Stranica 55 od 279 PrviPrvi ... 545535455565765105155 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #2701
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Elly kak su vama već upisi? ona je stara ko Ian.

    mi imamo još godinu dana za razmišljanje, ali on od petog razreda priča da želi ići u Sportsku gimnaziju

    inače, netko je spomenuo prof. orijentaciju. ja sam bila na tome prije 100 godina, i do sad se koliko vidim niš nije promijenilo. potpuno beskorisno, nalaz otprilike "dijete ima znanja i kapacitete za gimnaziju" suppper

  2. #2702
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    Elly kak su vama već upisi? ona je stara ko Ian.

    mi imamo još godinu dana za razmišljanje, ali on od petog razreda priča da želi ići u Sportsku gimnaziju

    inače, netko je spomenuo prof. orijentaciju. ja sam bila na tome prije 100 godina, i do sad se koliko vidim niš nije promijenilo. potpuno beskorisno, nalaz otprilike "dijete ima znanja i kapacitete za gimnaziju" suppper
    Ja bi ti sugerirala sportski razred u nekoj od gimnazija, daje ipak bolje obrazovanje za dalje od sportske gimnazije.

  3. #2703
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    mislim da u običnim gimnazijama nema sportskih razreda nego samo sportaša koji slučajno idu u tu školu

    sportska gimnazija nije loša, znam dečka koji ju završava i znam njegovog jednog profača, to je jednosmjenska škola, gdi možeš birati koji jezik ćeš nastaviti u srednjoj za razliku od večine gimnazija koje nude samo engleski kao prvi jezik

  4. #2704
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da u običnim gimnazijama nema sportskih razreda nego samo sportaša koji slučajno idu u tu školu

    sportska gimnazija nije loša, znam dečka koji ju završava i znam njegovog jednog profača, to je jednosmjenska škola, gdi možeš birati koji jezik ćeš nastaviti u srednjoj za razliku od večine gimnazija koje nude samo engleski kao prvi jezik
    Moja ide u sportski razred u gimnaziji.

  5. #2705
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da u običnim gimnazijama nema sportskih razreda nego samo sportaša koji slučajno idu u tu školu
    znam sigurno da u Prelogu imaju sportski razred, za ostale ne znam...

  6. #2706
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    Elly kak su vama već upisi? ona je stara ko Ian.

    mi imamo još godinu dana za razmišljanje, ali on od petog razreda priča da želi ići u Sportsku gimnaziju

    inače, netko je spomenuo prof. orijentaciju. ja sam bila na tome prije 100 godina, i do sad se koliko vidim niš nije promijenilo. potpuno beskorisno, nalaz otprilike "dijete ima znanja i kapacitete za gimnaziju" suppper
    To je beskorisno za djecu koja nemaju teškoća, ali takvima to i nije nužno.

    To je korisno, potrebno i učinkovito za djecu koja imaju teškoće i takvima je nužno ustanoviti koja bi škola najbolje bila usklađena s njihovim sposobnostima. Tako da - budi sretna da ti je profesionalna orijentacija bila bzvz, jer da ti dijete ima ozbiljne teškoće, ne bi tako mislila.

  7. #2707
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Peterlin pričala sam o sebi, MENE su poslali tamo i još neke klince u zadnjih par godina samo zato jer nisu znali reći kamo će se upisati za takve je apsolutno bezveze i beskorisno. nakon njih nisam bila ništa pametnija po pitanju izboira gimanzije

    Cathy govoriš iz svog iskustva da sportska gimanzija ima loš program ili pretpostavljaš? Ja po klincima koji idu tamo ili su išli mogu zaključiti da je gimnazija ko svaka druga...
    Znam samo još za Prelog da ima sportski razred, a on nam nije nešto napet . I puno su bolji uvjeti za prof bavljenje sportom u Sportskoj

  8. #2708
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin pričala sam o sebi, MENE su poslali tamo i još neke klince u zadnjih par godina samo zato jer nisu znali reći kamo će se upisati za takve je apsolutno bezveze i beskorisno. nakon njih nisam bila ništa pametnija po pitanju izboira gimanzije

    Cathy govoriš iz svog iskustva da sportska gimanzija ima loš program ili pretpostavljaš? Ja po klincima koji idu tamo ili su išli mogu zaključiti da je gimnazija ko svaka druga...
    Znam samo još za Prelog da ima sportski razred, a on nam nije nešto napet . I puno su bolji uvjeti za prof bavljenje sportom u Sportskoj
    Postoje dvije razine profesionalne orijentacije - jedna je za ovakve kao što si bila i sama, koji su neodlučni. To se radi u CISOK-u: http://www.cisok.hr/cisok-zagreb-za-roditelje

    Ima još mjesta - evo tu su na hrpi: http://www.srednja.hr/novosti/jeste-...u-orijentaciju

    Na temeljitu i detaljnu profesionalnu orijentaciju u HZZ u pravilu idu učenici iz OŠ koji imaju IP ili PP i nemam pojma da li tamo možeš samo ušetati i tražiti da dijete testiraju. Nisam baš sigurna da možeš, jer to je zahtjevna i dugotrajna provjera (testiranje od nekoilko sati + razgovor s psihologom + pregled liječnika medicine rada + završni razgovor kod psihologa savjetnika). Upućuje te stručna služba škole na temelju postojećih papira.

    Stručna služba šalje i u CISOK, ali to je za učenike bez teškoća, čisto da vide što bi im otprilike bolje išlo. To je vjerojatno ta orijentacija na kojoj si i sama bila. HZZ je bolji i detaljniji, ali to nije za sve učenike, mislim da nemaju kapaciteta.

    * * *
    Što se sportske gimnazije tiče, moj sin ima dobrog prijatelja tamo i čovjek je vrlo zadovoljan. Mogu pitati detalje, ja ne znam, samo mi je sin rekao da mu je prijatelj jako dobro u toj školi.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.11.2016. at 14:28

  9. #2709
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    I mom je sinu prijatelj hvalio sportski razred - da se kad god hoće (ili otprilike tako) može na račun treninga ispričati da ga profesori ne pitaju . A moj mu je odgovorio da bi njemu bilo svejedno jer mu roditelji ionako ne bi dozvolili da koristi tu pogodnost (za svaki slučaj, pitao me da mu potvrdim da bi bilo tako) .

  10. #2710
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moj i sad u osnovnoj ima mogućnost isprike zbog natjecanja, opravdavaju mu se izostanci i obično ga neće pitati čim se vrati.

    sportska gimanzija je jednostavno solidna gimnazija iz koje su djeca upisivala razne fakultete. tko hoće učiti i psremiti se može to svugdje, tko se izvlači, izvlačit će se također svugdje

  11. #2711
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    e da, era markiranja/picanja/štrajkanja službeno pripada prošlosti, sad kad odmah na mail stiže.

    malo mi je to čak i tužno :D znalo je biti uzbudljivo. jel te zapisala, nije te zapisala, nabavljanje ispričnica (naravno, bez uključivanja roditelja) i tako. svega.

  12. #2712
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče gimnazija u ZG, ja stvarno ne vidim prevelike razlike između 2.,7.,1. pa onda jezičnih 4. i 16. ...
    Sve su odlične, nude širok spektar znanja, djecu dobro pripeme za maturu...
    slažem se potpuno
    i mislim da treba uzeti u obzir rezultate mature, a sve ove koje si nabrojala su visoko na ljestvici

  13. #2713
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    moj i sad u osnovnoj ima mogućnost isprike zbog natjecanja, opravdavaju mu se izostanci i obično ga neće pitati čim se vrati.

    sportska gimanzija je jednostavno solidna gimnazija iz koje su djeca upisivala razne fakultete. tko hoće učiti i psremiti se može to svugdje, tko se izvlači, izvlačit će se također svugdje
    Kod nas ih je nekoliko prešlo u sportsku gimnaziju iz sportskog razreda jer im je bilo gradivo preteško i prema onom što sam čula od roditelja na roditeljskim sastancima " od djece se previše traži s obzirom da su sportski razred".
    E sada, ja ne mislim da moje dijete previše uči ili da ima preteško gradivo. Po mom bi trebali od njih i više tražiti.

  14. #2714
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja ide u sportski razred u gimnaziji.
    To je baš cijeli sportski razred
    ? Frendicina klinka i klinac idu u običnu matematičku srednju(5) imaju svaku dan treninge ali nisu u sportskom razredu, u slučaju izostanka radi turnira mogu se dogovarati za ispite i odgovaranja

  15. #2715

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    -za Tituša treba prilično visok prosjek, Vrijeska, vidi https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf , više ne znam je li ovo bilo ove godine ili lani.
    To i jest problem ... Do sada je bilo 5.0. pa sve škole dolaze u obzir ...
    Možda nam osmi razred poremeti planove tj. olakša odluku...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 02.11.2016. at 19:28

  16. #2716
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Jelena,u petoj nema sportskog razreda. Moj ima 4 dana u tjednu treninge i jos treninge za skolu i nemaju bas razumjevanja kad su testovi i ispitivanja u pitanju. Jednostavno- za tu skolu se jako dobro zna kakva je i koliko trazi i profesori nastupaju s tim stavom.

    Prelog ima sportski razred u koji se mogu upisati sva djeca koja se bave sportom.
    Sa sportskom to bas nije slucaj jer,koliko sam upratila,oni traze i kategorizaciju od hoo,a nju ne moze dobiti bilo tko.
    Prosvjetlite me ako sam u krivu

  17. #2717
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ne mogu se ni u Prelog upisati baš sva djeca koja se bave sportom.
    Osim potrebne dokumentacije da se uistinu bave sportom, tamo gledaju i prosjek ocjena.
    Tako je barem bilo prije dvije godine. Ne znam je li što u međuvremenu promijenjeno.

  18. #2718
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    To i jest problem ... Do sada je bilo 5.0. pa sve škole dolaze u obzir ...
    Možda nam osmi razred poremeti planove tj. olakša odluku...
    ako ostane 5.0. znaš da je izbor jedan i jedini

    šala, šala, moram malo ove mioc_mame zezati ...

  19. #2719
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu se ni u Prelog upisati baš sva djeca koja se bave sportom.
    Osim potrebne dokumentacije da se uistinu bave sportom, tamo gledaju i prosjek ocjena.
    Tako je barem bilo prije dvije godine. Ne znam je li što u međuvremenu promijenjeno.
    Znam da ne mogu, podrazumjeva se da trebaju ocjene,i to jako dobre. Ali ne treba kategorizacija,to sam htjela rec.

    Recimo,u sportu kojim se moj sin bavi ,kategorizaciju mogu dobiti samo sportasi jednog kluba,jer jedino oni rezultatima zadovoljavaju kriterije hoo. I to je ruzno i tuzno,ali je za neke druge teme.

  20. #2720
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu se ni u Prelog upisati baš sva djeca koja se bave sportom.
    Osim potrebne dokumentacije da se uistinu bave sportom, tamo gledaju i prosjek ocjena.
    Tako je barem bilo prije dvije godine. Ne znam je li što u međuvremenu promijenjeno.
    Prvenstveno se gledaju sportski bodovi (koji se dobiju bodovanjem uspjeha na natjecanjima) zatim prosjek ocjena i onda se to zbroji.
    Primaju ih dvadesetak po generaciji, jedan razred.
    Evo ovdje piše malo detaljnije:
    http://www.skole.hr/ucenici/upisi-ss...?news_id=13145

  21. #2721
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    -za Tituša treba prilično visok prosjek, Vrijeska, vidi https://www.upisi.hr/docs/Broj_bodov...h_za_upis_.pdf , više ne znam je li ovo bilo ove godine ili lani.
    Za titusa ove godine je trebalo ko i za V.,mozda desetina boda manje. A prima duplo manje ucenika,i to treba uzeti u obzir.

  22. #2722
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ako ostane 5.0. znaš da je izbor jedan i jedini

    šala, šala, moram malo ove mioc_mame zezati ...
    A ne draga, ove godine sigurno 50 tak djece , ak ne i više, s 5,0 nije uspjelo upisati MIOC jer nisu dobro napisali prijemni

  23. #2723

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    MIOC ne dolazi u obzir, niti bilo koja druga matematička gimnazija, pa čak ni prirodoslovna...
    To što ima sve odlične ocjene, ne znači da je za tu školu... Puno i previše bi trebala raditi da bi mogla pratiti vrhunske matematičare...a to joj baš i ne želim...

  24. #2724

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Onda najbolje neka od općih, a ima ih u Zg dosta dobrih, već su se i ovdje spominjale. I., II., VII., Tituš... s 5,0 prosjekom zbilja može birati što hoće (iako za neke od nabrojanih škola i treba imati takav prosjek - npr. II. ili Tituš traže vrlo visoke bodove).
    Koliko znam o jezičnim gimnazijama, mislim da je XVI. bolja škola od IV. ili XVIII. gimnazije, ali nisam skroz sigurna u taj podatak, možda se javi netko s konkretnim iskustvom.

  25. #2725
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    MIOC ne dolazi u obzir, niti bilo koja druga matematička gimnazija, pa čak ni prirodoslovna...
    To što ima sve odlične ocjene, ne znači da je za tu školu... Puno i previše bi trebala raditi da bi mogla pratiti vrhunske matematičare...a to joj baš i ne želim...
    Mioc ima i opći smjer s dva, odnosno tri strana jezika ako tu brojiš i latinski.

    Ali pustimo mioc... Što bi tvoje dijete sebi odabralo?

  26. #2726

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ne zna... Ako bude sve ok s ocjenama, na popisu će biti te ranije navedene.. Ali pitanje je po kojem redu...
    jedna od ideja je da ide u dvojezičnu... I to ne s engleskim nego francuskim... Njoj se to čak i svidja, no meni je problem što je to 18. s poprilično niskim prosjekom upisane djece (niskim usporedno s ostalim školama prvog izbora) i 4. koja isto tako u taj razred upisuje djecu sa 66 bodova... No ni to ništa ne znači jer je svake godine drugačije.
    Ove godine 16. je upisivala sa 74 boda, dok je prošle godine zadnje rangiran imao više od 78...
    2. gimnazija je upisivala gotovo sve s 80, a prošle godine je imala niži broj bodova....
    (Nemam uvida u sve bodove tako da su ovo podaci isto iz druge ruke...)

    Kako će se ove godine djeca rasporediti, tko to zna... tj. znat ćemo na upisima

  27. #2727
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da, nizak prosjek upisanih bi mogao biti loša stvar, slažem se s tvojom procjenom.

    Ostali kriteriji su ti jednosmjenska nastava, blizina škole (zbog ta dva moj stariji ide u mioc, a ne u V gimnaziju koja mu je bila drugi izbor), dostupnost gradskim prijevozom...pa čak i štajaznam činjenica da hvaljeni mioc nema usr***(sorry) kantinu, što je velik problem za djecu koja nisu doma baš iza ugla... Logistika je bitna. Tko god kaže da nije važno ako dijete gubi 2 sata dnevno na prijevoz - nema pojma.

    Prati malo i druge forume, što ljudi pišu... Iz mog kvarta upisuju se u III gimnaziju i uglavnom su djeca zadovoljna, ovi koji su vršnjaci mojih sinova. A škola kakti nije vrhunska.... To je bzvz jer nije svaka generacija ista. I za X gimnaziju sam isto čula dobre ocjene od roditelja kojima vjerujem i koji imaju uspješnu djecu, sad već studente.

  28. #2728
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma znat će ona do kraja godine kamo želi ići.

  29. #2729

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Ostali kriteriji su ti jednosmjenska nastava, blizina škole ....
    Na kraju će i MIOC biti na listi, i to na prvom mjestu

  30. #2730

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znat će ona do kraja godine kamo želi ići.
    Znam... Negdje će se i ona pronaći
    hvala na savjetima, idejama!

  31. #2731
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni se iskreno rečeno čini da je na toj listi druga gimnazija najbolji izbor.

    Moj nećak je isto bio ovako - uvijek 5.0, htio je opću gimnaziju - odlučio se za drugu, i jako je zadovoljan.

  32. #2732
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Na kraju će i MIOC biti na listi, i to na prvom mjestu
    Nemoj se strašiti mioca. Moj mlađi sin u tehničkoj školi ima isti broj sati matematike (4 tjedno) kao što je stariji imao u općem (A) smjeru mioca, a bome nije ta matematika ništa manje zahtjevna. Tako da ti nema bitne razlike, jer toliko sati imaš i u svakoj općoj gimnaziji.

    Moram pogledati da li je to isto u svim općim gimnazijama, ali mioc ima baš matematički smjer sa još 2 dodatna sata tjedno za one koji grizu, a ima i obični smjer za one kojima ide, ali nisu lumeni.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.11.2016. at 07:51

  33. #2733
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Zna ti Vrijeska jako dobro kako je u MIOC-u

  34. #2734
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Zna ti Vrijeska jako dobro kako je u MIOC-u
    Ne sumnjam...

    Ali zna još bolje što je primjereno za njezino dijete. S druge strane - ja sam to isto mislila za svoje mlađe dijete, a on si je sam našao bolje nego sam mu ja namjeravala savjetovati.

  35. #2735
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sumnjam...

    Ali zna još bolje što je primjereno za njezino dijete. S druge strane - ja sam to isto mislila za svoje mlađe dijete, a on si je sam našao bolje nego sam mu ja namjeravala savjetovati.
    tako i ja za svoje jedino dite
    a šta'š

  36. #2736
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa Vidi poruku
    Elly kak su vama već upisi? ona je stara ko Ian.
    Ona je sad u 8.rz.

    Inace, bili smo na otvorenim vratima za Sportsku gimnaziju prosle godine (godinu dana unaprijed, malo da vidimo), pa su profesori pricali kako su spali na razred od 16 ucenika jer djeca nisu shvatila ozbiljno da je to ipak gimnazija i da se tu ipak i uci.
    Meni se cini kao zgodna opcija, no ona i dalje tupi po svome - ili baletna ili jezicna.
    Jucer je dobila natrag sastavak na temu "U koju srednju skolu zelis ici i zasto?", ocjena je super, ali nista joj nije dodatno sugerirano, i ja i dalje nisam nista pametnija, dvojba mi je jos uvijek tu.

    Re: prof. orijentacije, ovdje pocinju prvo sa testom, djeci koja imaju nedovoljno iz stranih jezika je ispalo da neka idu u jezicnu gimnaziju. Smiju se roditelji, kazu, to je valjda onaj test tipa Cosmo .
    Njen razred jos ceka, tako da ne znam kako ce tamo proci.

  37. #2737

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj se strašiti mioca. Moj mlađi sin u tehničkoj školi ima isti broj sati matematike (4 tjedno) kao što je stariji imao u općem (A) smjeru mioca, a bome nije ta matematika ništa manje zahtjevna. Tako da ti nema bitne razlike, jer toliko sati imaš i u svakoj općoj gimnaziji.

    Moram pogledati da li je to isto u svim općim gimnazijama, ali mioc ima baš matematički smjer sa još 2 dodatna sata tjedno za one koji grizu, a ima i obični smjer za one kojima ide, ali nisu lumeni.
    Moram se ubaciti jer bi netko mogao krivo shvatiti - "opći" smjer mioca je samo "obična" prirodoslovno-matematička gimnazija, s 2 strana jezika i 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, a 5 sati tjedno u 3. i 4. razredu.
    Opća gimnazija (kakve su I., II., VII., neki smjerovi u III. i X.) ima 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, ali samo 3 sata tjedno u 3. i 4. razredu. I informatiku ima samo u 1. razredu, ali
    glazbenu i likovnu umjetnost imaju sve 4 godine (za razliku od PM gimnazije, gdje su ti predmeti samo u prva dva razreda).

    Meni je satnica matematike glavni argument pri usmjeravanju djeteta u tip škole (ok, moj ima još i više nego dovoljno vremena da se odluči, ali već vidim u kojim područjima je najjači pa mu po tome namjeravam i sugerirati).

  38. #2738
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    I da, kod nas svi zavrsni razredi idu na profesionalnu orijentaciju: prvo taj test, pa onda razgovor sa psihologom.

  39. #2739
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moram se ubaciti jer bi netko mogao krivo shvatiti - "opći" smjer mioca je samo "obična" prirodoslovno-matematička gimnazija, s 2 strana jezika i 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, a 5 sati tjedno u 3. i 4. razredu.
    Opća gimnazija (kakve su I., II., VII., neki smjerovi u III. i X.) ima 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, ali samo 3 sata tjedno u 3. i 4. razredu. I informatiku ima samo u 1. razredu, ali
    glazbenu i likovnu umjetnost imaju sve 4 godine (za razliku od PM gimnazije, gdje su ti predmeti samo u prva dva razreda).

    Meni je satnica matematike glavni argument pri usmjeravanju djeteta u tip škole (ok, moj ima još i više nego dovoljno vremena da se odluči, ali već vidim u kojim područjima je najjači pa mu po tome namjeravam i sugerirati).
    U pravu si. Treba gledati program škole u sve četiri godine.

  40. #2740

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moram se ubaciti jer bi netko mogao krivo shvatiti - "opći" smjer mioca je samo "obična" prirodoslovno-matematička gimnazija, s 2 strana jezika i 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, a 5 sati tjedno u 3. i 4. razredu.
    Opća gimnazija (kakve su I., II., VII., neki smjerovi u III. i X.) ima 4 sata matematike tjedno u prva dva razreda, ali samo 3 sata tjedno u 3. i 4. razredu. I informatiku ima samo u 1. razredu, ali
    glazbenu i likovnu umjetnost imaju sve 4 godine (za razliku od PM gimnazije, gdje su ti predmeti samo u prva dva razreda).

    Meni je satnica matematike glavni argument pri usmjeravanju djeteta u tip škole (ok, moj ima još i više nego dovoljno vremena da se odluči, ali već vidim u kojim područjima je najjači pa mu po tome namjeravam i sugerirati).
    Baš sam i ja to htjela napisati jer se malo malo provlači naziv opći smjer u MIOCu što može navesti na krivo razmišljanje. Nema općeg smjera u MIOCu
    Posljednje uređivanje od larmama : 03.11.2016. at 09:17

  41. #2741
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ove godine je II stvarno bila popularna u razredu mog malog. Svi sa dobrim ocjenama su išli tam - ono kaj se meni čini da je nedostatak je da su razredi s debelom većinom djevojčica. Ak sam dobro skužila.
    Kaj ja znam - meni se više sviđaju mješoviti razredi , Nisam na tragu Markićke i jednospolnih škola.

    I ja ću ibrzo imati problem s upisima jer mi je mlađe dijete potpuno nezainteresirano - odnosno, do dana današnjeg nisam skužila kaj nju zanima

  42. #2742
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha, da, to je istina. Samo - kakva je situacija što se toga tiče po drugim gimnazijama? Osim u MIOC-u.

    Nije niti u moje vrijeme bilo drugačije, sjećam se da mi je jedna prijateljica u jezičnoj imala 5 dečki u razredu, a druga je u CUP-u bila u potpuno ženskom razredu.

  43. #2743
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nemojte zanemariti još jedan bitan faktor kod odluke. a taj je da biraju školu gdje ide netko od frendova.

  44. #2744

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, baš sam o tome ovih dana ramišljala. Moja se počela intezivnije družiti vani i sužavati krug druženja pa bi i faktor društva mogao utjecati.

  45. #2745
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    da faktor drušva - mislm da će moja tako odlučiti


    E da - kaj dečki ne idu u gimnazije -? Kaj većinom biraju strukovne ? - jer s kim god pričam - same cure u razredu. osim kod mog "metematičara" - tam su dečki u većini

  46. #2746
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    u razredu od j, opća gimanzija GAM, ih je točno pola-pola.

  47. #2747
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    idealno

    moj razred je bio 2/3 dečki, 1/3 cura

    nije ni to loše, ak si cura

  48. #2748

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Zna ti Vrijeska jako dobro kako je u MIOC-u

    Baš zato i bježimo od toga
    Ono što priznajem MIOC-u je činjenica da djeca jedna drugu potiču. Motiviraju se međusobno i svi se bore, jako puno uče.

  49. #2749

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da faktor drušva - mislm da će moja tako odlučiti


    E da - kaj dečki ne idu u gimnazije -? Kaj većinom biraju strukovne ? - jer s kim god pričam - same cure u razredu. osim kod mog "metematičara" - tam su dečki u većini
    Mi nemamo problema tih problema da će prema društvu, jer koliko sam shvatila, samo su dvije cure izrazile želju za općom gimn. Dečki nas ne zanimaju...

    U jezičnim i općim (1.,7.,2.) pretežno cure. Mislim da je cca 5-6 muških po razredu...
    Voljela bih i ja da je mješoviti razred, ali očito i dečki bježe od tih škola kad su same cure u njima...

  50. #2750
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I ja ću ibrzo imati problem s upisima jer mi je mlađe dijete potpuno nezainteresirano - odnosno, do dana današnjeg nisam skužila kaj nju zanima
    pa ti imaš s njom dobrih 2-3 godine za izučavanje.

    moj je u zadnji čas promjenio sve prioritete, i upao u razred s 3 njih koje zna s time da je jedan od tih dečkiju dečko s kojim je jako dobar i išli su zajedno u rezred.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •