Stranica 279 od 279 PrviPrvi ... 179229269277278279
Pokazuje rezultate 13,901 do 13,912 od 13912

Tema: Gimnazije i srednje škole

  1. #13901

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Otiđite na otvorena vrata i pitajte mogućnosti! A Ix i XVIII, xvi ne bi vas zadovoljila? Kvizorama
    Možemo mi pitati na otvorenim vratima, pa će reći da imaju francuski jer imaju nastavnicu. No što nam znači da oni imaju nastavnicu ako neće biti dovoljno zainteresiranih koju zadovoljavaju prelazak praga? Odgovorit će nam što već znamo, a to da se jezik bira nakon upisa, između svih upisanih.
    Jednostavno, treba prekrižit jezik i gledati neke druge stvari.
    Jezična uglavnom ne, barem za sada dok je na maturi matematika obavezna.

  2. #13902

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj kvizorama prvotno napisa Vidi poruku

    Sve što znamo je da škola ima jezik u ponudi i da ima nastavnika koji bi mogli predavati, ali škola zadržava pravo biranja jezika sukladno mogućnostima.
    ne bira škola kako želi, nego mora biti određeni minimalan broj učenika kako bi se grupa oformila i kako bi nastavnik smio držati nastavu koja mu ulazi u satnicu i zbog koje dobiva plaću (za jezike je 14 učenika)

  3. #13903

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Vjeruj mi, svi nastavnici i francuskog, i talijanskog, i u osnovnim školama njemačkog jezika, vrlo rado bi imali imali grupe i podučavali jezik za koji su se školovali i za koji su svojedobno dobili radno mjesto

    institucijama su usta puna višejezičnosti, ali u provedbi idu u potpunosti u drugom smjeru

  4. #13904
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Sad kolega od mog velikog u Ruđeru je imao profu iz njemačkog samo za sebe, u njegovoj generaciji nije bio jedini Nijemac, ali tak je izašlo

  5. #13905
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    S druge strrane nećakinju su u jednoj školi ubacili u jezik koji baš ona meni izabrala ok učila ga je u osnovnoj, ali ne bi bio njen izbor, jer su tako željeli popuniti razred

  6. #13906

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    98

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Vjeruj mi, svi nastavnici i francuskog, i talijanskog, i u osnovnim školama njemačkog jezika, vrlo rado bi imali imali grupe i podučavali jezik za koji su se školovali i za koji su svojedobno dobili radno mjesto

    institucijama su usta puna višejezičnosti, ali u provedbi idu u potpunosti u drugom smjeru
    Ne razumijem što želiš reći.
    Po rasporedu sati u X. gimnaziji mislim da škola podosta izlazi ususret dječjim željama i da većina djece dobije ako ne prvi izbor jezika, onda drugi sigurno. Samo se čini da je francuski jezik jako rijetko želja. Ako nastavnik može predavati francuski i talijanski, pretpostavljam da mu se samo satnica popuni talijanskim (za koji vidim da je veliki interes) ako nema dovoljno interesa za francuski.

    Škola naoko nudi veliki izbor, ali proveda najviše ovisi o tome hoće li biti dovoljno zainteresiranih učenika. Razumijem i interes učenika, jasno da svi ne žele svi nastaviti francuski ili njemački iz osnovne škole. Nisam za prisile, jer vidim kako izgleda provedba nastave jezika koji učenik nije birao, ali je bio uvjet da upiše određenu osnovnu školu.
    Šteta da učenik ne može znati za vrijeme prijave programa hoće li dobiti prvi izbor jezika nego tek kada završe upisi.

  7. #13907
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,245

    Početno

    Ne mogu pronaći podatak o datumima upisa u srednju školu za školsku godinu 2024/25.

    Zanima me koji su tjedan prijemni ispiti i je li se mora nakon prijemnog doći osobno u školu ili se može upisati u školu online.
    Moram planirati godišnji, a ne znam datume upisa i kad mogu otići iz Zagreba.

    Gdje se može pronaći ta informacija?

  8. #13908
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    kajsa, to ti još nije objavljeno, računaj oko 10.07. da je sve gotovo

    u principu se možeš upisati online, u MIOC moraš ići osobno

  9. #13909
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    kajsa, to ti još nije objavljeno, računaj oko 10.07. da je sve gotovo

    u principu se možeš upisati online, u MIOC moraš ići osobno
    Uf kad se sjetim, prošle godine sam skoro zaribala, u zadnji tren...otišla...

    Kajsa,

    prošle godine je provjera znanja za PM gimnazije bila 3.7., a rezultati su se znali već 4.7.
    Upis i dostava dokumentacije za MIOC bila je 10.7.

    Mislim da su i neke strukovne škole zahtijevale osobni dolazak i dostavu određene specifične dokumentacije.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.04.2024. at 09:34

  10. #13910
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Uf kad se sjetim, prošle godine sam skoro zaribala, u zadnji tren...otišla...

    Kajsa,

    prošle godine je provjera znanja za PM gimnazije bila 3.7., a rezultati su se znali već 4.7.
    Upis i dostava dokumentacije za MIOC bila je 10.7.

    Mislim da su i neke strukovne škole zahtijevale osobni dolazak i dostavu određene specifične dokumentacije.
    Ovo je točno za strukovne škole. Najbolje je unaprijed pitati. Svaka škola ima koordinatora upisa i ti podaci su objavljeni i dostupni.

  11. #13911
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ispravak, ta funkcija se ne zove koordinator nego predsjednik upisnog povjerenstva:

    https://www.tsrb.hr/upis-u-1-razred/

  12. #13912
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    za godišnje odmore, najsigurnije planirati od 15.07.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •