Stranica 129 od 279 PrviPrvi ... 2979119127128129130131139179229 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,401 do 6,450 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6401

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    i kod moje je bio samo 1 izbor
    i iskreno, da nije upala, nemam pojma što bi i kako
    jer druge škole su bile stavljene samo da se nešto stavi
    uh
    ne mogu reć kako sam sretna da je to iza nas
    znam da nas za 3 godine čeka novo ludilo, ali tu katastrofu s upisima u srednju u zg želim zaboraviti
    Da. Mojem je, nakon prvog, drugi izbor škola koja je objektivno jako dobra, ali mislim da po programu ipak nije optimalna za njega (izabrao ju je samo zato što poznaje neke ljude odande pa na temelju toga zaključuje da bi tamo mogao imati dobro društvo). A za treći izbor nema pojma što bi.

  2. #6402
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    I kod moje je igrao samo prvi izbor...
    Sve ostalo je stavila samo da vidi kako će se tamo plasirati .

  3. #6403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj je zadnju vecer sve preslozio ovo kaj je pisao je bio drugi ili treci izbor
    Dogodine imam i srednju i faks za upisati. Tako da......

  4. #6404

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I moja nije puno razmisljala o drugom izborima a kako je prvi imao prijemni moglo se desiti da ne upadne. Nije htjela ni popuniti sve izbore. Mislim da je samo prva tri mjesta popunila.

  5. #6405
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    moja cura je na listi imala samo opće i jezične gimnazije, prirodoslovno-matematičke nisu dolazile u obzir, to nikako nije htjela što smo potpuno podržali

    da je htjela u prirodoslovno-matematičku, savjetovali bi joj da uz MIOC na listu stavi i druge takve škole (I., III., V., X., Lucijanka) jer se stvarno može dogoditi da dijete ne prođe na prijemnom (znam za dva slučaja, usprkos tome što su djeca dobri matematičari, trema učini svoje)

    programi tih škola su isti i ako dijete stvarno voli matematiku, mislim da se treba osigurati i na listu staviti takve škole.

  6. #6406

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    da je htjela u prirodoslovno-matematičku, savjetovali bi joj da uz MIOC na listu stavi i druge takve škole (I., III., V., X., Lucijanka) jer se stvarno može dogoditi da dijete ne prođe na prijemnom (znam za dva slučaja, usprkos tome što su djeca dobri matematičari, trema učini svoje)

    programi tih škola su isti i ako dijete stvarno voli matematiku, mislim da se treba osigurati i na listu staviti takve škole.
    Naravno da trema može učiniti svoje. Ja si nekako mislim da ako ne može riješiti taj prijemni, da onda i nije za tu školu pa onda bolje da se ni ne upiše u nju.

    Ali stvar je u tome da je on sad u fazi kad mu je od programa neke škole važnije društvo koje će upoznati. Pa zato u drugom i ostalim izborima valjda i razmišlja o školama u kojima već ima nekog poznatog s pozitivnim iskustvom. Iako nije svjestan da tuđe iskustvo s ekipom uopće ne mora značiti da će i njegovo biti isto takvo.
    A V. je potpuno otpisao, samo zato jer je iz druge (treće, četvrte...?) ruke čuo da tamo "drilaju sve predmete". Ne poznaje nikog ondje, nego je samo čuo glasine i to mu je bilo dovoljno. Što je meni malo bezveze jer, ako ništa drugo, ta škola mu je barem blizu. Ali nek mu bude, ne pada mi na pamet da ga nagovaram na nešto prema čemu ima otpor, koliko god taj otpor bio nerazuman.

  7. #6407
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A V. je potpuno otpisao, samo zato jer je iz druge (treće, četvrte...?) ruke čuo da tamo "drilaju sve predmete". Ne poznaje nikog ondje, nego je samo čuo glasine i to mu je bilo dovoljno. Što je meni malo bezveze jer, ako ništa drugo, ta škola mu je barem blizu. Ali nek mu bude, ne pada mi na pamet da ga nagovaram na nešto prema čemu ima otpor, koliko god taj otpor bio nerazuman.
    Možda ako ode na dane otvorenih vrata promijeni mišljenje. Ne nagovaraj, samo informiraj i spomeni duže spavanje u jutro.

  8. #6408

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Možda ako ode na dane otvorenih vrata promijeni mišljenje. Ne nagovaraj, samo informiraj i spomeni duže spavanje u jutro.
    Ne igra mu to puno jer ide u dvije škole ali istina, da ide u školu koja mu je bliže, ne bi morao ustajati u 6 svaki dan.

    Ali planirao je ionako otići na nekoliko tih otvorenih dana u razne škole, toliko da ih vidi.

  9. #6409
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    da, svakako neka ide na dane otvorenih vrata.
    moja je sad jako zadovoljna da joj je škola u smjenama, ipak ne mora konstantno ustajati u 6 ujutro, puno joj znači da nekad može odspavati do 7, 8.

  10. #6410
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da trema može učiniti svoje. Ja si nekako mislim da ako ne može riješiti taj prijemni, da onda i nije za tu školu pa onda bolje da se ni ne upiše u nju.

    Ali stvar je u tome da je on sad u fazi kad mu je od programa neke škole važnije društvo koje će upoznati. Pa zato u drugom i ostalim izborima valjda i razmišlja o školama u kojima već ima nekog poznatog s pozitivnim iskustvom. Iako nije svjestan da tuđe iskustvo s ekipom uopće ne mora značiti da će i njegovo biti isto takvo.
    A V. je potpuno otpisao, samo zato jer je iz druge (treće, četvrte...?) ruke čuo da tamo "drilaju sve predmete". Ne poznaje nikog ondje, nego je samo čuo glasine i to mu je bilo dovoljno. Što je meni malo bezveze jer, ako ništa drugo, ta škola mu je barem blizu. Ali nek mu bude, ne pada mi na pamet da ga nagovaram na nešto prema čemu ima otpor, koliko god taj otpor bio nerazuman.
    nemoj tako strogo
    stvarno nekad trema može dovesti do toga da se tako zablokira da ne zna svoje ime napisati
    kad iza ocjene stoji znanje, to je teže
    ali se takve stvari događaju i najboljima

    a što se tiče V. tako je isto bilo i s mojom
    apsolutno ju je prekrižila
    stavila je ona nju kao, mislim, 4. izbor
    ali da nije upala tamo gdje je htjela, mislim da bi išla u PM program u X.

    iz istih razloga kao i V. prekrižila je i I.
    i za nju je čula da je prestroga, prekruta
    (a rekla je i da želi ić u grad, da poslije škole može šetati po centru, da joj se ne ide u NZ)

  11. #6411
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Trema je gadna stvar - mojih oboje je išlo na prijemni, jedan totalno opusten, drugu je zdrmala takva trema da to nije bilo normalno

  12. #6412
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    trema može paralizirati i odraslog čovjeka, a kamoli dijete od 13, 14 godina

  13. #6413

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    trema može paralizirati i odraslog čovjeka, a kamoli dijete od 13, 14 godina
    Naravno da može. Ipak, nekako računam da se moj već dovoljno puta našao u situacijama znatno zahtjevnijim i težim od onog što bi se očekivalo od djeteta njegove dobi, pa se uspješno nosio i s tremom i sa strahom. Valjda ovaj put neće biti ništa gore.

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku

    iz istih razloga kao i V. prekrižila je i I.
    i za nju je čula da je prestroga, prekruta
    (a rekla je i da želi ić u grad, da poslije škole može šetati po centru, da joj se ne ide u NZ)
    Mojem bi I. čak bila i interesantna (vjerojatno zato jer mu je baka tamo nekad radila pa se naslušao od nje priča o toj školi). Ali lokacijski mu baš nikako ne odgovara, kao ni Lucijanka.

  14. #6414
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Postoji li igdje karta Zagreba s ucrtanim školama?

  15. #6415
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Tesko
    Koji dio te zanima
    Svakak odite na otvorena vrata

  16. #6416
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ići ćemo, ali kako ni ja ni mm nismo išli u srednju u Zg, sve mi je to velika apstrakcija i ništa mi ne govore samo imena gimnazija, voljela bih znati i lokaciju. Znam da sam klasa optimist, ali tko zna, možda postoji takva karta al je ja još nisam uspjela pronaći

    stariji mi je sad 7. razred, više je prirodoslovni tip, ali ne baš genijalni matematičar pa da ga zanima mioc. gledamo Preloga i možda koju gimnaziju s jačim prirodoslovnim programom, koje bi to bile?

  17. #6417
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ići ćemo, ali kako ni ja ni mm nismo išli u srednju u Zg, sve mi je to velika apstrakcija i ništa mi ne govore samo imena gimnazija, voljela bih znati i lokaciju. Znam da sam klasa optimist, ali tko zna, možda postoji takva karta al je ja još nisam uspjela pronaći

    stariji mi je sad 7. razred, više je prirodoslovni tip, ali ne baš genijalni matematičar pa da ga zanima mioc. gledamo Preloga i možda koju gimnaziju s jačim prirodoslovnim programom, koje bi to bile?
    Ne znam za kartu, ali na službenim stranicama zavreb.hr nalazi se popis svih srednjih škola, sa adresama. Mislim da su od odvojene gim azije, strukovne i privatne. Tesko mi je s mobitela staviti link, ali probat cu.

  18. #6418
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, tu su linkovi na popise škola s adresama https://www.zagreb.hr/srednje-skole-grada-za

  19. #6419
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ne valja link , probat cu kasnije s racunala.

  20. #6420
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Hvala Peterlin

  21. #6421
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ići ćemo, ali kako ni ja ni mm nismo išli u srednju u Zg, sve mi je to velika apstrakcija i ništa mi ne govore samo imena gimnazija, voljela bih znati i lokaciju. Znam da sam klasa optimist, ali tko zna, možda postoji takva karta al je ja još nisam uspjela pronaći

    stariji mi je sad 7. razred, više je prirodoslovni tip, ali ne baš genijalni matematičar pa da ga zanima mioc. gledamo Preloga i možda koju gimnaziju s jačim prirodoslovnim programom, koje bi to bile?
    V, x i lucijanka

  22. #6422
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    baš prirodoslovna je, mislim, samo prelog
    a prirodoslovno matematička, ali naglasak na matematiku i informatiku ti je
    I. novi zagreb
    III. (kušlanova)
    V.
    X. (klaićeva)
    XV
    Lucijanka
    nadam se da nisam ni jednu zaboravila

  23. #6423
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u svima postoji program s drugim jezikom i manje matematike, pa je spas nevrhunskim matematicarima
    a prelog je ok ako dijete voli vjezbe, ako ne, zali boze

  24. #6424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I xiii

  25. #6425
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u svima postoji program s drugim jezikom i manje matematike, pa je spas nevrhunskim matematicarima
    a prelog je ok ako dijete voli vjezbe, ako ne, zali boze
    Moj njemac ima i u redovnoj matki dio dodatne matke bas sad u trecoj
    Njemu je spas bio sto je htio njemacki i matku

  26. #6426
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji li igdje karta Zagreba s ucrtanim školama?
    https://www.zagreb.hr/srednje-skole-grada-zagreba/22067
    klikni na gimnazije.
    nema karta, ovo su samo adrese.

  27. #6427
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    hvala svima, a super je i dobri stari google maps https://www.google.com/maps/search/g.../data=!3m1!4b1

  28. #6428
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ima karta svega
    na Geoportalu https://geoportal.zagreb.hr/Karta

    odaberite s lijeve strane - obrazovne ustanove - srednje škole
    pazite na mjerilo jer ih prikazuje tek kad malo zumirate

  29. #6429

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    iz istih razloga kao i V. prekrižila je i I.
    i za nju je čula da je prestroga, prekruta
    Na ovom tragu je i moj, sto se tice Prve.
    Stvarno je zadnjih godina prati glas krute škole, tako da se sve više odmiče od nje, iako bi mu po meni najviše odgovarala, em mu je najbliža, em je jednosmjenska (puno lakše bi si organizirao vanškolske stvari).
    Sad mu je prva na listi isto opća ali u gradu, koja je puno dalja i dvosmjenska (ali navodno manje kruta od Prve A sve skupa bazira na rekla-kazala. Ne želim se puno petljat, i čekam dane otvorenih vrata pa možda tamo "klikne".

  30. #6430

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Što im znači "kruta" škola?
    Mene čeka nova runda sljedeće godine, a 1. je trenutno (meni ) na popisu. Mom djetešcu je svejedno... za sada ... pa sam u šali rekla: Nema problema, mama će odlučiti

    Sve se nadam da će se tijekom osmog malo osvijestiti i barem malo razmisliti, ako ne i odlučiti gdje će dalje ...
    Samo se bojim da se šala ne obistini, pa mi za koju godinu počne prigovarati ...

    (inače, da se mene pita, ja bih u MIOC, iz organizacijskih razloga, a dijete je dovoljno bistro da bi moglo "pratiti" nastavu i izvršavati obveze, samo se trenutno pokazuju naznake lijenosti, a kako stvari stoje, to će biti problem u bilo kojoj školi... što manje obveza ima, to lijenost više dolazi do izražaja... )

  31. #6431

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Što im znači "kruta" škola?
    To bih i ja voljela znati
    Trenutno je takva fama oko nje... Ne znam, sadašnji polaznici očito uspoređuju škole po gradu i svaku prati neki glas, kao i u svim generacijama.
    I ovaj moj to čuje iz različitih izvora i po tome ocjenjuje škole.

  32. #6432

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam to čula iz iskustva prijateljice čija je kćer tamo.
    Moja nije tu školu ni stavuila na popis pa ne znam kakve je ona informacije imala. Ali zato je o petoj imala jako loše i iako joj je upola bliže nije joj uopće dolazili u obzir ni da ju stavi na listu.

  33. #6433

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Mene bi baš jako zanimalo po čemu je to I. kruća i stroža od II. i VII. koje su mu sad na vrhu liste.
    Mislim, neću ga štopati u izboru, ali bojim se da će si jako zakomplicirati život (dakle, sve tri su opće gimnazije, i sve tri su, navodno, jako dobre gimnazije, sigurna sam da je tempo i količina učenja udarnički u sve tri škole, s tom razlikom da mu je I. na 10 min od kuće i nastava je samo ujutro, što bi mu odgovaralo radi organizacije vanškolskih aktivnosti).

  34. #6434
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Što im znači "kruta" škola?
    Mene čeka nova runda sljedeće godine, a 1. je trenutno (meni ) na popisu. Mom djetešcu je svejedno... za sada ... pa sam u šali rekla: Nema problema, mama će odlučiti

    Sve se nadam da će se tijekom osmog malo osvijestiti i barem malo razmisliti, ako ne i odlučiti gdje će dalje ...
    Samo se bojim da se šala ne obistini, pa mi za koju godinu počne prigovarati ...

    (inače, da se mene pita, ja bih u MIOC, iz organizacijskih razloga, a dijete je dovoljno bistro da bi moglo "pratiti" nastavu i izvršavati obveze, samo se trenutno pokazuju naznake lijenosti, a kako stvari stoje, to će biti problem u bilo kojoj školi... što manje obveza ima, to lijenost više dolazi do izražaja... )
    X na boldano.

    Moj sin je u razredu u miocu koji ima najveći broj izostanaka vrsta raznih. I što se događa - ništa. A oni su na glasu kao elitna i odlična škola, ali eto, nisu uspjeli riješiti taj problem. Imam dojam da moj sin (koji nije među onima koji izostaju) ispašta zbog tuđe neodgovornosti, jer se datumi testova odgađaju, razvlače i slično...

    Drugi sin je u Ruđeru i govori o istim stvarima - grupica učenika pridržava si ekskluzivno pravo odgađanja planiranih pismenih ispita (imam osjećaj da zafrkavaju profesore i kolege koji se s njima ne slažu) tako da se pojam krute škole i te kako može relativizirati.

    Što se tiče I. gimnazije, tamo imam neizravan uvid s obje strane plota, jer to je škola iz mm-ovog starog kvarta, pa poznaje i učenike i nastavnike i nekako smo čuli puuuuno više dobrih komentara nego loših. Ne mogu se sjetiti niti jedne ozbiljne kritike te škole, a pohvale su brojne. Mojim sinovima nije bila na popisu jer je daleko i izvan ruke.

  35. #6435

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Mene bi baš jako zanimalo po čemu je to I. kruća i stroža od II. i VII. koje su mu sad na vrhu liste.
    Mislim, neću ga štopati u izboru, ali bojim se da će si jako zakomplicirati život (dakle, sve tri su opće gimnazije, i sve tri su, navodno, jako dobre gimnazije, sigurna sam da je tempo i količina učenja udarnički u sve tri škole, s tom razlikom da mu je I. na 10 min od kuće i nastava je samo ujutro, što bi mu odgovaralo radi organizacije vanškolskih aktivnosti).
    da, ovo moje se nije odnosilo na usporedbu s ove dvije. Tako da su možda sve u istom rangu.

  36. #6436

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    da, ovo moje se nije odnosilo na usporedbu s ove dvije. Tako da su možda sve u istom rangu.
    Tih nekoliko općih škola je po meni u istom rangu (1.,2.,3.,7. ...) Imaju isti program, upisuju izvrsne učenike, imaju odličan uspjeh na maturi...Sve je stvar preferencije i drugih stavki (udaljenost od kuće, smjenski rad, izborni predmeti, izvanškolske aktivnosti, projekti i naravno rekla-kazala informacije i sl.) A u svakoj od tih dijete može zapasti određeni prof iz određenog predmeta koji će mu malo školu učiniti "krućom, težom groznom, zahtjevnom ..."
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 29.04.2019. at 14:06

  37. #6437
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja bih rekla da se, možda, ta "krutost" odnosi na odnos između učenika i profesora, pri čemu ne mislim na odgađanje ispita, markiranje i slično te posljedice toga, već na razumijevanje profesora prema npr. zdravstvenom stanju djeteta, izvanškolskim aktivnostima, ukratko, jesu li spremni pomoći, izići u susret itd.

    moja kći ima veliku sreću, voli svoju skolu i dobila je izvrsne profesore, ali ona je tip djeteta koja hoće, može i za sada sve stiže (nemam pojma kako) pa nema smisla nagovarati druge da upišu tu školu, svatko ima svoj doživljaj.

  38. #6438

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Drage mame,ima li tko kakvih saznanja ili mozda iskustava sa klasicnom gimnazijom u Zagrebu? Prema onom sto sam procitala na internetu vidim da je dosta zahtjevna i kvalitetna,ali ne razumijem zasto onda imaju tako nizak bodovni prag za upis u odnosu na druge gimnazije? Nije valjda zbog nastave subotom?

  39. #6439

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Između ostalog i zbog nastave subotom, i latinskog i grčkog tijekom sve četiri godine
    Imaju više predmeta, dakle više nastave tjedno

    Škola je dobra, ali djecu to više ne zanima...
    Prije je bilo "čast" ići u klasičnu jer su i roditelji te djece išli u klasičnu ...

  40. #6440
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih rekla da se, možda, ta "krutost" odnosi na odnos između učenika i profesora, pri čemu ne mislim na odgađanje ispita, markiranje i slično te posljedice toga, već na razumijevanje profesora prema npr. zdravstvenom stanju djeteta, izvanškolskim aktivnostima, ukratko, jesu li spremni pomoći, izići u susret itd.

    moja kći ima veliku sreću, voli svoju skolu i dobila je izvrsne profesore, ali ona je tip djeteta koja hoće, može i za sada sve stiže (nemam pojma kako) pa nema smisla nagovarati druge da upišu tu školu, svatko ima svoj doživljaj.


    Moje dijete je u razredu koji ima najveci broj izostanaka u skoli. Ne markiraju toliko ali imaju par djece sa specificnim zdravstvenim stanjima pa se na ukupnom zbroju nabere. I bas na promjeeu te djece vidim da nemaju problema sa razumjevanjem, tolerancijom o izlazenjem u susret.

    Ali iamju ogromna ocekivanja. Moj T, kojem ne to bio prvi i jedini izbor, sad u trecem razredu una rec da mu je dosta svega i da ce , protivno planu , studirat nesto di se mora minimalno truditi . Vidjet cemo.

  41. #6441
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    U petoj pricam, jelte

  42. #6442
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj je u razredu koji najmanje izostanka
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.05.2019. at 05:37

  43. #6443
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Meni je žao što nema statistike koliko gimnazijalaca završi fakultete.
    Poražavajuće mi je kad mi je prijatelj ispričao da je u njihovom razredu na desetoj godišnjici mature, trećina razreda odustala od studija.
    Svi su bili odlični u gimnaziji, ali su pregorili i očito im je bilo dosta svega (V.gimnazija).

  44. #6444
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kod mene je cca trecina zavrsila faks a isla sam u zanatsku skolu.dobra trecina ima svoje radnje u toj bransi

  45. #6445
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je žao što nema statistike koliko gimnazijalaca završi fakultete.
    Poražavajuće mi je kad mi je prijatelj ispričao da je u njihovom razredu na desetoj godišnjici mature, trećina razreda odustala od studija.
    Svi su bili odlični u gimnaziji, ali su pregorili i očito im je bilo dosta svega (V.gimnazija).
    Kad se sjetim svog razreda (provincijski ekvivalent mioc-a, početne godine Šuvarove reforme) - mi smo gotovo svi završili fakultete, osim dvije kolegice koje su se mlade udale i rodile djecu. Aliii to ne znači da su svi postali uspješni. Mnogi jesu, a mnogi nisu baš zadovoljni svojim poslom. Mislim da to s gimnazijom nema previše veze, nego i s puno drugih stvari. Nismo društvo jednakih prilika za sve. Možemo pričati o tome što god želimo, ali - nismo. Tu je točka.

    Gledam danas svoju djecu - stariji je gimnazijalac i želi ići dalje, mlađi je u strukovnoj školi i također želi ići dalje. Da se dogodi neki poremećaj i ne uspiju završiti školu, mlađi bi sa srednjom tehničkom imao bolje šanse za zapošljavanje. Stariji bi se ugurao u sličnu struku, jer već godinama (najprije na moju, a kasnije vlastitu inicijativu) ljeti rade u jednom servisu računala, zadovoljni su time + vlasnik je zadovoljan njihovim radom. Nije puno, ali bi se snašli. Nadam se da neće morati. S druge strane, kako će odabrati studij i što će od toga biti -nemam pojma. U današnje vrijeme diploma odavno više nije garancija za zaposlenje.

  46. #6446
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se sjetim svog razreda (provincijski ekvivalent mioc-a, početne godine Šuvarove reforme) - mi smo gotovo svi završili fakultete, osim dvije kolegice koje su se mlade udale i rodile djecu. Aliii to ne znači da su svi postali uspješni. Mnogi jesu, a mnogi nisu baš zadovoljni svojim poslom. Mislim da to s gimnazijom nema previše veze, nego i s puno drugih stvari. Nismo društvo jednakih prilika za sve. Možemo pričati o tome što god želimo, ali - nismo. Tu je točka.

    Gledam danas svoju djecu - stariji je gimnazijalac i želi ići dalje, mlađi je u strukovnoj školi i također želi ići dalje. Da se dogodi neki poremećaj i ne uspiju završiti školu, mlađi bi sa srednjom tehničkom imao bolje šanse za zapošljavanje. Stariji bi se ugurao u sličnu struku, jer već godinama (najprije na moju, a kasnije vlastitu inicijativu) ljeti rade u jednom servisu računala, zadovoljni su time + vlasnik je zadovoljan njihovim radom. Nije puno, ali bi se snašli. Nadam se da neće morati. S druge strane, kako će odabrati studij i što će od toga biti -nemam pojma. U današnje vrijeme diploma odavno više nije garancija za zaposlenje.
    Složila bih se.
    Osim toga, nisam sigurna da su ovi svi pregorili, nego mislim da se u školi (i doma) velik dio djece navikao da im je sve servirano, neka oni samo uče, a mi ćemo ih onda nagraditi. Toga na fakultetu često više nema. Neki ne uspiju navrijeme se sabrati i odustanu.

  47. #6447

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav!
    Idem u prvu gimnaziju i znam od nekih osmaša da kruže priče kako je škola kruta, da se previše uči...
    Istina, stvarno se mora puno učiti npr. ja učim skoro cijeli dan, počnem oko 4 i ako ima puno toga onda do 10,11, ali tu je naravno i moj problem sporog učenja, dekoncentriranosti...
    Iz iskustva mogu reći da se stvarno jaaaaako isplati da je škola u jednoj smjeni jer se toliko bolje može iskoristiti dan. Škola traje do 2 i oko 3 ste već doma i imate cijelo popodne na raspolaganju za učenje, slobodne aktivnosti i puno se lakše organizirati. Da ne kažem koliko je teško sjediti petkom do 8 sati navečer u školi dok je svima već počeo vikend. Nikako si ne mogu zamisliti da svaki drugi tjedan ostajem u školi do 8 jer uopće ne znam gdje bih utrpala sve obaveze. To je svakako plus prve.
    Profesori su stvarno odlični, možda jedan ili dvoje su malo "problematični", dobro predaju, ali puno i traže. Mislim da je ono zbog čega prvu navode kao "krutu" ili tešku školu ponajviše to što se za svaki predmet traži maksimum. Glazbeni, primjerice, nije lagan predmet kako učenici smatraju ili kakav je on u osnovnoj. Profesor puno traži, traži precizne i točne podatke i stvarno se puno treba učiti. Pa sad ako se glazbeni toliko uči, možete misliti koliko se tupi po ostalim "bitnijim" predmetima. Ta opsežnost i visoki kriteriji su zapravo nešto što učenike najviše zamara jer je količina predmeta i gradiva jednostavno prevelika i ne stigne se sve naučiti, onda nastaju zaostaci i ulazi se u začarani krug.
    Ne znam što više reći, ako vas zanima još nešto u vezi prve slobodno pitajte

  48. #6448

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    {ZAGREB} Ima netko staklenu kuglu da predviti kamo će se 'preliti' učenici koji će Prelog zbog prijemnih - preskočiti?
    Slično kao prošle godine kad je svoj značaj precijenio Tituš?

  49. #6449

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    {ZAGREB} Ima netko staklenu kuglu da predviti kamo će se 'preliti' učenici koji će Prelog zbog prijemnih - preskočiti?
    Slično kao prošle godine kad je svoj značaj precijenio Tituš?
    Ne bih rekla da je situacija s Titušem usporediva s Prelogom jer je Prelog jedina škola u Zagrebu s programom prirodoslovne gimnazije, dok dobrih općih gimnazija u centru grada ima nekoliko.
    Ipak, ako dođe do "prelijevanja" iz Preloga, predviđam prelijevanje u škole donekle sličnog profila, tj. prirodoslovno-matematičke gimnazije. U MIOC teško, jer su oni već preopterećeni brojem prijava, V. je iz nekog razloga nepopularna, iako, moguća su i iznenađenja. Evo, moja staklena kugla predviđa prelijevanje u X. (koja, slično Prelogu, ima dvojezični program), I. ili Lucijanku (ovisno o mjestu stanovanja)
    Ali baš me zanima razvoj situacije i koja škola će sljedeća uvesti prijemni...

  50. #6450

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj panda15 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Idem u prvu gimnaziju i znam od nekih osmaša da kruže priče kako je škola kruta, da se previše uči...
    Istina, stvarno se mora puno učiti npr. ja učim skoro cijeli dan, počnem oko 4 i ako ima puno toga onda do 10,11, ali tu je naravno i moj problem sporog učenja, dekoncentriranosti...
    Iz iskustva mogu reći da se stvarno jaaaaako isplati da je škola u jednoj smjeni jer se toliko bolje može iskoristiti dan. Škola traje do 2 i oko 3 ste već doma i imate cijelo popodne na raspolaganju za učenje, slobodne aktivnosti i puno se lakše organizirati. Da ne kažem koliko je teško sjediti petkom do 8 sati navečer u školi dok je svima već počeo vikend. Nikako si ne mogu zamisliti da svaki drugi tjedan ostajem u školi do 8 jer uopće ne znam gdje bih utrpala sve obaveze. To je svakako plus prve.
    Profesori su stvarno odlični, možda jedan ili dvoje su malo "problematični", dobro predaju, ali puno i traže. Mislim da je ono zbog čega prvu navode kao "krutu" ili tešku školu ponajviše to što se za svaki predmet traži maksimum. Glazbeni, primjerice, nije lagan predmet kako učenici smatraju ili kakav je on u osnovnoj. Profesor puno traži, traži precizne i točne podatke i stvarno se puno treba učiti. Pa sad ako se glazbeni toliko uči, možete misliti koliko se tupi po ostalim "bitnijim" predmetima. Ta opsežnost i visoki kriteriji su zapravo nešto što učenike najviše zamara jer je količina predmeta i gradiva jednostavno prevelika i ne stigne se sve naučiti, onda nastaju zaostaci i ulazi se u začarani krug.
    Ne znam što više reći, ako vas zanima još nešto u vezi prve slobodno pitajte
    Hvala ti na opisanom vlastitom iskustvu!

    Nemoj previše reklamirati, da ne nastane navala ... pa mi koji imamo plan usmjeriti djecu prema toj školi, da nam djeca ne izvise

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •