Stranica 45 od 279 PrviPrvi ... 3543444546475595145 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,201 do 2,250 od 13934

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #2201
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A mK znaš ko se prije u mreži, kod mojeg podjednako grozno pričaju i cure i dečki nadam se da je to samo preše ravnanje jer stvarno se ne znaju, bar nisu se znali prije tih pisanja

  2. #2202
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Evo objavili i za našu školu moj je s Frendicinim klince i još Dva dečka iz kvarta

  3. #2203
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kak znaš ko se prije u mreži, kod mojeg podjednako grozno pričaju i cure i dečki nadam se da je to samo preše ravnanje jer stvarno se ne znaju, bar nisu se znali prije tih pisanja
    Pričao mi je sin. Prvo su se upoznale cure iz njihovog razreda, najprije prek interneta (Whatsapp, Fb) i to prije nego je nastava i počela, a dečki su uglavnom čekali da se prvo fizički vide u razredu i tek onda su se pridružili.

    Imaju razrednu grupu. To je korisno jer ako netko zaboravi zadaću ili nije na nastavi, uvijek mu drugi pošalju. Vrlo su solidarni. Ali kaže sin i da ima gomila bezvezarija na tim mrežama, što je sasvim sigurno istina.

  4. #2204
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pričao mi je sin. Prvo su se upoznale cure iz njihovog razreda, najprije prek interneta (Whatsapp, Fb) i to prije nego je nastava i počela, a dečki su uglavnom čekali da se prvo fizički vide u razredu i tek onda su se pridružili.

    Imaju razrednu grupu. To je korisno jer ako netko zaboravi zadaću ili nije na nastavi, uvijek mu drugi pošalju. Vrlo su solidarni. Ali kaže sin i da ima gomila bezvezarija na tim mrežama, što je sasvim sigurno istina.
    Naši imaju uključenog i razrednika, i to je razlog da ne smijem oduzimati mob kada nešto napravi kao kaznu.
    Ali zato barem zadaće ne zaboravlja.

  5. #2205
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Naši imaju uključenog i razrednika, i to je razlog da ne smijem oduzimati mob kada nešto napravi kao kaznu.
    Ali zato barem zadaće ne zaboravlja.
    Za razrednicu ne znam, nisam sina pitala da li je i ona u grupi, ali može biti. mmi ja imamo njen broj mobitela koji ne koristimo. To služi za izvanredne situacije ako bi što trebalo. Sin zna da imamo taj broj. Mislim da mm ima razrednicu i među svojim kontaktima na fb, ja nemam ni fb ni kontakte. Imam svoje druge kanale, hehehe...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.08.2016. at 09:54

  6. #2206
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Jedino mi je žao da na popisu ne vidim tko je razrednik/razrednica

    i da se još malo vratim na MIOC - pa nije čudo što je navala kada upisuju upola manje đaka nego kada sam ja išla. A i tada je isto bila navala, ali ne ovolika. jedino kaj smo mi imali dva turnusa, a sada je samo jutarnji.

    I u sinekovom razredu je puno više dečki neg cura, a tak je bilo kad sam i ja išla - možda to ovisi i o smjeru (u moje vrijeme izbornom predmetu)

  7. #2207
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Naši imaju uključenog i razrednika, i to je razlog da ne smijem oduzimati mob kada nešto napravi kao kaznu.
    Ali zato barem zadaće ne zaboravlja.
    a možda je to i razlog da ne piskaraju bedastoće, ko ivi naši i da u pol sata izleti 1000 i više porukica, a vama ujedno razrednik kuži kad su pisali pod nastavom, dogoranja za testove ili za to imaju drugu grupu?

    ovi njegovi imaju grupu koja je počela s radom prije 25.7.

  8. #2208
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    !nešto mi krivpo ošlo
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.08.2016. at 11:30

  9. #2209
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Naši imaju uključenog i razrednika, i to je razlog da ne smijem oduzimati mob kada nešto napravi kao kaznu.
    Ali zato barem zadaće ne zaboravlja.
    Nasi imaju dvije WhatsApp grupe, jednu s razrednicom i jednu bez nje.
    Ova prva grupa onak, tiha, ova druga... ajme, milijun poruka u minuti.

  10. #2210
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    valjda jedina gimnazija u rijeci koja nema e-dnevnik je gam. kaže j, pa šta misliš, zašto sam baš nju izabrao

  11. #2211
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    valjda jedina gimnazija u rijeci koja nema e-dnevnik je gam. kaže j, pa šta misliš, zašto sam baš nju izabrao
    he he. Naša OŠ nije imala i nema e - dnevnik, i toplo se nadam da ću konačno od njega imati koristi u SŠ

  12. #2212
    branka0112 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    GAM će navodno od ove šk. godine uvesti e-dnevnik (na žalost moje E.)

  13. #2213
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Kod nas ima 17 cura i 11 deckiju u razredu. Ici ce s frendom i frendicom iz os u razred. Grupu su osnovali prekjucer, mob ne prestaje pistat,on kaze da pisu samo cure. Jel glupo il pametno ne znam i ne zanima me.

    Nego...kakve ruksake nose srednjoskolci ?

  14. #2214
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ruksak od prošle godine.

  15. #2215
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ima 17 cura i 11 deckiju u razredu. Ici ce s frendom i frendicom iz os u razred. Grupu su osnovali prekjucer, mob ne prestaje pistat,on kaze da pisu samo cure. Jel glupo il pametno ne znam i ne zanima me.

    Nego...kakve ruksake nose srednjoskolci ?

    Vans

  16. #2216
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    he he. Naša OŠ nije imala i nema e - dnevnik, i toplo se nadam da ću konačno od njega imati koristi u SŠ
    A, ne'š ti koristi

  17. #2217
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nema?

  18. #2218
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ma ima napose za one koji doma nist ne pricaju,uz uvijet da roditelj ponekadotide na tu stranicu,ali ima i takvihkoji nikad to nisu posjetili

  19. #2219
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Nego...kakve ruksake nose srednjoskolci ?
    U Italiji su jako u modi Eastpak ruksaci.

  20. #2220
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Vans ima u shoebedu?
    To moze izdrzat sve knjige? Mislim ,izdrzi citavu sk.god?

    Jelena,lanjski je tri godine star i nije solucija.
    Elly,idem googlat te tvoje.

    Nano,kaj se vec moze pokaz napravit? Ja mislila treba cekat da skola pocne.

    Vidi se da nemam pojma.

    Mi smo imali e dnevnik u os,meni i nije bilo neke koristi i ulogirala sam se manje od pet puta u citavoj godini. On mi sve govori,a na informacije ionako povremeno moras otic

  21. #2221
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Nema?
    Kaj nema?

    Ima mioc e-dnevnik, ali ako sam dobro shvatila, rekla je Forka da nije neka korist od toga. I slažem se - nije. Aliii tak je za klince koji ionako doma sve ispričaju. Ja se do dana današnjega nisam potrudila registrirati vlastitu šifru, a ne znam ni sinovu. MM zna, ali mislim da ju ni jednom nije koristio. Ne da se meni registrirati za korištenje e-dnevnika kad roditeljski password daje uvid u ocjene tek nakon 48 sati, a učenički odmah.

    U osnovnoj školi moje djece nije bilo e-dnevnika. I isto mi je bilo - stariji je uvijek sve rekao i pokazao, a mlađi...e, taj je bio lisica, često bih saznala za lošu ocjenu tek kad bi ju on ispravio. Zlato mamino, kao da sebe gledam u toj dobi... Za njega će mi trebati roditeljska šifra. A i meni će dobro doći da se riješim lijenosti i naučim nešto novo.

  22. #2222
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena,lanjski je tri godine star i nije solucija.
    Elly,idem googlat te tvoje.
    Ako treba nositi jako puno knjiga, pogledaj model Eastpak Pinnacle.
    Kostaju malo vise, ali vrijede svaku lipu.

  23. #2223
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Vans ima u shoebedu?
    To moze izdrzat sve knjige? Mislim ,izdrzi citavu sk.god?

    Jelena,lanjski je tri godine star i nije solucija.
    Elly,idem googlat te tvoje.

    Nano,kaj se vec moze pokaz napravit? Ja mislila treba cekat da skola pocne.

    Vidi se da nemam pojma.

    Mi smo imali e dnevnik u os,meni i nije bilo neke koristi i ulogirala sam se manje od pet puta u citavoj godini. On mi sve govori,a na informacije ionako povremeno moras otic
    Moj L. je napokon ove godine dobio novi ruksak nakon što je Explore 2u1 izdržao 5 godina. Raspale su se naramenice, pa smo u Nami na trgu kupili novi. (Trenutno imaju akciju, spustili su cijene na pola pa smo ga možda preplatili. Ako se ne varam, ruksak je sličan kao sivi u zadnjem redu na linku, ali nisam 100% sigurna da je taj. Kupili smo crni s nekim ukrasima i malo je veći od Explore, a koštao je koliko piše na letku, bez popusta: http://www.nama.hr/akcija.html )

    Pokaz - ako ti je dijete imalo pokaz do sada, samo odeš u školu ovjeriti papire i na prodajnom mjestu zet-a predaš ovjerene. Ne moraš se žuriti jer stara iskaznica vrijedi do kraja rujna, možeš uplatiti za rujan na svakom kiosku. Ako nije imao pokaz, moraš sve iz početka. Imaš formulare za skinuti na internetu, a tajništvo škole radi pa se to može sad napraviti. Evo tu je formular i u nastavku su upute: http://www.zet.hr/UserDocsImages/Dok...te%202017..pdf
    Moj mlađi sin treba novi pokaz jer smo izgubili stari, a to se mora napraviti na remizi (Ljubljanica).

  24. #2224
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    racunajte da se iskaznica ZET ne dobije odmah, sad se ne sjecam al znam da se ceka bar tjedan dana. ja sam vadila sebi proljetos, pa me iznenadilo.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.09.2016. at 08:50

  25. #2225
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ovak, pitala sam kaj nema koristi e- dnevnik?
    ja sam se nadala da ima, jer mi smo zadnje dve godine išli pa svaka dva tjedna na informacije - istina ne zbog ocjena

    Pokaz se može napraviti,. Moj je imao staru iskaznicu, tak da je samo trebalo potvrditi u školi. Ja sam odmah platila za cijelu godinu (može i na rate) jer ne želim razmišljati jesam kupila ili ne, a i tako dobije dva mjeseca gratis, a njemu tramvaj treba i ljeti.
    A imaju ga i sustavu, pa valjda ak zaboravi ili izgubi karticu, a ulovi ga kontrola, mogu provjeriti jel plaćeno.

    I moj treba ruksak. on je do sada nosio sve neke reklamne, ali ih je bome sve i strgao. nadam se da će sam pronaći što želi, jer moje strpljenje za kupovinu i nije neko

  26. #2226
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    racunajte da se iskaznica ZET ne dobije odmah, sad se ne sjecam al znam da se ceka bar tjedan dana. ja sam vadila sebi proljetos, pa me iznenadilo.
    A nekad ju radili isti tren pred nama.

  27. #2227
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Baš jutros slušam u vlaku - priča žena da ide poštambiljati u školu što treba sinu za pokaz. Još se ne zna ima li love za subvenciju pokaza. Al ona ide nabaviti, vrijedi stara iskaznica.

  28. #2228
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ne znam za SŠ, ali mi u OŠ imamo E dnevnik od 1. razreda.
    Meni se to pokazalo strašno korisno.
    Volim biti upućena u ocjene i znati da li je negdje zaštekalo, a i vidiš ako učiteljica upiše kakvu napomenu pod ponašanje, i slično.
    Vidi se uvijek i raspored ispita i koje gradivo će biti u ispitu.
    Dobiš poruku, ako je dijete izostalo iz škole.
    Meni vrlo korisno.

  29. #2229
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    to ja očekujem, zato se i čudim da su napisali da nema koristi.

  30. #2230
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    racunajte da se iskaznica ZET ne dobije odmah, sad se ne sjecam al znam da se ceka bar tjedan dana. ja sam vadila sebi proljetos, pa me iznenadilo.
    Tako je ako naručuješ na prodajnom mjestu. Ako ideš na Ljubljanicu, odmah ti je gotovo.

  31. #2231
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam prije tri dana na Črnomercu napunila besplatno pokaz za rujan temeljem vladine odluke za učenike putnike.

  32. #2232
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sad bih nešto napisala - al ak napišem, krenuti će svađa.

    Ipak ću napisati - mi u Zagrebu plaćamo prirez 18% i djeca nam plaćaju pokaz. i ne mali - 100 kn mjesečno

  33. #2233
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad bih nešto napisala - al ak napišem, krenuti će svađa.

    Ipak ću napisati - mi u Zagrebu plaćamo prirez 18% i djeca nam plaćaju pokaz. i ne mali - 100 kn mjesečno
    Drugima je dječji pokaz znatno skuplji!

  34. #2234
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Drugima je dječji pokaz znatno skuplji!
    znala sam da će nastati rasprava - uvijek ista tema - Zagreb ima prirez 18 %. Nera, nadam se da tvoj nije toliki

  35. #2235
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da nema razloga za svadju.
    grad Zagreb jedini moze imati prirez 18% jer to je vezano za velicinu i broj stanovika (tako nekako).
    Nano kuzim tvoju ogorcenost. pogotovo nakon jucerasnje skupstine i kako su usvojeni prijedlozi Gradonacelnika, koji koliko shvacam po medijskim natpisima granice s legalnoscu.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...va/916292.aspx
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.09.2016. at 11:12

  36. #2236
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Koji su uvjeti da bbude putnik?
    Moj ima cca 20 km do skole,mjesecni pokaz za zet+hz je 300 kn. Zivimo i placamo poreze i prireze u zg :D

  37. #2237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

  38. #2238

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nano kuzim tvoju ogorcenost. pogotovo nakon jucerasnje skupstine i kako su usvojeni prijedlozi Gradonacelnika, koji koliko shvacam po medijskim natpisima granice s legalnoscu.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...va/916292.aspx
    U ovome je problem.
    A i u tome što je i grad Zagreb svojedobno davao besplatan prijevoz za redovne učenike i studente, a onda je to ukinuto kad je usfalilo novaca. Kao što se vidi iz priloženog, gradske novce se troši na drugim planovima...

  39. #2239
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Koji su uvjeti da bbude putnik?
    Moj ima cca 20 km do skole,mjesecni pokaz za zet+hz je 300 kn. Zivimo i placamo poreze i prireze u zg :D
    po ovom spajaličnom bi ispalo da imate pravo na subvenciju vlaka, gdi piše kak do subvencije vlaka doći?

  40. #2240
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Koji su uvjeti da bbude putnik?
    Moj ima cca 20 km do skole,mjesecni pokaz za zet+hz je 300 kn. Zivimo i placamo poreze i prireze u zg :D
    Nama je prošle godine razrednik po adresi provjeravao tko ima pravo a tko ne na besplatni pokaz. Oni koji su imali onda su tražili povrat novaca od ZET-a.

  41. #2241
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ovo je super informacija

  42. #2242
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    znala sam da će nastati rasprava - uvijek ista tema - Zagreb ima prirez 18 %. Nera, nadam se da tvoj nije toliki

    Da, a Zaprešić 12%
    I nema vrtića za 200kn, već za 800 na više.
    Nema love od Bandića za svako novorođenče.
    Itd...
    Zaprešić Zetu, vječnom gubitašu plaća ogromnu subvenciju i to redovito za razliku od drugih gradova.
    A danas, primjerice, nije došao bus i lijepo smo ko ovce čekali 40 minuta drugi i svi zakasnili.
    A pokaz za moje dijete ne plaća Bandić, ni Zagrepčani već Vlada, Vlada kojoj sam se ja itekako naplaćala svakojakih poreza. I od koje nikad ništa nisam dobila.
    Pod učenikom putnikom se smatra svaki učenik koji putuje u drugi grad u školu uz uvijet da je taj grad udaljen 5 km ili više od mjesta stanovanja.
    I da, moja kći prevaljuje cca 30 km u jednom smijeru.

  43. #2243
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da nema razloga za svadju.
    grad Zagreb jedini moze imati prirez 18% jer to je vezano za velicinu i broj stanovika (tako nekako).
    Nano kuzim tvoju ogorcenost. pogotovo nakon jucerasnje skupstine i kako su usvojeni prijedlozi Gradonacelnika, koji koliko shvacam po medijskim natpisima granice s legalnoscu.
    http://www.index.hr/vijesti/clanak/m...va/916292.aspx
    Istina.

    U stilu filozofskog kutka - zar ne bi svima bilo bolje da se otvara više radnih mjesta, ne samo u Zagrebu, pa da ljudi u cijeloj Hr mogu bez problema kupiti djeci knjige jer imaju pristojne prihode? Ali to je sf.

    Bog sam zna koliko love se opere na tim "besplatnim" knjigama i tko ih sve kojim kanalima ipak plati. A na kraju škg ih moraš vratiti. Ne dozvoljavaju ni da zadrže knjige iz matematike, pa ja često djeci kupujem još udžbenika iz vlastitog džepa. Lani su u našoj školi tražili da se sve vrati I POPISIVALI sve, čak i radne bilježnice. Iskreno, ne znam jesu li ih nakon toga (rabljene jednu godinu) dali drugim županijama na daljnje korištenje ili su ih frknuli u Unijin kontejner.

  44. #2244
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Tanci koliko je meni poznato u Zaprešiću gradski vrtic ipak dodje manje od 800 kn a u ZGB neki placaju slicno kao i oni u Zaprešiću. Takodjer se dobija naknada za novorodjence. Za ZET ne znam sto bih rekla, evo ja se vozila 3 mjeseca i niti jednom nisam imala problem da nije dosao bus ili krenuo po satnici.
    edit: ove godine dobijeni su udžbenici na teret grada Zaprešica u OS, dok se radne biljeznice kupuju.

    Nema razloga za svadjanje.
    A u pravu si sto se tice prijevoza to je ipak u domeni Vlade, odnosno MZOS.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 01.09.2016. at 13:04

  45. #2245
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Istina.

    U stilu filozofskog kutka - zar ne bi svima bilo bolje da se otvara više radnih mjesta, ne samo u Zagrebu, pa da ljudi u cijeloj Hr mogu bez problema kupiti djeci knjige jer imaju pristojne prihode? Ali to je sf.

    Bog sam zna koliko love se opere na tim "besplatnim" knjigama i tko ih sve kojim kanalima ipak plati. A na kraju škg ih moraš vratiti. Ne dozvoljavaju ni da zadrže knjige iz matematike, pa ja često djeci kupujem još udžbenika iz vlastitog džepa. Lani su u našoj školi tražili da se sve vrati I POPISIVALI sve, čak i radne bilježnice. Iskreno, ne znam jesu li ih nakon toga (rabljene jednu godinu) dali drugim županijama na daljnje korištenje ili su ih frknuli u Unijin kontejner.
    Koliko sam ja skužila knjige ostaju u školi za sljedeću generaciju a dokupljuje se samo ono kaj fali.

  46. #2246
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja skužila knjige ostaju u školi za sljedeću generaciju a dokupljuje se samo ono kaj fali.
    Jasno.

    A radne bilježnice? Ispunjene? Nama su i to oteli.

  47. #2247
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    znala sam da će š se naći prozvanom. Ak već pričaš o porezu, plaćamo ga svi mi, ali u "našem" gradu je "našim" javnim prijevozom mogu voziti djeca iz drugih gradova, a ona koja žive u njemu ne mogu. Sorry, al nema logike, ali nije ni tema.
    A ne živimo ni u socijalizmu - baš me zanima dal npr skandinavci mjere kilometre djeci ili svima plaćaju/ne plaćaju prijevoz.
    ali ovo već ide ne samo na temu grada iu kojem živim, nego države u kojoj živimo.

    Moj mali je recimo bio u DU, i htjelo je dijete ići na Srđ žičarom - to veselje ga je koštalo 120 kn - ak to usporedim s pokazom u zagrebu, on stvarno i je jeftin. Al isto tako znam da je stvarno đački pokaz i bio jeftin kada sam ja išla u školu. 100 kn meni nije malo - to je 1000 kn za cijelu šk.g. Ak to zbrojim sa svojim porezom, prirezom, pa npr da pred vlastitim stanom moram plaćati parkirno mjesto, pa svašta nešto

    da, i OK, želim živjeti u zagrebu, i zato plaćam skupi prijevoz i još štošta skupoga, ali nije da sam oduševljena načinom na koji se ti novci troše

  48. #2248
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Peterlin, ja kupujem i plaćam sve.
    Cijeli život.
    A rođena i odrasla u Zg gdje i radim, evo već 26 godina.
    I kaj sad?
    Za male ljude nikad nije bilo fer, niti će biti.
    Mogla sam se fiktivno prijavit u Zg jer imam gdje i užicat od Bandića nešto, ali nisam jer ja tako ne funkcioniram.
    I dok sam ja kupovala rabljene knjige po sajmovima i tražila po forumima, netko meni blizak si je napravio novu kuhinju s lovom od Bandića za treće dijete.
    I tako svaku godinu.
    Ispričavam se na offu, gibam.

  49. #2249
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    One godine kad su bile poplave svi udzbenici i radne biljeznice grada ZGB isle su u prodaju pod stari papir za pomoc poplavljenim. Meni je to isto bilo strasno.

  50. #2250
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    tanči, pobjegla si s teme. Ali ak je tak bajno, zakaj se svatko tko ima vikendicu izvan Zagreba, tamo prijavljuje.?

    Bolje da ne pomislim koliko bi si kuhinja napravila s zagrebačkim prirezom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •