Stranica 126 od 279 PrviPrvi ... 2676116124125126127128136176226 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 6,251 do 6,300 od 13905

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #6251
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    To je onda 11 vrijeska,ali vidi kak i sesvete stoje s time

  2. #6252

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Da, XI je opća jednosmjenska.

    Znači turistička gimnazija se ipak ukida. A koja im je uopće bila svrha da ju nisu ispunili? Meni se to činilo baš prihvatljivo kompromisno rješenje između strukovne i gimnazije...

    Mojoj je uvjet jezična i jednosmjenska, a te kriterije zadovoljava jedino IV.

    Vrijeska hvala ti na informacijama oko njemačkog. Prošle godine je zadnji upisani bio 66 bodova svega, pa mislim da tu ima velike šanse ako prodje prag prijemnog...

    Nego, još jedno pitanje za djecu čija djeca idu u dvojezične škole, koliko je zahtjevno učiti druge predmete na stranom jeziku, kako se djeca snadju, jel to baš jako teško ili tu ima onako pola pola (ako se baš ne razumije pomogne se na materinjem jeziku).

  3. #6253

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    meni uskoro i drugo dolazi na red ...
    njegov uvjet je - opća jednosmjenska
    I., XI., Tituš s prijemnim , NKG (ok, ova zadnja nije opća nego klasična)... ne mogu se sjetiti ima li još koja?

  4. #6254
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    I., XI., Tituš s prijemnim , NKG (ok, ova zadnja nije opća nego klasična)... ne mogu se sjetiti ima li još koja?
    Pa sad - opći smjer u miocu (A, onaj s dva jezika).

    Nisam sigurna ima li IV ima jednosmjensku nastavu (to je ona gimnazija na Kajzerici) ali mislim da imaju.

  5. #6255
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    IV je jezična i jedmosmjenska

  6. #6256
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad - opći smjer u miocu (A, onaj s dva jezika).

    .
    Opći smjer u MIOCu je isto matematička a ne opća gimnazija. Mislim da smo to tisuću puta ovdje raspravljali

  7. #6257

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad - opći smjer u miocu (A, onaj s dva jezika).

    Nisam sigurna ima li IV ima jednosmjensku nastavu (to je ona gimnazija na Kajzerici) ali mislim da imaju.
    Kako NanoiBeba reče, A smjer u miocu je prirodoslovno-matematička gimnazija, kao i takav smjer u V., III., X., XIII. i I. (od prije 2 godine)
    Dakle, I. gimnazija je pretežno opća, ali imaju i prirodoslovno-matematički razred, koji ima dva strana jezika ali veću satnicu matematike, fizike i informatike od opće gimnazije (i za koji je, btw, prošle godine trebalo imati 80 bodova).

    IV. gimnazija je jednosmjenska, ali jezična, a Vrijeska je pitala za opću gimnaziju.

  8. #6258

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je htjela smjer sa dva strana jezika, ne znam koje slovo taj nosi. I prilikom upisa ju je tajnica pitala bi li radije u informatički smjer i ona je pristala.
    Nije mi sasvim jasno - iz postova na forumu sam zaključila da se smjer birao prilikom upisa, a onda sam prošle godine, prateći upise naših poznanika shvatila da se smjer bira već prilikom prijave? Nisam uspjela pohvatati kad je i zašto došlo do te promjene?

  9. #6259
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    od općih jednosmjenskih su I., Tituš i XI., mislim da ih nema više.

    moja je na kraju jako zadovoljna nastavom u smjenama, jer ipak ne mora stalno ustajati u šest ujutro, a dobro joj dođe i da je nekad svježa i odmorna u glazbenoj prijepodne

  10. #6260
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Opći smjer u MIOCu je isto matematička a ne opća gimnazija. Mislim da smo to tisuću puta ovdje raspravljali
    tako je
    i zapravo ne znam tko taj smjer zove općim, djeca? Jer službeno su to A, B i C smjer, ne spominje se ništa drugo, koliko znam.

  11. #6261
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi sasvim jasno - iz postova na forumu sam zaključila da se smjer birao prilikom upisa, a onda sam prošle godine, prateći upise naših poznanika shvatila da se smjer bira već prilikom prijave? Nisam uspjela pohvatati kad je i zašto došlo do te promjene?
    Da generacija koja je sada 4. razred birala je smjer tek prilikom upisa. Meni se čini da je to bila zadnja ili predzadnja generacija. Vjerojatno je školi to zahtjevno - ne znati unaprijed takve podatke (jer moraju planirati broj nastavnika) pa su se prebacili na odabir smjera kod prijave. Ali to je samo moje mišljenje.

    Ja sam za takve stvari zvala njihovu stručnu službu.

  12. #6262
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    od općih jednosmjenskih su I., Tituš i XI., mislim da ih nema više.

    moja je na kraju jako zadovoljna nastavom u smjenama, jer ipak ne mora stalno ustajati u šest ujutro, a dobro joj dođe i da je nekad svježa i odmorna u glazbenoj prijepodne
    koju je upisala?

  13. #6263
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj SanTG prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,
    Citam citam postove ali nikako da naidjem da li je itko spominjao tehnicke srednje skole Rudjer Boskovic i Fran Bosnjakovic.
    Moj L. razmislja o tim skolama i vise mu za oko zapinje Rudjer, ali do te skole im 2sata putovanja ako ne i vise.
    Ni s jednom skolom nisam blize upoznata, pa ako itko ima neke informacije bila bih jako zahvalna.
    Lp
    Ruđer je OK škola, ovisno o smjeru, ali se meni 4 sata vožnje dnevno čini neprihvatljivim. Po mom iskustvu, djeca koja dolaze iz Ruđera mogu biti i jako dobra i bez veze. Znači da im nastavnici nude dovoljno, ali je pitanje njihove spremnosti da uče. Po meni se u prosjeku radi o djeci koja su prilično na zemlji i može se s njima lijepo raditi.

  14. #6264
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ruđer je OK škola, ovisno o smjeru, ali se meni 4 sata vožnje dnevno čini neprihvatljivim. Po mom iskustvu, djeca koja dolaze iz Ruđera mogu biti i jako dobra i bez veze. Znači da im nastavnici nude dovoljno, ali je pitanje njihove spremnosti da uče. Po meni se u prosjeku radi o djeci koja su prilično na zemlji i može se s njima lijepo raditi.
    X
    Moj E. je sada i trećem razredu TŠ Ruđer Bošković. Zadovoljan je i vidim da svoje znanje može primijeniti i u praksi.

    Slažem se s Jelenom - dva sata putovanja je puno, jer to je vrijeme koje srednjoškolcima treba za učenje i odmor.

    Što se tiče razlika između tehničkih škola Ruđera Boškovića i Frana Bošnjakovića - najbolje je pogledati i usporediti satnicu po odabranim programima (vrijedi i za ostale škole):
    TŠRB - programi: http://www.tsrb.hr/programi-obrazova...vi-i-programi/
    Fran Bošnjaković - programi: http://www.ss-strojarskatehnicka-fbo...stava/smjerovi

    Sličan program ima ju još neke škole:
    Tehnička škola N. Tesla u Klaićevoj: http://www.ss-prva-tehnicka-tesla-zg...tavni-programi
    Strojarska škola Faust Vrančić: http://www.stsfv.eu/skola/planovi-programi/

  15. #6265
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    A u kojem dijelu grada ste santg?
    Ima i u Gorici slična škola

  16. #6266

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku

    moja je na kraju jako zadovoljna nastavom u smjenama, jer ipak ne mora stalno ustajati u šest ujutro, a dobro joj dođe i da je nekad svježa i odmorna u glazbenoj prijepodne
    I meni je iz mojeg obrazovanja 2 smjenska nastava ostala u sasvim ok sjećanju. Recimo, jutro mi je bilo super za učenje jer je mozak svjež.
    Ali kod mojeg djeteta je jedna smjena odlučujući kriterij pa su u konkurenciji samo Mioc i Tituš. Kod njih je opet problem njemacki kao drugi jezik
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.01.2019. at 20:03

  17. #6267
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ajme - pa to su dva različita programa. Ak se odluči za jedan, riješili ste problem
    Smo treba dobro napisat prijemni

  18. #6268

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme - pa to su dva različita programa. Ak se odluči za jedan, riješili ste problem
    Smo treba dobro napisat prijemni
    Za sad se još ne može odlučiti da li bi rađe Pm A program ili opću. Jedino zna da bi jednu smjenu i nebi njemački ( šta mioc za drugi st. jezik nema španjolski? ) na prijemni računa i polako se sprema
    Posljednje uređivanje od orange80 : 25.01.2019. at 20:25

  19. #6269
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    U MIOCu samo A program ima dva jezika. Engleski i njemački.
    Fakultativno se mogu odabrati njemački, francuski i kineski. Valjda nisam nekaj zaboravila.

    Ja nekako mislim da je treba odlučiti za program. Isptintaj joj predmete sva 4 razreda - to mozes naci na stranicama skole. Kad to vidi, možda se lakše odluči
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 25.01.2019. at 20:29

  20. #6270

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    U MIOCu samo A program ima dva jezika. Engleski i njemački.
    Fakultativno se mogu odabrati njemački, francuski i kineski. Valjda nisam nekaj zaboravila.

    Ja nekako mislim da je treba odlučiti za program. Isptintaj joj predmete sva 4 razreda - to mozes naci na stranicama skole. Kad to vidi, možda se lakše odluči
    Znam, znam, tnx. Imamo isprintano za par skola.Samo nema programa koji bi zadovoljio sve te zahtjeve

  21. #6271

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Kod nas je 1. ili Tituš.
    S obzirom da imamo još jednu godinu, neki dan sam onako neobavezno spomenula opciju MIOC- a jer nam je to ipak bliže i 1. prirodoslovno-matematički smjer...
    Mora imati 6 opcija, tako da bi za sada to bila 4 izbora.
    Peti bi bio možda Prelog. Voli biologiju, fiziku, geografiju, ali ne voli kemiju...
    Da bar postoji mogućnost izbora predmeta...

  22. #6272

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku

    Nego, još jedno pitanje za djecu čija djeca idu u dvojezične škole, koliko je zahtjevno učiti druge predmete na stranom jeziku, kako se djeca snadju, jel to baš jako teško ili tu ima onako pola pola (ako se baš ne razumije pomogne se na materinjem jeziku).
    Pogledajte koji su predmeti na stranom jeziku.
    Nije isto za engl i njem.
    Koliko sam shvatila, mogu odgovarati i pisati testove na hrvatskom. Ovisno o predmetu i nastavniku.

    U 4. je ipak najveći bauk latinski jezik i matematika
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 25.01.2019. at 22:08

  23. #6273
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Peti bi bio možda Prelog. Voli biologiju, fiziku, geografiju, ali ne voli kemiju...
    mislim da Prelog nije dobar izbor za dijete koje ne voli kemiju.

  24. #6274
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da Prelog nije dobar izbor za dijete koje ne voli kemiju.
    potpis

    zato moja to nije htjela staviti ni kao peti izbor

  25. #6275

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je 1. ili Tituš.
    S obzirom da imamo još jednu godinu, neki dan sam onako neobavezno spomenula opciju MIOC- a jer nam je to ipak bliže i 1. prirodoslovno-matematički smjer...
    Mora imati 6 opcija, tako da bi za sada to bila 4 izbora.
    Peti bi bio možda Prelog. Voli biologiju, fiziku, geografiju, ali ne voli kemiju...
    Da bar postoji mogućnost izbora predmeta...
    Ni moj nije volio kemiju do pred kraj 7. razreda, kad je krenulo izazovnije gradivo. Dotad mu je bila dosadna. Tako da ima još vremena za preslagivanje interesa.
    Sad, u 8. razredu, kemija mu je postala jedan od dražih predmeta (iako mu je profesorica još uvijek dosadna i nezanimljiva, ali udžbenik nije ). Ipak, na Preloga ni ne pomišlja jer ga eksperimentalni rad uopće ne privlači - on je čisti teoretičar.
    Osim toga, u Prelogu je manje matematike nego u "običnoj" p-m gimnaziji - treba i to imati na umu kod biranja škole. Nekome to može biti bitan faktor.

  26. #6276
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledajte koji su predmeti na stranom jeziku.
    Nije isto za engl i njem.
    Koliko sam shvatila, mogu odgovarati i pisati testove na hrvatskom. Ovisno o predmetu i nastavniku.

    U 4. je ipak najveći bauk latinski jezik i matematika
    U 18. Njemačkoj u prvom razredu je kemija na njemačkom,u trećem mislim psihologija

  27. #6277

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pogledali smo taj popis predmeta na stranim jezicima, ali zanimaju me iskustva djece koja idu u dvojezični program, sta kazu kako im je, jel im preteško učit na stranom jeziku i kako im se čini taj dvojezični program?

  28. #6278

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Jel ima tko ikakvih novih informacija o XI.-oj?

    Visoko mu je na listi jer je jednosmjenska, ali i dalje nista ne znamo o toj skoli, niti je on uspio nekog upoznati tko ima iskustva s njom.

    Ona i I. su na vrhu, a slijede opće dvosmjenske u Krizanicevoj.

  29. #6279

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima tko ikakvih novih informacija o XI.-oj?

    Visoko mu je na listi jer je jednosmjenska, ali i dalje nista ne znamo o toj skoli, niti je on uspio nekog upoznati tko ima iskustva s njom.

    Ona i I. su na vrhu, a slijede opće dvosmjenske u Krizanicevoj.
    Pa i I. je jednosmjenska, i mislim da je ipak kvalitetnija škola od XI. Ako ništa drugo, imaju angažiranije profesore i ljepšu zgradu

  30. #6280

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ne zelis cuti razlog zasto XI. konkurira I. (iako pojma nema o toj skoli)
    Posljednje uređivanje od buba klara : 28.01.2019. at 13:21

  31. #6281
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Ne znam jesam tebi pisala ili nekom drugom , ali poznanica ima dijete u XI.oj i nije nešto zadovoljno. Puno traže, a to što traže nisu ispredavali, pa puno djece uzima intrukcije

  32. #6282

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Hvala. Mozda jesi pisala, ne sjecam se...
    Za sada je najpozitivnije dojmove dobio iz Krizaniceve a, s druge strane I. i XI. su jednosmjenske i blize doma... Nemam nista protiv i da putuje pola sata, ako će bit zadovoljan. Nije da putuje u drugi grad.
    Bude isao na dane otvorenih vrata pa neka malo osjeti atmosferu svake od tih skola, i potom odluci.

  33. #6283
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    ma nekom sam pisala, jer sam ciljano išla pitati poznanicu. Iako, ta iskustva su ti dvosjekli mač. Puno ovisi o samom djetetu, pa onda i garnituri profesora koji ga zapadnu

  34. #6284

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Puno ovisi o samom djetetu, pa onda i garnituri profesora koji ga zapadnu
    Naravno.

  35. #6285

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jel netko ima informaciju, hoce li se ukinuti jezični smjer u Lucijanki ove godine?

  36. #6286
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ako nije službeno rečeno,možeš napisati i mejl s tim pitanje direktno školi.ja sam prije dvije godine svašta ispitivala kaj je mojeg zanimalo

  37. #6287
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledali smo taj popis predmeta na stranim jezicima, ali zanimaju me iskustva djece koja idu u dvojezični program, sta kazu kako im je, jel im preteško učit na stranom jeziku i kako im se čini taj dvojezični program?
    Moja je u XVI, nije se žalila da joj je teže slušati predmete na engleskom nego druge predmete na hrvatskom.
    Odgovarati mogu na hrvatskom,ali moraju znati pojmove na engleskom.
    Jednom tjedno imaju sat sa mentoricom,koja je izvorni govornik.
    Pripremala ih je za polaganje ispita na British Councilu, u prosincu je kćer položila C2 razinu.

  38. #6288
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Odlično, Pepi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #6289

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jel netko ima informaciju, hoce li se ukinuti jezični smjer u Lucijanki ove godine?
    Da sama sebi odgovorim, da ukida se.

    Pepi bravo za curu!

  40. #6290
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ha, ha, bit će i tamo prijemni, sve mi se čini.

  41. #6291

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Pa ne mora biti, nije zadnje upisani sa 80 bodova baš, nekih 77-78 koliko se sjećam.

    Inače, biti će 4 razreda opće i 3 prirodoslovno matematičke

  42. #6292
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Samo prati pa ćeš vidjeti dogodine prijemni.
    Kakav je dosad bio raspored razreda? Koliko ih je bilo u jez, mat i opć?

  43. #6293
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne mora biti, nije zadnje upisani sa 80 bodova baš, nekih 77-78 koliko se sjećam.

    Inače, biti će 4 razreda opće i 3 prirodoslovno matematičke
    samo 7 razreda u tak velikoj školi

  44. #6294
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Preklani su upisali dva razreda matematičke, četiri čini mi se opće i dva jezične.
    Ne znam za lani, vjerojatno isto tako.

  45. #6295

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Prošle su imali jedan razred jezične, 4 opća i dva prirodoslovno matematička. Sad će znači povećat matematičare, a jezičare ukinuti...
    To je valjda odraz promocije STEM znanosti...

    Znači jezične ostaju, XVI, IV i ona na šalati, jel tako? Ima li još gdje možda?

  46. #6296
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    koliko znam, nema. 16., 4. i 18. na Šalati, nisam znala da ukidaju jezični smjer u Lucijanki.

  47. #6297

    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima!Nova sam na forumu neznam jos pravila pa se unaprijed ispricavam ako pogresno pisem ispod teme ili tome slicno.Ljubazno vas molim ako netko od vas ima tekst Moj djed i moj zavicaj ili ako zna koji je pisac ili gdje bih mogao nabaviti?Najljepsa hvala!

  48. #6298
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Tmilk prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!Nova sam na forumu ne znam jos pravila pa se unaprijed ispricavam ako pogresno pisem ispod teme ili tome slicno.Ljubazno vas molim ako netko od vas ima tekst Moj djed i moj zavicaj ili ako zna koji je pisac ili gdje bih mogao nabaviti?Najljepsa hvala!
    To je napisao Henry Bordeaux. Štivo pripada gradivu 2. razreda osnovne škole, pa ga vjerojatno možeš naći ako pretražiš čitanku (eh, sad, ne znam izdavača - ima ih više). Možda bi netko od učitelja razredne nastave znao bolje.

  49. #6299
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Da, XI je opća jednosmjenska.

    Znači turistička gimnazija se ipak ukida. A koja im je uopće bila svrha da ju nisu ispunili? Meni se to činilo baš prihvatljivo kompromisno rješenje između strukovne i gimnazije...

    Mojoj je uvjet jezična i jednosmjenska, a te kriterije zadovoljava jedino IV.

    Vrijeska hvala ti na informacijama oko njemačkog. Prošle godine je zadnji upisani bio 66 bodova svega, pa mislim da tu ima velike šanse ako prodje prag prijemnog...

    Nego, još jedno pitanje za djecu čija djeca idu u dvojezične škole, koliko je zahtjevno učiti druge predmete na stranom jeziku, kako se djeca snadju, jel to baš jako teško ili tu ima onako pola pola (ako se baš ne razumije pomogne se na materinjem jeziku).
    https://www.tportal.hr/vijesti/clana...-foto-20190221

  50. #6300
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Cetrvta je odlicna skola( odlicni profesoru, djeca , organizcija) iako jako teska i zahtjevna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •