Stranica 175 od 279 PrviPrvi ... 75125165173174175176177185225275 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,701 do 8,750 od 13933

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8701
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mislim da sam našla sama sebi odgovor. Dakle izravan upis samo u slučaju prva 3 mjesta na državnom ili međunarodnom natjecanju. Druga opcija uključuje dodatni bod za sudjelovanje, ali njoj se ne računa jer već ima 3 boda s ekipnog državnog iz košarke.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  2. #8702

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    MKaže mi da prvih deset mjesta na županijskom daje direktan upis. To mi se čini ravno SF-u, vjerojatno je samo krivo shvatila. Zna li netko nešto o tome, dakle natjecanje iz jezika za upis u jezičnu gimnaziju?
    Državno natjecanje joj nosi izravan upis, ali samo prva tri mjesta. Vjerojatno je u uzbuđenju krivo zapamtila

  3. #8703
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sretno na ispitu

  4. #8704
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hvala jele, ovaj tjedan je tek županijsko...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  5. #8705
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa Vidi poruku
    Izvan Zagreba su upisi totalno druga, opuštenija i normalnija priča.
    Moja ST sestra ne može vjerovati pričama koje joj ja pričam o stresovma s ocjenama u 7. razredu OŠ, i brigama za upis u srednje. Navrnula je priču - ko vam je kriv kad su roditelji preambiciozni .

  6. #8706
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    U Zagrebu je očit manjak prirodoslovno matematičkih gimnazija. A osim ZG djece, dolaze i ona iz ZG županije. To je ogromni broj učenika.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 10.03.2021. at 08:36

  7. #8707
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    A osim ZG djece, dolaze i ona iz ZG županije. To je ogromni broj učenika.
    Točno i to ne samo iz ZG županije. Znam nekoliko djece koja su došla u srednju u Zg iz puno udaljenijih županije.

  8. #8708
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    I ja. Čak i kompletne familije koje su se preselile

  9. #8709
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I ja. Čak i kompletne familije koje su se preselile
    Jedna kolegica od moje kćeri se doselila s cijelom obitelji iz Krapine i tu su bili podstanari dok je ona išla u gimnaziju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #8710

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Sta obuhvaca pregled na medicina rada za upis u srednju? Konkretno za kem teh? Pretpostavaljam pregled vida, uredan njuh, potvrda da nema alergija?
    Jel jos sta kontraidikacija za tu skolu, jel ima netko iskustva?

  11. #8711
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Mi smo nedavno bili na Medicini rada. Bez pretjerivanja 30 sekundi. Nisu ni pitali za koju školu. Zažmiri, stani na jednoj nozi, hodaj prsti peta, čitaj slova i odi ća.

  12. #8712
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mene vaš pregked je valjda za bod ili direktni iPad,sasvim različito od onog kaj naplavomzalu pita,njen pregled je specifičan vezan za struku,ali točno odgovori na njeno pitanje ne znam.

  13. #8713

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Bio mije i muz nedavno na medicini rada, isto minita,formalnost. Ne znam jesuu li za skole sta detaljniji. Pretpostavljam za kemijsku da je najbitnije da nema alergija i problema sa disnim sustavom, a to mu valjda izdaje LOM. Zazvat cu skolu pa pitat, mislila sam da netko ima iskustvo slucajni

  14. #8714
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zna li netko postoji li javno dostupan podatak koliko se djece na prošlogodišnjim upisima prijavilo u koju školu/program?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  15. #8715

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Hm, mislim da ne. Takve podatke sam znala vidjeti onako u dnevnim novinama, od ravnatelja skola, ali da postoji kao dostupan podatak, mislim da ne.

  16. #8716

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    S obzirom da je ovo tema o srednjim školama, raspitivanje o privatnim osnovnim školama bi bilo dobro odvojiti u zasebnu temu.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 21.03.2021. at 18:18

  17. #8717
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Pozdrav!
    Ima li netko iz Rijeke i okolice, da razmišlja o odabiru srednje škole?

  18. #8718
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Možda nekome bude zanimljiva info...

    Turistička gimnazija u sklopu HTŠ ne upisuje ni ovu godinu, jer su iseljeni iz svog prostora u Frankopanskoj. S 1.1.2022. bi trebala biti gotova škola u Botićevoj preko puta autobusnog. To odjeljenje upisuje 24 učenika, pa pitanje prebacivanja iduće godine ostaje upitno ovisno o zainteresiranosti.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  19. #8719
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Turističke i sve slične hibridne gimnazije (tehnička, medicinska, ekonomska) ukinute su lani nakon negativne evaluacije tj. nakon eksperimentalnog perioda.

  20. #8720
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Prostor na Botićevom trgu trebao je biti useljen 2018., pa 2019., pa 2020. .... uglavnom, ne bude ni 2022.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 12.04.2021. at 20:50

  21. #8721
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    HTŠ sad ima jedan (prvi) razred jezične gimnazije i ostatak 2., 3. i 4. r. turističke gimnazije koji moraju doći do mature.

  22. #8722
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Prostor na Botićevom trgu trebao je biti useljen 2018., pa 2019., pa 2020. .... uglavnom, ne bude ni 2022.
    Ovo i ja nekako pretpostavljam, s obzirom na iskustva iz prve ruke s drugim školama. XVIII još u moje vrijeme je trebala seliti, eto gdje je sad. Baletna u Zagorskoj, koliko se već priča o neprimjerenom prostoru i gradnji novog, evo ih do daljnjeg na Pučkom, potres je kompletno zatvorio priču zvanu oronula zgrada.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  23. #8723
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Turističke i sve slične hibridne gimnazije (tehnička, medicinska, ekonomska) ukinute su lani nakon negativne evaluacije tj. nakon eksperimentalnog perioda.
    Hoćeš reći da su mi onda jučer u HTŠ dali potpuno krivu informaciju?
    Turistička se zapravo definitivno ukinula?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  24. #8724

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Jelka, vidi ovo:

    Propao eksperiment: Srednje škole od jeseni neće upisivati učenike u ove smjerove (srednja.hr)

    Članak je iz 2019., u međuvremenu nam se u školstvu svašta izdogađalo (od štrajkova do online nastave i potresa), tako da je teško povjerovati da se u svem tom košmaru netko odlučio na promjenu ove odluke. Ipak, možda negdje pronađeš i najnovije informacije na tu temu.

  25. #8725
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    tanja, hvala za link! Provjerit ću s MZO, ali čisto zato da ovdje imamo pravu info. Ne gajim više nade.

    Jani naime ostaje onda XVIII, dvojezična francuska. Ali njezine radne navike su katastrofa, oduvijek su bile, sad je to pogotovo izraženo (em šugavi online em količina i težina gradiva). Plus kem/fiz ne može smisliti. Neki dan je razgovarala s vrlo stručnom divnom osobom, koja joj je plastično nacrtala koliko se dnevno uči u gimnaziji, a koliko Jana trenutno uči (ako uči). I kaj sad...? Čeka ju krv i znoj u XVIII. Ili neka strukovna, ispod njezine razine znanja i sposobnosti. Plus u strukovnoj gubi francuski, kojeg najviše voli i bila bi to zaista prevelika šteta.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  26. #8726

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Da, gimnazijski zahtjevi su izazov i za one koji - navodno - u OŠ imaju izgrađene radne navike.
    Svejedno, na vašem mjestu ne bih unaprijed otpisivala dvojezičnu gimnaziju ako je to ono što bi ona željela (naročito ako joj je stalo do francuskog). Ako ima sposobnosti i motivacije, stigne se "resetirati" i dobro startati u srednjoj.

  27. #8727
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ma upravo suprotno - dvojezična joj je glavni/jedini izbor. Vjerujem da će se trgnuti, nekada, i da će sve sjesti na svoje. Jabuka ne pada daleko od stabla, ona je moja slika i prilika, ja sam u XVIII završila zbog ne tako bajnih ocjena, da bih već u 3.r. prolazila s mršavom peticom. Valjda će tako i ona.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  28. #8728
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Barem smo IV skinuli s tapete, em neće vjv imati bodove, em je postala svjesna da među teškim gimnazijama ima i jako teških.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  29. #8729
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, gimnazijski zahtjevi su izazov i za one koji - navodno - u OŠ imaju izgrađene radne navike.
    Svejedno, na vašem mjestu ne bih unaprijed otpisivala dvojezičnu gimnaziju ako je to ono što bi ona željela (naročito ako joj je stalo do francuskog). Ako ima sposobnosti i motivacije, stigne se "resetirati" i dobro startati u srednjoj.
    Pa sad, prvi razred srednje škole je svima prekretnica... Moj stariji se u srednjoj školi pozdravio sa 5.0, a mlađi je prvi srednje jedva prošao s četvorkom. Tek se u drugom resetirao i od tada mu je prosjek bio savršen, ali sam početak srednje škole bio je baš težak. Otkrio je da treba učiti ... Tja, bolje u srednjoj, nego na faksu ili ni tada. Sad tvrdi da mu je na faksu lakše nego u srednjoj školi. Nije gradivo lakše, nego ga gradivo više zanima.

  30. #8730

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Nedavno smo u školi imali sastanak oko upisa u srednje i psihologica je rekla da bi Lucijanka mogla ove godine imati prijemni. Ima li tko kakvu informaciju o tome?

  31. #8731
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Do kad se mora uopće znati koja škola ima prijemni?
    Prošle godine kod mat lucijsnke je bilo dosta jednakih visokih bodova

  32. #8732

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, hvala za link! Provjerit ću s MZO, ali čisto zato da ovdje imamo pravu info. Ne gajim više nade.

    Jani naime ostaje onda XVIII, dvojezična francuska. Ali njezine radne navike su katastrofa, oduvijek su bile, sad je to pogotovo izraženo (em šugavi online em količina i težina gradiva). Plus kem/fiz ne može smisliti. Neki dan je razgovarala s vrlo stručnom divnom osobom, koja joj je plastično nacrtala koliko se dnevno uči u gimnaziji, a koliko Jana trenutno uči (ako uči). I kaj sad...? Čeka ju krv i znoj u XVIII. Ili neka strukovna, ispod njezine razine znanja i sposobnosti. Plus u strukovnoj gubi francuski, kojeg najviše voli i bila bi to zaista prevelika šteta.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

    Ma nije to toliko učenja ...Ne mora se prolaziti s 5 u srednjoj ...ma ni s 4 ...
    glavno da ide prema onome što ju zanima i što voli
    bit će zadovoljna u 18.

    Jedini problem u tim jezičnim gimnazijama je stvarno veliki obim matematike i kemije i fizike... trebali su taj dio programa smanjiti, da jednostavno bude veća razlika između jezičnih (društvenih/humanističkih) gimnazija i prir.-matematičkih ...razlika naravno postoji, ali trebalo bi se to još više isprofilirati da djeca koja uredno odrađuju mateamtiku u OŠ, ali znaju da se njome ne žele baviti, imaju opciju programa s više društvenih/humanističkih predmeta

  33. #8733
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je i onda još i kemija na tom tuđinskom jeziku,q ni na hrvatskom ti nije jasna!
    Kolega od mog velikog je bio u XVIII njemački ali je i te kemije i povijest ...na stranjskom uspješno sredio,bio je jako zadovoljan s školom.

  34. #8734
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Vrlo malo je dvojezičnih predmeta, kemija definitivno nije jedan od njih

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  35. #8735
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nijemci možda imaju drugačije predmete

  36. #8736
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Vrlo malo je dvojezičnih predmeta, kemija definitivno nije jedan od njih

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Za one koji žele kemiju na engleskom - postoji engleski razred u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga: https://www.psvprelog.hr/stem/

  37. #8737
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nijemci možda imaju drugačije predmete
    Da, nijemci imaju kemiju i povijest, francuzi povijest, likovni i geo (za 1.r. gledam, poslije se nešto mijenja)

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  38. #8738
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Za one koji žele kemiju na engleskom - postoji engleski razred u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga: https://www.psvprelog.hr/stem/
    Ako sam dobro upućena škola ima problema s pronalaskom kvalitetnog nastavničkog kadra, za nastavu na stranom jeziku

  39. #8739
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ako sam dobro upućena škola ima problema s pronalaskom kvalitetnog nastavničkog kadra, za nastavu na stranom jeziku
    To lako može biti istina. Moram pitati kolegu - njegovo dijete je u tom smjeru.

    S druge strane, ima i drugih stvari o kojima treba voditi računa pri odabiru srednje škole na stranom jeziku. To su škole za djecu koja žele nastaviti školovanje na engleskom. Nije idealno rješenje ako se dijete dalje misli školovati ovdje. Poznajem djevojku koja je to završila, imala je teškoća na maturi zbog nedovoljnog poznavanja terminologije na hrvatskom, iako je dobro znala gradivo. Nije joj bilo lako. Vjerojatno je sad na faksu isto, ali ne žali se, valjda je i to s vremenom sjelo na svoje mjesto.

  40. #8740
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, hvala za link! Provjerit ću s MZO, ali čisto zato da ovdje imamo pravu info. Ne gajim više nade.

    Jani naime ostaje onda XVIII, dvojezična francuska. Ali njezine radne navike su katastrofa, oduvijek su bile, sad je to pogotovo izraženo (em šugavi online em količina i težina gradiva). Plus kem/fiz ne može smisliti. Neki dan je razgovarala s vrlo stručnom divnom osobom, koja joj je plastično nacrtala koliko se dnevno uči u gimnaziji, a koliko Jana trenutno uči (ako uči). I kaj sad...? Čeka ju krv i znoj u XVIII. Ili neka strukovna, ispod njezine razine znanja i sposobnosti. Plus u strukovnoj gubi francuski, kojeg najviše voli i bila bi to zaista prevelika šteta.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Mogla bi se iznenenaditi sa srednjom. Pa da joj tamo ne legne ono sto voli , a legne ono sto ne voli. U svakom slucaju ne bih dijete koje nije organizirano i nema radne navike slala u gimnaziju osim ako sam JA spremna na krv, znoj i suze , plus odredena svota novca da joj placam instrukcije i pomoc u ucenju.
    Rijeko dozive klik prije 3,4 srednje, do tada ih cesto nastavlja prati pubertet sto bas i ne pomaze.
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.04.2021. at 14:21

  41. #8741
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To lako može biti istina. Moram pitati kolegu - njegovo dijete je u tom smjeru.

    S druge strane, ima i drugih stvari o kojima treba voditi računa pri odabiru srednje škole na stranom jeziku. To su škole za djecu koja žele nastaviti školovanje na engleskom. Nije idealno rješenje ako se dijete dalje misli školovati ovdje. Poznajem djevojku koja je to završila, imala je teškoća na maturi zbog nedovoljnog poznavanja terminologije na hrvatskom, iako je dobro znala gradivo. Nije joj bilo lako. Vjerojatno je sad na faksu isto, ali ne žali se, valjda je i to s vremenom sjelo na svoje mjesto.
    Ne bih se baš složila s tobom.
    Moja je završila dvojezičnu (englesku) XVI gimnaziju.
    Ne znam da je itko iz njenog razreda (u generaciji se upisuje samo jedan dvojezični razred) imao problema zbog razloga kojih navodiš.
    A upisivali su različite fakultete.
    Jedino što je njoj satnica iz matematike bila mala (3 sata) pa je zbog svoje sigurnosti prije mature išla na kratke pripreme kod jedne cure.

  42. #8742
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    sirius, francuski je u fokusu, nigdje ga ne može "dobiti" u toj količini. Pa kad krenem gledati strukovne (a gledala sam ih detaljno), onda mi je prvo to na umu.

    Na stranu francuski, što od strukovnih uopće ostaje jednom društvenjaku, koji mrzi prirodne predmete? Sve što bi eventualno bilo za nju uključuje barem jedan prirodni predmet među bodovima, pretpostavljam da to znači puno takvih predmeta u sva 4 razreda. Nisam uspjela naći za sve škole nastavni plan da to i provjerim.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  43. #8743

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Na webu svake škole mora biti dostupan i nastavni plan. Ako nigdje drugdje, u rubrici koja se zove "Akti škole" ili "Dokumenti" ili nekako slični potraži Godišnji plan i program za tekuću školsku godinu, tamo mora pisati

  44. #8744

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kad postaje aktualna stranica upisi.hr (otprilike)?

    Hoće li odmah biti navedeni i svi obrazovni programi koji se nude (ili ovo imaju pravo dodavati i nadopunjavati još i kasnije)?

  45. #8745
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    sirius, francuski je u fokusu, nigdje ga ne može "dobiti" u toj količini. Pa kad krenem gledati strukovne (a gledala sam ih detaljno), onda mi je prvo to na umu.

    Na stranu francuski, što od strukovnih uopće ostaje jednom društvenjaku, koji mrzi prirodne predmete? Sve što bi eventualno bilo za nju uključuje barem jedan prirodni predmet među bodovima, pretpostavljam da to znači puno takvih predmeta u sva 4 razreda. Nisam uspjela naći za sve škole nastavni plan da to i provjerim.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Koje si strukovne škole gledala?
    Što je njen cilj, studij Francuskog jezika i književnosti? Francuski na maturi?

  46. #8746
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Koje si strukovne škole gledala?
    Što je njen cilj, studij Francuskog jezika i književnosti? Francuski na maturi?
    Recimo Drvodjelska - restaurator, ili dizajner, ili šumarski tehničar, čini se opisom ok...

    Nema cilja nakon srednje, ne može pojmiti tako daleko

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  47. #8747
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Jedini problem u tim jezičnim gimnazijama je stvarno veliki obim matematike i kemije i fizike... trebali su taj dio programa smanjiti, da jednostavno bude veća razlika između jezičnih (društvenih/humanističkih) gimnazija i prir.-matematičkih ...razlika naravno postoji, ali trebalo bi se to još više isprofilirati da djeca koja uredno odrađuju mateamtiku u OŠ, ali znaju da se njome ne žele baviti, imaju opciju programa s više društvenih/humanističkih predmeta

    kećr mi kaže da više od pola njezinog razreda planira (i priprema se) za upis na prirodnjačke fakseve - pmf, arhitektura, medicina, fer ...
    maturantica u jezičnoj gimnaziji (XVI.)

  48. #8748
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Znam i ja jednu iz xvi koja planira isto valjda pmf

  49. #8749
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kećr mi kaže da više od pola njezinog razreda planira (i priprema se) za upis na prirodnjačke fakseve - pmf, arhitektura, medicina, fer ...
    maturantica u jezičnoj gimnaziji (XVI.)
    i upisuju sve te fakultete jer je 16. gimnazija odlična

  50. #8750
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku

    Jedini problem u tim jezičnim gimnazijama je stvarno veliki obim matematike i kemije i fizike... trebali su taj dio programa smanjiti, da jednostavno bude veća razlika između jezičnih (društvenih/humanističkih) gimnazija i prir.-matematičkih ...razlika naravno postoji, ali trebalo bi se to još više isprofilirati da djeca koja uredno odrađuju mateamtiku u OŠ, ali znaju da se njome ne žele baviti, imaju opciju programa s više društvenih/humanističkih predmeta
    Po meni je to ok sto nije velika razlika u programu između odjeljenja jer rijetki su oni koji sa 14-15g vec znaju sto ce i kud ce nakon srednje. Mojoj bolje idu jezici i drustveni predmeti ali ne mogu reci da joj mat ili fizika ne idu tako da je pitanje gdje ce zavrsiti. Taj sat-dva jezika vise i mat manje joj je taman po mjeri.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •