Stranica 256 od 279 PrviPrvi ... 156206246254255256257258266 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 12,751 do 12,800 od 13934

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #12751

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je došla s hrpom krivih informacija. I poluinformacija. Jer im nitko nije sve objasnio kako spada a oni dijele rekla-kazala poluistine.
    Ovo je jako česta situacija, i toga treba biti svjestan kad se djetetu prepušta da odrađuje važne stvari samo.
    Upravo iz tog razloga mislim da je bolje da je i roditelj upućen u cijeli proces. To ne znači da će odraditi upise umjesto djeteta.

  2. #12752
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ako želite UTJEHU, sve će sjest na mjesto
    1. kad vide kak se to miće ako se ubaci/izbaci premjesti, pa i zadnjih par dana, kad će početi preslagivanje programa i prioriteta, moj je zadnju noć presložio prioritete po nagovoru frenda iz osnovne

  3. #12753
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    jel se vidi u sistemu kad se prijaviš koliko bodova imaju oni gdje ne upadaš ili samo vidiš za program gdje upadaš?

  4. #12754
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    vidiš po svojim prioritetima, pa šetaš kroz škole


    prva stvar, treba vidjeti je li škola ima bodovni prag, ako ima , a ti si ispod njega onda nemaš kaj tam raditi


    vidiš svoj status u školama koje su ti na listi
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.05.2023. at 13:48

  5. #12755
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    hvala jelena

  6. #12756

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Za one kojima se ne da čitati dugačke dokumente, objavili su vizualni hodogram za upis u srednje škole
    Razrednica nam je poslala link, čini mi se jasno i pregledno.

    https://srednje.e-upisi.hr/files/Red...ati_vizual.pdf

  7. #12757
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    evo i webinar, baš su dobro sve pojasnili, svakako pogledati

    https://meduza.carnet.hr/index.php/media/watch/34360

  8. #12758

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,651

    Početno

    Upisi su zapravo puno jednostavniji nego što se to ovako unaprijed čini. Sve se brzo skuži i aplikacija je prilično intuitivna. Treba pripaziti na rokove, ali vremena u principu ima i više nego dovoljno čak i za stavljanje nekih škola na listu koje ti uopće nisu na listi prioriteta samo da bi vidio kakve su njihove liste.
    Nego, mene zanima hoće li stvarno biti isti prijemni za sve škole ili će samo škole međusobno priznavati tuđe prijemne a pisat će se u školi koja ti je prvi izbor? (Pa će se morati kalkulirati gdje bi prijemni mogao biti lakši)

  9. #12759
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Pa naravno da će biti isti prijemni, inače priča nema smisla.

    Jel moguće da ne razumijem tvoje pitanje? Čudno mi je da to pitaš. O kojem konkretno prijemnom pričaš?

  10. #12760
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Upisi su zapravo puno jednostavniji nego što se to ovako unaprijed čini. Sve se brzo skuži i aplikacija je prilično intuitivna. Treba pripaziti na rokove, ali vremena u principu ima i više nego dovoljno čak i za stavljanje nekih škola na listu koje ti uopće nisu na listi prioriteta samo da bi vidio kakve su njihove liste.
    Nego, mene zanima hoće li stvarno biti isti prijemni za sve škole ili će samo škole međusobno priznavati tuđe prijemne a pisat će se u školi koja ti je prvi izbor? (Pa će se morati kalkulirati gdje bi prijemni mogao biti lakši)

    Oooo, s ovim treba biti jako oprezan, jer ako MISLIŠ da aplikacija radi kako očekuješ, a to ipak nije slučaj, možeš se gadno nasaditi. Vrijedi i za roditelje i za djecu.

  11. #12761
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    slažem se s Peterlin, ja sam poprilično informatički pismena pa sam se dosad više puta "opekla", a kamoli netko tko nije baš na ti s aplikacijama

    ninaXY, prijemni je isti, pišeš mislim samo u onoj školi koja ti je prva na listi prioriteta a ostale škole ga priznaju

  12. #12762
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Osim toga, sustav upisa zna biti zagušen uslijed pritiska, Carnet ima službu koja to rješava, ali nije ih uvijek lako dobiti. Moj stariji se nije upisivao na taj način, ali je pomagao kolegama koji su se upisivali redovnim putem. Zna to biti frustrirajuće....

  13. #12763
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nevezano uz upise, a na temu je li bolje upisati "lakšu" ili "težu" gimnaziju. Meni se čini da lakoća dobivanja ocjena i priprema za maturu ne bi trebala toliko igrati ulogu, koliko atmosfera u pojedinim školama i kako se dijete s time može nositi. Nekom bi bolje legla opuštenija srednja škola, u kojoj neće osjećati prevelik pritisak zbog uspjeha.
    Ja bih se zasad složila. Doduše, moja i njena generacija tek završava 1. razred, pa je možda još to sve u srednoj blaže, ali iz njenog razreda svi koji su sad u 1. razredu bilo gdje su hepi i manje stresirani u odnosu na to završno ludilo u osnovnima. Ili su im/nam uspješno prodali priču da sad više ocjene nisu toliko važne nego znanje . Dakle, njena generacija pravašića zasad općenito ima relax u glavi u odnosu na "tragedije" s trojkama i četvrokama u osnovnoj.

  14. #12764
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    jeste vidjeli rezultate nacionalnih ispita na razini RH? baš i nisu nešto naročito loši povijest i zemljopis, fizika i biologija prate...
    ajd nismo jedini u Hrvatskoj kojima je najveća drama u školi povijest i zemljopis

    https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...iuaYigPxE90Aos
    Posljednje uređivanje od Willow : 07.06.2023. at 17:35

  15. #12765

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Moj osmaš je nakon nacionalnog ispita iz povijesti bio u šoku,
    baš mu je je bio težak iako je redovno učio povijest i imao odlične ocjene.
    Od jedne profesorice iz naše škole sam čula da su i profesori povijesti nezadovoljni ispitom,
    ako se dobro sjećam rekli su da je ispit neprimjeren za osnovnoškolce.
    Moj sinko inače tvrdi da je sve osim povijesti i geo odlično napisao,
    uskoro ćemo saznati i rezultae.

  16. #12766
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Da bila su dva tri predmeta koja su totalno odskakala i bila neprimjereno složena, sad se naravno ne mogu sjetiti, al prilično sam sigurna da je jedan od njih bio povijest.

    To smo već pisale. Tako da loši rezultati ne moraju uopće biti pokazatelj lošeg znanja učenika, ako test nije bio primjereno napisan za učenike (što su gore rekli i neki prof.povijesti).

  17. #12767
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Naravno ako učiš gradivo za gradivom imaš daleko bolje ocjene , nego sve u čuture u dva sata
    A jel su djeca dobila uvid u greške?ko na maturi, kad dobe ispravljen test?

  18. #12768
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    jelena, nisu ni profesori vidjeli testove, samo djeca
    kriju ih kao zmija noge, vjerojatno da bi neke mogli upotrijebiti i iduće godine

    povijest, zemljopis i biologija su i klinci nakon ispita komentirali da su preteški, očito ih baš i nisu sastavili kako treba dok ima toliko jedinica i dvojkica
    + nije bilo ocjena tako da moguće da su klinci kad su vidjeli da je teško jednostavno odustali i ispunili možda i manje nego što znaju

  19. #12769

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    jelena,
    + nije bilo ocjena tako da moguće da su klinci kad su vidjeli da je teško jednostavno odustali i ispunili možda i manje nego što znaju
    Kod mojeg je dosta ucenika odustajalo nakon petnaestak minuta, znaci nisu ni pokusali rjesavati. A jedan mali je u cijelom ispitu, mislim iz biologije, zaokruzivao samo odgovore pod B

  20. #12770

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    145

    Početno

    Nestao mi ostatak posta. Kada je mali vidi da nista ne zna, zakljucio je da su mu bolje sanse da skupi koji bod na taj nacin

  21. #12771
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I onda iduće godine slijede i negativni bodovi.....

  22. #12772
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Tako je povijest, zemljopis i biologija.
    Neprikladno složeni.

  23. #12773
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja uopće ne mislim da su neprikladno složeni. Složeni su po službenom programu.

    Ono što je neprikladno složeno je sam nastavni program (kurikul) i rezultati su takvi kakvi jesu. Možda malo iskrivljeni time što djeca nisu bila 100% motivirana za rješavanje ali 0.1% odličnih iz testa povijesti koji je 100% u skladu s nastavnim planom samo govori o tome koliko toga ostaje u glavi. I kolika je uzaludnost ovakvog načina učenja povijesti, geografije, biologije... Ali najlakše je prebaciti krivicu na sastavljače testova ili na djecu koja su odustala.

  24. #12774
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    S druge strane na maturi su 3 obavezna ispita, ok neki se i vrednuju za nastavak školovanja
    Dok na maloj maturi ima 8 obaveznih koji se kasnije ne vrednuju

  25. #12775
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Samo što ovo nije mala matura pa je cijela usporedba promasena.

  26. #12776
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zar je bitno kako se zove? Bitno je da u par dana imaju daleko više ispita od maturanata

  27. #12777

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zar je bitno kako se zove? Bitno je da u par dana imaju daleko više ispita od maturanata
    Pa bitno je kako se zove jer nacionalni ispiti i mala matura nisu ista stvar.
    Mala matura kod nas ne postoji (još) - ali, kad bi postojala, njezina svrha bila bi vrednovanje znanja učenika.
    Svrha nacionalnih ispita je vrednovanje sustava - i u teoriji bi trebali služiti obrazovnom sustavu da vidi gdje su slabe točke i što treba mijenjati. Čemu će zaista služiti, to ćemo valjda uskoro vidjeti. Nadam se da će imati više svrhe od zgražanja o tome kako nam osmaši imaju loše znanje iz fizike ili povijesti.

  28. #12778
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Da li netko zna seli li se (i kamo) xviii gimnazija?

  29. #12779

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Ne sele na kraju. Zadnji elaborat pokazao je da je zgrada sigurna.

  30. #12780

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    To nije istina. Sele se Al se ne zna bas kad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #12781

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Sljedeće šk. godine ne.
    Info je od djelatnika škole. Najavljivali su im selidbu u XII. no zasad ostaju u Mesićevoj.

  32. #12782
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Onda bi i osnovnu selili? Valjda Krleža?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 09.06.2023. at 17:07

  33. #12783
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nemoj opet o xviii, opet će bodovi biti sukladni ovdje napisanom

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  34. #12784
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Jelka, ti iz krajnosti u krajnost

  35. #12785
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nije krajnost, kako drugačije objasniti da je SVE godine minimalni broj bodova upisanog djeteta bio cca 68 ili manje, a baš te godine kad se na ovoj temi žarilo i palilo o xviii, bacale se lovorike, minimalni broj bio nekih 73. A ovaj se forum prilično čita u Hrv.

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  36. #12786
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Lani (ili preklani, ne da mi se tražiti) tu su agitirali profači iz 18.gimnazije glumeći zabrinute roditelje, zar se ne sjećate?
    Posljednje uređivanje od čokolada : 10.06.2023. at 12:42

  37. #12787
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    ajme, ja se sjećam one sage o francuskom

    btw. zna li netko privatnu jezičnu koja ima francuski kao prvi jezik?

  38. #12788
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nije krajnost, kako drugačije objasniti da je SVE godine minimalni broj bodova upisanog djeteta bio cca 68 ili manje, a baš te godine kad se na ovoj temi žarilo i palilo o xviii, bacale se lovorike, minimalni broj bio nekih 73. A ovaj se forum prilično čita u Hrv.

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk
    Sad je bila tema o seljenju ili ne?

  39. #12789
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ajme, ja se sjećam one sage o francuskom

    btw. zna li netko privatnu jezičnu koja ima francuski kao prvi jezik?
    Zašto je na privatna naglasak, ako je to bitno prošetao po imeniku bar njih nema puno!

    Pa i njemačkih gimnazija je tek koja i državna, ali bar daju da klinci uče njemački

    Reko mi dječarac iz XVIII njemački da kod njih je engleski prvi, a njemački drugi ali prošireni
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.06.2023. at 13:42

  40. #12790
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    ma ono u smislu, ima njemačka internacionalna škola, engleska, američka, jezične privatne, ako netko dođe iz Francuske recimo pa hoće upisati privatno...

  41. #12791
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Preklani, ja se jako dobro sjećam

    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  42. #12792
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    ma ono u smislu, ima njemačka internacionalna škola, engleska, američka, jezične privatne, ako netko dođe iz Francuske recimo pa hoće upisati privatno...
    Ima naravno
    https://www.efz.hr/en/home

  43. #12793
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zanimljivo a sve pisano na eng
    A vjerujem da svaki iole Francuz koji bi došlo SIM u srednju zna donekle engleskog da može pratiti nastavu, kako su se Ukrajinci igrom slučaja morali snaći preko noći?

    Inače fredničini dečki su iz arapskog svijeta uredno ovdje pohađali osnovni školu ( ok ona je dolje radila s njima na hrvatskom, a i muž zna hrvatski) sada ta familija živi u Francuskoj i dečki normalno plivaju i hrv, arapski,francuski,engleski i njemački

  44. #12794
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    jelana O., to su neki novi stilovi plivanja

    sillyme, hvala, e to mi je zvonilo da ima ali nisam se mogla sjetiti
    Posljednje uređivanje od Willow : 11.06.2023. at 12:41

  45. #12795
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo a sve pisano na eng
    A vjerujem da svaki iole Francuz koji bi došlo SIM u srednju zna donekle engleskog da može pratiti nastavu, kako su se Ukrajinci igrom slučaja morali snaći preko noći?...i
    O čemu ti?! Stavila sam verziju stranice na engleskom jer vjerojatno 99% ljudi tu ne zna francuski a zna engleski, pa da pročitaju što piše.

    Kakve veze ima što škola ima stranice o svom radu i na engleskom s Ukrajincima i Francuzima koji znaju engleski?!?!

  46. #12796

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,ima li netko info za nadbiskupsku klasičnu i križanićevu,čula sam da je u križanićevoj grčki jako težek i da ih se ruši

  47. #12797
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Za info od danas je u sustavu vidljivo ako dijete ima neki dodatni bod s natjecanja iz znanja ili sporta.

  48. #12798
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,031

    Početno

    Imam pitanje.Obavljen pregled na med.rada,zavod i svi papiri predani u gradski ured.Jeli mi nosimo na upis onu potvrdu od školske medicine o nepostojanju kontraindikacija što srednja trazi.

  49. #12799
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,698

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje.Obavljen pregled na med.rada,zavod i svi papiri predani u gradski ured.Jeli mi nosimo na upis onu potvrdu od školske medicine o nepostojanju kontraindikacija što srednja trazi.
    ako dijete ide kao dijete s teškoćama onda nema tog pregleda za medicinu rada, piše na više mjesta
    to je samo kod redovnog upisa

  50. #12800
    Ozujak avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    187

    Početno

    Zna li tko malo više o predupisima djece s TUR?
    Kolike su šanse da upiše što želi (mat.gim.), ako nije petnulaš? Je li upisivao tko dijete prošle godine na predupisima u matematičku?
    Malo smo na iglama..
    Posljednje uređivanje od Ozujak : 18.06.2023. at 16:56

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •