Stranica 62 od 279 PrviPrvi ... 1252606162636472112162 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 13934

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #3051
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Na službenim stranicama Grada Zagreba postoje popisi gimnazija i strukovnih škola, ovdje: http://zagreb.hr/srednje-skole-grada-zagreba/22067

  2. #3052

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Traje od 10 do 16. Sto mislite koliko realno treba vremena za to ?

  3. #3053
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Traje od 10 do 16. Sto mislite koliko realno treba vremena za to ?
    Moj L.je sve riješio u pol sata jer su ga zanimalo još dvije škole uz odabranu, pa je pol sata čekao druge da se zajedno vrate. Ali to je bilo prije 2 godine.

  4. #3054
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Dobro je otići i na otvorene dane određene skole

  5. #3055
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Traje od 10 do 16. Sto mislite koliko realno treba vremena za to ?
    ja mislim da je sat vremena dovoljno

    moj S. ce biti na standu svoje skole, i kaze da su im rekli tamo biti do 15

  6. #3056
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    I moj ide...
    Sad ga zanima i zrakoplovna, pa će pogledati. On nije za gimnazije...

  7. #3057
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ajde vidi jel zrakoplovna uopće na popisu , nisu sve škole na sajmu

  8. #3058

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    VG
    Postovi
    250

    Početno

    Zrakoplovna škola imat će više predstavljanja. Više možete vidjeti na stranici škole http://ss-zrakoplovna-rperesina-vg.skole.hr/

  9. #3059
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Oduševljen....

  10. #3060
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Kako sam i pretpostavila....totalno ravnodušna.

  11. #3061
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj je isto prošle godine bio oduševljen, ali je ipak sve provjerio na otvorenim vratima škola koje su ga zanimale

  12. #3062
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Moj je bolestan.
    Cini se da ce mu skola biti faktor iznenadenja na jesen. :D

  13. #3063
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ako preživi ljeto šalim se sve će doc na svoje čim se počnu prijavljivati za škole

  14. #3064
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Joj, kako mi je drago da je sav taj cirkus iza nas...tek sad mi je jasno da je zapravo bilo stresno, iako nije tako izgledalo dok je bilo u tijeku. Išlo je ok. Ali lakše mi je ove godine bez toga. Ne očekujem odličan uspjeh, ali možda me iznenade. Solidan vrlodobar je zagarantiran, pa mi se čini da si nisu loše odabrali škole.

  15. #3065
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čitam i hvata me anxioznost
    što nas čeka nagodinu

  16. #3066
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zaista nema potrebe za nervozom obzirom da ti je dijete odlikasica , i vjerojatno planira gimnaziju.
    Tada samo odaberes jednu ili vise niih po nekim vasim kriterijima i to je to.
    Samo odredite kriterije i gotovo.

  17. #3067
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    čitam i hvata me anxioznost
    što nas čeka nagodinu

    ne sumnjam da će Vanja odraditi većinu onoga što treba sama i u tom smislu nema razloga za brigu.
    no, znajući tebe, ti ćeš vjerojatno svoju "anxioznost" prenijeti i na nju, al' brijem da si nemreš pomoć', to je jednostavno tako...
    samo hrabro, sve bu super!

  18. #3068
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    čitam i hvata me anxioznost
    što nas čeka nagodinu
    Pazi da ne preopteretiš dijete.

  19. #3069
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sad vidim da je Forka nešto slično napisala.

    Ont. Ja sam bila u grču zbog mlađega, ali evo, dobro se snašao. Trenutno uživa u Gardalandu i baš ga briga za ocjene, koje btw nisu uopće loše. Ima problem samo iz jednog predmeta, za koji smo zaključili da nije uzrok u neučenju nego prevelikim očekivanjima nastavnika. DotičniK je meni na predmetnim informacijama rekao da zašto se moj sin upisao u tu školu i smjer ako ne zna programirati, pa je dobio odgovor kakav je bio primjeren: "Nije Vam palo na pamet da možda želi naučiti to što ne zna?" Možda nisam svom djetetu baš napravila uslugu kad sam nastavniku jasno i glasno priopćila svoje mišljenje, ali ja sam takva osoba da uvijek ljudima u lice govorim što mislim. I opet ću ako bude trebalo.

  20. #3070
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ok, ok Forka
    anksioznost :D

  21. #3071
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da Peterlin bezveznog li profaca.
    Moj je isto ok, ko i obično samo je malo lošiji iz engleskog, mada moj veli da ponekad nekome priznati nešto a drugom ne. Nema informacija iz engleskog što mi je jako čudno

  22. #3072
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Da Peterlin bezveznog li profaca.
    Moj je isto ok, ko i obično samo je malo lošiji iz engleskog, mada moj veli da ponekad nekome priznati nešto a drugom ne. Nema informacija iz engleskog što mi je jako čudno
    Sorry na offtopičarenju ali evo - ja sam predmetne informacije iz problematičnog predmeta isto jedva iskamčila od razrednika koji je susretljiv i ok. Iako ga nisam htjela gnjaviti time, bila sam primorana na to, pa mi je s profesorom dogovorio termin sastanka na moj pismeni zahtjev, jer na web stranici ima popis termina informacija samo za ljude koji imaju razredništvo.

    Napisala sam poruku razredniku i napomenula da istu može proslijediti predmetnom nastavniku. Tako smo se i dogovorili. Na samim informacijama nije bilo problema (sve divno i krasno jer ja nisam osoba koju je lako izbaciti iz cipela) ali nismo puno napredovali. Ocjena je sada pozitivna, ali još uvijek slaba, a moj mlađi uspješno rješava zadatke koje mu postavlja stariji brat (nismo pribjegli instrukcijama, ali gledam da si ni starijeg sina ne gnjavim baš previše). Amaterski - čini mi se da moj mlađi ipak nešto kuži. Nije neznanje problem, ali očito moj mlađi nije od početka uspostavio dobar odnos s profesorom (kao ni velik broj drugih učenika). Kad bolje razmislim, sam si je kriv (ima mamin dugi jezik) ali eto - iskustvo je ono što dobiješ kad ne dobiješ ono što želiš. Ocjene su mu manje od znanja, a to se moglo izbjeći.

    Ont. Ni u XV gimnaziji nema rasporeda predmetnih informacija za sve nastavnike, nego samo za one koji imaju razredništvo. Nemam širi uvid, ali to bi mogla biti uobičajena praksa. Jelena, obrati se razredniku da ti dogovori termin informacija dok još stigneš, jer bliži se kraj škg. Drugačije se na učenike gleda ako roditelji pokažu interes. Nitko me ne može uvjeriti u suprotno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 15.05.2017. at 09:41

  23. #3073
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj misliš da nisam prvo sam njemu rekla, onda sam bila kod raske na informacijama, gledala raspored profe, i na kraju dobila poruku da ta profa ne prima roditelje u ni kojem slučaju. On je i te kako pozitivan iz tog predmeta, štoviše nada se četvorki, zna da je teško ali za sad se ne predaje

  24. #3074
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Praksa iz osnovne skole ne funkcionira nuzo u srednjoj, uvjerila sam se vise puta ove godine

  25. #3075
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Danas je dan otvorenih vrata XV gimnazije- MIOC-a.
    U tijeku je i Mala znanstvena konferencija na kojoj će djeca polaznici programa za nadarene vršiti prezentacije pod različitim temama.
    Teme su jako zanimljive, a sudjeluje dvoje naše djece
    (Koliko znam, možda i više)
    Svi ste dobrodošli.

  26. #3076
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Da li ima netko u X. dijete? Prirodoslovno-matematički smjer.
    Zanimaju me utisci.

  27. #3077
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj je X matematiči smjer ali je upiso dodatno njemački a ne matku-informatiku
    zadovoljan je

    slučajno s njim u razred ide dečko s kojim je bio u razredu u osnovnoj, jedan dečko iz naselj-naše škole, i prijateljev sin

  28. #3078
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj je X matematiči smjer ali je upiso dodatno njemački a ne matku-informatiku
    zadovoljan je

    slučajno s njim u razred ide dečko s kojim je bio u razredu u osnovnoj, jedan dečko iz naselj-naše škole, i prijateljev sin
    A kako si ti zadovoljna? Na kakve izlete idu? Čujem da u dvojezičnom idu u 2.razredu u London. Kako je kod vas?

  29. #3079
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nisam čula, ima jedan dečko iz naše škole u tom razredu. Oni su išli u desetom mjesecu u muzej, navodno viši razredi su išli van, a za Uskrs su išli u gardeland mada je opcija bila i budimpešta. Ne ide se coporativno cijela generacija nego kombinacija profaca koji su srodni ili se jako vole. Odrađivala se jedna subota. Profac iz tjelesnog je dao termin sljemena i to je bilo umjesto par tjelesnih, koje su imali u noćnim terminima. Mogu si ići i na zagrebački maraton i to je bilo oslobođenje od par sati tjelesnog. Tjelesni je vani ako je lijepo na srednjoškolskom skupa cure i dečki, kad je ružno ili zima onda je u mini dvorani na 5 katu.

  30. #3080
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam čula, ima jedan dečko iz naše škole u tom razredu. Oni su išli u desetom mjesecu u muzej, navodno viši razredi su išli van, a za Uskrs su išli u gardeland mada je opcija bila i budimpešta. Ne ide se coporativno cijela generacija nego kombinacija profaca koji su srodni ili se jako vole. Odrađivala se jedna subota. Profac iz tjelesnog je dao termin sljemena i to je bilo umjesto par tjelesnih, koje su imali u noćnim terminima. Mogu si ići i na zagrebački maraton i to je bilo oslobođenje od par sati tjelesnog. Tjelesni je vani ako je lijepo na srednjoškolskom skupa cure i dečki, kad je ružno ili zima onda je u mini dvorani na 5 katu.
    A učenje? Recimo za čvrstu četvorku?

  31. #3081
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Nemoj me pitat ja mislim da moj ući previše, ok on bu prošal s pet, a frend ući pa i manje on će imat četvorku. Sve kak si složi tak i bude. Bila sam na informacijama, i veli raska kak ona nikad ne gleda prvu ocjenu, jer nikad klinci ne znaju koji sistem ima profa. Samo hrabro.
    Imaju i dane škole početkom četvrtog mjeseca, gdi klinci predstavljaju kaj hoceju, on je imal predavanje o njemačkom i njihovom projektu koji su imali ko razred. Pisali su za školske novine i bilo je za božić sajam i koncert. Istina malo su skučeni, ali se stisne. Imaju matične učionice, i samo na neke predmete idu iz njih u kabinete. Raspored je isti ujutro i popodne samo okrenuti. Utorkom imaju voće
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.06.2017. at 17:21

  32. #3082
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj me pitat ja mislim da moj ući previše, ok on bu prošal s pet, a frend ući pa i manje on će imat četvorku. Sve kak si složi tak i bude. Bila sam na informacijama, i veli raska kak ona nikad ne gleda prvu ocjenu, jer nikad klinci ne znaju koji sistem ima profa. Samo hrabro.
    Imaju i dane škole početkom četvrtog mjeseca, gdi klinci predstavljaju kaj hoceju, on je imal predavanje o njemačkom i njihovom projektu koji su imali ko razred. Pisali su za školske novine i bilo je za božić sajam i koncert. Istina malo su skučeni, ali se stisne. Imaju matične učionice, i samo na neke predmete idu iz njih u kabinete. Raspored je isti ujutro i popodne samo okrenuti. Utorkom imaju voće
    Hvala jelena.O
    Posljednje uređivanje od Cathy : 02.06.2017. at 17:27

  33. #3083
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Neke učionice imaju projektore, njihova nema pa im profac iz matke zna poslati neke stvari na Facebook. U jesen će biti uređivanje uciona
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.06.2017. at 17:54

  34. #3084
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Ima li netko dijete u Tesli? Naime, moj nije baš za gimnaziju, proći će sa 4 i zanima ga Tesla. Na danima otvorenih vrata su nas super primili i sve to lijepo isprezentirali ali me zanima ukratko dojam " iznutra"...ono, da li je ok, kakvi su profe i tako to...
    Hvala
    Posljednje uređivanje od tanja37 : 02.06.2017. at 18:53

  35. #3085
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moj nećak planira teslu

  36. #3086
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Nama se jako svidjela na predstavljanju, izgleda nam kao da nudi dosta mogućnosti i da se trude napredovati

  37. #3087
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koji smjer bi tvoj?

  38. #3088

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Jelena, a zašto je tvoj izabrao X a ne Lucijanku ? Ako sam dobro skužila vama je Lucijanka blizu.
    Posljednje uređivanje od larmama : 03.06.2017. at 07:44

  39. #3089
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ima li neko dijete u Jezičnoj u Križanićevoj (XVI.)?
    zanimaju me dojmovi iznutra

  40. #3090
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koji smjer bi tvoj?
    Strojarstvo, tj. strojarski tehničar

  41. #3091

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ima li neko dijete u Jezičnoj u Križanićevoj (XVI.)?
    zanimaju me dojmovi iznutra
    Poznajem jednog gimnazijalca koji ide u XVI. gimnaziju i paralelno u srednju glazbenu, sad završava 2. razred. Zadovoljan je školom, ali jaaaako puno uči (po riječima njegove mame), i to sve predmete, ne samo društvene. Sa školom idu i na putovanja, ove godine su npr. bili na 10-dnevnoj razmjeni učenika u Njemačkoj, a i u posjetu Londonu.

  42. #3092
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    hvala, tanja

  43. #3093
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Očito mi je Lucijanka priblizu, ima jako puno klinaca i u Lucijanka iz kvarta, 2-3klinaca samo iz naše zgrade. On ti je čudan išao J na kraju sva otvorena na vrata, jedva sam ga na govorila da ide pogledati i Ruder, ostali je sam otiso s djecom koji je sada sve s njim u razredu. Ali čini mi se da je taj prijatelj više utjecao, njegova sestra je prošle godine završavala desetu ali opću. N i kraju ispalo njih trgovca iz kvarta skupa u raztedu

  44. #3094

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    • Godišnji troškovi školarine prema čl. 3. Pravilnika o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u I. razred srednje škole iznose 3000 kn

    Ova recenica stoji na stranicama IV gimnazije, jezicne kod upisa. Jel to znaci da se placa godisnja skolarina u izosu od 3000 kn ili je to nesto drugo? Inace, za dvojezicni program pise da se zbog povecanih troskova placa dodatnih 800 kn godisnje.
    A kod obicnog programa nista ne pise. Ova gore recenica stoji u napomenama

  45. #3095
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Da li ima netko u X. dijete? Prirodoslovno-matematički smjer.
    Zanimaju me utisci.
    Moja završava drugi razred dvojezičnog programa i uzela je izborni matku-informatiku. Generalno dosta uči da bi dobila pet, a za npr. tri ne mora uopće. Četvorka se dobije bez učenja ako djetetu leži predmet. Moj dojam je da je to stres-free škola gdje ipak dobiju dosta dobru podlogu.
    Njihova profa iz matematike odlazi u penziju, pa se ne zna tko će im biti iduće godine. Djeca su generalno OK, nema nekog bullyinga.

    Netko je još pitao o cijeni dvojezičnog programa, isto 3000 kn odnosno 300 kuna mjesečno plaćamo. Postoje i Cambridge ispiti od drugog razred na dalje, oni koštaju cca 600 kn.

  46. #3096
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj kjb prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje i Cambridge ispiti od drugog razred na dalje, oni koštaju cca 600 kn.
    Cambridge ispiti su za europski certifikat, preporuke.

  47. #3097
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj kjb prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje i Cambridge ispiti od drugog razred na dalje, oni koštaju cca 600 kn.
    Da li se to može polagati ako nisi dvojezični program?

  48. #3098
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Mogu polagati i vanjski, škola to organizira.

  49. #3099
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    MOJEM KLINCU predsje profač predsje matku i paralelno ima taj engleski program, veli da su englezi dosta slabiji od običnih mstemstičsrs

  50. #3100
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    MOJEM KLINCU predsje profač predsje matku i paralelno ima taj engleski program, veli da su englezi dosta slabiji od običnih mstemstičsrs
    Sve je u očima promatrača... Mislim da će taj tvoj profač predavati dogodine i mojoj, onda će mu i oni (englezi) biti dobri. Moja je jako dobra iz matematike, i žao mi je da u školi nema adekvatnu zainteresiranu osobu da je vodi. To je minus te škole. Svi su dobri do neke granice, nema pomicanja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •