Stranica 79 od 279 PrviPrvi ... 2969777879808189129179 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,901 do 3,950 od 13905

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #3901
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Moj dobije 50 kn tjedno. To mu je dosta za dva puta na nesto s drustvom .
    Jede obavezno ujutro prije skole, ruca kuhano kad se vrati I vecera prije treninga.
    Kad je skola popodne, ruca prije skole, jede I kad se vrati ,ili prije ili poslihe treninga, kako stigne.
    Ne nosi nista niti ima potrebe.
    Cemu te kutije? Sto ce im bitu od peciva, jedne banane ili neceg slicnog? Nisu to bas malesna djecica

  2. #3902
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Moja djeca bi ti nogu oglodala da ne nose sendivic od pol francuza za marendu. Njima ni kila banana nije dovoljna, a kamoli pecivo.

  3. #3903

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Moj ne nosi ništa a ode od kuće u 7:15 i vraća se oko 3 i po. Kupi nešto pod odmorom.. dobije do deset kuna svakodnevno, a na svetke i rijetke petke 50.
    I ruča kući kuhano, i uvijek dođe izgladnio i zapravo bi trebao nositi nešto... tipa kilo kruha, ili grah s kobasom, ili tako nešto konkretno. Ne nosi jer mu ja nemajka ne nudim uslugu pripremanja dodatnog obroka, a čak i akd bi imao što ponijeti, tipa ostatke pizze ili nešto takvog, lijeno mu je spremat.
    Naravno, ujutro doručkuje, obilno, hranjivo i raznovrsno, kao i mi. Mi ujutro cijedimo naranče, frigamo jaja, palačinke, jedemo zobene s mlijekom, ono, kod nas je doručak pravi obrok... Svi sjednemo zajedno i jedemo.

  4. #3904
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    I kod nas je dorucak tezacki.

  5. #3905
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Doruckuje kod kuce, uglavnom. Dobije 20 kn koje uglavnom pojede. Vrlo je cesto u skoli do 15 sati ili odlazi vec u 12.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  6. #3906
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ne nosi ništa a ode od kuće u 7:15 i vraća se oko 3 i po. Kupi nešto pod odmorom.. dobije do deset kuna svakodnevno, a na svetke i rijetke petke 50.
    I ruča kući kuhano, i uvijek dođe izgladnio i zapravo bi trebao nositi nešto... tipa kilo kruha, ili grah s kobasom, ili tako nešto konkretno. Ne nosi jer mu ja nemajka ne nudim uslugu pripremanja dodatnog obroka, a čak i akd bi imao što ponijeti, tipa ostatke pizze ili nešto takvog, lijeno mu je spremat.
    Naravno, ujutro doručkuje, obilno, hranjivo i raznovrsno, kao i mi. Mi ujutro cijedimo naranče, frigamo jaja, palačinke, jedemo zobene s mlijekom, ono, kod nas je doručak pravi obrok... Svi sjednemo zajedno i jedemo.
    Isto - topli sendviči, jaje, zlevenka i slični kolači bez kreme, mozzarella s krastavcima, žitarice (kuhana zobena kaša s brusnicama i ribanom jabukom), palenta s vrhnjem...

    Ali moj mlađi sin nije jutarnji jelac nego večernji, pa za njega obično za doručak bude dosta kriška kruha sa sirom ili komad mramornog kolača + kakao, a stariji pojede puno više (ali on u školi nema kantinu, pa je dio priče došao posredno i zbog toga). Ako ujutro ima vremena (popodnevna smjena ili kad nema prvi sat) prži si tanki špek na tavici. To je omiljeni zimski doručak, kao i mast na kruhu, a ljeti ipak nema potrebe za takvom hranom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 19.07.2017. at 08:59

  7. #3907
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Moji oboje doruckuju tezački. Stariji nosi veliki sendvič a nekad si jos i nesto kupi. Mladja ne nosi nista. No to je jos OS pa je i krace u skoli

  8. #3908
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Isto - topli sendviči, jaje, zlevenka i slični kolači bez kreme, mozzarella s krastavcima, žitarice (kuhana zobena kaša s brusnicama i ribanom jabukom), palenta s vrhnjem...

    Ali moj mlađi sin nije jutarnji jelac nego večernji, pa za njega obično za doručak bude dosta kriška kruha sa sirom ili komad mramornog kolača + kakao, a stariji pojede puno više (ali on u školi nema kantinu, pa je dio priče došao posredno i zbog toga). Ako ujutro ima vremena (popodnevna smjena ili kad nema prvi sat) prži si tanki špek na tavici. To je omiljeni zimski doručak, kao i mast na kruhu, a ljeti ipak nema potrebe za takvom hranom.
    Nije tema, ali stariji zvuči kao savršeni zet.

  9. #3909
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tema, ali stariji zvuči kao savršeni zet.
    Eeee, pusti, nije ni mlađi loš...

    Jučer popodne zove susjeda (predstavnica stanara u našoj zgradi) i pita da li je E. doma, da opere prozore spremišta za bicikle (spremali su se zalijepiti poluprozirne tapete da se izvana ne vidi što je unutra). Otišao je, oprao prozore (standardne veličine, 3 komada) u roku sat vremena. Pitam ga poslije da li mu je dala kakvu lovu, ali nije (možda nije stigla)... Ja sam mu dala uobičajenu satnicu (40 kn) a ako mu i ona nešto udijeli, puna šaka brade. Uostalom, njegov i moj bicikl su isto unutra + još jedan poni koji se spremamo prodati.

  10. #3910

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    kaj je satnica 40 kn?

    pa to je profi cijena

    sigurna sam da i odradi profi, samo nekak sam mislila da su cijene niže, hiihihi

  11. #3911
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Za profi odradu profi cijena! Pošteno!

  12. #3912
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    kaj je satnica 40 kn?

    pa to je profi cijena

    sigurna sam da i odradi profi, samo nekak sam mislila da su cijene niže, hiihihi
    Pa da, ima i profi alat, sve one gume za struganje, teleskopski štap i sredstvo za čišćenje hrvatskog proizvođača https://www.labud.hr/proizvodi/cisce...ohol-ocat.html

    Dok sam imala tetu čistilicu, plaćala sam joj 200 kn za 4 sata, što će reći 50 kn po satu, a to je bilo prije 10 godina. Sad su mi djeca narasla, ne plaćam im za čišćenje doma, ali im udijelim pare ako rade izvan kuće (farbanje garažnih vrata i slično) a ovo mi je u toj kategoriji.

  13. #3913
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Peterlin- kad budes prodavala poni javi. Zainteresirana sam

  14. #3914
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Za profi odradu profi cijena! Pošteno!
    Eh, da - ima i iskaznicu učeničkog servisa, tekući i žiro račun na svoje ime, hehehe...

    Ima i stariji, ali on nije specijalist za čišćenje, njega je bolje angažirati ako vam treba razvući kućnu mrežu, upogoniti rooter, te podešavati televizor, mobitel i sve vrste računala. Od fizikalija čišćenje snijega.

    A sad ozbiljno - ja se uvijek trudim poticati ih da rade, da vide da lova ne raste na drvetu, pa mi se činilo fer da mu dam pare. Nije to isto kao kad pere prozore doma koji se peru štajaznam svakih šest tjedana i gdje je pvc stolarija. Za ovo se fakat potrudio jer godinama nitko nije prao te prozore. Mislim da je profesionalno odradio, uništio si je spužvu na napravi (koliko je to bilo zapečeno) ali kupit ćemo novu. Dakle, utrošio je svoje vrijeme, sredstva i materijal. Da mi je došla doma teta čistilica, koristila bi moj alat i moj deterdžent.

    Btw. ako kome treba pranje prozora,hehehe.... ali zezam se, idu moji dečki drugi tjedan na zasluženi odmor. Samo sam htjela reći da si je ovaj u stanju naći posao, samo ga pomalo upućujem i da treba to znati naplatiti.

  15. #3915
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin- kad budes prodavala poni javi. Zainteresirana sam
    Može. Pošaljem ti pp.

  16. #3916
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ne nosi ništa a ode od kuće u 7:15 i vraća se oko 3 i po. Kupi nešto pod odmorom.. dobije do deset kuna svakodnevno, a na svetke i rijetke petke 50.
    I ruča kući kuhano, i uvijek dođe izgladnio i zapravo bi trebao nositi nešto... tipa kilo kruha, ili grah s kobasom, ili tako nešto konkretno. Ne nosi jer mu ja nemajka ne nudim uslugu pripremanja dodatnog obroka, a čak i akd bi imao što ponijeti, tipa ostatke pizze ili nešto takvog, lijeno mu je spremat.
    Naravno, ujutro doručkuje, obilno, hranjivo i raznovrsno, kao i mi. Mi ujutro cijedimo naranče, frigamo jaja, palačinke, jedemo zobene s mlijekom, ono, kod nas je doručak pravi obrok... Svi sjednemo zajedno i jedemo.
    kad se vi budite ujutro?

  17. #3917

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    sladjanaf, oko 6... do 6:20 smo svi za stolom i pijemo kavu/kakao/ mlijeko i dogovaramo menu a onda troje ljudi priprema, troje čeka i za desetak minuta počinje borba za hranom...
    i ne budimo se tad po kazni, već smo nekako naštimani, djeci satovi zvone kasnije al se gotovo uvijek ustanu prije sata. Mm kaže da se oni bude zbog gladi.

  18. #3918
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    sladjanaf, oko 6... do 6:20 smo svi za stolom i pijemo kavu/kakao/ mlijeko i dogovaramo menu a onda troje ljudi priprema, troje čeka i za desetak minuta počinje borba za hranom...
    i ne budimo se tad po kazni, već smo nekako naštimani, djeci satovi zvone kasnije al se gotovo uvijek ustanu prije sata. Mm kaže da se oni bude zbog gladi.
    Slično je i kod nas, iako nas je malo manje. Buđenje rano je zbog gladi, hehehe...

  19. #3919
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moje ne mogu ni topovi probuditi, samo se ja budim po navici prije šest.

  20. #3920
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    isuse, kod nas bi svi spavali do 10, roditelji included mi se svi jedva izvucemo iz kreveta.
    i ujutro se nikom nista ne jede, osim malom, a to su uglavnom pahuljice i mlijeko.

  21. #3921
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    To je sve stvar potrebe i organizacije.
    Moja kći ustaje u 5,20.
    Spremi se i doručkuje.
    U 6,00h je u busu.
    Nekad stigne u školu u 7,20h
    Nekad puno kasnije.
    Jednom je došla dvije minute do 8.
    Sve ovisi o gužvi u prometu.
    Sad na ferijama se ne diže prije podneva.

  22. #3922

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    To se dijete nauči, u velikoj većini slučajeva. Ono ja se volim rano ustati, kad sam rodila prvog sina bila sam na faksu i većinom sam učila od 3 do 7 pa se tako dijete naučilo buditi rano i da sam ja uvijek već budna. Pa kako se on ustajao rano tako sam se i ja nakon faksa nastavila ustajati rano, pa su ostala djeca jednostavno rođena u obitelji ranoranilaca...
    S tim da meni stvarno nije prihvatljivo da se ujutro ne pojede ništa. Jer ne mogu zamisliti da čovjek ne osjeća potrebu za hranom nakon što je nejeo deset sati, i prije novih obaveza od bar 5,6, sati. Uviđam da sam u manjini i da zapravo mnoga djeca ne pojedu ništa ( šalica mlijeka mi se ne pika) prije škole/vrtića i da im ništa ne nedostaje. I čudim se, čudim...
    Zapravo bi me baš zanimalo ako ima koja nutricionistkinja da kaže koju...

  23. #3923
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Po tome bi moji trebali biti ranoranioci, a očito da nisu

  24. #3924

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    jelena.o, rekla sam u većini....
    valjda ih nisi dovoljno sustavno u ranom djetinjstvu budila oko 4ipo ujutro kuhajući kavu...

  25. #3925
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Očito ne pijem kavu, zakaj bi ih tak rano budila

  26. #3926

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    ma šalim se...
    mi smo živjeli u garsonjeri, ja bih se ustala i učila, pa bih oko 4 i po išla skuhat kavu a njega bi to probudilo....

  27. #3927
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ni moju ni topovi ne bude. Moram ju ja u 6:25 buditi jer nikakave budilice ne pale - ni ona skvicava starovirska, ni ona na mobitelu. Dozivanje ne pomaze, bas ju moras doci i fizicki probuditi.
    Ali ako nas ceka neko putovanje ili nesto zanimljivo, onda se sama probudi i odmah skace na noge .
    Na dorucku je slaba jer u to doba nije gladna, pa mi do 7:00 doslovce bulji u keep-it-simple dorucak (muesli, keksi i caj, grcki jogurt i banana/neko voce, kruh-pasteta i tekuci jogurt, tako nesto). Jede preko volje, ali zna da ce kasnije biti gladna, pa ipak pojede. Onda se u 15 minuta obuce i u 7:15 ide na bus.

    Sad ce joj srednja pocimati u 7:55 (nisam hvalila, no upisala je zeljenu jezicnu gimnaziju kao najbolja ucenica svoje generacije, uz to je na ispitima na kraju godine imala najbolje rezultate na skoli, na Goethe A2 ispitu je imala najvise bodova, a Cambridge ispit KET je pisala za stupanj A2, ali su (samo njoj) dodijelili visi stupanj B1 sa maksimumom bodova (slijedeca ambicija joj je direktno certifikat C2 u 4. srednje); a u baletnoj skoli su ju na racun uspjeha kod njih nagradili stipendijom), no bus ima u isto doba kao i za OS, tako se to budjenje-dorucak-oblacenje nece mijenjati.
    Sto se tice nosenja hrane u skolu, dosad je 4 od 5 dana ili nosila rucak i jela ga u skoli, ili kupovala rucak, ili bih joj ja donijela nesto pa bi jela u biblioteci (gdje bi isla pisati zadacu izmedju skole i baletne skole, nije joj se isplatilo ni dolaziti doma. Bila je vani od 7:15 pa vrlo cesto i do 20:30. Zbog toga mi je bilo bitno da ne jede samo sendvice i da ujutro - uz puno nagovaranja - ipak nesto pojede).
    Za marendu je nosila sendvic+sok+neko voce; a ako je bila bas u zurbi onda neku torticu+sok+voce. Za rucak smo skombinirali nekakav jelovnik, npr. punjene palacinke + cherry paradajzi ili kiseli krastavci, salata od tune i povrca, (polu)hladni rizoti ili salate od rize, tortellini sa pestom ili slicno. Jedno vrijeme je jela kupovnu salatu od tune pa joj je dosadila. Isto je bilo i sa veggie stapicima + povrcem sa strane. Uz takav rucak bi u biblioteci s aparata popila topli caj ili toplu cokoladu. Imala je jos voca pri ruci, uglavnom jabuku ili krusku, a bananu bi uvijek imala u torbi za balet (koju bih joj, zajedno sa ruckom ako je isla direktno iz skole u biblioteku, donijela ja). Jednom tjedno bi otisla na kebab ili trokut pizze (voce i voda se nosi od kuce/kupi), a npr. petkom je imala samo sat vremena od skole do baleta, pa bi sa drugim frendicama sa baleta isla na rucak u McDonalds. Sad imaju i ove "zdravije" prehrambene opcije poput raznoraznih salata, makar bi tu i tamo pao i hambic i pomfri.
    Uglavnom, nama je kutijica sa hranom/ruckom jako bitna opcija, a Ikeina torbica-frizider jako dobar accessorize jer stanu marenda, kutijica sa ruckom, viljuska, bocica vode i jos nesto voca - i uspijevala bi ju strpati u Eastpack (onaj veci) ruksak.

    Ne znam da li ce se sad nesto bitno promijeniti, ovisi o tome u koliko sati ce joj pocinjati nastava u baletnoj skoli. S obzirom na to da ima bus za doma tek svakih 40 minuta, a po nju ne mogu dolaziti redovito, ako baletna nastava bude pocimala u 15 ili 16h, nece joj se isplatiti dolaziti doma, pa ce vjerojatno nastaviti po starom rezimu kutijica od kuce/mama nosi rucak/jednom tjedno s drustvom na rucak.
    U skoli ima automat, ali to smo razjasnili da je za krajnju nuzdu "zaboravila sam dorucak" ili "treba mi topli caj/cokolada/voda"). Planiram joj davati oko 35 Kn dnevno, pa cemo vidjeti kako ce to klapati, da li joj je dovoljno ili nije (obicno si kad ide van na rucak sa frendicama nosi svoj dzeparac).

    Ako imate kakvih savjeta oko hranjenja ovih turbo srednjoskolaca, pisite.
    Posljednje uređivanje od Elly : 26.07.2017. at 22:27

  28. #3928
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Elly samo da napisem veliki bravo za tvoju kcer i njene uspjehe!!cestitam ti, bome imas razloga za bit ponosna!

  29. #3929
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ja moram konstatirati da ona vjerovatno ima jako mali knjiga, moj ima ruksak Explorer i taman mu sve stane u njega od knjiga i bilježnica. Tjelesni uvijek nosi sa strane. Stane mu i flaša vode. I ta eventualno manja kutija s hranom. Nikako toliko kolko tvoja Elly nosi klope.
    I ja tvojom čestitam na uspjesima.
    Eto moj za deset dana ide u njemačku na stipendiju.

  30. #3930
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Elly, čestitke pametnoj djevojci i ponosnim roditeljima.

  31. #3931
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja moram konstatirati daš ona vjerovatno ima jako mali knjiga, moj ima ruksak Explorer i taman mu sve stane u njega od knjiga i bilježnica. Tjelesni uvijek nosi sa strane. Stane mu i flaša vode. I ta eventualno manja kutija s hranom. Nikako toliko kolko tvoja Elly nosi klope..
    Ha! Ona bi umrla od smijeha da ovo procita - sorry ali nosila je svakodnevno sve knjige za 7 predmeta (6 sati + za popodnevni napredni 1:30-sat; profesori nisu bili bas OK pa da bi najavili kojim danom iz koje knjige rade, nego ono - "vi nosite sve, a ja cu vidjeti sto cu predavati". ), a cesto bi - ako bi imala 1h lufta izmedju 6. sata i naprednog engleskog, njemackog ili latinskog - ponijela nesto knjiga+biljeznica za sutrasnji dan, da ponovi. Uvijek je nosila 3-4 biljeznice A4 velicine + dvije A4 fascikle, one sa prstenovima koje zauzimaju dosta mjesta. Organizacija sto ce i gdje ce nakon skole uciti je bas radi nosenja bila jako bitna.
    Kad bi ga napunila ruksak bi bio ogroman, a to je Eastpak najveci ruksak (onaj sto je po 90€ cirka): ima prednji mrezni dzep (maramice, vlazne maramice, deo), pa jedan pretinac u kojemu nosi dokumente, novce, mobitel, kutijicu s uloscima, kisobrancic, itd.), pa onda ide pretinac u koji su stali i Ikeina cooler bag i povrh nje vreca za tjelesni (promjena, patike, voda, higijena), i onda ide glavni ogromni pretinac u kojeg idu knjige, biljeznice, Eastpak pernica (koja je cetvrtasto-duguljasta, pa bi stala u isti pretinac, ali polozena vertikalno sa strane). To je Eastpak Pinnacle model, sve stane: http://www.bagazoo.co.uk/eastpak-bac...te?child=10566

    Klopa marenda+rucak, viljuska, voda, voce, maramice: sve je stalo u tu Ikeinu torbic - ovu: http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/70264375/
    Kad nije rucala u skoli nego u biblioteci ili na baletu, u torbi bi ponijela samo marendu, a ja bih donijela rucak u baletnoj torbi.

    Uglavnom, svima preprocujem ovaj ruksak jer stane jako puno, ne mora se nista nositi po rukama - a to je jako bitno kad si u javnom prijevozu.

    Hvala vam.
    I bravo za Jeleninog sina!
    Posljednje uređivanje od Elly : 27.07.2017. at 11:29

  32. #3932
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Elly, meni je fascinantno čitati o E.-inom školovanju i uspjesima i skroz sam zadivljena
    Još jednom čestitam

  33. #3933
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Elly, čestitke kćeri!
    Jelena.O., čestitke sinu!

  34. #3934
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala Tanci, hvala Jurana, hvala Nera!

    Mi se nadamo da ce biti zadovoljna sa odabranom SS. Mogla je (po uspjehu) bilo gdje, ali po rezultatima Goethe i Cambridge KET vidimo da joj ovo bas lezi, bez neke prevelike frke. Skola je stroga (na kraju 1. razreda ih otpadne i po 5 ucenika po razredu), i kazu da je prosjek na kraju 1. razreda za dvije ocjene nizi nego na kraju OS, pa je zato bitno da dobro krene i da pokaze tko je i sto moze.
    Cvrstih odluka sto dalje jos nema, iako joj svako toliko padne nesto napamet (npr. dr. medicine sa specijalizacijom za baletne ozljede, specijalizaciju bi morala vani) pa sam joj spomenula da se nije odlucila za matematicko-prirodoslovni smjer, na sto mi je odgovorila da sa baleta poznaje par djevojaka koje su zavrsile njenu jezicnu gimnaziju i bez vecih problema upale na medicinu, farmaciju, veterinu, i da se planira potruditi u svim predmetima, ne samo ovima "strucnima".
    Jedina cvrsta odluka je nastaviti i dalje sa baletom, sto joj je dobra ideja. Neke njene kolegice nisu uspijevale pratiti ritam baletne skole sa skolskim obvezama (preskakale su nastavu, i tako), no ona je odlucila nastaviti istim ritmom (opet je odabrana za neka natjecanja, a to znaci doslovce biti van kuce 7:15-21h, i vikendom popodneva), pa ce u hodu vidjeti kako uskladiti i sto postimati da stigne sve.
    Ona u biti jako malo uci u odnosu na druge koji nemaju toliko vanskolskih obveza, ali se zna organizirati i izvuci maksimum iz skolskih predavanja, pisanja zadaca u biblioteci, ponavljanja u autobusu. Tako da najmanje vremena ode za ucenje, a najvise za pismene radove, a toga ce biti.
    Mislim da joj je upravo balet u tome pomogao, nevjerojatno je koliko tamo nauci i zapamti. Odlicna vjezba za memoriju i povezivanje.
    Njena profesorica kaze da zna jako dobro objasniti i da ima talenta i strpljenja za ucenje drugih, a nakon zavrsetka OS se moze za 3 godine (vani) steci diploma prof. klasicnog baleta, sto je zgodno kao (sporedno) zanimanje, zbog radnog vremena baletnih skola.
    Vidjet cemo, trenutno razmislja ovako kako sam opisala.
    Posljednje uređivanje od Elly : 27.07.2017. at 13:11

  35. #3935
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    a nakon zavrsetka OS se moze...
    *istekao mi edit, nakon zavrsetka SS, naravno.

  36. #3936
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Elly, svaka cast kceri! Nek uziva u ljetu, a na jesen veselo u srednju...

  37. #3937
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Hvala ti!

  38. #3938
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pisali smo o nošenju hrane u školu i kutijicama...
    Gledam danas u Lidlovom katalogu jako zgodne kutije za nošenje hrane, s uključenim priborom pa kome treba neka si pogleda i nabavi.

  39. #3939
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Nije tema, ali stariji zvuči kao savršeni zet.
    Igrom slucaja, upoznala sam Peterlinine sinove i iz prve ruke tvrdim da si u pravu. Zgodni, pristojni decki. Pravi omjer pristojnosti i fakinstva bas kakvi bi decki u tim godinama trebali biti.

  40. #3940
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    cure iz 4 te jel nam djeca idu skupa u razred ? izasli su popisi ...koji ste razred a,b,c,d,ili e.mi smo cekavci.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 30.08.2017. at 21:58

  41. #3941
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Moja je b razred.

  42. #3942
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Kakvi su dojmovi nakon prvih dana?

    Moji dečki nisu prvaši, pa su se u roku keks vratili u sedlo. Stariji je čak jučer pisao nekakvu zadaću, hehehe... samo da tako i ostane.

  43. #3943
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvi su dojmovi nakon prvih dana?

    Moji dečki nisu prvaši, pa su se u roku keks vratili u sedlo. Stariji je čak jučer pisao nekakvu zadaću, hehehe... samo da tako i ostane.
    Moje su za sad prezadovoljne sa svime i sa profesorima i sa drustvom i sa skolom. Samo nek tak ostane

  44. #3944

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvi su dojmovi nakon prvih dana?

    Moji dečki nisu prvaši, pa su se u roku keks vratili u sedlo. Stariji je čak jučer pisao nekakvu zadaću, hehehe... samo da tako i ostane.
    Moja oduševljeno juri po miocu, kao da je na izletu, nit zadaće nit učenja, a nova ekipa, di ćeš veće sreće

  45. #3945
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    E, bravo....
    Inače, moj mlađi (ruđeraš) je već jučer gledao da li je postavljen raspored pisanih provjera, hehehe.... a stariji (miocaš) je pisao zadaću, odnosno dorađivao školski rad, jer im se vratila omiljena profesorica iz matematike koja je lani dugo bila na bolovanju.

  46. #3946

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I moja je zadovoljna. Kaže da nema osjećaj da ide u skolu nego tipa dva tjedna na neki kamp. Vidjet cemo dokle ce se tako osjecati

  47. #3947
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    I moj zadovoljan, nekako rastreseno-zbunjeno-zadovoljan, ali zadovoljan. Najviše me iznenađuje što mu se profesori sviđaju, gotovo svi koje su dosad upoznali. A bome već drugi dan škole su dobili zadaću iz matematike i još nekog predmeta, nema kampiranja tamo.

  48. #3948
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    I moja je jako zadovoljna i s profesorima i s drustvom, nadam se da ce i ostati. Nasla si je vec i neku stariju ekipu.
    A skola joj je nebo i zemlja u odnosu na osnovnu, bas joj je pozitivna promjena.

  49. #3949
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    laumi, baš mi je drago da je curka zadovoljna

    ima li tko da je u XVI. gimnaziji (jezična, Križanićeva)? neki friški(ji) dojmovi

  50. #3950
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dojmovi prošlogodišnjeg prvašića (kako se zovu klinici u prvom srednje?)
    oduševljenje
    govorim o XVI
    i prvašića i roditelja
    jako jako zadovoljni školom, profesorima, odnosom prema djeci
    mali se preporodio u odnosu na osnovnu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •