Stranica 147 od 279 PrviPrvi ... 4797137145146147148149157197247 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,301 do 7,350 od 13928

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7301
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne vidim kako mogu srednjoškolca natjerati da omota knjige, a kamoli biljeznice ako on to ne želi.
    Dok ja odgovaram za preuzete knjige i potpisujem za njih biti će kako ja kažem. Eto tako.
    Ili neka iz kasice kupi one koje treba zamijeniti na kraju školske godine. Zaključili su da mogu i pametnije upotrijebiti pare.
    Do sada su se knjige motale i vraćane u ok stanju.

  2. #7302
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne znam da je itko platio knjige kod vracanja
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 24.08.2019. at 18:06

  3. #7303
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam da je itko platio knjige kod vracanja
    Neki su kod nas morali donijeti nove. Istina, ne znam u kakvom su stanju vraćene.

  4. #7304
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa vrati ih u ok stanju. S 18 godina zna da ih treba cuvati. Ne znam kakve su bile te da su morali nove kupiti

  5. #7305
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ima takve zalihe školskog pribora da mislim da mu ništa više ne treba do kraja školovanja (hrčak). Bilježnice će kupiti sam, a novi ruksak će dobiti za rođendan (kad mu već tako zgodno pada ). Ruksak smo ipak išli zajedno pogledati, da izabere što mu se sviđa.
    Za ostali pribor, uopće mi ne pada na pamet što bi mu moglo trebati. Pribora za likovni smo se, falabogu, riješili a ostalog svega ima u ladici. Treba li im uopće išta osim tehničke, gumice i kemijske? Ne vjerujem da u srednjoj puno bojaju bojicama i flomasterima ili da im trebaju šiljila...

    Kako nabavljate omote za srednjoškolske udžbenike? Dosad smo se opskrbljivali u Promingu na Remizi koji su imali složene komplete omota za sve OŠ u okolici. Ne vjerujem da tako nešto postoji za srednje škole, a naročito sad za nove udžbenike
    Samo napomena u vezi pribora za likovni. Nemojte ga se prerano riješiti. Na nastavi likovne kulture mom starijem zatrebao je paus, tuš, kolaž papir, drvene boje....ne mogu se svega ni sjetiti. Stigne se riješiti toga. Naravno, nastava LK nije ista kao u osnovnoj školi, ali radile su se analize likovnih djela i za to je trebao pribor.

  6. #7306
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ajme Peterlin. A ja se ponadala da sam ove godine zadnji put njemu kupovala.
    Mrzim taj likovni u OS. Kao da svi imamo ne znam kakve umjetnike. Meni se to cini najskupljim predmetom u skoli.

  7. #7307

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo napomena u vezi pribora za likovni. Nemojte ga se prerano riješiti. Na nastavi likovne kulture mom starijem zatrebao je paus, tuš, kolaž papir, drvene boje....ne mogu se svega ni sjetiti. Stigne se riješiti toga. Naravno, nastava LK nije ista kao u osnovnoj školi, ali radile su se analize likovnih djela i za to je trebao pribor.
    Ajme dobro da si upozorila!
    Nismo se riješili likovnog pribora, spremljen je u ormar, ali ove godine ne kanimo kupovati ništa novo.
    Ali kakve su to analize za koje im treba likovni pribor

  8. #7308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I moj je imao dosta projekta za likovni ali samo zato jer on to voooli.maketa romanicke crkve ovaj put nije napiso kolko je sati potrosio.uz to i za doma je par maketa napravio uveo struju ofarbao. Samo da nade 200tinjakkvadrata da moze to izloziti. Prosle i pretplosle imao je izlozbu maketa u skolu u povodu dana skole.
    Dogovorio se s mojim klincima da moze uzurpirati gornju plohu ormara za izloske.

  9. #7309
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A kaj se tice opreme za likovni njegove pastele iz prvog razreda je klinac poceo koristiti u drugom.

  10. #7310
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj je analizu radio na kompjuteru. Naso neku prastaru sliku klauna u garazi slucajno dolutalo.

  11. #7311
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme dobro da si upozorila!
    Nismo se riješili likovnog pribora, spremljen je u ormar, ali ove godine ne kanimo kupovati ništa novo.
    Ali kakve su to analize za koje im treba likovni pribor
    Eh, sad.... na primjer, slika madone s djetetom i svetom Anom (Leonardo da Vinci - ova https://hr.wikipedia.org/wiki/Sv._An...ardo_da_Vinci). Na sliku u udžbeniku treba staviti paus preko i prepoznati gdje su trokuti, kako su grupirani likovi) i nešto tu treba obojati... Ne mogu sad sina pitati detalje, ali znam da mu je to išlo lakše nego likovno izražavanje u OŠ, jer radila se svojevrsna analiza bazirana na matematičkim elementima. On je to dobro razumio i uredno mu je išlo, za razliku od glazbene kulture, za koju smo morali skupljati ulaznice od kulturnih događanja (koncerti i predstave) što nije bilo problem, aliiii pisanje prikaza koncerta mu je uvijek bila muka, kao i pisanje kritika kazališnih predstava za nastavu HJ. Hodao je s laptopom za mnom po kući i ispitivao što bih ja napisala a ja nisam na predstavi ni bila, hehehe... Zadnje mi je tako smjestio Kiklopa, ali nisam mu mogla puno pomoći jer ja nisam vidjela predstavu... poznajem samo knjigu i film. Morao se snaći sam.

    Još malo o priboru za likovnu kulturu - bilo je i nekih stvari za koje su trebale bojice i iz drugih predmeta - kad se iz HJ radila antička književnost, trebali su nacrtati neki štit (to sam ja crtala doma, hehehe) i obojati po grupama. Ne sjećam se o čemu se točno radilo, ali to je bila jedina kreativna stvar koju pamtim iz nastave hrvatskog. Sve ostalo je bila dosadna šablona. Sorry na offt, taj hrvatski mi je pojeo živce tijekom sinove srednje škole i ne znam je li bilo gore ovo u gimnaziji ili totalni nerad u strukovnoj školi (već sam mlađem sinu dogovorila instrukcije iz HJ, da se pripremi za maturu kako treba).

  12. #7312
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Samo napomena u vezi pribora za likovni. Nemojte ga se prerano riješiti. Na nastavi likovne kulture mom starijem zatrebao je paus, tuš, kolaž papir, drvene boje....ne mogu se svega ni sjetiti. Stigne se riješiti toga. Naravno, nastava LK nije ista kao u osnovnoj školi, ali radile su se analize likovnih djela i za to je trebao pribor.
    ovo valjda vrijedi za PM gimnazije?

    moja je zavrsila 2. razred (jezicna gimn.), i nikakav pribor za likovni nije trebala ...

  13. #7313

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, sad.... na primjer, slika madone s djetetom i svetom Anom (Leonardo da Vinci - ova https://hr.wikipedia.org/wiki/Sv._An...ardo_da_Vinci). Na sliku u udžbeniku treba staviti paus preko i prepoznati gdje su trokuti, kako su grupirani likovi) i nešto tu treba obojati... Ne mogu sad sina pitati detalje, ali znam da mu je to išlo lakše nego likovno izražavanje u OŠ, jer radila se svojevrsna analiza bazirana na matematičkim elementima. On je to dobro razumio i uredno mu je išlo, za razliku od glazbene kulture, za koju smo morali skupljati ulaznice od kulturnih događanja (koncerti i predstave) što nije bilo problem, aliiii pisanje prikaza koncerta mu je uvijek bila muka, kao i pisanje kritika kazališnih predstava za nastavu HJ. Hodao je s laptopom za mnom po kući i ispitivao što bih ja napisala a ja nisam na predstavi ni bila, hehehe... Zadnje mi je tako smjestio Kiklopa, ali nisam mu mogla puno pomoći jer ja nisam vidjela predstavu... poznajem samo knjigu i film. Morao se snaći sam.

    Još malo o priboru za likovnu kulturu - bilo je i nekih stvari za koje su trebale bojice i iz drugih predmeta - kad se iz HJ radila antička književnost, trebali su nacrtati neki štit (to sam ja crtala doma, hehehe) i obojati po grupama. Ne sjećam se o čemu se točno radilo, ali to je bila jedina kreativna stvar koju pamtim iz nastave hrvatskog. Sve ostalo je bila dosadna šablona. Sorry na offt, taj hrvatski mi je pojeo živce tijekom sinove srednje škole i ne znam je li bilo gore ovo u gimnaziji ili totalni nerad u strukovnoj školi (već sam mlađem sinu dogovorila instrukcije iz HJ, da se pripremi za maturu kako treba).
    Ajde dobro, ovo i ne zvuči tako strašno

    Što se tiče glazbenog, tu ne očekujem probleme - prošle godine je za povijest glazbe morao ići na koncerte i pisati prikaze istih, i to prema zadanoj špranci koju su dobili od profesorice (koja je, btw. i autorica udžbenika za srednju školu). Dobro mu je išlo, profesorica je njegov prikaz isticala u razredu kao primjer kako ga treba napisati. Tako da računam da će samo prenijeti isti obrazac na gimnaziju. A na koncerte i operne predstave i inače ide redovito, voli kazalište. Samo što ne voli pisati, ali ako se mora, napisat će i to.

  14. #7314
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo valjda vrijedi za PM gimnazije?

    moja je zavrsila 2. razred (jezicna gimn.), i nikakav pribor za likovni nije trebala ...
    Ovisi to samo o profesoru. Moguće je da i u istoj školi dva profesora imaju različit pristup...

  15. #7315

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo valjda vrijedi za PM gimnazije?

    moja je zavrsila 2. razred (jezicna gimn.), i nikakav pribor za likovni nije trebala ...
    nije ni moja u istoj školi kao Peterlin

  16. #7316
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde dobro, ovo i ne zvuči tako strašno

    Što se tiče glazbenog, tu ne očekujem probleme - prošle godine je za povijest glazbe morao ići na koncerte i pisati prikaze istih, i to prema zadanoj špranci koju su dobili od profesorice (koja je, btw. i autorica udžbenika za srednju školu). Dobro mu je išlo, profesorica je njegov prikaz isticala u razredu kao primjer kako ga treba napisati. Tako da računam da će samo prenijeti isti obrazac na gimnaziju. A na koncerte i operne predstave i inače ide redovito, voli kazalište. Samo što ne voli pisati, ali ako se mora, napisat će i to.
    Da, to se mom sinu sviđalo i mislim da bi i u osnovnoj bio zadovoljniji da je više bilo takvih aktivnosti. Nisu sva djeca likovno nadarena, niti je to bitno, ali treba ih naučiti na koji način se pristupa umjetničkom djelu. To je nedostajalo u osnovnoj školi, barem kod moje djece. Tamo od teorije nisu vidjeli ni T, a ni od povijesti umjetnosti. Nula bodova. Bilo je važno da znaš crtati i slikati, a nikoga nije zanimalo razlikuješ li koje su primarne boje, koje neutralne i slično... Sjećam se, jer sam to ja sama doma objašnjavala svojoj djeci, kako se miješaju boje i kako se miješa svjetlost. U to doba u Etnografskom muzeju je bila izložba o bojama, pa ih se to dojmilo. Ne tvrdim da na likovnom to nisu uopće spominjali, ali svakako nisu zapisali ništa od toga. To je osim toga kasnije bitno i za gradivo fizike (valne duljine svjetlosti).

    Odo' ja u epsku opširnosti... Kako god bilo - ne treba u srednjoj školi puno tog pribora za LK, ali dobro dođe. Inače, za informaciju, mioc ima jako dobru likovnu grupu (drugačije se zove, ima u sebi izraz "likovno oblikovanje") ili više njih... Ne bih ja to ni znala, ali je moj sin povremeno znao fotografirati njihove radove: https://www.mioc.hr/wp/?p=13755 (Mislim da ovo nije njegova fotografija, ali imao je prošle škg krasnih fotografija morskih pasa, orka i drugih morskih životinja koje je izradila njihova likovna sekcija).

  17. #7317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to se mom sinu sviđalo i mislim da bi i u osnovnoj bio zadovoljniji da je više bilo takvih aktivnosti. Nisu sva djeca likovno nadarena, niti je to bitno, ali treba ih naučiti na koji način se pristupa umjetničkom djelu. To je nedostajalo u osnovnoj školi, barem kod moje djece. Tamo od teorije nisu vidjeli ni T, a ni od povijesti umjetnosti. Nula bodova. Bilo je važno da znaš crtati i slikati, a nikoga nije zanimalo razlikuješ li koje su primarne boje, koje neutralne i slično... Sjećam se, jer sam to ja sama doma objašnjavala svojoj djeci, kako se miješaju boje i kako se miješa svjetlost. U to doba u Etnografskom muzeju je bila izložba o bojama, pa ih se to dojmilo. Ne tvrdim da na likovnom to nisu uopće spominjali, ali svakako nisu zapisali ništa od toga. To je osim toga kasnije bitno i za gradivo fizike (valne duljine svjetlosti).

    Odo' ja u epsku opširnosti... Kako god bilo - ne treba u srednjoj školi puno tog pribora za LK, ali dobro dođe. Inače, za informaciju, mioc ima jako dobru likovnu grupu (drugačije se zove, ima u sebi izraz "likovno oblikovanje") ili više njih... Ne bih ja to ni znala, ali je moj sin povremeno znao fotografirati njihove radove: https://www.mioc.hr/wp/?p=13755 (Mislim da ovo nije njegova fotografija, ali imao je prošle škg krasnih fotografija morskih pasa, orka i drugih morskih životinja koje je izradila njihova likovna sekcija).
    Jedna od autorica neke knjoge iz gk radi u x ne bi ni znala da mi frendov tata od velikog nije reko da mu je ona predavala dok je iso u teslu.

  18. #7318

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    molim vas, kakve ruksake nose u gimnaziju?
    može neki link za primjer

  19. #7319
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

  20. #7320
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Među curama je ovaj na vrhuncu popularnosti:
    https://www.iglusport.hr/katalog/11FR%2023510/KANKEN
    Moja ni u ludilu. Razlog - svi ga imaju
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 27.08.2019. at 10:37

  21. #7321
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Hahaha


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #7322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas, kakve ruksake nose u gimnaziju?
    može neki link za primjer
    Ruksak od laptopa - moj mlađi ima ovakav: https://www.instar-informatika.hr/hp...75577/product/, a stariji ima veću dijagonalu laptopa, pa ima drugačiji - ovakav nekakav: https://www.instar-informatika.hr/ru...he17b/product/

    Te ruksake koriste za knjige tijekom škg, a za laptop samo kad zatreba. Moj mlađi ga je sad odvukao i na maturalac kao ruksak opće namjene (laptop je ostavio doma). Na taj način jedan ruksak koriste za sve živo. Stariji ima još jedan ruksak samo za tehniku (kabele, adaptere, razno) koji je prije koristio za školu - Explorer, ovakav nekakav https://www.igrackeshop.hr/street-ba...ba-ruksak.html

  23. #7323

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ovi kompjuterski mi se čine boljim rješenjem od sportskih jer su čvršći,
    ...zavidim mama momaka....

    btw. mi smo u blagoj krizi identiteta, dijete kreće u "štrebersku školu u gradu",
    ne poznaje nikoga, ništa ne zna, ne zna što će obući....
    pretpostavljam da je već trebalo početi ponavljati gradivo?
    inicijalni testovi su odmah ili ipak nešto ponavljaju?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 27.08.2019. at 11:17

  24. #7324

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ma nisu valjda i u srednjoj školi najznačajniji brandovi Nike i Adidas taman sam mislila da smo se riješili tog kulta kad se društvo iz osnovne razišlo

    Što se tiče ruksaka za školu, nabavili smo mu ruksak za laptop, sličan onima s Peterlininog linka. Budući da je sklon natrpati ruksak svime i svačime, bilo je bitno da je što veći i da ima podstavljena leđa i naramenice (ipak je to još uvijek kralješnica u razvoju, a pod opakim je opterećenjem).

  25. #7325

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    ovi kompjuterski mi se čine boljim rješenjem od sportskih jer su čvršći,
    ...zavidim mama momaka....

    btw. mi smo u blagoj krizi identiteta, dijete kreće u "štrebersku školu u gradu",
    ne poznaje nikoga, ništa ne zna, ne zna što da obuće....
    pretpostavljam da je već trebalo početi ponavljati gradivo?
    inicijalni testovi su odmah ili ipak nešto ponavljaju?
    Ne znam koja je "štreberska škola" (za koju ste se na kraju odlučili), ali evo, za informaciju - i moj kreće u prestižnu gimnaziju, gradivo nije ni pogledao, i dalje mu je glava u nogometu, biciklu i nekim njegovim specifičnim zanimacijama.
    Ne znam ni koje bi to gradivo trebao ponavljati, iz kojeg predmeta?
    Jedino što ovih dana radi za školu je da vježba za muzičku

  26. #7326

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam koja je "štreberska škola" (za koju ste se na kraju odlučili), ali evo, za informaciju - i moj kreće u prestižnu gimnaziju, gradivo nije ni pogledao, i dalje mu je glava u nogometu, biciklu i nekim njegovim specifičnim zanimacijama.
    Ne znam ni koje bi to gradivo trebao ponavljati, iz kojeg predmeta?
    Jedino što ovih dana radi za školu je da vježba za muzičku
    tako je i moja, jedino nije više bilo muzičke
    I prvih par tjedana škole je rekla da joj je kao u nekom kampu, upoznaje nove ljude i ništa ne treba učiti
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.08.2019. at 11:35

  27. #7327
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I mi smo probali sa nekih takvim laptop ruksakom, nosio se kratko pa se ubrzo vratio na Nike. Tako da.... ne vidim neke promjene, Nike i Adidas i dalje jašu.
    Ništa se ne raspada od knjiga jer ne nose knjige kao u osnovnoj. Većina škola ima neke ormariće i knjige stoje tamo dobar dio vremena.

    I kakvo ponavljanje gradiva, dajte pliz.

    Naša prvašica koja isto nije htjela Kanken jer joj je užasno ružan odabrala je neki Herschel, nisam sigurna dal baš ovaj ali nešto slično:
    https://www.wardow.com/herschel-clas...5-02347-1.html

  28. #7328

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    molim vas, kakve ruksake nose u gimnaziju?
    može neki link za primjer
    moja je u osmom osnovne već promijenila ruksak u jednobojni svijetlosivi sivi Vans. I njega je nosila i ova dva razreda u srednjoj.
    Mislim da je ovo taj
    https://www.glami.hr/vans/ruksak-van...onikh7-283951/
    I nevjerojatno je izdržljiv
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.08.2019. at 11:39

  29. #7329
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    ovi kompjuterski mi se čine boljim rješenjem od sportskih jer su čvršći,
    ...zavidim mama momaka....

    btw. mi smo u blagoj krizi identiteta, dijete kreće u "štrebersku školu u gradu",
    ne poznaje nikoga, ništa ne zna, ne zna što će obući....
    pretpostavljam da je već trebalo početi ponavljati gradivo?
    inicijalni testovi su odmah ili ipak nešto ponavljaju?
    Inicijalni testovi su odmah, u prvom tjednu i to bez posebnih ponavljanja, da profesori steknu solidnu sliku o predznanju s kojim učenici dolaze. Imaš dosta tih inicijalnih na netu. Evo primjera: Mat: http://www.mim-sraga.com/Mat-1--nasa...testa-br-1.htm
    HJ:http://ss-delnice.skole.hr/upload/ss...inicijalni.pdf;
    https://www.scribd.com/doc/93899753/...zred-Gimnazije

    Kad razmislim, moji se nisu ništa posebno pripremali osim što bi riješili 2-3 takva testa. To je obično bilo dosta. Niš posebno.

  30. #7330

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    u našoj nije bilo inicijalnih, zapravo nešto mi je u sjećanju da je iz jednog predmeta bilo, da profa vidi koja je razina i od kud da krene. Čini mi se da je to bila informatika jer je ona u osnovnoj izborna. No to je zaista bilo samo za profinu orijentaciju.
    Tako da očito ovisi o školi.
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.08.2019. at 11:50

  31. #7331
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    ovi kompjuterski mi se čine boljim rješenjem od sportskih jer su čvršći,
    ...zavidim mama momaka....

    btw. mi smo u blagoj krizi identiteta, dijete kreće u "štrebersku školu u gradu",
    ne poznaje nikoga, ništa ne zna, ne zna što će obući....
    Pa imaš ruksake za laptop i za žene - evo, ovaj sam prvi našla da ima boja cimeta i sivoružičasti: https://www.ronis.hr/ruksak-za-lapto...9054R/product/
    Nek objesi gore nekog plišavca, recimo Nici (bilo ih je u svakoj Nami, a i u Tisku u pothodniku kod gl. kolodvora) https://www.stofftierladen24.de/NC-41780/en i eto ženskog ruksaka...

    Što se tiče nepoznavanja nikoga - čudi me stvarno, jer u razredima mojih sinova djeca su se "umrežila" doslovce odmah nakon upisa, čim su se formirali razredni odjeli. Otvorili su si WhatsApp grupu i bujrum

  32. #7332

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod moje su se razredi tek formirali desetak dana prije početka tako da još ima vremena. Prije toga su bile te WhatsApp grupe na razini škole no moja nije tip od tih velikih grupa pa se nije priključila iako ju je frendica htjela ubaciti.
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.08.2019. at 11:58

  33. #7333

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    kod moje su se razredi tek formirali desetak dana prije početka tako da još ima vremena. Prije toga su bile te WhatsApp grupe na razini škole no moja nije tip od tih velikih grupa pa se nije priključila iako ju je frendica htjela ubaciti.
    Joj, moj se ubacio u takvu veliku WhatsApp grupu na razini škole i sad bi najradije izašao iz nje, prestao je pratiti te poruke, stvarno ima svega i svačega (međusobna prepucavanja su još najbenignija stvar). Najmanje tamo pišu oni novoupisani, trenutno se u toj grupi dopisuju oni koji su sad na maturalcu
    Došlo je dotle da sam morala ozbiljno s njim razgovarati neka ne procjenjuje školu i buduće kolege na temelju WhatsApp grupe, nego da pričeka prvi dan i da ljude osobno upozna, inače će samo stvoriti animozitet prema onima koje zapravo ni ne poznaje.
    Naravno, još se ne zna tko je koji razred, valjda će biti jasnija situacija kad se to bude znalo.

  34. #7334

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa imaš ruksake za laptop i za žene - evo, ovaj sam prvi našla da ima boja cimeta i sivoružičasti: https://www.ronis.hr/ruksak-za-lapto...9054R/product/
    e sad, mene je strah da ne fulam veličinu, npr. ovaj "ženski" je po dimenzijama dosta manji
    od onog 2. što si rekla da ima tvoj sin.
    da li moraju biti puno veći od onih uobičajenih osnovnoškolskih (razmišljam da joj dam svoj ogroman ribički )?
    Posljednje uređivanje od orange80 : 27.08.2019. at 13:10

  35. #7335
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Opusti se. Nek sama odabere

  36. #7336

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ali ako nije premali, zapravo je odličan,
    tnx Peterlin, mislim da si nam pronašla ruksak

  37. #7337

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Opusti se. Nek sama odabere
    hm, ono što bi ona sama, bez usmjeravanja odabrala bilo bi premalo, preslabo, preskupo
    i onda kad pukne nakon mjesec dana, onda opet nastupam ja....

  38. #7338

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    https://maras.hr/hamma-blue-dream-ch...roizvod-37464/

    Moj ima ovakav, samo u drugoj boji
    Ne sjecam se tocno u kojem razredu smo ga kupili, uglavnom traje vec koju godinu, i opran izgleda ko novi novcati.
    Dosta stane u njega i podstavljen je. Nemam mu namjeru kupovati novi, a fala Bogu, ni sam nije cvilio da mu treba novi ruksak... mozda kad krene pa kad skuzi da sa svih strana vriste Adidas i Nike .

  39. #7339
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ono što bi ona sama, bez usmjeravanja odabrala bilo bi premalo, preslabo, preskupo
    i onda kad pukne nakon mjesec dana, onda opet nastupam ja....
    Pa neka dijete ima samopouzdanje, zar ne?
    Daj djetetu kredit povjerenja, sigurno ga zaslužuje.

  40. #7340
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ono što bi ona sama, bez usmjeravanja odabrala bilo bi premalo, preslabo, preskupo
    i onda kad pukne nakon mjesec dana, onda opet nastupam ja....
    ovako će opet nakon mjesec dana nastupiti ona. Ipak je to srednja škola

  41. #7341
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    e sad, mene je strah da ne fulam veličinu, npr. ovaj "ženski" je po dimenzijama dosta manji
    od onog 2. što si rekla da ima tvoj sin.
    da li moraju biti puno veći od onih uobičajenih osnovnoškolskih (razmišljam da joj dam svoj ogroman ribički )?
    Pa idite to odabrati zajedno. Ja sam svojim dečkima samo bila logistika ako je trebalo, ali te srednjoškolske ruksake su si sami otišli kupiti u Instar (početak Heinzelove, kod Kvatrića) jer to im je dvorska prodavaonica. Tamo često kupuju elektroniku, pa su znali da ovi drže i ruksake, o čemu ja nisam imala pojma.

    Inače, kad dobiju knjige, dobro je uzeti taj veliki ribički ruksak, jer u njega stane sve. Nakon toga neće trebati tako ogroman ruksak, jer više neće nositi sve knjige odjednom. Moji znaju uzeti svoj ruksak i shopping torbu za svaki slučaj, ako u ruksak ne stanu sve knjige.

    Što se tiče ruksaka, dobar izbor čvrstih većih ruksaka imala je Nama na trgu (i na Kvatriću isto, ali na trgu su imali te veće ruksake) ali već par godina nisam kupovala, pa ne znam kako je sada.

  42. #7342

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    e sad, mene je strah da ne fulam veličinu, npr. ovaj "ženski" je po dimenzijama dosta manji
    od onog 2. što si rekla da ima tvoj sin.
    da li moraju biti puno veći od onih uobičajenih osnovnoškolskih (razmišljam da joj dam svoj ogroman ribički )?
    ne moraju . Kod nas imaju i ormariće pa i tamo mogu nešto od knjiga ostaviti ako žele.

    A što se tiče trajnosti ovaj njen Vans je izdržao već tri godine i nigdje se nije rasparao. A uopće nije podstavljen.
    Posljednje uređivanje od larmama : 27.08.2019. at 14:03

  43. #7343
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja mislim da i moja ima Vans. nemajka- pojma nemam kaj nose u školu. Valjda reklamne ruksake.

  44. #7344
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    hm, ono što bi ona sama, bez usmjeravanja odabrala bilo bi premalo, preslabo, preskupo
    i onda kad pukne nakon mjesec dana, onda opet nastupam ja....
    Evo, ima i većih i skupljih - ovaj sam doslovce prvi našla (to bih ja sebi kupila, ako mi mm ne bi naručio neku jeftinjaru s Aliexpress-a, hehehe - tamo naručuje silikonske obloge za mobitele) https://www.wiz.hr/tucano-ruksak-za-...17-lato-crveni

    Inače, iz iskustva - moj stariji je znao svoje ruksake koristiti po 3-4 godine i dulje, a mlađi je do srednje škole derao 2 kom godišnje, jer bi se doslovce raspali (imao je užasan razred u kojem su te ruksake ritali i igrali s njima nogomet). Kad je krenuo u srednju školu, sam si je nabavio taj ruksak za laptop po svom ukusu i od tada ga stalno vuče i u školu i na izlete i na radioamaterska događanja kad ostaje preko noći. Nepoderiv je. Perem ga u vešmašini, jer je crni pa se na njemu vide svijetli tragovi prašine i koječega (krede), ali nije poderan ni oštećen.

    Što se veličine tiče - stariji je povremeno znao vući i laptop i knjige u školu (imao je svoje razloge, ne ulazim u to) i taj ruksak je sve izdržao. I gablec je stao unutra. Samo je opremu za tjelesni držao u ormariću.

    Ont. U većini srednjih škola učenici imaju ormariće (lockere) u kojima se može ostaviti dio knjiga, tako da ih ne trebaju stalno tegliti.

  45. #7345

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Moja cura ce koristiti neki obicni jeftini no name ruksak iz Decathlona koji je imala i u osmom razredu. Bar zasad tako kaze,ali kad krene skola tko zna,mozda se i predomisli. Ovisi kakvi ce trendovi vladati u skoli.

  46. #7346
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Među curama je ovaj na vrhuncu popularnosti:
    https://www.iglusport.hr/katalog/11FR%2023510/KANKEN


    smijem se sebi
    do pred neki dan nisam imala pojma za lisicu
    sad gdje god se okrenem samo vidim te ruksake i ispada da je ono najpoželjnije nešto
    pitam se gdje sam živjela
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 27.08.2019. at 17:14

  47. #7347
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    I mene je jedna forumašica informirala da je lisica sad jako in . Moja je kći u međuvremenu, srećom, izabrala neki ruksak vulgaris u ŠK.

  48. #7348
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ja sam za lisicu znala još za vrijeme svojih studentskih outovanja. I bez da progivore, po ruksaku se znalo da su Skandinavci.


    Već sam napisala da ga moja ne želi jer ga svi imaju. I da k nama sve kasni

  49. #7349
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Zaboravila sam napisati da te ruksake sada drži i Shoe be do

  50. #7350

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,411

    Početno

    I svi štandovi na moru...
    Nisam uspoređivala, ali moja je rekla da će kupiti fejk jer ne da 100 eura za ruksak.ja zadovoljna s izrečenim (jer se ni meni ne daje toliko love za šk.torbu )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •