Stranica 134 od 280 PrviPrvi ... 3484124132133134135136144184234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,651 do 6,700 od 13990

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6651

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    A propos strukovnih, bas me zanima kako je kod vasih osmasa:
    u razredu mojeg klinca, od njih 18, njih 13 ce ici u strukovne skole a 5 u gimnazije. Kad to negdje izjavim, svi se čudom čude... Jesmo li stvarno "specijalci"? Kakvi su cca omjeri u vasim skolama?
    Ovakva je situacija i kod nas. Od njih 20 tak, svega 7-8 planira u gimnaziju. Ostali u strukovne. Medju curama je jako popularna hoteljersko ugostiteljska škola, za dečke ne znam

  2. #6652

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljam,
    Pravim odlikašima taj test NIJE težak.
    Odnosno, formalnost je, smijurija je i nema razloga bojati se prijemnog.
    Pa i ravnateljica to govori:
    Kopiram:
    “Pogrešno bi bilo zaključiti da je većina odlikaša riješila test za ocjenu 3. To je test za odlikaše i njegova je svrha napraviti razdiobu među odličnim učenicima, kaže ravnateljica MIOC-a, Ljiljana Crnković za Jutarnji list...”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    pa da to što si linkala i ja govorim , test nije smijurija, i veliki broj ih ne riješi izvrsno no to ne znači da ne prođu

  3. #6653

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,750

    Početno

    Nevena, znaci to je tu negdje ko i kod nas.
    Posljednje uređivanje od buba klara : 27.05.2019. at 10:24

  4. #6654
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne idu u mioc samo drzavni prvaci iz matematige pobogu! niti sve ocjene moraju biti 5.0. pogotovo ako ce upisivati neki tehnicki ili prirodoslovni fakulet. (ne cini mi se da mnostvo ljudi juri na matematiku ili fiziku)
    slažem se s cijelim postom, a pogotovo izdvajam ovaj dio da ne moraju sve ocjene biti 5,0, ni sveukupni prosjek 5,0 - to stalno trubim svojoj djeci, ali i te su isti slučaj poput tanjinog sina

    seni, hvala na postu, poslat ću ga svojoj perfekcionistici da ga pročita

  5. #6655
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Ovakva je situacija i kod nas. Od njih 20 tak, svega 7-8 planira u gimnaziju. Ostali u strukovne. Medju curama je jako popularna hoteljersko ugostiteljska škola, za dečke ne znam
    Ovako je bilo kod mog starijeg sina - sadašnjeg maturanta. Trećina razreda je išla u razne gimnazije, a ostale škole su isto bile zastupljene - od umjetničke do građevinske i trgovačke, stvarno svega... Ljudi su išli i u hotelijersku i u medicinsku (za primalje, za fizioterapeute), neki od njih se spremaju raditi, drugi se spremaju zaposliti. Gimnazije su isto bile razne - opća, prirodoslovna, jezična, matematička, sportska... šareno, kako i treba biti.

  6. #6656
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    većina djece upisuje strukovne škole, tako je bilo i u razredu moje kćeri.

  7. #6657
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Ako gledamo po ovoj temi ispada da vecina djece upisuje gimnazije ali u realnom svijetu nije tako. Vecina frendica nase osmasice (i nasa) upisuju cetverogodisnje strukovne skole. Mislim da ce jedna u gimnaziju, nije jos 100 posto sigurna.

  8. #6658

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, nadam se da nisam zvucala docirajuce. ili te na neki nacin uvrijedila. sjecam se tvojih postova na slicnu temu....
    samo mi je upalo u oci, da nekako i ti sama mislis da bi on ipak trebao rjesiti taj prijemni...

    za djecu poput tvog sina (a ponesto govorim i iz svog roditeljskog iskutva ) slazem se s tobom, uopce nije rjesenje: linija manjeg otpora, nego upravo micanje straha i relativiziranje pitanja "da li sam dovoljno dobar".
    meni se isto jako svida ovo sto peterlin pise, takva su i moja sjecanja na mioc. samo sto je to bilo jako jako davno, pa nema koristi to sada spominjati.
    Ma što bi me uvrijedila, pa rekla sam da nam je to familijarna crta i da i sama još učim kako reagirati.
    Ono što je mene osobno pokolebalo su priče naših obiteljskih prijatelja (i MM-a u tom paketu) koji su i sami išli u MIOC i u matematički razred pa pričaju o gradivu specijaliziranom kao da su maltene svi već studenti matematike od 1. srednje. Neizbježno se tu provlačilo pitanje: "Jeste li sigurni da je to pravi smjer za njega, tamo ti idu oni koji idu na matematičke olimpijade".
    Pa sam se raspitivala, i tu na forumu i šire, i došla do zaključka da danas nije tako (a pitanje je li i nekad bilo, ili su to sve uspomene na srednjoškolsko-šuvarovske dane naših vršnjaka ) U matematičke razrede idu i djeca koja su "normalni" matematičari i nije im zbog toga lošije.


    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    A propos strukovnih, bas me zanima kako je kod vasih osmasa:
    u razredu mojeg klinca, od njih 18, njih 13 ce ici u strukovne skole a 5 u gimnazije. Kad to negdje izjavim, svi se čudom čude... Jesmo li stvarno "specijalci"? Kakvi su cca omjeri u vasim skolama?
    Meni je to ok, ima djece koji su vrlo dobri/odlicni ucenici ali ne zele u gimnaziju vec u strukovne 4godisnje skole koje ih zanimaju (Ruđer i zdravstvena u Mlinarskoj tu prednjace).

    A nekidan pricam sa prijateljicom iz drugog kvarta, kaze da kod njih samo 2 nece u gimnaziju (koji nemaju bodove za "obicne", ici ce u privatne gim.)... Meni je to pak cudno.
    Kod mojeg osmaša većina pak planira u gimnazije, i to opće, tek manji dio u strukovne i to one tipa upravna, ekonomska... ali oni su mali razred (samo ih je 19) i nisu zapravo prava mjera općeg razmišljanja osmaša.

  9. #6659
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    u Šuvarovo vrijeme u MIOC sigurno nisu išli oni koji idu na matematiče olimpijade. Svakako, nema 250 učenika koji su kapacitet za matematičke olimpijade u Zagrebu i okolici.

    Što se tiče djece iz razreda moje kćeri, nemam neke precizne informacije o tome gdje će ići u srednju, a od onoga što znam me na neki način iznenađuje što uopće ne 'pucaju' na razvikane, "najbolje" škole.

    Npr. za popularni MIOC zaniteresiran je jedan ili niti jedan.

  10. #6660

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,440

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Ako gledamo po ovoj temi ispada da vecina djece upisuje gimnazije ali u realnom svijetu nije tako.
    Slažem se.

    Ovdje je nas valjda tridesetak koje vrtimo iste probleme. Krivi smo uzorak.

    Kod moje prve je bilo šareno. dvoje u miocu, nešto općih gimn, ostalo se rasporedilo po svim mogućim školama ( a bilo ih je cca 27 u razredu)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 27.05.2019. at 11:04

  11. #6661
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    n.grace, puno srece sa tvojim perfekcionistima

    tanja u moje vrijeme i vrijeme mm-a bio je jedan razred (b, ako se dobro sjecam) u kome je bilo iznadprosjecno puno genijalaca (matka, fizika). ne znam da li su tako sastavili razred, ili je bila slucajnost. i moja jako mlada razrednica nam je pricala, da se preznojavaju kada idu njima predavati. no to je bio samo jedan razred. a danas mislim da toga uopce nema.

    razred mm-a je danas gledajuci izuzetno uspjesan razred (onako malo who is who, sto u hrvatskoj, sto u inozemstvu), a mislim da je samo dvoje, troje islo na matematiku, a ostali su se razasuli od ETF-a, ekonomije, medicine, kemije, farmacije, filozofskog, itd...
    u mom razredu ih je mislim samo troje, zavrsilo na fizici/matematici, a ostali su isli posvuda. zapravo sam se na prosloj godisnjici mature i zacudila koliki dio na kraju uopce nije zavrsio fakultet. ne u smislu da je faks mus, nego smo nekako svi ciljali na studiranje, posto objektivno gledajuci, matura gimnazije ne otvara bas bajne perspektive sto se tice zaposlenja.

  12. #6662
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Seni, da nismo ista generacija? Ili je to uvijek bio b razred?, Mislim da je ipak ovo drugo. Nama je taj razred raska uvijek nabijala na nos.

    I razreda mog starijeg, više od polovice razreda je upisalo strukovnu školu. Kod mlađe, ne znam točno, al isto negdje 50-50

  13. #6663
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    mislim da je uvijek bio b razred!
    nama ih nije nabijala na nos (bila je jako mlada i jako draga, mi smo joj bili prva generacija nakon faksa), nego nam je pricala da oni tamo rade neku sasvim drugu matematiku iz nekih sasvim drugih knjiga, na nekom sasvim drugom nivou... mislim da su ti iz tog razreda isli na olimpijade i slicno.
    Posljednje uređivanje od seni : 27.05.2019. at 11:27

  14. #6664
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Ne, mi smo imali kompletno istu garnituru profesora, te bili u učionicama jedna do druge. I onda je stalno bila ta usporedba. I oni su fakat bili takvi kako ti opisuješ. Mi smo bili sportaši

    Naročito nam je raska (iz matematike) njih stalno nabijala na nos

  15. #6665
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    hvala, seni!

  16. #6666

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    nego, bez obzira što se ovdje vrti priča o toj jednoj ili 2-3 škole, mogu reći da oko nas ima puno djece koja su dobri učenici,
    ali ne baš 5,0 pa ciljaju na neke druge brojeve gimnazija tipa III, IX, XI, XII, XIII, XVIII.
    Zanima me da li imate kakvih saznanja o tim školama.

    i još nešto...
    imam pitanje po pitanju droga
    među klincima kruže priče da u toj i toj školi ima toga dosta. spominju se neke dobre, neke manje dobre,
    ali opet ne sve škole, nego da su baš neke po tome poznate. e sad jesu li to urbane legende ili ne, ne znam.
    Naravno da se tu onda, kao i ovdje umiješaju roditeljska iskustva od pred "100" godina koja sa današnjom situacijom
    imaju veze malo ili nimalo. ili možda imaju?
    moji frendovi imaju djecu koja su ili premala ili jako premala za ovu temu pa fakat nemam nikakvih saznanja niti iz 3. ruke.
    znam da ne možemo o tome javno, ali ako neko ima kakvih saznanja molila bih u inbox

  17. #6667

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,750

    Početno

    O XI. sam i ja pokusavala doznati nesto vise jer je mojem sinu bila zanimljiva. Par informacija koje sam dobila ovdje na forumu poklapale su se sa onima izvan, i sve se svodilo na to da je skola prilicno zahtjevna (iako nema visoki upisni prag), puno se trazi a istovremeno profesori se ne trude objasnjavati gradivo, i vecina djece ide na instrukcije i to iz niza predmeta. Uglavnom, info. koje sam dobila o toj skoli, iz razlicitih izvora, su se svele vise-manje na ove glasine. Moj je odustao od nje.

    U IX. poznajem jednog decka koji je sad prvi razred. U OŠ prolazio je sa 4,5 a otprilike s isto toliko ce zavrsiti sad prvi razred. Jedini predmet s kojim ima problem je geografija. Zadovoljan je skolom. No, on je prilicno lezeran tip, izlazi, trenira, nije se nesto pretrgao od ucenja...njemu je sve super, profesori, ekipa...

    Iz XII. znam dvoje djece koji su sad 1. godina faksa. Jedan se jedva provlacio kroz razrede, popravni svake godine, polozio maturu, ali nije uspio upisati zeljeni faks. Sad je na nekom koji mu nije bio pri vrhu zelja. Druga cura je prolazila s odlicnim, drzavnu maturu polozila bez problema, upisala zeljeni faks.


    Za ove druge skole nemam bas nikakvih informacija.

    Sto se droge tice, nemam info., oko mene sami sportasi i streberi (barem u roditeljskim ocima) .

  18. #6668
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    nego, bez obzira što se ovdje vrti priča o toj jednoj ili 2-3 škole, mogu reći da oko nas ima puno djece koja su dobri učenici,
    ali ne baš 5,0 pa ciljaju na neke druge brojeve gimnazija tipa III, IX, XI, XII, XIII, XVIII.
    Zanima me da li imate kakvih saznanja o tim školama.

    i još nešto...
    imam pitanje po pitanju droga
    među klincima kruže priče da u toj i toj školi ima toga dosta. spominju se neke dobre, neke manje dobre,
    ali opet ne sve škole, nego da su baš neke po tome poznate. e sad jesu li to urbane legende ili ne, ne znam.
    Naravno da se tu onda, kao i ovdje umiješaju roditeljska iskustva od pred "100" godina koja sa današnjom situacijom
    imaju veze malo ili nimalo. ili možda imaju?
    moji frendovi imaju djecu koja su ili premala ili jako premala za ovu temu pa fakat nemam nikakvih saznanja niti iz 3. ruke.
    znam da ne možemo o tome javno, ali ako neko ima kakvih saznanja molila bih u inbox
    Redom:
    Moji sinovi imaju kolege/kolegice u ovim školama:
    XIII gimnazija (mat. program) - znam za dvije osobe koje su zadovoljne
    Križanićeva (II) - kolegica je zadovoljna
    Križanićeva (XVI - jezična) - kolegica nije pretjerano zadovoljna, ali nije problem škola (koja je odlična) nego činjenica da je u međuvremenu otkrila afinitete za prirodne znanosti.
    Gimnazija Sesvete - isto dobra škola

    Ostale škole:
    Graditeljska - ok iskustva
    Prelog - super iskustva iz više smjerova
    TŠRB - jako puno djece iz našeg kvarta, zadovoljni su iako je nekima bio baš težak prijelaz u srednju školu (sinov prijatelj je imao popravni, iako je u oš bio odlikaš)
    Ekonomska na Kennedyjevom trgu - isto dobra iskustva
    Prometna - ne znam kakva su iskustva , kolega mlađeg sina je to upisao ali ga dugo nisam srela.

    Baš razmišljam da li je netko koga znamo mijenjao školu i ne mogu se sjetiti nikoga.

    * * *
    Što se tiče droge - evo, nakon što su mi sinovi 3 odnosno 4 godine u srednjoj školi - nisam vidjela ama baš ništa od toga. Najgori zločin je cigara ispred vrata škole i pivo u obližnjoj birtiji (punoljetni), ali nekako su to iznimke, a ne pravila. Možda stručne službe znaju više, ali nije se spominjalo ni na roditeljskim sastancima ni vijeću - nula bodova. Bude problema (neka budala pošara fasadu ili razbije prozor; ima neopravdanih izostanaka i sličnih gluparija, ali o drogama nisam čula baš ništa).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.05.2019. at 13:42

  19. #6669

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    kod moje je omjer bio 12 :6 za gimnazije. No u generaciji su bila još tri razreda, tako da ne znam kako je kod njih.

  20. #6670
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    Samo 18 ih je bilo u razredu?

  21. #6671

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    da, njen je razred bio najmanji, u ostala tri ih je bilo više

  22. #6672
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    A propos strukovnih, bas me zanima kako je kod vasih osmasa:
    u razredu mojeg klinca, od njih 18, njih 13 ce ici u strukovne skole a 5 u gimnazije. Kad to negdje izjavim, svi se čudom čude... Jesmo li stvarno "specijalci"? Kakvi su cca omjeri u vasim skolama?
    Meni je to ok, ima djece koji su vrlo dobri/odlicni ucenici ali ne zele u gimnaziju vec u strukovne 4godisnje skole koje ih zanimaju (Ruđer i zdravstvena u Mlinarskoj tu prednjace).

    A nekidan pricam sa prijateljicom iz drugog kvarta, kaze da kod njih samo 2 nece u gimnaziju (koji nemaju bodove za "obicne", ici ce u privatne gim.)... Meni je to pak cudno.
    M. mi kaze da je kod njih 8 od 24 upisalo gimnaziju, svi ostali su upisali strukovne skole.

  23. #6673
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,091

    Početno

    O, pa započele su prijave u sustav! Je li se koji junior već prijavio?

  24. #6674

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    O, pa započele su prijave u sustav! Je li se koji junior već prijavio?
    Evo moj ali nema još ništa spektakularno za proučavanje, osim ocjena iz prijašnjih razreda.

  25. #6675

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    i anouk se prijavila. podaci tocni, ocjene takodjer, podataka o natjecanjima nema, a nema ni podataka iz glazbene škole. Također, ne može se birati obrazovne programe, od zg gimnazija unesena je samo 13. i nekoliko strukovnih škola.

    kod nje u razredu ce samo jedna curica sa IP u kozmetičare, jedna u primjenjenu i jedna u ekonomsku. ostalih 21 ce u gimnazije (u mioc dvoje ili troje, petu i sedmu nitko, za sada se klinci jako izjasnjavaju prema X. i prema klasicnoj - nastavljaci su)
    Posljednje uređivanje od anledo : 27.05.2019. at 16:24

  26. #6676
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Reko mi jedan tata jednog devka koji je upisao medicinsku kak decki dobe +2 boda za takvu stolu, to mi je u rangu ko da cura dobi tolko za koncar, ruder ili selsku.

  27. #6677
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    I kod moje u razredu je X jako popularna, zapravo većina superodlikaša planira u desetu.

  28. #6678
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    jelena.O, to nije točna informacija.

  29. #6679
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Ako netko nekim čudnim slučajem ipak želi u strukovnu školu, evo medicinskih ograničenja:
    https://mzo.hr/sites/default/files/m...h_zahtjeva.pdf

  30. #6680

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,750

    Početno

    Kod nasih je Prelog br. 1 a potom I. gim.

  31. #6681
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O, to nije točna informacija.
    Meni je bilo cudno
    Ali tak tata veli.

  32. #6682

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav,nova sam pa ne zamjerite ako nešto krivo kliknem
    Molim ako netko ima informacije o elektrotehničkoj školi Zagreb u Voltinom, ali smjer Tehničar za računalstvo novi kurikulum.
    Kome god spomenem škola u Voltinom svi okreću očima jer je to kao među slabijim školama i na ne baš dobrom glasu. Sin ima solidne ocjene,bit će oko 68-70 bodova i bitno nam je da je škola 4 godišnja tako da bude mogao i dalje ako bude htio. Kaže da baš i ne bi u gimnaziju ova nam je dosta blizu

  33. #6683
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj jelenaka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,nova sam pa ne zamjerite ako nešto krivo kliknem
    Molim ako netko ima informacije o elektrotehničkoj školi Zagreb u Voltinom, ali smjer Tehničar za računalstvo novi kurikulum.
    Kome god spomenem škola u Voltinom svi okreću očima jer je to kao među slabijim školama i na ne baš dobrom glasu. Sin ima solidne ocjene,bit će oko 68-70 bodova i bitno nam je da je škola 4 godišnja tako da bude mogao i dalje ako bude htio. Kaže da baš i ne bi u gimnaziju ova nam je dosta blizu
    Pozdrav i dobro dosla.
    Moj sin je htio u tu skolu i taj smjer, ali nije imao dovoljno bodova. Mislim da mu je bila i prvi izbor . Po mojim informacijama skola se jako popravila u zadnjih nekoliko godina. Direkne friske informacije iz skole nemam, brat mi ju zavrsio ali davno.

  34. #6684
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelenaka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,nova sam pa ne zamjerite ako nešto krivo kliknem
    Molim ako netko ima informacije o elektrotehničkoj školi Zagreb u Voltinom, ali smjer Tehničar za računalstvo novi kurikulum.
    Kome god spomenem škola u Voltinom svi okreću očima jer je to kao među slabijim školama i na ne baš dobrom glasu. Sin ima solidne ocjene,bit će oko 68-70 bodova i bitno nam je da je škola 4 godišnja tako da bude mogao i dalje ako bude htio. Kaže da baš i ne bi u gimnaziju ova nam je dosta blizu
    To ima i Ruđer:https://www.tsrb.hr/elementor-popup/...vni-kurikulum/

  35. #6685
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Bodovni prag je tamo za taj smjer bio 67 bodova, a zadnji upisani na listi je imao gotovo 72 boda. Tako da i to igra ulogu.

  36. #6686
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Mom sinu je isto škola na Voltinom bila na listi, ali upao je u Ruđer koji nam je u kvartu. Slicne programe ima i Tesla i Tehnicka skola Zagreb.

  37. #6687

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    4

    Početno

    ova nam je blizu,ima 10 min pješice. Čula sam iz prve ruke da se škola popravila i da ovaj kurikulum ima matematiku kao u Ruđeru,baš zbog mature da ih od prvog razreda pripremaju. Nije on baš neki tip za puno učenja pa mislimo da nema smisla da ide u gimnaziju,jer onda mora dalje. ovako ako ne bude htio dalje,valjda će naći neki posao

  38. #6688
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    Voltino. Slabija je u odnosu na ruder ili teslu.ali ne znaci da je i losija. Eto dva sina mojih kolega je to upisalo sad su treci razred. Jedan je jako napredovao iso na erasmus. Drugomje izmakla ta stipendija za malo. Isli su samo par decka na to. U njemacku.

  39. #6689

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    4

    Početno

    također sam čula da tesla zadnjih godina nije tako jaka kao što je bila,ali to su priče...

  40. #6690
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,328

    Početno

    Citiraj jelenaka prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,nova sam pa ne zamjerite ako nešto krivo kliknem
    Molim ako netko ima informacije o elektrotehničkoj školi Zagreb u Voltinom, ali smjer Tehničar za računalstvo novi kurikulum.
    Kome god spomenem škola u Voltinom svi okreću očima jer je to kao među slabijim školama i na ne baš dobrom glasu. Sin ima solidne ocjene,bit će oko 68-70 bodova i bitno nam je da je škola 4 godišnja tako da bude mogao i dalje ako bude htio. Kaže da baš i ne bi u gimnaziju ova nam je dosta blizu
    Ovo je svakako element koji ne treba zanemariti. Djetetu to daje doslovce cca 2 sata dnevno slobodnog vremena za odmor/učenje/bilo kakve aktivnosti, ako se ne mora daleko voziti. Zbog toga i samo zbog toga je moj mlađi odabrao Ruđer, jer je ta škola u našem kvartu. On spava doslovce do pola sata prije početka nastave, a onda samo prošeće preko livade. Vidim koliko mu je lakše u odnosu na kolegu koji npr. putuje iz Brezovice - neusporedivo. Ne može biti škola toliko lošija (ako je isti program) koliko ima prednosti blizina stanovanja. Osim toga, bila sam pred koju godinu na danima otvorenih vrata TVZ koji je odmah u susjedstvu i ugodno sam se iznenadila. Poznajem tu školu od mladosti (bivša Končareva škola - puno ljudi koje znam su to završili) i dosta se tu uložilo i unaprijedilo.

    Osim toga, svaka škola ima prednosti i nedostatke, u svakoj će se naći neki profesor ili učenik koji našoj djeci neće biti po volji, ali to treba smatrati životnom školom, a ne poteškoćom.

  41. #6691
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I kod moje u razredu je X jako popularna, zapravo većina superodlikaša planira u desetu.
    da, X. je baš popularna u zadnje vrijeme, znam curu koja ide tamo i kaže da je jako zadovoljna
    sviđa mi se što imaju mogućnost dvojezične nastave (engleski) u sklopu opće gimnazije, čini mi se to jako zgodno

  42. #6692

    Datum pristupanja
    May 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je svakako element koji ne treba zanemariti. Djetetu to daje doslovce cca 2 sata dnevno slobodnog vremena za odmor/učenje/bilo kakve aktivnosti, ako se ne mora daleko voziti. Zbog toga i samo zbog toga je moj mlađi odabrao Ruđer, jer je ta škola u našem kvartu. On spava doslovce do pola sata prije početka nastave, a onda samo prošeće preko livade. Vidim koliko mu je lakše u odnosu na kolegu koji npr. putuje iz Brezovice - neusporedivo. Ne može biti škola toliko lošija (ako je isti program) koliko ima prednosti blizina stanovanja. Osim toga, bila sam pred koju godinu na danima otvorenih vrata TVZ koji je odmah u susjedstvu i ugodno sam se iznenadila. Poznajem tu školu od mladosti (bivša Končareva škola - puno ljudi koje znam su to završili) i dosta se tu uložilo i unaprijedilo.

    Osim toga, svaka škola ima prednosti i nedostatke, u svakoj će se naći neki profesor ili učenik koji našoj djeci neće biti po volji, ali to treba smatrati životnom školom, a ne poteškoćom.
    Tu ste u pravu,razmišljam isto. Rekli smo mu da je najviše na njemu koliko će se truditi i interesirati. A blizina je stvarno prednost i zbog toga je i njemu to prvi izbor.
    Hvala na komentarima.

  43. #6693
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    ima i u matematičkom dijelu dvojezični razred

  44. #6694
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I kod moje u razredu je X jako popularna, zapravo većina superodlikaša planira u desetu.
    Ja sam čula jako dobre komentare na X.
    Čula sam da je škola jako dobra, da su djeca okrenuta jedni drugima, profesori zahtjevni, no razumni.

    Sugerirala sam je svojoj kćeri i bit će joj vjerojatno jedna od opcija, ali joj nije broj 1.
    Ja ću biti do kraja iskrena pa reći da bih ja radije X. nego tu koju si ona želi. X. nam je i bliža, što isto nije za zanemariti.

    No svjesna sam da ja mogu biti samo "komentator" i da ću izbor prepustiti njoj.

  45. #6695
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,656

    Početno

    E vidiš, ja sam bila kontra. Navijala sam za V.tu. Ja pak prema X.toj imam neku averziju - al to je tak, već smo o tome pisale. Jednostavno je teško preći preko vlastitih iskustava. Iako i ja čujem dobre stvari.

    A zašto ne V.ta? Isto je čula priče o njoj?

    Mislim da je netko postavio pitanje o sportskoj gimnaziji - srela sam starog frenda, dijete mu je nju završilo. I sada je ne dobar, nego odličan student FERa. Mislim da je pitanje bilo, dobivaju li djeca u sportskoj gimnaziji dovoljno predznanje

  46. #6696
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Moja je upravo završila X., matematički smjer, dvojezični.
    Nastavnici su OK (uvijek ima iznimaka), čini mi se da je nemoguće pasti ili imati jedinicu iz nečega, ali za 4 ili 5 se moraš potruditi.
    Kako su ih pripremili za maturu mi tek predstoji vidjeti, pišem vam kad saznam.

    I djecu koja se teže integriraju su uspješno doveli do kraja školovanja - dakle klinci si međusobno pomažu i slažu se.

    Nastava iz 5 predmeta se održava na engleskom i to je zgodno; tokom školovanja mogu polagati internacionalne ispite i time konkurirati za upise na fakultete u inozemstvu. Kada pišu test mogu birati hoće li na engleskom ili hrvatskom.

    Što se same matematike tiče, tu su daleko ispod razine MIOC-a, ali se to tiče samo onog dijela djece koja idu na natjecanja i vrhunska su u matematici. Inače ohrabruje se sudjelovanje na natjecanjima, prilagođava se nastava kad je to u fokusu, ima puno dodatnih sadržaja i priprema (i opet pričam prvenstveno o maturi).

  47. #6697

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,750

    Početno

    Ima li tko kakvih saznanja o VII. gim.?
    Sve sto znam o njoj su urbane legende od ljudikoji su zavrsili prije 20ak i više godina. Znate li nekog tko je friško maturirao tamo ili sad ide u tu školu, kakva su im iskustva?

  48. #6698

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,147

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li tko kakvih saznanja o VII. gim.?
    Sve sto znam o njoj su urbane legende od ljudikoji su zavrsili prije 20ak i više godina. Znate li nekog tko je friško maturirao tamo ili sad ide u tu školu, kakva su im iskustva?
    Poznajem jednu djevojku koja sad završava 3. razred, nije baš oduševljena školom, ali mislim da njoj ne paše ekipa u razredu (a to je nešto što ne ovisi puno o samoj školi, već malo i o sreći).

    Koliko sam primijetila, među učenicima je od tih dviju općih gimnazija u Križanićevoj popularnija II. (za koju je onda potreban i viši broj bodova), a koji je točno razlog, mogu samo nagađati, nemam konkretnih informacija.

  49. #6699
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,985

    Početno

    Koga zanima, Hotelijersko-turistička škola u Frankopanskoj upisuje 1 razred jezične gimnazije.

  50. #6700
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,546

    Početno

    koji jezik?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •