Stranica 180 od 279 PrviPrvi ... 80130170178179180181182190230 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 8,951 do 9,000 od 13933

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #8951
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Babyboys onda su ovi moji u vlaku Podsused-Glavni neki vanzemaljci hahaha

  2. #8952
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Babyboys onda su ovi moji u vlaku Podsused-Glavni neki vanzemaljci hahaha
    to je isti vlak, ali izgleda da jesu

  3. #8953
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ma ja se isto čudim jer sam se do korone godinama vozila tim vlakom ujutro oko 7 ili 7.10h. Bila sam sretna da uopće uđem unutra.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.05.2021. at 15:19

  4. #8954

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se desetčljeće vozala vlakom i gradskim prijevozom na posao sa hrpom srednjoškolaca iz raznih škola ( i mioca) i nitko, baš nitko od njih nije ni učio ni čitao lektiru. a vozala sam se od Podsuseda do borongaja, znači doslovce čitav grad smjer ZI-IZ
    Realno, meni bi za današnje srednjoškolce, zalijepljene po navici na internet i smartfone i skraćenog perioda pažnje, bilo teško očekivati da bi u gužvi javnog prijevoza našli koncentracije za čitanje lektire Pa ni ja, koja pročitam 70 knjiga godišnje, ne čitam u tramvaju, smeta mi kretanje, žamor, ostali vizualni podražaji.
    Moj sin ponekad piše zadaću iz glazbene u autu, ako ga vozim. U tramvaju to ne može raditi jer stoji, ne sjedi.
    Posljednje uređivanje od tanja_b : 05.05.2021. at 15:19

  5. #8955
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Vidis ja mogu totalno fokusirano citat u tramvaju jer mi se dosadno vozit a inace mi žamor smeta osim kad ovako citam.

  6. #8956

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ovisi i o tome što se čita čisto sumnjam da je većina srednjoškolaca kadra u tramvaju, uz ljuljanje i žamor, koncentrirano pratiti Novelu od Stanca ili Posljednje Stipančiće.

  7. #8957

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Kad je frka čita se i lektira u tramvaju . Moja uzme Kindle.

    Ja na žalost ne smijem ni u mobitel gledati a kamoli čitati.
    Posljednje uređivanje od larmama : 05.05.2021. at 15:55

  8. #8958
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ne znam da li je spominjana geodetska škola?
    zna netko nešto o njoj?

  9. #8959
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam da li je spominjana geodetska škola?
    zna netko nešto o njoj?
    Nekad je bila odlična, ali nemam pojma kako je sada. Mojim dečkima je bila na listama, isto kao i studij geodezije i geoinformatike, ali nisu to na kraju odabrali. To je tehnička škola i ako se poklope karte da čovjek ne nastavi studij, daje pristojnu podlogu za posao, a mjernike trebaju svi, državne firme tipa HEP, Hrvatske vode, graditeljstvo, cestari itd...

  10. #8960
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad je bila odlična, ali nemam pojma kako je sada. Mojim dečkima je bila na listama, isto kao i studij geodezije i geoinformatike, ali nisu to na kraju odabrali. To je tehnička škola i ako se poklope karte da čovjek ne nastavi studij, daje pristojnu podlogu za posao, a mjernike trebaju svi, državne firme tipa HEP, Hrvatske vode, graditeljstvo, cestari itd...
    trebaju da, ali uglavnom i imaju. to što si pobrojala su državne firme s općepoznatim ključem zapošljavanja, pogotovo sa srednjom stručnom spremom. ajmo ne biti naivni. iskreno se nadam da će se taj trend promjeniti dok se naša djeca budu zapošljavala, ali iskreno čisto suumnjam.

    a škola je u moje vrijeme bila sasvim solidna. kakva je sad, nemam pojma

  11. #8961

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    trebaju da, ali uglavnom i imaju. to što si pobrojala su državne firme s općepoznatim ključem zapošljavanja, pogotovo sa srednjom stručnom spremom. ajmo ne biti naivni. iskreno se nadam da će se taj trend promjeniti dok se naša djeca budu zapošljavala, ali iskreno čisto suumnjam.

    a škola je u moje vrijeme bila sasvim solidna. kakva je sad, nemam pojma
    slažem se, na žalost dosta završenih tehničara kod nas nema neku perspektivu za lako zapošljavanje,
    npr. građevinski, arhitektonski, geodetski, kemijski, geološki...
    škole nude znanje, ali tko će te mlade ljude zaposliti kad je osoba VSS tog profila koliko hoćeš...

    ispadne bolje otići u obrt ako si siguran da nećeš na faks

  12. #8962
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se, na žalost dosta završenih tehničara kod nas nema neku perspektivu za lako zapošljavanje,
    npr. građevinski, arhitektonski, geodetski, kemijski, geološki...
    škole nude znanje, ali tko će te mlade ljude zaposliti kad je osoba VSS tog profila koliko hoćeš...

    ispadne bolje otići u obrt ako si siguran da nećeš na faks
    Bez brige, nađe se više posla za srednju i višu nego za faks. VSS su često preskupi.

  13. #8963
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Idući tjedan ponovo nastava u ZG školama.

  14. #8964
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Fala bogu. Necu to povjerovat dok ne vidim

  15. #8965
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Bez brige, nađe se više posla za srednju i višu nego za faks. VSS su često preskupi.
    Slažem se, arhitektonskih tehničara baš treba i traženi su. No malo ih je.

  16. #8966
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Fala bogu. Necu to povjerovat dok ne vidim
    Fakat mi je žao vaše dječice.

  17. #8967
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Najgore je to kaj proseces gradom i fakat izgkesa gitovo sve normalno. Kao da nema promjene osim kaj ljudi nose maske. I onda lijepo u ovakvoj zemlji s blagim mjerama, srednjoškolci ne idu u školu

  18. #8968

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Najgore je što ih tako prebacuju, malo ovako malo onako. Sad će biti 6 tjedana kako nisu išli u školu, a od početka drugog polugodišta su u školu išli 7 tjedana. I vraćaju se taman na sve moguće testove i druge provjere znanja, a sve im se sad nagomilalo. Moj je blago rečeno izbezumljen pri pomisli da će se sad vratiti u školu - iako mu stalno ponavljam da nije normalno da danima ne izlazi iz stana i da s ljudima komunicira samo preko ekrana.
    Bilo bi bolje da su dosad normalno išli u školu, pa da su ih za ocjenjivanje povukli iz škole imali bi više socijalnog efekta a manje stresa.

  19. #8969
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore je to kaj proseces gradom i fakat izgkesa gitovo sve normalno. Kao da nema promjene osim kaj ljudi nose maske. I onda lijepo u ovakvoj zemlji s blagim mjerama, srednjoškolci ne idu u školu
    Najljepše godine odoše im u vjetar :/

  20. #8970
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    tanha, svi su izbezumljeni. Moja stalno govori da si ne može zamislit povrstak u školu. Sad još nije komentirala jer je zatvorena u sobi na onlinline nastavi

  21. #8971
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi bolje da su dosad normalno išli u školu, pa da su ih za ocjenjivanje povukli iz škole imali bi više socijalnog efekta a manje stresa.
    slažem se!

  22. #8972

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

  23. #8973
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Super!

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  24. #8974

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Ajde do 15.7. je sve gotovo. Moglo je bit i gore

  25. #8975
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Joj taj datum vam je super .čak i u mirnodobkim unijeti a je bilo cca isti .

  26. #8976
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ok, znači 25.6. upisi.hr postaje aktivan i djeca se prijavljuju za škole koje žele? ONLINE

    Upisi.hr se zaključavaju 7.7. recimo u podne? U tom trenu ćemo znati jel dijete upalo u željenu školu?

    Što znači - Početak prijava redovitih učenika u sustav?

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  27. #8977
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tog se dana mogu početi prijavljivati svi oni koji nisu s rješenjima (IP, PP) jer ovi s rješenjima kreću ranije.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 07.05.2021. at 16:05

  28. #8978

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Dobar dan svima, zanima me ima li netko dijete koje će ići u 18. gimnaziju. Moj sin tamo tako silno želi ići u njemački razred, a njegova najbolja prijateljica iz razreda će ići u francuski razred. Imamo tamo neke prijatelje i kažu sve najbolje o oba smjera i spominju da su cesta putovanja u francusku ili Njemačku i ostale zemlje u kojima se priča francuski i njemački i upoznala sam neke profesore pa mi se škola čini čisto okej. Svi su posebno pohvalili pedagogicu koja posebno radi sa svakim učenikom i da se upisuju na razne fakultete od onoj ovdje kao pravni, filozofski, fer, psihologiju ili čak medicinu do fakulteta u inozemstvu. Razredi su manji sto je prednost i čula sam puno dobrih stvari o 18., ali svako dodatno mišljenje bi mi super došlo. Hvala unaprijed!!!

  29. #8979

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Može li mi netko molim vas odgovoriti. Nova sam ovdje bas sad se priključila forumu jer me zanima još neke informacije iko 18. I zanima me je li bolji njemački ili francuski razred? Upoznala sam ovu sad generaciju i čini mi se da je super vibra među njima a i moj sin to isto kaže. On je bas znatiželjan i zanima ga ima li još netko tko je zainteresiran za 18. za dvojezične razrede a isto i za opće il jezične no on će ići u dvojezične pa ga to bas interesira. Inače on je odličan učenik 5.00 samo je 7. imao 4 fiziku ali sad će proći s 5.00 i marljiv je i sportski tip te jako voli učiti pogotovo biologiju i kemiju. Ima prijateljicu koja uci francuski još od vrtića i zainteresirana je tamo ići ali ne zna nikoga vise i stvarno ga zanima da dozna ima li još netko zainteresiran.

  30. #8980
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ja znam za njemački razred od prije 5 godina,oni tad nisu
    putovali van,ili nije taj naš
    Za razliku od xvi gdje je Erasmus i znam dosta njih koji su išli u Njemačku.
    Što je tiče francuskog putovanja su bila u ix i I gimnaziji,ali mislim da zadnjih dvije godine nisu išli nigdje ko i mi nitko
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.05.2021. at 17:19

  31. #8981

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Ukratko još mogu staviti da ja imam sve najbolje preporuke u vezi 18. gimnazije i jako mi je drago da je to maja škola s 350 učenika jer se svi puno bolje upoznaju, a i prpofesori ih dobro znaju pa točno vide ako negjde štekaju i onda im pomognu i mogu imati dodatne instrukcije s profesorima što većina drugih škola nema. Od izvannastavnih aktivnosti imaju prvu pomoć, govorništvo, odbojku, košarku, nogomet, šahovski klub i programiranje i pripreme za delf (francuski) i Goethe certifikat (njemački). Za njemački razred oni na njemačkom imaju fiziku i kemiju i moram reći da je ta profesorica koja njima predaje njemački jedna od najboljih profesorica i ona njima odlično objašnjava, imaju puno interaktivnih sadržaja i rade pokuse jer je njezin stav da je važno da imaju praktično znanje uz činjenično. Znam da možda teško zvuči kad kažem da su kemija i fizika na njemačkom, ali stvarno im profesorica pomogne ako nešto ne razumiju i priča im na njemačkom, ali čim kažu da ne razumiju se prebaci na hrvatski i knjige su baš dvojezične što znači i na hrvatskom i na njemačkom. I njemački smjer je super i kćer mi kaže da su prijateljski nastrojeni i da nema snobova niti takve umišljene djece pa im je super, a me je to najvažnije. 18. slovi kao jedna od najboljih dvojezičnih gimnazija što me ne čudi jer su škola i profesori izvrsni, a nauče još i jezike što je danas iznimno važno. Ako vam dijete uči francuski neka ide u francuski smjer, a ako uči njemački neka ode u njemački smjer i višestruko će profitirati. XVIII. gimnazija stvarno pruža mnogo, a prvu godinu se sigurno neće inzistirati da budu eksperti za njemački ili francuski, no učit će polagano a sigurno a sve te učeničke razmjene i projekti će im dodatno pomoći. Najbolji učenici na kraju godine budu nagrađeni nagradnim putovanjem u inozemstvo, samo se treba nadati da korona čim prije prođe.
    http://www.gimnazija-osamnaesta-zg.s...naziji_(1).pdf
    više o dvojezičnoj nastavi

  32. #8982

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno Upis u 18. gimnaziju

    Dragi roditelji, ako ste zainteresirani za upis u 18. gimnaziju javite se na forum.

  33. #8983

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Evo imam osmoskolca ove godine. U Zagrebu. Gotov cir i gastritis do 10.7.

  34. #8984
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Klara, moja kćer bi u dvojezični francuski. XVIII ju odbija zbog daljine i stare zgrade. Slažem se da nije baš to bajno (ja sam tu fr dvojezičnu završila, bila je to 2. generacija otkad je krenulo, pa je Vokićka ugasila, pa se poslije vratilo). Ali ona nije baš neki đak, radne navike nikakve, i opcija IV koja je puno grublja nije in her best interest.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  35. #8985

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Hoće li se odmah od 24.05., kada po ovome počinju prijave u sustav, moći pregledati i svi obrazovni programi koji se nude ili to škole imaju pravo dodavati i nakon početka prijava učenika u sustav?

  36. #8986

  37. #8987
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

    Početno

    prijemni ispiti i unos rezultata 29.6. - 01.07.
    to su tri dana, a treba i rezultate unijeti u tom roku

    nisu im dali puno vremena

  38. #8988
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    koliko se sjećam prošle godine su sutradan upisali rezultate prijemnog, bio je jedan dan za žalbe

  39. #8989

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    67

    Početno

    Znate li išta o velikogoričkoj gimnaziji?

    Naime, zjenica oka moga je nakon višegodišnjeg "easy go lucky" stava zaključio da bi on ipak gimnaziju, i to prirodoslovno-matematičku.
    Od šest zagrebačkih ima bodove samo za XIII. Možda.
    Pa razmatramo... opcije.

  40. #8990
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel mi može netko objasniti kad točno osmas mora biti u Zagrebu fizički za upis? Shvatila sam za dodatne provjere (koje traže u dvojezicnoj), to je u tjednu od 28.6.-2.7.

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  41. #8991

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Točni datumi će izaći krajem 5. mjeseca, ali znam da se sad upisi vrše preko portala upisi.hr imam nećaka pa mi je baš pričao o tome, a tako je bilo i kad smo kćer upisivali. Za ove gteže gimnazije kao Mioc, Prelog, Tituš, 10., 16. i 4. i 18. za one koji nemaju delf su upisi do 25.7., a inače se sve može obaviti preko platforme upisi.hr pa ne trebate biti u zg.

  42. #8992

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Dobar dan Klara, ja imam kćer koja trenutno pohađa 18. gimnaziju i mogu reći da je prilično zadovoljna tom školom. Ne žali se na profesore i kaže da nekad znaju biti baš zahtjevni no da su iznimno susretljivi i da se s njima može lako dogovoriti u slučaju da ne stigne nešto napraviti, a i nije im tako natrpano to s testovima tako da moja kćerka stigne napraviti sve što treba. Posebno pohvaljuje profesoricu iz francuskog koja ih stvarno super uči, a i 2 sata tjedno im dođe izvorna govornica pa s njom razgovaraju na francuskom što je po meni jako bitno. Za njemački razred znam manje, ali znam da je i to isto super razred i da imaju profesoricu iz njem. koja svake godine vodi barem nekoga na državno natjecanje. Inače su francuski i njemački razredi spojeni i imaju od 12 do 17 učenika u razredu. Upoznao sam neke kćerine prijatelje i fina su to djeca, a i u školi je zabranjeno pušenje što mi je kao roditelju jako važno. Ove godine nažalost ništa od putovanja no znamo dječaka koji je prije 3 godine završio 18. dok su još bila mirna vremena bez kovida pa je svugdje putovao, a na kraju godine učenici koji zasluže dobivaju nagradno putovanje u Njemačku ili Francusku ili Austriju ovisno koji smjer odaberu. Mogu ukratko reći da je u razredu super vibra i da nema snobova niti nekih problematičnih učenika. Što se tiče upisa izravan upis u francuski razred imaju svi koji imaju položen delf A2 i odmah ti mogu na more, a za njemački razred se mogu upisati svi koji uče njemački u školi ili izvan nje uz kratki intervju na kojem se trebaju predstaviti u 10 min i tako to. Bodovi prag za dvojezičnu je 65 bodova, a za oppći smjer je 70 bodova. Nije proces upisa težak, a profesori su jako dobri i ne bombardiraju djecu s gradivom. Slažem se s Klarom, pedagogica im je izvrsna i još je i profesorica psihologije i super će im pomoći oko upisa na faks ili bilo kojeg problema. Nakon 18. otvoreni su im mnogi fakulteti u zagrebu i inozemstvu i maturu većinom dobro polože. Čuo sam da se najlakše upišu oni iz OŠ Izidora Kršnjavog koji uče francuski od 1. razreda. Klara, nećeš pogriješiti s izborm 18. i neće ti se sin toliko patiti, a naučit će jezik perfektno što je danas jako bitno.

  43. #8993

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    26

    Početno

    Jelka, imam neke informacije što se tiče zgrade 18. gimnazije. Zgrada je starija i dijele školu s OŠ Ivana Gorana Kovačića, ali se planira već dulje vrijeme preseljenje u veliku zgradu u Vlaškoj no korona je te planove za sad stavila pod tepih. Škola nije oštećena u potresu i sigurna je što je bitno, a jedini problem su dvije smjene no većina gimnazija ih ima, no u slučaju da se realizira preseljenje u Vlašku onda bi imali jednu smjenu. Ja znam da 18. prije nije bila baš bajna no sad zadnjih 5-6 godina su se stvarno popravili pogotovo ovo što ide naša kćerka i prednost mi je da su jedna od najmanjih gimnazija u Zagrebu s 350 učenika pa im se profesori stignu posvetiti. Problem je da nema radne navike, ali zna, da je 18. ipak lakša od mnogih gimnazija i profesori će ti maksimalno pomoći i pružit će i dopusnke ako trebaju i bodovni prag je 65 bodova, a ako ima delf A2 mogla bi izravno upasti, no svakako savjetujem da joj pokušaš poboljšati radne navike i da je nekako stimuliraš da se više trudi. Što se tiče daljine znam da je to većiuni problem no škola je bila jedno vrijeme prije kovida organizirala neki mini bus no sad to sve zbog mjera pada u vodu. Također prije su imali i kantinu, a sad samo neki sendvič dobiju. No inače mogu reći da stvarno imaju super sportsku dvoranu i tamo je klub OK Medvešćak jer je dvorana stvarno super i učionica iz kemije biologije iz fizike ima super opremu. 4. gimnazija je dosta teža od 18. iako rade po istom programu kao 18. imamo prijatelje čija kćer tamo ide i kažu da će jedva stići ispraviti te jedinice i da svaki tjedan imaju 3-4 velika testa, a male provjere im ne računaju, a u 18. je to ipak bolje raspoređeno jer u tjednu pišu 1 do 2 velika testa pa se ipak stignu višw spremiti. Razgovaraj s kćerkom oko radnih navika i malo je osvijesti oko toga jer stvarno ih treba na to stalno podsjećati, no inače barem iz mog iskustva mogu reći da se 18. gimnatija u zadnjih par godina tako popravila i profesorska katedra je sad stvarno na razini, a razredi su super.

  44. #8994

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Jelka, drago mi je čuti da je tvoja kćer zainteresirana. Moj sin je inače marljiv učenik no i on nekad zašteka no inače smo ga uspjeli nagovoriti na odgovornost. Što se tiče zgrade 18. gimnazije, jedino što znam je da je sigurna od potresa i da je dobro opremljena te da imaju super dvoranu za tjelesni. Priča se da bi se trebali uskoro preseliti u vlašku ulicu no zbog korone su ti planovi obustavljeni. Mi poznajemo neke ljude koji sad imaju djecu u 18. gimn i prilično su zadovoljni, a sin je upoznao neke starije generacije i stvarno mu se sviđa. Problem je nemati radne navike u srednjoj no ja sam sigurna da bi ti mogla nekako kćer potaknuti da se bolje organizira čak neka djeca kliknu u srednjoj bolje nego u osnovnoj, a bilo bi zgodno da zadnjih dva tjedna malo ponovi gradivo. Inače bodovni prag je 65 bodova pa nije tako teško upasti. Znam da u 18. ne forsiraju djecu da budu genijalci za matematiku ili za bilo što drugo ako im ne ide nego cijene stvari koje im idu i onda ih u tom smjeru potiču. Važno je da vole francuski i da imaju dara za njega jer francuski imaju 6 puta tjedno (4 puta s profesoricom koja je za gramatiku i 2 puta s izvornom govornicom s kojom pričaju samo na francuskom i rade razne projekte). U školu dođu super odlikaši, ali bude i dosta njih koji nisu najbolji učenici, ali imaju dara za francuski i tu se super uklope. Malo gimnazija sad omogućuje znanje francuskog većina stavi da se uči tek od 3. razreda no početnički francuski, no u 18. će imati izvrsnu priliku da nauči francuski. Imaju razne projekte pa tako putuju u Francusku i druge zemlje u kojima se priča francuski tokom godine a škola pokrije većinu troškova no dok se ne smiri korona to neće biti moguće. Također profesori su dobri za dogovore i ako nekad nešto ne stignu učenici napraviti profesori će im izaći u susret i isto tako kažu da je 18. škola za sportaše i umjetnike jer se oni stignu baviti svim aktivnostima i profesori će im olakšati obveze u školi da sve stignu.

  45. #8995

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    40

    Početno

    Mi osobno znamo jednu curu koja je sad 2. srednje i ide na streljaštvo i u srednju glazbenu i profesori joj pomognu tako da stigne sve uskladiti i ne žali se na ritam škole, a isto tako i u školi imaju izbor aktivnosti. Imaju izvannastavne akt: košarku, odbojku, prvu pomoć, plesove, govorništvo i dopunske ako ne razumiju nešto te oni koji žele mogu ići na dodatne pripreme i spremati se za delf ispit. Ako ti kćer voli francuski onda je 18. pravi izbor za nju jer će imati izvrsne prilike da usavrši svoj francuski i moći će ići na učeničke ramjene u neku drugu školu u Francuskoj ili Frankofonskim zemljama. Do sad su išli u Nicu, Lyonne, Strasbourg, Vischij, Bruxelles i Zurich, a oni koji budu dobri na natjecanju iz francuskog dobiju nagradno putovanje u Francusku. Izravan upis za francuski smjer imaju svi koji imaju delf A2 ili su prva tri mjesta na nekom natjecanju, a primaju i bodove s glazbenih i sportskih natjecanja. Za njemački smjer nema neki dodatni prijamni. Moj sin se toliko raduje toj školi da svaki dan čita o njoj i zove sve koji su tamo da pita za neke informacije pa i ja znam. Jelka, ako ćeš imati još pitanja samo reci.

  46. #8996
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel mi može netko objasniti kad točno osmas mora biti u Zagrebu fizički za upis?
    7.7. - 14.7. Neke škole traže da djeca potpišu ispisnice, a neke ne.

  47. #8997
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    7.7. - 14.7. Neke škole traže da djeca potpišu ispisnice, a neke ne.
    Ispisnice? Valjda upisnice?
    I to znači da je najbolje nazvati potencijalne škole i provjeriti sa svakom...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  48. #8998
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ispisnica iz osnovne
    Upisnica u srednju

  49. #8999
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ispisnice? Valjda upisnice?
    I to znači da je najbolje nazvati potencijalne škole i provjeriti sa svakom...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    Da, najbolje je provjeriti sa svakom školom.

    Ima tome već nekoliko godina, ali moj stariji sin nije bio u Zagrebu u vrijeme upisa. Mi smo ga upisali, a on je bio na ljetnom kampu. Isto sam zvala školu i pitala mora li biti i on na upisu. Rekli da ne mora. Znam da su mi rekli da uoisnicu potpišem na oba mjesta, tamo gdje bi inače potpisao sin i tamo gdje je predviđeno za roditelje.

  50. #9000
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ispisnice? Valjda upisnice?
    Ispis prijavnice = ispisnica koju se ide potpisati u OŠ (neke traže da dijete dođe, neke ne, naša traži). Dok razrednik temeljem toga ne klikne u sustavu da je dijete odabralo određenu školu ne može se dobiti upisnica koju se nosi u SŠ.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •