Stranica 146 od 279 PrviPrvi ... 4696136144145146147148156196246 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,251 do 7,300 od 13918

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7251
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U kojoj to skoli?
    za krovopokrivače

    mislim da je orange u pravu što se tiče jezičnih gimnazija

  2. #7252
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Krovopokrivaci idu u skolu u 1.smjeni

  3. #7253
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  4. #7254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će u strukovnim svake godine sve gore.
    Evo neki je dan završilo javno savjetovanje o novim satnicama HJ, MAT i stranih jezika u strukovnim školama za nove učenike (1. srednje od ove jeseni). Gledala sam i pisala prigovor samo na ono što me zanima i što mi je slučajno upalo u oko. Mrtvo-hladno žele npr. ekonomistima ukinuti 2. obavezni strani jezik, a hotelijersko-turističkim tehničarima (!!!) 3.obavezni str. jezik.
    Ministarstvo smućka prijedlog, ubaci ga u javno savjetovanje tijekom ljeta, za to zna valjda 20% prosvjetarske i 0.0001% druge populacije. U tijeku je i nekoliko drugih savjetovanja, npr. za Pravilnik o ocjenjivanju i vrednovanju.
    Na ovo sam ja prigovarala kad se moj E. upisivao u tehničku školu - nikakve mogućnosti za drugi strani jezik... Izgleda da ova država na taj način pokušava spriječiti ljude da odu u inozemstvo... A sad ozbiljno - često je problem to što nema profesora (matematika, jezici, a bome i drugi predmeti...). Profesorima jezika puno je profitabilnije osnovati privatnu školu ili barem raditi u takvoj, nego u običnoj srednjoj školi. Ma šugavo sve skupa. Školski sustav = katastrofa, ali nije jedini. Ako pogledamo bilo koji drugi sustav, ista priča...

  5. #7255
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    *ispravak: ekonomistima žele oduzeti mogućnost učenja 2. str. jezika koji se dosad mogao birati kao izborni.
    Ne,nego samo kao fakultativni.
    A komercijalisti imaju 2 strana jezika...gdje se u pravilu upisuju slabiji ucenici nego u ekonomiste.

    Ovo ukidanje 3.stranog jezika u hotelijerskim skolama je jos zesca glupost od vec davno ukinutog 2.str.jezika za ekonomiste.

    Glavno da je ministrica na drzavnom skupu jezicara u veljaci deklarativno dala punu podrsku visejezicnosti na koju smo se kao drzava obvezali ulaskom u EU.

    Valjda pod visejezicnost podrazumijeva hrvatski i engleski.

  6. #7256
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    To i iskljucivo tu komb.

  7. #7257
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Tako je.
    Mogu i engleski ukinuti. Cemu, pa klinci ga ionako spikaju, ne?
    Uce spontano, youtube-generacija i tak...


    Cemu da ministarstvo placa profesore?
    Ionako nam nove generacije imaju bolje rezultate na drzavnoj maturi iz engleskog, nego iz hrvatskog.

  8. #7258
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Mogu i engleski ukinuti. Cemu, pa klinci ga ionako spikaju, ne?
    Uce spontano, youtube-generacija i tak...


    Cemu da ministarstvo placa profesore?
    Ionako nam nove generacije imaju bolje rezultate na drzavnoj maturi iz engleskog, nego iz hrvatskog.
    Ovo je istina.

    Ne bih sad u diskusiju o pismenosti na engleskom, kao ni o drugim stranim jezicima, ali hrvatski je katastrofa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.07.2019. at 07:40

  9. #7259
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    HJ i EJ na maturi ne mogu se uopće uspoređivati.

  10. #7260
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    HJ i EJ na maturi ne mogu se uopće uspoređivati.
    Tako je.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #7261
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    HJ i EJ na maturi ne mogu se uopće uspoređivati.
    Naravno da ne mogu, ironicna sam bila.

  12. #7262
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    HJ i EJ na maturi ne mogu se uopće uspoređivati.
    Slažem se, aliiiii nije problem matura, nego program hrvatskog - nastava HJ u srednjim školama nije uravnotežena (gimnazije imaju preopširan program koji je naguran u premalo sati, a strukovne škole preuzak - ostanu nepismeni). A što se tiče engleskog jezika, moja oba sina su iz škole u kojoj je engleski bio izborni (jer im je prvi strani jezik bio njemački) uredno upisali srednje škole u kojima su odabrali engleski kao prvi strani jezik. Nikakvih problema, a bome vidim da su sasvim solidno pismeni i na tom jeziku, jer im treba za komunikaciju širu od ove zemlje.

  13. #7263

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj rosa prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je.
    Mogu i engleski ukinuti. Cemu, pa klinci ga ionako spikaju, ne?
    Uce spontano, youtube-generacija i tak...

    moji klinci prepričavaju kako neka djeca iz razreda pišu sastavke iz engleskog:
    OMG i LOL stave u svaku rečenicu po 2 puta, a s druge strane ne znaju
    Present Simple…. i to na kraju osnovne škole...
    toliko o višejezičnosti

  14. #7264

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Slažem se, aliiiii nije problem matura, nego program hrvatskog - nastava HJ u srednjim školama nije uravnotežena (gimnazije imaju preopširan program koji je naguran u premalo sati, a strukovne škole preuzak - ostanu nepismeni).
    x

    lani me je mlada susjeda nakon završene srednje ekonomske škole zamolila da joj
    pomognem oko molbe za posao....dakle, bila sam u šoku kad sam vidjela kako ju je sastavila...
    te 4 rečenice u vezi njena rođenja, obrazovanja i sl. nisu imale ni glavu ni rep, pa me je bilo strah i pomisliti kako bi ona uspjela
    sastaviti nešto kompliciranije.
    čini mi se da u "naše vrijeme" nitko nije mogao izaći iz srednjoškolskog obrazovanja (uključujući strukovno) bez da dostigne
    pristojnu razinu pismenog i usmenog izražavanja.
    Posljednje uređivanje od orange80 : 24.07.2019. at 15:12

  15. #7265
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Vezano za javnu raspravu oko izbacivanja 3.str.jezika iz hotelijerskih skola: stigao odgovor na primjedbe: PRIHVAĆEN!

    Nadam se da ce razum ipak prevagnuti.

    Na primjedbu da se ekonomistima vrati 2.str.jezik je odgovor: PRIMLJENO NA ZNANJE

  16. #7266
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    zar ti misliš da netko odlučuje na osnovi jednog zahtjeva?

  17. #7267
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Frizeri krecu eksperimentalno s programom u trajanju od 4 godine.


    https://www.srednja.hr/novosti/hrvat...-manje-prakse/

    U nacelu pozdravljam ideju, cilj je bolja vertikalna prohodnost , ALI opet se postavlja krucijalno pitanje: priprema li strukovna skola ucenike za struku i rad nakon skole ili za drzavnu maturu i studij?

    Frizeri ce imati gotovo gimnazijalski program i manje sati prakse nego u trogodisnjem programu!?

    Sto ministarstvo misli, kakav je profil ucenika koji upisuju trogodisnje zanimanje?

    I sto je zapravo strategija Ministarstva?

    Prema EU-i prikazati umjetno napumpanu razinu obrazovanja stanovnistva da bi se deklarativno i papirnato zadovoljile neke smjernice?

    Umjetno popunjavanje SVIH slobodnih mjesta na studijima kojih vec sada ima vise nego maturanata(?!)

    Siljenje inkluzije po pitanju visokog obrazovanja sto ima za posljedicu neminovan pad kriterija na fakultetima?

    Dakle, ponavljam, u nacelu podrzavam davanje mogucnosti za nastavak daljnjeg skolovanja, ali na koji nacin za DM-u pripremiti ucenike koji iz OŠ-e dolaze s dvojkama iz glavnih predmeta i ponekom trojkom iz odgojnih predmeta?

    Ili iz Ministarstva imaju neke projekcije da ce se u frizere upisivati vrlodobri i odlicni?

  18. #7268
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zar ti misliš da netko odlučuje na osnovi jednog zahtjeva?
    Mislis na temelju jednog prigovora?

    Ne, odgovor PRIHVAĆEN je došao na SVE prigovore vezano za 3.str.jezik.

  19. #7269
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zar ti misliš da netko odlučuje na osnovi jednog zahtjeva?
    Bilo je 44 zahtjeva, većina onih koji su se ticali upravo 3. str. jezika u HTŠ, i da, prihvaćeni su.

  20. #7270
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Doduše, moguće da je to s 3. jezikom neka tupa glava u MZOŠ naprosto previdjela jer nijedna druga škola nema 3 obavezna jezika pa su valjda samo kopipejstali...

  21. #7271
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Doduše, moguće da je to s 3. jezikom neka tupa glava u MZOŠ naprosto previdjela jer nijedna druga škola nema 3 obavezna jezika pa su valjda samo kopipejstali...
    To i ja mislim iako mi je razum odbijao prihvatiti da su toliko nemarni.
    Ali odgovor "Slijedom navedenog....nije ni bila namjera ukinuti 3.strani jezik." mi je ono...wtf???

  22. #7272

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Da malo podignem:

    imate kakve korisne savjete za novopečene srednjoškolce? Sto pripremiti prije pocetka nastave? Jeste nesto kupovali unaprijed?

    (Najradije bih s njim ko pred pocetak osnovne, hodala po Mulleru i birala biljeznice, pribor, torbu... No, mislim da bi me se javno odrekao To ce, naravno, sam.

    Ruksak mu je u sasvim dobrom stanju, planiram ga pokrenuti da napravi pokaz cim dodje s mora, pregledati sto moze/ne moze obuci (mislim da, nazalost, vecinu ne moze)...

    Imate jos sta za pripomenuti?

  23. #7273
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj je osmas. dobije novac i sam si kupi sve sto treba. njegova je odgovornost pregledati sto mu je premalo od odjece i odvojiti to na hrpu. ja ga odvezem u centar da si izabere tenisice/odjecu i to je sve. iako je i to poceo s prijateljima odradivat, bez mene (samo taxiram i pijem kavu dok se kupuje)

  24. #7274

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Ma najmanji mi je problem za te stvari (tenisice, odjecu...). To kupimo najcesce preko neta (pogledamo doma skupa, raspravimo i narucimo). Neke stvari ipak ne dam da kupi sam (tipa, ne dozvoljavam za skolu trenirke i poderane traperice, iako me on uvjeravao da svi idu u tome, ali nisam posustala. Trenirke su mu za trening i za po doma a poderane traperice ne dam za nista ).

    Zanima me jel ima nesto od skolskih stvari sto ce im trebati?

    I jeste im radile bankovne kartice za mlade da mogu sami manevrirati (koliko im se stavi na racun, naravno)?

  25. #7275
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj ima u zabi racun za mlade, svaki mjesec mu uplacujem deparac. ima pin i moze sam podignuti.
    od skolskih stvari neces fulat s biljeznicama i osnovnim priborom
    ostalo vjerujem da moze cekati pocetak skole

  26. #7276

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala! I ja sam u ZABI, budem pogledala...

  27. #7277

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Moj ima takve zalihe školskog pribora da mislim da mu ništa više ne treba do kraja školovanja (hrčak). Bilježnice će kupiti sam, a novi ruksak će dobiti za rođendan (kad mu već tako zgodno pada ). Ruksak smo ipak išli zajedno pogledati, da izabere što mu se sviđa.
    Za ostali pribor, uopće mi ne pada na pamet što bi mu moglo trebati. Pribora za likovni smo se, falabogu, riješili a ostalog svega ima u ladici. Treba li im uopće išta osim tehničke, gumice i kemijske? Ne vjerujem da u srednjoj puno bojaju bojicama i flomasterima ili da im trebaju šiljila...

    Kako nabavljate omote za srednjoškolske udžbenike? Dosad smo se opskrbljivali u Promingu na Remizi koji su imali složene komplete omota za sve OŠ u okolici. Ne vjerujem da tako nešto postoji za srednje škole, a naročito sad za nove udžbenike

  28. #7278
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Možeš im tamo odnjet knjige i onda oni traže omote. Mislim da imaju i neku mašinicu za njih. Pa onda dođeš po knjige. Ili pričekaš

  29. #7279
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ali pazi: u srednjoj školi se ne zamotavaju bilježnice!

  30. #7280
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj voli pisati kemijskama u boji
    Sad dal to drugi rade ne znam.ali on je tip da ono kaj je morao raditi u osnovnoj radi sam od sebe u srednjoj
    Mentalne pojmovnike pisanje rjecnika
    Za razliku od klinke koja skoro nist od toga ne radi ako nije bas ono jako obavezno

  31. #7281

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ali pazi: u srednjoj školi se ne zamotavaju bilježnice!
    Tko kaže?

  32. #7282
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Svi

  33. #7283
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ali pazi: u srednjoj školi se ne zamotavaju bilježnice!
    ??

    Moji dečki neke bilježnice nisu omotavali ni u osnovnoj školi, ako su imale tvrđe korice, a neke je i u srednjoj trebalo omatati, ako su imale dobar svijetli raster, a tanke korice. kupi se omot po mjeri i kraj priče. Omot su imale bilježnice iz kemije i matematike, da se u njega može spremiti periodni sisrem ili tablica s formulama. Možda i iz fizike...ne znam.

  34. #7284
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Moje nisu omotavale ni bilježnice ni knjige.
    Srednja škola je totalno relax po tom pitanju.

  35. #7285

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Svi
    A tko su svi?
    (tako se i moj sin razgovara - "svi kažu" )

    Mislim, jasno mi je da nije obavezno omatati bilježnice, ali ako će se bolje čuvati od kupusanja, zašto je ne omotati? Tim više jer taj omot može poslužiti i za držanje popratnih papira, bilješki i sl.
    A što se tiče udžbenika, nekako mi je zdravorazumski, ako se moraju vraćati, da ih je bolje i omotati.

  36. #7286

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Moj je na kraju 8. razreda skinuo omote sa biljeznica A4 i spremio ih za srednju .-))

    Od "sarenila" koje koristi: florescentni flomici (puno potcrtava, radi sebi podsjetnike i sl.) i oni samoljepljivi blokici u bojama (u iste svrhe), uz pribor za geometriju, kemijske i tehnicku - to je bilo sve i to uglavnom sve ima u rezervi. Zapravo mu ostaju samo biljeznice za nabaviti.

  37. #7287
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Moje nisu omotavale ni bilježnice ni knjige.
    Srednja škola je totalno relax po tom pitanju.
    Ja motam knjige, s obzirom da sam ih dužna vratiti u zadovoljavajućem stanju.
    Ipak bolje podnesu torbu.

  38. #7288
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ali pazi: u srednjoj školi se ne zamotavaju bilježnice!
    kod mojeg niti u osnovnoj

  39. #7289
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    kod mojeg niti u osnovnoj
    Isto, ni u osnovnoj ni srednjoj... A u srednjoj stariji nije koristio omote uopće, ni za knjige. Doduše, nije ih baš ni nosio u školu [emoji16]

    Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

  40. #7290

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    buba klara ako želiš nešto unaprijed kupovati dovoljno je da kupi bilježnice. Mi smo svojoj kupili još tokom prvog polugodišta bolji kalkulator od onoga što ga je imala u osnovnoj no s tim ne treba žuriti unaprijed.
    Posljednje uređivanje od larmama : 22.08.2019. at 13:58

  41. #7291

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Što se tiče omota. Kad je dobila knjige označila je na popisu omote koji joj trebaju i to smo kupili. A za bilježnice sam kupila onaj paket od deset omota. Ne znam koliko ih je iskoristila.

  42. #7292
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Kod nas također nema omota na bilježnicama(oš).
    U srednjoj ne mogu uopće pojmit bilježnice u omotima.Nisam ih ni sama nikad imala.

  43. #7293
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj pepi prvotno napisa Vidi poruku
    Moje nisu omotavale ni bilježnice ni knjige.
    Srednja škola je totalno relax po tom pitanju.
    ni moja
    što se kalkulatora tiče, u njenoj gimnaziji ga ne koriste u prvom razredu za matematiku, a koliko sam čula, u drugim školama ga koriste

  44. #7294
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Mislim, jasno mi je da nije obavezno omatati bilježnice, ali ako će se bolje čuvati od kupusanja, zašto je ne omotati? Tim više jer taj omot može poslužiti i za držanje popratnih papira, bilješki i sl.
    Joj ja se ježim od toliko količine nepotrebne plastike... Plače mi se kad skinu omote na kraju godine s knjiga, a ono, htjela bih ih reciklirati, ali pola ih ne paše (svaka knjiga drugi format, jel to ikome normalno???), a pola ih je u koma stanju, pa ih moram dosta nadokupiti. Onda bar izbjegavam omatati bilježnice. Rekla sam im ako ih učiteljice budu gnjavile da kažu da morske životinje umiru zbog toliko plastike u morima i da iz ekoloških razloga neće omotavati barem bilježnice.

    Ja bih to istog trena ukinula. Radije raskupusane knjige, od toga nitko neće umrijeti.

  45. #7295
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    slažem se, i meni je koma vidjeti hrpu plastike kad skinu omote s knjiga, stvarno je neupotrebljivo, a ionako su te knjige već raskupusane čim ih dobiju (tako je bilo kod mojih, rijetko koja knjiga je bila u baš dobrom stanju)

  46. #7296
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj ja se ježim od toliko količine nepotrebne plastike... Plače mi se kad skinu omote na kraju godine s knjiga, a ono, htjela bih ih reciklirati, ali pola ih ne paše (svaka knjiga drugi format, jel to ikome normalno???), a pola ih je u koma stanju, pa ih moram dosta nadokupiti. Onda bar izbjegavam omatati bilježnice. Rekla sam im ako ih učiteljice budu gnjavile da kažu da morske životinje umiru zbog toliko plastike u morima i da iz ekoloških razloga neće omotavati barem bilježnice.

    Ja bih to istog trena ukinula. Radije raskupusane knjige, od toga nitko neće umrijeti.
    moram priznati da nisam razmišljala u tom smjeru
    nismo motale jer smo ljene
    ali ovo je sad odličan razlog

  47. #7297
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    buba klara ako želiš nešto unaprijed kupovati dovoljno je da kupi bilježnice. Mi smo svojoj kupili još tokom prvog polugodišta bolji kalkulator od onoga što ga je imala u osnovnoj no s tim ne treba žuriti unaprijed.
    zna se koji

  48. #7298
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vecinom nastavne knjige pasu u iste omote
    Moji su godinama imali iste omote
    Veliki je prosle godine dobio sve umotane knjige u foliju

  49. #7299
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Joj ja se ježim od toliko količine nepotrebne plastike... Plače mi se kad skinu omote na kraju godine s knjiga, a ono, htjela bih ih reciklirati, ali pola ih ne paše (svaka knjiga drugi format, jel to ikome normalno???), a pola ih je u koma stanju, pa ih moram dosta nadokupiti. Onda bar izbjegavam omatati bilježnice. Rekla sam im ako ih učiteljice budu gnjavile da kažu da morske životinje umiru zbog toliko plastike u morima i da iz ekoloških razloga neće omotavati barem bilježnice.

    Ja bih to istog trena ukinula. Radije raskupusane knjige, od toga nitko neće umrijeti.
    Uvijek se mogu omotati u papir, ako netko bas inzistira na motanju.

  50. #7300
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ja ne vidim kako mogu srednjoškolca natjerati da omota knjige, a kamoli biljeznice ako on to ne želi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •