Stranica 87 od 278 PrviPrvi ... 3777858687888997137187 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,301 do 4,350 od 13898

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #4301
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tako sam i ja čula.

  2. #4302

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    80+ bodova?
    ne, zato što kod njih ima prijemni koji nosi puno bodova.

  3. #4303
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    i ja mislim da ne treba 80 bodova. Znam djecu koja nisu upala u obični program, a u IB jesu.

  4. #4304

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Evo u prošlogodišnjem pravilniku pišu detalji oko testiranja matematike, jezika, intervju ...
    https://www.mioc.hr/wp/?page_id=5191
    Posljednje uređivanje od larmama : 08.11.2017. at 14:23

  5. #4305
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    po čemu se taj program u miocu razlikuje od istog ili sličnog u X

    http://www.deseta.hr/deseta/Upisi/dvojezicna.htm

    mislim da je u X puno niža cifra

  6. #4306

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jelena , to nije uopće isti program i nema veze s našim programima.

    evo ti link
    https://www.mioc.hr/wp/?page_id=262

  7. #4307
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Evo u prošlogodišnjem pravilniku pišu detalji oko testiranja matematike, jezika, intervju ...
    https://www.mioc.hr/wp/?page_id=5191
    koliko ja vidim, njihov prijemni isto nosi 5 bodova, kao i u običnom programu.

    ako baš hoćeš znati neki detalj, znam nekoliko djece (odnosno njihovih roditelja) koji idu u IB, pa ti mogu pitat

  8. #4308

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    To većinom upisuju oni koji planiraju studirati vani ili stranci.

  9. #4309
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja curka je s prosjekom 4.6 od 5. do 8. razreda (ali s peticama iz predmeta relevantnih za upis) upisala 4. gimnaziju. Medju najboljima je u razredu, sto mi govori u prilog tome da se u osnovnim skolama jako razlicito ocjenjuje. Ona je na upisu prema broju bodova bila u zadnjoj trecini.
    Sa skolom smo jako zadovoljni, narocito s nastavom stranih jezika, koja je na vrlo visokoj razini. Skola je izvrsna i po rezultatima drzavne mature.
    laumi, jako mi je drago za tvoju curku

    mi se dvoumimo između opće i jezične gimnazije, razmišlja i o Prelogu jer jako voli biologiju, matematičku sigurno ne bi
    ono što me malo brine je što sam od svojih bivših učenika čula da su prirodni predmeti u jezičnim gimnazijama (XVI, IV.) slabi(ji), ne znam koliko ima istine u toj tvrdnji

  10. #4310

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ja vidim, njihov prijemni isto nosi 5 bodova, kao i u običnom programu.

    ako baš hoćeš znati neki detalj, znam nekoliko djece (odnosno njihovih roditelja) koji idu u IB, pa ti mogu pitat
    nisam ja napisala da me zanima

  11. #4311

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    laumi, jako mi je drago za tvoju curku

    mi se dvoumimo između opće i jezične gimnazije, razmišlja i o Prelogu jer jako voli biologiju, matematičku sigurno ne bi
    ono što me malo brine je što sam od svojih bivših učenika čula da su prirodni predmeti u jezičnim gimnazijama (XVI, IV.) slabi(ji), ne znam koliko ima istine u toj tvrdnji
    Znam jednog dečka koji ide u XVI., taj uči kemiju kao lud. Imam dojam da više radi kemiju i matematiku, nego društvene predmete. Po tome ne bih rekla da su ti predmeti tamo slabi(ji).

  12. #4312
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ili njemu ne idu

    Evo za IB MIOc sa upisi.hr

    XV. gimnazija Zagreb IBMYPprogram (320502) 2 g. 81,11 85,14 82,91

    to je sa bodovima s prijemnog

  13. #4313
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Znam jednog dečka koji ide u XVI., taj uči kemiju kao lud. Imam dojam da više radi kemiju i matematiku, nego društvene predmete. Po tome ne bih rekla da su ti predmeti tamo slabi(ji).
    hvala, tanja

  14. #4314
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    nano, zanima me, hvala na ponudi da se raspitas.

    n.grace, moja kci kaze da u IV. kemija nije bog zna sto. Matematika je ok, za biologiju cu je jos pitati.

  15. #4315

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ili njemu ne idu
    Idu, slučajno znam da jako voli kemiju i planira studirati nešto s tim u vezi

  16. #4316
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    u XVI gimnaziji prirodni predmeti nisu ništa slabiji od društvenih predmeta

    prošle godine dvije susjede su iz te gimnazije upisale prirodne fakultete: jedna molekularnu biologiju ,jedna prehrambeno biotehnološki.

  17. #4317
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tnx, laumi
    znači, prirodni predmeti u XVI. su ok, drago mi je to čuti, s više strana sam čula da su klinci oduševljeni gimnazijom i profesorima

  18. #4318
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je uvijek bila jako dobra škola. Uvijek me čudi što za nju ne treba tako puno bodova za upis.

  19. #4319
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    n.grace, evo, pitala sam malu. Biologija im je dosta dobra, fizika i matematika isto. Jedino je kemija slaba.

  20. #4320
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    hvala svima
    pa da, XVI. je uvijek bila na glasu kao izvrsna škola, i meni je neobično da ne treba puno bodova za upis

  21. #4321
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    gledam bodove potrebne za upis, za dvojezični program na engleskom u XVI. najmanji broj bodova upisanog u program je bio 80,45

  22. #4322
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali za 'obični' 74 boda

  23. #4323
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali za 'obični' 74 boda
    da

  24. #4324
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    iako je rano i nadam se da će se situacija smiriti - mi smo doma "u ratu". Uglavnom, izjavila je da hoće u Prelog. Možda to ne bi bilo tak "strašno" da nam je Prelog blizu i da da praktički može birat školu (osim MIOCa).
    Razlog odabira škole - nepoznat ili možda poznat - društvo.

    Prvi argument mi je bio da ću je ujutro "provozat" tramvajem do škole da vidi kam to u stvari želi ići. Imam još argumenata, al ne sluša. Tvrdoglavost na djelu Možda je bolje sad cijelu priču pustit i malo pričekat. Iskustva "Prelogaša" - ne znam ni sama zanimaju li me. Nemrem si uopće zamislit da joj je to prvi izbor. Iako joj stalno govorimo da je škola njen izbor, sada sam se bome našla u situaciji da si mislim da će sama požaliti taj svoj izbor.
    OK, stvarno je još rano. U stvari, nit ne znam što hoću od ovog posta - možda ipak nekakva iskustva

  25. #4325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Koji smjer u Prelogu?

    Ja nemam osobnog iskustva, tj. dijete u Prelogu, ili nekog poznatog, ali sam s njima radila i u posljednjih nekoliko godina su se vrlo brzo "uzdignuli".
    Za njihov gimnazijski prirodoslovni smjer treba vrlo visok broj bodova. Mislim da je ove godine bilo čak i 78 ili 79.

    Imaju dobre laboratorije, niz razlilitih programa i sl.

  26. #4326
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram priznati da te apsolutno ne razumijem. Škola nije uopće daleko, a u nju se i upisuju djeca koja mogu birati, tj, potreban je jako veliki broj bodova za upis.

  27. #4327

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Tako je i moja zapela za jednu školu, i prilagodlili smo se.
    Sad je prezadovoljna.

    Iako vidim da ima i djece koja se ne snađu, i bit će promjena škole iz različitih razloga. Što daljina, što možda zahtjevnost i sl. Iako to niej svojstveno samo za zahtjevnije programe, nego imam primjere i promjena škola u ekonomskim, tehničkim - onim manje zahtjvenim.

  28. #4328
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    78,86 bodova prošle godine, gotovo pola prijavljenih sa maksimalnim brojem bodova.

  29. #4329
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    iako je rano i nadam se da će se situacija smiriti - mi smo doma "u ratu". Uglavnom, izjavila je da hoće u Prelog. Možda to ne bi bilo tak "strašno" da nam je Prelog blizu i da da praktički može birat školu (osim MIOCa).
    Razlog odabira škole - nepoznat ili možda poznat - društvo.

    Prvi argument mi je bio da ću je ujutro "provozat" tramvajem do škole da vidi kam to u stvari želi ići. Imam još argumenata, al ne sluša. Tvrdoglavost na djelu Možda je bolje sad cijelu priču pustit i malo pričekat. Iskustva "Prelogaša" - ne znam ni sama zanimaju li me. Nemrem si uopće zamislit da joj je to prvi izbor. Iako joj stalno govorimo da je škola njen izbor, sada sam se bome našla u situaciji da si mislim da će sama požaliti taj svoj izbor.
    OK, stvarno je još rano. U stvari, nit ne znam što hoću od ovog posta - možda ipak nekakva iskustva
    Idite na dane otvorenih vrata.

    Raspitajte se kod poznatih.

    Meni je ova škola bila jedna od izbornih za mlađeg sina, ali mi je dao košare i našao si je sam bolju varijantu. U Prelog ide kćer moje kume, u onaj dvojezični program. Zadovoljna je, iako putuje s drugog kraja grada. To je htjela sama i nije požalila, iako je u prvom polugodištu i dulje bilo neugodnih iznenađenja zbog ne baš sjajnih ocjena (ali to je tako u većini srednjih škola - treba preživjeti adaptaciju).

    Jednostavno, nema načina da se zna rezultat dok ne završi barem prvo polugodište. Prelog je dobra škola, prilično zahtjevna (nama je to relativno blizu osnovne škole, pa je dosta klinaca iz razreda mojih sinova tamo) i nisam čula da se itko žali na odabir škole, ali se žale da je teže nego u osnovnoj. Uostalom, to isto je rekao i moj stariji za Mioc, a mlađi također za Ruđer, iako je njemu super u srednjoj školi po drugim kriterijima (napokon gradivo koje ga zanima). U srednjoj otkriju, zamisli, da za dobru ocjenu treba učiti dulje od 20 minuta

    Mjerodavno mišljenje o Prelogu - pozitivnu ocjenu dala je nekadašnja učiteljica mog starijeg sina, osoba koja dobro poznaje sustav i u čiju procjenu vjerujem: ona je bila jako zadovoljna Prelogom (mlađa kćer joj je to završila) pa sam čula dosta korisnih insiderskih informacija. Ta djevojka je kasnije uredno upisala ...eh sad, da li veterinu ili animalne znanosti na agronomiji, nisam sigurna.

    Aliii ako tvoje dijete nije orijentirano prirodnim predmetima, onda Prelog nikako nije za nju.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.01.2018. at 10:30

  30. #4330

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moram priznati da te apsolutno ne razumijem. Škola nije uopće daleko, a u nju se i upisuju djeca koja mogu birati, tj, potreban je jako veliki broj bodova za upis.
    Ovako i ja mislim.
    Nisu tamo samo kozmetičari, kemijski tehničari, strukovni trogodišnji smjer i sl.

  31. #4331
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mojoj poznanici se dijete lani upisalo u Prelog, bili su na danu otvorenih vrata i ona je bila totalno oduševljena atmosferom u školi, entuzijazmom, uređenjem. (dijete je > 80 bodova)

  32. #4332
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Govorim o gimnazijskom programu.

  33. #4333
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ajme, trebam protuargumente. osim ovih koje sama imam

  34. #4334

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Koji su tvoji protuargumenti, osim društva?
    I eventualno nedostatak motivacije za prirodne predmete,posebno kemiju
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.01.2018. at 10:33

  35. #4335
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, trebam protuargumente. osim ovih koje sama imam
    Ovako sam se i ja patila s odabirom mlađeg sina, a ispalo je da je čovjek sebi dobro odabrao. Razmisli tko tu ima problem - tvoje dijete ili ti sama. Govorim iz iskustva. Grizla sam se, pa na kraju popustila (nakon što je sin dobio preporuku za taj smjer koji je odabrao i na profesionalnoj orijentaciji, a i u Suvagu su rekli da nema zapreka da on to upiše). Sve sam okrenula, a ono - šipak!

    Ovo je dob kad polako trebamo odvagnuti gdje djeci popustiti da na prave po svome. Ne nagovaram te da to učiniš, ali ja jesam i sad sam zadovoljna. Ali da nije ispalo dobro, tko zna kako bih se osjećala.

  36. #4336
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nano, koji smjer?

  37. #4337
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Koji su tvoji protuargumenti, osim društva?
    I eventualno nedostatak motivacije za prirodne predmete,posebno kemiju
    joj bliže. (uza ovu bi joj trebalo nekih 45 minuta tramvajem)
    Drugo, SŠ znači i druženje npr poslije škole - šetnja s frendicama poslije škole po gradu.
    Zašto se patit gužvom u prometu/tramvaju ako imaš prekonekoliko odličnih škola do kojih ti treba možda 20 minuta.

    Do sada nisam otkrila što joj više leži - podjednako je dobra u svemu. Nit ona ikad baš spominje da ju više zanimaju prirodni predmeti od društvenih. Znači, ne ostavlja dojam djeteta koje baš mora na prirodoslovni smjer.

  38. #4338
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, koji smjer?
    mislim da ni ona nema pojma koji smjerovi postoje. A sada više s njom o tome ne mogu ni razgovarati. Koliko je tvrdoglava. Nemam mi druge neg malo pogledati smjerove.

    Al i dalje mi je argument gužva i prijevoz u gradu Zagrebu.

  39. #4339

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I meni je argument bila blizina, ali je na kraju završila u najudaljenijoj školi ... Njoj ne smeta.
    Ne šeću svaki dan poslije škole. Možda jednom ili dva puta (jednom kad imaju 5 sati i petkom).

    ( Btw. Možda baš i želi u Prelog jer je daleko i ne idu djeca iz osnovne škole...)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 22.01.2018. at 10:52

  40. #4340
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ta škola je pola sata hoda od Jelačićevog trga, ništa dalje od MIOC-a (možda je i bliže). Stvarno ne vidim da je udaljenost problem te škole.

  41. #4341
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ta škola je pola sata hoda od Jelačićevog trga, ništa dalje od MIOC-a (možda je i bliže). Stvarno ne vidim da je udaljenost problem te škole.
    ovisi kak gledaš. Ak ti je inače sve blizu - navikneš se da ti je blizu, i onda na udaljenosti malo drugačije gledaš. Ali kao što je vrijeska napisala, možda baš želi ići dalje
    MIOC nije argument

  42. #4342
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nano jedini problem je promet i udaljenost s tvoje strane?
    zasto mislis da je to njoj probelm?

  43. #4343
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa mislim da kako god gledala ne možeš reći da je ta škola daleko. Ako je nešto udaljeno pola sata hoda od glavnog gradskog trga, to jednostavno nije daleko. Udaljenost nije argument protiv te škole.

  44. #4344
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ili te nano ovog scenarija strah: https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...goren/6957450/

  45. #4345
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nano jedini problem je promet i udaljenost s tvoje strane?
    zasto mislis da je to njoj probelm?
    da, ona veli da to njoj nije problem.
    Naravno da mladima niš nije problem - al zakaj ne odabrati bližu školu. No dobro, idem proučavati koje smjerove imaju. I možda od nje doznam, koji smjer želi

  46. #4346
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    sad sam išla pogledati smjer i predmete - e bome sad tek imam argument - pojačana biologija, kemija i fizika je nešto što definitivno nije za nju - pogotovo kemija i fizika

  47. #4347
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    moja je tek šesti, i veli (za sad) da bi Ruđer, samo kaj se njoj teško i sad zdići za školu do koje pljune i počne u 8, a kak bi bilo za onu koja počen u pol 8, i na kraju grada je.


    u tu školu idu Cathyjeve cure, i kumov sin


    nano, ja sam dalje živjela od vas sad ( zapadnije, pa u brdima), a išla u ruđer
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.01.2018. at 11:09

  48. #4348
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam išla pogledati smjer i predmete - e bome sad tek imam argument - pojačana biologija, kemija i fizika je nešto što definitivno nije za nju - pogotovo kemija i fizika
    Ovo je do sada jedini pravi argument.

    Napisala sam gore - ako nije ljubiteljica prirodnih predmeta, onda fakat Prelog nije za nju.

    Udaljenost nije bitna. S mojim mlađim sinom idu ljudi iz Brezovice i Dugog sela i Zaprešića, a kod starijeg mislim da ima isto ljudi iz Gorice i ne znam ni ja odakle sve.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 22.01.2018. at 11:11

  49. #4349
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, to je prirodoslovna gimnazija, ako misli na gimnazijski smjer, a vjerojatno misli. Kao veliku prednost djeca navode da se puno radi praktično, u laboratorijima, što im onda vjerojatno čini tu nastavu zanimljivom.
    Ja bih rekla da je to super škola za djecu koju zanima kemija i biologija.

  50. #4350

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Osobno ne bih imala ništa protiv da mi se dijete odluči za Prelog, to je odlična škola.
    Samo što on nije sklon eksperimentalnoj znanosti pa mu ni pojačana satnica kemije i biologije ne bi predstavljala radost, prije stres. Zato mu ta škola i nije interesantna.
    Što se tiče udaljenosti, imat ćemo istu situaciju nagodinu. Peta nam je na 20 minuta pješice, a on je tvrdo i čvrsto uvjeren da želi u Mioc. Ove godine sam ga pustila da sam ide na matematičke radionice u Maksimiru da malo bolje spozna koliko je to udaljeno od nas, ali uopće ga ne dira. On se voli voziti tramvajem
    I što sad - neću ga više odgovarati, bar ne po pitanju prijevoza. Da je meni netko izvukao taj argument u dobi od 14 godina, sigurno bih ga popljuvala do temelja. Na kraju krajeva, o tim stvarima, kao što je prijevoz i organizacija vlastitog dana, već mogu i trebaju sami odlučivati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •