Stranica 140 od 279 PrviPrvi ... 4090130138139140141142150190240 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,951 do 7,000 od 13922

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6951

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    rezultati prijemnog se najprije vide na stranicama škole jel tako?
    i jel onda automatski se ono crveno "NE" na upisi.hr gdje se prijavljuju obrazovni programi pretvara u "DA". TO je ona jedna kolona, ne sjećam se kako se zove, ali postoji samo za one škole koji imaju prijemni

  2. #6952

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    možda su roditelji čekali unutar škole, ili ispred učionice

  3. #6953

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    rezultati prijemnog se najprije vide na stranicama škole jel tako?
    i jel onda automatski se ono crveno "NE" na upisi.hr gdje se prijavljuju obrazovni programi pretvara u "DA". TO je ona jedna kolona, ne sjećam se kako se zove, ali postoji samo za one škole koji imaju prijemni
    To crveno "NE" pretvara se u "DA" predajom odnosno zaprimanjem potpisane prijavnice, a to ide od 10.7. Nema veze s prijemnim.

  4. #6954

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ALi postoje dvije kolone sa tim crvenim NE. Jedna je ova vezana za predaju prijavnice a druga stoji samo kod ovih škola koje imaju prijemni. Na tu drugu sam mislila...

  5. #6955
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Niasm čekala ni jedno od svojih dvoje ispred škole. Zašto roditelji trebaju čekati?

  6. #6956

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa jedino ako im je škola daleko a roditelji su doma pa su izišli djeci u susret i odvezli ih.
    Nisam ni ja svoju čekala, ali radim pa ni nebi mogla...

  7. #6957

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    ALi postoje dvije kolone sa tim crvenim NE. Jedna je ova vezana za predaju prijavnice a druga stoji samo kod ovih škola koje imaju prijemni. Na tu drugu sam mislila...
    Ahaaa, sad kužim što si pitala, jedna kolona je "zadovoljeni osnovni preduvjeti", i ta se odnosi na prijavnice, a druga je "zadovoljeni specifični preduvjeti", pretpostavljam da se ta odnosi na dodatne provjere kod škola koje ih provode.
    Ne znam ti odgovoriti na pitanje, moj ne mora na prijemni pa mu u toj drugoj koloni od početka piše "Da".

  8. #6958

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Za Preloga su upisali bodove s prijemnog i granica je sad na 82,92 boda. Znači, djeca s max. brojem bodova na ocjene (80) i 3 boda iz prijemnog prolaze.
    Takvo je stanje danas, dok još nisu stigli rezultati prijemnog iz MIOCa, a čini mi se da je dosta djece prijavljivalo te dvije škole u nekoj kombinaciji, tako da ovo još nije konačno.

  9. #6959

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala Tanja.
    Išla sam tu s posla na upise i to Ne se prebacilo u Da. ALi rezultata još nema na stranici škole. Valjda je to samo dali si pristupio prijemnom onda...

  10. #6960

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    hvala Tanja.
    Išla sam tu s posla na upise i to Ne se prebacilo u Da. ALi rezultata još nema na stranici škole. Valjda je to samo dali si pristupio prijemnom onda...
    Vjerojatno, jer, koliko sam shvatila, bodovi se upisuju na upisi.hr tek nakon objave rezultata i uvida u testove.

  11. #6961

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Ali zašto nitko od roditelja Miocaša ovdje, a toliko vas ima,
    nije upozorio da djecu trebaju čekati roditelji vani kad završe sa prijemnim.
    Napisala sam ovo jer je moje dijete nakon prijemnog komentiralo kako su "svu djecu na ulazu čekali roditelji".
    ja nisam bila u mogućnosti ići, a možda ne bih niti da sam mogla...zato nas je i začudilo da je dosta roditelja došlo,
    ali to je sve skupa nebitno, šala mala

  12. #6962

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    rezultati IB u Miocu su objavljeni
    jako sam ponosna na anouk, bez dana pripreme, samo sa rijesena tri probna testa iz svakog podrucja je rasturila.
    nazalost, školskih bodova nema dovoljno i od toga tesko da ce ista biti s obzirom da je ozbiljno zakinuta i za drzavno srebro iz debate nije dobila niti bod...
    da se gleda samo prijemni, koji je navodno i ove godine bitno tezi (a svakako drukciji i djeci iiz naseg obrazovnog sustava izazovniji) u matematici od obicnog mioca - ušetala bi u školu bez da trepne (primaju 40, debelo je u tih 40)

  13. #6963
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I MIOC je objavio rezultate prijemnog, ak slučajno ne znate

  14. #6964
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I MIOC je objavio rezultate prijemnog, ak slučajno ne znate
    Zanimljivi su ti rezultati, statistički gledano...
    Od 500 kandidata, većinom petnulaša (okej, nisu vjerojatno svi 5,0), samo njih troje ima 5 bodova, dok <=1 bod ima čak 20 kandidata, ako sam dobro vidjela u letimičnom pregledu...

  15. #6965
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    A kak ti to vidiš? No dobro, "moje" dijete je dobro napisao. Mialim da ulazi, i nema dodatni bod

  16. #6966
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A kak ti to vidiš? No dobro, "moje" dijete je dobro napisao. Mialim da ulazi, i nema dodatni bod
    Koliko ti to djece imaš?
    I svi su ti u Miocu

  17. #6967
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    A ovo nije doslovno moje.

    Ti to vidis zbog upisa na faks?

  18. #6968

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A kak ti to vidiš? No dobro, "moje" dijete je dobro napisao. Mialim da ulazi, i nema dodatni bod
    Pa objavljeni su rezultati na stranicama škole.

  19. #6969
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da znam. Isto je kao i prošle godine. Objavili su ih idti dan popopodne iako su rekli da budu tek sljedeći dan

  20. #6970
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A ovo nije doslovno moje.

    Ti to vidis zbog upisa na faks?

    Ma ne, svi to vide, evo rekla je već Tanja...

  21. #6971
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tanjin je bio na prijemnom oni vide

  22. #6972

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tanjin je bio na prijemnom oni vide
    Nije bio. Rekoh već, objavljeno je na stranicama škole, svi rezultati pod šifrom.

  23. #6973

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Pa da rezultati i u Miocu i u Prelogu su vidljivi na stranicama škole. I jednostavno se izvuče od ukupnog prosjeka do pojedinačnih

  24. #6974
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Aha, sve sam zaboravila. Ako sam ikad i znala

  25. #6975
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Pišu rezultati, al ne piše kliko djeca imaju bodova na ocjene

  26. #6976

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pišu rezultati, al ne piše kliko djeca imaju bodova na ocjene
    To vide samo oni ulogirani na upisi.hr ali još nisu upisani rezultati prijemnog, to bi trebalo biti upisano nakon uvida u testove sutra.

  27. #6977
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To vide samo oni ulogirani na upisi.hr ali još nisu upisani rezultati prijemnog, to bi trebalo biti upisano nakon uvida u testove sutra.

    Pa zato sam i pitala Forku gdje ona to vidi. Možda je ipak vezano i uz upise na faks. onak, vidiš sve

  28. #6978
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zato sam i pitala Forku gdje ona to vidi. Možda je ipak vezano i uz upise na faks. onak, vidiš sve
    Ma upisi na faks nemaju nikakve veze s upisima u gimnaziju

    Na web stranici škole objavljenu su rezultati prijemnog ispita, to si ti prva spomenula, mislila sam da se na to i referiraš, ja sam samo otišla poviriti kako stoje stvari .

  29. #6979
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Btw, što se tiče upisa na fax, to se gleda na "postani student", ali ja ti tamo nemam uvid

  30. #6980
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    AAA, sad gledam post- napisala si većinom 5,0 a ne točno 5,0, i onda si ja mislim otkud ti znaš koliko djeca imaju bodova na ocjene. Tko mi je kriv kad čitam ofrlji

  31. #6981

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivi su ti rezultati, statistički gledano...
    Od 500 kandidata, većinom petnulaša (okej, nisu vjerojatno svi 5,0), samo njih troje ima 5 bodova, dok <=1 bod ima čak 20 kandidata, ako sam dobro vidjela u letimičnom pregledu...
    cca 50% ih ima 3 i više boda, što je lani uz 80-tku iz osnovne značilo upad.
    to govori da je težina testa upravo tako postavljena da napravi selekciju među svim tim petnulašima.
    koliko vidim slični su rezultati i u Prelogu

  32. #6982

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    cca 50% ih ima 3 i više boda, što je lani uz 80-tku iz osnovne značilo upad.
    to govori da je težina testa upravo tako postavljena da napravi selekciju među svim tim petnulašima.
    koliko vidim slični su rezultati i u Prelogu
    Da, vrlo slični, u Prelogu ih dvoje ima max. bodova, ako sam dobro gledala.
    S tim da ih Prelog prima znatno manji broj (78), pa je pitanje kako će se ti bodovi tamo raspodijeliti. Treba čekati dok svi prijemni završe i upišu se bodovi.

  33. #6983

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, vrlo slični, u Prelogu ih dvoje ima max. bodova, ako sam dobro gledala.
    S tim da ih Prelog prima znatno manji broj (78), pa je pitanje kako će se ti bodovi tamo raspodijeliti. Treba čekati dok svi prijemni završe i upišu se bodovi.
    Da, u Prelogu je odnos prijavljenih i onih koje primaju veći od 4:1,
    a u Miocu cca 2,5:1
    i mene zanima kuda će se preliti svi ti nesuđeni Prelogaši,

    Prirodoslovna gimnazija u Prelogu ipak ima prilično specifičan program,
    teško usporediv s drugima.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 04.07.2019. at 08:44

  34. #6984

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u Prelogu je odnos prijavljenih i onih koje primaju veći od 4:1,
    a u Miocu cca 2,5:1
    i mene zanima kuda će se preliti svi ti nesuđeni Prelogaši,

    Prirodoslovna gimnazija u Prelogu ipak ima prilično specifičan program,
    teško usporediv s drugima.
    Istina, ali sumnjam da je većina u Prelogu prijavila tu školu samo zbog programa. Neki sigurno jesu zbog programa, a neki zato što je naprosto škola na dobrom glasu.
    Pretpostavljam da će se dio preliti u opće, a dio u druge prirodoslovno-matematičke gimnazije (V. ili čak više u X.).
    Vidjet ćemo za koji dan.

  35. #6985
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, u Prelogu je odnos prijavljenih i onih koje primaju veći od 4:1,
    a u Miocu cca 2,5:1
    i mene zanima kuda će se preliti svi ti nesuđeni Prelogaši,

    Prirodoslovna gimnazija u Prelogu ipak ima prilično specifičan program,
    teško usporediv s drugima.
    Iz generacija mojih sinova višak iz Preloga otišao je pretežno u opće gimnazije u Križanićevoj, ali prije 2-3 godine još nije bila takva gužva.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 04.07.2019. at 09:05

  36. #6986

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Po onom što mogu vidjeti, čini mi se da će hit-razred ove godine biti prirodoslovno-matematički smjer u I. gimnaziji. Već sad ih je 39 s 80 i više bodova, a primaju ih 26, tj. jedan razred. I da, taj broj je porastao od jučer, pa pretpostavljam da se dio onih koji nisu prošli u Prelogu preraspoređuje u ovu školu (a vjerojatno ih ima dosta koji su prijavili te dvije škole jer su relativno blizu pozicionirane jedna drugoj).

  37. #6987

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Po onom što mogu vidjeti, čini mi se da će hit-razred ove godine biti prirodoslovno-matematički smjer u I. gimnaziji. Već sad ih je 39 s 80 i više bodova, a primaju ih 26, tj. jedan razred. I da, taj broj je porastao od jučer, pa pretpostavljam da se dio onih koji nisu prošli u Prelogu preraspoređuje u ovu školu (a vjerojatno ih ima dosta koji su prijavili te dvije škole jer su relativno blizu pozicionirane jedna drugoj).
    porastao je broj i u III. očito iz istih razloga: lokacija i program, ali recimo u V. i XV. baš i nije.
    vjerojatno se nešto prelilo i u Lucijanku, ali u to nemam uvid.
    Iz Preloga će ispasti preko 300 kandidirane djece, pa to je za popunit cijele 2,3 škole

  38. #6988

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    U V. će porast vjerojatno biti vidljiviji nakon upisa rezultata prijemnih u XV.

  39. #6989

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Po onom što mogu vidjeti, čini mi se da će hit-razred ove godine biti prirodoslovno-matematički smjer u I. gimnaziji. Već sad ih je 39 s 80 i više bodova, a primaju ih 26, tj. jedan razred. .
    Na koji način se onda vrši selekcija, ako nema prijemnog? Prednost imaju oni kojima je to bio prvi izbor?

    Mene to čeka slijedeće godine, ali već sad pratim...

  40. #6990
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji način se onda vrši selekcija, ako nema prijemnog? Prednost imaju oni kojima je to bio prvi izbor?

    Mene to čeka slijedeće godine, ali već sad pratim...
    Ne vrši se selekcija, nego se upisuje dodatni razred. Bar je tako bilo u miocu kad se moj sin upisivao (sad je maturant). Iduće godine su uveli prijemni, jer nisu imali kapaciteta upisati sve zainteresirane.

    Dakle, ne bi me iznenadilo da i Prva gimnazija uvede prijemne za iduću škg.

  41. #6991

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Na koji način se onda vrši selekcija, ako nema prijemnog? Prednost imaju oni kojima je to bio prvi izbor?

    Mene to čeka slijedeće godine, ali već sad pratim...
    Nikako. Moraju upisati sve koji imaju maksimalan broj bodova.
    Zato su neke gimnazije i uvele prijemni, jer bi inače iz godine u godinu morale značajno probijati kvotu, a to je dugoročno neodrživo zbog kapaciteta škole.

  42. #6992

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne vrši se selekcija, nego se upisuje dodatni razred. Bar je tako bilo u miocu kad se moj sin upisivao (sad je maturant). Iduće godine su uveli prijemni, jer nisu imali kapaciteta upisati sve zainteresirane.

    Dakle, ne bi me iznenadilo da i Prva gimnazija uvede prijemne za iduću škg.
    Ili će Prva upisati razred više prirodoslovno-matematičkog usmjerenja, i razred manje opće gimnazije. To je, čini mi se, izvedivo u gimnazijama koje imaju više smjerova. Uostalom, vjerojatno je iz istog razloga Lucijanka ukinula jezični smjer od ove godine, a imaju više mjesta za prirodoslovno-matematički smjer.

  43. #6993
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sad čekamo sljedeću godinu pa ćemo vidjeti koje nove škole će uvesti prijemni

  44. #6994

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Kako je krenulo zadnjih godina, uskoro će sva djeca prolaziti s 5.0 i sve će gimnazije imati prijemni. Ili ni to neće biti dovoljno.

  45. #6995
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Iskreno, mene uzasni nervira ta prica da svi imaju 5,0.
    Moja djeca nikad nisu prosla niti s odlicnim, a 5.0 nikad nisam vidjela uzivo. Ima djece koja imaju poteskoca , kojima skola ne ide kao nesto prirodno i uz ( normalno) ulozeni trud. Ima zivota i izvan gimnazija. Niti je svima gimnazija zivotni cilj, niti je za svakoga jedini put.
    Tragedija jest u tome da sustav jako malo razmislja o takvon djeci koja nece upisati gimnaziju. Ali isto tako nisu niti za trogodisnje obrtnicke skole ( vidim u zadnje vrijeme reklamu za stipendiranje). Uglavnom sustav je tragedija.
    I iz ovih cipela cini mi se najmanji prpblem ako neko dijete sa 5.0 ne upise MIOC ili Prelog nego neku jednako dobru gimnaziju sa istim programom. Nije da ce mu zivot biti upopasten ako bas ne bude isao u tu ciljanu gimnaziju.

  46. #6996

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I iz ovih cipela cini mi se najmanji prpblem ako neko dijete sa 5.0 ne upise MIOC ili Prelog nego neku jednako dobru gimnaziju sa istim programom. Nije da ce mu zivot biti upopasten ako bas ne bude isao u tu ciljanu gimnaziju.
    Pa to i nije problem.
    Problem je taj što dijete s nekoliko četvorki u Zagrebu najčešće ne može upisati ni neku drugu gimnaziju s istim programom, toliki je pritisak.
    Dijete koje inače prolazi s odličnim i želi u gimnaziju određenog usmjerenja (i vjerojatno ima kapaciteta za nju), pa na kraju ispada da ipak ne može. Eto, to ja vidim kao problem sustava. Uz sve drugo što si napisala.

    Imam dojam da je u drugim gradovima to ipak opuštenije.

    I da, nemaju svi 5,0, ali su ocjene ipak neuravnotežene. U nekim školama se dijele petice, u drugima su pak nastavnici principijelni i ne popuštaju ni na kraju 8. razreda. I tako dalje. O tome smo već pisali.

  47. #6997

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I iz ovih cipela cini mi se najmanji prpblem ako neko dijete sa 5.0 ne upise MIOC ili Prelog nego neku jednako dobru gimnaziju sa istim programom. Nije da ce mu zivot biti upopasten ako bas ne bude isao u tu ciljanu gimnaziju.
    Ma ja nisam ni mislila na MIOC, nego da ce se zbog sve veceg broja petnulasa i u svim ostalim gimnazijama dici ljestvica i da se bas zbog toga nece moci ni jedna upisati bez super prosjeka ili prijemnog.
    A gimnazije su "popularne" jer je DM prilagođena gim.programu.
    Iz moje okoline puno djece iz strukovnih i tehnickih 4god skola nisu polozila DM, tj vecinom nisu A razinu, zbog cega nisu uspjeli upisati zeljeni faks ili cak nikakav, iako su u skoli prolazili s 5 i isli cijelu god na pripreme. Na zalost je tako. Najbolje je bilo vrijeme prije DM i prijemni na svim fakultetima.

    Moje cure za sad imaju 5.0, sad ce 7. i 8., ali trenutno razmisljaju o Titusu ili Prvoj prvenstveno zbog jutarnje smjene, ili Druga, Deseta. Ove godine se u njih jos moze s pokojom cetvorkom, a tko zna za godinu, dvije kak bude...

  48. #6998
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Sve će to doći na svoje kroz neko vrijeme. Sve će gimnazije uvesti prijemne, a i fakulteti će za njima. Što briga PMF, MEF ili Farmac.-biokemijski jesi li sjajan u hrvatskom ako studiraš kemiju, biologiju, geografiju, medicinu itd.

  49. #6999
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    mioc ce navodno krajem dana unijeti bodove s prijemnog pa ce se ljestvica poretka azurirati. no po meni neki kriteriji dodatnog bodovanja gube smisao. ja jos nisam preboljela glazbenu skolu :D
    trenutno 126 djece u mioc-u ima vise od 80 bodova. ne govorim o drzavnim prvacima i prva tri mjesta.
    kad se ljestvica preslozi, puno djece i iz preloga i mioc-a ce u petu, desetu, prvu. nadam se da ce 80 biti dovoljno

  50. #7000

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Kriteriji dodatnog bodovanja su loše postavljeni, svake godine otkrivam sve više apsurda po tom pitanju. Ali to je cijela nova tema...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •