Stranica 3 od 278 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 13897

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #101
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Elly, pa to ti je takozvani umjetnički ili muzički razred koji već godinama postoji u ŠPUD-u, kako tanja kaže.
    Tamo djeca koja idu u srednju glazbenu mogu slušati općeobrazovne predmete.
    Još je MM koji ima 50+ godina išao u tu školu, a danas u nju ide moj nećak koji ide u srednju glazbenu.
    Znači umjetnički dio slušaju u srednjoj glazbenoj (ili plesnoj), a opće predmete u ŠPUD.

    edit: u drugom postu si odgovorila na moje slijedece pitanje.
    Posljednje uređivanje od Elly : 03.12.2014. at 11:19

  2. #102
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, naš frend s prosjekom nešto višim od 4.0 nije uspio upasti srednju medicinsku. Meni je to prestrašno! S obzirom da sam ja istu završila i da sam uvjerena da ni u peti ne trebaš biti odlikaš da bi bio/la kvalitetna medicinska sestra . Zanimljivo je to, u ono doba, iz mojeg razreda samo sam ja išla studirati, svi su nastavili raditi u struci i eventualno je koja završila višu uz rad.

  3. #103
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    klinci su pametni, odmah prokuže što valja, koje su im šanse za posao, zaradu, za ić vani...
    mislim da je i u rijeci veća navala za medicinsku nego za gimnaziju, recimo smjer zubni tehničar je hit. ne moraš ni faks završiti, a imaš zanimanje koje se može lijepo unovčiti

  4. #104
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Ja razmišljam kao i babyboys... upisati četverogodišnju koja ga bar malo zanima, kod moga je to računalni tehničar, no ni to nisu lagane škole, a koliko sad ima volje za učenje, pitam se da li je to za njega...

  5. #105
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    što znači "bajni prosjek", koliko je to?
    Prije 6 godina moglo se sa 4,0 upisati 13. Kako je sad ne znam.

  6. #106
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    A sta je sa koncarom, u Voltinom?
    U moje vrijeme nije bas bila na glasu , jel se sto tu promjenilo?
    Prema mojim saznanjima po kvaliteti idu Ruđer, Tesla, Končar.
    Znam djecu koja su nakon Končara upisala FER (ne znam koliko ih je i završilo).

  7. #107

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih "glazbeni razred" predložila samo onima koji već u osnovnoj GŠ postižu nagrade na državnim natjecanjima iz svog instrumenta, sjajno im ide solfeggio i imaju želju obrazovati se i mimo općih predmeta (jezici, opća kultura) te iza sebe imaju roditelje spremne ih podržati (vožnja, financije, kupnja instrumenta).
    Evo, moj ispunjava sve što si nabrojala, pa ipak ne bih da ide u taj razred. Ako ikako bude moguće.
    Uostalom, još u moje vrijeme (prije 20+ godina), profesori u srednjoj glazbenoj drugačije su gledali na učenike koji idu u gimnaziju, i na one iz "glazbenog razreda". Nama iz gimnazije su otvoreno govorili da smo pametniji koliko god to nepedagoški zvučalo.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha pa i moj muž za svoje prijatelje koji su išli u prave škole govori i misli da su pametniji od njega - zapravo govori da su uspjeli završiti pravu školu uz glazbenu.
    Samo, ako netko želi i može studirati instrument, i to mu je cilj, pa ga još i uspije ostvariti, čisto sumnjam da ga muči kako su ga gledali profesori u srednjoj glazbenoj.

  9. #109
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    moj najstariji ide u Teslu i zadovoljni smo. On se jako dobro snasao u skoli, interesira ga gradivo i nije mu problem to uciti, tako da mi nemamo nikakvih problema.
    Dosla je nova ravnateljica koja je stroga i pokusava uvesti neke promjene.
    Drugi je 8. razred i ni sam ne zna kuda bi i sta bi. Spominje Lucijanku.

  10. #110
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Kaj se tiče obrazovanja (ne u smislu škole, već u smislu onoga što se uči), mislim da je bitno znati čim više stranih jezika (minimum dva, nakon toga se i tako svi dalje lakše uče), biti koliko je moguće informatički pismen i imati dobru osnovu iz ostalih područja (od jezika preko matematike pa nadalje) ... naravno, za umjetnost i glazbu ne treba matematika kao ni umjetnost i glazba za matematiku, a recimo povijest i zemljopis za oboje ... ali, tu je ipak u pitanju opća kultura.

    Htio bih još primjetiti da je u drugim zemljama (tu mislim prvenstveno na zapadnu Evropu) posve drugačija percepcija ajmo to reć "uslužnih zanimanja" nego kod nas. Tamo se dobri kuhari, frizeri, auto mehaničari i slični "zanatlije" odnosno "majstori" štuju gotovo u rangu inžinjera i drugih fakultetski obrazovanih osoba. Kod nas je, na žalost, drugačije, ali činjenica je da se i ovdje atmosfera pomalo mijenja ...

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Definitivno se mijenja, pa dobri kuhari, ili kako se to moderno kaže - chefovi, postali su prave medijske zvijezde.
    (a dobri frizeri su oduvijek bili zvijezde, samo ne medijske)

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj se tiče obrazovanja (ne u smislu škole, već u smislu onoga što se uči), mislim da je bitno znati čim više stranih jezika (minimum dva, nakon toga se i tako svi dalje lakše uče), biti koliko je moguće informatički pismen i imati dobru osnovu iz ostalih područja (od jezika preko matematike pa nadalje) ... naravno, za umjetnost i glazbu ne treba matematika kao ni umjetnost i glazba za matematiku, a recimo povijest i zemljopis za oboje ... ali, tu je ipak u pitanju opća kultura.

    Htio bih još primjetiti da je u drugim zemljama (tu mislim prvenstveno na zapadnu Evropu) posve drugačija percepcija ajmo to reć "uslužnih zanimanja" nego kod nas. Tamo se dobri kuhari, frizeri, auto mehaničari i slični "zanatlije" odnosno "majstori" štuju gotovo u rangu inžinjera i drugih fakultetski obrazovanih osoba. Kod nas je, na žalost, drugačije, ali činjenica je da se i ovdje atmosfera pomalo mijenja ...
    Sto se tice obrtnickih zanimanja situacija se itekako ( vec ) promjenila.
    Prosjecna placa jednog solidnog automehanicara ili vodoinstalatera sa normalnim radnim vremenom je oko 5,5 tisuca kuna. Moj najmladi brat je sa 7 godina odlucio da zeli biti automehanicar. To je i zavrsio. I jos cetvrtu godinu za strojarskog tehnicara. Te upisao faks nakon toga, koji je napustio. Nakon godina ispobavanja, skolovanja, rada preko student servisa u pomocnim poslovima, konacno je nasao posao u struci. I uziva ko prase u blatu. Konacno radi ono sto voli.
    jedino je sa obrtnickim zanimanjem jako tesko naci prvi posao i steci iskustvo, obzirom na stanje u privredi, ali nakon par godina staza i dobrog iskustva ima se puno izbora ( u struci).

  13. #113
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    O toj školi ne znam puno, ali ono malo što sam čula o njoj bilo mi je dovoljno da svojem sinu već sad rezolutno kažem da ne može upisati glazbeni razred iako je već dulje vrijeme čvrsto siguran da on ide u srednju glazbenu (ok, stigne se još i predomisliti, kad ga stisnu u višim razredima, ali po sadašnjem stanju stvari mi se to ne čini jako vjerojatnim).
    što točno znaš da si djetetu zabranila upis u tu školu?

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, na ovo su se sveli upisi u srednje škole zadnjih godina Grozno u što se sistem pretvorio (iako, to se moglo i očekivati, čim se prešlo na upise isključivo po kriteriju ocjena), a zasad ne vidim ni pokušaje da se nešto konstruktivno promijeni.

    S druge strane, baš smo ovo ljeto imali godišnjicu mature, i u razgovoru s prof hrvatskog čula sam da učenici u gimnaziju dolaze sa sve lošijim znanjem i načinom razmišljanja (da ne bi bilo zabune, riječ je o vrlo traženoj Petoj gimnaziji u koju se upisuju oni s prosjekom 5.0).
    Čula sam istu stvar za istu školu.

    Voljela bih da uvedu malu maturu, iako je to klincima dodatni stres. Stvarno bi trebalo nekako probrati te odlikaše da se vidi koji stvarno imaju znanje, a koji samo ocjenu.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    što točno znaš da si djetetu zabranila upis u tu školu?
    Imaju vrlo malo općeobrazovnih predmeta s malom satnicom, učenici su često neredoviti na nastavi (navodno čak ni ne dolaze svaki dan u školu), sve skupa se odrađuje "lijevom nogom".
    Govorim o glazbenom razredu unutar ŠPUD, ne o njihovim redovnim programima o kojima ne znam ništa. Ali u redovni program ŠPUD mu ionako neće pasti na pamet upisivati se jer za to nema nimalo sklonosti ni smisla.
    Srednja glazbena je druga stvar, i ovdje uopće nije riječ o tome, nego o općeobrazovnom programu koji ide uz nju.

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NetkoMiOteoNick prvotno napisa Vidi poruku
    Prema mojim saznanjima po kvaliteti idu Ruđer, Tesla, Končar.
    Znam djecu koja su nakon Končara upisala FER (ne znam koliko ih je i završilo).
    I ja sam tako čula. Ruđer mi je u kvartu, ima dosta djece mojih kolega i susjeda koji su to završili i sad su na fakultetima (Tehničko veleučilište, FER, građevina) tako da je to dobra priprema. Raspitivala sam se za matematiku u toj školi još dok je moj stariji drukao da bi se onamo upisao (i hodao na otvorene dane) i čula isto dobra mišljenja. Teslu je davno završio mm, ali to iskustvo sad nema nikakvo značenje. Znam ljude koji su završili Končarevu srednju prije puuuno godina (za bivše države) i tada je to bilo ok, naročito praktični dio. Kako je sada - nemam pojma. Iz vlastitog iskustva s faksa - ljudi iz strukovnih škola puno su bolje savladavali osnove elektrotehnike i npr. mjerenja na FER-u, a mi iz matematičkih gimnazija smo dakako bolje prolazili na matematici i fizici. Bili smo prisiljeni jedni drugima pomagati.

    Zna li netko kakva je srednja strukovna škola Velika Gorica?

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja sam bila Ruđeraš, živjela na drugom kraju svijeta , bila u razredu koji je imao najslabiju matematiku, premda sam se školovala za obrtničko zanimanje dosta nas je završilo fakseve.

    muž je Končarevac završio više, dosta njegovih kolega je magistriralo

    pouka svugdje se može nać sebe

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Imaju vrlo malo općeobrazovnih predmeta s malom satnicom, učenici su često neredoviti na nastavi (navodno čak ni ne dolaze svaki dan u školu), sve skupa se odrađuje "lijevom nogom".
    Govorim o glazbenom razredu unutar ŠPUD, ne o njihovim redovnim programima o kojima ne znam ništa. Ali u redovni program ŠPUD mu ionako neće pasti na pamet upisivati se jer za to nema nimalo sklonosti ni smisla.
    Srednja glazbena je druga stvar, i ovdje uopće nije riječ o tome, nego o općeobrazovnom programu koji ide uz nju.
    Eh, da, zaboravila sam glavni argument: ako se dijete tijekom srednje škole iz bilo kojeg razloga predomisli, s glazbenim usmjerenjem u općeobrazovnoj školi ne može više ništa, teško bi moglo upisati neki drugi fakultet. A rano mi je da se u dobi od 14 godina tako strogo usmjeri samo u jednom smjeru.

  19. #119
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da, zaboravila sam glavni argument: ako se dijete tijekom srednje škole iz bilo kojeg razloga predomisli, s glazbenim usmjerenjem u općeobrazovnoj školi ne može više ništa, teško bi moglo upisati neki drugi fakultet. A rano mi je da se u dobi od 14 godina tako strogo usmjeri samo u jednom smjeru.
    Dobar argument!

    Inače, nije isto ali ima sličnosti: kolegica s posla ima sina koji je bio vrhunski sportaš, ali nikada mu nije dozvolila da i pomisli na upis u sportsku gimnaziju. Dečko je lijepo završio običnu gimnaziju (jednu u Križanićevoj, ne znam koju ali nije bila klasična) i studij koji nema veze sa sportom. Sad ima diplomu pravog fakulteta, godinu dana staža (ili dvije?) i dalje se školuje uredno. Sport mu nije kruh svagdašnji nego rekreacija. A da je zaglavio u sportskoj - nedajbog neke ozljede ili slično, ode sve da ne velim kam... Slično je druga kolegica odgovorila kćer od upisa u baletnu. To su odabiri za vrlo mali broj probranih, ne za obične smrtnike.

  20. #120
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, da, zaboravila sam glavni argument: ako se dijete tijekom srednje škole iz bilo kojeg razloga predomisli, s glazbenim usmjerenjem u općeobrazovnoj školi ne može više ništa, teško bi moglo upisati neki drugi fakultet. A rano mi je da se u dobi od 14 godina tako strogo usmjeri samo u jednom smjeru.
    Da citiram svog nećaka nakog što se prebacio u glazbeni razred, a pitali smo ga hoće lis tudirati čelo: Sad moram!

  21. #121
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja vas citam i nikako ne mogu skužiti otkud toliko 5,0 prosjeka.
    Cura ide u naš prvi gimnazije (ovdje peti gimnazije) i mislim da u svih pet prvih razreda ima 7- 10 djece sa ocjenama 5.0.

  22. #122
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa kad je inflacija.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad je inflacija.
    Točno tako - inflacija petica. I to dugogodišnja inflacija, koja je započela 1990. i pogoršava se do danas, a pospješena je upisnom politikom u srednje škole koja gleda isključivo ocjene, a ne znanje ili sposobnosti učenika.
    (ok, neke specifične škole imaju prijemni ispit s provjerom potrebnih vještina, ali te su u manjini)

  24. #124
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    što znači "bajni prosjek", koliko je to?

    mene recimo muči činjenica da moje dijete pojma nema što bi u životu radio, čime bi se bavio, nema ocjene za gimnaziju po današnjim kriterijima. Meni bi bilo super kada bi on mogao upisati neku školu tipa gimnazije pa da s 18 odluči u kojem smjeru želi ići u životu. Ne mora uopće ići na faks, neka završi za kuhara, ali zrelog i široko obrazovanog kuhara, koji nije školu izabrao po inerciji ili radi društva, me kužite
    ah, to znači da ne mora biti 5,0
    šalim se, mislim da je sin od frendice bio nategnuti četvorkaš, stalno je kuburila s njim u osnovnoj školi, a veli da se preporodila otkad je mali upisao tu (XIII) gimnaziju

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar argument!

    Inače, nije isto ali ima sličnosti: kolegica s posla ima sina koji je bio vrhunski sportaš, ali nikada mu nije dozvolila da i pomisli na upis u sportsku gimnaziju. Dečko je lijepo završio običnu gimnaziju (jednu u Križanićevoj, ne znam koju ali nije bila klasična) i studij koji nema veze sa sportom. Sad ima diplomu pravog fakulteta, godinu dana staža (ili dvije?) i dalje se školuje uredno. Sport mu nije kruh svagdašnji nego rekreacija. A da je zaglavio u sportskoj - nedajbog neke ozljede ili slično, ode sve da ne velim kam... Slično je druga kolegica odgovorila kćer od upisa u baletnu. To su odabiri za vrlo mali broj probranih, ne za obične smrtnike.
    Peterlin to ti je neki nesporazum. Sportska gimnazija je opća gimnazija nakon koje se može uredno na fakultet. Ne može se nikako povlačiti paralela s glazbenim razredom.

  26. #126
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin to ti je neki nesporazum. Sportska gimnazija je opća gimnazija nakon koje se može uredno na fakultet. Ne može se nikako povlačiti paralela s glazbenim razredom.
    I ja bih rekla...
    Jedino što je za sportaše prednost sportske u tome što imaju mogućnost dogovaranja termina ispita, s obzirom da zbog natjecanja često izostaju iz škole.

  27. #127
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    čula sam da se u rijeci, u andrija mohorovičić, može upisati i s manjim prosjekom od 5,0, čak i s 4,0 jer je škola prilično teška i klinci nemaju interes.
    Ovo je točno, mi smo friško upisani u GAM, i u razredu s mojom curom ima djece koji su prošli i sa 4,0. Ovu školu zaista nije bio teško upisati, ali treba ju završiti. Sada na vidjelo izlaze sve ocjene bez pokrića iz OŠ (i to ne samo 5-ice).

  28. #128
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    branka, jel riječ o općoj ili o matematičkoj?

  29. #129
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ovo isto treba imati na umu. Najkvalitetnije škole ne moraju biti one u koje se upisuju djeca s najvišim prosjekom. Djeca često hoće tamo gdje je - lakše (a da ipak važi za dobru školu).

  30. #130
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    vertex, to je tako u nas u provinciji
    u metropoli je ipak malo drugačije koliko sam uspjela povatati.

  31. #131
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    E. je u općem smjeru (iako sam ja navijala za matematički, ali prevagnula je ekipa ) ali ni u matematičkom nisu sve 5,0. Moja je na ukupnoj listi e upisa imala max. broj bodova, ali takvih je bilo 30-tak u ukupnim prijavama. Pa kad to podijeliš sa 5 upisanih razreda (3 opća i 2 matematička sve ti bude jasno).

  32. #132
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    vertex, to je tako u nas u provinciji
    u metropoli je ipak malo drugačije koliko sam uspjela povatati.
    Može bit, može bit...

  33. #133
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin to ti je neki nesporazum. Sportska gimnazija je opća gimnazija nakon koje se može uredno na fakultet. Ne može se nikako povlačiti paralela s glazbenim razredom.
    Iskreno, ja ne znam ništ o tome. Samo prenosim stavove svoje bliže okoline. Pošto kupila - po to prodala... Kolegica je rekla da (unatoč programu opće gimnazije) kriteriji u sportskoj nisu isti kao u običnoj općoj. A pošteno i iskreno - nekome tko je išao u takvu školu ili nekome tko nije teško je to usporediti jer možeš odabrati samo jedno.

    O glazbenim razredima ne znam baš ništa. Moja djeca ove godine završavaju osnovnu glazbenu i ni jedan od njih ne želi u srednju. Da su odabrali glazbu kao životni poziv - bilo bi drugačije. Ne kažem da je to bolje ili gore - samo drugačije. Rekoh već prije, nije to za svakoga. Za moju djecu definitivno nije. Da je dolazilo u obzir - vjerojatno bih znala više. Ovako - moji će kao i većina drugih u obične srednje škole.

  34. #134
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar se fakultet ne može upisati nakon bilo koje srednje škole, ako se položi državna matura?

    Nakon "glazbenog razreda" se u svakom slučaju nekad mogao upisati fakultet, kao prvo - Muzička akademija jest fakultet, a kao drugo MM ima (nekolicinu) poznanika iz SŠ koji su definitivno završili druge fakultetete.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar se fakultet ne može upisati nakon bilo koje srednje škole, ako se položi državna matura?

    Nakon "glazbenog razreda" se u svakom slučaju nekad mogao upisati fakultet, kao prvo - Muzička akademija jest fakultet, a kao drugo MM ima (nekolicinu) poznanika iz SŠ koji su definitivno završili druge fakultetete.
    Mogao se, znam i ja par ljudi koji su završili "glazbeni razred" pa upisali neki drugi faks (ne MA), ali ne znam kakva je sad situacija s obzirom na državnu maturu. Odnosno, koliko školovanje u glazbenom razredu uopće daje podlogu za polaganje državne mature, mislim da je to glavni problem.

  36. #136
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Moja susjeda završava muzičku gimnaziju u Rijeci i planira upisat predškolski odgoj. I muzička gimnazija (kao i sve sarednje škole) se završava s državnom maturom, tako da može upisati bilo koji faks. Neznam točno ali mislim da mi je pričala da su oni prije 4g morali upisati dali če polagati samo državnu maturu ili će polagati i glasbenu i državnu maturu. I njezine frendice koje su prije završile tu skolu normalnu upisuje druge fakseve....

  37. #137
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Moja susjeda završava muzičku gimnaziju u Rijeci i planira upisat predškolski odgoj. I muzička gimnazija (kao i sve sarednje škole) se završava s državnom maturom, tako da može upisati bilo koji faks. Neznam točno ali mislim da mi je pričala da su oni prije 4g morali upisati dali če polagati samo državnu maturu ili će polagati i glasbenu i državnu maturu. I njezine frendice koje su prije završile tu skolu normalnu upisuje druge fakseve....
    Cudno sam napisala,odluku o maturi su morali donijeti nakon završene treće godine. Neznam koje predmete ima na maturi, mogu pitata ako nekoga zanima.

  38. #138
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Muzički razred ima "stručnu" maturu u GŠ i "opću" državnu maturu iz HJ, MAT i stranog jezika. Naravno da se, ako žele, mogu prijaviti i za višu razinu, ali onda se moraju privatno s nekim pripremati (ili pak učiti sami) jer im nastavni plan nije dovoljan za nju. Matematiku u višim razredima niti nemaju.

  39. #139
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    cokolada, moja sudjeda ima matematiku od prvog do cetvrtog, nemaju fizike, kemije, biologije...

  40. #140
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    evo, da razriješimo dileme, tu sve piše:

    http://ss-primijenjenaumjetnostidiza...zredi_1.-4.doc

  41. #141
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    ups, isprika, mislila sam da u 4.S više matematiku nemaju.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Imaju, ali samo 2 sata tjedno, sto tesko da je dovoljno i za nizu razinu matematike na maturi

    http://www.glazbena-skola-pavla-mark...nja-skola.html

  43. #143
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Još će Šuvar i naše usmjereno obrazovanje ispasti - mrak.

    Mi smo SVI imali isti program u prva dva srednje, a na prijemnim ispitima za faks se tražilo samo to.

    Ali, naravno, ja znam puno ljudi koji su se za prijemne na faksu pripremali mimo škole.

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ups, isprika, mislila sam da u 4.S više matematiku nemaju.
    matematike ni hrvatskog nema u 4. godini medicinske, ok postoji fakultativno da se može ić, ali nije obavezno

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja sam za faks morala znat sve kaj se uči u vsa četiri, jedan dio iz recimo matke mi nismo učili, ali sam to savladala kad sam podučavala druge iz drugih škola

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa Vidi poruku

    Evo, ja sam načuo da u Željezničarskoj školi (ne znam koje joj je službeno ime, pored kolodvora) postoji informatički razred(i) koji su, navodno, dosta kvalitetni. Pitat ću za više informacija pa se javim!
    Novosti!

    Moj stariji je bio u HZZ na profesionalnoj orijentaciji, pa je dobio preporuke između ostalog i za tu školu. Kaže psihologica da je škola odlična, da su oni napravili veliki iskorak baš na tom informatičkom programu i da su učenici i roditelji zadovoljni.

    Eto, pošto kupljeno - po to prodano!

    Ovo je ta škola: http://ss-tehnicka-zg.skole.hr/

    Imaju i ovaj program tehničke gimnazije (to je taj hvaljeni, bar sam ja to tako shvatila): http://ss-tehnicka-zg.skole.hr/nastava/programi/tehgim

    Ali moje dijete je izjavilo da ga to ne zanima, ostaje pri svom izboru XV gimnazije (koja ima jednosmjensku nastavu).

  47. #147
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    moj kaže da je XIII lošija čak i od privatnih gimnazija

    od matematičkih su naravno V i XV vrh, za njih treba preko 5.0
    slijede lucijanka, III i Prelog (prve dvije upisuju samo jedan matematički razred pa je zato teško proći, za Prelog ne znam) - za njih može nešto ispod 5.0 ali sigurno iznad 4.7
    na kraju X gimnazija (upisuju dva matematička razreda, hrvatski i dvojezični)
    onda dugo dugo ništa

    zamalo da možemo djecu podijeliti na odlikaše s 5.0 i ostale (grupa koja je ispod 5.0 bez obzira koliko je) jer odlikaš s prosjekom 4.5 ili 4.6 nema baš puno za birati
    Mojoj je prosjek 4.85 i to ispada prema našem izračunu 73-74 boda. Jel bi to bilo ok za gornje nabrojane škole? Pri tome isključujem MIOC i V.

  48. #148
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je prosjek 4.85 i to ispada prema našem izračunu 73-74 boda. Jel bi to bilo ok za gornje nabrojane škole? Pri tome isključujem MIOC i V.
    Itko?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Pa zavisi iz kojih predmeta ima cetvorke.

  50. #150
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zavisi iz kojih predmeta ima cetvorke.
    Šaroliko, kako u kojem razredu. U sedmom iz geografije,povijesti, fizike i biologije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •