Stranica 171 od 278 PrviPrvi ... 71121161169170171172173181221271 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,501 do 8,550 od 13886

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8501
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nece vjerojatno imati bodove za matematicku.

  2. #8502
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Farmacija Zagreb ove godine većina ih bila 79+ bodova,kak je kod vas ne znam
    Imate li računalni tehničar iii li slično?

  3. #8503

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    S lakoćom mu idu informatika, matematika, fizika, kemija i engleski? Natjecanje iz povijesti?
    Misliš da nije za matem. gimnaziju ili da neće imati bodove za nju?
    Za matematicku mislim da ne bi imao bodova. Mozda na teski knap.
    Sin najbolje prijateljice ide u mioc i iskreno mislim da bi to mome bilo pretesko. Ne zbog mat nego svih popratnih predmeta. On ne moze u malo vremena naucit puno teorije. On sad u 8. rastura pov jer nema dokumentarca, videa, knjige koju nije procitao o 1. i 2. svjetskom ratu. Nekidan je ostao poslije sata sa prof malo prodiskutirati o o New Dealu. Ali kad je trebalo zapamtit prvi trijumvirat, to se satima ponavljalo.
    Kemija je njemu jednostavno prelagana i ne kuzi sta tu ikome ima bit tesko. Kaze kad je skuzio citat periodni sustav, sve mozes tamo na
    Mislim iskreno da nije za gimnaziju mada ako on odluci necu ga sprijecavat, samo on trenutno tek gleda koje mogucnosti postoje i nema neki stav. Ima vremena, ali bi ga voljela bar savjetom usmijerit.

    Od gimnazija, bodove bi sigurni imao za 2. jezicnu. Mozda bi imao i za mioc, dosta je bio nizak prag ove god, ali on ne obozava mat, njemu je mat jednostavno lagana. Ne znam jel me kuzite. Ja sam zavrsila pmf ali ja sam mat stvarno volila.

  4. #8504

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    75 ove godine. Imao bi dovoljno ako bi ocjene bile kao lani. Svejedno mislim da nije dobra opcija za njega.

  5. #8505

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mislim njemu mioc uopce nije zelja niti ga razmatramo. Od gimnazija eventualno jezicna. Sorry sta pisem ovako al postovi mi cekaju odobrenje, a vi u međuvremenu pisete pa odgovaram.

  6. #8506
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je osmaš i nema još nikakvu sliku šta bi dalje. Traži od mene savjet, a ni ja nisam više pametna pa evo mame koje imaju iskustva iz prijašnjih godina možda mogu nešto savjetovat.
    On je odlikaš, nije 5.0. Lani je imao sve 5 osim hrv 4, tzk 3. Međutim, nije odlikaš uz malo rada. Čitala sam ranije postove od mislim čokolade i sličan problem nam djeca imaju. Njemu je kratkotrajno pamćenje loše. Kad jednom nauči, onda zna. Međutim naučit neku podjelu koja njemu nema smisla, to iziskuje 100 ponavljanja.

    U kemiji i engleskom je najbolji u razredu. Informatika isto tako, uči i van škole programiranje. Povijest sad u osmom oduševljenje jer je 20. st, o tome nema šta ne zna, ali u petom je skoro plakao nad knjigom. Biologija isto tako, ako je čovjek to nauči u sekundi, botanika ubi bože. Matematika, fizika, ima 5 bez problema, da će nešto posebno van gradiva proučavat, neće. Najmanje od svega voli geo i književnost. Ove godine ide na natjecanja iz kem, pov, eng. Dosad nije želio na natjecanja.

    Iz svih tih razloga po meni gimnazija nije za njega. Ja sam završila prilično zahtjevnu gimnaziju i mislim da bi njega gimnazija pojela. Između ostalog teško prihvaća neuspjeh.

    E sad, obzirom na njegove afinitete, imate vi neki prijedlog?

    Nismo u Zg, u St smo i kako sad stvari stoje jedina škole za koje ne bi imao bodova su 1. 3. 5. gimnazija koje ga ionako ne zanimaju i farmaceutski smjer u Medicinskoj. Ima naravno još šanse da pokvari ocjene, ali mislim da neće, pošto mu je prilično stalo do ocjena i redovno uči. Njemu je ustvari bilo najteže dok nije osvijestio da ne može biti kampanjac. On mora raditi redovno, sistematizirano, pohranjivati podatke na vrijeme u dugotrajnu memoriju da ih može izvući kad treba. Učenje od danas do sutra kod njega nula bodova.
    Ako uči informatiku i programiranje izvan škole, možda bi ga zanimalo nešto od računalnih smjerova...

    Osim toga, vidim na internetu da postoji prirodoslovna škola u Splitu - ako ga zanima kemija, to možda nije loše rješenje.

    Offt. Moj mlađi sin imao je sličan set problema kao čokoladina kćer. Moram ovdje napisati da se polaskom u srednju školu većina problema svela na savršeno podnošljivu mjeru. U prvom razredu još je imao teškoće adaptacije, ali nakon toga bez problema je završio srednju školu i upisao željeni studij.

    Sretno!

  7. #8507
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Problem kod izbora srednje STRUKOVNE škole javlja se kad dijete nema NIKAKVU ideju o onome što bi ga zanimalo.

  8. #8508
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Problem kod izbora srednje STRUKOVNE škole javlja se kad dijete nema NIKAKVU ideju o onome što bi ga zanimalo.
    U tom slučaju rješenje je opća gimnazija.

    Tu imaš drugi problem, ako dijete ne želi dalje u školu, nema nikakvo zanimanje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.10.2020. at 19:30

  9. #8509

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Gimnazija je plan Ž. Vjerujem da će nać neku strukovnu po svom guštu.

  10. #8510
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Optika?
    Imate u st
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 20.10.2020. at 17:39

  11. #8511

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mislim da ne. Zasad onako prvim razgovorom ono šta ga najviše privlači po programu je kemijski tehničar, arhitektonski tehničar, web programer ili računalni.
    E sad ćemo malo prokopati iskustva, Split je mali, nać ćemo nekog.
    Ako je tko od vaše djece u kojem od tih smjerova, nema veze grad, podijelite please iskustva.

  12. #8512
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Arhitektonski tehničar je po meni promašeno zanimanje. Stvar prošlosti dok je trebalo puno toga ručno iscrtavati.
    Danas se crta u računalnim programima, i to rade diplomirani arhitekti.
    Ako ima ambicije studirati arhitekturu, onda je opet bolje ići u gimnaziju.

  13. #8513
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Gimnazija je plan Ž. Vjerujem da će nać neku strukovnu po svom guštu.
    Strukovne su dobar odabir ako dijete zna čime se želi baviti, jer su već u startu usmjerene prema određenom zanimanju.

    Ako želi strukovnu, ja bih ga savjetovala da odabere neki elektro smjer. Čak i nije važno koji. Programi su dosta dobri, s toga se ljudi upisuju na različite fakultete, a i posao se može naći sa srednjom stručnom spremom. Sad se traže ljudi u sektorima informatike, telekomunikacija, elektronike, elektrotehnike - stalno izlaze natječaji i može se relativno lako zaposliti, a ako želi dalje studirati, može i to.

    Moj E. se iz tehničke škole na temelju rezultata državne mature kvalificirao za upis na elektrotehniku (FER i TVZ), računalstvo (FOI u Varaždinu), strojarstvo, geodeziju, promet... ne sjećam se je li imao još nešto na popisu, ali to je uglavnom sve. Išao je na instrukcije samo iz hrvatskog jezika, jer je polagao A razinu na maturi (htio je upisati vojno učilište i to mu je bio prvi izbor, ali se falabogu nije kvalificirao na tjelesnoj provjeri - on je astmatičar, tako da je to na sreću otpalo).

    ***
    Eh, zaboravih građevinu - na tome se isto kvalificirao za upis.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.10.2020. at 08:29

  14. #8514

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Brat od njegovog najboljeg prijateja je završio ove godine u Elektrotehničkoj smjer računarstvo, upao je na Fesb bez problema.
    Rodica nam je lani završila za fizioterapeuta, nije izašla na DM, nego se spremala cijelu zimu i ove godine upala na KTF.
    Tako da vjerujem da se i poslije strukovne može uspješno dalje, ako ima motivacije.

    Ja njega jednostavno u gimnaziji ne vidim. Inače, rekao mi je da isprintam popis škola, pa će preskočiti one koje ga definitivno ne zanimaju,
    one za koje ne bi imao bodova(mada su to stvarno možda 2-3) i onda možemo skupa detaljnije proučavat one koje su ostale i križat dalje.

    Mislim da ćemo tako i napravit.

  15. #8515
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    U kemiji i engleskom je najbolji u razredu. Informatika isto tako, uči i van škole programiranje. Povijest sad u osmom oduševljenje jer je 20. st, o tome nema šta ne zna, ali u petom je skoro plakao nad knjigom. Biologija isto tako, ako je čovjek to nauči u sekundi, botanika ubi bože. Matematika, fizika, ima 5 bez problema, da će nešto posebno van gradiva proučavat, neće. Najmanje od svega voli geo i književnost. Ove godine ide na natjecanja iz kem, pov, eng. Dosad nije želio na natjecanja.
    Najbolji je u razredu u kemiji i engleskom, informatiku uči i izvan programa škole, matematiku i fiziku ima 5 bez problema, a voli i povijest, ambiciozan je i ide na natjecanja, i nije za gimnaziju? Pitam se tko onda je za gimnaziju

  16. #8516
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Naravno da se i nakon strukovne škole može na faks,mogli dr i prije.čak i jako rangirani faksevi,istina ta neke se treba maalo više pomučiti ,ako neke predmete učiš samo dve tri godine

    Ovo od rodice je jako hrabro,nada je lakše kad se matura polaže odmah poslije škole.treba imati dobru volju poslije.
    Bravo
    Mima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.10.2020. at 10:07

  17. #8517

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    To sam i ja pomislila... (kao MIma)
    Zašto djetetu ne pružiti širinu pa nek se kasnije odluči za dalje
    Ne mora na fakultet - sveučilišni studij, ima sada puno i stručnih studija (trogodišnjih).
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 21.10.2020. at 10:06

  18. #8518

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mislim da je za gimnaziju dijete koje može u manje od 4 dana zapamtiti niz veznika zavisnosloženih rečenica.
    Stvar je u tome da on neke stvari uči nevjerojatnom lakoćom, dok za neke druge koje su objektivno lakše nastupaju veliki problemi.

    Rastura on sad povijest, kad je 20. stoljeće koje on obožava, o Trockom zna više od njegove vlastite majke, ali je pov u 6. razredu bila živa muka.

    Možda se ja varam, ali meni je kriterij iz vlastitog iskustva, za gimnaziju, sistematičnost, koncentriranost i mogućnost usvajanja veće količine informacija u relativno kratkom vremenu.

    To on ne može. On ne može od danas do sutra naučit 15 str pov i 10 str bio. On se jako mučio u 5. i 6., dok zajednički nismo došli do rješenja i on je sad odličan učenik jer ima razrađen plan.

    A ja se bojim da taj plan ne podnosi puno više teorije od ovoga. Možda se ja varam, tako mi nekako osjećaj govori, a mislim da ga jako dobro poznajem i da se ne varam.

    Rekla sam, ako on baš bude htio gimnaziju, neću mu ja branit, ali niije ni on baš za to zagrijan.

    Možda je općenito takva atmosfera, nemam pojma. Od njih 16 u razredu, 6 je odlikaša, kako sad stvari stoje jedna cura će u MIOC i jedna u opću. Nitko drugi neće u gimnaziju.

  19. #8519
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je za gimnaziju dijete koje može u manje od 4 dana zapamtiti niz veznika zavisnosloženih rečenica.
    Stvar je u tome da on neke stvari uči nevjerojatnom lakoćom, dok za neke druge koje su objektivno lakše nastupaju veliki problemi.

    Rastura on sad povijest, kad je 20. stoljeće koje on obožava, o Trockom zna više od njegove vlastite majke, ali je pov u 6. razredu bila živa muka.

    Možda se ja varam, ali meni je kriterij iz vlastitog iskustva, za gimnaziju, sistematičnost, koncentriranost i mogućnost usvajanja veće količine informacija u relativno kratkom vremenu.

    To on ne može. On ne može od danas do sutra naučit 15 str pov i 10 str bio. On se jako mučio u 5. i 6., dok zajednički nismo došli do rješenja i on je sad odličan učenik jer ima razrađen plan.

    A ja se bojim da taj plan ne podnosi puno više teorije od ovoga. Možda se ja varam, tako mi nekako osjećaj govori, a mislim da ga jako dobro poznajem i da se ne varam.

    Rekla sam, ako on baš bude htio gimnaziju, neću mu ja branit, ali niije ni on baš za to zagrijan.

    Možda je općenito takva atmosfera, nemam pojma. Od njih 16 u razredu, 6 je odlikaša, kako sad stvari stoje jedna cura će u MIOC i jedna u opću. Nitko drugi neće u gimnaziju.
    Ovo ti treba u SVAKOJ srednjoj školi, ne samo u gimnazijama. Moj stariji je završio matematičku gimnaziju i napatio se s predmetima tipa povijest i slično, ali to je njemu bio nužan preduvjet da stekne samodisciplinu i strpljenje za učenje drugih predmeta - npr. matematike, fizike, kemije...

    Moj mlađi je ovakav kao tvoj, ima manje strpljenja. Odluka da upiše strukovnu školu bila je potaknuta činjenicom da on ima teškoće čitanja (ima i stariji, ali blaže). Zbog istog razloga upisao je TVZ, a ne FER.

    Strukovne škole imaju manji broj predmeta, ali je opseg gradiva po pojedinom predmetu daleko veći, tako da - nemoj mislit da mu ovaj nedostatak pažnje i strpljenja neće praviti problema u strukovnoj ili bilo kojoj drugoj školi. Na rješavanju toga treba raditi sustavno i sistematično, ne zbog škole nego zbog kasnijeg posla i života općenito.

    Baci pogled na ovo (prijevod je iz susjedstva, ali nema veze, materijal je izrazito koristan): http://www.valentinkuleto.com/wp-con...go-izdanje.pdf

  20. #8520
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Stvar je u tome da on neke stvari uči nevjerojatnom lakoćom, dok za neke druge koje su objektivno lakše nastupaju veliki problemi.
    Zar nismo svi takvi?


    On ne može od danas do sutra naučit 15 str pov i 10 str bio.
    Tko može?


    Da ne bi bilo zabune, ja ne zagovaram gimnaziju, posebno ako neće imati bodova za pm gimnaziju jer bi mu to po svemu napisanom sudeći ležalo bolje nego opća, tj. opća uopće ne bi bila za njega, a dodatno posebno ako niti sam nije zainteresiran, ali mislim da mu ne valja slati poruku da nije za gimnaziju (jer ne znam tko onda je)

  21. #8521

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti treba u SVAKOJ srednjoj školi, ne samo u gimnazijama. Moj stariji je završio matematičku gimnaziju i napatio se s predmetima tipa povijest i slično, ali to je njemu bio nužan preduvjet da stekne samodisciplinu i strpljenje za učenje drugih predmeta - npr. matematike, fizike, kemije...

    Moj mlađi je ovakav kao tvoj, ima manje strpljenja. Odluka da upiše strukovnu školu bila je potaknuta činjenicom da on ima teškoće čitanja (ima i stariji, ali blaže). Zbog istog razloga upisao je TVZ, a ne FER.

    Strukovne škole imaju manji broj predmeta, ali je opseg gradiva po pojedinom priedmetu daleko već, tako da - nemoj mislit da mu ovaj nedostatak pažnje i strpljenja neće praviti problema u strukovnoj ili bilo kojoj drugoj školi. Na rješavanju toga treba raditi sustavno i sistematično, ne zbog škole nego zbog kasnijeg posla i života općenito.

    Baci pogled na ovo (prijevod je iz susjedstva, ali nema veze, materijal je izrazito koristan): http://www.valentinkuleto.com/wp-con...go-izdanje.pdf
    Meni ovo i je glavni plus za strukovnu. On će lakše svladati veću količinu detaljnije kemije, matematike, informatike npr. nego malo geografije, malo povijesti, malo latinskog. On je išao inače na radionice učenja u 5. i jako su mu pomogle.

  22. #8522

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar nismo svi takvi?



    Tko može?


    Da ne bi bilo zabune, ja ne zagovaram gimnaziju, posebno ako neće imati bodova za pm gimnaziju jer bi mu to po svemu napisanom sudeći ležalo bolje nego opća, tj. opća uopće ne bi bila za njega, a dodatno posebno ako niti sam nije zainteresiran, ali mislim da mu ne valja slati poruku da nije za gimnaziju (jer ne znam tko onda je)
    Imao bi bodove za pm, prema lanjskim rezultatima, ali je to bilo jedino što je osim Nazora(V. opće) sam odmah rekao da neće. Ima prijatelje u te dvije škole i rekao je da ne dolaze u obzir.

  23. #8523
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ovo i je glavni plus za strukovnu. On će lakše svladati veću količinu detaljnije kemije, matematike, informatike npr. nego malo geografije, malo povijesti, malo latinskog. On je išao inače na radionice učenja u 5. i jako su mu pomogle.
    Napravit ćete kako mislite da je najbolje. Držim fige da vam izbor bude dobar.

  24. #8524

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Napravit ćete kako mislite da je najbolje. Držim fige da vam izbor bude dobar.
    Hvala. Ma ima na kraju krajeva još 8 mjeseci da mu se sve iskristalizira.

  25. #8525
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zar kemičari nemaju latinski?
    nećakinja ide sad na dodatnu godinu kozmetičke i imaju latinski,pa ne čudi ako kemičari nemaju

  26. #8526

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Fakultativni je latinski.

  27. #8527
    Francesca85 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    176

    Početno

    Ima li netko iskustvo s privatnim gimnazijama u Zagrebu? Bilo kakva informacija bi pomogla. Dijete je sad 7. razred, imat će vjerojatno oko 75 bodova, a zasad nema neke posebne interese za strukovne škole pa ne bi htjela da ju gurnemo u nešto što joj nikako ne leži. Solidna je u hrvatskom, povijesti, geografiji, slabija u kemiji, fizici i matematici. Može li upisati jezičnu gimnaziju ako dosad nije imala dva jezika u osnovnoj školi?

  28. #8528

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Što te konkretno zanima?
    Onako općenito, slučajeve koje j apoznajem: u neke privtane idu djeca koja možda nemaju dovoljno bodova za javne škole, a roditelji imaju dovoljno novaca za platiti; ili pak djeca koja se intenzivno bave sportom pa u privatnim imaju veću mogućnost izbivanja s nastave; ili pak roditelj odluči da je bolje da dijete ima manje intenzivno srednjoškolsko obrazovanje (veći fokus na određene predmete i intenzivna priprema za maturu) ...

    osobno ne vidim neku posebnu prednost je rmislim da su naše javne škole toliko raznolike i kvalitetne da svatko može pronaći nešto što mu odgovara.

  29. #8529
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustvo s privatnim gimnazijama u Zagrebu? Bilo kakva informacija bi pomogla. Dijete je sad 7. razred, imat će vjerojatno oko 75 bodova, a zasad nema neke posebne interese za strukovne škole pa ne bi htjela da ju gurnemo u nešto što joj nikako ne leži. Solidna je u hrvatskom, povijesti, geografiji, slabija u kemiji, fizici i matematici. Može li upisati jezičnu gimnaziju ako dosad nije imala dva jezika u osnovnoj školi?
    Nekad prije se drugi strani jezik bodovao, tj. dobivao se jedan dodatni bod, ali nije bio uvjet za upis. Ako se dobro sjećam, to je vrijedilo kod upisa za sve programe - ne samo za jezičnu gimnaziju. Nisam sigurna kako je sada.

  30. #8530

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Francesca85 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li upisati jezičnu gimnaziju ako dosad nije imala dva jezika u osnovnoj školi?
    Može, jer drugi strani jezik u OŠ nije obavezan.

  31. #8531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad prije se drugi strani jezik bodovao, tj. dobivao se jedan dodatni bod, ali nije bio uvjet za upis. Ako se dobro sjećam, to je vrijedilo kod upisa za sve programe - ne samo za jezičnu gimnaziju. Nisam sigurna kako je sada.
    Nekad davno možda je ali zadnji 5-6 ili više godina nije

  32. #8532

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Drugi strani jezik nije uvjet za jezičnu. Šta se privatnih gimnazija tiče, moj brat je išao u jednu, živio je sa mnom u to vrijeme, tako da sam bi,a dosta uključena u njihov rad i po meni, predrasude o privatnima su neutemeljene. Itekako se moralo ucit, bilo ih je i na popravnom, razredi su mali, dosta su se prof posvećivali svakom učeniku, skola je bila samo ujutro, a popodne konzulatacije kod profesora. Iz njegove generacije, njih 14, dvoje je upisalo medicinu, dvoje anglistiku, jedan arhitekturu, geodeziju, farmaciju.
    Opet, ovisi o školi do školi, ima ih svakakvih kao i svugdje.

  33. #8533

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Nakon malo opširnijeg i ozbiljnijeg razgovora sa sinom, njega definitivno vuče kemija.
    Tako da kako stvari sad stoje idemo u smjeru: kemijski tehničar u prirodoslovnoj, laboratorijski tehničar u zdravstvenoj.
    Možda prijavi i farmaceutskog, tu bi s bodovima mogao biti na knap.
    Mislim najprije kemiski tehničar, jer ima više matematike od ostalih.
    Moji prijedlozi su išli i u smjeru web programer, ali on je baš zapeo za kemiju šta mi i nije mrsko.
    Bodova bi tu imao više nego dovoljno tako da ne bi bilo nekog stresa.

    Vidjela sam da mat predaje moja bivša kolegica sa faksa pa ću se kod nje malo raspitat o profesorima.

  34. #8534
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon malo opširnijeg i ozbiljnijeg razgovora sa sinom, njega definitivno vuče kemija.
    Tako da kako stvari sad stoje idemo u smjeru: kemijski tehničar u prirodoslovnoj, laboratorijski tehničar u zdravstvenoj.
    Možda prijavi i farmaceutskog, tu bi s bodovima mogao biti na knap.
    Mislim najprije kemiski tehničar, jer ima više matematike od ostalih.
    Moji prijedlozi su išli i u smjeru web programer, ali on je baš zapeo za kemiju šta mi i nije mrsko.
    Bodova bi tu imao više nego dovoljno tako da ne bi bilo nekog stresa.

    Vidjela sam da mat predaje moja bivša kolegica sa faksa pa ću se kod nje malo raspitat o profesorima.
    Imaš i ekološkog tehničara u Prelogu. Isto dobar smjer.

  35. #8535
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Laboratorijski ili farmaceutski tehnicar su super zamimanja ne bi se dugo trebao cekati posao.

  36. #8536
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Samo kaj za farmacetskog teh treba dosta bodova ,upisuju ucenici sa cvrstim peticama.

  37. #8537
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ma super odlikaši ,ali opet se k je on dobar u tom i možda otiđe na državno ....

  38. #8538

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Samo kaj za farmacetskog teh treba dosta bodova ,upisuju ucenici sa cvrstim peticama.
    75.36 je lani imao zadnji upisani. Moj bi mogao imati 76-77.
    Imat ce za sve srednje vjerojatno bodova.
    Mogu bodovi varirat naravno u odnosu na lani, ali ne vjerujem da ce previse.

  39. #8539

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj naplavomzalu prvotno napisa Vidi poruku
    75.36 je lani imao zadnji upisani. Moj bi mogao imati 76-77.
    Imat ce za sve srednje vjerojatno bodova.
    Mogu bodovi varirat naravno u odnosu na lani, ali ne vjerujem da ce previse.
    73.95 je imao zadnji. Krivo sam gledala. U Splitu ne treba tako puno bodova u nijednoj skoli kao u Zagrebu.

  40. #8540
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Da,zagreb je 77 bodova zadnji.

    Ako nista imao bi siguran posao.
    Pristojna placa ..u privatnim ljekarnama se krecu najmanje 5500 pa preko 6000.

  41. #8541
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A kaj rade u ljekarni ti sa srednjom?

  42. #8542
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    U laboratoriju magistrane i galenske pripravke.
    Preuzimaju i slazu robu koja svaki dan dolazi.
    I mogu za recepturom prodavati OTC .
    Makar u dosta ljekarni izdaju i lijekove na rp uz nadzor mag.farm. u smjeni.

  43. #8543

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    skoro da i nema više miješanja kremica u ljekarnama ...

  44. #8544
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    u ljekarnama se gotovo vise nigdje ne rade magistralci. u laboratorijima da, tipa jgl, belupo... ali tamo rade strojevi a farm.tehnicari ih posluzuju.
    inace posao je skladistara ili trgovca. s nesto boljom placom

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  45. #8545

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ta škola je inače bila moja želja, ali nisam se mogla odličiti sa nepunih 15 na odlazak u Split i život u domu. Tako da mi je ostala samo opća gimmazija. Završila sam 2 faksa, ne mogu se žalit. Jedino mi je žao da smo u srednjoj imali prelošeg prof kemije tako da se moja velila ljubav prema kemiji ispuhala i prevladala je matematika. U osmom sam bila sigurna da ću na kemiju ili farmaciju nakon srednje.

  46. #8546
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Kemija vam u genima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.11.2020. at 09:09

  47. #8547

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kemija vam u genima
    Bome je. To mi je bio najdraži dio lanjske online škole, napokon sam predavala kemiju.
    Baš sam s guštom prolazila s njim valencije, jednadžbe...

  48. #8548
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    u ljekarnama se gotovo vise nigdje ne rade magistralci. u laboratorijima da, tipa jgl, belupo... ali tamo rade strojevi a farm.tehnicari ih posluzuju.
    inace posao je skladistara ili trgovca. s nesto boljom placom

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
    Radu se jos jako puno u laboratorijima u ljekarnama.
    Od prasaka za bebe/djecu,krema sa korticima jedno desetak vrsta,losiona sa kortiko, klindamicinom ili salicilom,tek.pudera sa aneatezinom ili sumporom.
    Hipertonicne otopine,cinkova pasta,
    borna voda,hidrogen,pavloviceve.
    Skoro svaka ljekarna radi i par vrsta svojih krema za lice.
    Cajne mjesavine,kreme za hemeroide,ulja za gljivice..
    Ne mogu se svega ni sjetiti..

  49. #8549
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj rade u ljekarni ti sa srednjom?
    Evo jednog friškog natječaja za posao, pa vidi što se traži:
    https://www.moj-posao.net/Poslovac/6...pripravnik-mz/

  50. #8550
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ki ki prvotno napisa Vidi poruku
    Radu se jos jako puno u laboratorijima u ljekarnama.
    Od prasaka za bebe/djecu,krema sa korticima jedno desetak vrsta,losiona sa kortiko, klindamicinom ili salicilom,tek.pudera sa aneatezinom ili sumporom.
    Hipertonicne otopine,cinkova pasta,
    borna voda,hidrogen,pavloviceve.
    Skoro svaka ljekarna radi i par vrsta svojih krema za lice.
    Cajne mjesavine,kreme za hemeroide,ulja za gljivice..
    Ne mogu se svega ni sjetiti..
    kad sam ja praksu odradivala, nis se skoro nije radilo. tu i tamo (citaj, 1xmjesecno i to ako) kombinirani prasak. ostalo vrijeme posao skladistara i trgovca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •