Stranica 123 od 279 PrviPrvi ... 2373113121122123124125133173223 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,101 do 6,150 od 13918

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6101
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    slažem se s larmamom, ako je jezičar, to ju zanima i misli da će se time baviti, možda bolje da ide u jezičnu ili opću, a ako se i predomisli, iz tih gimnazija može upisati što želi.

  2. #6102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    ako uživa u jezicima i društvenim predmetima onda joj ne bi preporučila XV. Ne zato što bi joj bilo teško ili lako nego zato što u dva programa od tri nema drugi strani jezik, a i društveni predmeti nisu jaki. A i u PM gimnazijama više je matematike, fizike. Zašto ne bi imala više nečega što ju više zanima kad već zna što ju zanima.
    Istina je, samo A smjer ima dva strana jezika. Društveni predmeti su ok, ali ništa više od toga, a nastava hrvatskog je u najmanju ruku prosječna. XV gimnazija nije najbolji izbor za nekoga tko se vidi u jezičnim i drućtvenim studijima.

  3. #6103

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Jel itko ima ikakvu informaciju/iskustvo o XI. gimnaziji u Savskoj?
    Mislim da sam i ranije pitala ovdje ali nisam bas dobila neku informaciju. Mozda netko ima koja novija saznanja?
    Mojemu je naglo postala interesantna kad je skuzio da ima jednosmjensku nastavu i najblize mu je treningu . Osobno poznajem samo jednu curu, koja je isla tamo, ali prije 15ak godina, vecina prof. njezine generacije su u mirovini i nema neke svjeze info.

  4. #6104

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Jel itko ima ikakvu informaciju/iskustvo o XI. gimnaziji u Savskoj?
    Mislim da sam i ranije pitala ovdje ali nisam bas dobila neku informaciju. Mozda netko ima koja novija saznanja?
    Mojemu je naglo postala interesantna kad je skuzio da ima jednosmjensku nastavu i najblize mu je treningu . Osobno poznajem samo jednu curu, koja je isla tamo, ali prije 15ak godina, vecina prof. njezine generacije su u mirovini i nema neke svjeze info.
    Nemam baš iskustva iz prve ruke, sa sinom u glazbenu ide jedan dečko iz te škole, imam dojam da je škola ok, ali ništa više od te riječi nisam uspjela izvući od njega pa baš i nije neka informacija Navodno škola "nije preteška", štogod to značilo.
    O profesorima u toj školi ne znam ništa, ali vidim na lanjskim popisima da su imali dosta natjecatelja iz raznih predmeta, što znači da ima i ambicioznijih.

  5. #6105

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    tanja, hvala svejedno
    zanimljivo mi je kako o nekim skolama ama bas nigdje nema govora, ni medju klincima, ni po forumima... Vecinu zg skola prati neki glas, sa + ili - predznakom, ali recimo o ovoj nikad nista nisam cula, kao ni drugi iz nase blizine...

  6. #6106

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, hvala svejedno
    zanimljivo mi je kako o nekim skolama ama bas nigdje nema govora, ni medju klincima, ni po forumima... Vecinu zg skola prati neki glas, sa + ili - predznakom, ali recimo o ovoj nikad nista nisam cula, kao ni drugi iz nase blizine...
    Da, neke škole prolaze neopaženo, a uopće ne znači da su loše.
    Evo, reći ću ti što još znam - ta škola je nama vrlo blizu, pa kod sina u školi dosta djece razmišlja o njoj. Koliko sam mogla shvatiti, atraktivnija im je XI. gimnazija od IX. koja je također u susjedstvu, ali nije jednosmjenska.

  7. #6107
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    čula sam da je 11. dobra gimnazija, ne znam ništa detaljno, ali znam za curu koja je nakon nje bez problema upisala pravo i uspješno studira

  8. #6108
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ima netko iskustva s HTŠ, rado bih čula.
    prenosim od jedne HTŠ-ovke (prijateljica moje kćeri) koja je sada 2. razred, smjer h-t tehničar:

    super je škola, pogotovo za one koji vole i zanimaju ih jezici
    nema kemije, fizike, nije teško, i škola je sasvim ok
    profesori su super
    od prvog razreda se uče tri strana jezika, i tako sve 4 godine

  9. #6109

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je bila klasičar, imala je još 3h latinskog i 3h grčkog tjedno.
    Satnica neklasičara u OŠ koji pohađa izborni jezik, informatiku i vjeronauk iznosi 33h tjedno.
    tako je!
    Anouk ne pohadja vjerkas, ali pohadja informatiku i drugi strani jezik. sa 3+3 klasicnih jezika ima 36 sati tjedno. dodajmo tome 2 rupe uzrokovane vjeronaukom, jednu rupu jer bolje se nije mogao sloziti raspored, dolazimo do 39 sati tjedno (jer pod tim rupama ne moze napustati skolu). onda na to jos dodju izvankurikularne aktivnosti tipa debata, razne pripreme za natjecanja... i onda jos izvanskolske aktivnosti... eto, jedva cekamo srednju :D

  10. #6110

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znam jednog dečka u 16. na njemačkom je i znam jednu profu koja predaje u 16.
    kaj 16. ima smjer sa nastavom na njemackom? mislila sam da to samo 18. (šalata) i 4. imaju?

  11. #6111

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kako stoje vaši ovogodišnji osmaši sa željama i izborima? Znaju li već konkretne škole ili samo okvirno?
    Planirate li ih voditi na neku prof. orjentaciju?
    Malo da podignem temu, zanimaju me iskustva starijih.
    Kod mojeg osmaša danas je na satu razrednika bila pedagogica i govorila im o srednjim školama. Očekivano, jako ih je nagovarala na strukovne škole, i usput im je preporučila profesionalnu orijentaciju u CISOK-u.
    Je li netko ondje bio, kako to izgleda, biste li preporučili? Ono što me najviše zanima je - tko tamo zapravo radi usmjeravanje (na webu nema nijedno ime, nijedna titula, sve se skriva iza zamagljenog "mi") i na čemu je naglasak pri tom testiranju?

    Ovaj moj već dugo zna koju školu želi, zna i koji smjer ga zanima, zna i koliko će bodova imati (imat će bodova kao Chuck Norris sklekova - sve ) ali o nekom odabiru budućeg zanimanja i posla zapravo nema nikakvu predodžbu. Ima razne interese, koji uglavnom naginju prema prirodnim predmetima, ali sve je to dosta neodređeno. Pa je izrazio želju da ode na testiranje, toliko da vidi što će mu netko sa strane preporučiti. Nisam sad pametna, je li bolje ići u CISOK, ili da idemo privatno kod Vlahinsky gdje je zadnji put bio kao predškolac? Ima li to uopće smisla?

  12. #6112

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Da se nadopunim: na kojem je mjestu manje vjerojatno da će mu reći da mu sve super ide i da može birati školu i zanimanje koje god hoće? Jer s takvim odgovorom kao da nije nigdje ni bio.

  13. #6113
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ak ti kaj znači moje mišljenje, ne bih ga nigdje vodila. Mislim da on sam zna koju školu želi. A za dalje, ima vremena

  14. #6114
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    što će ti to?
    pa zna dobro što hoće
    što ćeš time dobiti?

  15. #6115
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    Ima li to uopće smisla?
    Nema .

  16. #6116

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    što će ti to?
    pa zna dobro što hoće
    što ćeš time dobiti?
    Ja neću dobiti ništa. On bi to htio. Ja osobno sam neodlučna, zato i pitam ovdje ima li smisla.

  17. #6117

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Između ostalog, pedagogica im je napričala i da "moraju što prije imati neki određeni cilj, pa će ga onda lakše i ostvariti", a on se našao nesiguran, jer nema određen cilj, zna samo koja škola ga zanima

  18. #6118
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Dobit će 4 supervisoka rezultata u 4 područja koja se testiraju (verbalno, spacijalno, apstraktno i matematičko). I onda će ti reći - svejedno je, neka sam izabere.

  19. #6119

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da se nadopunim: na kojem je mjestu manje vjerojatno da će mu reći da mu sve super ide i da može birati školu i zanimanje koje god hoće? Jer s takvim odgovorom kao da nije nigdje ni bio.
    U CISOKu ti to nije u pravom smislu testiranje, prije informiranje. Upoznat će ih npr s nekim online upitnicima, koje mogu sami ispuniti.
    S druge strane Vlahinsky će napraviti testiranje općih kognitivnih sposobnosti, možda je bolje otići kod nekog tko se uže bavi profesionalnim usmjeravanjem npr: http://centar-sirius.hr/-/profesionalno-usmjeravanje/

    Što se tiče cilja - pretpostavljam da će upisati gimnaziju, što znači da cilj i ne mora biti tako jasan u ovom trenutku. Ima vremena.

  20. #6120
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tanja, poznato mi je to, pa mi se slazem sa curama. najvjerojatnije ces dobiti odgovor: moze sto god hoce.
    mislim, ako dijete zeli takav razgovor /test, nema tu nikakve stete.

  21. #6121
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Cisok isti test ima na internetu,moj je čak išo i na profesionalnu orijentaciju ali su potvrdili ono kaj bi on htio

  22. #6122
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Moj se isto sam prijavio za prof. orijentaciju na CISOK-u na što sam mu ja rekla: što će ti to?

    On mi je dao neki argument koji sam ja zaboravila zato što sam u istom trenutku shvatila da nije bitka koju biram jer mu neće ni škoditi i osim malo vremena nema što izgubiti pa neka ide ako mu se ide. Neće mu reći ništa što već ne zna.

  23. #6123

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Dobit će 4 supervisoka rezultata u 4 područja koja se testiraju (verbalno, spacijalno, apstraktno i matematičko). I onda će ti reći - svejedno je, neka sam izabere.
    E, pa upravo zbog toga mi je i bezveze da gubi vrijeme na to. Zato sam i pitala ima li smisla.

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    U CISOKu ti to nije u pravom smislu testiranje, prije informiranje. Upoznat će ih npr s nekim online upitnicima, koje mogu sami ispuniti.
    S druge strane Vlahinsky će napraviti testiranje općih kognitivnih sposobnosti, možda je bolje otići kod nekog tko se uže bavi profesionalnim usmjeravanjem npr: http://centar-sirius.hr/-/profesionalno-usmjeravanje/

    Što se tiče cilja - pretpostavljam da će upisati gimnaziju, što znači da cilj i ne mora biti tako jasan u ovom trenutku. Ima vremena.
    Da, gimnazija mu je cilj. S tim da je već dugo čvrsto uvjeren da je prirodoslovno-matematička pravi smjer za njega (s čime se i ja slažem, nakon 7. i 8. razreda pogotovo), ali je jučer punih 20 minuta ozbiljno razmišljao o općoj, i to zbog - društva (sad je dosta pod utjecajem vršnjaka, pa valjda zato).
    Onda sam mu rekla, najbolje usporedi programe jedne i druge gimnazije pa vidi što ti je bolje. Opća je ispala iz igre čim je vidio satnicu informatike

    Što se tiče online upitnika, CISOK ima neki link na upitnike od 47 pitanja o sklonostima i sposobnostima, pa ih je ispunio. Izbor ponuđenih zanimanja je bio prilično očekivan - i sve u smjeru koji bi ga i inače zanimao, uz par zanimljivih anomalija.

  24. #6124
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ajme, tek sam nedavno skužila da među psiholozima (ili tko su ti tipa T. ever postoji neka fama škole o kojoj se ne piše. Uglavnom, zadnjih dana sam čula još nekoliko primjera. Svako dijete koje želi ili ima afiniteta prema matematičkim ili prirodnim predmetima upute na Prelog jer kao djeca iz škole koja se ne spominje završavaju na liječenju. Možda je zato Prelog bio tako pun ove godine

  25. #6125

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme, tek sam nedavno skužila da među psiholozima (ili tko su ti tipa T. ever postoji neka fama škole o kojoj se ne piše. Uglavnom, zadnjih dana sam čula još nekoliko primjera. Svako dijete koje želi ili ima afiniteta prema matematičkim ili prirodnim predmetima upute na Prelog jer kao djeca iz škole koja se ne spominje završavaju na liječenju. Možda je zato Prelog bio tako pun ove godine
    Zanimljivo!
    Moj nije sklon Prelogu, tvrdi da to nije škola za njega, iako mislim da je to prije neka njegova fiks-ideja nego stvarno uvjerenje. Iz istog razloga je jučer izjavio i da je potpuno odustao od V. jer mu se - ne sviđa zgrada
    Ma nisu oni u toj dobi skroz racionalni, ja se zapravo nemam što ni brinuti jer od svih škola koje vrti u užem izboru sve su ok, ali mogu misliti kako je nekome tko zaista ne zna što hoće a nema baš ni neke ocjene - to stvarno može biti vrlo teška odluka.

  26. #6126
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne on - skužila sam da su psihologice sklone Prelogu. Uostalnom, tako je i moja došla do ideje Preloga. Frenda je mama odvela nekoj psihologici, koja mu savjetovala Prelog, pa je onda i moja htjela. U međuvremenu sam čula još nekoliko roditelja, sa sličnom pričom.

  27. #6127

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ne on - skužila sam da su psihologice sklone Prelogu. Uostalnom, tako je i moja došla do ideje Preloga. Frenda je mama odvela nekoj psihologici, koja mu savjetovala Prelog, pa je onda i moja htjela. U međuvremenu sam čula još nekoliko roditelja, sa sličnom pričom.
    Shvatila sam što si htjela reći
    Inače, baš sam usporedila i gimnazijski program u Prelogu - imaju manje matematike i informatike (u odnosu na p-m gimnaziju), ali više kemije i biologije (što uključuje i vježbe). Fizika im je ista kao u p-m gimnaziji, a znam i da im je nastava fizike vrlo jaka. Ali ovaj moj je definitivno više za računanje i apstrakcije nego za eksperimentalni pristup. I to što u zadnje vrijeme obožava kemiju je isključivo na teoretsko-apstraktnoj osnovi, za pokuse i dalje nema afiniteta.
    Što ne znači da za neko drugo dijete to ne bi bila odlična škola. Znam par dečki koji su završili (ili završavaju) Preloga i, koliko znam, zadovoljni su školom i rezultatima nakon nje.

  28. #6128
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MIOC i Prelog su stvarno dvije potpuno različite škole, nije da se radi o sličnim programima ?!

  29. #6129
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tanja, ako je siguran da hoce u mioc, onda je mozda steta vrenena, ali...
    d adjeca zavrsavaju na ljecenju, to stvarno ne vjerujem

  30. #6130
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Moj sin baš ne voli prirodoslovne predmete i za Prelog nije htio ni čuti - i bio je u pravu.
    To je sigurno dobra škola, ali besmislena za dijete koje ne voli biologiju i kemiju.
    Za razliku od većine vodećih na top-listi zagrebačkih škola ova ipak ima nešto drugačiji program i dijete koje nema afiniteta prema tome zaista može birati između pregršt drugih škola.
    Nema šanse da bi dijete usmjeravala negdje zato što je to Tanja ili Julija rekla, svjedok sam u svojoj okolini brojnih njihovih ne tako dobrih preporuka počevši od osnovnih škola nadalje.

  31. #6131
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    MIOC i Prelog su stvarno dvije potpuno različite škole, nije da se radi o sličnim programima ?!
    Kolegica mi je neki dan u kratko rekla kaj joj je psihologica rekla - ne znam točno o kojoj se radi, al mogu pitat. nešto tipa nek dijete ide u Prelog jer ovi iz MIOCa završavaju kod doktora , valjda psiihijatra, ni to nisam zapamtila ( e sad, ili fakat živim u zabludi, ili mi vlastita djeca ništa ne govore) Uglavnom, ispalo je da ja nemam pojma a ona zna kako je koma u MIOCu i kako MIOC "uništava" djecu

  32. #6132
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, ako je siguran da hoce u mioc, onda je mozda steta vrenena, ali...
    d adjeca zavrsavaju na ljecenju, to stvarno ne vjerujem
    Ni ja ne vjerujem, ali evo to psihologica zna, pa tko smo mi , samo obični neinformirani roditelji

  33. #6133
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ah možda je psihologica imala jedan takav slučaj, pa sad tako priča.

    U svakom slučaju, preporuka joj je bezveze, bolje da onda preporučuje neku drugu PM gimnaziju, a ne Prelog koji je skroz drugi tip škole.

  34. #6134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Meni su te preporuke malo "glupe". Naime, najviše neke loše fame kruži oko V.te. Mislim kak mi možemo znati kak je u V.toj . Čak i neko dijete. Mislim, pa ne isprobavaš sve škole po Zagrebu. I ono kaj jednom djetetu paše, možda drugom ne. I onda još plaćaš nekakvoj psihologici, da to prenosi nešto rekla/kazala. Mislim, tko je tu lud.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 14.12.2018. at 10:25

  35. #6135

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    MIOC i Prelog su stvarno dvije potpuno različite škole, nije da se radi o sličnim programima ?!
    Pa to je i meni čudno, da jednu od te dvije škole netko predlaže kao zamjenu za drugu.

  36. #6136
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Moj bi izabrao prirodoslovno-matematičku gimnaziju zato što ima 3 sata informatike sve 4 godine, ali koliko to ima smisla ako se ta informatika ne radi kako treba. Rođak mu, koji ide u 2. razred tog istog smjera, kaže da na informatici igraju trešetu.

  37. #6137
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sad ja prenosim iz druge ruke,. Nije iz druge, neg iz prve, al ja sam toliko bila šokirana izjavom da djeca iz MIOCa završavaju na psihijatriji, da više nisam ni pažljivo slušala. I još mi to onako samouvjereno govore, kao ti nemaš pojma kak je u MIOCu

  38. #6138

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, ako je siguran da hoce u mioc, onda je mozda steta vrenena, ali...
    d adjeca zavrsavaju na ljecenju, to stvarno ne vjerujem
    Prilično je siguran, sviđa mu se škola i program i već poznaje dosta djece koja onamo idu.
    Ono oko čega ja imam malu zadršku (ali to ne govorim pred njim) je jaka kompetitivnost i, posljedično, mogući pojačani pritisak na dijete koje je i inače previše kompetitivno, samokritično i perfekcionistički nastrojeno. Ali to je nešto s čime će se morati naučiti nositi u bilo kojoj školi, pa onda možda i bolje ranije, nego kasnije.

  39. #6139
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Prilično je siguran, sviđa mu se škola i program i već poznaje dosta djece koja onamo idu.
    Ono oko čega ja imam malu zadršku (ali to ne govorim pred njim) je jaka kompetitivnost i, posljedično, mogući pojačani pritisak na dijete koje je i inače previše kompetitivno, samokritično i perfekcionistički nastrojeno. Ali to je nešto s čime će se morati naučiti nositi u bilo kojoj školi, pa onda možda i bolje ranije, nego kasnije.
    Moje ni jedno nije kompetitivno. Naprotiv, jedno čak niš ni nije briga (vezano uz školu)

  40. #6140
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa ja sam sigurna da ima neko dijete koje ide u MIOC i ima psihičke probleme. Kao što ima djece u drugim školama koja imaju teškoće i idu kod psihijatra ili psihologa. No isto tako sam sigurna da im nije škola prouzrokovala probleme. Rekla bih iz iskustva da je stvar upravo suprotno okrenuta, djeca koja su perfekcionisti s naglašenom potrebom za kontrolom i sprektrom povezanih problema (anksioznost, depresija, anoreksija, bulimija...) sami sebi postavljaju jako visoko ljestvicu, imaju uzorne ocjene, upisuju teške i zahtjevne škole. Ne pucaju zbog škola već zbog svog stanja koje ih gura u jači i jači unutarnji stres.
    Kad imaš uvid izbliza u takvo stanje uma puno ti se stvari jasnije posloži u glavi, jednostavno shvatiš da ne može nikakav dril ni roditeljski ni školski uzrokovati problem koji već nije tu unutra.

  41. #6141
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sve ok, barbie. Al ne bih očekivala od plaćene psihologice da ti išta od toga govori.

    I inače, mislim da je stvarno teško uspoređivati i škole, i djecu. Pa ono kaj sam već pisala, tko ih je isprobao sve. I te fore rekla/kazala su mi genijalne

  42. #6142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne bih to očekivala niti od neplaćene ..

  43. #6143
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne bih to očekivala niti od neplaćene ..
    Naravno.

  44. #6144
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Al ne bih očekivala od plaćene psihologice da ti išta od toga govori.
    Slažem se, to zapravo najviše govori o njoj i njezinoj (ne)stručnosti.

  45. #6145
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ak ti kaj znači moje mišljenje, ne bih ga nigdje vodila. Mislim da on sam zna koju školu želi. A za dalje, ima vremena
    X
    ni moja nema pojma čime će se u životu baviti jer ju puno toga zanima, a ima vremena pa će morati odlučiti u 4. razredu, ako ne ranije

    ako zna koju školu želi upisati, neka upiše, poslije će moći što god želi, a za odluku će imati dovoljno vremena i ne treba se sad time opterećivati (zašto bi dijete od 14 godina sad trebalo znati ili otprilike znati svoje buduće zanimanje?)

    što se tiče djece koja završavaju kod psihijatra, nije rezervirano samo za MIOC, završavaju djeca i iz drugih gimnazija i strukovnih škola.

  46. #6146

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    (zašto bi dijete od 14 godina sad trebalo znati ili otprilike znati svoje buduće zanimanje?)
    Zato što im je pedagogica rekla da moraju imati što konkretniji cilj pred sobom, a on je to shvatio doslovno, kao što i sve ostalo doslovno shvaća

  47. #6147

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ako zna koju školu želi upisati, neka upiše, poslije će moći što god želi, a za odluku će imati dovoljno vremena i ne treba se sad time opterećivati (zašto bi dijete od 14 godina sad trebalo znati ili otprilike znati svoje buduće zanimanje?)

    što se tiče djece koja završavaju kod psihijatra, nije rezervirano samo za MIOC, završavaju djeca i iz drugih gimnazija i strukovnih škola.
    potpis
    ni moj ni blizu ne zna sto bi htio raditi u zivotu (tanja_b, tvoj barem ima neko usmjerenje, moj nema niti to i zato ce u opcu gimnaziju)
    al doista ne smatram da je to nesto strasno sto on nema blage sto bi radio, sto studirao... nisam ni ja znala sa 14

    i ovo u vezi pucanja klinaca u 1. srednje - takve djece ima sve vise i sve cesce cujem (narocito za slucajeve u prvom razredu srednje), i nisu vezane samo za MIOC, iako osobno poznajemo jedno dijete iz te skole
    zadnja prica je o par djece iz kvarta koji su u I. gimnaziji (da djeca dobivaju gastritise sa 15 god, hodaju po psiholozima itd.)
    takvih klinaca valjda ima u svakoj skoli

  48. #6148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku

    i ovo u vezi pucanja klinaca u 1. srednje - takve djece ima sve vise i sve cesce cujem (narocito za slucajeve u prvom razredu srednje), i nisu vezane samo za MIOC, iako osobno poznajemo jedno dijete iz te skole
    zadnja prica je o par djece iz kvarta koji su u I. gimnaziji (da djeca dobivaju gastritise sa 15 god, hodaju po psiholozima itd.)
    takvih klinaca valjda ima u svakoj skoli
    Gastritis u 1. srednje bio je dosta popularan i u vrijeme dok sam ja išla u srednju. Znam ih više koji su u toj dobi išli po pretragama, i to iz različitih škola.
    Moja mama se zaklinje da su u I. gimnaziji divni i krasni prema djeci, ma prava pjesma prema V. i XV. Ali ipak je ona u mirovini već 8 godina pa možda više i nije namjerodavnija osoba za takve procjene.

  49. #6149

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nama je gastritis krenuo na faksu,
    ocito smo imali lezerne gimnazijske dane

    salim se ali da, i u moje vrijeme je u razredu bilo 2-3 klinaca koji su padali u nesvjest kad bi dobili trojku, trcalo se kod pedagogice po vodu sa secerom i sl.

  50. #6150

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    da se vratimo na temu: i kod nasih je nedavno bila pedagogica, ispunjavali su upitnike o motivaciji za srednju skolu te im je rekla da ce u drugom polugodistu ici na profesionalu orijentaciju

    pitala sam ga idu li organizirano, svi, ili tko zeli i gdje uopce idu? e to ne zna, misli da idu svi???

    ima tko info. o tome? jel ih stvarno vode preko skole ili tko zeli ide sam? ja se sjecam da smo u 8. razredu mi kolektivno isli (pri centru za zaposljavanje) ali to je bilo prije vise od 20 godina... sad mislim da sam negdje cula (valjda ovdje) da vise ne idu preko skole

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •