Stranica 4 od 279 PrviPrvi ... 234561454104 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 13920

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #151
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku


    Ali moje dijete je izjavilo da ga to ne zanima, ostaje pri svom izboru XV gimnazije (koja ima jednosmjensku nastavu).
    Dijete ti je jako dobro odabralo.
    Jednosmjenska nastava nije jedina prednost. Puno rade s ambicioznim i nadarenim ucenicima, suraduju sa znanstvenim institutima i fakultetima pa ucenici cesto rade s njihovim znanstvenicima i asistentima projekte.

    Znam nekoliko bivsih i sadasnjih ucenika koji su vise nego zadovoljni skolom (ali to su sve djeca koja su u osnovnoj odskakala od prosjeka i po sposobnostima i po radu).

  2. #152
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Šaroliko, kako u kojem razredu. U sedmom iz geografije,povijesti, fizike i biologije.
    dovoljno je za one skole u kojima se najmanje tih predmeta broji

  3. #153
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ustvari nisam sigurna da je dovoljno za one dolje nabrojane, htjela sam reci - dovoljno za neke gimnazije u zg

  4. #154
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ustvari nisam sigurna da je dovoljno za one dolje nabrojane, htjela sam reci - dovoljno za neke gimnazije u zg
    A budemo probali, od šest valjda budemo jednu pogodili.
    A kak je to ako je četvorka iz predmeta, jel se dobije manje bodova ili ništa? To mi nije jasno kod tih dodatnih predmeta.

  5. #155
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete ti je jako dobro odabralo.
    Jednosmjenska nastava nije jedina prednost. Puno rade s ambicioznim i nadarenim ucenicima, suraduju sa znanstvenim institutima i fakultetima pa ucenici cesto rade s njihovim znanstvenicima i asistentima projekte.

    Znam nekoliko bivsih i sadasnjih ucenika koji su vise nego zadovoljni skolom (ali to su sve djeca koja su u osnovnoj odskakala od prosjeka i po sposobnostima i po radu).
    Drago mi je ovo pročitati...

    Dijete je to samostalno odabralo, pod utjecajem prijatelja iz glazbene škole koji su već tamo u prvom, drugom i trećem razredu, pa ima informacije iz prve ruke (bolje nego mi). Vjerujem da će sve biti ok jer i moje dijete je jako zainteresirano za matematiku, informatiku i fiziku, a ide mu dobro i sve ostalo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.02.2015. at 09:37

  6. #156
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A budemo probali, od šest valjda budemo jednu pogodili.
    A kak je to ako je četvorka iz predmeta, jel se dobije manje bodova ili ništa? To mi nije jasno kod tih dodatnih predmeta.
    Ovako...
    Prosjek nosi onoliko bodova koliko iznosi, na dvije decmale, i tako za sve četiri godine viših razreda, maksimalno 20 bodova za sve 5.0. Za prosjek 4.75 svake godine dobije se, dakle, 19 bodova. Prosjek (odlikašima) ne oduzima baš puno bodova.
    Puno više oduzimaju ocjene iz predmeta koji se boduju.
    Svaka ocjena nosi onoliko bodova kolika jest. Petica nosi 5, četvorka 4...Ako se boduje 6 predmeta, u sedmom i osmom razredu, to je maksimalno 60 bodova. Svaka ocjena manje, nosi bod manje.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Na webu MZOS imate otvorenu javnu raspravu o ovogodišnjem pravilniku bodovanja za upis u srednje škole (http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13609&sec=1933).
    Koliko sam letimično vidjela, prijedlog pravilnika isti je kao prošle godine.

  8. #158
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moram opet izraziti zgražanje nad tom idejom da pravilnik ne može vrijediti par godina u komadu.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 16.02.2015. at 11:20

  9. #159
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moram opet izraziti zgražanje nad tom idejom da pravilnik ne može vrijediti par godina u komadu.
    Ja sam u HZZ-u čula (kad je sin bio na profesionalnoj orijentaciji, pa sam postavljala pitanja o tome) da je u pripremi pravilnik koji će vrijediti nekoliko godina, ali žena je rekla da sumnja kako će ga stići pripremiti već za ove upise, pa će za ovu generaciju još vrijediti stari. Ako sam ju dobro shvatila.

    Offt. tko zna što čekaju, možda iduće izbore i preraspodjelu karata po ministarstvima.

  10. #160
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako...
    Prosjek nosi onoliko bodova koliko iznosi, na dvije decmale, i tako za sve četiri godine viših razreda, maksimalno 20 bodova za sve 5.0. Za prosjek 4.75 svake godine dobije se, dakle, 19 bodova. Prosjek (odlikašima) ne oduzima baš puno bodova.
    Puno više oduzimaju ocjene iz predmeta koji se boduju.
    Svaka ocjena nosi onoliko bodova kolika jest. Petica nosi 5, četvorka 4...Ako se boduje 6 predmeta, u sedmom i osmom razredu, to je maksimalno 60 bodova. Svaka ocjena manje, nosi bod manje.
    Hvala.

  11. #161
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ma ku'iš, oni su tamo zbog sebe i svog povjerenstva, a mi smo tu da im se prilagodimo. Jasno da ne mogu stići kad im se povjerenstvo sastaje 1xgodišnje.
    Nije preša, kad stignete. Fala, 'đenja, oprostite na smetnji.

  12. #162
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima sto upisuju djeca koja prolaze sa 4,0 , i koja nemaju sklonost i vjestinu za obrtnicka zanimanja.
    Postoje skole za takve?
    ekonomska i upravna su od nekad bile odlicne skole poslije kojih mozes na drustvene fakultete koji traze b razinu matematike. nor pravo, ekonomija i sl.

  13. #163
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    Mene baš zanima koji su minusi za Kušlanovu.
    Dok sam išla, isto nije bila na glasu, ali znanje smo dobili-ako uspoređujem ekipu s faksa, definitivno sam bila u prednosti.
    Ok, ravnatelj je sve samo ne čovjek...to bi bio prvi minus.
    a kaj uopce ti ko dijete imas s ravnateljem ? ja ni neznam ko je nama bio ravnatelj? ja isto trazim info bas o toj trecoj, svi pricaju losa ali nitko ne kaze zasto ? sta je lose- djeca koja pohadaju skolu, ucitelji, il sta ?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    26

    Početno

    Proslogodisnji popis s forum.hr

    80 i 80+ bodova
    - MIOC - 80,00


    76,00-79,99 bodova

    - V. gimnazija - 78,73
    - II. gimnazija - 78,11
    - Titus (VIII gimnazija) - 77,79
    - VII. gimnazija - 77,18
    - III. gimnazija - prirodoslovno-matematički smjer - 77,07
    - XVI. gimnazija - 76,28 (DVOJEZIČNA – 78,38)



    72,00-75,99 bodova

    - X. gimnazija - opća gimnazija - 74,95 (DVOJEZICNA -71,84)
    - I. gimnazija - 74,86
    - X. gimnazija - prirodoslovno matematički smjer - 74,62
    - III. gimnazija – opći smjer - 74,58
    - Lucijanka – opći smjer - 74,49
    - XI gimnazija - 74,04
    - Prirodoslovna gimnazija Prelog – 73,00
    - IV gimnazija - 72,67(DVOJEZIČNA – 75,15)


    do 71.99

    - Lucijanka – jezični smjer – 71,75
    - Turistička gimnazija eksperimentalni program 70.59
    - VI. gimnazija - 70,51
    - XVIII. gimnazija - 70,22
    - IX. gimnazija - 69,32
    - Klasična gimnazija - početnici - 67,48
    - Tehnička gimnazija - eksperimentalni program - 66,92
    - XIII. gimnazija – opći smjer - 66,89
    - nadbiskupska klasična gimnazija - 66,62
    - XIII. gimnazija, prirodoslovno-matematički smjer – 66,42
    - XII gimnazija - 54,50

  15. #165
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    16 je jezicna?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #166
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Hvala Ariel_, ja sam to bezuspješno tražila.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 17.02.2015. at 21:43

  17. #167
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    XVI je jezicna, Krizaniceva.

  18. #168
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vec mi je muka od tih upisa. Nije mi jasno kano se upisuju klinci sa prosjekom oko 3,5? Moj ima individualizirani pristup i nikakva tehnika ga ne zanima. Zanima ga biologija , hrvatski , povijest. Cekam termin za prof.orjentaciju , pa ćemo valjda biti pametniji. U međuvremenu imate li kakav savjet ili prijedloge?

  19. #169
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Vec mi je muka od tih upisa. Nije mi jasno kano se upisuju klinci sa prosjekom oko 3,5? Moj ima individualizirani pristup i nikakva tehnika ga ne zanima. Zanima ga biologija , hrvatski , povijest. Cekam termin za prof.orjentaciju , pa ćemo valjda biti pametniji. U međuvremenu imate li kakav savjet ili prijedloge?
    http://www.psvprelog.hr/
    Nešto ovdje od ne gimnazijskih smjerova?
    Za gimnazijski je bio prošle godine minimum 73 boda.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj uopce ti ko dijete imas s ravnateljem ? ja ni neznam ko je nama bio ravnatelj? ja isto trazim info bas o toj trecoj, svi pricaju losa ali nitko ne kaze zasto ? sta je lose- djeca koja pohadaju skolu, ucitelji, il sta ?
    Pa, u principu, jako puno.
    Ako namješta svoju pijanu rodbinu kao profesore, ako odlučuje gdje ćeš na maturalac...ako odlučuje gdje ćeš na maturalnu...
    Npr. ravnatelj prije njega je slušao učenike i pokušavao popravit ono što nije ok (za sve), a ovaj sa stavom "ja kao ravnatelj" je radio suprotno.

  21. #171
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Vec mi je muka od tih upisa. Nije mi jasno kano se upisuju klinci sa prosjekom oko 3,5? Moj ima individualizirani pristup i nikakva tehnika ga ne zanima. Zanima ga biologija , hrvatski , povijest. Cekam termin za prof.orjentaciju , pa ćemo valjda biti pametniji. U međuvremenu imate li kakav savjet ili prijedloge?
    Ne brini.... dobro to odrade na profesionalnoj orijentaciji.

    Moj stariji je bio prije cca mjesec dana, na HZZ-u, zajedno sa svim klincima iz škole koji imaju individualizaciju.

    Ne samo da ti vrlo točno odrede za što dijete ima smisla, nego dobiješ preporuku za izravni upis u tri programa. To ne znači da će se dijete svakako upisati kamo želi (jer škole imaju kvote koliko učenika mogu upisati na taj način) ali svakako, poboljšavaju im se šanse. Testiranje je iz tri dijela: prvi dan je test koji je sveobuhvatan i traje cca 3 sata, drugi dan je razgovor s psihologom nakon što dobiju rezultate testiranja + još će pred kraj škg ići liječniku medicine rada.

    Moj je dobio preporuku za smjer koji je želio (matematička gimnazija), a kolege iz generacije isto su baš dobro snimili - preporuka za prometnu, preporuka za tehničku gimnaziju... ne znam za ostalo, ali djeca su zadovoljna. Roditelji isto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.02.2015. at 09:31

  22. #172
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Prijedlog za dijete koje zanima biologija, a koje možda nije za gimnaziju: smjer EKOLOŠKI TEHNIČAR u Prelogu: http://www.psvprelog.hr/

    To je jedan od smjerova koji želi upisati moj mlađi sin (iako ja mislim da bi mu bolje odgovarala neka opća gimnazija jer je tipični društvenjak. Vidjet ćemo, i on će na profesionalnu orijentaciju iduće godine, pa ćemo biti pametniji.)

  23. #173
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Prijedlog za dijete koje zanima biologija, a koje možda nije za gimnaziju: smjer EKOLOŠKI TEHNIČAR u Prelogu: http://www.psvprelog.hr/

    To je jedan od smjerova koji želi upisati moj mlađi sin (iako ja mislim da bi mu bolje odgovarala neka opća gimnazija jer je tipični društvenjak. Vidjet ćemo, i on će na profesionalnu orijentaciju iduće godine, pa ćemo biti pametniji.)
    Upravo sam joj i ja to predložila.

  24. #174
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Peterlin, a kemijski tehnicar?
    Sire je znanje nego kod ekoloskog i lakse kasnije na faksu.
    Bilogije i kemije imaju otprilike isto

  25. #175
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, a kemijski tehnicar?
    Sire je znanje nego kod ekoloskog i lakse kasnije na faksu.
    Bilogije i kemije imaju otprilike isto
    Još bolje, isto kao i prirodoslovna gimnazija, pa gdje upadne. Uz preporuku sa HZZ-a ne bi trebalo biti problema, ali oni to daju na temelju vrlo detaljnog testiranja.

    Konkretno, za moje mlađe dijete (iako mu se sviđa Prelog) vjerojatno bi bila bolja opća gimnazija jer je prilično neodlučan. Vidim ja kako mu sada idu kemija i fizika, a bome i biologija - zanimaju ga pokusi, ali čim se čovjek odmakne od toga i krene "pravo" gradivo, nije mu više špica filma. Bolje mu idu društveni predmeti i jezici. Da nije tako visok prag, moje dijete bilo bi odličan kandidat za jezičnu. ALi nikad se ne zna, nije on loš, ali nije 5.0 kao stariji.

  26. #176
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Peterlin, si sigurna da za jezičnu treba 5,0? Pa baš mi je raska mog djeteta rekla da ne treba. A ja pojma nemam , jer mi je još "daleko". O tome ću brinuti sljedeće godine

  27. #177
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, si sigurna da za jezičnu treba 5,0? Pa baš mi je raska mog djeteta rekla da ne treba. A ja pojma nemam , jer mi je još "daleko". O tome ću brinuti sljedeće godine
    Nisam sigurna. To dijete je sada u sedmom razredu, pa ima vremena razmisliti. On kaže da je jezična prezahtjevna, ali sigurno bi se tamo dobro snašao. Ne kanim ga nagovarati, samo mu kanim pokazati što se sve nudi. U međuvremenu bi trebao izaći i novi pravilnik s kriterijima za upis (i taj bi trebao vrijediti malo dulje nego godinu dana). Čekam rasplet. Vidjet ćemo.

    Lako je kad imaš dijete koje zna što hoće i ima uvjete za to (takav je moj stariji), ali većina djece pojma nema ni što bi voljeli, a ni što se sve nudi. Za takve je bitno da ipak odu na profesionalnu orijentaciju. Stručna služba naše škole poslala je neodlučnu djecu u cisok: http://www.cisok.hr/zagreb-i , a one koji imaju rješenja o posebnom obliku školovanja (individualizacija ili prilagođeni) šalju u HZZ. Ne znam može li se tamo otići i bez preporuke škole, ali ovdje se to može doznati: http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10182
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.02.2015. at 14:01

  28. #178
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    U prelogu sve kemije imaju teoriju i vjezbe. I jedno je jako dobro povezano s drugim, iz bilogije i mikrobiologije isto. I zabavno je. I ima puno fizike i matematike, treba to uzeti u obzir.

  29. #179
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cure gdje je tocno taj prelog i kako do te skole doci npr s trga, s kvatrica itd. uopce nemogu po karti skuziti gdje je ta skola. ja sam pak cula da su jezicne najlakse gimnazije.

  30. #180
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Prelog je na ulici grada Vukovara na linkovima karta i koji tram ide izravno do škole - tram stanica je točno kod škole i stanica se zove Olibska


    http://www.psvprelog.hr/
    http://www.psvprelog.hr/slike/karta_do_skole.jpg


  31. #181
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Prelog je vukovarska 269.tramvaji- S trga sesticom, s crnomerca dvojkom, s remize trojkom, s kvatrica 13 , sa save 5.
    Cca 20 minuta iz svih smjerova. Sa zitnjaka 2 i 13

    Mi smo znali ici do autobusnog tramvajem, pa pjesice tamo kroz ulicice, brze je. To pjeske nije ni 5 minuta.

  32. #182
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    U prelogu sve kemije imaju teoriju i vjezbe. I jedno je jako dobro povezano s drugim, iz bilogije i mikrobiologije isto. I zabavno je. I ima puno fizike i matematike, treba to uzeti u obzir.
    Ovo me i brine - moj mlađi sin sve kuži ali ima jaaako visok faktor greške na pismenim provjerama (imao je smetnje čitanja - to je sad dobro, ali nije sjajno) pa se to vidi i na ocjenama, naročito iz matematike i fizike, gdje se traži točnost i preciznost.

    Inače, moj mlađi sebe vidi na agronomskom ili šumarskom faksu (ako se ne predomisli i ode u glumce - he he he) pa bi mu po tom kriteriju Prelog stvarno bio dobar odabir.

    Da ima kakva škola za veterinarske tehničare, on bi se raspametio. Takvo mu je sada stanje duha. Ali klinci se mijenjaju. Lani je moj stariji još sanjao o upisu u strukovnu školu (Ruđer), pa se predomislio.

  33. #183
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Peterlin, pa ima škola za veterinarske tehničare?

  34. #184
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Sto se tice faksa , meni i kolegama koji smo dosli na pbf ( agronomija i sumarstvo su srodni faxovi pbfu) i keteh , prva i skoro citava druga godina su bile pjesmica.

    Ali daleko je njemu faks

  35. #185
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Ne samo da ti vrlo točno odrede za što dijete ima smisla, nego dobiješ preporuku za izravni upis u tri programa.
    Peterlin, daj mi, molim te, objasni što ovo točno znači? (da ne bih nešto krivo shvatila)

    Btw., šta nije ovo škola za vet. tehničare:
    http://www.ss-veterinarska-zg.skole.hr/?page_id=89

  36. #186
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Forka, to je samo za djecu koji su imali rjesenje o individualizaciji.

  37. #187
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pa ima škola za veterinarske tehničare?
    Koju nikome ne bih preporucila jer nakon nje nema posla .

  38. #188
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Koju nikome ne bih preporucila jer nakon nje nema posla .
    ... kao što ugl. nema ni za diplomirane veterinare, sudeći po nekolicini mojih frendova koji se, završivši veterinu, bave posve nečim drugim...

  39. #189
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Forka, to je samo za djecu koji su imali rjesenje o individualizaciji.
    Aha, tako...

    Ali, ako sam dobro upratila, radi se o dečku s 5.0...
    Sad kužim još manje

  40. #190
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, tako...

    Ali, ako sam dobro upratila, radi se o dečku s 5.0...
    Sad kužim još manje
    mozda je isao u hzz zato jer ima zdravstvene probleme
    tako dobije dodatni bod, ako tako procijene lijecnik u hzz i njegov skolski lijecnik

  41. #191
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    a i djeca koja imaju prilagodjen program mogu prolaziti s 5.0
    zasto ne?

  42. #192
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mozda je isao u hzz zato jer ima zdravstvene probleme
    tako dobije dodatni bod, ako tako procijene lijecnik u hzz i njegov skolski lijecnik
    poštujem...

    (al' ne treba mu dodatni bod kad je petnulaš :D )

  43. #193
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    a i djeca koja imaju prilagodjen program mogu prolaziti s 5.0
    zasto ne?
    naravno da mogu, nisam o tome ništa zborila
    jedino nisam znala da mogu dobiti preporuku za izravan upis...

  44. #194
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    poštujem...

    (al' ne treba mu dodatni bod kad je petnulaš :D )
    ni mojem nije trebao, ali svejedno je isao

    jer u nekim gimnazijama su uzasno rigidni sto se tice izostanaka i broja sati koje smijes izostati, a da te ne salju na razredni ispit
    a kako je moj imao hrpu izostanaka zbog bolesti u osnovnoj, nisam zeljela da se nekad s nekim moram objasnjavati kako to da nismo prijavili zdravstvene probleme kad je dolazio u srednju

  45. #195
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    ni mojem nije trebao, ali svejedno je isao

    jer u nekim gimnazijama su uzasno rigidni sto se tice izostanaka i broja sati koje smijes izostati, a da te ne salju na razredni ispit
    a kako je moj imao hrpu izostanaka zbog bolesti u osnovnoj, nisam zeljela da se nekad s nekim moram objasnjavati kako to da nismo prijavili zdravstvene probleme kad je dolazio u srednju
    e, vidiš, ni ovo nisam znala... dobro je pratiti ovakve teme

  46. #196
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    poštujem...

    (al' ne treba mu dodatni bod kad je petnulaš :D )

    Moja kći je 5,0 pa su joj svejedno savjetovali da ide na to radi tog dodatnog boda zbog zdravstvenog stanja.
    Nek se nađe.
    Ali ona nije htjela otići.
    Rekla mi je da joj to ne treba.
    Školu je davno odabrala i ima izravan upis kao dvostruka državna prvakinja.

  47. #197
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Peterlin i Cathy hvala! O Prelogu sam i ja razmisljala, kao i o grafickoj. Samo vidim da primaju samo 28 ucenika za te smjerove pa sumnjam da bi se uspio upisati. Ne bi htjela da zavrsi na drugom roku pa da mora u neku tehnicku, a to mu nikako nebi islo. Na profesionalnoj sam cula da dobiju samo 1 bod za te preporucene skole.
    Peterlin znas li mozda kolike su im te kvote, ima li sanse ostvariti izravan upis?

  48. #198
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, pa ima škola za veterinarske tehničare?
    Ima.

    Završila ju je djevojka koju poznajem. Nije se uspjela upisati dalje i (još) nije našla posao, ima tome već više od 2 godine. Nije jedina. Pa mi to baš ne izgleda kao preporučljiva škola. Nije tako za svakog učenika, ali eto - baš mi se ne dopada i ne bih to preporučila svome djetetu.

  49. #199
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    mozda je isao u hzz zato jer ima zdravstvene probleme
    tako dobije dodatni bod, ako tako procijene lijecnik u hzz i njegov skolski lijecnik
    Da. Moj stariji je imao individualizaciju zbog izrazito loše motorike (i fine i grube) u trenutku upisa u osnovnu školu. To se u međuvremenu riješilo nakon puno godina hodočašća fizijatru u Suvag itd. (nebitno). Nije motorika super, ali je ok, Papiri u školi su ostali. Pisala sam već negdje o tome.

    Iako sam rekla stručnoj službi da ti papiri djetetu ne trebaju, oni su ih ostavili, navodno na preporuku Ministarstva koje je dalo rješenje o posebnom obliku školovanja. Školska liječnica je ove godine čak u okviru mišljenja NAPISALA i stav roditelja (da djetetu ne treba prof.orijentacija jer točno zna što želi, za što ima smisla + ima sve uvjete za to). Ali... tu počinje hrvatski teatar apsurda - što god smo radili, nismo uspjeli dijete izbaviti s testiranja. Na kraju smo zaključili "pa dobro.... " i otišao je na to testiranje, zajedno sa svim klincima iz škole koji imaju papire o posebnom obliku školovanja. Imala sam osjećaj da je netko odlučio novac poreznih obveznika potrošiti gdje ne treba, ali bez toga ne bih sad mogla pisati kako to izgleda.

    Za one kojima to stvarno treba - testiranje u HZZ-u je zaista dobro, temeljito i vrlo solidno.

    Sastoji se od tri dijela:
    - testovi sposobnosti (ima ih nekoliko, vremenski su ograničeni, uglavnom su pismeni, ali ima i motorički dio - trebali su napraviti nekakve ključeve od žice, prema uzorku koji su dobili)
    - nakon što se pregledaju rezultati testiranja, dobije se termin za razgovor s psihologom
    - treći dio je liječnički pregled koji obavlja specijalist medicine rada (to još sin nije odradio, pa ne znam kako će biti) planiran je za travanj ili svibanj ove godine. Pitala sam mogu li u sklopu tog pregleda mom sinu napraviti stabilometriju (objektivno ispitivanje kojim bi se procijenio status njegove motorike, a nalaz bi bio usporediv sa starim nalazima iz Suvaga) ali malo je vjerojatno. Vidjet ćemo.

    Kako god bilo, kad se to sve obavi, HZZ daje mišljenje, koje kasnije učenik prilaže dokumentima za upis u srednju školu. Ne znam još kako će biti, jer novi pravilnik o upisima još nije gotov.

    Mom sinu su vrlo točno procijenili sposobnosti i interes. Na razgovor s psihologom ide najprije dijete (cca 20 min. je to trajalo), a onda su i mene pozvali unutra. Psihologinja mi je odmah rekla kako stoje stvari, na temelju testiranja i razgovora najavila je preporuku za izravni upis u mat.gimnaziju, prirodoslovnu gimnaziju i tehničku gimnaziju.

    Pitala sam što to znači, tj. kako se koristi ta preporuka za izravni upis, pa je žena rekla da to nije "u kamen uklesano". Škole su do sada imale ograničen broj za upis ovakvih učenika (2-3 djeteta, nije to puno) pa se ne može čovjek osloniti da će se samo s tim papirom uspjeti upisati u željeni smjer, bez obzira na ocjene. Daklem, ako sam dobro shvatila, čak i kad taj papir postoji, dobro je imati što bolje ocjene.

    Istina, moje dijete bi sve to obavilo i bez papira, ali kad smo već morali - barem znam kako to izgleda. Za djecu kojima to stvarno treba (a ima ih puno) sustav je dobro osmišljen.

    Sad čekamo poziv za liječnički pregled, pa ćemo tek nakon toga znati kako izgleda ta preporuka za upis. Nadam se da će do tada već biti objavljeni i kriteriji za upis u srednje škole za 2015/16, pa ćemo biti pametniji.

  50. #200

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    - testovi sposobnosti (ima ih nekoliko, vremenski su ograničeni, uglavnom su pismeni, ali ima i motorički dio - trebali su napraviti nekakve ključeve od žice, prema uzorku koji su dobili)
    - nakon što se pregledaju rezultati testiranja, dobije se termin za razgovor s psihologom
    - treći dio je liječnički pregled koji obavlja specijalist medicine rada
    Ajoj, još uvijek se rade ti ključevi od žice, i nakon 25 godina
    Išla sam i ja nekad na profesionalnu orijentaciju u HZZ, fore radi (nije da mi je bila potrebna, ali moglo se), i izrada ključa od žice me totalno isfrustrirala.
    Poslije su mi rekli da mogu birati zanimanje koje god želim, samo da ne bih mogla biti graver ili neurokirurg, na temelju izrađenog ključa od žice. I poslušala sam ih, nisam postala ni jedno ni drugo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •