Stranica 143 od 279 PrviPrvi ... 4393133141142143144145153193243 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,101 do 7,150 od 13933

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo HTŠ jezična gimnazija prima 23 granica je 70,52.

  2. #7102

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    hvala Mima

  3. #7103
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    thx. Mima
    to je niže nego njihova turistička gimnazija prethodnih godina (rekla bih da je niže i od HT tehničara). novi su, moraju se "dokazati".

  4. #7104
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i samo jedan smjer? jel upada?
    Vjerojatno ne.
    A kaj misliš jelena.O?

  5. #7105
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pitam jer znam za jedan takav slučaj od prije par godina
    a jel upada u željeni 1. ?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.07.2019. at 14:20

  6. #7106
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Joj, krivo, u glavi računam prosječni broj bodova, a ne najnižeg.

  7. #7107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    jelena, upada, ima 79 bodova.

  8. #7108
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, upada, ima 79 bodova.

  9. #7109
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    jelena, upada, ima 79 bodova.
    Koliko je to nižih ocjena od 5?

  10. #7110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    1 četvorka ali onda je skupa 78.8......

  11. #7111
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    ma zaokružila sam...
    78.93 ako je predmet koji se boduje.
    ako je neki drugi, onda se od 80 oduzima nešto jako sitno.

  12. #7112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    super napose ako je dosta a očito je

  13. #7113

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Zadnji u I. opcoj 78,5.

  14. #7114
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, da shvatila sam da govoriš o prošloj godini.
    sad sam provjerila,kod nas su upisi 15. i 16. 07. od 9 do 16. Znači i ako prvi dan padne sustav imamo drugi dan još fore...
    Ova prateća dokumentacija je zapravo samo svjedodjba 8 razreda znači? Piše samo prateća dokumentacija...
    Na webu "naše" buduće škole piše da se moraju donijeti kopije svjedodžbe 5., 6 .i 7.r. te original 8.r.

  15. #7115
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    čoksa, a koju školu je odabrala?

  16. #7116
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Hotelijersko-turistički tehničar.

  17. #7117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a ja mislila ipak nešto drugo, i već me svrbili prsti da se grebem

    sretno

  18. #7118
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hotelijersko-turistički tehničar.
    Odlično. Zbnilo me onaj smjer za koji si se raspitivala, pa sam mislila da je u pitanju neka druga škola.

  19. #7119

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Hotelijersko-turistički tehničar.
    Joj, moja škola. :cerek:
    Sretno joj, piši povremeno kako je tamo danas, živo me zanima.

  20. #7120
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Da svakako, dosta mi je što me već godinama na cesti razni ljudi dozivaju po nicku, ne moraju još i profesori .
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.07.2019. at 15:00

  21. #7121
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Čoksa
    Sretno malenoj!

  22. #7122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Sretno svima. Hoćemo sutra vesele smajliće

  23. #7123
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Dospio mi u ruke otključani mobitel starijeg sina i slučajno pročitam what's up razgovor sa stricem:
    Stric: Jel' ti se brat upisao u školu?
    On: Ne. Ne upada ni u 3., ni u 10, ni u....
    Stric: A daaj... I što će sad?
    On: Ma, zaključili smo da je najbolje da ga pošaljemo u rudnik da radi. U 8. mjesecu seli u Južnu Afriku i kopa dijamante.



    Stric: Sve samo da dobiješ svoju sobu
    Posljednje uređivanje od Kanga : 09.07.2019. at 20:54

  24. #7124
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Dospio mi u ruke otključani mobitel starijeg sina i slučajno pročitam what's up razgovor sa stricem:
    Stric: Jel' ti se brat upisao u školu?
    On: Ne. Ne upada ni u 3., ni u 10, ni u....
    Stric: A daaj... I što će sad?
    On: Ma, zaključili smo da je najbolje da ga pošaljemo u rudnik da radi. U 8. mjesecu seli u Južnu Afriku i kopa dijamante.



    Stric: Sve samo da dobiješ svoju sobu
    Genijalno...

  25. #7125

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Dospio mi u ruke otključani mobitel starijeg sina i slučajno pročitam what's up razgovor sa stricem:
    Stric: Jel' ti se brat upisao u školu?
    On: Ne. Ne upada ni u 3., ni u 10, ni u....
    Stric: A daaj... I što će sad?
    On: Ma, zaključili smo da je najbolje da ga pošaljemo u rudnik da radi. U 8. mjesecu seli u Južnu Afriku i kopa dijamante.



    Stric: Sve samo da dobiješ svoju sobu

  26. #7126
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kanga
    tebi su bas stresni ti upisi. al u tvojim primjerima vidim koliko je apsurdno sve to.

  27. #7127
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kangin će u JAR, a moja na lovstvo.
    Šalim se, ofkors.
    Mada, moj muž je radio u JAR, ne u rudniku, i bilo mu je super.
    Odlično je zarađivao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #7128
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kanga kak stoji?

  29. #7129

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    imam jedno pitanje u svezi drugog stranog jezika u gimnaziji ukoliko se uči kao početnički.
    (ne u jezičnoj školi koja ga ima 3 nego u PM koja ima 2 sata/tj)
    kolika je razlika u razini znanja u odnosu na to kada bi se isti jezik učio kao nastavljački,
    odnosno na osnovnoškolsko znanje?

    neznam da li sam dovoljno jasna. dakle ukoliko se strani jezik uči kao početnički u gimnaziji,
    pretpostavljam da se onda negdje po putu nadoknadi osnovna škola i da oni izađu sa razinom
    većom nego što su imali u 8 razredu oni koji su ga učili u osnovnoj školi? ili ne?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 10.07.2019. at 13:22

  30. #7130

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje u svezi drugog stranog jezika u gimnaziji ukoliko se uči kao početnički.
    (ne u jezičnoj školi koja ga ima 3 nego u PM koja ima 2 sata/tj)
    kolika je razlika u razini znanja u odnosu na to kada bi se isti jezik učio kao nastavljački,
    odnosno na osnovnoškolsko znanje?

    neznam da li sam dovoljno jasna. dakle ukoliko se strani jezik uči kao početnički u gimnaziji,
    pretpostavljam da se onda negdje po putu nadoknadi osnovna škola i da oni izađu sa razinom
    većom nego što su imali u 8 razredu oni koji su ga učili u osnovnoj školi? ili ne?
    U teoriji bi tako trebalo biti - početno učenje stranog jezika u srednjoj školi ide brže nego u osnovnoj. U praksi, znaš i sama da to ovisi o školi i konkretnom profesoru.

  31. #7131
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    imam jedno pitanje u svezi drugog stranog jezika u gimnaziji ukoliko se uči kao početnički.
    (ne u jezičnoj školi koja ga ima 3 nego u PM koja ima 2 sata/tj)
    kolika je razlika u razini znanja u odnosu na to kada bi se isti jezik učio kao nastavljački,
    odnosno na osnovnoškolsko znanje?

    neznam da li sam dovoljno jasna. dakle ukoliko se strani jezik uči kao početnički u gimnaziji,
    pretpostavljam da se onda negdje po putu nadoknadi osnovna škola i da oni izađu sa razinom
    većom nego što su imali u 8 razredu oni koji su ga učili u osnovnoj školi? ili ne?
    Moja je sad završila 1. razred PM gimnazije, u osnovnoj školi prvi jezik njemački, drugi engleski.
    S engleskim nema problema, budući je profesorica procijenila da je na razini C1, a moja kćer tek sada kaže da je u prvom razredu naučila nešto njemačkog (znači žali Bože osnovnoškolskog njemačkog 8 godina)

  32. #7132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    gle neki to kazu i za eng

  33. #7133

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ja bi potpisala tanju_b. najviše na kraju ovisi o profesoru, isto kao u OŠ. Kod nas je izvanredni njemački bio ok, ako si htio mogao si ga lijepo naučiti. evo moja je upisala dvojezični njemački a učila ga je od IV razreda kao izvanredni predmet u OŠ

  34. #7134
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Dospio mi u ruke otključani mobitel starijeg sina i slučajno pročitam what's up razgovor sa stricem:
    Stric: Jel' ti se brat upisao u školu?
    On: Ne. Ne upada ni u 3., ni u 10, ni u....
    Stric: A daaj... I što će sad?
    On: Ma, zaključili smo da je najbolje da ga pošaljemo u rudnik da radi. U 8. mjesecu seli u Južnu Afriku i kopa dijamante.



    Stric: Sve samo da dobiješ svoju sobu
    hahahaha, super su ti dečki!! držim vam fige i nadam se da će konačni izbor ipak biti dobar izbor, iako nije u top 3.
    da mi nije bilo tanje_b prošle godine, a valjda bih prošvikala s onim što smo mi imali na izbor, a isto zbog nedovoljno bodova za njene želje.
    ali, za nju je na kraju ispalo dobro, ne znam da bi joj igdje bilo bolje.
    tanja

  35. #7135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je sad završila 1. razred PM gimnazije, u osnovnoj školi prvi jezik njemački, drugi engleski.
    S engleskim nema problema, budući je profesorica procijenila da je na razini C1, a moja kćer tek sada kaže da je u prvom razredu naučila nešto njemačkog (znači žali Bože osnovnoškolskog njemačkog 8 godina)
    Ovako isto je s njemačkim bilo mom starijem sinu u PM gimnaziji, a bio mu je to prvi strani jezik. Fakat šteta utrošenog vremena... S druge strane, u srednjoj je barem nešto naučio, inače ne bi ništa... S engleskim nije bilo problema iako mu je to bio drugi jezik, evo - na državnoj maturi imao je 89% bez nekih posebnih priprema.

  36. #7136
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    kakvo je uopće stanje s njemačkim u srednjoj školi, koliko čujem, svi ga zaobilaze u širokom luku kao 1. jezik i prebacuju se na engleski...
    kakva je državna matura na njemačkom ili drugim jezicima? znate li?

  37. #7137
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Zna li netko kada će u sustavu biti vidljive UPISNICE (ne prijavnice!) koje sami printamo i nosimo u izabranu školu?

  38. #7138

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kada će u sustavu biti vidljive UPISNICE (ne prijavnice!) koje sami printamo i nosimo u izabranu školu?
    ovo i mene zanima.
    nama je razrednica na potpisivanju prijavnice odmah dala praznu upisnicu i time mi stvorila dodatnu nedoumicu.
    mislila sam da će ona nešto označiti u sustavu. i da ću onda iz sustava isprintati popunjenu upisnicu koju dijete treba odnesti u školu.
    Posljednje uređivanje od anledo : 10.07.2019. at 23:34

  39. #7139
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Nama je pr god sustav izbacio upisnicu koju smo printali i nosili na upis. I to nakon što je bio zaključan sustav.

  40. #7140

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    ovo i mene zanima.
    nama je razrednica na potpisivanju prijavnice odmah dala praznu upisnicu i time mi stvorila dodatnu nedoumicu.
    mislila sam da će ona nešto označiti u sustavu. i da ću onda iz sustava isprintati popunjenu upisnicu koju dijete treba odnesti u školu.
    Dobro si mislila. Razrednici moraju označiti u sustavu da je prijavnica potpisana i predana, i tada će se pojaviti "Da" u rubrici "zadovoljeni osnovni preduvjeti". Popunjena upisnica može se isprintati iz sustava tek nakon objave konačnih lista poretka, a one će se objaviti 13.7. Na upisi.hr jasno piše da upisnice printaju kandidati sami. Ne znam otkud razrednici prazna upisnica i zašto vam je to dala?

  41. #7141
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno Gimnazije i srednje škole

    Da pitam i ovdje:
    Kako su vaši maturanti zadovoljni s ocjenama mature?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Tanči : 11.07.2019. at 09:28

  42. #7142
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da pitam i ovdje:
    Kako su vaši maturanti zadovoljni s ocjenama mature?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moj je najveću dramu napravio oko eseja, a meni se činilo da je baš taj esej šećerna vodica (Ujević - usporediti dvije pjesme, neš ti mudrosti...) ali njemu i njegovim kolegama/kolegicama lakše je bilo napisati matematiku i fiziku nego to. Na eseju je i dobio najmanje bodova, pa mu je zaključna ocjena iz HJ četvorka. Da se razumijemo - nije zakinut, to je baš ocjena po mjeri.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.07.2019. at 10:31

  43. #7143

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je najveću dramu napravio oko eseja, a meni se činilo da je baš taj esej šećerna vodica (Ujević - usporediti dvije pjesme, neš ti mudrosti...) ali njemu i njegovim kolegama/kolegicama lakše je bilo napisati matematiku i fiziku nego to. Na eseju je i dobio najmanje bodova, pa mu je zaključna ocjena iz HJ četvorka. Da se razumijemo - nije zakinut, to je baš ocjena po mjeri.
    A možeš li procijeniti, to što im je esej bilo teže napisati, je li to zbog interesnog područja sina i njegovih razrednih kolega, ili je rezultat nastave hrvatskog kroz 4 gimnazijske godine (jer se sjećam da si pisala o problemima s tim u vezi)?
    :majkabudućegučenikaisteškolekojasegrozipotenci jalnološenastaveobaveznogpredmetanadržavnojmatur i:

  44. #7144
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A možeš li procijeniti, to što im je esej bilo teže napisati, je li to zbog interesnog područja sina i njegovih razrednih kolega, ili je rezultat nastave hrvatskog kroz 4 gimnazijske godine (jer se sjećam da si pisala o problemima s tim u vezi)?
    :majkabudućegučenikaisteškolekojasegrozipotenci jalnološenastaveobaveznogpredmetanadržavnojmatur i:
    Paaa, interesno područje je prvi razlog, ali ne i jedini. Moj stariji sin nije volio sastavke / školske zadaće / eseje nikad, još od osnovne škole.

    Dalje - nastava HJ je bila (paaa, ne znam kako da to kažem) u najmanju ruku konfuzna, jer je nastavni plan rađen za 5 sati HJ tjedno, a oni su vozili sa 4 sata HJ tjedno. To je nedostatak koji će prosječni nastavnik teško kompenzirati i većina ih je stalno imala kašnjenja... Ono što ja tu vidim kao problem je neodvajanje bitnog od nebitnog, kao i nepregledavanje domaćih zadaća (mislim, oni su ih čitali na satu, ali profesorica ih je rijetko čitala i vraćala ispravljene, pa je nedostajala povratna informacija o pravopisnim i stilskim greškama, što je bitno za esej - osim školskih zadaća, NIKADA se to nije gledalo, ili barem ja ne znam za to...).

    Još ovo - iako je njihova profesorica visoko cijenila svoj predmet, zadavala puno zadaća (što nije slučaj kod svih) i trudila se, nekako mi se činilo da nije toj generaciji uspjela pogoditi žicu. Nisu bili oduševljni tim predmetom, ne samo moj sin nego i drugi. Znam da je rekao da samo jedan kolega voli HJ, a ostalima je svima to tlaka. Uvijek sam mu dosađivala rečenicom da može biti super stručnjak, ali da to malo vrijedi ako je nepismen.

    Sve u svemu, imam dojam da im je priprema baš za DM iz hrvatskog bila nedovoljna, za razliku od npr. engleskog, gdje je profesorica sustavno tijekom 4.razreda provela uz redovnu nastavu i konkretnu temeljitu pripremu za DM. Moj sin nije uopće ni pokušao učiti engleski za DM, a B razinu je položio s odličnim doslovce s pol guzice, samo na temelju nastave. Za hrvatski si to nije mogao dozvoliti.

  45. #7145

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Paaa, interesno područje je prvi razlog, ali ne i jedini. Moj stariji sin nije volio sastavke / školske zadaće / eseje nikad, još od osnovne škole.

    Dalje - nastava HJ je bila (paaa, ne znam kako da to kažem) u najmanju ruku konfuzna, jer je nastavni plan rađen za 5 sati HJ tjedno, a oni su vozili sa 4 sata HJ tjedno. To je nedostatak koji će prosječni nastavnik teško kompenzirati i većina ih je stalno imala kašnjenja... Ono što ja tu vidim kao problem je neodvajanje bitnog od nebitnog, kao i nepregledavanje domaćih zadaća (mislim, oni su ih čitali na satu, ali profesorica ih je rijetko čitala i vraćala ispravljene, pa je nedostajala povratna informacija o pravopisnim i stilskim greškama, što je bitno za esej - osim školskih zadaća, NIKADA se to nije gledalo, ili barem ja ne znam za to...).

    Još ovo - iako je njihova profesorica visoko cijenila svoj predmet, zadavala puno zadaća (što nije slučaj kod svih) i trudila se, nekako mi se činilo da nije toj generaciji uspjela pogoditi žicu. Nisu bili oduševljni tim predmetom, ne samo moj sin nego i drugi. Znam da je rekao da samo jedan kolega voli HJ, a ostalima je svima to tlaka. Uvijek sam mu dosađivala rečenicom da može biti super stručnjak, ali da to malo vrijedi ako je nepismen.

    Sve u svemu, imam dojam da im je priprema baš za DM iz hrvatskog bila nedovoljna, za razliku od npr. engleskog, gdje je profesorica sustavno tijekom 4.razreda provela uz redovnu nastavu i konkretnu temeljitu pripremu za DM. Moj sin nije uopće ni pokušao učiti engleski za DM, a B razinu je položio s odličnim doslovce s pol guzice, samo na temelju nastave. Za hrvatski si to nije mogao dozvoliti.
    Neusklađenost satnice i programa HJ je problem star gotovo 20 godina istina, nemam pojma što nas (namjerno pišem u 1. licu množine) čeka uvođenjem frontalne reforme i potpuno novih predmetnih kurikula od ove godine. Možda bude bolje, a možda sad tek postane katastrofa, ali neću biti pesimist unaprijed

    Što se tiče interesa za pisanje sastavaka/zadaća/eseja, ni moj sin to ne voli (realno gledano - u školskoj dobi, zaista i jest lakše rješavati numeričke zadatke nego pismeno iznositi svoje mišljenje o nekoj temi). Ipak, kao i u svemu, vježba je ključ. Stjecajem okolnosti, promijenio je tijekom OŠ nekoliko nastavnica HJ, i tek ova zadnja, u 8. razredu, od njih je tražila češće pisanje osvrta, kraćih tekstova, pismenog izražavanja općenito. Nakon par mjeseci, sam je zaključio kako mu je sad puno lakše pisati takve zadaće nego ranije i kako je profa dobra jer ih je tjerala da to pišu. Nadam se samo da mu taj uvid neće ishlapiti u gimnaziji
    A vidjet ćemo... HJ je jedini predmet čije se nastave pribojavam u gimnaziji, za ostale predmete ne sumnjam da će biti na nivou i višem od prosječnog.

  46. #7146
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kako stoje prvašići?

  47. #7147
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Sto se tice pisanja, tanja je dobro rekla, to je vjestina koju treba vjezbati i s vremenom se u time postaje bolji. I to se ne odnosi samo na djecu skolske dobi
    Osjetila sam to i na svojoj kozi. A mislila sam da ja u svojem poslu dosta pisem i da necu s pisanjem imati problem. I pisem, ali pisanje eseja, kritika, osvrta... to je drugi tip pisanja.
    Citanje sasvim sigurno pomaze, ali u vjezbi pisanja je kljuc.

    Profesorica moje djece to voli i to trazi i alergicna je na, kako moje cure kazu, sastave tipa "na prozoru se smijesilo toplo zuto sunce"

  48. #7148
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Prvasici: moja ce u petu gimnaziju. Ja sam zadovoljna i sretna s odabirom.

    Bio je i mioc u igri, no konkurencija je prejaka. Ima dosta djece i s natjecanja i drugim tipom dodatnih bodova, a kad se tome pridruzi tezak test, trebalo je puno za ulazak. Prvi dan mi je bilo zao zbog nje, ali brzo sam preboljela
    Posljednje uređivanje od Anci : 11.07.2019. at 13:44

  49. #7149
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni je to s pisanjem uvijek bilo zanimljivo. Eseje nikad nisam pisala, u moje doba su postojale samo skolske zadace.
    Ali to mi je islo s relativnim lakocom uz prilicni los pravopis na kojem sam gubila bodove .
    Kad sam odlazila iz osnovne skole profesorica hrvatskog mi je dala sve moje skolske zadace , a onda je moj brat cijelu srednju prepisivao iz njih od rijeci do rijeci.
    Sve skolske zadace je imao odlican. Sve do jedne. Cak i one iz kojih sam ja u 5. i 6. razredu dobila trojku iz sadrzaja. ( mislim da su to bile jedine trojke )

  50. #7150
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Otisao post...

    Uglavnom, mene je, iskreno, malo zacudio njezin odabir mioc-a, no postovala sam izbor.

    Ja sam bas sretna kako se sve poslozilo.

    I ona je sretna, to mi je najbitnije.
    Sad kaze da je uvijek vise htjela petu :rolleyes:

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •