Stranica 90 od 280 PrviPrvi ... 40808889909192100140190 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,451 do 4,500 od 13964

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #4451
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    tanja, tebi je najbolje da više ne filozofiraš - svi već znamo koja je najbolja za njega

  2. #4452
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    "ekonomska" u Dobojskoj

  3. #4453

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    A i te fore s ravnateljima - kaj onda se opet promijene, pa škola postane loša?
    Kratkoročno ne, ali dugoročno, ravnatelj jako utječe na kvalitetu škole.
    Recimo, toliki uspjeh Preloga dobrim dijelom je zasluga vrlo aktivnog i angažiranog ravnatelja (o njemu sam s više strana čula pohvale).
    Koliko ravnatelj može utjecati na atmosferu u školi vidim i po OŠ svog djeteta.

  4. #4454
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    u 9., je jako dobar francuski ako ima kandidata za taj jezik

  5. #4455
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    "ekonomska" u Dobojskoj
    sad ja opet imam predrasude - po Šuvaru sam tam spadala

  6. #4456
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Nemam pojma kakva je ta škola sad, znam da se moj nećak morao ispisati iz nje jer je on išao u srednju muzičku pa mu nije išlo u dvije škole (ali nije njemu išlo niti u muzičkom razredu u ŠPUD)

    U svakom slučaju mislim da se trebamo rješavati predrasuda iz Šuvarovog vremena, ja isto često procjenjujem škole po tome koja je u moje vrijeme bila na glasu kao dobra, a to stvarno nema smisla jer je bilo krajem prošlog veka.

  7. #4457
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Kratkoročno ne, ali dugoročno, ravnatelj jako utječe na kvalitetu škole.
    Recimo, toliki uspjeh Preloga dobrim dijelom je zasluga vrlo aktivnog i angažiranog ravnatelja (o njemu sam s više strana čula pohvale).
    Koliko ravnatelj može utjecati na atmosferu u školi vidim i po OŠ svog djeteta.
    Točno tako.

  8. #4458
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    ja sam djete prije šuvara, i nemam problema s dotičnim, ali i ni s gimnazijama

  9. #4459

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    Molila bih iskustva o I. gimnaziji (opći smjer), ako nečije dijete ide tamo...
    Moj najstariji je, po svemu sudeći, "materijal" za opću (ništa ga specijalno još ne zanima, a isto tako nema problema sa nijednim predmetom; uči redovito i svakodnevno, uz takodjer zestok ritam svakodnevnih treninga; odgovoran je u smislu da sam organizira svoje vrijeme za učenje i svoje obaveze, ne treba ga podsjećati na učenje, štoviše, više je tip koji će sam sebe gristi ako nije na vrijeme).
    Ocjene su mu za sada izvrsne, osim ako ne pokvari nešto slijedeće godine.

    E, sad - on bi i dalje htio nastaviti baviti se sportom koji voli (a vjerujem da ce intenzitet treninga ostati isti, ako ne i jači), sportska gimnazija ne dolazi u obzir, tako da razmišlja o nekoj općoj jednosmjenskoj gimnaziji. Najbliža nam je ova u Utrinama ali prepao se kvartovskih priča da neće moći mrdati ukoliko upiše tu školu. Ne znam ni sama što bih rekla na to (pričaju li to djeca koja u osnovnoj nisu nikad zagrijala stolicu ili je stvarno toliko zahtjevna), on i sada prilicno uči ali škola je takva da se za peticu itekako treba potruditi, nema šanse da je dovoljno pratiti na nastavi (ne doslovno iz svih predmeta ali iz većine). Po testovima bude 1-2 petice u razredu, i ti klinci stvarno rade.

    Znam da je još rano, tek je sedmi ali polako skupljamo iskustva i informacije i on i mi...

    Zanimaju me dakle iskustva te škole, I. gim., kakva je atmosfera, zahtjevnost, klinci (bave li se još nečim uz školu, znam npr. za VIII. da su puno njih aktivni sportaši ili glazbenici pa guraju jedni druge i otprilike su svi u sličnom filmu, prof. im izlaze u susret i sl.) i info koje su još opće gimnazije u ZG jednosmjenske?

  10. #4460
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    a zašto ti ne dolazi u obzir sportska? isto je jednosmjenska i opća

  11. #4461

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    on ne želi

  12. #4462
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    To i ja mislim, ali u školi su mi rekli drugačije, tako da više ništa ne znam... kad gledam tu "novu" zgradu s ulice, vidim da se ništa ne dešava i ne mogu zamisliti da bi se tamo uselile dvije škole, kao što je planirano.
    točno tako
    ako ništa drugo, sljedeću školsku godinu nema šanse, dalje ćemo vidjeti

  13. #4463

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih iskustva o I. gimnaziji (opći smjer), ako nečije dijete ide tamo...
    Moj najstariji je, po svemu sudeći, "materijal" za opću (ništa ga specijalno još ne zanima, a isto tako nema problema sa nijednim predmetom; uči redovito i svakodnevno, uz takodjer zestok ritam svakodnevnih treninga; odgovoran je u smislu da sam organizira svoje vrijeme za učenje i svoje obaveze, ne treba ga podsjećati na učenje, štoviše, više je tip koji će sam sebe gristi ako nije na vrijeme).
    Ocjene su mu za sada izvrsne, osim ako ne pokvari nešto slijedeće godine.

    E, sad - on bi i dalje htio nastaviti baviti se sportom koji voli (a vjerujem da ce intenzitet treninga ostati isti, ako ne i jači), sportska gimnazija ne dolazi u obzir, tako da razmišlja o nekoj općoj jednosmjenskoj gimnaziji. Najbliža nam je ova u Utrinama ali prepao se kvartovskih priča da neće moći mrdati ukoliko upiše tu školu. Ne znam ni sama što bih rekla na to (pričaju li to djeca koja u osnovnoj nisu nikad zagrijala stolicu ili je stvarno toliko zahtjevna), on i sada prilicno uči ali škola je takva da se za peticu itekako treba potruditi, nema šanse da je dovoljno pratiti na nastavi (ne doslovno iz svih predmeta ali iz većine). Po testovima bude 1-2 petice u razredu, i ti klinci stvarno rade.

    Znam da je još rano, tek je sedmi ali polako skupljamo iskustva i informacije i on i mi...

    Zanimaju me dakle iskustva te škole, I. gim., kakva je atmosfera, zahtjevnost, klinci (bave li se još nečim uz školu, znam npr. za VIII. da su puno njih aktivni sportaši ili glazbenici pa guraju jedni druge i otprilike su svi u sličnom filmu, prof. im izlaze u susret i sl.) i info koje su još opće gimnazije u ZG jednosmjenske?
    Uz te dvije jednosmjenska opća ti je i XI gimnazija ( u Savskoj).

  14. #4464
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nemam insajderske informacije, ali sam čula da je I. gimnazija zahtjevna, ali i jako kvalitetna škola
    mislim da je unazad nekoliko godina na popisu najboljih u hr po rezultatima državne mature

  15. #4465
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nemam insajderske informacije, ali sam čula da je I. gimnazija zahtjevna, ali i jako kvalitetna škola
    mislim da je unazad nekoliko godina na popisu najboljih u hr po rezultatima državne mature
    Ja imam uvid s druge strane - naša prijateljica tamo radi i kaže da je zaista tako. Dobri su im rezultati i visoko kotiraju. Ali i puno ulažu u to. S druge strane, to cijene i učenici i roditelji.

  16. #4466

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,143

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimaju me dakle iskustva te škole, I. gim., kakva je atmosfera, zahtjevnost, klinci (bave li se još nečim uz školu, znam npr. za VIII. da su puno njih aktivni sportaši ili glazbenici pa guraju jedni druge i otprilike su svi u sličnom filmu, prof. im izlaze u susret i sl.) i info koje su još opće gimnazije u ZG jednosmjenske?
    Znam da u I. gimnaziji učenici koji paralelno idu u glazbenu školu imaju mogućnost odgovaranja po dogovoru, i tako je već godinama. Vjerojatno i aktivni sportaši imaju sličan tretman, ako im treba.
    Znam i da su vrlo kvalitetna škola (po uspjesima na natjecanjima i državnoj maturi). Kakva je atmosfera u samoj školi i kakav je sastav učenika, ne znam, trebao bi se javiti netko tko ima dijete tamo.

  17. #4467

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    hvala na info o prvoj

    dakle, jednosmjenske opće su I., VIII. i XI....

    O VIII. već znamo dosta toga, imamo prijateljicu koja ide u tu školu i oduševljena je svime ali nam je prilicno daleko...

    Imam tko kakvu info o XI.? O toj školi baš nikad nisam ništa čula...
    I ako netko ima dijete u I. ili je nedavno završio, molila bih iskustva...hvala!

    Inače, moj je spominjao i opće u Križanićevoj, II. i VII., ali samo zato jer pozna neke klince koji idu tamo pa sliku stvara na temelju njihovih iskustava, zvuče privlačno samo su dvosmjenske...

  18. #4468
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Molila bih iskustva o I. gimnaziji (opći smjer), ako nečije dijete ide tamo...
    Moj najstariji je, po svemu sudeći, "materijal" za opću (ništa ga specijalno još ne zanima, a isto tako nema problema sa nijednim predmetom; uči redovito i svakodnevno, uz takodjer zestok ritam svakodnevnih treninga; odgovoran je u smislu da sam organizira svoje vrijeme za učenje i svoje obaveze, ne treba ga podsjećati na učenje, štoviše, više je tip koji će sam sebe gristi ako nije na vrijeme).
    Ocjene su mu za sada izvrsne, osim ako ne pokvari nešto slijedeće godine.

    E, sad - on bi i dalje htio nastaviti baviti se sportom koji voli (a vjerujem da ce intenzitet treninga ostati isti, ako ne i jači), sportska gimnazija ne dolazi u obzir, tako da razmišlja o nekoj općoj jednosmjenskoj gimnaziji. Najbliža nam je ova u Utrinama ali prepao se kvartovskih priča da neće moći mrdati ukoliko upiše tu školu. Ne znam ni sama što bih rekla na to (pričaju li to djeca koja u osnovnoj nisu nikad zagrijala stolicu ili je stvarno toliko zahtjevna), on i sada prilicno uči ali škola je takva da se za peticu itekako treba potruditi, nema šanse da je dovoljno pratiti na nastavi (ne doslovno iz svih predmeta ali iz većine). Po testovima bude 1-2 petice u razredu, i ti klinci stvarno rade.

    Znam da je još rano, tek je sedmi ali polako skupljamo iskustva i informacije i on i mi...

    Zanimaju me dakle iskustva te škole, I. gim., kakva je atmosfera, zahtjevnost, klinci (bave li se još nečim uz školu, znam npr. za VIII. da su puno njih aktivni sportaši ili glazbenici pa guraju jedni druge i otprilike su svi u sličnom filmu, prof. im izlaze u susret i sl.) i info koje su još opće gimnazije u ZG jednosmjenske?
    Mi smo imali istu dilemu i onda smo upisali u Prelogu sportski razred. Jedino kaj to nije opća.
    Ali jednosmjenska je i tolerantna prema sportašima. Za to mu, ako se odluči, klub i sportski savez moraju napraviti bodovno rangiranje.
    Za I. smo dobili povratnu informaciju da ne tolerira veliki broj izostanaka zbog priprema i natjecanja.

  19. #4469

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jel XI tek od nedavno postala jednosmjenska? Meni se cini kad sam gledala na njihovim stranicama da je prije bila dvosmjenska
    I mene zanima o toj skoli ako netko ima iskustva

  20. #4470
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,417

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da u I. gimnaziji učenici koji paralelno idu u glazbenu školu imaju mogućnost odgovaranja po dogovoru, i tako je već godinama. Vjerojatno i aktivni sportaši imaju sličan tretman, ako im treba.
    ovo imaju i neke druge gimnazije (ne znam da li sve, 16. gim. sigurno ima).
    treba napisati zamolbu i priloziti neki dokument gdje se vidi da ispunjavas uvjete za to

  21. #4471
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Jel XI tek od nedavno postala jednosmjenska? Meni se cini kad sam gledala na njihovim stranicama da je prije bila dvosmjenska
    I mene zanima o toj skoli ako netko ima iskustva
    U tu školu ide frenfičina nećakinja i od još jedna druga. Zadovoljne su, pitaj kaj treba saznati

  22. #4472

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ma u stvari ne znam, vise me zanimalo opcenito atmosfera u skoli, nemam neko konkretno pitanje
    Prvi izbor nam je jezična a ova je opća, ali paše nam jednosmjenska nastava

  23. #4473

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    Što se mog sportaša tiče, on zapravo i ne izostaje sa nastave, turniri preko godine su im vikendom a prevenstva u pravilu kad završi škola (lipanj-srpanj), jedino što su im treninzi svakodnevno u trajanju po 2 sata, tako da ja uopće ne mislim da on treba ikakav poseban tretman za odgovaranja i sl. Doduše, tako je za sad, ne znam hoće li se išta mijenjati kad krene u više kategorije.
    Njemu bi samo bila zgodna jednosmjenska nastava da može organizirati vrijeme za učenje i treninge.

  24. #4474
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Što se mog sportaša tiče, on zapravo i ne izostaje sa nastave, turniri preko godine su im vikendom a prevenstva u pravilu kad završi škola (lipanj-srpanj), jedino što su im treninzi svakodnevno u trajanju po 2 sata, tako da ja uopće ne mislim da on treba ikakav poseban tretman za odgovaranja i sl. Doduše, tako je za sad, ne znam hoće li se išta mijenjati kad krene u više kategorije.
    Njemu bi samo bila zgodna jednosmjenska nastava da može organizirati vrijeme za učenje i treninge.
    Da, mi imamo obično par puta godišnje pripreme po tjedan dana, izvan mjesta stanovanja, pa putovanja u druge države. Mala mi na osnovu toga već ima oko 150 opravdanih sati. A samo jedno polugodište je prošlo. Neka djeca imaju i više od nje.

  25. #4475
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Buba Klara, moja Paula je završila I. gimnaziju i bila je vrlo zadovoljna, stigla je trenirati trčanje (4-5 puta tjedno); napisat ću ti opširnije navečer

  26. #4476
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mi imamo obično par puta godišnje pripreme po tjedan dana, izvan mjesta stanovanja, pa putovanja u druge države. Mala mi na osnovu toga već ima oko 150 opravdanih sati. A samo jedno polugodište je prošlo. Neka djeca imaju i više od nje.
    i kak to nadoknadi ?

  27. #4477
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i kak to nadoknadi ?
    Učenjem.

  28. #4478
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,511

    Početno

    ok lijepo da uspije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.01.2018. at 12:36

  29. #4479

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Buba Klara, moja Paula je završila I. gimnaziju i bila je vrlo zadovoljna, stigla je trenirati trčanje (4-5 puta tjedno); napisat ću ti opširnije navečer
    Super, kad stignes - bila bih jako zahvalna

  30. #4480
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Evo našla sam da sam već pisala o školi, pa ću kopirati:

    Evo ovako. Ogromna prednost obje škole, ako ste u NZg, je blizina; osim toga NZ ima i sasvim pristojnu mrežu biciklističkih staza, pa su škole dostupne i biciklom.

    P. završila I gimnaziju, bila je jako sigurna u svoj izbor (isto kao i tvoja cura nije znala što će kasnije i mislila je da je opća gimnazija logičan izbor, i mislim da je dobro odlučila). Premišljala se ona i predomišljala 4 godine, odlučila se za faks tek sredinom 4. srednje.
    Kad je ona upisivala, govorili su da je to nazi gimnazija, ali nisam baš stekla takav dojam, meni je tamo uvijek bila baš nekako ugodna atmosfera kad sam išla na roditeljske, priredbe, sajmove itd.

    npr, kad je nosila predati papire za prijavu, išle su zajedno njih tri najbolje prijateljice i molile da ih stave u isti razred ako upadnu; i izašli su im u susret.
    Idu na dosta izleta i putovanja, škola je još uvijek relativno nova, ima lift i prilagođena je osobama u kolicima...
    Inače, kad god je neki prilog o srednjim školama, eto ti I. na dnevniku, valjda im je škola fotogenična...

    Većina učenika iz njenog razreda je uspjela upisati prvi izbor fakulteta, mislim da ih za maturu dobro spreme. E sad, gimnazijsko gradivo je jako zahtjevno, opširno, preopširno, i mislim da je svima njima najveći šok kad vide da nije dovoljno prelistati bilježnicu prije testa (kao u OŠ), nego ipak treba učiti koliko-toliko redovno. Ako tvoja cura ima radne navike, snaći će se brzo.
    MIslim da ti sin neće imati nikakvih problema s obzirom da ima radne navike; organiziranost, dobra koncentracija (i dobra memorija s obzirom na ogromnu količinu gradiva) i radne navike su najvažniji, i mojoj kćeri je to pomoglo da bez problema prođe kroz srednju školu, ide na treninge, druži se i upiše bez problema željeni faks (sad je 3. godina). Radila je redovito, ali nikad se nije ubijala od učenja, nikad nije učila noću (dok je sin kampanjac, pa se zna desiti da zabušava danima, a onda uči do kasnih sati, pa ga zapravo učenje više isfrustrira nego nju).

    Društvo joj je bilo dobro i održala je srednjoškolska prijateljstva, otišli su par puta kao ekipa pozdraviti profesore, i općenito nosi pozitivne uspomene iz svoje škole. Naravno da te može zadesiti različita garnitura profesora, da nisu svi idealni, ali meni je opći dojam škole, s obzirom na njeno iskustvo, jako dobar.

    Da je škola zahtjevna - je, ali sad kad imam iskustvo još jednog djeteta u gimnaziji koja nije elitna, vidim da to nije stvar škole, već gimnazijskog programa koji je prepun podataka zagrabljenih s površine sveučilišnih programa - alii to je već priča za drugu temu.

  31. #4481
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Nisam skužila koje su jednosmjenske - jezične?

  32. #4482
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam skužila koje su jednosmjenske - jezične?
    Koliko ja znam, u Križanićevoj nije jednosmjenska nastava. Sigurno znam da jednosmjensku nastavu ima mioc (XV gimnazija) i Tituš Brezovački (VIII gimnazija). Mogla bi jednosmjenska biti IV gimnazija, to je jezična. Valjda će se javiti netko tko zna više.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.01.2018. at 08:06

  33. #4483

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    krumpirić, ove o kojima smo mi pisale su opće (VIII, I, XI)

    marija, hvala puno na iskustvu!
    Posljednje uređivanje od buba klara : 26.01.2018. at 08:11

  34. #4484
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Dvosmjenska nastava je djetetu koje se bavi sportom - noćna mora. Sad već u OŠ. Trening od 9-11.15, u 8 kretanje, u 12 doma, u 13 nastava.
    Ako ga bude držao sport i dalje na ovoj razini (ima još 2g), nemam pojma kako bi se uskladio s dvosmjenskom.

  35. #4485
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Dvosmjenska nastava je djetetu koje se bavi sportom - noćna mora. Sad već u OŠ. Trening od 9-11.15, u 8 kretanje, u 12 doma, u 13 nastava.
    Ako ga bude držao sport i dalje na ovoj razini (ima još 2g), nemam pojma kako bi se uskladio s dvosmjenskom.
    Kolegica je imala sina u VIII gimnaziji (jednosmjenskoj) - on je plivač. Dobro je funkcioniralo. Kasnije je uredno upisao željeni studij bez ikakvih problema.

  36. #4486

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    krumpi od jednosmjenskih jezičnih gimnazija ti je samo IV jednosmjenska

  37. #4487
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam skužila koje su jednosmjenske - jezične?
    Moja L. je u 4. pa ako zelis info iz prve ruke, tu smo.

  38. #4488
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Hvala! A vidit ćemo kad dođe na red za 2god hoće li ostati u mogućnosti uopće ići u gimnaziju.

  39. #4489
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Ima li uopće momaka? Sori, sad oftopičarim radi znatiželje. Ja sam išla u jezičnu i bila su ih trojica

  40. #4490
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kod L. u razredu su trojica ili cetvorica, nisam sigurna
    U visim razredima ih bude i po 6.
    Posljednje uređivanje od laumi : 26.01.2018. at 08:41

  41. #4491

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,744

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Dvosmjenska nastava je djetetu koje se bavi sportom - noćna mora. Sad već u OŠ. Trening od 9-11.15, u 8 kretanje, u 12 doma, u 13 nastava.
    Ako ga bude držao sport i dalje na ovoj razini (ima još 2g), nemam pojma kako bi se uskladio s dvosmjenskom.
    identično i kod nas
    tješi me jedino mogućnost da im u srednjoškolskoj dobi treninzi budu organizirani samo navečer (sin kaže da te starije kategorije imaju treninge u večernjim terminima), to bi bilo idealno

    btw, i naša prijateljica koja je u VIII. ima svakodnevne treninge (takodjer vodeni sport) ali kako joj je nastava samo ujutro, sve uspije odradit i ostane joj dovoljno vremena za učenje i odmor

  42. #4492
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,598

    Početno

    Krumpi, koji je sad razred tvoj sin? Sedmi? Pogubila sam se.
    Jednosmjenska jezična je IV. na Kajzerici i mislim ni jedna više.

  43. #4493
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    i ja mislim da je IV. jedina jednosmjenska jezična gimnazija

  44. #4494

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    jezična ima još u križaničevoj i šalati ali one su dvosmjenske
    i nama je ta u užem krugu, ali imamo još vremena

  45. #4495
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li uopće momaka? Sori, sad oftopičarim radi znatiželje. Ja sam išla u jezičnu i bila su ih trojica
    Iz osmog razreda mog starijeg sina cijela hrpa dečki je baš u raznim jezičnim gimnazijama. Eh, sad, ne znam koliko je cura u tim razredima.

    S druge strane, kod mog L. u mat.gimnaziji je devet dečki i dvaput toliko cura, tako da ne može se reći da su mat.gimnazije za dečke, a jezične za cure... ima svega.

  46. #4496
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,285

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala! A vidit ćemo kad dođe na red za 2god hoće li ostati u mogućnosti uopće ići u gimnaziju.
    Pa razmisli o alternativama, ali ako razmišlja o jednosmjenskoj nastavi - to je ipak gimnazija. Moj E. je u tehničkoj školi i nema ŠANSE da se uz nastavu i vježbe bavi nekim sportom ili glazbom.... Ne uspijevamo mu naći ni odgovarajući tečaj ili školu stranih jezika, jer subotom ima radioamatere, pripreme na informatička natjecanja i druge programe po vlastitom izboru. Gimnazija nije loša.

    Moj stariji ima najboljeg prijatelja u sportskoj gimnaziji i dečko je jako zadovoljan.

  47. #4497
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    S druge strane, kod mog L. u mat.gimnaziji je devet dečki i dvaput toliko cura, tako da ne može se reći da su mat.gimnazije za dečke, a jezične za cure... ima svega.
    To je možda zato što je on u tzv. "općem" smjeru.
    U drugim smjerovima nije baš tako.
    Kod moje M., primjerice, dečki i curke su u ravnoteži ...

  48. #4498
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li uopće momaka? Sori, sad oftopičarim radi znatiželje. Ja sam išla u jezičnu i bila su ih trojica
    U XVIII (to je ona jezična na Šalati) kći od frendova je sad 4. razred, ima 4 dečka u razredu.

  49. #4499

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li uopće momaka? Sori, sad oftopičarim radi znatiželje. Ja sam išla u jezičnu i bila su ih trojica
    i u nekim razredima u općim gimnazijama ima malo dečkiju. Od frendice kći ide u 2. ( opća gimnazija ) i ima samo par dečkiju u razredu.

  50. #4500
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Kod moje u XVI (Križanićeva) njih petorica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •