Stranica 239 od 279 PrviPrvi ... 139189229237238239240241249 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 11,901 do 11,950 od 13935

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #11901
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, kuzim..
    No, prema mom zakljucku nije bilo tesko upisati. Dosta ih je na listi s manje od 80 bodova. Da se razumijemo, ja mislim da su djeca s 76-77 bodova odlicni.
    Ta jedna cetvorka po godini je stvarno pih…
    Pa mislim da smo svi suglasni ovdje da su djeca sa tim brojem bodova super odlikaši, nema tu (meni) dileme.

  2. #11902

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Znači, ako je netko upao u svih šest ,automatski upisuje 1. prioritet ,iako se možda predomislio pa želi onu s 3.mjesta prioriteta? Nema predomišljanja, pa da izaberes školu s 3.4. 5. mjesta. jer se dijete predomislilo i ne želi jezičnu gimnaziju s 1.mj., nego prirodoslovnu s 2.mjesta prioriteta?

  3. #11903
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Upisuje školu koja mu je prva na listi u trenutku zaključavanja listi koji je prošao. Prije toga je mogao mijenjati prioritete

  4. #11904
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Znači, ako je netko upao u svih šest ,automatski upisuje 1. prioritet ,iako se možda predomislio pa želi onu s 3.mjesta prioriteta? Nema predomišljanja, pa da izaberes školu s 3.4. 5. mjesta. jer se dijete predomislilo i ne želi jezičnu gimnaziju s 1.mj., nego prirodoslovnu s 2.mjesta prioriteta?
    Pa to je mijenjao do subote. Kaj nisi pročitala pravila na naslovnici? Na stranici upisa.

  5. #11905

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Jesam, čitala sam i mislim si kako uvijek ima mjesta na jesenskom roku, u toj školi ,iako je ispod crte s dovoljnim brojem bodova još djece kojima je prioritet ta škola.
    Pozderat ću se , ako to bude i jesenas, a možda jednostavno ne kužim postupak upisa

  6. #11906

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    Mi po vukoje ..... s dva, tri osmasa smo ionako izvan tokova

  7. #11907
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Pa očito ti ispod crte ipak nemaju dovoljna broj bodova za upisati dotičnu školu, ma kako si ju željeli i bila im prvi prioritet!
    Prijava programa je krenula 25.06. i trajala do 07.07. Ako to nije dovoljan broj dana da se premišlja, kombinira, mijenjaju prioriteti. .. Ja ne znam što je?
    Šteta da niti ti niti dijete niste bolje proučili postupak upisa

  8. #11908
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj celeste prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, čitala sam i mislim si kako uvijek ima mjesta na jesenskom roku, u toj školi ,iako je ispod crte s dovoljnim brojem bodova još djece kojima je prioritet ta škola.
    Pozderat ću se , ako to bude i jesenas, a možda jednostavno ne kužim postupak upisa
    Ima li škola koja vam je bila prvi prioritet zelene kvačice za upis do zadnjeg mjesta koliko ih upisuju. Ako ima, znači da je popunila sva mjesta i neće ići na jesenski rok.

  9. #11909

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    165

    Početno

    U pravu si
    Žao mi je, jer je prijemni rasturila, u pitanju je čisti talent, ali doslovno dvije ocjene su presudile. Ide tamo gdje je upala.
    Hvala na odgovorima, puno mi je jasnije

  10. #11910

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Samo da provjerim da nisam nesto propustila, ako se upisnica odnese osobno u školu, škola je učitava u sustav, jel tako? U žurbi sam zaboravila pitati u školi, ali pretpostavljam da je tako.

  11. #11911
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da tako je

  12. #11912
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,981

    Početno

    Citiraj Tines prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da provjerim da nisam nesto propustila, ako se upisnica odnese osobno u školu, škola je učitava u sustav, jel tako? U žurbi sam zaboravila pitati u školi, ali pretpostavljam da je tako.
    To me i moja sad pitala, nosila je jutros u školu, ali kaže da na aplikaciji još nije označeno.
    Nego, kako to da je na webu škole pisalo da se uz upisnicu obavazno donese i svjedodžba 8.r.? Jer da je dijete samo upisnicu učitalo u sustav, što bi onda sa svjedodžbom bilo?

  13. #11913

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    To me i moja sad pitala, nosila je jutros u školu, ali kaže da na aplikaciji još nije označeno.
    Nego, kako to da je na webu škole pisalo da se uz upisnicu obavazno donese i svjedodžba 8.r.? Jer da je dijete samo upisnicu učitalo u sustav, što bi onda sa svjedodžbom bilo?
    U tom slučaju dostave na mail škole.

  14. #11914

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Ni kod nas se jos nista ne vidi u aplikaciji odnosno upisnica nije još učitana.

  15. #11915
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja sam upisnicu učitala.
    Odnijeli smo ju u školu i oni su ju verificirali. Nije mi se dalo slati mail. Svjedodžbe nisu gledali, barem kod nas.

  16. #11916
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Ja sam upisnicu učitala i poslala na mail skole skupa sa svjedodžbama 7. I8. Razreda. Zvala u skolu, kažu sve ok. Zasada na stranici upisi.hr ne vidim da je verificirana

  17. #11917

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam slala mailom u školu još u subotu, jutros mi potvrdili primitak i sad vidim u sustavu da je verificirano.
    Nisu tražili svjedodžbe, iako ne kužim koji će im to klinac (tamo gdje su tražili) kad je prosjek povučen iz e-dnevnika...

  18. #11918

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Dragi svi, gdje se mogu naći min. bodovi za upis po školama od ove godine? Mi smo sad 7. završili pa imamo ozbiljne razgovore doma

  19. #11919

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Da li netko zna min bodove za dvojezični njemački za XVIII.?

  20. #11920
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj miles to go prvotno napisa Vidi poruku
    Dragi svi, gdje se mogu naći min. bodovi za upis po školama od ove godine? Mi smo sad 7. završili pa imamo ozbiljne razgovore doma
    Sada - jedino ako znaš nekoga tko je upisivao ili imao tu školu kao jedan od izbora.
    Inače, obično u 9.mjesecu bude objavljena tablica sa svim školama u HR i bodovnim listama.

  21. #11921
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Minimalni bodovi za upis su 67, znači to prvo mora biti zadovoljeno
    http://www.gimnazija-osamnaesta-zg.s...u_18_gimnaziju

  22. #11922

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala, to smo našli. To bi trebao imati, ali s koliko min su se djeca upisivala? Vidjela sam da je prošle godine bilo oko 68-69 bodova

  23. #11923

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Ak sam dobro skužila, ne postoji neka lista bodova do jeseni?

  24. #11924
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Ja sam shvatila pitanja kao "koliko je bodova imao zadnji upisani", ali, da, moguće da je pitanje bilo koji je minimalan prag za prijavu (ali mislim da takva tablica ne postoji, nego jednostavno odeš na web škole koja te zanima pa pogledaš prag)

  25. #11925

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj miles to go prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko zna min bodove za dvojezični njemački za XVIII.?
    Navodno su primljeni svi prijavljeni (a koji su zadovoljavali uvijete), čini mi se njih 6, kvota je bila 13. Slab interes bio.

  26. #11926

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala vam puno i čestitke svima♥️

  27. #11927
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam shvatila pitanja kao "koliko je bodova imao zadnji upisani", ali, da, moguće da je pitanje bilo koji je minimalan prag za prijavu (ali mislim da takva tablica ne postoji, nego jednostavno odeš na web škole koja te zanima pa pogledaš prag)
    Već smo odavno rekli ( bar ja ) da nije bitno koliko je sad imao zadnji bodova, već kakva će biti iduća generacija, svakako je važno pogledati koliko minimalni je potrebno bodova za neku školu ako je propisano, što mi je rekla susjeda da su na popisu za neke njezinog sina bilo da ne zadovoljavaju ni taj propisani prag!! Za tu jezičnu je potrebno proči prijemni. Prijatelj od velikog je upao u tu školu i bio je zadovoljan s njom , jedini mu je bilo malki problem s predmetom koji se sluša na njemačkom, jer je iz tog ( kemija 1 razred ) bio slab i dok je bila na hrvatskom

  28. #11928
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Naravno, svake godine dogodi se boom neke škole, naprosto bude popularna među tom generacijom osmaša pa odskoči s bodovima u odnosu na neki prosjek zadnjih par godina.
    Ali mislim da itekako vrijedi pogledati bodove ove, prošle, pretprošle godine... i okvirno vidjeti kako se kreću.
    Npr. netko je stavio ove godine bodove za Rušer gdje se vidjelo kako se ove godine još povećao broj bodova zadnjeg upisanog kandidata, a takav trend je već nekoliko godina pa je nekako za očekivati da će i iduća generacija vrtiti se tu negdje 74/75+ bodova i da su realno male šanse da, ne znam, padnu ispod 70 bodova. Nije nemoguće, naravno, ali ne bih rekla da je realno

  29. #11929
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    za te dvojezične je slab interes i ovaj bodovni prag je često dovoljan

    ruđer je svake godine 2 boda više, sad su već na 77, navodno se razmatra i prijemni sljedeće godine

  30. #11930
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Jao, nisam bila na forumu sto godina. Mi smo upali na Ruđer, bodovni prag je skočio u nebo i bilo je sklizavo ali uspjeli smo, tj.on je uspio.
    Meni je promaknula info o udžbenicima, kakva je situacija ove godine? Nabavljamo sami ili, pitam za Zagreb?

  31. #11931
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Ja sam, čini mi se, čula da grad financira udžbenike, da su stavili u proračun tu stavku.

  32. #11932

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Nama su rekli na upisu da imaju udžbenike od prošle godine i da ćemo ih dobiti.

  33. #11933
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sad gledam na TV da su tri maturanta u HR maturu položili 100% točno te dobili novčanu nagradu, 5000usd odnosno eura.
    Dvoje su iz varaždinske gimnazije, a jedan iz 2.zagrebačke gimnazije.

  34. #11934
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bravoo svaka čast!!!

  35. #11935
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Lijepo.
    Moja nije imala 100% al nije ni daleko. Prije rezultata je izjavila da je bilo jako lagano.
    Većina njenih frendova ima slične rezultate.
    Svi su upali na željene fakultete.

  36. #11936
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Je, baš zanimljiva priča o dvojcu iz Vž koji su ne samo iz iste škole nego i razreda! A ovaj iz Zagreba je dobio nagradu za odlične rezultate iz HJ i povijesti i izjavio da je zadovoljan da se nagrađuje uspjeh i mimo stem predmeta!

    Nano, bravo za kćer i ekipu!

  37. #11937

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj ekica prvotno napisa Vidi poruku
    A ovaj iz Zagreba je dobio nagradu za odlične rezultate iz HJ i povijesti i izjavio da je zadovoljan da se nagrađuje uspjeh i mimo stem predmeta!
    To je najbolji prijatelj mojeg sina, izniman dečko u svakom pogledu

  38. #11938
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Nano bravo za kćer i ekipu

    Tanja_b, bravo za best frenda

  39. #11939
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je najbolji prijatelj mojeg sina, izniman dečko u svakom pogledu
    nadam se da nije upisao hrvatski i povijest

    NanoiBeba, bravo

  40. #11940
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To je najbolji prijatelj mojeg sina, izniman dečko u svakom pogledu
    Bravo za frenda.
    Respekt.

  41. #11941

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da nije upisao hrvatski i povijest
    Nadaj se i dalje

  42. #11942
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Lijepo.
    Moja nije imala 100% al nije ni daleko. Prije rezultata je izjavila da je bilo jako lagano.
    Većina njenih frendova ima slične rezultate.
    Svi su upali na željene fakultete.
    Drugo nije bilo za očekivati.
    Ipak su to Miočani
    Čestittam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #11943
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da nije upisao hrvatski i povijest

    NanoiBeba, bravo
    Zašto ne?

  44. #11944
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto ne?
    jer je i jedno i drugo totalno suficitarno

    ja bih svoje u slučaju da žele tako nešto upisati barem probala nagovoriti da upišu jedan od dva suficitarna i jedan deficitarni predmet na filozofskom npr. (neki traženiji jezik uvijek dobro dođe) ili makar povijest i geografiju iako ni to nije baš dobitna kombinacija

  45. #11945
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Geografija je na PMF-u, osim ako nema i na Filozofskom.
    A najboljeg frenda tanjinog sina i ja znam iz jedne druge priče (svijet je mali )

  46. #11946
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Zagreb je mali.

  47. #11947
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,701

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Geografija je na PMF-u, osim ako nema i na Filozofskom.
    A najboljeg frenda tanjinog sina i ja znam iz jedne druge priče (svijet je mali )
    i sama sam se iznenadila kad sam čula da sad ima na filozofskom https://theta.ffzg.hr/ECTS/Studij/Index/1104

    prije znam da su studenti slušali povijest na filozofskom a geografiju na PMF-u

    u svakom slučaju, nek je frendu sa srećom ako je krenuo tim stopama, nikad se ne zna, kad netko nešto voli i dobar je u tome, uspjet će i s turkologijom i indologijom (znam da često tu kombinaciju spominju kao gubljenje vremena)

    nisam za ubijanje ljubavi koju netko ima za neki predmet koji baš i nije "profitabilan", ali sam opet i za neki kompromis da se ipak proba naći neka praktična kombinacija s kojom će se moći i zaposliti

    na temi smo srednje škole, pa eto, pitanje je i koliko odabir srednje škole utječe na kasniji odabir posla / studiranja i hoće li netko biti predodređen za daljnji put ako upiše MIOC ili pak ekonomsku

  48. #11948
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Pa u većini slučajeva ipak gimnazija utječe na daljnji izbor. A malo i ekipa u razredu a i neki dobar profesor.
    Moja je do 3. razreda govorila da će studirati nešto drugo nego kaj je sad odabrala. Mislila sam da ju je na promjenu povukla škvadra iz razreda al ona veli da ne, nego da je većina djece izabrala faks a tako i ona, zbog odlične profesorice koju su imali.
    Istna, i raniji izbor je bio vezan uz odličnu profesoricu, al nekog drugog predmeta..

    Neka djeca su rano znala kaj žele i ostali su pri tom. Al ima i puno neodlučnih.

  49. #11949
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Ja ne mislim da izbor srednje škole utječe na životno zanimanje. Posebno kad se uzme u obzir ono što se često spominje u medijima, da će se neki (ne sjećam se koji, ali dosta visoki) postotak današnje djece baviti zanimanjima koja još ne postoje.
    A ujedno znam npr. svakakve Miočane- koji su studirali FER, medicinu ali i pravo npr., pa postali odvjetnici. Ili vrlo uspješne managere koji nisu studirali ekonomiju itd, itd.

  50. #11950
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Pa u većini slučajeva ipak gimnazija utječe na daljnji izbor. A malo i ekipa u razredu a i neki dobar profesor.
    Moja je do 3. razreda govorila da će studirati nešto drugo nego kaj je sad odabrala. Mislila sam da ju je na promjenu povukla škvadra iz razreda al ona veli da ne, nego da je većina djece izabrala faks a tako i ona, zbog odlične profesorice koju su imali.
    Istna, i raniji izbor je bio vezan uz odličnu profesoricu, al nekog drugog predmeta..

    Neka djeca su rano znala kaj žele i ostali su pri tom. Al ima i puno neodlučnih.
    Ovo s profesoricom sam i ja iskusila. Prvi razred jezične gimnazije i fenomenalna prof iz kemije, prvi put sam je razumjela i zavoljela i bila najbolja u razredu i odgocorno tvrdila da ću studirati medicinsku biokemiju.
    Nazalost, ta je prof otišla nakon prvog razreda, dobili smo zamjenu i moja je zainteresiranost ishlapila totalno, a i ocjena pala na 3.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •