Stranica 162 od 279 PrviPrvi ... 62112152160161162163164172212262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,051 do 8,100 od 13916

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8051
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj nine prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se i ja javim svakih par godina. Ima li tko da mi pomogne oko gimnazija u Rijeci i domova. Mala hoće tamo, pa neka ide ali ne znamo u koju. Čisti je jezičar, engleski odličan, talijanski kao materinski, dovukla se na državno ove godine u najtežoj kategoriji (ali uzalud-otkazano sve), njemački isto odličan, hrvatski isto neke nagrade. Samo se meni čini da bolji program jezika imaju opće u Rijeci, nego jezične, a i svatko svog konja hvali. Ne voli baš povijest, geografiju, fiziku, kemiju, ali može kad mora. Dvoumimo se Opća GAM, Prva jezična, i Sušačka jezična. i što se domova tiče Podmurvice ili Sušak?
    Nemam pojma za gimnazije ali znam za đacke domove jer nasa mala ide u srednju gdje ima jako puno djece od vani pa je pola razreda u đackim domovima. Podmurvice su najbolji dom u Rijeci, djeca iz razreda koja su tamo su jako zadovoljna, a i roditelji. Ima i jednu prijateljicu u domu Susak, ta ide u Susacku gimnaziju i ako planirate tamo onda vam je taj dom definitivno bolji odabir jer je blize.
    Posljednje uređivanje od In love : 16.06.2020. at 16:35

  2. #8052

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Što ako dijete mora u samoizolaciju i ne može na prijemni?
    (Pitam, jer do sada nije bilo o tome riječi...)

  3. #8053
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Je rekli su da ne smije mi na rok iz mature,po tome je to isto
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.06.2020. at 14:52

  4. #8054

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I onda gube automatski mjesto na fakultetima i školama koje se napune u ljetnom roku ... zanimljivo...

  5. #8055
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I kad je netko bolestan u vrijeme prijemnog dobije ga mogućnost kasnije pisati, tako da to sigurno vrijedi i za samoizolaciju.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  6. #8056
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Da ali kasnije je na jesen
    Tada imala puno manji broj željenih fakulteta

  7. #8057
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    BD je rekla da učenici koji su u samoizolaciji pišu maturu najesen, i mogu se upisati na faks koji žele, ako imaju jednako ili više bodova od zadnjeg upisanog u ljetnom roku. Pretpostavljam da to vrijedi i za prijemne ispite; a takvih učenika valjda neće biti toliko puno da bi bio problem s mjestima na fakultetima i srednjim školama.

  8. #8058
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa normalno tako je bilo oduvijek, tko je bolestan piše prijemni na jesen i upisuje faks ako ima bodova kao zadnji primljeni.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  9. #8059
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    Molim pomoc od ekipe iz Zagreba. Cura zavrsila osmi razred, sve 5.00. Prva opcija joj je bila Gimnazija Titusa Brezovackog, ono bas odusevljena tom skolom. Mi smo isto bili zadovoljni jer nam je blizu, dobra skola i jednosmjenska nastava. No, skola je jako stradala u potresu i na godinu (mozda dvije) se seli u Novi Zagreb, sto nam nikako ne odgovara, nastava postaje dvosmjenska itd.

    Izgubljena je i ona i mi. Sad su tu isplivale neke opcije kojima nije/nismo prezadovoljni: 18. gimnazija (jezicna), 5. gimnazija (a modul s dva strana jezika)... Gornjogradska nam je blizu, ali njoj to nije opcija.

    Dobra opca/jezicna gimnazija ( trenutno je dijete zapelo da bi na Pravo, ali to uzimam s rezervom u tim ludim godinama : )))

    Nismo iz Zagreba, nista ne znam. Hvala!!!!

  10. #8060

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Računajte da sljedeće školske godine, a vjerojatnije sljedeće dvije godine nijedna gimnazija neće biti jednosmjenska. One koje su bile jednosmjenske moraju prihvatiti škole čije su zgrade oštećene u potresu, tako da sve sad postaju dvosmjenske.
    Gornjogradska se na najmanje dvije godine seli u zgradu MIOCa (koji također postaje dvosmjenski), XVIII. i V. gimnazija koje spominješ ostaju u svojim zgradama (valjda), ali već od ranije imaju dvije smjene.
    Opće gimnazije u Križanićevoj vam nisu opcija? II/VII, odnosno XVI? One su sve dvosmjenske, ali ostaju u svojim zgradama, a lokacija je širi centar grada.

  11. #8061

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Je l vam određeni dio grada više odgovara? Zapad, istok ili jug?

    Imate i 10. u Klaićevoj (nama to nije opcija jer se bojim prometa kroz centar i svi tramvaji idu preko Glavnog kolodvora)

  12. #8062
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    centar, u kojem će dijelu grada dijete stanovati?

  13. #8063
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ako joj je velika želja Tituš, nemoj je odgovarati zbog prometa (osim ako nema još neku slobodnu aktivnost koja je vezuje uz određenu lokaciju).
    Posljednje uređivanje od čokolada : 24.06.2020. at 13:28

  14. #8064

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    II. i VII. - dobre opće gimnazije, centar grada
    XVI. - jezična, centar grada

  15. #8065

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Ne ide ni Tituš na kraj svijeta... tramvaj stane ispred, a oni planiraju u jednoj godini popraviti zgradu (za razliku od Gornjogradske koja planira 2 godine)

  16. #8066

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Je l vam određeni dio grada više odgovara? Zapad, istok ili jug?

    Imate i 10. u Klaićevoj (nama to nije opcija jer se bojim prometa kroz centar i svi tramvaji idu preko Glavnog kolodvora)
    Tramvaji koji voze preko Glavnog kolodvora za Črnomerec (2, 6, 11) imaju stanicu u neposrednoj blizini X. gimnazije (kod križanja s Adžijinom ulicom)
    Jedino što je preko Glavnog sad užasna gužva s tramvajima. Ali čak mi se čini da ujutro u smjeru zapada i nije tako strašno, gore je popodne.

  17. #8067
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Tramvaj još ne vozi kroz centar, a u Vodnikovoj je veliki krkljanac, ak ste zaboravili. Ovaj grad ne funkcionira s javnim prijevozom, i valjda se samo nadamo da će do jeseni profunkcionirati.

    Iako naravno, nikakve obavijesti nema. A bome ne govori se baš ni o šteti i saniranju štete od potresa

  18. #8068
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Sto je s IV, ostaje li ona jednosmjenska? Nisam sto posto sigurna ali cini mi se da je ona bila jednosmjenska i da je nastava pocinjala u 8:30.

  19. #8069

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Sto je s IV, ostaje li ona jednosmjenska?
    Dobivaju ŠPUD u drugu smjenu.

  20. #8070

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Sto je s IV, ostaje li ona jednosmjenska? Nisam sto posto sigurna ali cini mi se da je ona bila jednosmjenska i da je nastava pocinjala u 8:30.
    njima dolazi ŠPUD

  21. #8071
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Znaci, definitivno sve postaju dvosmjenske...

  22. #8072

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Jedina škola koja je bila jednosmjenska i za koju se nije spominjalo da će prihvatiti drugu školu u suprotnu smjenu je zasad XI. gimnazija (Savska 77). Ako netko ima točniju informaciju, neka me ispravi, ali čini se da bi oni mogli ostati u jednoj smjeni. Pod uvjetom da im se zgrada sanira do početka školske godine (ali nisu bili ni navedeni u popisu za preseljenje).

  23. #8073
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sad osnovce iz iste te srednje škole su prebacili ovih mjesec dana u matičnu školu

  24. #8074
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Centar a gdje bi bila u ZG? Ima i dom u Novom Zagrebu,jel opcija možda 1 ili 4? Pa bi mogla to iskoristiti

  25. #8075
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    I da mislim da di spomenula sve opće ili jezične a u V matematičku jel sam dobro skužila?

  26. #8076
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Križanićeve su jako dobre gimnazije, II. i VII. - opće, XVI. jezična i klasična, moja cura je jako zadovoljna u II.

  27. #8077
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Cijeli dan se ne uspijeva prijaviti na upisi.hr, javlja da su neispravni podaci, a danima prije toga je sve bilo ok.
    Preopterecenje ili?

  28. #8078
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Pa kaj ne počinje tek idući tjedan prijave za škole

  29. #8079

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    kod nas sad radi

    (je l treba nešto sad prijaviti ili samo provjeravate? pitam jer koliko se sjećam redovne prijave počinju 8.7.)

  30. #8080
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možda u sustav ako se nije prijavio

  31. #8081
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Ma prijavio se, ima pin, danima vec skica i danas ni makac. Javlja pogresne podatke.
    Valjda preopterecenje.

  32. #8082
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ako je to
    Bit će to češće

  33. #8083

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Dajte mi pliz recite tko zna....boduje li se osnovna glazbena škola za upis u srednju? Znam da je bilo prepirki oko toga i sporta... šta je ispalo na kraju? Nisam našla...

  34. #8084
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    koliko ja znam vec godinama ne.

  35. #8085
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte mi pliz recite tko zna....boduje li se osnovna glazbena škola za upis u srednju? Znam da je bilo prepirki oko toga i sporta... šta je ispalo na kraju? Nisam našla...
    Ukinuli su to prije nekoliko godina, još i prije nego su se moji sinovi upisivali u srednju.

    Boduju se sportska natjecanja i natjecanja iz pojedinih predmeta, ali moraju rezultati biti na prilično visokoj razini. Evo, ovdje imaš brošuru https://www.upisi.hr/docs/Publikacija_redovni.pdf

  36. #8086

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Sportska natjecanja isključivo u školskim natjecanjima
    (možeš biti najbolji na nacionalnoj razini, 1. u državi u nekom sportu, ali ako nije školski klub i školsko natjecanje - nula bodova)

  37. #8087
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Može i do 3. Mjesta ako je školsko

  38. #8088
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Sportska natjecanja isključivo u školskim natjecanjima
    (možeš biti najbolji na nacionalnoj razini, 1. u državi u nekom sportu, ali ako nije školski klub i školsko natjecanje - nula bodova)
    Osim ako nisi prijavio sportski razred. Ali onda su posebni bodovi.

  39. #8089

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Dakle, baš bezveze

  40. #8090

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ti bodovi su ukinuti još 2014. (za vrijeme ministra Jovanovića), bilo je tada dosta rasprave na tu temu, ali uzalud. Nema se smisla više na to vraćati.
    Ovogodišnja generacija osmaša još je više zakinuta za neodržana natjecanja u znanju, ali i za to je, kako se kaže, prošo voz.

    Držim fige svima koji se upisuju ove godine da im prođe sa što manje ili bez stresa!

  41. #8091
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kako se moze pokrenuti akcija da se ukinu ti bodovi od skolskih sportskih natjecanja?

  42. #8092
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se moze pokrenuti akcija da se ukinu ti bodovi od skolskih sportskih natjecanja?
    Joj, probala sam na to upozoriti više puta, još kad je bila javna rasprava pred par godina i kad sh ukidali bodove za glazbeno obrazovanje. Nemam pojma je li išta bilo od toga, ali te javne rasprave su već godinama kazališta sjena. Samo se zadovoljava forma, a nitko ne obraća pažnju na to što mi pišemo.

  43. #8093
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, probala sam na to upozoriti više puta, još kad je bila javna rasprava pred par godina i kad sh ukidali bodove za glazbeno obrazovanje. Nemam pojma je li išta bilo od toga, ali te javne rasprave su već godinama kazališta sjena. Samo se zadovoljava forma, a nitko ne obraća pažnju na to što mi pišemo.

    I ja sam pisala, i MM, al' džaba, to je bilo kao vikanje u crnu rupu...

  44. #8094

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav! Kod mene je sada debata između IX. i VII. gimnazije. Oba dvije opće iako IX. ima niži bodovni prag, ali vidim da se učenici u njoj ne bune, imaju slobodnog vremena, a dobro ih pripreme za maturu. Ima li netko kakve dojmove o školama i iskustva za podijelit? Tražimo školu koja ne bi bila mučenje i bez slobodnog vremena, ali još uvijek disciplirana.

  45. #8095

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Ako bi ukinuli bodove sa školskih sportskih natjecanja onda bi trebali ukinuti bodove sa svih školskih natjecanja.

  46. #8096
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bi ukinuli bodove sa školskih sportskih natjecanja onda bi trebali ukinuti bodove sa svih školskih natjecanja.
    ne baš tako
    ali ako bod sa školskog iz geografije vrijedi samo za opću gimnaziju, a ne i za matematičku
    onda bi bod sa školskog sportskog trebao vrijediti samo za sportske gimnazije

  47. #8097
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako bi ukinuli bodove sa školskih sportskih natjecanja onda bi trebali ukinuti bodove sa svih školskih natjecanja.
    Iskreno, voljela bih da to ukinu, pa da roditelji sportaša otkriju kako smo se osjećali svi mi čija su djeca preko noći administrativnom odlukom ostala bez bodova iz glazbenih škola...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.07.2020. at 08:53

  48. #8098

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Što se ništa ne dobiva za glazbenu? Malo mi je to čudno jer sam gotovo sigurna da se dobiva bod za natjecanje koje je osvojio školski zbor. Pa nemojte mi reći da skupno pjevanje donosi bod a 6 godina još jedne škole ništa.

    I ako sam dobro shvatila, natjecanja Klokan i Dabar također ne donose bodove?

  49. #8099
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ni Klokan ni Dabar ni školski zbor ne donose bodove.

  50. #8100

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Bodove ne donose ni sportski rezultati izvan škole. Sportskih gimnazija ima koliko?
    Svako postignuće treba vrednovati na neki način.
    Stvarnone znam na koji način bi ukidanje sportskih bodova pomoglo uspostavi podrške u školovanju za glazbeno nadarenu djecu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •