Stranica 122 od 279 PrviPrvi ... 2272112120121122123124132172222 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,051 do 6,100 od 13912

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6051

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    I da, ovaj nas sto nije upao u Lucijanku, imao je jednu zakljucenu cetvorku iz hrvatskog, dakle iz predmeta koji se boduje u svim gimnazijama. Dijete rastura fiziku i matematiku, al sastavci ga ne idu.
    No, zadovoljan je sad, upisao je opci smjer u istoj skoli, dosta se trazi, uci znatno vise nego u osnovnoj, ali veli da su mu ocjene, profesori i ekipa OK.

  2. #6052

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    I da, ovaj nas sto nije upao u Lucijanku, imao je jednu zakljucenu cetvorku iz hrvatskog, dakle iz predmeta koji se boduje u svim gimnazijama. Dijete rastura fiziku i matematiku, al sastavci ga ne idu.
    Ocjena iz hrvatskog nisu samo sastavci, ima tu puno elemenata koji se ocjenjuju - književnost, jezik, izražavanje (tu bi, ajmo reći, spadali sastavci), lektira, čak i medijska kultura.
    Moj npr. iz te medijske kulture obično ne dobiva petice, ali mu to ne znači puno jer su mu važniji znanje jezika i drugi elementi.
    Inače, ni on ne voli pisati osvrte i sastavke i školske zadaće, ali mu stalno tupimo da pisano izražavanje jest važno, za bilo koje područje kojim će se jednog dana baviti, i da je vrlo važno da to dobro savlada. Nije hrvatski bez razloga jedan od glavnih predmeta koji se gledaju u svim školama i koji se obavezno polaže i na državnoj maturi.

  3. #6053
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ocjena iz hrvatskog nisu samo sastavci, ima tu puno elemenata koji se ocjenjuju - književnost, jezik, izražavanje (tu bi, ajmo reći, spadali sastavci), lektira, čak i medijska kultura.
    Moj npr. iz te medijske kulture obično ne dobiva petice, ali mu to ne znači puno jer su mu važniji znanje jezika i drugi elementi.
    Inače, ni on ne voli pisati osvrte i sastavke i školske zadaće, ali mu stalno tupimo da pisano izražavanje jest važno, za bilo koje područje kojim će se jednog dana baviti, i da je vrlo važno da to dobro savlada. Nije hrvatski bez razloga jedan od glavnih predmeta koji se gledaju u svim školama i koji se obavezno polaže i na državnoj maturi.
    Ovo je točno. Da nije bilo medijske kulture, moji bi vjerojatno obojica imali trojke iz hrvatskog jezika, hehehe... Ali bez zezanja - hrvatski je važan. Ne možeš biti stručnjak ako si nepismen.

    Sad moj stariji ima instrukcije iz hrvatskog, da se pripremi za državnu maturu. Instrukcije iz matematike i fizike mu ne trebaju, ali hrvatski je druga stvar. Rekao je nakon prvog održanog termina da je s instruktoricom odradio više gradiva jezika (pravopis) nego s profesoricom u cijelom polugodištu. Zato ide na instrukcije, jer u školi jako kasne s gradivom i ne paše mu način predavanja, a on shvaća važnost tog predmeta iako je potpuno tehnički tip.

  4. #6054

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije hrvatski bez razloga jedan od glavnih predmeta koji se gledaju u svim školama i koji se obavezno polaže i na državnoj maturi.
    Slazem se.
    No, eto, ovaj nas je bas na knjizevnom izrazavanju kiksao, uvijek bi testove iz gramatike i dr. dobivao petice a sastavke trojke i eto zaključne četvorke.

  5. #6055

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Nego, koliko nas ovdje uopce ima osmase ove godine?
    Jesu svi vec definirali svoje zelje?

  6. #6056

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, koliko nas ovdje uopce ima osmase ove godine?
    Jesu svi vec definirali svoje zelje?

    moja kcer, anouk, je osmasica. zelje su velike, bodova nece biti dovoljno, najvise 76,23 a mislim da i to nije realno. zagreb. najveća zelja je II. no to je potpuno izvan dosega. s obzirom da je klasicar, opcija je i klasicna i premda se u nastavljace prima jako malo broj djece, a trenutno je medju klincima u njezinoj skoli dosta popularna i svi se prijete da ce u klasicnu. Nadam se i da je jos uvijek realna 16. gimnazija - jezicna. Mene bi veselila i 18. - njemacki razred. Ona sad pomalo pocinje kuziti kako pokoja cetvortka u pretjodna 3 raureda bas i nije bila pametna stvar. Tjesimo se da ce, kad jednom upise gimnaziju, odahnuti jer vecina djece iz njezinog osnovnjaka lagano krstari kroz teske gimnazije.

  7. #6057
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ja se ništa ne tješim da će u gimnaziji biti lakše, može biti samo PUNO teže nego u OŠ.
    Kako sad stvari stoje, moja će (s komodnim gimnazijskim bodovima) u Hotelijersko-turističku. U lipnju su upisivali i one s 80 bodova, neće valjda i njih ludilo zahvatiti.
    :ironična:

  8. #6058
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    koju planira Frankopansku ili utrine, opčenito u frankopanskoj su oni s višim bodovima, a ima i gimnazijski program

  9. #6059
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    moja kcer, anouk, je osmasica. zelje su velike, bodova nece biti dovoljno, najvise 76,23 a mislim da i to nije realno. zagreb. najveća zelja je II. no to je potpuno izvan dosega. s obzirom da je klasicar, opcija je i klasicna i premda se u nastavljace prima jako malo broj djece, a trenutno je medju klincima u njezinoj skoli dosta popularna i svi se prijete da ce u klasicnu. Nadam se i da je jos uvijek realna 16. gimnazija - jezicna. Mene bi veselila i 18. - njemacki razred. Ona sad pomalo pocinje kuziti kako pokoja cetvortka u pretjodna 3 raureda bas i nije bila pametna stvar. Tjesimo se da ce, kad jednom upise gimnaziju, odahnuti jer vecina djece iz njezinog osnovnjaka lagano krstari kroz teske gimnazije.
    u njemački u 18. ide kolega od velikog, treba položitiprijemni, ima nekih predmeta na njemačkom, ali je dečko zadovoljan

  10. #6060

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se ništa ne tješim da će u gimnaziji biti lakše, može biti samo PUNO teže nego u OŠ.
    Kako sad stvari stoje, moja će (s komodnim gimnazijskim bodovima) u Hotelijersko-turističku. U lipnju su upisivali i one s 80 bodova, neće valjda i njih ludilo zahvatiti.
    :ironična:
    evo, mislim da klincima iz SSK fakat bude lakše u ovim nekim srednje teškim gimnazijama. Jer je ovo kompletno ludilo. Ako bude puno teže od ovoga, onda ćemo je prebacivati u neku strukovnu pa neka ima nešto od mladosti. To se ja kuliram, prava istina je da sam gadan intelektualni snob. Za sada ovu info o tome da im je lakše u gimnazijama imam od 4 prošlogodišnja učenika iz SSK. Djeca su se preporodila, imaju manje predmeta, manje sati, manje osebujne profesore...

  11. #6061

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    608

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    u njemački u 18. ide kolega od velikog, treba položitiprijemni, ima nekih predmeta na njemačkom, ali je dečko zadovoljan
    od frendice mala je upravo maturirala u francuskom razredu i upala u 3 fakulteta prvog izbora sa sjajnim rezultatima državne mature.
    Prijemni ne bi trebao biti problem, ide privatno na njemački, a i inače je izraziti jezičar. Uči i klasične jezike, to joj je jača strana. Postoji bojazan da ne dobiju baš izvrsno znanje iz predmeta koje uče na njemačkom/francuskom, no rezultati ovogodišnje DM govore da je to znanje više nego solidno. Ona baš nije zainteresirana za 18. jer ne poznaje nikoga iz te škole s obzriom da nemaju debatni klub, a njoj je debata jedan od prvih kriterija za izbor srednje.

  12. #6062
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    U Utrini je Ugostiteljsko-turističko učilište (trogodišnji kuhar, slastičar, konobar i komercijalist).
    Hotelijersko-turistička je u Frankopanskoj (četverogodišnji h-t tehničar, turistička gimnazija), a dogodine bi trebala seliti u novouređene prostore na Botićev trg (i u jednosmjensku nastavu).

  13. #6063
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ako ima netko iskustva s HTŠ, rado bih čula.

  14. #6064
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Nećak je prvi razred komercijalialist u Utrinama,veli sestra da imaju pripremu za maturu za razliku od Frankopanske koja ima djelomično gimnazijski program i nemaju pripreme.nećakinka je završila pred par godina u Frankopanskoj bila je u dvojezičnom razredu,imali su odmah tri jezika dok u Utrinama imaju dva jezika

  15. #6065
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    O da profa koja radi u Utrinama iz hr je osoba koja ispravlja mature djeci s pp IP....

  16. #6066
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Ne postoji u HTŠ dvojezični program.

    Tehničar uči 3 strana jezika po satnici 3.3.4.4., 4.4.3.3., 2.2.2.2.
    Gimnazijalac uči 2 strana jezika po satnici 3.3.3.3., 2.2.2.2.

  17. #6067
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Gle ne znam pojedinosti samo prenašam kaj vele.i jedna cura koja je išla s velikim u razred ima nastavu na nekom jeziku ko i nećakinja na tri strana jezika,ne sve nešto.

  18. #6068
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    To je navodno jedan razred u kojeg bace najbolje dake

  19. #6069
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    Za sada ovu info o tome da im je lakše u gimnazijama imam od 4 prošlogodišnja učenika iz SSK. Djeca su se preporodila, imaju manje predmeta, manje sati, manje osebujne profesore...
    ne kužim, kako imaju manje sati u gimnazijama?
    u 1. razredu imaju 33 sata tjedno, 4 dana u tjednu po 7 sati, u osnovnoj su imali po 6 sati u danu (tu ne ubrajam izvannastavne aktivnosti).

  20. #6070
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Pa ako je bila klasičar, imala je još 3h latinskog i 3h grčkog tjedno.
    Satnica neklasičara u OŠ koji pohađa izborni jezik, informatiku i vjeronauk iznosi 33h tjedno.

  21. #6071
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ima netko iskustva s HTŠ, rado bih čula.
    prijateljica moje N. ide u Frankopansku, sad je 2. razred
    odusevljena je
    program nije pretezak, ima vremena, ne ubija se od ucenja, a ocjene su ok
    mislim da je prvi razred prosla s 5
    u osnovnoj je bila izmedju 4 i 5
    Posljednje uređivanje od emily : 15.11.2018. at 09:52

  22. #6072
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Emily, tehničar ili gimnazija?

  23. #6073
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Emily, tehničar ili gimnazija?
    ne znam
    pitam pa javim

    mozda ju i vidim ovaj vikend, pa cu imati info iz prve ruke
    Posljednje uređivanje od emily : 15.11.2018. at 10:18 Razlog: tipfeler

  24. #6074

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj anledo prvotno napisa Vidi poruku
    i inače je izraziti jezičar. Uči i klasične jezike
    anledo, mislim da sa bodovima koje si navela upada u sve jezicne gimnazije
    ja konkreno znam za IV. (na Kajzerici), jer nam je to najbliza i dosta djece iz kvarta, pogotovo cura, ide tamo - lani je trebalo 74 boda za "normalan" jezicni program, a jos manje za dvojezicni njemacki i francuski (jedini koji je dosta odskakao je dvojezicni engleski)
    sto se tice opcih, sa 76 bodova lani se mogla upisat i VII., X. i jos niz drugih...

  25. #6075
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    anledo, mislim da sa bodovima koje si navela upada u sve jezicne gimnazije
    i ja isto mislim
    i čujem da su djeca oduševljena i 16. i 4. gimnazijom

  26. #6076
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako je bila klasičar, imala je još 3h latinskog i 3h grčkog tjedno.
    Satnica neklasičara u OŠ koji pohađa izborni jezik, informatiku i vjeronauk iznosi 33h tjedno.
    promaknulo mi je da je bila klasičar, sad kužim

  27. #6077
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    i ja isto mislim
    i čujem da su djeca oduševljena i 16. i 4. gimnazijom
    znam jednog dečka u 16. na njemačkom je i znam jednu profu koja predaje u 16.

  28. #6078

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Mi se upisujemo slijedeće godine. Posto mi dijete ima 5.0 i dobre radne navike, razmišljali smo o V, II, XV, međutim oko nas ima kritičara tih škola (najviše roditelji čija djeca uopće nejdu tamo, ali su “čuli” da je teško) da se moje dijete prepalo. Moji poznati uglavnom imaju mlađu djecu pa nemam nikakvih bliskih informacija. Dakle, neznam čime da se rukovodim u odabiru. Samo kruže nekakve legende o Zg gimnazijama prema kojima se sve dijele ili na “preteške” ili “loše”. Već sam hrpu puta čula kad nekom spomenem ove 3 da kažu: “samo to ne”. A kad pitam, a šta onda drugo, “neznam”. Čini mi se kao da dijete moram upisati na osnovu babskih priča. Kako ste vi odlučili?

  29. #6079
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Odlucis po lokaciji i smjenama u skoli.
    Za dijete kao tvoje svaka od navedenih skola jednako je dobra ili losa.

  30. #6080

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se upisujemo slijedeće godine. Posto mi dijete ima 5.0 i dobre radne navike, razmišljali smo o V, II, XV, međutim oko nas ima kritičara tih škola (najviše roditelji čija djeca uopće nejdu tamo, ali su “čuli” da je teško) da se moje dijete prepalo. Moji poznati uglavnom imaju mlađu djecu pa nemam nikakvih bliskih informacija. Dakle, neznam čime da se rukovodim u odabiru. Samo kruže nekakve legende o Zg gimnazijama prema kojima se sve dijele ili na “preteške” ili “loše”. Već sam hrpu puta čula kad nekom spomenem ove 3 da kažu: “samo to ne”. A kad pitam, a šta onda drugo, “neznam”. Čini mi se kao da dijete moram upisati na osnovu babskih priča. Kako ste vi odlučili?
    Otiđite u proljeće na otvorene dane pojedinih škola pa vidite kakav vam dojam ostavljaju.
    Razne priče ne treba uzimati doslovno - važno je tko ih priča i iz kakve perspektive. Priče onih koji sami nisu u nekoj od navedenih škola baš i nemaju puno smisla.
    Recimo, baš konkretno za II., prijatelj mojeg sina ide od ove godine u tu školu, i oduševljen je svime - profesorima, ekipom u razredu, organizacijom, i s veseljem ide u školu.
    Moj sin se pak odlučio za prirodoslovno-matematičku gimnaziju pa skupljam informacije sa svih strana a i on ove godine ima dosta poznanika koji su krenuli u srednju, i po tome što čuje od njih isto vidim koliko različiti ljudi na različit način prikazuju istu situaciju.

  31. #6081

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Što se tiče odluke - opća (II.) ili prirodoslovno-matematička (V., XV.) gimnazija - tu morate sami odlučiti prema programu koji joj više odgovara.
    Najveća je razlika u satnici matematike (opća - 4,4,3,3 ;p-m. gimnazija ovisno o smjeru u 3. i 4. razredu 5-7 sati matematike) i informatike (opća - samo u 1. razredu, p-m. sve 4 godine). Ima još razlika, ali ih ne znam napamet - mojem je ovo bilo glavno u odlučivanju o tipu škole.
    Opća gimnazija ima likovnu i glazbenu umjetnost sve 4 godine, p.-m. gimnazija ih ima samo prva dva razreda.

  32. #6082

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    tnx sirius. Tako smo i mi nekako mislili, ali ono što se trenutno dešava je da, kako se bliže upisi i kad ljudima kažeš da dijete planiraš upisati u “jaču” školu, čuješ odgovaranja od toga. Ono, “šta će se mučiti”, “ionako svi idu na prireme za drž. maturu”, “zašto bi išo u tešku gimnaziju nek ide u lakšu”itd. Najgore je sto dijete to cuje pa se počne kolebat, tipa, idem ja u neku lakšu, da nama loše ocjene u gim., a super je učenik, svaka petica zaslužena

  33. #6083

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Tnx tanja. Sto se programa tiće dvojba je između A programa prir-mat i opće, a tu je razlika u 1 pa 2 sata mat. tjedno. Oko toga moje dijete još nije odlučilo. Doduše, kad čuje priče o zloglašenim teškim školama spominje i jezičnu.
    A te priče i pričice iz 5. ruke me izluđuju. Normalno, ako je netko navlačio ocjene u OŠ da će mu jače gimnazije bii teške...

  34. #6084
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Ako ne ocekujes da dijete u srednjoj ima 5.0 ili da prolazi sa odlicnim , ne razumijem sto bi moglo biti tako katastroficno i tesko u gimnaziji. Pa makar ona bila i jaca.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.11.2018. at 08:45

  35. #6085
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,978

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    tnx sirius. Tako smo i mi nekako mislili, ali ono što se trenutno dešava je da, kako se bliže upisi i kad ljudima kažeš da dijete planiraš upisati u “jaču” školu, čuješ odgovaranja od toga. Ono, “šta će se mučiti”, “ionako svi idu na prireme za drž. maturu”, “zašto bi išo u tešku gimnaziju nek ide u lakšu”itd. Najgore je sto dijete to cuje pa se počne kolebat, tipa, idem ja u neku lakšu, da nama loše ocjene u gim., a super je učenik, svaka petica zaslužena
    Ako je takva učenica, onda joj kaži - najbolja si i zaslužuješ najbolje, nemaš se čega bojati, ti to možeš!
    A sve ostale bapske priče okačiš mačku o rep.
    Jedino što moravprema preferencijama odlučiti je želi li više ili manje matematike.

  36. #6086

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Nama nisu pametovali, nego nas više sažalno gledali pa kako još nije izabrala srednju. Negdje u četvrtom mjesecu se odlučila. A najbolja mi je bla kad je prije kraja prvog polugodißta rekla. Nakon praznika ću početi razmišljati u koju srednju.
    Slažem se s curama nek najprije odabere vrstu gimnazije. I probaj više prepustiti odabir njoj, već će se iskristalizirati kuda će.
    Posljednje uređivanje od larmama : 18.11.2018. at 09:14

  37. #6087
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Orange, pogledaj i satnicu 3. i 4. Razreda. Mislim da je tada još veća razlika između općeg programa i matematičkog.
    Ja bih krenula prvo od programa, kad se odluči koji želi, tada nek bira školu

  38. #6088
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste vi odlučili?
    Nismo mi odlučivali umjesto nje...
    Sama je odlučila.

    I nemojte slušati babske priče

  39. #6089
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    opet i oni koji su matematičari s dodatnom matematikom imaju još više matematike, moj ide u matematičku školu ali s dodatnim jezikom

  40. #6090
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    tnx sirius. Tako smo i mi nekako mislili, ali ono što se trenutno dešava je da, kako se bliže upisi i kad ljudima kažeš da dijete planiraš upisati u “jaču” školu, čuješ odgovaranja od toga. Ono, “šta će se mučiti”, “ionako svi idu na prireme za drž. maturu”, “zašto bi išo u tešku gimnaziju nek ide u lakšu”itd. Najgore je sto dijete to cuje pa se počne kolebat, tipa, idem ja u neku lakšu, da nama loše ocjene u gim., a super je učenik, svaka petica zaslužena
    Ako je cura radnik, u XV će uživati.
    Poticajna sredina, odlična djeca, odlični profesori...
    Neka sama bira.
    A bapske priče ne slušajte.
    Većinom je u pitanju zavist.
    Koliko vidim, sve mame čija djeca idu u XV su ovdje preporučila školu.
    Preporučujem i ja.

  41. #6091
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    gimnazijski program je zahtjevan, ali ako ima radne navike i želi u gimnaziju, samo naprijed
    dobar je savjet ići na dane otvorenih vrata, svakako odite jer stvarno može olakšati izbor.

  42. #6092
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,497

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je takva učenica, onda joj kaži - najbolja si i zaslužuješ najbolje, nemaš se čega bojati, ti to možeš!
    A sve ostale bapske priče okačiš mačku o rep.
    Jedino što moravprema preferencijama odlučiti je želi li više ili manje matematike.
    Ja bih ovako kao čokolada od riječi do riječi.

  43. #6093

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Orange, pogledaj i satnicu 3. i 4. Razreda. Mislim da je tada još veća razlika između općeg programa i matematičkog.
    Ja bih krenula prvo od programa, kad se odluči koji želi, tada nek bira školu
    U općoj je matematike/tjedno od prvog do cetvrtog 4,4,3,3, a u A programu prir- mat 4,4,5,5. Znači u prvom i drugom isto, a u trećem i četvrtom 2 sata više tjedno.
    To je razlika, ali i nije toliko velika kao u odnosu na C program koji u trećem i četvrtom ima po 7. Njoj matematika ide super, kao i sve ostalo, ali je zapravo totalni društvenjak, jezičar. Ne vidi se kao budući inženjer, više da studira jezike, ali opet, sve joj je otvoreno

  44. #6094
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi se upisujemo slijedeće godine. Posto mi dijete ima 5.0 i dobre radne navike, razmišljali smo o V, II, XV, međutim oko nas ima kritičara tih škola (najviše roditelji čija djeca uopće nejdu tamo, ali su “čuli” da je teško) da se moje dijete prepalo. Moji poznati uglavnom imaju mlađu djecu pa nemam nikakvih bliskih informacija. Dakle, neznam čime da se rukovodim u odabiru. Samo kruže nekakve legende o Zg gimnazijama prema kojima se sve dijele ili na “preteške” ili “loše”. Već sam hrpu puta čula kad nekom spomenem ove 3 da kažu: “samo to ne”. A kad pitam, a šta onda drugo, “neznam”. Čini mi se kao da dijete moram upisati na osnovu babskih priča. Kako ste vi odlučili?
    Ne brini, takvom djetetu ni zahtjevne škole neče biti preteške. Nek odabere onu školu koja joj odgovara po programu, smjenama, lokaciji (tim redom prioriteta) jer sa dobrim radnim navikama može uspjeti u svakoj.

    Moj stariji je htio ići u tehničku školu, ali su ga dečki iz glazbene škole (kolege iz orkestra i sa solfeggia) nagovorili na mioc i dobro mu je, nije požalio. Zadovoljan je. A mlađi sin je rekao da se njemu ne ide u gimnaziju, pa je on sad u tehničkoj školi i isto mu je dobro. On ima poznate iz osnovne škole u svom razredu, stariji nije imao nikog poznatog, pa se svjeedno sasvim dobro snašao.

  45. #6095
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Orange80, nemoj gledati samo satnicu matematike. U 3. i 4. razredu opće i matematičke gimnazije imaju drugačije predmete. Neke izgube. Ne znsm sady napamet . Radi li se samo o glazbenom i likovnom i tog ima više. Pa pogledaj koje imaju mogućnost više stranih jezika. Stvarno neg prvo krene od programa. I nemate se čega bojat.

  46. #6096

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je cura radnik, u XV će uživati.
    Poticajna sredina, odlična djeca, odlični profesori...
    Za poticajnom sredinom čezne sve ove godine i već joj se odavno veseli.
    Ono što joj je, vjerojatno, sad kad se približilo, frkica, to što više neće biti “zvijezda” (karikiram),tj, sad će i drugi oko nje biti super, odnosno naviknuta je da je baš svaka ocjena 5 i to je kao dio njenog imagea, ali bože moj, većina nas se pribojava promjena i na tome se da poraditi...
    Posljednje uređivanje od orange80 : 18.11.2018. at 14:54

  47. #6097

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    To je razlika, ali i nije toliko velika kao u odnosu na C program koji u trećem i četvrtom ima po 7. Njoj matematika ide super, kao i sve ostalo, ali je zapravo totalni društvenjak, jezičar. Ne vidi se kao budući inženjer, više da studira jezike, ali opet, sve joj je otvoreno
    Što se jezika tiče, u p.-m. gimnazijama koje si spomenula (V., XV.) je izbor u redovnoj nastavi ograničen na engleski i njemački, iako obje škole nude i fakultativni francuski, koliko znam.
    Opće gimnazije obično nude veći izbor stranih jezika. Pa uzmite i to u obzir prilikom odabira.

  48. #6098
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    Za poticajnom sredinom čezne sve ove godine i već joj se odavno veseli.
    Ono što joj je, vjerojatno, sad kad se približilo, frkica, to što više neće biti “zvijezda” (karikiram),tj, sad će i drugi oko nje biti super, odnosno naviknuta je da je baš svaka ocjena 5 i to je kao dio njenog imagea, ali bože moj, većina nas se pribojava promjena i na tome se da poraditi...
    Treba odabrati onu školu koja joj odgovara po osobnim interesima.
    Budući je odlikaš, može gdje god hoće.
    XV je vrhunska škola i po uvjetima i po rezultatima.
    Imaju samo jutarnju smjenu, dovoljno prostora, ogromnu dvoranu za tjelesni, dnevni boravak, kantinu s odličnom i povoljnom klopom te najsimpatičnijim tetama na svijetu.
    Profesori su svi redom jako dobri, mnogi imaju i doktorate.
    Velika pažnja se poklanja natjecanjima pa ukoliko je tvoje dijete natjecatelj iz nekog predmeta, sigurno će ići i dalje na natjecanja (ako želi)
    Imaju testiranje i program za darovitu djecu te projekte koje rade.
    Stručna služba u školi je dobro organizirana i dobro funkcionira.
    Iz XV gimnazije trećina maturanata upisuje PMF, trećina MEF i trećina FER.
    Od stranih jezika je bio i kineski u ponudi.
    Idu na super izlete pa je tako moja kći do sada bila u Gardalandu i Veroni, Budimpešti, Beču, Klagenfurtu, Trstu, Grazu...
    Posebnu pažnju škola poklanja izboru agencija, kontroli autobusa, vozača i svega ostaloga pa u proteklih četiri godine nije bilo niti jednog nezadovoljstva, već upravo suprotno- oduševljenje svime.
    Za XV kažu da je najbolja gimnazija u RH pa i u regiji.
    Djeca redovito osvajaju međunarodna natjecanja i olimpijade znanja.
    Ima toga još.
    Navratite na dan otvorenih vrata, to bude jedna subota u svibnju i pogledajte sve izbliza.
    Sretno.

  49. #6099
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Većina ako ne i sve škole idu bar jednom u gardeland.znsči to ne gine ni u jednoj školi

  50. #6100

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    U općoj je matematike/tjedno od prvog do cetvrtog 4,4,3,3, a u A programu prir- mat 4,4,5,5. Znači u prvom i drugom isto, a u trećem i četvrtom 2 sata više tjedno.
    To je razlika, ali i nije toliko velika kao u odnosu na C program koji u trećem i četvrtom ima po 7. Njoj matematika ide super, kao i sve ostalo, ali je zapravo totalni društvenjak, jezičar. Ne vidi se kao budući inženjer, više da studira jezike, ali opet, sve joj je otvoreno
    ako uživa u jezicima i društvenim predmetima onda joj ne bi preporučila XV. Ne zato što bi joj bilo teško ili lako nego zato što u dva programa od tri nema drugi strani jezik, a i društveni predmeti nisu jaki. A i u PM gimnazijama više je matematike, fizike. Zašto ne bi imala više nečega što ju više zanima kad već zna što ju zanima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •