Stranica 49 od 279 PrviPrvi ... 3947484950515999149 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,450 od 13935

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #2401
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A šta fali večernjem izlasku?

  2. #2402
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj J je isao u osnovnoj na drzavno iz engleskog gdje ga je.profa pripremala par puta tjedno. Stvarno je to radila s voljom. A prije natjecanja u gimnaziji je pitao profesoricu hoce linih pripremati-odgovor je bio neka se sami pripremaju.
    Nisu im ponudili niti pripremu iz fizike.niti matematike.
    Mislim da su inali samo oni koji su isli na kemiju.
    Ti su klinci imaju 3 puta tjedno 7 sati i dva pua 8 sati, umorni i opet su imali volje ostati radi pripreme. Bas nam je skolstvo u klincu.
    X gimnazija, bas nepoticajna sredina.

    Moja kći je u osnovnoj išla na državno iz tehničkog četiri godine zaredom.
    Prvu godinu je profesorica radila s njom i ostalom djecom van nastave, nalazili su se po hodnicima, ma svuda.
    Nitko nije očekivao ništa, nikakav rezultat.
    No, moja kći je pobijedila na županijskom i bila četvrta na državnom.
    Svi su bili i oduševljeni i u šoku.
    Kaj sad?
    Iduće godine ponovno natjecanje i ponovno pripreme svakako i posvuda.
    Jer nema mjesta.
    Jer profesorica ne smije više od 22 sata raditi pa je ovo bio njen čisti entuzijazam i volontiranje.
    Ravnatelj odobrava sredstva za alate i materijal.
    Novca je malo.
    Gradonačelnika ( nije Bandić) nije briga i ne reagira na ravnateljeve molbe.
    I moja kći opet pobijedi na županijskom te i na državnom.
    I tako tri godine zaredom.
    Moj muž je bio vozač.
    Moj muž i profesorica su po Bauhausu danima kupovali potrepštine.
    I tako...
    I opet kažem da razumijem profesore koji ne idu na natjecanja.
    U Miocu, nabrijanom do kraja za natjecanja, postoje pripreme.
    Rekoh već, moja je bila na biologiji, 16. mjesto. Pripreme su bile ok, ali se moja kasno uključila. No nema veze. Nije bila zagrijana za to. Profesorica ju je nagovorila pa je to doslovno odradila.
    Ali opet je to bilo poslije nastave i ovaj put u učionici jer Mioc ima nastavu ujutro, a popodne su učionice slobodne.
    I možda je i to jedan od razloga zašto u drugim gimnazijama priprema nema ili su rijetke.
    Manjak prostora, manjak kadra, stupidni pravilnici...
    I tko ispašta?
    Djeca.

  3. #2403

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Neobična mi je fascinacija naših ljudi natjecanjima.
    Nikako ne branim nerad, površnost i nezainteresiranost (ako je nastavnik plaćen a ne održava dodatnu ili izvannastavnu i ako ravnatelja nije briga) ali tolika jagma za pripremama i odlascima na natjecanja je stvarno zanimljiva!

    Svakako treba omogućiti u školama dodatne aktivnosti za one koji mogu i žele više iz nekog predmeta ili područja, no ne treba to biti nužno natjecateljskog karaktera.

  4. #2404

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pa ne znam, meni baš i nije tako neobična. U svijetu u kojem su na cijeni kompetitivnost i izvrsnost (da ne nabrajam ostale pojmove koji se stalno vrte, kroz medije i u poslovnim okruženjima), i gdje se svaki uspjeh mora moći izmjeriti, logično je da se već od osnovne škole grize za natjecanja bilo koje vrste. Sad je toga i puno više nego nekad u vrijeme dok smo se mi školovali.

    Da se razumijemo, i moje dijete spada u one fascinirane natjecanjima, on bi se natjecao u bilo čemu, samo da se natječe. Meni je isprva bilo malo teško prihvatiti toliku kompetitivnost kod njega (ni MM ni ja nismo takvog karaktera), ali vidim da on u tome zaista uživa. Išao je na natjecanja prošle godine, planira i ove, natjecanja su mu postala maltene smisao školovanja, iako to ne bi trebalo biti tako. Dobra strana je da on kroz to zaista napreduje i uči, i to mu je valjda glavni motivator u školi, puno veći od redovne nastave. Tješim se da će mu biti lakše snaći se u kompetitivnom svijetu odraslih, lakše nego npr. meni koja sam se u tom svijetu malo pogubila...

  5. #2405

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Tanja, bi li sin uživao u nekom projektu/aktivnosti iz područja koje ga zanima a da ta aktivnost nema kompetitivni karakter? Naravno hipotetski zamislimo da se takvo nešto nudi i baš je zanimljivo....

  6. #2406

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja, bi li sin uživao u nekom projektu/aktivnosti iz područja koje ga zanima a da ta aktivnost nema kompetitivni karakter? Naravno hipotetski zamislimo da se takvo nešto nudi i baš je zanimljivo....
    Pa, vjerojatno bi, samo što je kod nas to obično povezano s natjecanjima.
    Npr. proljetos je istinski uživao u pripremama za natjecanje iz geografije, jer se profesorica posvetila samo njemu, naručivala ga na dodatne satove, davala mu literaturu, a ljetos je proučavao udžbenike i atlase iako to nije direktno povezano s natjecanjem (ali već na njega škica jednim okom ).
    Znam na što ciljaš, i slažem se s tvojim mišljenjem - natjecanja nisu jedini način dodatnog rada. Samo što je to kod nas postalo toliko uobičajeno, i toliko povezano sa svijetom odraslih i svijetom rada (i famozne kompetitivnosti u poslu), da me uopće ne čudi tolika usmjerenost na školska natjecanja.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 10.09.2016. at 19:58

  7. #2407
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kod nas je izlazak u srijedu u 19 u kino dvoranu za početak, tj. To je valjda 2-3ucione skup složene u malo veći prostor

  8. #2408

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ma Tanci da ima volje naslo bi se i mjesta za nekoliko ucenika, ima knjiznica, kino dvorana, soba profesora ... a profesoru vjerojatno treba vise angazmana da priredi materijale za tehnicki nego engleski.
    Mojemu nije bilo.bitno da se natjece ili pobjedi nego mu je bila zadovoljstina da je on jedan od najboljih po znanju.
    I nevidim razliku izmedu sporta i natjecanja u znanju, danas su gotovo svi sportovi natjecateljski orijentirani.

  9. #2409
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A šta fali večernjem izlasku?
    Bas nista :D

    Jelena, to je islo mene jer nam je roditeljski kasno,u 8 navecer.

  10. #2410
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Mom je valkda jedini motiv za natjecanja bio da taj dan ne treba ici na nastavu.
    No mislim da su mu natjecanja pomogla za prijemni. Onak, nije imao tremu i otprilike je znao kako bi to moglo izgledati. Iako je na natjecanja isao iz raznih predmeta.
    Kaj ja znam, kod nas u familiji nitko bas nije sklon kompetitivnosti

  11. #2411
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj je jednom išao na natjecanje bolestan baš me žica da ide

  12. #2412
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Natjecanja su dobra iz više razloga.
    Ne samo zbog pobjede.
    Upoznaju se novi ljudi i novi gradovi.
    Moja kći je bila i u Primoštenu i u Korčuli pa čak i u Beogradu na natjecanjima.
    U ni jedan od tih gradova mi sigurno ne bismo išli jer nam nisu usput i ne uklapaju nam se u ljetovanje i sl.
    No, eto. Ona je tamo bila i oduševila se.
    Upoznala je jako puno i djece i profesora s kojima i dalje kontaktira preko društvenih mreža, a i osobno.
    Dobila je dodatne bodove za upis , koji joj nisu trebali, ali neka ih.
    Dobila je tri Oskara znanja i priznanje od ministra.
    Dobila je stipendiju po kriteriju izvrsnosti u iznosu od 24 000 kn.
    Dobila je tri nagrade od župana po 1000 kn.
    Dobila je od ravnatelja gomilu prekrasnih knjiga, Nikon fotić po svom izboru i iPad Air....
    Itd
    I kako se onda ne isplatinatjecati?!?
    Upoznaš nove ljude i gradove, naučiš puno toga i još dobiješ svašta od knjiga do novca.
    Meni je to super i poticala bih svako dijete neka ide, neka se natječe. Zašto ne?

  13. #2413

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mislim da nitko ovdje nije tvrdio da se ne isplati natjecati. Samo je postavljeno pitanje, jesu li natjecanja jedini mogući način dodatnog rada sa zainteresiranim učenicima. Meni se čini da nisu jedini mogući, ali u našem društvu su najisplativiji način, pa se onda učenike i usmjerava prvenstveno u natjecanja.
    Simptomatično je npr. da dodatna nastava često završava kad završe i natjecanja. Kao da joj je to bila jedina svrha. (ovdje skidam kapu prošlogodišnjoj učiteljici matematike mog sina, koja je dodatnu održavala do kraja školske godine, iako joj je na te satove dolazilo samo 2 učenika)
    Ako neko dijete ipak nije kompetitivni tip i natjecanja ga ne zanimaju, tko mu kriv. Tako nekako ispada, a ne bi trebalo biti.

    (Moje dijete ipak ima sreću da se voli natjecati, i, iako dosad nije ostvario neke spektakularne uspjehe ili nagrade, prošle godine otvorio mu se cijeli novi svijet kad je na natjecanju upoznao po interesima sebi sličnu djecu, kakve u njegovoj školi nema. I već sad se veseli sljedećem natjecanju, jer se nada da će se opet družiti.)

  14. #2414

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Hm, tko je govorio i isplativosti.

    Trenutno u školi imamo jednog višestrukog državnog prvaka. On je -u prvom redu - (odnosno po svemu sudeći bit će ) vrlo draga i cjelovita osoba.

    Za područje u kojem se natječe jako je intrinzično motiviran, to je njegova ljubav, strast i gotovo sam sigurna da će se time baviti u SŠ i kasnije profesionalno. Uspješan je i u drugim područjima i zna završiti na državnim natjecanjima i iz njih.

    Koliko mi je poznato za svoje uspjehe dobio je simbolične nagrade, knjige, sitne gadgete i sl. Dakako, upoznao je puno ljudi i ponešto putovao.

    Ja bih rekla da je njegov najveći uspjeh - činjenica da se među učiteljima i vršnjacima iz svih paralelnih razreda o njemu mogu čuti isključivo pozitivni i prijateljski intonirani komentari.

    Mislim da su za njega natjecanja dobra opcija, ali to ne mora biti dobar put za svako bistro i darovito dijete.

  15. #2415
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I u razredu mojeg klinca je bilo dosta državnih prvaka, jedna cura više godina za redom iz više predmeta, kod nas se dijele knjige, nema tehnike. Ali svako dijete koje se natječe ne dođe do njene razine, pa ne dobe svi poklone, nije bit u poklonima

  16. #2416
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A tko kaže da je bit u poklonima? Naravno da nije.
    Najveći "poklon" je znanje.
    Ja sam jasno napisala da su natjecanja višestruko korisna.
    I poticajna.
    Nebitno jel' netko osvojio prvo mjesto ili zadnje.
    Sama činjenica da se netko natječe znači da ima određene sklonosti i znanje koje nema svatko.
    Ne zaboravite da su djeca uglavnom lijena.
    Ne da im se.
    Tak je i s dodatnom nastavom.
    Evo kod moje kćeri je profesorica iz kemije jedva njih pet skupila za dodatnu.
    I krivo joj je i pokušala je djecu nagovoriti da dolaze, ali ništa.
    Ne da im se.
    Ne ostaje im se poslije nastave još sat ili dva.
    A imaju mogućnost učiti više i naučiti.
    No, oni to ne žele.

  17. #2417
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ajde dok nisam zaboravila, jel Treba iz škole donijeti neke potvrde u firmu za zdravstveno srednjoškolaca, o tome se pisalo pred godinu sve sad niko ništ ne piše?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.09.2016. at 13:37

  18. #2418
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde dok nisam zaboravila, jel Treba iz škole donijeti neke potvrde u firmu za zdravstveno srednjoškolaca, o tome se pisalo pred godinu sve sad niko ništ ne piše?
    Da. Potvrdu o redovitom upisu. To dobiješ u tajništvu škole i odneseš u firmu u kadrovsku službu. V

  19. #2419
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Sprinta si to možda sama?

  20. #2420
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Potvrdu o redovitom upisu. To dobiješ u tajništvu škole i odneseš u firmu u kadrovsku službu. V
    Ja to nisam nosila, a normalno koristimo doktora???????????????

  21. #2421
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Potvrdu o redovitom upisu. To dobiješ u tajništvu škole i odneseš u firmu u kadrovsku službu. V
    To treba po novome?
    Ili ovisi o firmi?
    Jer ni ja lani nisam ništa nosila, a nisam ni ove godine namjeravala...

  22. #2422
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja se samo sjećam da je to prošle-predprošle godine pisalo, i u stilu pisalo da je promjena zakona, zato pitam

  23. #2423
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    To treba po novome?
    Ili ovisi o firmi?
    Jer ni ja lani nisam ništa nosila, a nisam ni ove godine namjeravala...
    Nije novo.

    Kod nas u kadrovskoj to traže godinama. Čim dijete izađe iz OŠ, pa do završetka redovnog školovanja, svake godine treba iz obrazovne ustanove donijeti taj papir, za HZZO.

    Obrazac je na stranici HZZO - ovdje: http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskani...skolovanju.doc

    Osnova:
    Ova potvrda izdaje se prema članku 159. Zakona o općem upravnom postupku ("Narodne
    novine", broj 47/09.) na temelju podataka iz službene evidencije i služi isključivo kao dokaz o
    redovitom školovanju radi ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja.

  24. #2424
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    znači samo taj papir, ne treba i onaj a5 položeni

  25. #2425
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači samo taj papir, ne treba i onaj a5 položeni

    Mislim da je svejedno - firma treba neki papir na kojem škola potvrđuje pečatom i potpisom da je tvoje dijete kod njih redovni učenik.

    Lani sam ja printala taj (sjećam se jer nisam znala kaj napisati u onu rubriku oslobođenja od upravne pristojbe) ali pitat ću u kadrovskoj kad stignem.

  26. #2426
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja se ne sjecam jesam li nosila u firmu kakvu potvrdu kad se upisao u srednju
    sad je upisao 4. razred, i zadnje 3 godine sigurno nisam nikakve potvrde davala u kadrovsku
    osigurani su oboje preko mene, najnormalnije dobivaju zdravstvene iskaznice, europsku zdravstvenu svake godine, samo mi dodje u kovertici na stol

  27. #2427
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pazi da odneses potvrdu kada napuni 18. godina. Kod nas, u Rijeci, se mora. Mislim da je rok 30, a mozda i 90 dana, no ja uvijek idem na sigurno

  28. #2428
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pazi da odneses potvrdu kada napuni 18. godina. Kod nas, u Rijeci, se mora. Mislim da je rok 30, a mozda i 90 dana, no ja uvijek idem na sigurno
    Beti, meni pises?
    napunio je 18 prije dva mjeseca, kakvu potvrdu i za sto?
    nitko me nista nije trazio iz kadrovskih

  29. #2429
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    To nije briga kadrovskih, nego osiguranika. Bar kod nas je tako. HZZO ne može znati da se punoljetna osoba redovno skoluje. Ali, mozda sada skole posalju tu potvrdu, ipak smo umrezeni . Nakon 18. su osigurani kao i studenti, preko fakulteta, a ne vise preko roditelja.

  30. #2430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je možda je priča i o 18 god. uglavnom ja sam bjanko papir odnesla do osobe koja trenutno radi i kadrovski, jer nam je kadrovikinja ošla u penziju, no ova zamjena će prrovjerit kaj treba

    a kaj se tiče rubrike oslobođenje mislim da bi to škola trebala pisati, ali svejedno Peterlin pitaj, jer meni baš nije za igrati se da nema osiguranje ( ima ga prek muža, ali radimo u istoj firmi)

  31. #2431
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je možda je priča i o 18 god. uglavnom ja sam bjanko papir odnesla do osobe koja trenutno radi i kadrovski, jer nam je kadrovikinja ošla u penziju, no ova zamjena će prrovjerit kaj treba

    a kaj se tiče rubrike oslobođenje mislim da bi to škola trebala pisati, ali svejedno Peterlin pitaj, jer meni baš nije za igrati se da nema osiguranje ( ima ga prek muža, ali radimo u istoj firmi)
    Evo, pitala - kaže kolegica iz kadrovske da samo ostavim prazno tu rubriku.

  32. #2432
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Moja je prije 2 godine izgubila zdravstvenu i moral sam raditi novu. Tad su joj na HZZo napravili "crvenu" zdravstvenu-kao sad ima baš svoju, ne mora preko vas i rekli mi da ju mora promjeniti kad napuni 18.... do tad je bila preko supruga prijavljena.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 12.09.2016. at 11:11

  33. #2433
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije novo.

    Kod nas u kadrovskoj to traže godinama. Čim dijete izađe iz OŠ, pa do završetka redovnog školovanja, svake godine treba iz obrazovne ustanove donijeti taj papir, za HZZO.

    Obrazac je na stranici HZZO - ovdje: http://www.hzzo-net.hr/dload/tiskani...skolovanju.doc

    Osnova:
    Čudi me da me to nitko nije tražio.
    A zanima me i zašto nisu tražili.

  34. #2434
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Čudi me da me to nitko nije tražio.
    A zanima me i zašto nisu tražili.
    Prošle godine sam pitala u firmi, rekli su da ne treba.

  35. #2435
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Čudi me da me to nitko nije tražio.
    A zanima me i zašto nisu tražili.
    Stvarno nemam pojma. Da li je osigurana na tebe? Ja sam nosilac osiguranja za oba sina.

    Kod mene u firmi u ovo doba godine visi papir na oglasnoj ploči da svi roditelji srednjoškolaca i studenata čija su djeca osigurana na osnovu radnog odnosa roditelja trebaju to donijeti u kadrovsku.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.09.2016. at 13:04

  36. #2436
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    krivo
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.09.2016. at 13:38

  37. #2437
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    vec dvije tri godine ne treba donositi potvrdu ako si student, a ni ucenik
    jedino ako zbog sve gungule koja je nastala zbog izbora i svega nije donesena ovakva odluka.

  38. #2438
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    vec dvije tri godine ne treba donositi potvrdu ako si student, a ni ucenik
    jedino ako zbog sve gungule koja je nastala zbog izbora i svega nije donesena ovakva odluka.
    Eh, ja ne propitujem zakon. Moguće je da ne treba. Ali naše su kadrovske službe kroz godine naučile da takav papir treba, pa ga traže po inerciji. Ne bi me iznenadilo.

    Ali bolje je donijeti pišljivi papir nego da me netko povuče za uši ako ga ne donesem.

  39. #2439
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Kuzim ja to, ali me nervira sustav u kojem funkcionira mi smo tako navikli. ne mislim nista lose, al kolicina papira koja kola okolo jer su neki navikli je ogromna.

  40. #2440
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    tnx, spajka

    joooj, da, ubit će nas ta papirologija, administracija i birokracija

  41. #2441
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Kuzim ja to, ali me nervira sustav u kojem funkcionira mi smo tako navikli. ne mislim nista lose, al kolicina papira koja kola okolo jer su neki navikli je ogromna.
    Da znaš kaj sam se ja naslušala jučer od muža kada sam rekla kaj iz firme treba za porodiljni.
    Informatičar, boljka kompjutori i papirologija.
    Pola sata je šizio o obrazcima i tome kako oni sve to već imaju u kompjutoru od porezne pa nadalje.

  42. #2442
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam bila uvjerena da sam stavila link
    al evo ga tu
    http://www.hzzo.hr/studenti-ne-moraj...edovnom-upisu/

  43. #2443
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jel Z provjeru u hzzo treba biti e građanin ili se to rješava preko oib, dok ne dođem do kompica

  44. #2444
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A šta fali večernjem izlasku?
    Ništa, osim ako imaš ludu sreću i troje klinaca i svi imaju u isti dan sastanke pa se to zove popodnevno večernji izlazak
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.09.2016. at 20:49

  45. #2445
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    vec dvije tri godine ne treba donositi potvrdu ako si student, a ni ucenik
    jedino ako zbog sve gungule koja je nastala zbog izbora i svega nije donesena ovakva odluka.
    ne budi lijena, ja sam provjerila sa kadrovskim poslovima
    i ovako je kako spajka pise
    unazad dvije godine sve ide automatski, ako je dijete u sustavu redovnog obrazovanja
    skole su umrezene, i daju podatke HZZO.u

    ne treba nikakve potvrde nositi

    Peterlin, obavijesti svoje u firmi, ocito nisu u toku ...

  46. #2446
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ne budi lijena, ja sam provjerila sa kadrovskim poslovima
    i ovako je kako spajka pise
    unazad dvije godine sve ide automatski, ako je dijete u sustavu redovnog obrazovanja
    skole su umrezene, i daju podatke HZZO.u

    ne treba nikakve potvrde nositi

    Peterlin, obavijesti svoje u firmi, ocito nisu u toku ...
    Jesam. Rekla je kolegica da će kontaktirati centralnu kadrovsku.

  47. #2447
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    spajka ima li možda link na isti papir s novijim datumom?

  48. #2448
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    isla ja ponovo kad nase zamjenske kadrovkinje i veli da se to ne nosi od prošle godine, očito sam zapamtila tu priču od pred dve godine, ali bolje da se zatalasalo jer ove godine imamo baš puno srednjoškolaca u firmi

  49. #2449
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ne znam. ali ovo je vec par godina u proceduri.
    imas novije cak i za dopunsko
    http://www.hzzo.hr/studenti-ne-moraj...og-osiguranja/

  50. #2450
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Koji su uvjeti da bbude putnik?
    Moj ima cca 20 km do skole,mjesecni pokaz za zet+hz je 300 kn. Zivimo i placamo poreze i prireze u zg :D
    i jeste li nešto iščitali, možda napravili, i kaj?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •