Stranica 50 od 279 PrviPrvi ... 40484950515260100150 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,451 do 2,500 od 13934

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #2451
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=14958&sec=2239


    evo... dakle više od 5 km mora biti adresa boravišta udaljena od škole da bi se ostvariala subvencija 75%.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 13.09.2016. at 14:40

  2. #2452
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=14958&sec=2239


    evo... dakle više od 5 km mora biti adresa boravišta udaljena od škole da bi se ostvariala subvencija 75%.
    je to stoji na papiru ali me zanima kaj je babyboys napravila, ako se išta da i to baš za kombinaciju vlak+bus za kolegičino dijete
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.09.2016. at 14:45

  3. #2453
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Pa vjerujem da to ide normalno subvencija 75% budući da i u zetovom cjeniku ima objedinjena cijena.
    http://www.zet.hr/?id=1371

    p.s.
    s tim da obratite pažnju (ako netko ne zna)pravo na besplatan pokaz imaju učenici kojima u domaćinstvu prihodi po članu kućanstva ne prelaze 2.000,00 kn.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 13.09.2016. at 14:54

  4. #2454
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vidiš a kolegica nije sigurna i veli da možda ništ od toga jer je to već u početku subvencionirano, tj. manje plača za školarca nego bi platila za sebe, ovo sad ispada 50%
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 13.09.2016. at 14:57

  5. #2455
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    Pa vjerujem da to ide normalno subvencija 75% budući da i u zetovom cjeniku ima objedinjena cijena.
    http://www.zet.hr/?id=1371

    p.s.
    s tim da obratite pažnju (ako netko ne zna)pravo na besplatan pokaz imaju učenici kojima u domaćinstvu prihodi po članu kućanstva ne prelaze 2.000,00 kn.
    to znamo i ne ulazi u tu kategoriju, s time da to pravo i da se spada u tu kategoriju ne može se koristiti za kombinaciju vlak+ bus, već samo zet prijevoz

  6. #2456
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Subvencija, odnosno besplatna karta se može koristiti za samo jednu vrstu prijevoza.
    Tako su nama objasnili kada smo isto mislili kombinirati vlak i Zet.
    Dakle, konkretno to znači da kad bi moja kći odabrala besplatni vlak, Zet bi u tom slučaju morala platiti i obrnuto.

  7. #2457
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Ne znam pričamo li o istome Tanči. ZET beplatni pokaz o kojem pričam subvencionira Grad Zagreb-to nema veze sa ovom državnom subvencijom.
    Sjećam se da su prije xy godima ZET i HŽ imali zajedničku iskaznicu, pa je to ukinuto i moralo se kupovati odvojeno posebno ZET, posebno HŽ-onda su radili probleme jer se državnom subvencijom moglo pokriti samo jedno. Sad vidim na cjeniku da opet imaju objedinjenu cijenu pa je valjda ia izkaznica jedna. Vjerujem da ako kupiš takav objedinjeni pokaz imaš pravo na subvenciju ili sam možda samo naivna .
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 13.09.2016. at 15:51

  8. #2458
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Jesmo.buduci smo u zg,placa ko i svi. Da zivimo cca 500 m zapadnije, bili bi zupanija i dobio bi subvenciju.

  9. #2459
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Nisam skuzila zadnju stranu,odgovarala sam jeleni.

  10. #2460
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kaj sa zadnje strane?

  11. #2461
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj dodagoda prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam pričamo li o istome Tanči. ZET beplatni pokaz o kojem pričam subvencionira Grad Zagreb-to nema veze sa ovom državnom subvencijom.
    Sjećam se da su prije xy godima ZET i HŽ imali zajedničku iskaznicu, pa je to ukinuto i moralo se kupovati odvojeno posebno ZET, posebno HŽ-onda su radili probleme jer se državnom subvencijom moglo pokriti samo jedno. Sad vidim na cjeniku da opet imaju objedinjenu cijenu pa je valjda ia izkaznica jedna. Vjerujem da ako kupiš takav objedinjeni pokaz imaš pravo na subvenciju ili sam možda samo naivna .

    Ne znam kaj da ti velim na ovo.
    Mi smo u Zaprešiću.
    Jedna stanica nas dijeli od Zagreba.
    Jedna, jedina.
    I zbog toga spadamo u drugu zonu i sve je duplo skuplje.
    Kako za mene, tako i za djecu.
    No, za djecu postoje subvencije.
    E sad, Zaprešić subvencionira Zet sa 60 % i onda đački pokaz iznosi 140 kn za dvije zone. Bez vlaka.
    S vlakom je situacija kompliciranija i skuplja jer vlak Zaprešić ne subvencionira, ali ga zato subvencionira ministarstvo odlukom Vlade.
    U potpunosti.
    Pa tako ima djece koja putuju za Zagreb vlakom besplatno, a Zet plate 140kn i mogu i na tramvaj.
    Dakle, koriste i subvenciju od zaprešićkog poglavarstva od 60% za Zet i subvenciju od Vlade od 100% za đake putnike.
    Moja kći je odustala od takve kombinacije jer bi imala previše presjedanja i zaključila je da joj se to vremenski ne isplati, a pošto ionako mora koristiti Zet i u Zaprešiću i u Zagrebu, odlučila se samo za zetov pokaz koji je za sada odlukom Vlade još uvijek besplatan.

  12. #2462

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ne budi lijena, ja sam provjerila sa kadrovskim poslovima
    i ovako je kako spajka pise
    unazad dvije godine sve ide automatski, ako je dijete u sustavu redovnog obrazovanja
    skole su umrezene, i daju podatke HZZO.u

    ne treba nikakve potvrde nositi

    Peterlin, obavijesti svoje u firmi, ocito nisu u toku ...
    Ja sam provjerila danas u hzzo-u i nemaju sve podatke, trazila je prema oib-u i nema ga u evidenciji. Kad uskoro napuni moramo na hzzo donijeti potvrdu o redovitom skolovanju inace nema.ni osnovno.ni dopunsko osiguranje. Ocito skole ne azuriraju podatke.

  13. #2463
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam provjerila danas u hzzo-u i nemaju sve podatke, trazila je prema oib-u i nema ga u evidenciji. Kad uskoro napuni moramo na hzzo donijeti potvrdu o redovitom skolovanju inace nema.ni osnovno.ni dopunsko osiguranje. Ocito skole ne azuriraju podatke.
    gditreba kliknuti da se provjeri???, mada pituljica tvoj je već 3 ili 4 razred, ima li to veze i s e-dnevnikom

  14. #2464
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    aaaaa, obavila prvi roditeljski

    Ajme koja nabrijana škola.....

    Dobro su mi rekle frendice - nije kao u naše vrijeme.

  15. #2465
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    aaaaa, obavila prvi roditeljski

    Ajme koja nabrijana škola.....

    Dobro su mi rekle frendice - nije kao u naše vrijeme.
    mm je bio na roditeljskom neki dan (L. je sad krenuo u 2. razred). Roditeljski je trajao štajaznam 20 minuta. Nema tu filozofije ni gubljenja vremena. Dok se samo sjetim naklapanja u osnovnoj školi... katastrofa. Mi smo odahnuli kad se sin riješio osnovne. A privikavanje na ovu "nabrijanu" školu trajalo je do polugodišta. Bome je bilo svakakvih ocjena, ali se L. brzo resetirao i sam ustanovio da mu se najviše isplati kontinuirano raditi, a ne ostavljati zadaće za zadnji čas.

    Baš se jučer pohvalio - iz kemije petica iz prvog testa (lani je krenuo sa dvije trojke baš iz kemije, koja mu je u OŠ išla dobro, pa je mislio da može i u srednjoj prolaziti s pol guzice...) Neka, dobro je to... Pitala sam ga da li bi mijenjao školu (jer se jedna kolegica prebacila u drugu gimnaziju, bilo joj je daleko) ali neće ni čuti. Dobro mu je.

    * * *
    Ja sam jučer odradila prvi roditeljski u Ruđeru kod mlađeg sina. Dojmovi su isto ok, ali se vidi razlika koju ne treba puno naglašavati (u gimnaziji je gomila općih predmeta, a ovi od početka kreću i sa strukom). E. je za sada zadovoljan školom i profesorima i društvom, ali znam ja da to još nije prava slika - prije kraja prvog polugodišta ne treba donositi nikakve prosudbe, pa čak i to je premalo. Adaptacija traje cijeli prvi razred, a ovo je dob za stjecanje radnih navika. Ono što mi je drago - nije me nitko od djece pitao za bilo kakvu pomoć, sve rješavaju sami.

  16. #2466
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    I mi smo obavili prvi roditeljski pa čak i jedne informacije - sve, doduše, mm. Dojam mu je bio - "koja ti je to opuštena škola" . J, iako i dalje s poslovično podcjenjivačkim stavom, morao je priznati da je "ipak malo bolje nego je očekivao". Npr. dobio je poseban tretman na informatici - profesorica je utvrdila da mu je znanje iz programiranja skoro pri kraju 3. razreda i da nema smisla da ga "gnjavi" s gradivom 1. razreda nego će mu davati da rješava zadatke prikladne njegovoj razini, rekla je čak da će i s ravnateljicom o tome razgovarati. I još mu se ispričala što ne može držati dodatnu nastavu iz informatike jer preko tjedna ima pretrpanu satnicu, a subotom ne može jer ima obaveze vezane za neke zdravstvene probleme. Profesorica matematike je djeci zainteresiranoj za dodatnu dala da pišu test i rekla da će one koji ga dobro riješe poslati na dodatnu kod mlađeg kolege koji ima manju satnicu – vjerujem da će dobiti tu priliku. Razrednica nam je izašla u susret i angažirala se da ga prebace u drugu grupu (kad se razred dijeli na dvije grupe) kako bi mogao stizati na probe orkestra. I društvo mu je u razredu sve bolje i bolje - zapravo, nisam ni sumnjala da će tako biti nakon nekog vremena prilagodbe jer on je jako društven tip (čak je izabran i za predsjednika razreda ).

    Uglavnom, ja sam jako, jako zadovoljna kako se stvari odvijaju, a najviše mislim da mogu biti zahvalna ljudskom faktoru kod profesora

    I još nešto što me veseli – počeo je pisati domaće zadaće

  17. #2467
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo i mene u klubu zadovoljnih. ma šta zadovoljna, ja sam oduševljena nakon prvog roditeljskog sastanka. razrednik mu je iz fizike, mladi, onako, nekonvecionalnog izgleda (ja mislila to neki učenik namješta ppt prije sastanka , ali bome impresionirao me svojom ozbiljnošću, pristupom, načinu komunikacije.

    j je isto zadovoljan, malo iznenađen koliko profesori traže, za razliku od OŠ, naročito osmog razreda gdje je živio na staroj slavi, ali - zadovoljan. promijenio je i mišljenje o bezveznjacima u razredu, naravno, sad mu je i društvo ok.

  18. #2468
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo obavili prvi roditeljski pa čak i jedne informacije - sve, doduše, mm. Dojam mu je bio - "koja ti je to opuštena škola" . J, iako i dalje s poslovično podcjenjivačkim stavom, morao je priznati da je "ipak malo bolje nego je očekivao". Npr. dobio je poseban tretman na informatici - profesorica je utvrdila da mu je znanje iz programiranja skoro pri kraju 3. razreda i da nema smisla da ga "gnjavi" s gradivom 1. razreda nego će mu davati da rješava zadatke prikladne njegovoj razini, rekla je čak da će i s ravnateljicom o tome razgovarati. I još mu se ispričala što ne može držati dodatnu nastavu iz informatike jer preko tjedna ima pretrpanu satnicu, a subotom ne može jer ima obaveze vezane za neke zdravstvene probleme. Profesorica matematike je djeci zainteresiranoj za dodatnu dala da pišu test i rekla da će one koji ga dobro riješe poslati na dodatnu kod mlađeg kolege koji ima manju satnicu – vjerujem da će dobiti tu priliku. Razrednica nam je izašla u susret i angažirala se da ga prebace u drugu grupu (kad se razred dijeli na dvije grupe) kako bi mogao stizati na probe orkestra. I društvo mu je u razredu sve bolje i bolje - zapravo, nisam ni sumnjala da će tako biti nakon nekog vremena prilagodbe jer on je jako društven tip (čak je izabran i za predsjednika razreda ).

    Uglavnom, ja sam jako, jako zadovoljna kako se stvari odvijaju, a najviše mislim da mogu biti zahvalna ljudskom faktoru kod profesora :
    Čekaj vi ste ovaj tjedan imali roditeljski, ne prošli?ja taj dan odradila sva tri roditeljska, ko da sam ja planirala, taman jedan foto, trčala na drugi. Moj nije dobio još par knjiga, malo bez veze kad su to stare knjige, jednu dobio i omotana tome se najviše veselio.

  19. #2469
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ja sam jos pod dojmom nabrijane skole.
    No, ispostavilo se da poznam troje roditelja iz nekog "bivseg" zivota, pa mi je nekak lakse.
    I raska je simpa.

  20. #2470
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    jelena.o, i nama je roditeljski bio prošli tjedan, samo kasnim s izvještajem! Navodno su prvo svi razredi bili zajedno na sastanku s ravnateljicom, a zatim posebno s razrednicama.

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jos pod dojmom nabrijane skole.
    Rekli su nam prijatelji koji imaju dijete u obe te škole, da se u ovoj našoj višekratnici 5 "puno bolje živi" nego u XV., šta god to značilo

  21. #2471
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.o, i nama je roditeljski bio prošli tjedan, samo kasnim s izvještajem! Navodno su prvo svi razredi bili zajedno na sastanku s ravnateljicom, a zatim posebno s razrednicama.



    Rekli su nam prijatelji koji imaju dijete u obe te škole, da se u ovoj našoj višekratnici 5 "puno bolje živi" nego u XV., šta god to značilo
    Ajd' baš pitaj što to znači, užasno me zanima

  22. #2472
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Jasno mi je šta je značilo u njihovom kontekstu - ima se više slobodnog vremena, manje napetosti, opuštenije je. Sad, nekom to znači "bolje", nekom ne .
    Posljednje uređivanje od Kanga : 22.09.2016. at 20:53

  23. #2473
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.o, i nama je roditeljski bio prošli tjedan, samo kasnim s izvještajem! Navodno su prvo svi razredi bili zajedno na sastanku s ravnateljicom, a zatim posebno s razrednicama.



    Rekli su nam prijatelji koji imaju dijete u obe te škole, da se u ovoj našoj višekratnici 5 "puno bolje živi" nego u XV., šta god to značilo
    samo naša smjena je imala prošli tjedan, i jedva su i ti stali koji su bili, ja bila pa znam, istina nisam gledala gdi je tvoja naranča, cijelo vrijeme sam bila u klupi s frendicom


    moj ima jaaako malo slobodnog vremena, ali očito ispada da tvoj Kanga si drugačije složi vreme. moj dođe malo prije mene kad je ujutro.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.09.2016. at 07:10

  24. #2474
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno mi je šta je značilo u njihovom kontekstu - ima se više slobodnog vremena, manje napetosti, opuštenije je. Sad, nekom to znači "bolje", nekom ne .

    A ne znam, moja da nema drugu školu, ozbiljni zbor u kojem pjeva, dva dodatna strana jezika, ZKM, povremeno jahanje i younameit što sve ne, imala bi vremena toliko da ne bi znala što s njim...

  25. #2475
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, moja da nema drugu školu, ozbiljni zbor u kojem pjeva, dva dodatna strana jezika, ZKM, povremeno jahanje i younameit što sve ne, imala bi vremena toliko da ne bi znala što s njim...
    Slažem se.

    Moj L. je lani naučio regule, a ove godine je to sve krenulo prilično ležerno. Ima slobodnog vremena za koješta... Ali nema kampanjskog načina rada (mislim, imože biti, ali ima to i posljedice - sin se uredno sam u to uvjerio ).

  26. #2476
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, moja da nema drugu školu, ozbiljni zbor u kojem pjeva, dva dodatna strana jezika, ZKM, povremeno jahanje i younameit što sve ne, imala bi vremena toliko da ne bi znala što s njim...
    to je zato jer blizu stanuje

    ono zakaj sam prvenstveno napisala da je škola nabrijana, je pričanje o natjecanjima i rezultatima - ono kaj ja znam, neka sam druga generacija i uopće ne kužim da je "bit" školovanja natjecanje. Ok, sada kja malo pretjerujem, ali meni su i ta natjecanja pretjerivanje

    E da, i na tim fotkama sa natjecanja mi je nešto upalo u oko - samo na jednoj fotki je bila djevojčica, među 10 tak dečki. Sve ostalim su dečki. valjda se oni vole natjecati, kaj ja znam

  27. #2477
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    to je zato jer blizu stanuje

    ono zakaj sam prvenstveno napisala da je škola nabrijana, je pričanje o natjecanjima i rezultatima - ono kaj ja znam, neka sam druga generacija i uopće ne kužim da je "bit" školovanja natjecanje. Ok, sada kja malo pretjerujem, ali meni su i ta natjecanja pretjerivanje

    E da, i na tim fotkama sa natjecanja mi je nešto upalo u oko - samo na jednoj fotki je bila djevojčica, među 10 tak dečki. Sve ostalim su dečki. valjda se oni vole natjecati, kaj ja znam
    Pa blizu joj je samo gimnazija , ovo ostalo je sve u gradu i okolo .

    A što se tiče škole i nabrijanosti, takav je bio i moj osjećaj prošle godine. Mislim da je to malo bilo ono početno zastrašivanje, ali u biti je sve cool. Ako djeca hoće na natjecanje, potaknut će ih i pomoći im, ali isto tako mogu izvrsno živjeti i bez natjecanja, nije bed.
    Btw, što se tiče natjecanja, imam ti i neku statistiku, koja govori da su djeca sjajna, a ima i cura, naravno, samo što cure mahom imaju i neke druge interese, pa ih možda na informatičkim natjecanjima i nema toliko puno.

  28. #2478
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    to je zato jer blizu stanuje

    ono zakaj sam prvenstveno napisala da je škola nabrijana, je pričanje o natjecanjima i rezultatima - ono kaj ja znam, neka sam druga generacija i uopće ne kužim da je "bit" školovanja natjecanje. Ok, sada kja malo pretjerujem, ali meni su i ta natjecanja pretjerivanje

    E da, i na tim fotkama sa natjecanja mi je nešto upalo u oko - samo na jednoj fotki je bila djevojčica, među 10 tak dečki. Sve ostalim su dečki. valjda se oni vole natjecati, kaj ja znam
    Evo, iz prve ruke - moj sin je lani išao na natjecanja iz biologije i informatike. Biologiju je popušio jer je bio bolestan i s temperaturom išao na natjecanje, informatiku je dosta dobro uspio obzirom da NIJE imao pripreme s profesoricom. To je bila isključivo njegova odluka, još je u igri bila kemija ali nekako se nije na to odlučio. Istina je da nema u razredu valjda 3 učenika koji se nisu išli okušati na natjecanjima, ali nije to do ove škole. To je većina dovukla kao obrazac iz osnovne škole. Čak je moj sin i pamtio neke face s natjecanja iz oš. Tako da - ne bih rekla da ih profesori ganjaju. Daju im mogućnost izbora. Čak moj sin kaže da bi volio imati štajaznam više priprema, ali valjda će ove godine i biti tako.

    I da - u razredu je 2/3 cura. Toliko o muškoj školi. I nismo daleko, ali baš ni blizu (treba mu tramvaj i bus - između 30 i 40 minuta do škole, ovisno o voznom redu busa).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.09.2016. at 08:25

  29. #2479
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    kod mog je 2/3 dečki

    rekla bih da sastav razreda ipak ovisi o izboru smjera.

    i ja sam bila matematički razred - bilo nas je 12 cura i 26 ili 27 dečki - ne znam više , ja sam Šuvarova generacija pa smo se upisivali ponovno u 3. razred - sve mi se zbrkalo

  30. #2480
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Sad čitam na MiB forumu kak se u jednom razredu već dvoje djece ispisalo - pa ne mogu to vjerovati, nakon dva tjedna nastave.

    Moj se za sada niš ne žali. i veli da je zadovoljan

  31. #2481
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    samo naša smjena je imala prošli tjedan, i jedva su i ti stali koji su bili, ja bila pa znam, istina nisam gledala gdi je tvoja naranča, cijelo vrijeme sam bila u klupi s frendicom

    moj ima jaaako malo slobodnog vremena, ali očito ispada da tvoj Kanga si drugačije složi vreme. moj dođe malo prije mene kad je ujutro.
    naranča je navodno pitao ravnateljicu na tom sastanku ima li dodatne iz matematike, pa si ga možda ipak uočila

    ne radi se o usporedbi slobodnog vremena tvog i mog, nego njih dvojice s učenicima XV.! roditelji koji imaju paralelnu usporedbu, kažu da je atmosfera puno ležernija u našoj školi, šta god pričale forka i peterlin

    apropo natjecanja - ima natjecanja i natjecanja. moja djeca redom svih troje vole natjecanjima iz matke - to ih jako zabavlja i veseli. s druge strane, kćer se ispisala s atletike nakon što je počela postizati super rezultate (čak i na državnoj razini), a razlog je bio "jer ne voli natjecanja". pa sad ti reci.

  32. #2482
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    slažem se da je i putovanje do škole bitan faktor u slobodnom vremenu - mom treba minimum sat vremena do škole.
    Posljednje uređivanje od Kanga : 23.09.2016. at 08:39

  33. #2483
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad čitam na MiB forumu kak se u jednom razredu već dvoje djece ispisalo - pa ne mogu to vjerovati, nakon dva tjedna nastave.

    Moj se za sada niš ne žali. i veli da je zadovoljan
    Kod mog sina je jedna djevojka promijenila školu, čini mi se isključivo zbog faktora putovanja - bilo joj je daleko pa je nonstop bila premorena. To je vjerojatno isto sa ovom djecom. Ne znaš dok ne probaš, ali ako dnevno gubiš 3 sata na putovanje, to nije ni za radnog čovjeka, a pogotovo ne za srednjoškolca. Iz istog razloga ne bih svoje dijete upisala u štajaznam Lucijanku, jer je na suprotnoj strani grada.

  34. #2484
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    NE, piše da je zbog jedinica. nakon dva tjedna škole????

  35. #2485
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, da - moj mlađi (pospanac po defaultu) je blizinu škole stavio na visoko mjesto kriterija odabira. Ima manje od 10 minuta pješice i super mu je. Ne znam hoće li zimi ići tramvajem (2 stanice - može i to) ili će se i dalje šetati. Dok ne kasni na nastavu, bašmebriga...

    Btw. pitala me svojevremeno jedna poznanica iz D.Sela da li bi upisala dijete u tehničku školu na Trešnjevki, pa sam rekla da prije upisa treba dooobro provjeriti logistiku (veza vlak - gradski prijevoz) pa tek onda donijeti odluku.

  36. #2486
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    NE, piše da je zbog jedinica. nakon dva tjedna škole????

    pa u osnovnoj školi već imaju hrpu ocjena a kamoli ne u prvom srednje.
    srednja škola je brutalna-1. razred, svi kažu da je u 2. već lakše. Iako ovje većinom pišete o MIOC-u , moje mišljenje je da su srednje općenito jako nabrjane-pogotovo gimnazije. Je, bilo je teško kad smo i mi išli u srednju ali ne pamtim da je to bilo ovako. Kod moje kćeri je redoviro 70-80% razreda iz svakog testa dobilo jedan s tim da ravnatelj već na prvom sastanku nije propustio naglasiti kako je to najlošija generacija do sada(što se ocjena tiče). Naravno da je to ponovio i na svakom slijedećem.Vrlo stimulativa okolin moram priznati....

  37. #2487
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    NE, piše da je zbog jedinica. nakon dva tjedna škole????
    ???

    Zapravo, kad bolje razmislim, može biti zbog inicijalnih. To je lani i kod mog sina bio pokolj, on je dobio jedinicu samo iz izbornog njemačkog, ali biloooo je trojki iz kemije i ne znam čega još. Bilo je i drugih koji su imali puno više loših ocjena, a ipak se kroz škg sve riješilo.

    Djeca se upišu u tu školu misleći kako su odlični jer imaju 5 iz tih predmeta, a onda vide pravu razinu svog (ne)znanja... Moj sin je imao velikih problema sa stranim jezicima cijele prve godine, ali sad se uredno opametio i već pokupio prve petice. Nije nevažno i to što je cijeli prvi razred učio (bez prisile, nemam ja ništ s tim - sve što sam radila bilo je po narudžbi, npr. izvaditi nepoznate riječi iz teksta ako on ne bi stigao zbog referata iz fizike) i to je bilo sve. Bilo je djece koja su imala instrukcije (zapamtila sam da se radilo o fizici, za drugo nisam sigurna) tako da je sve moguće.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.09.2016. at 09:05

  38. #2488
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Kanga prvotno napisa Vidi poruku
    naranča je navodno pitao ravnateljicu na tom sastanku ima li dodatne iz matematike, pa si ga možda ipak uočila
    sad meni iz zadnjeg reda on je možda izgledao ko malo veći limun, ali svejedno da sjećam se da je netko pitao.

  39. #2489
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sad meni iz zadnjeg reda on je možda izgledao ko malo veći limun,

  40. #2490
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Evo i ja prijavljujem zadovoljstvo skolom,svoje i djetetovo.
    Cini mi se da je on fakat sretan u toj petoj. I kaze da mu je ekipa dobra.
    Pisali su test iz latinskog jucer,koma im je bilo. Trajao je 8 minuta i kaze da se nada dobit jedan jer se kod nje ocjene ne mogu popravljati ako nije 1. Ali to je tako kod prof.J vec desetljecima...

  41. #2491
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I kaj jebilo u testu?mojje tek pred kiju dan dobio knjige iz latinskog

  42. #2492
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Pa valjda pocetne stvari. Ucili su o nastanku i razvoju jezika,tvorbu rijeci i izgovor.
    Uglavnom,ucio je tjedan dana,a svi su im profesori rekli da ce im prva dva razreda 80% ucenja bit latinski.

  43. #2493
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    A pisali su inicijalni iz engleskog,ispalo mu C1 nivo znanja,on sav sretan,jer em ne voli jezike,em mu je eng bio drugi...

  44. #2494
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Moj nije genijalac, zanima ga elektrotehnička- Končar, tehničar za računalstvo- novi strukovni kurikulum, uključuje Cisco akademiju u 4. razredu i Erasmus + program. Ima li netko da se tamo upisao, kakva je mogućnost da upadne, kakve ocjene treba imati, treba li veza...navodno je samo jedno takvo razredni odjeljenje..
    On je osmi razred sada, inače prolazi sa 4 i sportaš je već 10 godina, trenira TKD.
    Hvala

  45. #2495
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja37 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj nije genijalac, zanima ga elektrotehnička- Končar, tehničar za računalstvo- novi strukovni kurikulum, uključuje Cisco akademiju u 4. razredu i Erasmus + program. Ima li netko da se tamo upisao, kakva je mogućnost da upadne, kakve ocjene treba imati, treba li veza...navodno je samo jedno takvo razredni odjeljenje..
    On je osmi razred sada, inače prolazi sa 4 i sportaš je već 10 godina, trenira TKD.
    Hvala
    Ovo ti je za pretprošle upise broj bodova sa Upisi.hr.
    Elektrotehnička škola Zagreb Tehničar za računalstvo - nov i strukovni kurikulum (041604) 4 g.
    62,30 73,72 65,68 (najmanje, najviše, srednje)

    I mora imati dozvolu školske medicine ili medicine rada, nisam zapamtila da zadovoljava kriterije za upis.

  46. #2496
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    kod mog je 2/3 dečki

    rekla bih da sastav razreda ipak ovisi o izboru smjera.

    i ja sam bila matematički razred - bilo nas je 12 cura i 26 ili 27 dečki - ne znam više , ja sam Šuvarova generacija pa smo se upisivali ponovno u 3. razred - sve mi se zbrkalo

    Smjer da, jer ga moraju poštivati.
    Ali razredi se sastavljaju prema polaznisti vjeronauka ili etike pa tako ima razreda sa samo jednima ili drugima,, a iznimno pol- pol.
    Te prema tome tko je došao kao državni prvak iz nečeg. U razredu moje kćeri su tako svi državni prvaci iz informatike i tehnike i to im je jasno rečeno.
    Prof Dmitrović si je to tako posložio da mu bude lakše zbog priprema.
    Jel' bio u pravu ili ne, taj razred je dao osvajače informatičke olimpijade u Bostonu sve dečki, bravo za njih.
    I moju su htjeli u timu, ali ona nije htjela. Ljubazno se zahvalila profesoru i sve ok.
    Zato možda ima malo cura na informatičkim natjecanjiima.
    Zovu oni cure, ali valjda cure imaju druge interese.
    Ove godine ide programiranje u "nešto- nešto" (ne kužim se i ne pamtim što mi je rekla) i to ju zanima pa se možda otisne u te vode.
    Iz razreda moje kćeri je otišla svega jedna cura i još jedna se prebacila u IB program, ali njen je tata Australac pa mi je logično da je prešla u taj program.
    Ostali su svi prošli s 4 i 5, omjer negdje pol/pol. Svega jedna cura s 5,0 i to je zadnji dan nastave odgovarala fiziku za peticu. (Nije moja kći , moju je bilo sram tražit da ju pita pa joj je ostala četvorka)
    Ja mislim da je to super i jako dobar pokazatelj da Mioc ipak ne upisuju lažni- poklonjeni odlikaši.
    I tko redovito uči, sigurno neće imati problema.
    A slobodnog vremena ima dosta.
    Moja putuje i svejedno ima vremena za sve.

  47. #2497
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je za pretprošle upise broj bodova sa Upisi.hr.
    Elektrotehnička škola Zagreb Tehničar za računalstvo - nov i strukovni kurikulum (041604) 4 g.
    62,30 73,72 65,68 (najmanje, najviše, srednje)

    I mora imati dozvolu školske medicine ili medicine rada, nisam zapamtila da zadovoljava kriterije za upis.
    tanja kolegin sin je upisao tu skolu ove godine,nije imao veze, obaveznipapirod medicine rada,a bodova je imao oko 63, pitat cu ga7

  48. #2498
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Tanci, moj junior veli da je samo jedan razred onaj matematicki - to je matematicki smjer. Koliko kuzim, informaticki je popularniji i ima vise razreda.
    E sad fakat ne znam, on je tamo friski. Ostali su ili opci ili informaticki.
    Sto se tice vjeronauka i etike, u njihovom razredu je mijesano.

  49. #2499

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    kod mog je 2/3 dečki

    rekla bih da sastav razreda ipak ovisi o izboru smjera.

    i ja sam bila matematički razred - bilo nas je 12 cura i 26 ili 27 dečki - ne znam više , ja sam Šuvarova generacija pa smo se upisivali ponovno u 3. razred - sve mi se zbrkalo
    Ja sam isto Šuvarova generacija i kad sam se ja upisivala nije bilo smjerova u MIOCu

  50. #2500
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Nije bilo smjerova, neh izbornih predmeta. Tako sam ja imala matematiku, razred s fizikom je bio muski. Zaboravila sam sto se jos moglo birati - mislim biologija i jezici.
    Od 12 razreda sigurno su barem 4 imala pojacanu matematiku. Zaboravila sam detalje, bilo je davno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •