Stranica 82 od 278 PrviPrvi ... 3272808182838492132182 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,051 do 4,100 od 13899

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #4051
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja majka je razmišljala kao ti.
    Ja imam "čvrstu struku" s kojom mogu već znaš što, s obzirom da se danas sve uvozi iz Kine.
    I bolje bi mi bilo da sam išla u gimnaziju.
    Mislim da je to do izbora struke.
    zavrsila sam strukovnu skolu i radim u struci od kad radim ( vise od dva deseljeca).
    imam solidna primanja obzirom na sss i zemlju u kojoj zivimo.
    Cak sam i faks upisala ( koji sa strukom nema veze) kojeg nisam zavrsila.
    Meni bi bilo puno losije da sam upisala gimnaziju .

  2. #4052
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Meni, koja radim 20km od doma, a koja sam imala 5min do srednje skole, svakodnevna voznja od ka do zg cini se kao grozna kazna.
    Osobno bih u tom slučaju prije razmisljala o domu.

  3. #4053

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    on je lijeni društvenjak.

    po mojoj procjeni bi u gimnaziji bio maximum za 3,8.
    sad prolazi sa 5 , ali to je oš.

    a ako će tako metiljati, onda bolje da ga ja ne gledam svaki dan , kužite ?
    Hm, pokušavam razumjeti. Ako je tako kako pišeš ja ga ne bih upisivala u IV gimnaziju, mislim da je tamo žestok tempo.

    Također ako ga vidiš kao društvenjaka - meteorološki tehničar nije baš prvi izbor za njega. Mrzit će to sve skupa.

  4. #4054
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    on je lijeni društvenjak.

    po mojoj procjeni bi u gimnaziji bio maximum za 3,8.
    sad prolazi sa 5 , ali to je oš.

    a ako će tako metiljati, onda bolje da ga ja ne gledam svaki dan , kužite ?
    Eh, prepoznajem uzorak... Ovakav je moj mlađi sin, iz sličnog kalupa. I prolazio je OŠ sa odličnim, ali nije bio 5.0 kao njegov stariji brat kojem nije mrsko učiti i raditi. Ja sam se isto tresla od straha kako će ovaj mudrijaš u srednjoj školi, ali vrag odniJo, morala sam pregristi i pustiti da i on preuzme dio odgovornosti.

    Išao je na profesionalnu orijentaciju u HZZ i tamo je psihologica rekla da je njegov favorit (računalni smjer - konkretno TŠ Ruđer Bošković) dobar odabir za njega. Psihologica iz Suvaga se složila da on sam treba odabrati što želi. Ja sam si čupala kosu jer on je baš takav - lijeni društvenjak, sa darom za jezike, aliiii i sa smetnjom čitanja iako je logopedica rekla da nema zapreka, te da može odabrati što želi. Dobio je preporuku za računalnog tehničara, elektrotehničara i tehničku gimnaziju (jer HZZ ne daje preporuke za škole nego samo odgovarajuće programe; školu bira sam).

    Nisam bila oduševljena jer mi se činilo da bi se on bolje snašao u nekom društvenjačkom okruženju. Naš uvjet je bio da NEMA ŠANSE upisati se s papirima od HZZ-a u bilo koju školu gdje se ne bi uspio upisati sa svojim vlastitim prosjekom, bez papira. Na njegovu sreću, imao je prosjek s kojim je upao u željeni smjer. Valjda su oni s većim prosjekom otišli u gimnazije, nemam pojma.... Zadovoljan je školom (iako ja, kao i obično, nalazim mane...) i završio je prvi razred za 4.0. Izvukao je jedva dvojku iz algoritama (jer je sklon ispustiti minus i zagradu, a u tom predmetu nikoga nije briga za njegovu disleksiju i slažem se - pravo tako treba i biti jer danas-sutra na poslu nema nikakvih papira koji će ti olakšavati život). Prvi razred je bio češanje iza uha jer i u tehničkoj školi imaju zahtjevnu matematiku, fiziku, osnove elektrotehnike, a o programiranju da i ne govorim... Nekako se došlepao do kraja, bez instrukcija i bez ikakve naše pomoći. Tu i tamo ispomagao se s bratom (brat njemu pokaže matematiku, a zauzvrat ovaj njemu rješava zadatke iz fizike jer je to gradivo dobro savladao na osnovama elektrotehnike).

    Eh, sad - drugi razred donio je novu razinu zrelosti. Kaže moj E. neki dan "Ako budemo ovako polako išli s gradivom hrvatskog jezika, ja sam nastradao na maturi". Baš me začudilo, jer do sada nije pokazivao volju da nešto radi bez prisile.

    Gledam bilježnice, a ono sve uredno zapisano i to kemijskom olovkom (odnosno, onom piši-briši s kuglicom) i izgleda da čovjek uživa u tome.

    * * *
    Ne znam što bih učinila da sam u tvojoj nezgodnoj situaciji, ali slažem se - strukovne škole nisu loš odabir uz uvjet da čovjek to želi.

    Glede u svezi zahtjevnosti IV gimnazije u Zg ili bilo koje gimnazije, ne znam što bih rekla.... Gdje ima volje, nađe se i načina. Programi su slični, a rupe u znanju ostaju u svakoj školi...

    Kad se klinci dočepaju srednje škole, vrlo često se nađu u okruženju ljudi sa sličnim interesima, pa se malo više potrude. Moja oba sina su to prošla. U osnovnoj školi sve s pol guzice, jer u usporedbi s ostalima nije im bilo teško biti među boljima. U svakoj srednjoj školi u početku bude čupavo sve dok ne prokuže kako to ide, ali je i gradivo zanimljivije. Koliko znam, jedino je jedna kolegica mog starijeg sina rekla da je u srednjoj školi lakše nego u osnovnoj, ali ona je upisala neki umjetnički smjer, pa vjerujem da joj je dojam ispravan.

    Sve bu dobro. Opusti se...

  5. #4055

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    tnx. odvest ću ga i ja privatno na prof orijentaciju da si olakšam.

  6. #4056
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A iz iskustva znam da gimnazija nije neophodan preduvjet za studij. Niti je strukovna škola prepreka. Sretno, kako god bilo.
    apsolutno se slažem!

  7. #4057

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Lijep pozdrav. Evo i mi smo ove godine u fazi izbora srednje škole, radi se o dečku, biramo 4-godišnju strukovnu, i do sada mu je prvi izbor bio tehničar za računarstvo, no međutim njega jako zanimaju jezici i želio bi ipak ići u tom smjeru, pa me zanimaju iskustva sa Hotelijersko turističkom školom, smjer hotelijersko-turistički tehničar, pa eto ako neko ima iskustva o školi (prvi nam je izbor Samobor, zbog putovanja), kakve su mogućnosti nakon škole i sl. Hvala

  8. #4058
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Moja kćer je završila tu školu i taj smjer u Zagrebu i nakon toga Ekonomski fakultet.
    Za zaposlenje nakon škole ne znam, ali su joj na praksi (u Sheraton-u) rekli, ako hoće raditi neka im se samo javi.

  9. #4059
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Priključila bih se pitanjem o turističkoj gimnaziji u istoj, Hotel.-turist. školi, ako netko ima iskustvo.

  10. #4060
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Također me zanimaju iskustva sa Zdravstvenog učilišta, smjer fizioterapeut.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.10.2017. at 22:17

  11. #4061
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Također me zanimaju iskustva sa Zdravstvenog učilišta, smjer fizioterapeut.
    Imam iskustvo staro cc 10 godina . Ispricala mi ga je moja profesorica iz anatomije i patofiziologije na Zdravstvenom ucilistu ( srela sam ju neki dan). Kaze da je svog sina ADHD-ica upisala prije 10 gpdina u taj smjere jer ima fantasticne ruke
    za fizoterapeuta.
    Anatomiju je imao kod drugog profesora . Kaze da ga je jedan dan uhvatila kako nabraja kosti u tijelu i psuje. Jednostavni nije mogao memorirati latinske nazive koji nemaju logike. Nakon toga ga je prebacila u drugu skolu ( u kasicnu gimnaziju , koju je zavrsio. Ali nije dosao niti blizu nekom fakultetu.)

  12. #4062
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A fino si me sprašila .

  13. #4063
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja psuje i kad broji preko milijun. Ali - broji!
    Posljednje uređivanje od čokolada : 06.10.2017. at 23:43

  14. #4064
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moja psuje i kad broji preko milijun. Ali - broji!
    Cuj, ako sam ja kampanjka i sa nedijagnosticiranim ADHD-om mogla poloziti anatomiju ( i to sa 3), tvoja ce moci sigurno.

  15. #4065
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Inace, ono sto vec jako dobro znas. Smjer je iznimno trazen. Jedna moja kolegi s posla upisala je sina u taj smjer u Prelog jer nije mogla u ZG. Mislim da je sad 3 razred , stanuje u domu tamo i ide za vikend doma.

  16. #4066
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    A znam...teško da će sad u 7. i 8. održat 5,0 . Upisati FT postao je izazov ko upad u bolju gimnaziju.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 07.10.2017. at 00:17

  17. #4067
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    A znam...teško da će sad u 7. i 8. održat 5,0 . Upisati FT postao je izazov ko upad u bolju gimnaziju.
    Ali ako ide uz preporuku HZZ-a za taj program i upisuje se preko Gradskog ureda za obrazovanje (prije nego krenu liste), nije nužan prosjek 5.0, samo mora imati prag.

    * * *
    Ako je to što želi, bit će ok. Nisam čitala program, ali poznanica čiji sin je to upisao rekla je jednom da imaju dosta prakse. To je zapravo baš dobro. Nadam se da će upisati baš ono što želi.

  18. #4068
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nema ona (još) pojma što želi. FT je spominjala jer "voli masirati" što god to značilo (a stvarno lijepo masira , spasila me par puta).
    Niti može pojmiti razliku između strukovne škole i gimnazije, niti razumije koliko je to učenja u gimnaziji. Zasad jedino ja čačkam i proučavam što bi joj mooožda moglo odgovarati. Teško je ne razmišljati toliko unaprijed kad imaš bistro dijete koje može sve, ali na drugi način i koje sigurno nije za neki sjedilački uredski/laboratorijski/školski posao koji zahtijeva jaku samoorganizaciju i koncentraciju, već za posao u "muvingu".

    I preporuka HZZO-a ne vrijedi pišljiva boba ako bude četvrta s preporukom.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.10.2017. at 10:32

  19. #4069
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ovo za kvote je točno. Imaju limitiran broj mjesta.

    A što se odabira struke tiče, nema druge nego otići na otvorene dane škola i čitati pažljivo sve te programe. Već sam puno puta napisala kako je nas moj mlađi lijepo doveo pred gotov čin, a nismo bili oduševljeni njegovim izborom. Ipak je ispalo dobro. S druge strane, nema te škole (ni osnovne ni srednje...) u kojoj je sve idealno, ali najgori je taj period dok se odabire. Poslije, kad je dijete upisano, čovjek odahne.

  20. #4070
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    evo mene opet
    premišljamo se između 3 Križanićeve - II., VII., XVI.
    ako ima tko iskustva s II. i VII i napisao par riječi bila bih zahvalna

  21. #4071
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nemam osobna iskustva
    ali od poznanika (znači ne internet i forum iskustvo)
    između II i VII apsolutno II po kvaliteti
    II je među pet, možda i među tri najjače gimnazije u Zg, najjača opća
    VII se navodno poprilčno srozala u kvaliteti, od insajdera info
    XVI je jezična, isto jako jako dobro iskustvo
    susjedin mali ide u 2. razred oni oduševljeni, i vjerojatno će i mlađeg usmjeriti da se nagodinu tamo upiše
    mi razmišljamo o II, a možda i o XVI

  22. #4072
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Aleks, kaj se predomislia?

  23. #4073
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    aleks, hvala puno
    i ja nekako navijam za II., ona voli jezike, ali i prirodne predmete (posebno biologiju), zato mislim da je bolje da ide u opću gimnaziju

  24. #4074
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks, kaj se predomislia?
    očito je...
    više joj moja m. nije uzor

  25. #4075
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Stigne opet biti zadnja dva dana odluke, moj je rad prešlozio i škole i prioritete. Sad se treba primiti knjige da se posle može birati

  26. #4076
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    očito je...
    više joj moja m. nije uzor
    Eh, nikad se ne zna...do zadnjeg časa. A kad se jednom upiše, vrlo brzo prestane razmišljati o tome koje su sve bile opcije (naravno, uz uvjet da je dijete zadovoljno školom...)

    Ja sam bila uvjerena da će moj L. u TŠRB, a on se uredno predomislio i napravio po svome (bolje nego bih mu ja savjetovala). Nadala sam se da će E. u opću gimnaziju, a on nije htio ni čuti...Ista priča - dobro mu je tamo gdje je.

  27. #4077
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Aleks, kaj se predomislia?
    pa nije se skroz predomislila
    ali kako nema apsolutno ideju što bi dalje, možda je opća bolja opcija

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    očito je...
    više joj moja m. nije uzor
    znaš dobro da je
    M je uzor mnogima

  28. #4078
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Forkina cura je stvarno super
    Nego, baš si mislim, dogodine ćemo mi; Forka, Peterlin, ja... raspravljat o upisima na fakultete.
    Naša djeca budu maturanti.
    Kako vrijeme leti, ajme.
    Još "jučer" sam ovu moju ljubavicu nosila na jednoj ruci, a sad je za glavu višlja od mene.

  29. #4079
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    znaš dobro da je
    M je uzor mnogima
    ma daj, kako je lijepo to čuti

    ali ja sam se samo sjetile jedne stare V. zadaće , pa sam te htjela malo zezati

  30. #4080
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Forkina cura je stvarno super
    Nego, baš si mislim, dogodine ćemo mi; Forka, Peterlin, ja... raspravljat o upisima na fakultete.
    Naša djeca budu maturanti.
    Kako vrijeme leti, ajme.
    Još "jučer" sam ovu moju ljubavicu nosila na jednoj ruci, a sad je za glavu višlja od mene.
    Onda ćemo opet biti svima dosadne , sva sreća pa neće djeca na isti faks, inače bi nas forumska populacija odmah na virtualni linč .

    E, da, vrijeme leti, djeca rastu, muževi stare, samo mi ostajemo iste .

  31. #4081
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, baš.
    Moj je 21 godinu stariji i bome izgleda bolje od mene.
    Ja sam se baš postarala u zadnje vrijeme

  32. #4082
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se baš postarala u zadnje vrijeme

    ti ti je zato kaj sui smršavila.

    U našim godinama biraš ili tijelo ili facu - to su meni davno rekle tada 40gidišnjakinje (kad sam imala 20)

  33. #4083
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ti ti je zato kaj sui smršavila.

    U našim godinama biraš ili tijelo ili facu - to su meni davno rekle tada 40gidišnjakinje (kad sam imala 20)
    Ali ponekad ne biraš nego te snađe... Mene je opalilo pred koju godinu kad sam kampirala nekoliko tjedana u bolnici na Šalati. Trebalo mi je duuuugo da se oporavim. A iznad pedesete je sve to tak - više gledaš na zdravlje, a manje na izgled.

  34. #4084
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja sam i kao dvadesetogodišnjakinja izgledala grozno u licu s manjkom kila, nije to samo za 40+

  35. #4085
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da se vratimo na temu koja nije faks - imam još jedno dijete koje se mora upisati. I to neodlučno . Kaj je najbolje ni ja ne znam kaj bih joj savjetovala. Odlučiti će sama

  36. #4086
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    da se vratimo na temu koja nije faks - imam još jedno dijete koje se mora upisati. I to neodlučno . Kaj je najbolje ni ja ne znam kaj bih joj savjetovala. Odlučiti će sama
    Prije nego ode na profesionalnu orijentaciju (a može se to dogovoriti preko škole - ne HZZ kamo škole šalju svoje učenike koji imaju papire o posebnom obliku školovanja, nego baš za neodlučne - Cisok, ovdje: http://www.cisok.hr/zagreb-i) nek malo proba ispuniti online upitnike za odabir. Evo, ovo je doslovce prvi koji sam našla: https://www.ucenici.com/upitnik-za-u...anje-odabrati/

    Ostali kriteriji, koji se ne odnose na odabir predmeta i smjerova, nego su sasvim praktične prirode:
    - udaljenost odnosno blizina škole + mogućnosti gradskog prijevoza
    - smjene (nekome odgovara jednosmjenska nastava, nekome su bolje smjene - imam oba primjerka doma)
    - društvo (da li netko iz stare škole kani upisati istu srednju)
    - planovi za kasnije, tko ima
    - mogućnosti za zapošljavanje, ako ima

    Ne bih ovdje o bodovnom pragu itd, ali ni to nisu zanemarivi kriteriji, nego se često pokaže da su najvažniji. Kako god bilo, sretno!

  37. #4087
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Rekla mi je učenica da ćeove godine i 8.gimnazija imati prijemni .

  38. #4088
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla mi je učenica da ćeove godine i 8.gimnazija imati prijemni .
    To nije velika škola. Može im biti. Ali ne mogu tvrditi da je to bolje ili gore - kako za koga, kao i sve drugo.

  39. #4089
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Generalno je lošije, jer će se dio djece koja bi se upisala u tu školu 'preliti' u druge škole, pa će se biti još teže upisati.

  40. #4090
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mima, ovisi iz kojeg kuta gledaš. Ak dobro pamtim, oni su u tu malu školu upisali dodatni razred. kako se to reflektira na proferore, same đake pa i satnicu, ne znam. ali u MIOCu polako dolaze u normalu jer više ne upisuju količinu učenika iznad svojih kapaciteta

  41. #4091
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ti ti je zato kaj sui smršavila.

    U našim godinama biraš ili tijelo ili facu - to su meni davno rekle tada 40gidišnjakinje (kad sam imala 20)
    Ma i to, ali i baš mi se faca opustila, kapci spustili, podočnjaci grozni ...
    Tijelo još kak-tak, ali u licu sam ko liječeni alkić.
    Nego, čula sam da je i klasična gimnazija digla upisni prag i to jako i sad nastavljači iz klasične osnovne ne mogu upisati automatski klasičnu gimnaziju ako ne zadovolje prag, a prag je jako visok. Frendica mi je van sebe od muke. Ne zna kud će s malim jer mali kao vrlodobar učenik ne upada u niti jednu gimnaziju pa ni u klasičnu iako sad završava klasičnu osnovnu.

  42. #4092
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Gledam sa generalne strane kako sam i napisala, znači gledam kako će to općenito utjecati na upise u SŠ u Zagrebu.

  43. #4093

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ovo od prošle godine s Titušom nije višegodišnji slučaj tako da ne bi to nazvala preljevanjem. Prvi put se desilo da su već oni s 5.0 probili kvotu i to za dosta pa su morali otvoriti još jedan razred. Prag je prošle godine bio >= 80 bodova.
    Posljednje uređivanje od larmama : 31.10.2017. at 13:27

  44. #4094
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    da. ali Tituš je stvarno mala škola. Jedan razred u velikoj školi tipa X.ta ili MIOC Ili kaj ja znam koje su velike škole - Lucijanka. Ali u malom Titušu, mislim da je to veliki problem

  45. #4095
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ove godine nisu povečavali broj razreda u X., nego su u svaki razred ubacili po 2 đaka više

  46. #4096
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm. mislim da je za Tituš odavno potreban maksimalni broj bodova. Ne znam što su prije radili s viškom učenika, možda ipak nije bilo toliko zainteresiranih.

  47. #4097

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A iz čega bi se sastojao prijemni u općoj gimnaziji? U matematičkoj je, naravno, iz matematike, a u općoj...?
    Inače mislim da to s prijemnim nije loša ideja, ionako se uvođenje prijemnih zaziva već odavno, sad ga uvode bar one najopterećenije škole, pa šansu imaju i oni koji su npr. 6. razred završili s 4,9.

  48. #4098
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm. mislim da je za Tituš odavno potreban maksimalni broj bodova. Ne znam što su prije radili s viškom učenika, možda ipak nije bilo toliko zainteresiranih.
    Radili su isto što i MIOC, povećavali broj razreda dok je išlo. Ali sad više ne ide, pa su obje škole uvele prijemne ispite. Ne vidim tu ništa loše. Crta mora negdje biti. Bodovni prag im ne znači puno jer većina kandidata ima maksimalni broj bodova, pa onda uvode prijemni da naprave kakvu takvu selekciju. Bit će toga sve više.

  49. #4099

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm. mislim da je za Tituš odavno potreban maksimalni broj bodova. Ne znam što su prije radili s viškom učenika, možda ipak nije bilo toliko zainteresiranih.
    nije, prethodne tri godine je prag bio ispod 80. S time da je tendecija rasta pokazivala da ide prema 80.
    Posljednje uređivanje od larmama : 31.10.2017. at 13:49

  50. #4100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    A iz čega bi se sastojao prijemni u općoj gimnaziji? U matematičkoj je, naravno, iz matematike, a u općoj...?
    Inače mislim da to s prijemnim nije loša ideja, ionako se uvođenje prijemnih zaziva već odavno, sad ga uvode bar one najopterećenije škole, pa šansu imaju i oni koji su npr. 6. razred završili s 4,9.
    Pa da i to je pitanje

    Danas škole koliko ja znam imaju pravo ispitati posebna znanja - u MIOCU je to matematika- a što je u općoj !?

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •