Stranica 149 od 282 PrviPrvi ... 4999139147148149150151159199249 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 7,401 do 7,450 od 14067

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #7401
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    Popodne ili ujutro?

  2. #7402

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ujutro

  3. #7403
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    ma bas ste srećkovići u kolko je to 7.10?

    u kojoj školi?
    i zakaj sad jel imaju dodatni jezik možda?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.09.2019. at 10:11

  4. #7404
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ujutro
    Možda sve ispadne dobro... Ovisi kakav je tip. Mom starijem bi to odgovaralo, jer taj ne funkcionira popodne (bude umoran). Mlađi ujutro ne funkcionira i odahnuo je u srednjoj školi s dvosmjenskom nastavom. Osim toga, u njegovoj srednjoj školi raspored obično nije stabilan u prvih nekoliko tjedana, jer to je strukovna škola. Dok oni usklade laboratorijske vježbe i sve ostalo - dosta to traje.

  5. #7405

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Netko je rekao da su knjige tanje. Ne znam kakve su bile prošle godine ali meni se ove ne čine nimalo tanke...

  6. #7406
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Ja sam jučer podigla set knjiga za svog mlađeg sina (on ovaj tjedan još volontira na jednom kulturnom događaju). Dobio je slovom i brojem pet knjiga:
    - matematika (1 od 2 kom)
    - hrvatski (2 kom)
    - etika
    - fizika

    Još nedostaje engleski i jedna knjiga iz matematike, ali to je sve. Da se malo zafrkavam - ako vam je previše knjiga u gimnazijama, upišite djecu u strukovne škole... A sad ozbiljno: moj sin je u TŠRB i ima nastavu po novom kurikulumu (računalni tehničar), što znači da je veliki deficit udžbenika. Profesori stručnih predmeta snalaze se kako znaju i umiju, pripremaju materijale u elektroničkom obliku, tako daaaa... ti učenici silom prilika imaju "školu za život" i prije nego ih je reforma uopće dotakla. Ne znam što je gore zlo - da udžbenike dobiju i da ih je previše (već sam negdje napisala da se neki udžbenici gotovo i ne koriste) ili ovo - da udžbenike nemaju, pa se snalaze kako mogu.

  7. #7407
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    kakvi su dojmovi prvašića?
    moja V kaže da je vidjela knjige prvašića
    i u šoku kako su tanke
    nije se zagledala u sadržaj
    ali kaže da su tanje od njihovih
    Mom je bilo grozno i u depresiji je

  8. #7408
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mom je bilo grozno i u depresiji je
    Trebat će proći koji dan da se aklimatizira. Isto kao što u prvom osnovne djeca ustanove da škola nije vrtić, u srednjoj isto ustanove da srednja škola nije isto što i osnovna... Bit će svakakvih dana, dobrih i loših. Znam da su moji obojica u prvom tjednu srednje rekli "pa nitko nam nije rekao da treba pisati zadaće"... Oni su očekivali da će profesori u srednjoj njih dadiljati na isti način kao u osnovnoj, kad ono - šipak... Srednja škola je korak prema odrasloj dobi. Ne pitaju ih dvaput, ne podsjećaju ih, pa se iznenade kad dobiju minus ili gore zbog zadaće, zbog nenošenja stvari za tjelesni i slično... ali kad se uhodaju (do Božića) sve to krene kako treba. Pogotovo je to danas lakše - umreže se, često u više nego jednu grupu (jedna je razredna za ozbiljne stvari i tu je i razrednik, druga je razredna za "offline" sadržaje i podršku, treća je od smjera ili škole... ) ali treba "razgaziti" srednjoškolske cipele. Bit će to ok. I prođe brže nego si oni misle, a pogotovo brže nego si mi mislimo... Ja sam tako ležerno preživjela mioc uz starijega, a zapravo nemam se na što žaliti ni kod mlađega. Sve to nekako ide bezbolno. Sami se snalaze.

  9. #7409

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Uh Jurana, a što ga je tako deprimiralo ?
    Moja je prvih par tjedana govorila da joj je ko u kampu. Nikakvih obaveza, samo upoznavanje.

  10. #7410

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Mojoj je malo raspoloženje palo kad je vidjela količinu knjiga. Njoj se ne čine nimalo tanke

  11. #7411
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Uh Jurana, a što ga je tako deprimiralo ?
    Moja je prvih par tjedana govorila da joj je ko u kampu. Nikakvih obaveza, samo upoznavanje.
    Dosta su ih isplašili profesori. Razrednica ih je odmah upozorila da iz matematike neće više od dvoje imati zaključenu peticu na kraju, a ostali su im tumačili reformu tako da je moj sin shvatio da im profesori ništa neće morati ispredavati, ali da će oni sve morati znati.
    Valjda je on išao u školu već sam od sebe preplašen, a prevladavajući ton profesora nije bio ohrabrujući, nego upozoravajući (on ga je doživio kao prijeteći).
    Meni se čini da je u toj školi bilo tako još dok sam je ja pohađala, ta ideja da se najbolji rezultati dobiju ako se učenike odmah isprepada.

  12. #7412
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Uh Jurana, a što ga je tako deprimiralo ?
    Moja je prvih par tjedana govorila da joj je ko u kampu. Nikakvih obaveza, samo upoznavanje.
    Ovo je moj mlađi govorio. Stariji nije ništ govorio, kao i obično... niti se žalio, niti se hvalio. Ništa. Ali to nema veze sa školom, nego samo s njim. Taj je doma govorio samo o priredbama (gdje je sudjelovao jer je redovito visio na tehnici i razglasu), računalnoj mreži, pametnoj ploči i drugoj elektronici. Išla sam na informacije i roditeljske sastanke da bih doznala što se u školi događa, a tamo sam vrlo često bila iznenađena, jer pojma nisam imala o stvarima koje su svi ostali roditelji smatrali općepoznatima. Sva sreća da je razrednica stanovala u susjednom kvartu, pa sam "informacije" znala imati ako bih je slučajno srela.

  13. #7413

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    uh Jurana, da, to je koma pristup. Kod nas su baš imali prijateljski pristup i moja je bila oduševljena u odnosu na osnovnu školu. Naravno kad je trebalo zagrijati stolicu oduševljenje je splasnulo i ostala je realnost da je ovo ipak različito od osnovne i treba učiti doma.
    Posljednje uređivanje od larmama : 10.09.2019. at 15:07

  14. #7414
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Dosta su ih isplašili profesori. Razrednica ih je odmah upozorila da iz matematike neće više od dvoje imati zaključenu peticu na kraju, a ostali su im tumačili reformu tako da je moj sin shvatio da im profesori ništa neće morati ispredavati, ali da će oni sve morati znati.
    Valjda je on išao u školu već sam od sebe preplašen, a prevladavajući ton profesora nije bio ohrabrujući, nego upozoravajući (on ga je doživio kao prijeteći).
    Meni se čini da je u toj školi bilo tako još dok sam je ja pohađala, ta ideja da se najbolji rezultati dobiju ako se učenike odmah isprepada.
    Pih... zastrašivanje je bzvz.

    S druge strane, reci sinu da je pametno ugrijati stolac do Božića, jer kako ga profesori zapamte - tako će mu biti i dalje. Ako u startu pokupi dobre ocjene i status marljivog učenika, kasnije će mu gledati kroz prste. Ako pak stekne status ometača nastave, zakidat će ga čak i kad nije zaslužio (problem s tim su u generaciji mog starijeg sina češće imale djevojke - nisu mogle odoljeti brbljanju tijekom sata, pa im se obilo o glavu, čula ja na roditeljskom ). Prvi dojam je jako važan. Kako startaš, tako će te zapamtiti, a to je kasnije jako teško promijeniti. Bolje da je prvi dojam kako treba.

  15. #7415

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,152

    Početno

    Moj je jučer došao doma pomalo razočaran jer se ni s kim nije upoznao
    Zatvoren je po prirodi, a dospio je u razred gdje je očito većina njemu sličnih, pa se tako poklopilo.
    Danas već kaže za većinu nastave da je "ok" (što je njegov univerzalan neodređen odgovor), jedino je za etiku komentirao da mu je dosadna

  16. #7416
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,652

    Početno

    Tanja_b pa bolje da je i tako da su I ostali.zatvoreniji tipovi kao on nego da se radi o ekipi koja se zna godinama jos iz o.s.

    Sve ce to doci na svoje mjesto. Upoznat ce se, ima vremena
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.09.2019. at 18:10

  17. #7417

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,152

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanja_b pa bolje da je i tako da su I ostali.zatvoreniji tipovi kao on nego da se radi o ekipi koja se zna godinama jos iz o.s.

    Sve ce to doci na svoje mjesto. Upoznat ce se, ima vremena
    Pa naravno da je bolje tako. I naravno da ima vremena. Sve sam mu to ja rekla još prvog dana.
    Uglavnom, što se nastave tiče, zasad mu sve izgleda zanimljivo (osim etike ). Neki profesori su mu se svidjeli na prvu, neki ne, ali i za to ima vremena, da se srede dojmovi.
    Najviše ga brine što će očito morati često raditi prezentacije i referate, a tog u osnovnoj baš i nije bilo, a kad je i bilo, radio je to preko volje. Sad će morati, i bolje mu je da se što prije navikne na taj tip zadatka - nitko ga ne pita sviđa li mu se ili ne.

  18. #7418
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je jučer došao doma pomalo razočaran jer se ni s kim nije upoznao
    Zatvoren je po prirodi, a dospio je u razred gdje je očito većina njemu sličnih, pa se tako poklopilo.
    Danas već kaže za većinu nastave da je "ok" (što je njegov univerzalan neodređen odgovor), jedino je za etiku komentirao da mu je dosadna
    Eh, kao da je od mog starijeg prepisao domaću zadaću, hehehe.... ali moj stariji je bio u A smjeru i dobio hrpu cura u razredu (samo devet dečki, ako dobro pamtim) koje su odradile komunikacijski dio i za sebe i za njih. Moj sin se prije zbližio s profesorima nego s učenicima, ali to je njegov pristup - ne radi se o osobnom kontaktu s profesorima, nego o osobama koje imaju pristup tehnologiji koja ga zanima(serveri, mreža, digitalne kamere ) ali snašao se bolje nego sam ikada mogla pretpostaviti. Sigurno će i tvoj sin tako...

    Kad je etika u pitanju - paaa, princip rada je takav da se uči gradivo po udžbeniku, ali često se dobiju teme za razmišljanje/referate/prezentacije, gdje ljudi mogu odabrati područje koje ih zanima. Moj sin i njegov prijatelj (koji je sad upisao farmaciju) odabrali su za zadnji referat u 4. razredu temu etičkih principa farmaceutske industrije. Ajoooooj.... Dobro su se snašli na kraju, ali imali su već iskustva - imali su teme o rodnoj teoriji i njezinim kritičarima, doniranju organa (toga se sjećam - moj sin je matematički precizno napravio algoritam i tablicu, hehehe... ), bilo je nešto o genetskom inženjeringu, pa o upravljanju izvorima vode u Indiji i korištenju vode na ekološki prihvatljiv način... Bio je to na kraju ok predmet, zato jer su mogli unutar okvira sami birati što ih zanima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2019. at 08:18

  19. #7419

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,152

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, kao da je od mog starijeg prepisao domaću zadaću, hehehe.... ali moj stariji je bio u A smjeru i dobio hrpu cura u razredu (samo devet dečki, ako dobro pamtim) koje su odradile komunikacijski dio i za sebe i za njih. Moj sin se prije zbližio s profesorima nego s učenicima, ali to je njegov pristup - ne radi se o osobnom kontaktu s profesorima, nego o osobama koje imaju pristup tehnologiji koja ga zanima(serveri, mreža, digitalne kamere ) ali snašao se bolje nego sam ikada mogla pretpostaviti. Sigurno će i tvoj sin tako...

    Kad je etika u pitanju - paaa, princip rada je takav da se uči gradivo po udžbeniku, ali često se dobiju teme za razmišljanje/referate/prezentacije, gdje ljudi mogu odabrati područje koje ih zanima. Moj sin i njegov prijatelj (koji je sad upisao farmaciju) odabrali su za zadnji referat u 4. razredu temu etičkih principa farmaceutske industrije. Ajoooooj.... Dobro su se snašli na kraju, ali imali su već iskustva - imali su teme o rodnoj teoriji i njezinim kritičarima, doniranju organa (toga se sjećam - moj sin je matematički precizno napravio algoritam i tablicu, hehehe... ), bilo je nešto o genetskom inženjeringu, pa o upravljanju izvorima vode u Indiji i korištenju vode na ekološki prihvatljiv način... Bio je to na kraju ok predmet, zato jer su mogli unutar okvira sami birati što ih zanima.
    Udžbenik iz etike još nisu dobili (kasni), a o raznoraznim temama mu se ne da razmišljati on bi da na etici može komentirati dnevnu politiku, a to baš i nije u programu
    Neka takvog predmeta, morat će se prisiliti da razmišlja i donosi stavove i o temama o kojima dosad nije razmišljao. Meni je drago zbog toga, neka ga bar škola na to natjera.

    Što se tiče broja cura u razredu. Iz puke znatiželje krenula sam brojati i ustanovila da je ove godine Mioc upisalo 2/3 dečki i samo 1/3 cura. Razredi s B smjerom imaju jednoznamenkast broj cura, pretežno su dečki, a A i C smjerovi imaju omjer pola-pola. Nagađam da su djevojke ove godine otišle u Prelog (kao drugu ili čak prvu najpopularniju gimnaziju ove godine, sudeći prema omjeru broja prijavljenih i broja upisnih mjesta).

  20. #7420
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Udžbenika se baš ne sjećam, osim činjenice da je moj E. godinu dana kasnije koristio taj isti u strukovnoj školi. Niš' posebno.

    Što se tiče zanimanja za dnevnu politiku - imat će prilike komentirati i to - npr. izbore. Bilo je tema i o tome baš na etici - nekako u vrijeme kad većina učenika postane punoljetna i stekne biračko pravo.

    Od ostalih aktualnosti - imali su temu i o zbrinjavanju otpada u Zagrebu, ali rekao je moj sin da su kolega i on svjesno od toga odustali, jer je tema previše politički eksponirana. Netko od djevojaka je to obradio.

    (Inače, imala sam prilično dobar uvid u cca 1/3 gradiva etike, jer je to izgledalo ovako - moj sin hoda s laptopom za mnom i pita "a što bi ti rekla na ovo, na ono...." i onda moje usputne komentare ugura u zadaću. Meni je bilo zabavno tako s njim diskutirati o etici, književnosti i filozofiji (jednom prilikom dobio je za zadaću napraviti prezentaciju o Spinozi, pa se iznenadio koliko sam izvukla iz rukava, bez interneta... Da je pitao za neku drugu ličnost, ne bih se tako dobro provela, hehehe)...

    Imala sam sreće - jako rijetko je pitao da mu objasnimo gradivo fizike, a za matematiku se uopće ne sjećam da je ikada u srednjoj školi trebao pomoć. Lakše sam se snašla sa Spinozom
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2019. at 08:43

  21. #7421

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,152

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Udžbenika se baš ne sjećam, osim činjenice da je moj E. godinu dana kasnije koristio taj isti u strukovnoj školi. Niš' posebno.

    Što se tiče zanimanja za dnevnu politiku - imat će prilike komentirati i to - npr. izbore. Bilo je tema i o tome baš na etici - nekako u vrijeme kad većina učenika postane punoljetna i stekne biračko pravo.

    Od ostalih aktualnosti - imali su temu i o zbrinjavanju otpada u Zagrebu, ali rekao je moj sin da su kolega i on svjesno od toga odustali, jer je tema previše politički eksponirana. Netko od djevojaka je to obradio.

    (Inače, imala sam prilično dobar uvid u cca 1/3 gradiva etike, jer je to izgledalo ovako - moj sin hoda s laptopom za mnom i pita "a što bi ti rekla na ovo, na ono...." i onda moje usputne komentare ugura u zadaću. Meni je bilo zabavno tako s njim diskutirati o etici, književnosti i filozofiji (jednom prilikom dobio je za zadaću napraviti prezentaciju o Spinozi, pa se iznenadio koliko sam izvukla iz rukava, bez interneta... Da je pitao za neku drugu ličnost, ne bih se tako dobro provela, hehehe)...
    Ma oni idu po frontalnoj reformi, dobivaju sve nove udžbenike ove godine. Koliko će novi udžbenici biti malo prerađeni stari, ne znam, jer nemam uvid u stare (osim iz hrvatskog jer te imamo doma od ranije).
    S takvim zadaćama slutim sličan scenarij a možda se i iznenadim na kraju.

  22. #7422
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Udžbenik iz etike još nisu dobili (kasni), a o raznoraznim temama mu se ne da razmišljati on bi da na etici može komentirati dnevnu politiku, a to baš i nije u programu
    Neka takvog predmeta, morat će se prisiliti da razmišlja i donosi stavove i o temama o kojima dosad nije razmišljao. Meni je drago zbog toga, neka ga bar škola na to natjera.

    Što se tiče broja cura u razredu. Iz puke znatiželje krenula sam brojati i ustanovila da je ove godine Mioc upisalo 2/3 dečki i samo 1/3 cura. Razredi s B smjerom imaju jednoznamenkast broj cura, pretežno su dečki, a A i C smjerovi imaju omjer pola-pola. Nagađam da su djevojke ove godine otišle u Prelog (kao drugu ili čak prvu najpopularniju gimnaziju ove godine, sudeći prema omjeru broja prijavljenih i broja upisnih mjesta).
    vjeruj da je upisao vjeronauk , ni tam mu se nebi pričalo ako je takav

    moj veliki radi kaj ga zanima, klinka samo ako se mora

  23. #7423
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno



    Meni se čini da su ta vremena (traženje roditeljske pomoći) kod nas već na zalazu... Još da mlađi sin položi državnu maturu i gotovo... Zapravo, oni bi radije da se mi ne petljamo, a tako je vjerojatno i bolje. Brzo ide vrijeme, ufff...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.09.2019. at 09:39

  24. #7424

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,759

    Početno

    Ranije spominjana plava zbirka iz fizike: jel netko mozda prodaje?
    Moj je jucer dosao doma da im treba "plava zbirka" (iako sam ja bila uvjerena da ce im trebati zuta jer je opca gim, barem je tako bilo u moje doba... jezicna i opca su imali famoznu zutu, a MIOC plavu).

    Inace, prilicno je zadovoljan i proposan, vec su bili na kavi njih desetak... raska mladja, vise ih je tjesila nego strasila (u stilu da ce trebat grijat stolicu ali da nije nista sto ne mogu svladati, izgledali su joj valjda svi isprepadani, rekla im je da nema straha ni bauka ako redovno krenu sa svakodnevnim ucenjem... mojem je to puno znacilo...)

  25. #7425
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ranije spominjana plava zbirka iz fizike: jel netko mozda prodaje?
    Moj je jucer dosao doma da im treba "plava zbirka" (iako sam ja bila uvjerena da ce im trebati zuta jer je opca gim, barem je tako bilo u moje doba... jezicna i opca su imali famoznu zutu, a MIOC plavu).

    ..)

    ima moja frendica. Hoćeš da ju pitam za detalje?

  26. #7426
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,507

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ranije spominjana plava zbirka iz fizike: jel netko mozda prodaje?
    Moj je jucer dosao doma da im treba "plava zbirka" (iako sam ja bila uvjerena da ce im trebati zuta jer je opca gim, barem je tako bilo u moje doba... jezicna i opca su imali famoznu zutu, a MIOC plavu).

    Inace, prilicno je zadovoljan i proposan, vec su bili na kavi njih desetak... raska mladja, vise ih je tjesila nego strasila (u stilu da ce trebat grijat stolicu ali da nije nista sto ne mogu svladati, izgledali su joj valjda svi isprepadani, rekla im je da nema straha ni bauka ako redovno krenu sa svakodnevnim ucenjem... mojem je to puno znacilo...)
    Ja sam je prošle godina skinula sa interneta.

  27. #7427
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Ovisi o djetetu - moje jedno dijete ima u pdf-u, drugo je htjelo baš štampanu zbirku

  28. #7428
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ovisi o djetetu - moje jedno dijete ima u pdf-u, drugo je htjelo baš štampanu zbirku
    Isto ovako. Moj stariji nije bio baš obožavatelj udžbenika i zbirki u digitalnom obliku, iako to sve više uzima maha...

  29. #7429

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,759

    Početno

    Nano, mozes pitati, ako je voljna prodati... Moj bi isto radije fizicku zbirku.

  30. #7430
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    moj ne voli digitalne

  31. #7431
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj ne voli digitalne
    Pa bolje je da imaju na papiru, jer onda ne treba imati uključen monitor dok rješava zadatke. Moj mlađi se bolje snalazi s monitorom/mobitelom, ali stariji je volio klasične oblike udžbenika i zbirki i to čak ne printane nego baš originale, uvezane.

    Kupili smo sva tri dijela plave zbirke u nekoj maloj knjižari na Fallerovom šetalištu (ne znam više adresu, neka od onih sitnih ulica kod remize) i koštala je manje nego kod Školske knjige. Kad se sve zbroji i oduzme - dobro su poslužile te knjige...

  32. #7432
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,658

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, mozes pitati, ako je voljna prodati... Moj bi isto radije fizicku zbirku.
    šaljem ti pp

  33. #7433
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Eh, sjetila sam se gdje smo mi nabavili plavu zbirku - Proming, Đakovačka 10, kod remize. Klipsala sam po nju s druge strane grada, ali u ono vrijeme nije ih baš bilo po antikvarijatima, a sin je želio novu. Dobila sam neki popust na gotovinu, ali to je bilo prije 4 godine, pa informacija ne vrijedi ništa.

  34. #7434
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Mom je bilo grozno i u depresiji je
    Ajme Jurana, baš mi je žao. Je li i dalje isti dojam?
    I nas su cijeli prvi razred vrijedno plašili/objašnjavali da ima i drugih, lakših škola u koje se možemo prebaciti. Neki koji su prednjačili u tome su nam do četvrtog razreda postali omiljeni profesori. Ali i dalje uopće ne razumijem čemu takav doček, mislim da je to sasvim pogrešno.

  35. #7435
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne kužim da je problem baš s plavom zbirkom
    koliko se novaca potroši na gluposti, nije to stotine i stotine kuna pa da je nedostižno
    ne gledam ni u čiji novčanik, ali koliko koštaju knjige tamo gdje se ne dobiju
    mi u zg dobijemo knjige
    tu puno uštedimo
    plava zbirka u odličnom stanju se da za 120-150 k nać prek njuškala
    a nova je 220 kuna

  36. #7436
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    “Odlično”. Najbolje da im onda i ukinu književnost i samo nek gledaju HBO.
    ???

    ne kužim

    Knjiga Sluškinjina priča je izdana 1985. g., a autorica Margaret Atwood je poznata kanadska književnica



    on topic
    moj gimnazijalac u selskoj školi je za sada zadovoljan, ima ih 6 dečki i to ga oduševljava
    idu po programu Škole za život, udžbenike smo sami naručili i platili i sad ih čekamo

  37. #7437
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim da je problem baš s plavom zbirkom
    koliko se novaca potroši na gluposti, nije to stotine i stotine kuna pa da je nedostižno
    ne gledam ni u čiji novčanik, ali koliko koštaju knjige tamo gdje se ne dobiju
    mi u zg dobijemo knjige
    tu puno uštedimo
    plava zbirka u odličnom stanju se da za 120-150 k nać prek njuškala
    a nova je 220 kuna
    Kad krene nova školska godina, zna biti nestašica. To se nama dogodilo. Tjednima smo ju lovili.

  38. #7438

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Netko je rekao da su knjige tanje. Ne znam kakve su bile prošle godine ali meni se ove ne čine nimalo tanke...
    ja predajem kemiju i knjiga je fakat tanka, ali je zato radna boelsno debela

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ranije spominjana plava zbirka iz fizike: jel netko mozda prodaje?
    Moj je jucer dosao doma da im treba "plava zbirka" (iako sam ja bila uvjerena da ce im trebati zuta jer je opca gim, barem je tako bilo u moje doba... jezicna i opca su imali famoznu zutu, a MIOC plavu).

    Inace, prilicno je zadovoljan i proposan, vec su bili na kavi njih desetak... raska mladja, vise ih je tjesila nego strasila (u stilu da ce trebat grijat stolicu ali da nije nista sto ne mogu svladati, izgledali su joj valjda svi isprepadani, rekla im je da nema straha ni bauka ako redovno krenu sa svakodnevnim ucenjem... mojem je to puno znacilo...)
    plava zbirka je malo teža od žute
    Posljednje uređivanje od spajalica : 12.09.2019. at 07:37

  39. #7439
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ne kužim da je problem baš s plavom zbirkom
    koliko se novaca potroši na gluposti, nije to stotine i stotine kuna pa da je nedostižno
    ne gledam ni u čiji novčanik, ali koliko koštaju knjige tamo gdje se ne dobiju
    mi u zg dobijemo knjige
    tu puno uštedimo
    plava zbirka u odličnom stanju se da za 120-150 k nać prek njuškala
    a nova je 220 kuna
    Ja sam ju ulovila za 70.
    (Jedan dio da se razumijemo.)
    Posljednje uređivanje od Cathy : 12.09.2019. at 08:51

  40. #7440
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj manchild prvotno napisa Vidi poruku
    ja predajem kemiju i knjiga je fakat tanka, ali je zato radna boelsno debela



    plava zbirka je malo teža od žute
    Pa da, teža je fizički oko 3 puta , jer plava zbirka se sastoji od tri dijela, a žuta je samo jedna od nekih dvjestotinjak stranica, za cjelokupno gradivo.

    Težina zadataka - paaa, koliko se sjećam - u obje zbirke zadaci idu od lakših prema težima, ali u plavoj ih jednostavno ima više. To je sve. Žute zbirke se sjećam još iz svoje mladosti. Dalo bi se usporediti, ali ne treba. Jednostavno treba uzeti zbirku koju traži profesor.

  41. #7441
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    ja sa svojem dala moju žutu radio je nešto po njoj.


    klinka jučer došla doma da bi ona matematičku, pa možda u tom smjeru bi išla, ali ne bi tam gdi je bio veliki, velim joj da će se jako morati potruditi oko svega. čak se jučer samoinicijativno primila zadaćae poslije škole, dokle će je držati tko zna

  42. #7442

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja predajem kemiju i knjiga je fakat tanka, ali je zato radna boelsno debela
    Ove će ju razveseliti, nije ljubiteljica kemije

  43. #7443

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,759

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, teža je fizički oko 3 puta , jer plava zbirka se sastoji od tri dijela, a žuta je samo jedna od nekih dvjestotinjak stranica, za cjelokupno gradivo.

    Težina zadataka - paaa, koliko se sjećam - u obje zbirke zadaci idu od lakših prema težima, ali u plavoj ih jednostavno ima više. To je sve. Žute zbirke se sjećam još iz svoje mladosti. Dalo bi se usporediti, ali ne treba. Jednostavno treba uzeti zbirku koju traži profesor.
    Upravo me kolegica koja je prije 15ak godina isla u V., izvjestila da ona jos cuva doma plavu zbirku i da mi je sa zadovoljstvom donosi za sina .

  44. #7444
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo me kolegica koja je prije 15ak godina isla u V., izvjestila da ona jos cuva doma plavu zbirku i da mi je sa zadovoljstvom donosi za sina .
    Bravo! Ja isto imam hrpu knjiga iz svojih vremena, ali nije tada bilo plave zbirke... Neke druge stvari moji dečki koriste i dan danas.

  45. #7445
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,094

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme Jurana, baš mi je žao. Je li i dalje isti dojam?
    I nas su cijeli prvi razred vrijedno plašili/objašnjavali da ima i drugih, lakših škola u koje se možemo prebaciti. Neki koji su prednjačili u tome su nam do četvrtog razreda postali omiljeni profesori. Ali i dalje uopće ne razumijem čemu takav doček, mislim da je to sasvim pogrešno.
    Već je bolje.

    Drugi dan je bio u školi od 2 do 8, kući je došao u 8.15, u 9 je već spavao
    Sad već zna sve učenike u razredu (ne i učenice, taj još nije pošteno zagazio u pubertet), dopisuju se, čujem ga da se smije mobitelu. On je od u osnovnoj školi bio izrazito aktivan na satu, i preaktivan, pa se nadam da će mu to pomoći da i u novoj školi progovori.

    Slažem se da je plašenje učenika loša komunikacija i loš menadžment. Mislim da su svi profesori išli u ovu istu školu pa samo ponavljaju obrazac koji su doživjeli.

  46. #7446
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Već je bolje.
    Super

  47. #7447
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,599

    Početno

    Pa da, profesori sad znaju da taj pristup djeluje jer su oni tako dobro ispali, zato ponavljaju obrazac.
    Super da je već bolje.
    Meni se čini da su svi klinci oko mene puno sretniji u srednjoj nego su bili u osnovnoj, koliko god da im je u osnovnoj dobro.

  48. #7448
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...etetu/9366107/

    Bas me zanimaju vasi komentari na ovaj clanak, pogotovo od strane mama (i tata?) koji rade u prosvjeti..

  49. #7449
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,581

    Početno

    ne znam za sad jer kod mojeg ako se u cijelom razredu zalomi koja jedinica za popravni , kod njegovog prijatelja je malo više jedinica


    ali kad je moj buraz išao u skolu bila je poznata fizičarka koja je slala po cijele razrede na produžnu i to godinama

  50. #7450
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,350

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam za sad jer kod mojeg ako se u cijelom razredu zalomi koja jedinica za popravni , kod njegovog prijatelja je malo više jedinica


    ali kad je moj buraz išao u skolu bila je poznata fizičarka koja je slala po cijele razrede na produžnu i to godinama
    Pa rijetke su škole u kojima nema takvih "babaroga", s tim da su neki opaki i traže znanje (to opravdavam), a drugi su samo opaki i iživljavaju se (tu treba bez ikakvog okolišanja tražiti komisijsko ispitivanje). Nemam iskustava jer moja djeca nisu bila u takvoj situaciji, ali da jesu - prvo bih provjerila kakvo im je znanje, a onda - komisija i kraj priče.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •