profesionalci. Jedino za satničara.

  26. #6226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    zašto jedino imaju više nastavnika iz tih predmeta

  27. #6227
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zašto jedino imaju više nastavnika iz tih predmeta
    kriva tema

  28. #6228
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, ako škola ima više programa (npr. jezična, dvojezični engleski, njemački i obična dvojezična) dali se prijavljauje u sva tri programa pa se to računa kao prijava u tri škole ili se može prijaviti u sva tri programa, a da se računa kao jedna škola?

    I u koliko se škola može prijaviti?
    nisam sigurna (nismo imali tu situaciju), ali mislim da se to ne računa kao jedna škola
    prošle godine smo mogli prijaviti šest škola

  29. #6229

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala. znači ako bi se prijavila u IV gimnaziju za sva tri programa , onda još ostaju tri škole za prijavu.

    i ako netko slučajno zna, šta mislite jel dovoljno njemački učiti od IV razreda za dvojezični njemački? tj. jel bi to bila dovoljna razina znanja? Ima 5 iz njem, dobro joj ide, ali nemam dojam neke prezahtjvnosti toga jezika kao izbornog.

  30. #6230

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    sad sam malo citala forum.hr i pročitam post iz siječnja 2019 gdje netko kaže da ukidaju smjer turistička gimnazija u Hotelijersko turističkoj školi od jeseni. Jel možda netko zna šta o tome?

  31. #6231
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, ako škola ima više programa (npr. jezična, dvojezični engleski, njemački i obična dvojezična) dali se prijavljauje u sva tri programa pa se to računa kao prijava u tri škole ili se može prijaviti u sva tri programa, a da se računa kao jedna škola?

    I u koliko se škola može prijaviti?
    Može se prijaviti u šest obrazovnih programa. Ali da ne mlatim praznu slamu - ovdje imaš dosta službenih podataka i odgovore na česta pitanja učenika i roditelja: https://www.upisi.hr/upisi/FAQ

  32. #6232
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Provjerila sam, moje kumče, koje je sad druga godina faksa, bilo je u mješovitom razredu. A i B smjer, plus šta su još bili i miješani etika i vjeronauk.


    MIOC ne piše kvote za smjerove, i ovo što je aleks napisala ja nisam čula ni od koga - da su djeci mijenjali smjer. I moje nisu tražili na upisu da napišu rezervnu varijantu
    Ovo je točno.
    Provjereno

  33. #6233
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Još malo pa ću se morati odjaviti s ove teme , pa kad je to brže prošlo!?

  34. #6234
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Još malo pa ću se morati odjaviti s ove teme , pa kad je to brže prošlo!?
    he he. Rastu djeca

  35. #6235
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne znam, i meni je muka kako to vrijeme brzo prolazi, jučer je bila beba, sad je gimnazijalka :/

  36. #6236
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, i meni je muka kako to vrijeme brzo prolazi, jučer je bila beba, sad je gimnazijalka :/
    Na jednom drugom forumu već imamo i bake.

  37. #6237
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam, i meni je muka kako to vrijeme brzo prolazi, jučer je bila beba, sad je gimnazijalka :/
    Iz moje perspektive zvuči - bravo cure, uspjele ste!

  38. #6238

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko objasniti koji je princip upisivanja u skole koje imaju vise programa, npr. Mioc i V imaju A,B,C. Ok, kod prijava se odlučimo koji ćemo, ali kako to kasnije ide? Recimo, ucenik napise prijemni i ima tih 83 koliko ce recimo biti potrebno za Mioc. Ali sto ako su svi sa tim bodovima npr. htjeli u C da li onda dolazi do “prelijevanja” u A i B ili uopce nisu upisani u tu skolu ili kako?
    odabereš smjer i prema tome se formiraju razredi.
    U nekim generacijama se zbog toga zna desiti da poneki razred bude kombinacija smjerova. Obično ih se najviše odlučuje za B smjer. Recimo u generaciji moje je 1 razred A smjer, 5 B smjer i 2 C smjer.
    Posljednje uređivanje od larmama : 24.01.2019. at 16:00

  39. #6239

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Zanima me, ako škola ima više programa (npr. jezična, dvojezični engleski, njemački i obična dvojezična) dali se prijavljauje u sva tri programa pa se to računa kao prijava u tri škole ili se može prijaviti u sva tri programa, a da se računa kao jedna škola?

    I u koliko se škola može prijaviti?
    prijavljuje se u 6 programa, a ne u 6 škola
    Znači broje se programi.

  40. #6240
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam malo citala forum.hr i pročitam post iz siječnja 2019 gdje netko kaže da ukidaju smjer turistička gimnazija u Hotelijersko turističkoj školi od jeseni. Jel možda netko zna šta o tome?
    Ja sam tako čula od jedne profe iz te škole. Ukidaju se sve te eksperimentalne gimnazije (zdravstvena, ekonomska, tehnička i turistička.) jer navodno nisu ispunile svoju svrhu.

  41. #6241
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam tako čula od jedne profe iz te škole. Ukidaju se sve te eksperimentalne gimnazije (zdravstvena, ekonomska, tehnička i turistička.) jer navodno nisu ispunile svoju svrhu.
    Da, i meni se čini da je bolje da gimnazije ostanu gimnazije, a strukovne škole to što jesu. Ova mješavina programa vjerojatno nije bila sretno pogođena.

  42. #6242
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Provjerila sam, moje kumče, koje je sad druga godina faksa, bilo je u mješovitom razredu. A i B smjer, plus šta su još bili i miješani etika i vjeronauk.


    MIOC ne piše kvote za smjerove, i ovo što je aleks napisala ja nisam čula ni od koga - da su djeci mijenjali smjer. I moje nisu tražili na upisu da napišu rezervnu varijantu
    Moja je htjela smjer sa dva strana jezika, ne znam koje slovo taj nosi. I prilikom upisa ju je tajnica pitala bi li radije u informatički smjer i ona je pristala. Da bi poslije profesor informatike koji je ujedno i satničar, ispričao djeci kako si je on složio taj, njihov razred sebi po guštu jer ima sve državne prvake iz informatike i srodnih područja u njemu pa može s njima na natjecanja (što i radi).
    Moja je u podijeljenom razredu; pola ih ide na vjeronauk, a pola na etiku.
    Vježbe iz matematike, informatike i fizike uvijek imaju odvojeno po pola razreda itd.

    M

  43. #6243
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I moj ima podijeljeno vjezbe iz fizike i informatike,očito da previše klinaca ni ne stane u određene labose u drugim školama je tako,samo kaj je kod njega podjela na jexikznsči oni koji su Nijemci idu skupa na labos,a oni koji su mješanci opet skupa,dok je on na fizici oni su na informatici i obrnuto

  44. #6244
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

  45. #6245
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ima li ijedan razred X.gimnazije jednosmjensku jutarnju nastavu?

  46. #6246

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Oho! Dobri su, prijemni iz tri predmeta
    Najprije je MIOC uveo prijemni iz matematike, prošle godine Tituš iz matematike i hrvatskog, Prelog ove godine iz prirodoslovnih predmeta... jako me zanima kako će se dalje odvijati čitava priča.
    Ovo što se zadnjih godina dešava de facto je uvođenje prijemnog na mala vrata, koliko god se oni koji donose pravilnike opirali tome.

  47. #6247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li ijedan razred X.gimnazije jednosmjensku jutarnju nastavu?
    naravno da ne !!!!!
    imaju raspored koji je isti samo jutarnji prvi sat, je popodnevni zadnji sat. imaju školu od 8-13.55, i od 14 do 19.55, problem je kad imaju neka natjecanja, pripreme za njih pa moraju izostajati s nastave........

  48. #6248
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mene zanima hoće li Tituš ostaviti prijemni i onaj suludi prag

  49. #6249

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    hvala. znači ako bi se prijavila u IV gimnaziju za sva tri programa , onda još ostaju tri škole za prijavu.

    i ako netko slučajno zna, šta mislite jel dovoljno njemački učiti od IV razreda za dvojezični njemački? tj. jel bi to bila dovoljna razina znanja? Ima 5 iz njem, dobro joj ide, ali nemam dojam neke prezahtjvnosti toga jezika kao izbornog.
    programi se broje

    koliko se sjećam, kod moje je 4. bila na prva dva mjesta (jezična "opća" i dvojezična), a ostala četiri mjesta su popunjavale druge škole.
    sad im je razred složen da ih je pola u dvojezičnom programu, a pola u "općem".

    vjerujem da je dovoljno znanje jer je prijemni složen u skladu s osnovnoškolskim programom.
    upitno je koliko će druge djece izaći na prijemni za njemački jezik i koji će im biti prosjek. Koliko se sjećam, prijemni nije bodovan nego samo - zadovoljio, nije zadovoljio - rangiraju se po bodovima iz osnovne

  50. #6250

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    meni uskoro i drugo dolazi na red ...
    njegov uvjet je - opća jednosmjenska

    mali je tip djeteta kojem je učenje nepotrebno. zapamti s jednim čitanjem sve, riješi zadaće i kontrolne iz matem, fiz i sl. skoro uvijek bez greške, dakle radne navike skoro pa nepostojeće ...
    bojim se kakav će to biti susret s realnošću kad dođe u srednju ...

    ne znaš je li gore/bolje imati dijete koje je satima učilo u osnovnoj da bi imalo sve odličan, ili pak kao što je ovo drugo koje je provelo sve skupa 10 sati u sjedenju za knjigom u jednom polugodištu ....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •