Stranica 132 od 279 PrviPrvi ... 3282122130131132133134142182232 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,551 do 6,600 od 13920

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6551
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Je l to mislite i za sestrinski studij na MEF-u?

    Znam da je i to dosta teško upisati, pa idu neki na Hrvatski katolički studij, tamo je valjda lakše upasti.
    To nije isto. Za studij sestrinstva traži se položena državna matura B razine iz matematike, hrvatskog i stranog jezika. Evo, tu piše: https://www.zvu.hr/arhiva/opatija/ar...0tefanija.ppsx

  2. #6552
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, jelena O.je mislila da se iz srednje medicinske može na MEF. Ne može.
    Vise se ne moze.
    U moje doba se moglo. Posebni iz tehnicarskih smjerova ( farmaceuti, laboranti, zubotehnicari...) djeca su ciljano upisivala te skole jer su ih bolje pripremale za prijemni.
    Isto tako srodni fakulteti i vise skole su se upisivale kako od šale nakon zavrsetka. ( u doba bez drzavne mature).

  3. #6553

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    I i II gimnazija imaju isti dan otvorena vrata!

    škole istog programa, interesantne istom profilu učenika....
    pa da se nisu mogli dogovoriti

  4. #6554
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    može li mi netko napisati iskustva iz gimnazija sa dvojezičnom nastavom.
    da li mislite da je, ako prođe prijemni, to i dokaz da dijete ima dovoljnu razinu znanja jezika
    da normalno prati nastavu?
    Prijemni je koncipiran kao spoj gramatičkog i općeg znanja (opće kulture)
    Moja je danas maturantica i nije se žalila da joj je problem slušati određene predmete na engleskom.
    S tim više što je za svaki predmet postojala mogućnost da odgovaraju na hrvatskom ali su obvezno morali znati pojmove na eng. iz tog dijela gradiva što odgovaraju. Naravno, mogli su odgovarati i na engleskom.

  5. #6555

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    I i II gimnazija imaju isti dan otvorena vrata!

    škole istog programa, interesantne istom profilu učenika....
    pa da se nisu mogli dogovoriti
    Da, cak i u istom terminu

  6. #6556
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, jelena O.je mislila da se iz srednje medicinske može na MEF. Ne može.
    A zakaj ne bi moglo
    Ako taj neki kandidat sve polozi kaj treba
    Imam sad slucaj hrpu klinaca koji su zavrsilu treci razred zanatske skole
    Poslije upisali razliku cetvrtog razreda ponovno maturirali i sad se pripremaju za maturu
    Ko i cura koja je prosle godibe matutirala upisala neki faks koji joj ipak nije po cefu sad sama uci i priprema se za razliku ispita koje prosle godibe nije ni mislila prijaviti ne bi li upisala zeljeni faks

  7. #6557
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj ne bi moglo
    Ako taj neki kandidat sve polozi kaj treba
    Imam sad slucaj hrpu klinaca koji su zavrsilu treci razred zanatske skole
    Poslije upisali razliku cetvrtog razreda ponovno maturirali i sad se pripremaju za maturu
    Ko i cura koja je prosle godibe matutirala upisala neki faks koji joj ipak nije po cefu sad sama uci i priprema se za razliku ispita koje prosle godibe nije ni mislila prijaviti ne bi li upisala zeljeni faks
    Lijepo sam ti objasnila zakaj nemre i ti opet tupiš svoje.
    Ne može i točka.
    Ponavljam:
    u medicinskoj školi samo prve dvije godine imaju fiziku, matematiku, biologiju i kemiju i to po dva sata tjedno. Ostale tri godine imaju uglavnom praktičnu nastavu i stručne predmete.
    Nema šanse da se s takvim znanjem položi A razina mature i položi prijemni na Mefu.
    Mef će najizvjesnije upisati djeca sa završenom gimnazijom.

  8. #6558
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A inače, teoretski bih i ja mogla upisati Mef.
    Položim sve kaj treba i voila.
    Je, kak ne.

  9. #6559
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A zakaj ne bi moglo
    Ako taj neki kandidat sve polozi kaj treba
    Imam sad slucaj hrpu klinaca koji su zavrsilu treci razred zanatske skole
    Poslije upisali razliku cetvrtog razreda ponovno maturirali i sad se pripremaju za maturu
    Ko i cura koja je prosle godibe matutirala upisala neki faks koji joj ipak nije po cefu sad sama uci i priprema se za razliku ispita koje prosle godibe nije ni mislila prijaviti ne bi li upisala zeljeni faks
    Jelena.O, kako ti nije jasno da samo ako završiš MIOC imaš šanse upisati medicinu.

  10. #6560
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, kako ti nije jasno da samo ako završiš MIOC imaš šanse upisati medicinu.
    Ma neee, s trogodišnjom strukovnom ima najviše šanse.
    Samo treba sve položiti...

  11. #6561
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, kako ti nije jasno da samo ako završiš MIOC imaš šanse upisati medicinu.
    Cula sam.da je prosle godine medicinu upisalo i dijete iz opce gimnazije u Karlovcu. Nisam vidjela na svoje oci pa je mozda to samo urbana legenda.


    Salu na stranu , u teoriji je moguce. Prakticno dosta tesko jer su prilicno promjenili program . Pa bi to dijete iz medicinske skole ( odnosni skole za medicinske sestre) moralo uzimati poduku za matematiku i vjerojatni strani jezik da dosegne razinu koja je potrebna za upis.
    Ostali medicinski smjerovi imaju matematiku 4 godine, istina slabiji program nego u gimnaziji. Dakle i oni bi trebali dodatnu poduku. Ali sto se tice prijemnog sigurno mogu stati uz bok gimnazijalcima jer su im prirodni predmeti jaci nego u gimnaziji.

  12. #6562
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Puno imam oko sebe već dr iz karlovačke gimnazije i učenika iz te gimnazije koji su pri kraju na medicini.

    I ove god znam za troje koji će jako vjerojatno upasti bez problema.

    Znam čak i kirurga u Zg bolnici koji je završio gimnaziju u D. Resi.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  13. #6563

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena.O, kako ti nije jasno da samo ako završiš MIOC imaš šanse upisati medicinu.
    Pa sad, insajder info kaže da neki profesori na MEFu smatraju kako im najbolji studenti dolaze iz V. gimnazije

  14. #6564
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Puno imam oko sebe već dr iz karlovačke gimnazije i učenika iz te gimnazije koji su pri kraju na medicini.

    I ove god znam za troje koji će jako vjerojatno upasti bez problema.

    Znam čak i kirurga u Zg bolnici koji je završio gimnaziju u D. Resi.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
    Pa naravno da imas. Ono moje je bila šala.
    Iz moje skole za med.tehnicare tri kolegice iz razreda su lijecnice. 2/3 razreda je zavrsilo srodne fakultete i visoke skole. Nije se valjda skolstvo toliko promjenilo na losije od tad.
    Posljednje uređivanje od sirius : 22.05.2019. at 20:51

  15. #6565
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Veli kolega coja mala ide u iii kak vec godinu dana se priprema za mef
    Mala luda da vise ni ne zeli pricati s starcima
    Isla i u skolu na pripreme isla i u trinom i sama jos drvila veli tata ako prozivi ta dva mjeseca i upise da ce on biti najsretniji da se napokon rjesiotog belaja doma
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.05.2019. at 20:57

  16. #6566
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Taman sam htjela napisat da na medicinu pucaju više djeca iz V.te beg iz MIOCa.

    Karlovačka gimnazija je odlična. Imaju odlične uspjehe na maturi i upisuju željene, a bome i "jake" fakultete

  17. #6567
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da imas. Ono moje je bila šala.
    Iz moje skole za med.tehnicare tri kolegice iz razreda su lijecnice. 2/3 razreda je zavrsilo srodne fakultete i visoke skole. Nije se valjda skolstvo toliko promjenilo na losije od tad.
    Ma znam da je šala.
    Nije sva pamet u Zg i u mioc-u.
    Sposobnost i inteligencija klinaca je jedino bitna.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  18. #6568
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam htjela napisat da na medicinu pucaju više djeca iz V.te beg iz MIOCa.

    Karlovačka gimnazija je odlična. Imaju odlične uspjehe na maturi i upisuju željene, a bome i "jake" fakultete
    I imaju super profu iz fizike

  19. #6569

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne može i točka.
    Frend je iz srednje medicinske upisao fiziku i doktorirao. Naravno da to ljudi ne rade masovno i da je to teži put, ali nije nemoguć.
    I mi smo nekad išli na pripreme za upis na teške fakseve i učili fakat puno,
    zato jer smo išli npr. u jezičnu, a ne mioc, samo je to bilo za prijemni ispit, a oni danas uče za državnu maturu.
    ali moglo se je, kao što se vjerujem može i danas, uz želju i puno rada

  20. #6570

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Moja sestra je prije puuuno godina upisala medicinu poslije srednje medicinske. Doduše, iz druge. Godinu dana je pauzirala, ponešto radila i učila (mislim biologiju i kemiju koje nije imala u trećem i četvrtom razredu).

  21. #6571

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Prve godine je bila malo ispod crte. Nije išla na nikakve pripreme, učila je sama doma. Druge godine je prošla glatko.

  22. #6572
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Taman sam htjela napisat da na medicinu pucaju više djeca iz V.te beg iz MIOCa.
    To se jako promijenilo zadnjih par godina.
    Koordinatorica mature je neki dan rekla da se sve više učenika iz Mioca odlučuje za Medicinu.
    Omjer je otprilike 1/3 MeF, 1/3 PMF I 1/3 FER.
    Za V sam čula s puno strana da se dosta srozala. Čak i od učenika to čujem. Navodno su im neki jako kvalitetni profesori otišli.
    Teoretski svatko tko zadovolji upisne uvjete može upisati bilo koji faks.
    Ali samo teoretski.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #6573
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Kaud su otisli? Koji profesori?
    Meni dijete nista nije reklo. Orisla je peof iz hj koja je ionako bila na zamjeni.
    Iz T razreda ih 9 planira na medicinu, još 6-7 na pmf, 3na pbf. Ima ih 26. Na fer jedan jedini. Ua još barem desetak mi je rwkao da ce na medicinu iz generacije. Neki od njih su bili ili jesu drzavni prvaci iz raznih prwdmwta ili bar u prva tri . Kam su se srozali?
    Ja sam nedavno cula da je najbolje iz generacije 01\02 uV gimnaziji.

    Malo sam siznula ali stvarno mi se ne da vise ne reagorat na ove tancine gluposti i prese*avanja s miocem.

    Dobri su, da. Nisu jedini, pa oladi malo.

  24. #6574
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sorry na tipfelerima

  25. #6575
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A iskustveno- ja sam iz kemijskwe skole bila upala na jednopredmetnu povijest na ff, iako sam je i skoli imala samo dvije godine. Nisam isla na pripreme, sama sam se spremala. Motivacija cuda cini.

    Na pbf sam upala da nisam nista pogledala.
    Drugi par opanaka je sto sam krivo na kraju odabrala i actually upisala.

  26. #6576
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne znam kako se tko ovdje školovao, a ne znam niti do kad je u Hrvatskoj bilo na snazi usmjereno obrazovanje, ali samo da vas podsjetim - u vrijeme usmjerenog obrazovanja su sve škole imale jednak program prva dva razreda, i samo taj program je bio na prijemnim ispitima. Tako da je zaista svatko u svakoj školi učio ono što mu je moglo biti na prijemnom ispitu. Danas više nije tako, i mislim da je jako teško nadoknaditi predmete koje ne učiš u školi na bilo kakvim pripremama.

  27. #6577
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako se tko ovdje školovao, a ne znam niti do kad je u Hrvatskoj bilo na snazi usmjereno obrazovanje, ali samo da vas podsjetim - u vrijeme usmjerenog obrazovanja su sve škole imale jednak program prva dva razreda, i samo taj program je bio na prijemnim ispitima. Tako da je zaista svatko u svakoj školi učio ono što mu je moglo biti na prijemnom ispitu. Danas više nije tako, i mislim da je jako teško nadoknaditi predmete koje ne učiš u školi na bilo kakvim pripremama.
    Upravo tako.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #6578
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Kaud su otisli? Koji profesori?
    Meni dijete nista nije reklo. Orisla je peof iz hj koja je ionako bila na zamjeni.
    Iz T razreda ih 9 planira na medicinu, još 6-7 na pmf, 3na pbf. Ima ih 26. Na fer jedan jedini. Ua još barem desetak mi je rwkao da ce na medicinu iz generacije. Neki od njih su bili ili jesu drzavni prvaci iz raznih prwdmwta ili bar u prva tri . Kam su se srozali?
    Ja sam nedavno cula da je najbolje iz generacije 01\02 uV gimnaziji.

    Malo sam siznula ali stvarno mi se ne da vise ne reagorat na ove tancine gluposti i prese*avanja s miocem.

    Dobri su, da. Nisu jedini, pa oladi malo.
    Kužim da si šiznula, ali to se ne rješava po forumima.
    Ne spuštaj raspravu na osobnu razinu i ne koristi uličarski riječnik.
    Kakve gluposti i preseravanja?
    Iza Mioca su konkretni rezultati uvijek bili i biti će.
    Nasreću djece koja pohađaju tu školu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #6579
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A kakvi su rezultati iza drugih skola nego konkretni?
    V gimnazija oduvijek slovi za jednu od najboljih i najtezih skola u zg i iz nje desetljecima izlaze vrhunski studenti.

  30. #6580
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    A iskustveno- ja sam iz kemijskwe skole bila upala na jednopredmetnu povijest na ff, iako sam je i skoli imala samo dvije godine. Nisam isla na pripreme, sama sam se spremala. Motivacija cuda cini.

    Na pbf sam upala da nisam nista pogledala.
    Drugi par opanaka je sto sam krivo na kraju odabrala i actually upisala.
    Potpisujem.

    Ja sam iz provincijskog ekvivalenta mioca upala na novinarstvo (paralelni studij - hrvatski i povijest je trebalo položiti + esej) i to nekoliko godina nakon što sam završila srednju školu u kojoj sam povijest slušala samo dvije godine i nije bila bogznakaj, nisam išla na pripreme niti sam se nešto posebno pripremala, sve je išlo onako "da probam" i išlo je bez drame. I danas mi je žao što nisam i taj studij privela kraju, ali eto - završila sam drugi studij, zaposlila se i nekako nisam mogla gurati posao i zadnju godinu studija. Nema veze. Može se to.

    S druge strane - da sam tako trebala pripremiti matematiku, to bi vjerojatno bila puno drugačija priča.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.05.2019. at 07:34

  31. #6581
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    A kakvi su rezultati iza drugih skola nego konkretni?
    V gimnazija oduvijek slovi za jednu od najboljih i najtezih skola u zg i iz nje desetljecima izlaze vrhunski studenti.
    ovo je istina

    osim toga, smatram da se u bilo kojoj školi može dogoditi bolja ili slabija garnitura profesora, tako da u jako razvikanim školama može doći do sasvim prosječne nastave iz nekih predmeta i obrnuto
    iz tog razloga ne volim "reklamirati" bilo koju školu - ako je moje dijete zadovoljno, to ne znači da će vrijediti i za nekog drugog, prekompleksno je sve to

  32. #6582
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Još iz doba mog školovanja te su dvije škole slovile za najjače. S tim da su V.tu obično upisivali oni koji su ciljali na medicinu/stomatologiju/farmaciju /PMF... a MIOC više na tehničke - FER, stojarstvo, matematika, fizika. To je generaliziranje ali pišem za nekakvu većinu. Naravno da su djeca upisivala i druge fakultete. To isto ne znači da su druge škole "loše". Na kraju ipak puno ovisi i o garnituri profesora a i samom djetetu.

    meni je isto žao da je V.ta nekako došla na loš glas - kkaj ćeš bolej od škole u centru. Nije sve u učenju. Ima nešto i u izlascima
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 23.05.2019. at 12:29

  33. #6583
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Kaze mi frendica koja je razrednica jednom sedmom razredu da je medju djecom u njezinoj skoli stav da u V odu pametnjakovici, u mioc streberi.daleko je to od istine,ali eto . Iz njezinog razreda nitko nece ni u jednu od ovih, veliki hit je II gimnazija

  34. #6584
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam kako se tko ovdje školovao, a ne znam niti do kad je u Hrvatskoj bilo na snazi usmjereno obrazovanje, ali samo da vas podsjetim - u vrijeme usmjerenog obrazovanja su sve škole imale jednak program prva dva razreda, i samo taj program je bio na prijemnim ispitima.
    pa ono, bas se i ne slazem :cuozakuz:

  35. #6585

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam zavrsila III. i upisla medicinu a suprug zavrsio zubotehnicku , upisao stomatologiju i sada je redovni profesor na stomatologiji. Tako da svi imaju sanse za upis na zeljene fakultete.

  36. #6586
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa ono, bas se i ne slazem :cuozakuz:
    Je, tako je bilo prvih nekoliko generacija, a onda su zaključili da je nekima to premalo teorije, a drugima premalo prakse, pa su u petoj generaciji puno toga vratili na staro.

  37. #6587
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ja baš i nisam bila među prvim generacijama jer sam maturirala '87.

  38. #6588
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sto ce rec da si pred 2 hod imala godisnjicu mature okruglu

  39. #6589
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Je, tako je bilo prvih nekoliko generacija, a onda su zaključili da je nekima to premalo teorije, a drugima premalo prakse, pa su u petoj generaciji puno toga vratili na staro.
    tako da, ja sam malo kasnije upisala

  40. #6590
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja baš i nisam bila među prvim generacijama jer sam maturirala '87.
    I to je zadnja generacija kad se moglo nakon druge godine mijenjati školu.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  41. #6591
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moglo se i kasnije mjenjati skole. U zanatu sigurno. Pola mog razreda je doslo naknadno u razred.prve dvije smo dijelili razred s jednom drugom strukom.

  42. #6592
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pozdrav svima, zasad ću se samo prijaviti na temu. Na forumu nisam bila, usudim se reći- godinama, jedva sam se ulogirala

  43. #6593
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Eto, otišao post, a nisam sve napisala
    Moju kćer, po svemu sudeći i po trenutnim preferencijama, čeka prijemni. Nadam se da će biti spremna i da trema neće učiniti svoje.
    A škole je odbacivala po nekim svojim čudnim kriterijima: kod jedne joj se ne sviđa kako izgleda zgrada, druga nije na ruti kroz grad. A odabrana škola je dobila plus jer navodno u wc-u ima papira

    Nadam se da će uspjeti i da će u školi koju upiše dati svoj maksimum
    Pratim vas dalje
    Posljednje uređivanje od Anci : 25.05.2019. at 15:18

  44. #6594
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    U MIOCu ima papira. Ja sam od onih koji i kad je roditeljski, mora na WC
    A imaju i prijemni

  45. #6595
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    A odabrana škola je dobila plus jer navodno u wc-u ima papira
    Sve je to okej, al' ta ti škola baš nije omiljena tema na ovom forumu, pazi

  46. #6596
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ocito recikliraju

  47. #6597

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je to okej, al' ta ti škola baš nije omiljena tema na ovom forumu, pazi
    A nemojmo pretjerivati, pls gdje to stoji da je neka škola omiljena ili neomiljena na forumu? Pa i piše se najviše o njih 3-4. Često mi je žao da se ne piše i više o konkretnim školama i iskustvima, nego dobar dio ove dugačke teme s vremena na vrijeme skrene u prepucavanja, pa onda zamre, i tako ukrug.

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Moju kćer, po svemu sudeći i po trenutnim preferencijama, čeka prijemni. Nadam se da će biti spremna i da trema neće učiniti svoje.
    A škole je odbacivala po nekim svojim čudnim kriterijima: kod jedne joj se ne sviđa kako izgleda zgrada, druga nije na ruti kroz grad. A odabrana škola je dobila plus jer navodno u wc-u ima papira

    Nadam se da će uspjeti i da će u školi koju upiše dati svoj maksimum
    I moj cilja na školu (škole) s prijemnima, ali na kraju neće morati polagati prijemni jer si je osigurao izravan upis. Meni je u prvi mah čak malo bilo krivo zbog toga jer sam smatrala da je taj prijemni neka garancija da zaista jest dovoljno dobar za određenu školu i nije mi isprva bilo drago da će ga zaobići (iako mi je, naravno, bilo drago zbog njegovog uspjeha), ali su me onda uvjerili da pretjerujem
    Osim ako ne promijene pravilnik u zadnji čas, ali čini mi se da do toga neće doći...

  48. #6598
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kaj je drzavni prvak?

  49. #6599

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Nije prvak, nego u prva tri mjesta.

  50. #6600

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,138

    Početno

    Službena obavijest o rokovima upisa i ostalim detaljima:

    https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...5_53_1020.html

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •